Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Komunikat Przełożonego Generalnego - Ecône, 29 czerwca 2016 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 17:44, 30 Cze 2016 Powrót do góry

Komunikat przełożonego generalnego Bractwa Świętego Piusa X

Image

Po zakończeniu spotkania wyższych przełożonych Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, które odbyło się w dniach 25–28 czerwca w Szwajcarii, przełożony generalny wydał następujący komunikat:

Cel istnienia Bractwa Świętego Piusa X to przede wszystkim formowanie kapłanów, bez których nie są możliwe odnowa Kościoła i odbudowa społeczeństwa.

1. W wielkim i bolesnym zamieszaniu, które obecnie panuje w Kościele, głoszenie katolickiej nauki wymaga potępienia błędów, które się do niej przedostały i które niestety są promowane przez wielką liczbę pasterzy, w tym przez samego papieża.

2. Bractwo Św. Piusa X, w obecnym stanie poważnej konieczności dającym mu prawo i obowiązek udzielania duchowej pomocy wiernym, którzy się doń zwrócą, nie szuka przede wszystkim uznania kanonicznego, do którego ma – jako dzieło katolickie – prawo. Posiada ono tylko jedno pragnienie: wiernie nieść światło dwutysiącletniej Tradycji, wskazujące jedyną drogę, jaką należy podążać w tej epoce ciemności, w której kult człowieka – zarówno w społeczeństwie, jak i Kościele – zastępuje cześć należną Bogu.

3. „Odnowienie wszystkiego w Chrystusie”, o którym mówił św. Pius X nawiązując do słów św. Pawła (Ef 1, 10), nie może się dokonać bez wsparcia papieża, który wyraźnie popiera powrót do świętej Tradycji. Oczekując tego błogosławionego dnia, Bractwo Św. Piusa X zamierza podwoić wysiłki w celu ustanowienia i rozpowszechnienia, środkami, które daje Boża Opatrzność, społecznego panowania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

4. Członkowie Bractwa Św. Piusa X modlą się i pokutują w intencji papieża, aby znalazł on siłę do głoszenia wiary i moralności katolickiej w ich integralności. W ten sposób przyśpieszy on triumf Niepokalanego Serca N.M.Panny, którego gorąco pożądamy, zbliżając się do setnej rocznicy Jej objawień w Fatimie.

bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X
Ecône, 29 czerwca 2016 r.
w święto śś. Apostołów Piotra i Pawła

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
[/u]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:30, 30 Cze 2016 Powrót do góry

Bardzo mądry komentarz z Remnanta pod tym komunikatem bp Fellaya, pozwolę sobie go zacytować tu:

"Dziękujemy Bogu za to nadzwyczajne wyjaśnienie ze strony Bractwa Św. Piusa X. Przez lata żywiliśmy całkowite zaufanie, że Bractwo jest w dobrych rękach, mając takiego przełożonego generalnego jak bp Bernard Fellay. Musiała to być bardzo trudna decyzja, zważywszy że głównym priorytetem Bractwa mogło być jego przetrwanie oraz wymazanie fałszywych oskarżeń o schizmę, płynących z tak wielu stron. Jest teraz zupełnie oczywiste, że pierwszą troską bp. Fellaya jest zachowanie starej wiary i obrona Kościoła katolickiego przy pomocy wszystkich dostępnych mu środków. Będziemy nadal bronić Bractwo Św. Piusa X przed fałszywymi i błędnymi zarzutami schizmy oraz dziękować Bogu za kierownictwo Ducha Świętego w tym czasie niespotykanego zamieszania w Kościele. Modlimy się nadal za bp. Fellaya, prawdziwego i lojalnego syna Kościoła."

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:32, 30 Cze 2016 Powrót do góry

Trochę przypomnienia w wątku tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/operacja-przezycia-tradycji,14757.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:55, 18 Lip 2016 Powrót do góry

Komunikat przełożonego generalnego do wszystkich członków Bractwa Św. Piusa X

Image

Uczestnicy spotkania wyższych przełożonych Bractwa Św. Piusa X (25–28 czerwca 2016 r., Szwajcaria)

Po spotkaniu wyższych przełożonych Bractwa Św. Piusa X – oprócz komunikatu, ogłoszonego 29 czerwca podczas święceń kapłańskich w Ecône – poprzedniego dnia bp Bernard Fellay zwrócił się do wszystkich członków Bractwa Św. Piusa X w komunikacie, który 17 lipca opublikowała agencja DICI.

Na chwałę Bożą, dla honoru naszego Pana Jezusa Chrystusa i jego Najświętszej Matki, dla naszego zbawienia.

W obecnym stanie wyższej konieczności w Kościele, który daje Bractwu Świętego Piusa X prawo do udzielania duchowej pomocy tym wiernym, którzy się do niego zwrócą, nie stawia ono ponad wszystko uznania kanonicznego, do którego ma prawo, ponieważ jest dziełem katolickim. Rozwiązanie nie jest tylko kanoniczne. Chodzi o pozycję doktrynalną, którą koniecznie trzeba zamanifestować.

Gdy św. Pius X potępił modernizm, całą argumentację zawartą w encyklice Pascendi sprowadził do podstawowej zasady (modernistów – przyp. tłum.): niezależności. Obecnie świat robi wszystko, żeby zmienić ową oś, wokół której musi się obracać. I jest oczywiste dla katolików, a także dla tych, którzy nimi nie są, że krzyż nie jest już tą osią. Paweł VI ujął to bardzo trafnie: jest nią człowiek (por. przemówienie na zakończenie II Soboru Watykańskiego, 7 grudnia 1965 r.).

Dziś świat obraca się wokół tej – zdaniem Pawła VI – ostatecznie wyznaczonej osi: godności człowieka, jego sumienia i wolności. Sensem istnienia nowoczesnego człowieka jest on sam. Człowiek jest królem wszechświata. Strącił z tronu Chrystusa. Człowiek tak bardzo wysławia swoje autonomiczne, niezależne sumienie, że podważa nawet samą podstawę rodziny i małżeństwa.

Bractwo Świętego Piusa X zawsze sprzeciwiało się temu projektowi dezintegracji świata, zarówno państwa, jak i Kościoła.

Aby zaradzić temu powszechnemu chaosowi, Pan Jezus powołał człowieka – chrześcijanina, kapłana, biskupa. I co on zrobił? Założył Bractwo – hierarchiczne stowarzyszenie – którego zasadą i celem jest antidotum na ten powszechny chaos: [a jest to] sakrament kapłaństwa. Bractwo Świętego Piusa X stawia sobie za cel nie tylko pozostanie odtrutką na kryzys, ale także zbawienie wszystkich, którzy wspólnie pracują dla osiągnięcia tego celu. Bractwo ponad wszystko pragnie zachowywać integralność doktrynalną, teologiczną i społeczną, opartą na krzyżu Jezusa Chrystusa, Jego panowaniu, Jego ofierze i Jego kapłaństwie, będących podstawą każdego porządku i każdej łaski. Arcybiskup Marceli Lefebvre przez całe życie walczył o triumf tych podstawowych prawd. W obecnej godzinie ciąży na nas obowiązek, by podwoić wysiłki i zintensyfikować walkę o te same zasady.

Nie jesteśmy „soborowcami”, gdyż ci przeczą, że krzyż Chrystusa jest osią, wokół której kręci się świat; nie jesteśmy też buntownikami, odrzucającymi społeczną naturę Kościoła. Jesteśmy stowarzyszeniem kapłanów Jezusa Chrystusa i Kościoła katolickiego.

Czy nadszedł już moment zasadniczej odbudowy Kościoła? Boża Opatrzność nie opuszcza swego Kościoła, którego głową jest papież, wikariusz Jezusa Chrystusa. Oto dlaczego nieomylnym znakiem tej odbudowy będzie wyrażenie przez Ojca Świętego woli udzielenia środków, którymi będzie można przywrócić porządek kapłaństwa, wiary i Tradycji; znak, który ponadto będzie gwarancją niezbędnej jedności rodziny Tradycji.

Christus regnat, Christus imperat, Deo gratias, amen.

+ Bernard Fellay
Anzère, 28 czerwca 2016 r.,
w wigilię uroczystości śś. Apostołów Piotra i Pawła


Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)