Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Zaatakował obraz MB Częstochowskiej na Jasnej Górze Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:16, 09 Gru 2012 Powrót do góry

Zaatakował obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Image

Częstochowska policja zatrzymała mężczyznę, który rano próbował zniszczyć obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze - poinformowała Wirtualną Polskę rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, podinsp. Joanna Lazar.

Ja powiedziała Lazar, do próby uszkodzenia obrazu doszło w czasie mszy w klasztorze jasnogórskim około godziny 8.00. Mężczyzna w wieku 58 lat rzucił niezidentyfikowanym na razie przedmiotem w jasnogórski obraz. Na szczęście szyba, którą obraz jest zabezpieczony, nie została zbita i obrazowi Matki Boskiej Częstochowskiej nic się nie stało. Nikt też nie ucierpiał.

58-latka natychmiast zatrzymała straż jasnogórska i został on przekazany w ręce policji.

Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu mężczyzna zaatakował obraz, ustalono jedynie, że 58-latek pochodzi z województwa dolnośląskiego. Obecnie policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności sprawy.

Podinsp. Lazar poinformowała, że mężczyzna usłyszy prawdopodobnie zarzut znieważenia uczuć religijnych.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
edith12
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 8 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:29, 11 Gru 2012 Powrót do góry

Nie potrafię zrozumieć takiego postępowania. Jest to dla mnie totalnie niepojęte. Jak można być tak zacietrzewionym w swojej nienawiści, żeby podnosić rękę na święty obraz...

Wydaje mi się, że ludzie którzy dopuszczają się tego typu czynów bardzo często są prowokowani i sterowani przez szatana i wymagają współczucia i pomocy. Nie widzę innego wytłumaczenia niż opętanie.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:17, 11 Gru 2012 Powrót do góry

Na KAI piszą, że sprawcą okazał się mieszkaniec Świdnicy. Istnieje podejrzenie, że jest chory psychicznie.

[link widoczny dla zalogowanych]

A czy opętany? - takie coś to stwierdza ks. egzorcysta. Ja tego nie wiem, osobą kompetentną w tym nie jestem. Czytałam , że prawidłowe odróżnienie zniewolenia diabelskiego od naturalnych stanów chorobowych może dokonać się tylko na drodze właściwego rozeznania duchowego, które zakłada odwołanie się do historii duchowości danej osoby i popełnionych przezeń grzechów, badanie środowiska życia, odkrycie ewentualnych źródeł zniewolenia, zastosowanie zwyczajnych środków duchowych, a często również konsultacji psychiatrycznych, jeżeli jest taka konieczność. Mamy więc do czynienia z wielością zadań z którymi najłatwiej może sobie poradzić odpowiednio przygotowany kapłan. Z tego powodu Kościół katolicki dysponuje instytucją egzorcysty, którym jest zawsze kapłan, mianowany do tej posługi przez swego biskupa miejsca. Egzorcyści wymieniają: dręczenia, zniewolenia, nawiedzenia i opętania.

Jak widać, opętanie jest na końcu.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:13, 12 Gru 2012 Powrót do góry

Warszawa, 10 grudnia 2012 r.

Stanowisko w sprawie profanacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze
Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie Zwierzchnictwo w Polsce


Głęboko wstrząśnięci i poruszeni skandalicznym aktem profanacji, którego dokonano w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, pragniemy wyrazić naszą łączność w modlitwie wynagradzającej Panu Bogu i Matce Najświętszej tę straszną zniewagę z wszystkimi wiernymi w całej naszej Ojczyźnie i w świecie.

Nastały czasy, gdy wszelkie granice dobrego obyczaju przekracza się lekkim krokiem w atmosferze splendoru i poklasku.

Jesteśmy świadkami zatrważających sytuacji, w których podeptanie największych świętości, kpienie z autorytetów i igranie z Bożym Miłosierdziem stały się najbardziej opłacalnym sposobem na zdobycie taniej popularności.

Nie mamy złudzeń, że są to coraz bardziej wyrafinowane działania szatana. Ten jedyny prawdziwy wróg człowieka zrobi wszystko, byśmy jak w krzywym zwierciadle postrzegali świat, nasze powinności, Pana Boga i Jego miłość do nas!

To on jest twórcą i inspiratorem sztucznych podziałów, fałszywych obaw i lęków, zatrutym źródłem chorych pomysłów na rodzinę, edukację, rozwiązania gospodarcze, relacje międzyludzkie, międzynarodowe.

Niedzielny bezprecedensowy atak na Serce Duchowej Stolicy Polski to kolejny element złowrogiej układanki tej koślawej szatańskiej rzeczywistości. Powinien kłuć nas w serce jak wyrzut sumienia! Odczytujemy to wydarzenie jako naglące, ostateczne wezwanie do kategorycznej postawy wierności Panu Bogu, odważnego stanięcia w prawdzie i rycerskiej gotowości do obrony najwyższych świętości! Nadszedł czas, by przywrócić właściwe, Boże znaczenie wyrażeniom "katolik", "człowiek wierzący", "sumienie".

Nie wolno dłużej milczeć, godzić się na kompromisy w imię pozornego pokoju!

Trwajmy więc w modlitwie i jednoczmy się. W częstej spowiedzi i Komunii Świętej odnajdujmy moc i odwagę do bycia godnymi świadkami Boga.

Pozostając w modlitewnej łączności,
w imieniu Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego
Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie

Komandor Karol B. Szlenkier KC*HS
Zwierzchnik

Prof. dr hab. Sławomir Ciołek-Czarnecki KHS
Sekretarz


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:28, 18 Gru 2012 Powrót do góry

Sprawca ataku na jasnogórski obraz trafi na obserwację

Jerzy D., który 9 grudnia próbował uszkodzić obraz Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze trafi na miesięczną obserwację sądowo-psychiatryczną. Częstochowski sąd we wtorek przychylił się do prokuratorskiego wniosku w tej sprawie.

Podczas obserwacji, która zostanie przeprowadzona w krakowskim więzieniu, biegli mają ustalić, czy w chwili przestępstwa podejrzany był poczytalny. O uwzględnieniu wniosku w tej sprawie poinformował Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Biegli już raz badali Jerzego D. - krótko po zatrzymaniu, w warunkach ambulatoryjnych. Uznali, że takie badanie nie jest wystarczające, aby w pełni ocenić stan zdrowia psychicznego mężczyzny i konieczne jest zarządzenie obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Prokuratura wystąpiła o to do sądu. We wtorek sąd przychylił się do wniosku.

Od wyników obserwacji może zależeć przyszłość Jerzego D. Jeśli biegli uznają go za niepoczytalnego, nie będzie on mógł odpowiadać karnie.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Koniec
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 107 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 9:18, 19 Gru 2012 Powrót do góry

Działanie złego ducha też. Ale nie zapominajmy o praniu mózgu!
Telewizja, politycy, ludzie wykształceni, internet itd. - wszystko to ocieka dzień w dzień nienawiścią do Boga i Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego! Głupie fora, gdzie w jednym szeregu walczą przeciwko Kościołowi jehowi, protestanci, masoneria, ateiści, gnostycy, new age, okultyści, lewacy, komuniści i liberałowie.

Powstają głupie artykuły zakłamujące historię Kościoła, głównie Średniowieczną; atakuje się sacrum, przeinacza dogmaty; administratorzy tych portali sprzyjają tym sekciarzom i zagłuszają każdy głos Katolików. W telewizji pełno antykatolickich filmów, ośmieszających i atakujących Pana Jezusa, Najświętszą Pani, świętych, Kościół itd. Są to zarówno filmy dokumentalne jak i fabuła masońskiego, syjonistycznego Hollywood.

Politycy i dziennikarze dzień w dzień, jak na rozkaz kłamią przeciwko Kościołowi i wmawiają ludziom, że Boga trzeba nienawidzić. Ludzie chłoną te głupoty wszystkimi zmysłami i potem mamy takich palikotowców, korwinowców, bandytów z piwem pod Pałacem Prezydenckim, fanatyków niszczących Święty Obraz itd.

Mój ksiądz proboszcz mówił kiedyś, że nauczanie religii w szkołach powinno być bardziej katechetyczne. Dziś lekcja religii to tylko nauczenie się kilku modlitw, krótka notatka w zeszycie i finito. A co potem robi młodzież? Jest głodna wiedzy na temat swojej wiary. Nic nie wie, włazi do internetu i czyta głupoty. W co dzisiaj wierzy młodzież? W to, że powinno się przywrócić starotestamentowe przepisy np. z Księgi Wyjścia; twierdzą, że Bóg zakazał tworzenia obrazów, uważają że Spowiedź Święta to wymysł księży, uważają że powinno się świętować sobotę, a nie niedzielę; dziwią się czemu na Katolickich ślubach nie ma takiej sytuacji, że ktoś może powiedzieć ''nie'' pod koniec ceremonii i niedopuścić do zawarcia małżeństwa itd.

W takie debilizmy wierzy współczesna polska młodzież. Znam to towarzystwo, w chwili pisania tego postu mam 22 lata! Młodzi po prostu nie znają własnej wiary, chodzą w ciemności, nikt ich nie prowadzi na właściwą drogę. I stąd pomnaża się stado posłuszne złemu! Stąd rewolucje na świecie, które uderzają w Chrześcijan. Stąd bezbożność Zachodu.

Jeśli dorośli tacy jak ten pięćdziesięcioośmiolatek z Częstochowy dokonują takich czynów, to do czego są zdolni młodzi, którzy są jeszcze gorsi? Czym to zaowocuje w przyszłości? Po owocach ich poznacie!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:59, 19 Gru 2012 Powrót do góry

Nic ująć z tej powyższej wypowiedzi! Taka jest prawda! - smutna prawda! "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." - przysłowia mądrością narodów.

„Szatan nie musi nas opętywać, ponieważ jego celem nie jest opętanie człowieka, lecz oderwanie go od Boga - ks. Aleksandr Posacki
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 16:15, 16 Maj 2013 Powrót do góry

Profanator z Jasnej Góry niepoczytalny

Częstochowski sąd umorzył w poniedziałek sprawę Jerzego D., który w grudniu ub. roku próbował uszkodzić obraz Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Sprawca, uznany przez biegłych za niepoczytalnego, ma trafić do zamkniętego zakładu leczniczego.

O nieprawomocnej decyzji sądu w tej sprawie poinformował w poniedziałek PAP Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, która prowadziła śledztwo w tej sprawie.

9 grudnia ub. roku, w niedzielę rano, 58-letni mieszkaniec Świdnicy rzucił w kierunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej żarówki wypełnione czarną farbą. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez straż jasnogórską, która przekazała go policji.

Prokuratura przedstawiła Jerzemu D. zarzuty zniszczenia dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury i obrazy uczuć religijnych. Choć dzięki zabezpieczeniom słynna ikona nie ucierpiała, nieznacznie uszkodzony został ołtarz jasnogórski, który także jest cennym zabytkiem. Straty oszacowano na 13 tys. zł. Za takie przestępstwa może grozić do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego.

Biegli psychiatrzy i psycholog, którzy podczas śledztwa badali podejrzanego w Areszcie Śledczym w Krakowie, uznali, że z uwagi na zaburzenia o charakterze psychotycznym mężczyzna miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia zarzucanego mu czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Zgodnie z prawem osoba niepoczytalna nie może odpowiadać karnie.

Biegli uznali też w opinii, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Jerzy D. w przyszłości może dopuścić się podobnych zachowań. Dlatego w przesłanym do sądu wniosku prokuratura wniosła nie tylko o umorzenie śledztwa, ale też o umieszczenie D. w zamkniętym zakładzie leczniczym.

Jak tuż po zatrzymaniu mówili prokuratorzy, podejrzany działał sam i nic nie wskazuje na to, by był inspirowany przez inne osoby, najbardziej prawdopodobnym motywem jest działanie z pobudek religijnych. Śledztwo potwierdziło, że nikt nie współdziałał z D. Aby to wykluczyć, śledczy sprawdzili połączenia telefoniczne i zawartość laptopa mężczyzny.

Próba znieważenia świętego wizerunku poruszyła wiernych. Paulini i biskupi częstochowscy zaraz po zajściu zgromadzili się na modlitwie, odprawiono nabożeństwo przebłagalne. Modlitwy trwały na Jasnej Górze cały dzień. Charakter ekspiacyjny miał też wieczorny Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej.

Oświadczenie w sprawie incydentu wydało prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi wyrazili zaniepokojenie "pojawiającymi się w ostatnim czasie oznakami wrogości skierowanej przeciwko religii".

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)