Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Aborcja/antykoncepcja/"pigułka po" - stanowisko KK Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 126 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 17:15, 15 Sty 2015 Powrót do góry

Aborcja/antykoncepcja/"pigułka po" - stanowisko KK i prawa cywilnego

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Mam pytanie. Ostatnio w związku z z pewnym ,,prawem" wprowadzonym przez UE, początkowo nie zaakceptowanym w pełni przez polskie MZ, obecnie jednak z dużym prawdopodobieństwem zaakceptowanym w niedalekiej przyszłości (w-ce MZ Nauman), dotyczącym dostępności tzw. tabletek poronnych bez recepty.- Chciałabym zapytać jakie jest oficjalne stanowisko KK odnośnie istnienia człowieka. W moim pojęciu zaistnienie człowieka z duszą i ciałem następuje od momentu połączenia się komórki jajowej z plemnikiem. Wszelkie specyfiki farmakologiczne, które działają na śluzówkę macicy, zapobiegając zagnieżdżeniu się zarodka w macicy są środkami poronnymi, czyli aborcyjnymi.(Podobnie działa tzw wkładka wewnątrz-maciczna) Tymczasem niektórzy ginekolodzy wyrażają opinię, że ciąża następuje dopiero od momentu pomyślnego zagnieżdżenia się zarodka w macicy. Czyli środki farmakologiczne, które temu zapobiegną, jak i wkładki wewnątrz-maciczne nie są środkami poronnymi, lecz antykoncepcyjnymi.
Byłabym wdzięczna za interpretacje prawne pojęcia antykoncepcji i aborcji w sensie stosowania środków poronnych.
Wiadomo, że KK potępia zarówno antykoncepcję, jak i aborcję.
Ale czy jacyś mądrzy ojcowie Kościoła dzielą te grzechy na mniej, lub bardziej ciężkie?
Takie opinie byłyby cenną wskazówką dla kobiet potrzebujących rady w tym temacie.
(W nawiązaniu do stanowiska kard. Nycza powiedzenie, że nikogo nie możemy potępiać czy oceniać bo sami jesteśmy grzesznikami-jakoś mnie nie przekonuje).
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 126 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 21:51, 16 Sty 2015 Powrót do góry

EP zajął stanowisko wobec środków poronnych (nazywanych również antykoncepcyjnymi) stosowanymi dzień po stosunku, bez recepty. Chwała za sprzeciw wobec tego preparatu, który w przypadku zapobiegania ciąży trudno nazwać lekiem- wszak ciąża nie jest chorobą.
Jednakże w tym temacie jest wiele niedomówień i niezrozumienia.
Preparat Ellaone- jak mówi ulotka działa nie jeden dzień, lecz pięć i w/g UE jest dostępny bez recepty pomimo długoterminowego działania.
Ellaone, (jak i inne preparaty między innymi dostępny od dawna w Polsce Postinor) działają selektywnie na receptory progesteronu- co wymaga dłuższego tłumaczenia-a w skrócie działa na śluzówkę macicy, uniemożliwiając zagnieżdżenia się zarodkowi. (Jeśli nie nastąpiła wcześniej owulacja preparaty tego typu mogą ją opóźnić)
Reasumując: preparaty hormonalne- o których mowa- opóźniają owulację, ale w przypadku jeśli ona miała miejsce przed stosunkiem uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka w macicy, a jak zadziałają na już istniejącą ciążę - producent nie wypowiada się.(Mówi tylko, że preparat nie przerwie istniejącej ciąży)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 23:10, 16 Sty 2015 Powrót do góry

Na wieki wieków. Amen!

Mary napisał:
EP zajął stanowisko wobec środków poronnych (nazywanych również antykoncepcyjnymi) stosowanymi dzień po stosunku, bez recepty.

No tak, też dziś o tym czytałam i może zamieszczę treść tego komunikatu Ekspertów KEP:

Cytat:
Pgułka „dzień po” nie jest lekiem – podkreśla Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych w związku z dyskusją nt. dopuszczenia w Polsce do sprzedaży tego specyfiku bez recepty. Ponadto Zespół podkreśla, iż całkowicie niezgodne z prawdą jest twierdzenie o istnieniu obowiązku Polski wynikającego ze zobowiązań unijnych, by „pigułka” ta była rozprowadzana bez recepty.

Poniżej pełny tekst dokumentu:

Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dopuszczenia do swobodnego obrotu handlowego pigułki postkoitalnej.

W związku z publicznymi zapowiedziami dopuszczenia do obrotu bez reglamentacji preparatu postkoitalnego (tzw. pigułka dzień po), Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski przedstawia poniższe stanowisko.

W dyskusji publicznej poświęconej dopuszczalności swobodnego obrotu pigułką postkoitalną występuje kilka zasadniczych przekłamań, które stwarzają wrażenie, że mamy do czynienia z lekiem (a więc środkiem terapeutycznym), jak również, że polskie organy państwa są zobowiązane rozstrzygnięciem Unii Europejskiej do tego, by pilnie dopuścić obrót takim preparatem bez reglamentacji związanej z potrzebą konsultacji z lekarzem i wystawieniem recepty.

Wyjaśnienia wymaga działanie pigułki (ulipristalu). Ma ona podwójny mechanizm. Pierwszy, podobny do preparatów stosowanych w aborcji farmakologicznej (mifepristone), modyfikuje funkcje receptorów progesteronowych (działanie postowulacyjne i antynidacyjne). W tym przypadku następuje wydalenie zarodka ludzkiego z ustroju matki i jego śmierć. Drugie oczywiście zakłada potencjalną blokadę owulacji (działanie przeciwowulacyjne). Oba mechanizmy niszczą procesy fizjologiczne, które umożliwiają odpowiednio utrzymanie ciąży lub jej powstanie.

W odniesieniu do aspektu prawnego należy podkreślić, że całkowicie niezgodne z prawdą jest twierdzenie o istnieniu obowiązku Polski, w tym wynikającego rzekomo ze zobowiązań unijnych, do wprowadzenia pigułki postkoitalnej do obrotu z wyłączeniem wcześniejszej konsultacji z lekarzem i wystawienia recepty. Należy również wskazać, że stosowanie środka, który skutkuje śmiercią zarodka, można bez cienia wątpliwości uznać za zachowanie bezprawne i karalne w świetle polskiego kodeksu karnego oraz niedopuszczalne w świetle zasady ochrony godności człowieka, wypowiedzianej w art. 30 Konstytucji RP, od którego nie dopuszcza się w tym akcie żadnych wyjątków.

Zespół z niepokojem podkreśla, że stosowanie tzw. antykoncepcji doraźnej otwiera drzwi do istotnej zmiany kulturowej postaw i relacji międzyludzkich: propaguje swobodę seksualną i brak odpowiedzialności za podejmowanie relacji intymnych, banalizuje seksualność człowieka, niszczy ideał wyłączności relacji między kobietą i mężczyzną oraz pozwala na uwolnienie się od odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Na szczególną uwagę zasługuje potrzeba ochrony dzieci ze względu na coraz częstszą wczesną inicjację seksualną, której ten środek również sprzyja. Nie można dopuścić do swobodnego stosowania przez nie, bez wiedzy rodziców, preparatów tak bardzo inwazyjnych i niebezpiecznych dla rozwoju psychoseksualnego osób niepełnoletnich. Obowiązkiem rodziców jest sprzeciw wobec dopuszczalności swobodnego obrotu pigułką postkoitalną ze względu na dobro ich dzieci.

Ten sam obowiązek spoczywa na katolikach prowadzących działalność polityczną, zwłaszcza na parlamentarzystach, przed którymi rząd ponosi odpowiedzialność, i na wszystkich osobach odpowiedzialnych za dobro wspólne i integralne dobro wszystkich obywateli.

W perspektywie zasad życia chrześcijańskiego, stosowanie przez konkretną osobę tzw. antykoncepcji doraźnej skutkuje zaciągnięciem przez nią poważnej winy moralnej w postaci grzechu ciężkiego. W ocenie tego postępowania nie można wskazywać na perspektywę ekskomuniki z mocy prawa, bowiem do jej zaistnienia konieczna jest pewność obiektywnie stwierdzalnego skutku. Tymczasem, w przypadku pigułki postkoitalnej mamy do czynienia z niewątpliwą intencją przeciwdziałania urodzeniu dziecka, jednak ze względu na brak pewności zapłodnienia i poronienia, warunki te nie są spełnione.

Zespół ma świadomość, że wiele osób wątpi w rzeczywistą naganność stosowania tzw. pigułki dzień po, jednak wiąże się to z brakiem znajomości mechanizmu działania tego preparatu, treści obowiązującego prawa, a niejednokrotnie z brakiem wrażliwości na życie dziecka poczętego. W tych okolicznościach Zespół zwraca się do ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc w kształtowaniu prawidłowej oceny rzeczywistości dotyczącej tzw. antykoncepcji doraźnej oraz wzmacniania postaw odpowiedzialnego rodzicielstwa i hojności w przyjmowaniu potomstwa. Jednocześnie podkreśla, że wspólnym obowiązkiem jest pomoc samotnym matkom i wszystkim tym, których lęk o zdolność zapewnienia potomstwu należnego bytu prowadzi do poszukiwania sposobów na przerwanie ciąży.

Warto również zwrócić uwagę tym, którzy nie podzielają zaprezentowanego w stanowisku Zespołu poglądu, że częste stosowanie pigułki postkoitalnej bez kontroli lekarza jest brakiem dbałości o stan swojego zdrowia, bowiem antykoncepcja doraźna nie jest obojętna dla zdrowia kobiety. W końcu najbardziej destrukcyjne skutki ma stosownie środków hormonalnych tego rodzaju przez osoby młode.

Warszawa, 16 stycznia 2015 roku

[link widoczny dla zalogowanych]Mary napisał:
Chwała za sprzeciw wobec tego preparatu, który w przypadku zapobiegania ciąży trudno nazwać lekiem- wszak ciąża nie jest chorobą.

Oczywiście że tak. Bardzo mądry głos w tym temacie prof. Chazana:

Prof. Chazan: udostępnianie pigułki „dzień po” bez recepty może mieć wpływ na zdrowie prokreacyjne
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Polska strona pro-life pisze:

Pigułki "dzień po" bez recepty. Zdrowie kobiet coraz bardziej zagrożone
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Temat ten nie jest tematem nowym, co jakiś czas na nowo daje znać o sobie. W 2013 roku było o tym bardzo głośno w Niemczech i mamy tu o tym pisane.

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/biskupi-niemieccy-pozwalaja-na-pigulke-po,9249.html


Jeszcze wcześniej w tym temacie wypowiadała się Papieska Akademia Życia powołana przez papieża Jana Pawła II. Na stronie [link widoczny dla zalogowanych] jest zamieszczone Oświadczenie Papieskiej Akademii Życia z 31 października 2000 roku.

Jest zamieszczone w trzech językach, ale po polsku nie ma:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


W 2005 roku biskup - obecnie kardynał - Elio Sgreccia (wiceprzewodniczący Papieskiej Akademii Życia od 1996 do 2005 i prezes od 2005 do 2008) stwierdził, że "pigułka dzień po" nie może być stosowana nawet w przypadku gwałtu. Pytany o ten wyjątek gwałtu, bp Sgreccia, powiedział; "Nie, to nie jest w stanie zapobiec gwałtu. Ale to jest w stanie wyeliminować embrion. Jest to zatem druga negatywna interwencja na kobiecie (pierwszym jest sam gwałt).

[link widoczny dla zalogowanych]


W ubiegłym roku, gdy tak wrzało w tym temacie na RorateCaeli było o tym pisane pt. Watykan kontra Watykan? Prawdziwy Watykan i wirtualny Watykan.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 23:33, 16 Sty 2015 Powrót do góry

Te różne pigułki, to jest to biznes kosztem zdrowia kobiet.

Gdyby założyć, że teoria Darwina jest prawdziwa moglibyśmy powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Współczesny człowiek na powrót stał się małpą.
Zwierzęciem, pędzonym przez swoje niskie instynkty. Mądra jest tu nauka Kościoła, która zakazuje współżycia przed ślubem. Seks to błogosławieństwo, ale nadużyty może być przekleństwem. Widzimy na powyższym, o czym jest tu pisane.

Człowiek może realizować swoje człowieczeństwo jedynie wówczas kiedy jest blisko Boga. Blisko prawdziwej rzeczywistości, która wymaga od niego aby ten poskramiał i ujarzmiał swoje zgubne popędy, a cnoty pielęgnował.

Myślę, że historia dobitnie pokazała do czego człowiek jest zdolny i jak nisko upada kiedy zapomina o swoim Stwórcy.

Może jeszcze kilka słów, w temacie seksualności, tak pośrednio z tematem, ale i ta pigułka też powiązana z seksualnościa.

Klasyczna nauka Kościoła potępia wychowanie seksualne na forum publicznym jako przejaw naturalizmu. „Pouczenie dla wszystkich bez różnicy, nawet publicznie, oraz lekkomyślne uświadomienie” (Pius XI, encyklika Divini illius Magistri) jest fatalnym w skutkach błędem. „W tej tak bardzo delikatnej materii, jeżeli jakieś pouczenie indywidualne w odpowiednim czasie, ze strony tych, którym Bóg dał wychowawcze posłannictwo i łaskę stanu, okazałoby się konieczne, należy zachować wszelką ostrożność, dobrze znaną tradycyjnemu chrześcijańskiemu wychowaniu” (Pius XI, tamże).

Sobór Watykański II uczy, że w instytucjach wychowawczych dzieci „powinny otrzymać pozytywne i roztropne wychowanie seksualne, dostosowane do ich wieku” (Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim, nr 1).
Zobacz profil autora
Azarias
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 74 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:40, 17 Sty 2015 Powrót do góry

+Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo+

W licznych wypowiedziach - słusznie i prawidłowo - podkreśla się zabójcze działanie tzw. pigułek 'PO' (celnie skądinąd nazwanych przez Vox Populi, bo przecież wiadomo, z jaką formacją rujnującą kraj duchowo i materialnie się on kojarzy). Warto jednak też zwrócić uwagę na pozamedyczne aspekty działania tego preparatu (wiadomo, że nie jest to żaden lek, bo niczego nie leczy, a tylko. działa destrukcyjnie).

1. To trucizna działająca na zasadzie piekielnego domina - niszczy nie tylko życie w organizmie osoby zażywającej, lecz także rujnuje relacje i może przyczynić się do śmierci duchowej nie tylko zażywającego ten preparat...

2. Jego 'wskazana odgórnie' dostępność postawi w sytuacji bliskiej okazji do grzechu ciężkiego osoby (nie piszę o firmach, bo wiadomo, że za wszystkim stoi osobista decyzja człowieka, a odpowiedzialność zbiorowa, tak powszechna we współczesnych czasach ucisku działa jak woda umywająca ręce Piłata), które zdecydują się na sprzedaż tego środka. W ten sposób - chcąc nie chcąc - ułatwią pozyskanie preparatu przez zainteresowane kobiety/dziewczęta.

3. Warto zastanowić się, jakie skutki pociągnie za sobą odmowa sprzedaży tego środka z aptecznych półek przy powołaniu się na klauzulę sumienia (vide przykład p. prof. Chazana) Widząc lawinę - delikatnie pisząc - nieprzyjemności i kłopotów, które spotykają otwartych przeciwników bezbożnego prawa - wielu farmaceutów, etc, zapewne ulegnie presji i wystawi ten 'towar'.

4. Co gorsza - ma być on dostępny w sprzedaży pozaaptecznej na zasadzie takiej, jak sprzedaje się wiele środków przeciwbólowych, etc, choćby w marketach i kioskach. To oczywiście szerszy temat, bo o ile właściciel prywatnej placówki ma prawo odmówić dystrybucji tego dziadostwa, o tyle kioskarz pracujący w punkcie sieciowym - musi wystawić do sprzedaży to, co mu zleci szef (o ile nie chce stracić pracy, która - jak wiadomo - jest dziś 'towarem deficytowym). Dodajmy do tego sytuację osoby mającej na utrzymaniu liczną rodzinę... No i - jeśli oczywiście jest to osoba wierząca - mamy poważny konflikt sumienia.

5. Parafrazując słowa abpa Sheena, w naszym systemie "wielka namiętność dla reform społecznych idzie w parze z totalnym brakiem zainteresowania dla osobistej przemiany", trzeba sobie jasno powiedzieć, że - niestety - pigułki PO - w obecnej sytuacji moralnej samowoli, sensualnego rozwydrzenia i kultu przyjemności ciała - są 'skazane na sukces'. Bo tylko osobista przemiana i wewnętrzna wola nawrócenia każdego człowieka (coraz wcześniej dojrzewającego fizycznie i coraz później osiągającego dojrzałość duchową) daje szansę na przejrzenie i dojrzenie zła, które kryje się za tym zabójczym preparatem. Na nic zdadzą się - słuszne skądinąd - uwagi hierarchów, że zażywanie tych środków PO jest grzechem ciężkim, jeśli w człowieku nie zostanie rozbudzona tęsknota za wypełnieniem się Bogiem i Jego Słowem, a nie ściekami tego upadającego świata.

6. Wikariusz z sąsiedniej parafii w moim mieście rzekł był, że 'świat cierpi dlatego, ponieważ zabijani są ci, którzy mogliby go zmienić na lepsze'. Zabijani oczywiście w ramach tzw. aborcji, czyli po prostu umyślnym zabójstwie człowieka. Jeśli ten człowiek, który w takiej postawie nie widzi nic złego (lub szukając usprawiedliwienia tłumaczy to wątpliwą moralnie teorią mniejszego zła), nie zrozumie podstawowej prawdy o życiu i jego początku, o świętości instytucji małżeństwa i rodziny, jeśli nie otoczy troską swojej cnoty czystości, przyczyni się do 'zbiorowego samobójstwa', jakie teraz popełnia ludzkość. Dostępne dane statystyczne odnośnie aborcji są przerażające, a trzeba sobie uzmysłowić, że rzeczywistość może być jeszcze gorsza, wszak te dane nie są pełne.

7. Cóż nam pozostaje? Modlitwa o przemianę serca, naszego i innych. P. prof. Chazan dał świadectwo, że w pewnych latach także - bez refleksji - zabijał nienarodzone dzieci. Były to czasy, kiedy o słowie 'aborcja' nie mówiło się publicznie, a zabiegi nazywane były 'skrobanką' i traktowane z obojętnością. Nawet w Kościele - oczywiście generalizując - nie było wtedy tak aktywnych ruchów obrońców życia, a temat wydawał się dyskretnie przemilczany (jak wiele innych zresztą...). Iskrą nadziei jest to, że dziś świadomość jest znacznie bardziej umocniona i oświecona Bożym Światłem. Tym lepiej dla tych, którzy idą za głosem Boga w sumieniu, ale tym gorzej dla tych, którzy ten głos ignorują, mimo że słyszą argumenty za życiem a przeciw cywilizacji śmierci. A preparat PO jest jeszcze bardziej diabelski i podstępny niż chirurgiczny 'zabieg' zabójstwa nienarodzonego dziecka, bo eliminuje to, co może zaszokować zmysły człowieka wrażliwego, sprowadzając zabicie ledwo poczętego życia do niewidocznego dla oka działania farmakologicznego wewnątrz organizmu.

Może właśnie potrzebna jest nam ta bolesna lekcja? Sam wiem po sobie, że dopiero osobiste doświadczenie było dotknięciem Boga, które skierowało mnie na Jego Drogę i pokazało, jak złe i prowadzące do otchłani były te ścieżki, które sam wydeptywałem lub wcześniej wydeptał je diabeł.
A wiec: oremus+

+in Christo+


Ostatnio zmieniony przez Azarias dnia Sob 10:59, 17 Sty 2015, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:56, 17 Sty 2015 Powrót do góry

Tak jest! w tym temacie to nic ująć, a można tylko dodawać. Niestety, żyjemy w czasach, gdzie takie pojęcia jak: moralność, dobro, prawda, piękno, toną w ciągłej zmianie relatywizmu moralnego, gdzie to człowiek jest miarą wszelkich rzeczy, rzeczywistości. A hedonizm, tj. wysunięta na pierwszy plan w etycznym działaniu człowieka przyjemność, odbiera człowiekowi panowanie nad sobą i zniekształca jego godność osobistą. Owe zdemoralizowanie można zaobserwować wszędzie: w telewizji, w reklamach, które za swój punkt wyjścia mają erotykę, w kioskach, gazetach itp. Wszelkie te nie zdrowe dla etyki czynniki, pobudzają młodzież, młodych mężczyzn do przyjemności zmysłowej. Nałogowo uprawiany onanizm, pornografia, w małżeństwach czy „luźnych związkach” jest tego świadectwem. Pragnie się coraz to bardziej „pierwszego razu”, zaspokojenia swych zwierzęcych potrzeb, w stosunku seksualnym, no i później potrzebna "pigułka po".


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:33, 17 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 126 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:52, 17 Sty 2015 Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica!
Dodam, że moim zdaniem nawet jeśli w Polsce owe preparaty zostaną wprowadzone na receptę, nie zmieni to niczego. Obecnie jest niezwykle trudno przekonać pacjentkę, że jakiś preparat może zaszkodzić jej zdrowiu. (W tezę o zabiciu swojego dziecka większość nie uwierzy).
Młodzi pacjenci/pacjentki, odurzone wiedzą internetową bardziej ufają tym wirtualnym źródłom niż swojemu lekarzowi. Młodzi ,,wszechwiedzący" po internetowym uświadomieniu, chociaż czerpaniu wiedzy poświęcili zaledwie godzinę, już nie pozwolą się przekonać lekarzowi. Nazwą go ,,konowałem" i albo pójdą do innego, albo... Bywa i tak, że kobieta nie podejmie próby uzyskania recepty u innego lekarza, który nie będzie powoływał się na klauzulę sumienia. Urodzi dziecko, a niechby jeszcze -nie daj Boże -okazało się, że ono ma jakąś wadę, zaczyna się nagonka medialna, ciąganie po sądach lekarza, który odmówił udziału w grzechu i żądania astronomicznych kwot odszkodowań. (Czasem nachodzi mnie podejrzenie, że takie urodzenie dziecka, gdzie po drodze był sprzeciw jakiegoś lekarza, może być traktowane jako źródło dochodu na całe życie z zasądzonych odszkodowań).
Zło rodzi zło. Zło pączkuje i rozmnaża się. Początek zła to propagowana przez WHO i UE przedwczesna edukacja seksualna, konsumpcjonizm, wolność seksualna-praktycznie dozwolony nierząd od najmłodszych lat.
Bardzo dobrze, że EP zajął stanowisko. Ale to nie wystarczy. Nie możemy liczyć na prorządowe media na polu obrony moralności. Cóż więc nam pozostaje?
Modlitwy do Pana Boga i Najświętszej Maryi-Królowej Polski i może jeszcze działanie nas samych. Niech kto może mówi na ten temat w rozmowach prywatnych, na blogach, twitterach, facebookach itp. (Bywa tak, ze ludzie nie posłuchają Kościoła, nie posłuchają oficjalnych mediów, ale może czyjś prywatny głos nieznanego człowieka trafi do czyjegoś serca i sumienia.
W Panu Bogu nadzieja.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:50, 17 Sty 2015 Powrót do góry

Ciekawy artykuł na Polonii Christiana o tej pigułce "dzień po" i nawiązanie do innej, wcześniejszej pigułki, która robiła ogromne spustoszenie w organiżmie, zatwierdzona w 2000 r. do sprzedaży, pigułka Mifepristone (RU-486) o podobnym składzie chemicznym jak ta teraz nowa "dzień po". O tej RU-486 mamy tu wątek:

Kultura śmierci triumfuje - pigułka RU486
(...)
http://www.traditia.fora.pl/tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja-i-wprost-szokuja,66/kultura-smierci-triumfuje-pigulka-ru486,2493.html


Sam tytuł wspomnianego artykułu sam za siebie też mówi, o co w tym chodzi oprócz chemicznej aborcji, chodzi o kasę, trzeba nakręcać biznes kosztem zdrowia i życia kobiet.

Pigułkę ellaOne zastosowało 3 mln kobiet. Po unijnej decyzji koncern liczy na 220 mln klientek

Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
krolik-szaleniec
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 55 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:43, 17 Sty 2015 Powrót do góry

Przyjdz Panie Jezu Sad
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 22:56, 18 Sty 2015 Powrót do góry

Ponad 20 tys. internautów zaprotestowało przeciwko śmiercionośnej pigułce. Podpisz petycję do premier Kopacz!

Przyłącz się do protestu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris - napisz do premier Ewy Kopacz! Już ponad 20 tys. internautów podpisało petycję przeciwko legalizacji aborcji farmakologicznej w Polsce.
(...)


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
krolik-szaleniec
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 55 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:42, 18 Sty 2015 Powrót do góry

Najpierw pigulka przez lata a pozniej in vitro bo jakos w ciaze nie moge zajsc...

A lono matki ktore powinno byc miejscem milosci staje sie miejscem przerazojacego morderstwa - kilku krotnie...

Dziecko ktore bedzie dojrzewalo w lonie matki w ktorym popelniono morderstwo kilkukrotnie wczesniej odbije sie to na nim...

Cywilizacja smierci. Pewnie za pare dziesiecioleci bedzie emerytury tylko zaszczyk z pawulonem
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 126 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 19:20, 19 Sty 2015 Powrót do góry

To, co Pan wypowiada, to prawda zawarta w skrócie. Mieliśmy przykład na (nie tak dawno na osobie-,,cierpiętnicy" z powodu odmowy w grzechu prof. Chazana), która kilkakrotnie zastosowała metodę in vitro, aby zajść w ciążę. (Czy wcześniej stosowała antykoncepcję- nie wiemy.)
Jednakże prawdą jest, że antykoncepcja, czyli stosowanie hormonów zaburzających cykl biologiczny kobiety, który eliminuje, czy redukuje owulację, aby uniemożliwić zajście w ciążę, odbije się echem na jej naturalnych funkcjach biologicznych. Ta pani- wszyscy wiemy o kim mowa-zaszła w ciążę metodą in vitro,(po kilku nieudanych wcześniej próbach), lecz dziecko obarczone zostało wielu wadami. To być może był przypadek i trudno dopatrywać się kary Boskiej, (choć nie wykluczone, że miała ona miejsce).
Można górnolotnie pojmować temat, że łono dzieciobójczyni nie będzie płodne. Ale prawda- która zawiera w sumie tę samą treść- może być tłumaczona zwyczajnie; biologicznie. Ingerowanie w organizm na tak delikatnym polu może wywrzeć szkody nieodwracalne.
Jak już jestem przy głosie, to popieram pisanie petycji do pani Premier Kopacz. Lecz jestem przekonana na 99,999........%, że nie odniesie owa petycja żadnego skutku. Co najwyżej obietnice, które nigdy nie zostaną spełnione.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:16, 24 Sty 2015 Powrót do góry

Pigułka „dzień po” bez recepty od 15 roku życia!

Image

Pigułka „dzień po” będzie udostępniania w Polsce bez recepty osobom, które ukończyły piętnasty roku życia. Sprawa ta ma zostać uregulowana w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki podkreślił, że do wprowadzenia liberalizacji dostępności pigułki „dzień po” nie będą potrzebne zmiany ustawowe, wystarczy odpowiedni przepis w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie wydawania z apteki produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Rozporządzenie to ma wejść w życie w krótkim terminie. Ministerstwo wkrótce zakończy wewnętrzne i zewnętrzne konsultacje. Wiek 15 lat w Polsce to tak zwany wiek przyzwolenia – zgodnie z art. 200 Kodeksu Karnego karalne jest obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat piętnastu.

Dwa tygodnie temu Komisja Europejska zadecydowała, że środek sprzedawany pod nazwą ellaOne, może być dostępny w krajach UE bez recepty. Ostateczna decyzja, czy zezwolić na sprzedawanie tego produktu u siebie bez recepty, należeć będzie do władz krajów członkowskich. Polskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że pigułki będzie można sprzedawać w kraju bez recepty.


[link widoczny dla zalogowanych]


No i mamy Confused ministerstwo diabelstwa poinformowało ... Do niektórych specjalistów żeby się dostać, to trzeba iśc do lekarza pierwszego kontaktu, co w ub. roku było jeszcze wolne od tego i tu zaostrzyli bezpodstawnie. No cóż, "prawo" diabelskie rządzi, a najbardziej przeraża mnie to, że ludzie tkwią w totalnej ślepocie! w ślepocie duchowej, bo fizycznie widzą.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:49, 24 Sty 2015 Powrót do góry

Było kiedyś referendum za przystąpieniem do UE i wówczas zadawaliśmy sobie pytanie czy to deska ratunku, czy pocałunek śmierci dla chrześcijańskiej Polski? Są kwestie, które dla katolika nie podlegają, a bynajmniej nie powinny podlegać dyskusji, ponieważ zawsze są moralnie złe i nigdy nie moga być popierane przez prawo. Udzielanie poparcia lub propagowanie jakiegokolwiek takiego czynu jest poważnym grzechem, a wiele tego jest; aborcja, eutanazja, związki homoseksualne, etc ... cała zgnilizna moralna i teraz kolejna pigułka.

Na takie nurzanie się w takim bagnie zła, to nawet szatan nas ocenił:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/opis-diabla-sporzadzony-przez-slawnego-jezuite-domenico-mond,216.html#504

Bardzo niepokojąca jest droga UE zmierzająca w kierunku materialistycznej i ateistycznej koncepcji praw osoby ludzkiej i stosunków społecznych, które są coraz bardziej promowane. A jeszcze bardziej niepokojaca jest nasza rodzima Polska droga, gdzie bez zająkniecia się to przyjmuje. Jakże bolesne jest już stwierdzenie, że "dusza" tej ponadnarodowej organizacji już nie tylko, nie jest chrześcijańska, ale jest nawet.....antyreligijna!


... adveniat regnum Tuum!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:40, 17 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Mary
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 126 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 20:32, 24 Sty 2015 Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pomysły UE, naszego Rządu, a w szczególnie MZ przerażają mnie.
Pracuję w Służbie Zdrowia. Prawo mówi, że nie wolno świadczyć żadnej usługi niepełnoletniej osobie, (czyli dziecku-które nie ukończyło 18 lat) bez obecności i zgody opiekuna prawnego dziecka. (Bywały ogromne kłopoty, gdy nierozważni rodzice wyjechali np. gdzieś daleko i pozostawili dziecko pod opieką dziadków, a ono np, wymagało natychmiastowej operacji- choćby z błahej przyczyny- lecz wymagającej leczenia operacyjnego jak zapalenie wyrostka robaczkowego. Potrzebna była w trybie pilnym zgoda sądu i przyznanie owej możliwości decyzji zgody na operację dalszej rodzinie, która wcześniej nie została uprawniona.)

Co dziś się dzieje?! Kto dał prawo dzieciom do obcowania płciowego (od 15-ego roku życia) skoro w świetle prawa i innych paragrafów nie mogą wziąć ślubu i zostać rodzicami?! Zaiste, to działanie szatana. Dziecko ma w obliczu obecnego prawa przyzwolenie na uprawianie seksu od ukończenia 15 lat i ma też mieć prawo nabyć ,,pigułkę poronną", bo jest za młode aby być matką. To, czy zabójczy środek będzie dostępny na receptę, czy nie, ma moim zdaniem drugorzędne znaczenie. Zawsze znajdą się ,,lekarze", którzy bez oporów ten specyfik wypiszą na receptę, a inni, którzy jak prof. Chazan powołają się na klauzulę sumienia i nie wypiszą, będą mieć w przyszłości kłopoty jak prof. Chazan. Przewiduję, że także ci lekarze, którzy odmówią wypisania recepty powołując się na skutki uboczne preparatu czy inne przeciwwskazania zdrowotne, nie unikną procesów sądowych ciągnących się latami i w końcu edykt końcowy będzie taki jak w przypadku osławionej pacjentki ,,Pani oko"
Odmawiam codziennie Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski i proszę o ratunek w tej sprawie (i innych)

Proszę innych o współudział w tej modlitwie, bo Niepokalane Serce Maryi -zgodnie z obietnicą- zatryumfuje nad szatanem.

Daję link o gorącej dyskusji nad tematem ,,pigułki"z programu ,,świat się kręci."

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)