Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Filipiny: Kościół wstrzymuje rozmowy z rządem o ''kontroli.. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:43, 26 Lut 2011 Powrót do góry

Filipiny: Katolicki pogrzeb nie dla masona
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/filipiny-katolicki-pogrzeb-nie-dla-masona,4148.html
Filipiny: ataki na Kościoły i chrześcijan
http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/filipiny-muzulmanie-zniszczyli-katedre,3932.html

Filipiny: Kościół wstrzymuje rozmowy z rządem o "kontroli urodzeń"

Filipińscy biskupi zawiesili rozmowy z rządem na temat ustawy o kontroli urodzeń. Powodem było wprowadzenie odnośnego projektu legislacyjnego na forum parlamentu mimo apeli o jego zmianę, wystosowanych przez Kościół i ruchy pro life.

Poprzednio prezydent Benigno Aquino zapowiedział wycofanie kontrowersyjnej propozycji, która promowała kontrolę urodzeń, m.in. sprzyjając – choć nie wprost – aborcji. W jej miejsce miała powstać nowa inicjatywa ustawodawcza o odpowiedzialnym rodzicielstwie, uwzględniająca kościelne propozycje. W związku z tym nieoczekiwanym zwrotem, przyspieszającym uchwalenie krytykowanej ustawy, przewodniczący episkopatu Filipin oznajmił, że zawiesza rozmowy ze stroną rządową. Bp Nereo Odchimar dodał, że ich ewentualne wznowienie będzie możliwe dopiero po zakończeniu wizyty ad limina, czyli końcem marca.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:52, 27 Mar 2011 Powrót do góry

Filipińczycy przeciwko kontroli urodzeń

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział we wczorajszym marszu dla życia ulicami Manili. Manifestację zorganizowaną przez środowiska pro-life wsparł filipiński Kościół. Uczestnicy protestowali przede wszystkim przeciwko inicjatywom ustawodawczym, których celem jest wprowadzenie na Filipinach ściślejszej kontroli urodzeń. Nad odnośną ustawą „O odpowiedzialnym rodzicielstwie, zdrowiu reprodukcyjnym, populacji i rozwoju” pracuje obecnie parlament. Kościół zarzuca jednak projektowi dyskryminowanie rodzin wielodzietnych oraz promowanie aborcji i antykoncepcji. „Małżeństwo i pożycie małżeńskie to sprawy święte, a seks to nie zabawa do proponowania dzieciom” – stwierdził podczas marszu arcybiskup Manili, zachęcając do autentycznej odpowiedzialności. „Jeśli ktoś jest zdyscyplinowany, będzie taki zarówno w łóżku, jak na ulicy czy w sprawach finansowych” – dodał kard. Gaudencio Rosales.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:12, 29 Mar 2011 Powrót do góry

Filipiny: sukces obrońców życia - nie przyjęto skandalicznej ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym

Dzięki licznym wiecom, czuwaniom modlitewnym i inicjatywom edukacyjnym, a także zdecydowanemu zaangażowaniu się episkopatu, filipińscy parlamentarzyści nie przyjęli „ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym”, przewidującej upowszechnienie sterylizacji i pigułek poronnych. Chociaż obrońcy życia są zadowoleni, to jednak podkreślają, że to nie koniec walki. Projekt bowiem nieco zmieniony ponownie wpłynie pod obrady parlamentu na najbliższej sesji, która rozpocznie się już w maju.

– Wszystkie zamożne organizacje pozarządowe, którym zależało na przyjęciu ustawy są rozczarowane tym, że wciąż nie mogą zyskać poparcia większościowego w tym kraju, broniącym życia i rodziny – stwierdził Rene Bullecer, dyrektor Human Life International (HLI) na Filipinach. – Setki milionów dolarów zostały wydane, ale nie były one w stanie pokonać mocy prawdy i modlitwy. Jednak wiemy, że oni nie poddadzą się, że mają zasobne kieszenie, więc mamy jeszcze wiele do zrobienia przed następną sesją parlamentu – dodał.

Różne wcielenia „ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym”, promującej kontrolę urodzeń poprzez antykoncepcję aborcyjną i sterylizację na Filipinach, są forsowane w parlamencie od ponad dziesięciu lat przez organizacje pozarządowe. By zyskać poparcie, wydano wiele tysięcy dolarów na kampanie społeczne. W jej promocję zaangażowały się również zachodnie organizacje pozarządowe.

Projekt ustawy, która była także nazywana „ustawą o odpowiedzialnym rodzicielstwie", został potępiony jednomyślnie przez wszystkie organizacje pro-life i pro-rodzinne na Filipinach. Obrońcy życia zorganizowali liczne, duże pochody w całym kraju, w tym jeden w Manili w zeszłym miesiącu, który zgromadził 50 tys. ludzi.

Inicjatywę obrońców życia wsparł episkopat kraju. Hierarchowie potępili antykoncepcję i sterylizację. Wezwali do upowszechnienia metod naturalnego planowania rodziny. Ostrzegali, że ustawa o planowaniu rodziny w końcu doprowadzi do legalizacji aborcji. Biskupi wzywali do politycznego nieposłuszeństwa wobec władzy, gdyby ustawa została przyjęta.

– Arogancja zachodnich elit usiłujących mówić Filipińczykom, jak mają być odpowiedzialnymi rodzicami, jest zadziwiająca – komentował postępowanie zachodnich organizacji pozarządowych prałat Ignacio Barreiro-Carámbula, przewodniczący Human Life International. Podkreślił, że Kościół na Filipinach jest silny, biskupi i kapłani są mocno zjednoczeni z narodem filipińskim. Wszyscy zdają sobie sprawę ze śmiertelnego zagrożenia, jakie stanowiłaby ustawa o zdrowiu reprodukcyjnym dla rodzin i ich przyszłości, gdyby został przyjęta. Dlatego zdecydowanie się jej sprzeciwiają.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 8:45, 08 Cze 2011 Powrót do góry

Episkopat Filipin: nie dla globalizacji pogaństwa

Filipińscy biskupi sprzeciwiają się globalizacji pogaństwa. Tak nazwali oni próbę narzucania temu krajowi drakońskich metod ograniczenia przyrostu naturalnego oraz zmuszenie go do legalizacji rozwodów. Nierozerwalność małżeństwa należy do dziedzictwa Ewangelii i jesteśmy dumni, że w naszym kraju jest ono zachowywane – stwierdził w imieniu episkopatu abp Oscar Cruz. Podkreślił on, że Filipińczycy powinni podchodzić z wielką ostrożnością do idei i wzorców, które docierają z krajów postchrześcijańskich. Filipiny znalazły się w centrum zainteresowania światowych mediów po maltańskim referendum w sprawie rozwodów. Okazało się bowiem, że dotąd jest to już jedyny obok Watykanu kraj, w którym nie ma rozwodów.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:01, 02 Lip 2012 Powrót do góry

Filipiny: są pieniądze na prezerwatywy, nie ma na pomoc dla dzieci

Przechwalanie się wielomilionowymi funduszami, którymi dysponuje filipiński rząd na pokrycie kosztów rozdawnictwa prezerwatyw, jest bulwersujące w obliczu tak wielu pilnych problemów, które czekają na publiczną interwencję – uważa przewodniczący episkopatu Filipin abp Jose Palma. Podkreślił on, że kraj ten ma zbyt wiele problemów, aby martwić się wyżem demograficznym.

Tytułem przykładu wspomniał on o zarobkowej pracy dzieci, za co upomniała w ubiegłym tygodniu Filipiny Międzynarodowa Organizacja Pracy. Według jej danych problem ten dotyczy niemal 6 mln nieletnich Filipińczyków. W takiej sytuacji fundusze na prezerwatywy należałoby przeznaczyć choćby na tworzenie nowych miejsc pracy dla rodziców wykorzystywanych dzieci – oświadczył przewodniczący episkopatu.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:58, 17 Gru 2012 Powrót do góry

Filipiny: biskupi ostro o antykoncepcji

Antykoncepcja psuje młodzież i jest matką aborcji. Te mocne słowa znalazły się w liście pasterskim biskupów Filipin na nowennę przed Bożym Narodzeniem. Został on odczytany 16 grudnia we wszystkich kościołach w tym kraju. Ma być „kompasem” wskazującym młodym ludziom kierunek w trwającej w kraju debacie na temat tzw. ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym, która została zaaprobowana kilka dni temu przez tamtejszy Kongres Deputowanych.

„Ustawa może zniszczyć nasz naród. Antykoncepcja korumpuje dusze. Nowe prawo jest przedstawiane jako dar chroniący zdrowie matki, ale tak nie jest. Będzie ono przyczyną najpoważniejszych przestępstw popełnianych wobec kobiet” – czytamy w oświadczeniu.

Sygnowany przez wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Filipin abp. Socratesa Buenaventurę Villegasa dokument zwraca także uwagę, że przeznaczone przez rząd na antykoncepcję pieniądze mogłyby być o wiele lepiej wykorzystane dla zapewnienia kobietom rzeczywistej opieki i ochrony medycznej.

Nowe prawo jest także nie do zaakceptowania od strony moralnej. Jego przesłanie bowiem jest takie, że współżycie przedmałżeńskie jest dopuszczalne w sytuacji, gdy ma się świadomość, jak uniknąć ciąży. Takie stanowisko poważnie obniży morale społeczeństwa, gdyż jak stwierdza się w liście, „mentalność antykoncepcyjna jest matką mentalności aborcyjnej”. Będzie to również zachętą dla filipińskiego społeczeństwa do niewierności małżeńskiej i w konsekwencji ukształtuje „aborcyjne pokolenia”.

Biskupi wezwali także do modlitwy za parlamentarzystów, by pozostali wierni powierzonemu im zadaniu autentycznej służby filipińskiemu społeczeństwu.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29567 Przeczytał: 261 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:53, 30 Gru 2012 Powrót do góry

Filipiny: katolicy przeciw prezydentowi za podpisanie ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym

Bez fleszy i konferencji prasowych prezydent Filipin Benigno Aquino podpisał ustawę o zdrowiu reprodukcyjnym. Przewiduje ona m.in. powszechny dostęp do antykoncepcji, promuje używanie prezerwatyw i pigułek poronnych oraz zezwala na dobrowolną sterylizację. Powszechnie uważa się, że otwiera także furtkę do legalizacji aborcji. Stąd też od samego początku powstawania nowego prawa wzbudzało ono ostre protesty środowisk katolickich.

„Ostatnią szansą będzie teraz odwołanie się do Sądu Najwyższego” – powiedział abp Angel Lagdameo. Były przewodniczący episkopatu Filipin dodał także, że trzeba nadal działać, a przyszłość i tak pokaże, kto naprawdę miał rację.

Z kolei sekretarz komisji ds. rodziny i życia tamtejszej konferencji biskupów powiedział, że „walka Kościoła przeciw kulturze śmierci będzie kontynuowana. Możemy tylko ubolewać, że taki właśnie prezent sprawiono Bogu i Filipińczykom w okresie Bożego Narodzenia”. Ks. Melvin Castro wskazał również, że ustawa stała się prawem „pod osłoną ciemności i w sekrecie”. Skoro podpis prezydenta pod ustawą nie wymagał obecności mediów i opinii publicznej, pokazuje to wyraźnie, że nowe prawo nie zasługuje na to, by przywiązywać do niego wagę.

Oburzenia nie kryją również katoliccy posłowie do tamtejszego parlamentu. Rzecznik prasowy jednego z katolickich ugrupowań Ricardo Boncan określił zachowanie prezydenta mianem „wielce niegodziwego”. Poinformował o zawarciu porozumienia między ugrupowaniami katolickimi, które ma doprowadzić do anulowania ustawy po wyborach w 2013 r. „Wykorzystamy wszystkie legalne środki do walki z tym niesprawiedliwym, nieetycznym, złym i przeciwnym życiu prawem” – podkreślił Boncan.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)