Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Biskup i meczet - oraz budowa Meczetu w Kolonii Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:17, 12 Wrz 2008 Powrót do góry

Dzisiaj znajoma zatelefonowała do mnie , że słyszała w Radiu Maryja przed południem Benedykt XVI zganił jakiegoś biskupa że uczestniczył on w zbieraniu pieniędzy na meczet.Myślę ze ten biskup juz nie jest katolikiem jezeli ma takie poglądy na wiarę.Czyli moze zostać biskupem katolickim ktoś kto nie wyznaje wiary katolickiej. Przypomniał mi się wywiad z prymasem Glempem w którym na pytanie kto może zostać biskupem odpowiedział
po pierwsze musi być człowiekiem wierzącym.Tylko w co?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 300 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:56, 18 Wrz 2008 Powrót do góry

No ale jak zbiera pieniądze na meczet, to jaki on wierzący?
Cytat:
Tylko w co?

No własnie w co? chyba w proroka Mahometa Twisted Evil
Zobacz profil autora
nauta
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 517 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zza Oceanu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:56, 19 Wrz 2008 Powrót do góry

Nie, Tereso! On wierzy w jednego Boga dla wszystkich-dla zydow, chrzescijan, mahometan i moze nawet animistow!

Odsylam do `Zawsze Wierni`
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 300 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:22, 19 Wrz 2008 Powrót do góry

nauta napisał:
Nie, Tereso! On wierzy w jednego Boga dla wszystkich-dla zydow, chrzescijan, mahometan i moze nawet animistow!

Odsylam do `Zawsze Wierni`
[link widoczny dla zalogowanych]


Ale nie ma takiego "uniwersalnego" Boga, nawet podjęłam taki temat tu:

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/czy-chrzescijanie-zydzi-muzulmanie-wierza-w-tego-samego,642.html

nawet częściowo chyba oparłam się o ten tekst, ale gdzie indziej mi zarzucano wiele, że pozwoliłam sobie fragmenty tej dyskusji przenieść tu.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:57, 25 Wrz 2008 Powrót do góry

Kolonia - stolicą neonazizmu?

Mariusz Affek
[link widoczny dla zalogowanych]

W niedzielę 21 września br. widzowie głównego wydania „Wiadomości” w TVP 1 mieli okazję zobaczyć reportaż z Kolonii, w którym tendencyjnie pokazano przebieg sobotnich protestów większości mieszkańców miasta przeciwko budowie wielkiego meczetu na tym terenie. Usiłowano zmarginalizować pokazaną akcję, a także wmówić widzom, że protesty te organizują neonaziści spod znaku ruchu społecznego „Pro Koeln” („Dla Kolonii”) ściśle powiązanego z neonazistowską Narodowo-Demokratyczną Partią Niemiec (NPD).

Dużo miejsca w reportażu poświęcono natomiast lewackiej manifestacji ochranianej przez miejscowych policjantów, gromadzącej lewicowe władze miasta (stanowiące emanację lokalnej koalicji Zielonych, socjaldemokratów, części lewicujących chadeków oraz liberałów) i spędzonej na plac przed historyczną katedrą. Pokazano przy tej okazji miłe babcie i rodziny z dziećmi; wszyscy oni występowali przed kamerą z zielonymi naklejkami oznaczającymi sympatię dla islamu i zawierającymi antynazistowskie napisy, a poza tym nie kryli swojego oburzenia wobec tego, że muszą mieszkać w Kolonii razem z...neonazistami i przeżywać „najazdy” ich zwolenników. Przypominało to nieco sytuację z 1946 r w Polsce, kiedy to po sfałszowanym przez komunistów tzw. „referendum ludowym” ówczesne oficjalne media przeprowadzały oszczerczą kampanię przeciwko mieszkańcom Krakowa za to, że ci odważyli się powiedzieć stanowcze „nie” przeciwko zniesieniu Senatu. Wówczas to przecież Kraków zyskał miano „bastionu reakcji” i „symbolu zacofania”, zaś za takie niezrozumienie dla ożywczego „powiewu historii” został ukarany zbudowaniem Nowej Huty, która w swoim założeniu miała „produkować” klasę robotniczą mającą w najbliższym czasie zmienić oblicze tego inteligenckiego, „reakcyjnego” miasta.

Analogie są więc teraz aż nazbyt widoczne w przypadku Kolonii—z tym, że tam rolę takiej „Nowej Huty” ma pełnić największy w Europie meczet, położony zaledwie dwa kilometry od historycznego centrum miasta i masowo „produkujący” gorliwych wyznawców Allaha—mających jeszcze bardziej zmieniać strukturę wyznaniową i narodowościową całej Nadrenii. Dość powiedzieć, że budowla ta ma posiadać wielką, modernistyczną kopułę w kształcie rąk złożonych do modlitwy, a wznoszącą się aż na 34 m wysokości oraz po bokach dwa minarety zwieńczone złotym półksiężycem i mające wysokość 55 m. Meczet będzie w stanie zgromadzić nawet i 3 tys. wiernych, a ponadto w jego okolicy ma „wyrosnąć” islamskie centrum grupujące na powierzchni 2,5 tys. m kw. sklepy, rzeźnie, łaźnie, zakłady fryzjerskie, a nawet gabinety adwokackie. Tak potężny kompleks budynków ma służyć nie tylko 120 tysiącom kolońskich muzułmanów (mieszkającym już obecnie w tym ponad milionowym mieście nad Renem), ale i stanowić „narzędzie” do umacniania się wpływów tureckich w Niemczech. Jest zresztą budowany na terenie ubogiej tureckiej dzielnicy Ehrenfeld, gdzie już od ponad 30 lat mieszkają prawie sami emigranci z Turcji. Olbrzymich finansów na budowę (ok. 20 mln euro) użycza natomiast Turecko-Islamski Związek Religijny („Ditib”), który zrzesza 870 stowarzyszeń islamskich w Niemczech i reprezentuje ok. 70% niemieckich muzułmanów. W rzeczywistości jednak „Ditib” stanowi przybudówkę tureckiego ministerstwa ds. religijnych, a prawie wszystkie jego środki finansowe pochodzą z Ankary.

Wie o tym doskonale arcybiskup Kolonii, kardynał Joachim Meisner, który wielokrotnie już apelował o to, by—na zasadzie wzajemności—można było budować kościoły chrześcijańskie na terenie Turcji i aby organizacja „Ditib” zaczęła wreszcie występować w obronie chrześcijan zamieszkujących nie tylko Turcję, ale i te kraje muzułmańskie, gdzie wiara chrześcijańska jest nadal prześladowana. Niestety, wydźwięk tych wypowiedzi sam kardynał ciągle niweczy twierdząc równocześnie, że muzułmanie powinni mieć nieskrępowane niczym (poza konstytucją) prawo do wyznawania swojej wiary na terenie Niemiec oraz organizując regularne spotkania „integracyjne” z imamami w...miejscowej katedrze. Ostatnio zaś już tylko domaga się od organizacji „Ditib”, aby zbudowała dużo niższe minarety i kopułę na placu kontrowersyjnej budowli. Podobnie zresztą czyni przywódca kolońskiej CDU Walter Reinarz, który co pewien czas „pielgrzymuje” do siedziby „Ditib” i uniżenie prosi miejscowych Turków o obniżenie wysokości meczetu. Takich skrupułów nie ma już jednak burmistrz Kolonii Fritz Schramma z tej samej chadeckiej partii CDU, który od samego początku bezkrytycznie popiera projekt budowy kontrowersyjnego obiektu, a nawet—wraz z lewicową koalicją—na zamkniętym posiedzeniu rady miasta potrafił go przeforsować w roku ubiegłym i to nie pytając się w ogóle o zdanie mieszkańców. Przykładów takiego zakłamania ze strony osób uważających się za katolików można podać zresztą więcej: oto bowiem sami architekci meczetu są równocześnie znanymi projektantami...kościołów katolickich i takie projektowanie nie robi im żadnej różnicy, zaś proboszcz kolońskiej parafii św. Teodora—ksiądz Frank Meurer—już w 2007 r zorganizował zbiórkę pieniędzy wśród swoich parafian na niedzielnej Mszy św. na...budowę meczetu! Do składania datków namawiał zaś w Bożej Świątyni takimi oto słowami: "Imamowie z „Ditibu” to bardzo wykształceni, rozsądni, mili i współczujący ludzie, którzy fantastycznie pracują z młodzieżą. Wiele się od nich uczymy i na odwrót. Moje dzieci, moi przyjaciele! Tak należy wspierać rozsądnych ludzi!".

Tymczasem zdanie mieszkańców Kolonii już rok temu było zupełnie inne na temat obcej w pejzażu Europy budowli sakralnej dla tych „rozsądnych ludzi”. I tak w sondażu Instytutu Badania Opinii Publicznej "Omniquest" 31,4% mieszkańców kategorycznie nie zgadzało się na budowę meczetu, a 27% nie chciało zaakceptować budowy w planowanych rozmiarach. Za bezwarunkową budową opowiedziało się natomiast tylko 35,6% ankietowanych. Charakterystyczne przy tym, że w badaniu wzięli też udział i tacy mieszkańcy pochodzenia tureckiego, którzy uważali, że nowe meczety należy budować tylko w samej Turcji, a nie na obczyźnie.

Nic więc dziwnego, że na takiej to społecznej bazie mógł powstać masowy ruch „Pro Koeln” („Dla Kolonii”), który grupuje przeciwników budowy meczetu—nie zaś neonazistów, jak to głoszą niektóre media. To błędne przekonanie wywodzi się zaś stąd, że sam federalny Urząd Obrony Konstytucji zakwalifikował ten ruch w swoim raporcie jako „ekstremistyczny związek neonazistowski” oraz rozpoczął prześladowanie jego działaczy zamiast inwigilować organizacje muzułmańskie w poszukiwaniu terrorystów i nielegalnych imigrantów. Na taką opinię wpłynął też niewątpliwie fakt, iż polityczny „establishment” w Niemczech jest od lat wyczulony na wszelkie przejawy nietolerancji wobec innych narodowości, bo ciągle ma poczucie jakiejś nieodkupionej winy za zbrodnie III Rzeszy. Nie dostrzega też (albo tak tylko udaje, że nie widzi) problemów związanych z wewnętrznym zamykaniem się środowisk muzułmańskich i z ich uodpornianiem się na wszelkie próby integracji. Trafnie to ujął włoski eurodeputowany z Ligi Północnej Mario Borghezio na niedawnym wiecu zorganizowanym właśnie w Kolonii przez ruch „Pro Koeln”. Wypowiedział on tam bowiem takie oto słowa do tych zgromadzonych kolończyków, którzy nie ulękli się policyjnych gróźb ani pałek: „Tysiące radykalnych imamów nie potrzebują meczetów do modlitwy, ale indoktrynacji młodych ludzi, by ginęli w zamachach przeciw kulturze Zachodu. Brońmy Europy!" Pokazywał przy tym książkę Oriany Fallaci „Wściekłość i duma”, w której słynna dziennikarka udowadnia, że nie istnieje żaden umiarkowany islam, a elity polityczne Europy tolerują ekspansję islamu w imię fałszywie pojętych wartości.

Mariusz Affek
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 300 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:36, 26 Wrz 2008 Powrót do góry

Bardzo ciekawy artykuł. Katolika zdrowo jeszcze myślącego wprost szokuje, jak czyta takie wypowiedzi jak poniżej hierarchów Kościoła katolickiego, czy napewno to są jeszcze katolicy?

Cytat:
Postawa Arcybiskupa Kolonii :oby minarety były niższe, oraz że muzułmanie powinni mieć nieskrępowane niczym (poza konstytucją) prawo do wyznawania swojej wiary na terenie Niemiec oraz organizując regularne spotkania „integracyjne” z imamami w...miejscowej katedrze.


Cytat:
(...)proboszcz kolońskiej parafii św. Teodora—ksiądz Frank Meurer—już w 2007 r zorganizował zbiórkę pieniędzy wśród swoich parafian na niedzielnej Mszy św. na...budowę meczetu!


Same słowa się cisną na usta "Quo vadis Europo?" Europa nie ma żadnej przyszłości, jeśli nie znajdzie swej drogi do domu , nie wróci do swych korzeni chrześcijaństwa, przestanie uprawiać "prostytucję" duchową. Papież Benedykt XVI mówił:

Cytat:
Bez Boga Europa popadnie w nieludzką utopię

Benedykt XVI zaapelował podczas audiencji generalnej w Watykanie o "etyczną i duchową odnowę" Europy i powrót do chrześcijańskich korzeni. Bez Boga Europa i ludzkość popadną w nieludzką utopię - ostrzegł papież.


Było o tym tu:

http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/bez-boga-europa-popadnie-w-nieludzka-utopie,436.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 300 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:58, 17 Lis 2011 Powrót do góry

Cytat:
(...)
W niedzielę 21 września br. widzowie głównego wydania „Wiadomości” w TVP 1 mieli okazję zobaczyć reportaż z Kolonii, w którym tendencyjnie pokazano przebieg sobotnich protestów większości mieszkańców miasta przeciwko budowie wielkiego meczetu na tym terenie.(...)

Swego czasu, o budowie tego meczetu w Niemczech w Kolonii,, informacja była podawana przez różne media, rozpisywały się różne strony w necie jak np.:

Wokół budowy meczetu w Kolonii
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

''Rzeczpospolita'' pisała:

Wojna o islam w Kolonii
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Nasz Dziennik pisał:

Meczet będzie mniejszy

Muzułmanie w Kolonii uzyskali zgodę władz miasta na budowę swojej świątyni. Według pierwszych i już prawie zatwierdzonych planów miał powstać największy w Europie meczet. Od początku projekt ten wzbudzał wiele kontrowersji i podzielił miasto na dwa obozy: zwolenników i zdecydowanych przeciwników budowania tak wielkiego minaretu.

Protest wzbudził przede wszystkim gigantyczny kształt islamskiej świątyni (powierzchnia do modlitwy 2150 m kw., powierzchnia wokół meczetu ponad 2500 m kw., nad meczetem 34-metrowa kopuła, a po bokach dwie 55-metrowe wieże).

Zdaniem dużej grupy kolończyków, nowo powstały meczet będzie wypowiedzeniem wojny procesowi wzajemnej integracji. W Kolonii powstało obywatelskie stowarzyszenie "Pro Koeln", które jest zdecydowanie przeciwne budowie meczetu. Od początku prezes stowarzyszenia Manfred Rouhs twierdził, że próba budowy w Kolonii największego meczetu w Europie jest zdecydowanie skierowana przeciwko trudnemu procesowi integracji muzułmanów w Niemczech i Europie.

Na ulice miasta kilkakrotnie wychodzili mieszkańcy w proteście przeciwko tej budowie, protestował także koloński biskup, ks. kard. Joachim Meisner.
Protesty przyniosły częściowy skutek. Zgoda na budowę meczetu została utrzymana, ale nowe plany znacznie zmieniły jego wielkość - o jedną czwartą w stosunku do pierwotnego wyglądu.

Coraz mniej katolików i coraz więcej muzułmanów
Według danych Niemieckiego Episkopatu, w ciągu 50 lat (1950-2000) liczba katolików uczęszczających na Msze Święte zmalała nad Renem z 12 do jedynie 4 milionów. Roczniki statystyczne podają z kolei, że obecnie liczbę muzułmanów w Niemczech szacuje się na 4 miliony, a zdecydowana większość z nich regularnie praktykuje swoją religię.

[link widoczny dla zalogowanych]

W 2009 roku na stronie [link widoczny dla zalogowanych] mogliśmy przeczytać:

Niemcy: wmurowano kamień węgielny pod budowę meczetu w Kolonii

W Kolonii wmurowano 7 listopada kamień węgielny pod budzący wiele kontrowersji meczet. W ceremonii uczestniczył przewodniczący „Diyanet” – najwyższego urzędu tureckiego ds. religii prof. Ali Bardako?lu. Podkreślił on, że w przyszłości imamowie w meczetach w Niemczech powinni móc głosić kazania po niemiecku i turecku.

Sadi Arslan, przewodniczący Tureckiej Unii Islamskiej (Ditib), określił przyszłą świątynię jako „inwestycję wspólnej przyszłości”. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2010 roku i „będzie stanowił centrum kulturalne dla ludzi żyjących w dwóch kulturach” – stwierdził architekt Paul Böhm, który wspólnie ze swym ojcem Gottfriedem zaprojektował kompleks budynków centrum islamskiego.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 300 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:15, 17 Lis 2011 Powrót do góry

Odnośnie tego Meczetu w Kolonii, dziś przeczytałam:

Meczet z zakamuflowaną symboliką chrześcijańską?

Biuro architekta Paula Boehma, które zajmowało się do niedawna budową meczetu w Kolonii (Niemcy), ujawniło, że projekt trzeba było kilka razy zmieniać, ponieważ „odkryto” w nim zakamuflowaną symbolikę chrześcijańską.

Architektów w szczególności obwiniano o to, iż rzekomo ujęli w projekcie krzyże i monogramy „HR” – pierwsze dwie litery greckiego „Hristos”, czyli „Chrystus”. Tureckiemu związkowi islamskiemu (Ditib), który zamówił projekt i budowę meczetu, nie spodobała się również forma kopuły we wstępnym wariancie projektu. Składał się on z czterech pomniejszych kopuł, pomiędzy którymi znajdował się prześwit „przypominający krzyż”.

Projekt kopuły został zatem całkowicie zmieniony, poprzez usunięcie jednej kopuły, jednak zapobiegliwi muzułmanie odkryli w tym nawiązanie do Trójcy Przenajświętszej – całkiem niczym bohaterowie polskiego zawodowego antyfaszyzmu, widzący wszędzie to krzyże celtyckie, to białe pięści, to inne tego typu symbole.

Kolejny projekt, składający się już tylko z dwóch kopuł, okazał się w opinii członków związku właściwy, ponieważ przypominał z kształtu półksiężyce, a to miało już wybitnie islamski wydźwięk. Z drugiej strony, grymaszenie i ciągłe zmiany zaskutkowały znacznym wzrostem ceny, jaką przyszło zapłacić za projekt – podaje [link widoczny dla zalogowanych]

Turecki związek islamski, który finansuje budowę meczetu w Kolonii, oskarżył biuro Paula Boehma o sztuczne zawyżanie ceny i lichą jakość robót. Postanowiono wręcz zerwać kontrakt z Boehmem i poszukać nowego wykonawcy. Ten z kolei nie zgadza się na taki obrót sprawy i jak nietrudno się domyśleć, sprawa znalazła swój finał w sądzie, a budowa meczetu została zawieszona.

Za: [link widoczny dla zalogowanych]

Strony źródłowe:

Chrześcijańskie symbole ''przemycone"
[link widoczny dla zalogowanych]

Galeria zdjęć:
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)