Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Buenos Aires protest różańcowy, komunikat x. Bouchacourt Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:53, 16 Lis 2013 Powrót do góry

O obchodach "kryształowej nocy" w katolickiej katedrze w Buenos Aires jest pisane tu:

Tradycyjni katolicy zakłócili ceremonię poświęconą “Kryształowej Nocy”
(...)
http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-a-d-2013-r,84/zydzi-w-argentynie-o-nowym-papiezu,9398.html#49094

-------------------***--------------------

Buenos Aires protest różańcowy, komunikat prasowy ks. Christiana Bouchacourta

(...)

Odpowiedzi ks Christiana Bouchacourta na niektóre pytania podczas rozmów w Radio La Red i cn23tv:

(...) In response to some questions during the interviews with Radio La Red and with cn23tv, Fr. Bouchacourt made some very pertinent points about the Catholic motive behind the cathedral protest:

The protesters have a right to feel outraged when rabbis preside over a ceremony in a Catholic cathedral.

We recognize the authority of the pope, but he is not infallible [in everything he does] and in this case, he does things we cannot accept.

This wasn't a desire to make a rebellion, but to show our love for a Catholic church, which has been built for the Catholic Faith.

A Mass isn't celebrated in a synagogue, nor in a mosque. The Muslims don't accept it. In the same way, we Catholics cannot accept the presence of another faith [practiced] in our church.

The churches are built for Catholic worship and historically, the Church condemned those who allowed other religions to celebrate in Catholic churches. ...This is a reaction of faithful who are scandalized. ....The popes in the past have always condemned this type of [inter-religious] meeting. This is a violation of a Catholic church. (...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Co znaczy że: (moje amatorskie tłumaczenie)

Protestujący mają prawo czuć się oburzeni, gdy rabini przewodniczą ceremonii w katedrze katolickiej .

Uznajemy autorytet papieża, ale on nie jest nieomylny [ we wszystkim, co robi ] i w tym przypadku, robi rzeczy, których nie można zaakceptować.

To nie była chęć do buntu, ale by pokazać naszą miłość do Kościoła katolickiego, który został zbudowany dla wiary katolickiej.

Msza nie jest obchodzona/sprawowana w synagodze, ani w meczecie. Muzułmanie nie zaakceptują. W ten sam sposób, katolicy nie mogą zaakceptować obecność innej wiary [ praktykowanej ] w naszym kościele .

Kościoły są budowane dla kultu katolickiego i papieże w przeszłości zawsze potępiali tego typu międzyreligijne spotkania. Kościół występował przeciwko tym, którzy zezwalali innym religiom, aby świętowali w kościołach katolickich. ... To jest profanacja w kościele katolickim. To jest reakcja wiernych, którzy są oburzeni. ....
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:44, 18 Lis 2013 Powrót do góry

Argentyna: Oświadczenie ks. Bouchacourta FSSPX w sprawie spotkania międzyreligijnego w katedrze w Buenos Aires

Image

13 listopada br. w katedrze metropolitalnej w Buenos Aires w Argentynie miało miejsce chrześcijańsko-żydowskie spotkanie międzyreligijne, zorganizowane dla upamiętnienia 75. rocznicy tzw. nocy kryształowej – pogromu Żydów inspirowanego i organizowanego przez władze III Rzeszy Niemieckiej. W latach ubiegłych podobnym spotkaniom przewodniczył rabin Abraham Skórka i abp Jerzy Mariusz Bergoglio (obecnie papież Franciszek); w tym roku stronę żydowską reprezentował rabin Aleksander Awruj, a katolicką – obecny ordynariusz Buenos Aires abp Mariusz (Mario) Poli. W katedrze byli również obecni przedstawiciele wspólnot protestanckich: ewangelików, luteran i metodystów.

Argentyńskie środowiska katolickich tradycjonalistów wzywały abp. Poliego, aby zrezygnował z organizowania podobnych spotkań w katedrze. Ponieważ apele nie odniosły żadnego rezultatu, grupa ok. 40 wiernych związanych z miejscowym apostolatem Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X wkroczyła do katedry podczas wspomnianego spotkania i w geście protestu zaczęła odmawiać modlitwę różańcową.

Protest młodych katolików media nazwały „aktem antysemickim”. W związku z tym ks. Krystian Bouchacourt, przełożony południowoamerykańskiego dystryktu FSSPX, wydał następujące oświadczenie:

Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X przypomina nauczanie zawarte w encyklice Mortalium animos papieża Piusa XI, [link widoczny dla zalogowanych]

„[Pewne koła] wychodzą z założenia, dla nich nie ulegającego wątpliwości, że bardzo rzadko tylko znajdzie się człowiek, któryby nie miał w sobie uczucia religijnego, widocznie żywią nadzieję, że mimo wszystkie różnice zapatrywań religijnych, nie trudno będzie, by ludzie przez wyznawanie nie których zasad wiary, jako pewnego rodzaju wspólnej podstawy życia religijnego w braterstwie się zjednali. W tym celu urządzają, zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu.

W tym celu urządzają, zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy – niestety – odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu. Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one polegają na błędnym zapatrywaniu, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania. Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i wpadając krok po kroku w naturalizm i ateizm. Z tego jasno wynika, że od religii przez Boga nam objawionej, odstępuje zupełnie ten, ktokolwiek podobne idee i usiłowania popiera.

Nie żywiąc żadnego rodzaju niechęci wobec jakiejkolwiek wspólnoty religijnej, Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X stosuje się do niezmiennego nauczania [Kościoła] i stanowczo sprzeciwia się organizowaniu spotkań międzyreligijnych w świątyniach katolickich (tekst polski za: [link widoczny dla zalogowanych])


Poniżej amatorski film, przedstawiający to wydarzenie:

http://www.youtube.com/watch?v=zDvrHxjomvs


Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)