Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Watykan: podpisanie międzyreligijnej deklaracji przeciwko... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:30, 03 Gru 2014 Powrót do góry

Watykan: podpisanie międzyreligijnej deklaracji przeciwko niewolnictwu

Image

Zwalczenie do roku 2020 współczesnych form niewolnictwa i handlu ludźmi to cel, który stawiają sobie sygnatariusze podpisanej dziś uroczyście w Watykanie specjalnej deklaracji. Pod dokumentem widnieją nazwiska wielu zwierzchników religijnych, w tym Papieża Franciszka. Jest on owocem porozumienia osiągniętego w tej kwestii 17 marca przez Światową Sieć Wolności (Global Freedom Network), Fundację Walk Free oraz inne współpracujące organizacje.

Ceremonia podpisania odbyła się w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w ogrodach watykańskich. Uczestniczyli w niej przedstawiciele prawosławia, anglikanizmu, buddyzmu, hinduizmu, islamu i judaizmu. Poza Papieżem dokument sygnowali m.in. argentyński rabin Abraham Skórka i anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Deklaracja stwierdza, że współczesne formy niewolnictwa i handlu ludźmi są zbrodnią przeciwko ludzkości. Do tego sformułowania nawiązał Papież w okolicznościowym przemówieniu.

„Oświadczamy w imieniu wszystkich i każdego z naszych wyznań, że współczesne niewolnictwo, rozumiane jako handel ludźmi, praca przymusowa, prostytucja, wykorzystywanie ludzkich organów, jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Jego ofiary należą do wszelkich grup społecznych, ale najczęściej wywodzą się spośród najbiedniejszych i najsłabszych naszych braci i sióstr. W ich imieniu wzywamy do działania nasze wspólnoty wiary, by bez wyjątku sprzeciwiły się całkowicie wszelkiego typu systematycznemu ograniczaniu wolności jednostki mającej na celu jej wykorzystanie do celów prywatnych czy komercyjnych, i w ich imieniu składamy tę deklarację” – powiedział Papież. Wskazał następnie, że pomimo wysiłków wielu ludzi i instytucji współczesne niewolnictwo wciąż jest obecne w świecie w ogromnej skali, często jednak w formie ukrytej:

„Ta zbrodnia przeciwko ludzkości jest maskowana przyjętymi zwyczajami, ale w rzeczywistości zbiera swoje ofiary w prostytucji, handlu ludźmi, pracy przymusowej i niewolniczej, w okaleczeniach, sprzedaży narządów, nadużywaniu narkotyków, pracy dzieci. Jest ona ukryta za zamkniętymi drzwiami, w prywatnych domach, na ulicach, w samochodach, w fabrykach, na polach, łodziach rybackich i w wielu innych miejscach. Dzieje się tak zarówno w miastach, jak i na wsi; w slumsach tak krajów najbogatszych, jak i najuboższych na świecie. i co najgorsze, ta sytuacja niestety pogarsza się z dnia na dzień” – powiedział Franciszek.

Deklaracja ma być zatem wezwaniem skierowanym do wszystkich zwierzchników religijnych i przedstawicieli rządów, by podjęli wspólne wysiłki na rzecz całkowitego wykorzenienia tego procederu. Sygnatariusze zobowiązują się zrobić wszystko, co będzie możliwe, by zarówno w poszczególnych wspólnotach religijnych, jak i poza nimi, współpracować na rzecz wolności dla wszystkich ofiar niewolnictwa i handlu ludźmi. „Dziś mamy możliwości, świadomość, mądrość, innowacje i konieczne technologie, by osiągnąć ten ludzki i moralny cel” – czytamy w podpisanej dziś deklaracji przeciwko wszelkim formom niewolnictwa we współczesnym świecie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:49, 03 Gru 2014 Powrót do góry

Kolejny krok w imię masońskiej "religii", używającej wszelkich środków dla zwalczania prawdy Boskiego autorytetu Jezusa Chrystusa. Sad

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]


Wspólna deklaracja przywódców religijnych przeciwko współczesnego niewolnictwa

[link widoczny dla zalogowanych]


(...)

Tekst deklaracji, przed jej podpisaniem, odczytał James, ofiara handlu ludźmi w Ghanie.

Jej sygnatariuszami są przedstawiciele: katolików (papież Franciszek), prawosławnych (patriarcha Bartłomiej, reprezentowany przez metropolitę Emanuela z Francji), anglikanów (abp Justin Welby), żydów (rabini Abraham Skorka i David Rosen), muzułmanów (czterech imamów, w tym Mohamed Ahmed El-Tayeb z Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, reprezentowany przez Abbasa Abdallę Abbasa Solimana), hinduistów (Mata Amritanandamayi) oraz dwóch buddystów.

Deklaracja:

„My, niżej podpisani, zgromadziliśmy się dzisiaj w ramach historycznej inicjatywy, mającej na celu podjęcie duchowych i praktycznych działań wszystkich religii i ludzi dobrej woli na całym świecie, aby do 2020 r. ostatecznie wyeliminować współczesne niewolnictwo w świecie.

W oczach Boga [wielki imam Al-Azhar użył tu słowa «religii» - KAI], każdy człowiek jest osobą wolną, czy to chłopiec czy dziewczyna, kobieta czy mężczyzna, i jest przeznaczony do życia dla dobra wszystkich w całkowitej równości i braterstwie. Współczesne niewolnictwo w formie handlu ludźmi, pracy przymusowej i prostytucji, handlu organami i wszelkich relacji, stojących w sprzeczności z przekonaniem, zgodnie z którym istoty ludzkie są równe i cieszą się tym samym prawem do wolności i godności, jest zbrodnią przeciwko ludzkości.

Zobowiązujemy się dziś do uczynienia wszystkiego, co jest w naszej mocy, w ramach naszych wspólnot i poza nimi, we wspólnej pracy na rzecz wolności tych wszystkich, którzy stali się niewolnikami i ofiarami handlu ludźmi, aby przywrócić im przyszłość. Mamy dzisiaj możliwość, świadomość, mądrość, nowatorskie pomysły i technologię, by ten ludzki i moralny nakaz zrealizować”.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)