Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Kard. Dias: Chrystus polecił nam nauczać i chrzcić, dlaczego Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:14, 07 Sty 2011 Powrót do góry

O bardzo trudnej sytuacji katolików w Wietnamie możemy przeczytać tu:

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wietnam-policja-pobila-wiernych-odbudowujacych-swoj-kosciol,2441.html

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wietnam-kolejny-klasztor-katolicki-przejety-i-przeznaczony,2239.html


Dziś za Radiem Watykańskim możemy przeczytać konkretne pytanie, kard. Dias - prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, oraz krytykę zastoju w misyjnej działalności we współczesnym Kościele.

W innym wątku pisałam, o religii Mahometa. Dynamizm tej religii jest misyjny. Muzułmanom zależy bowiem na nawracaniu innowierców i rzeczywiście to robią. Bardzo ciekawe słowa można tam przeczytać, a mianowicie: "Większość konwertytów to bowiem byli chrześcijanie. Rozpowszechnione dziś przekonanie, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga, pomaga w przyjęciu muzułmańskiej wizji rozwoju religii: od judaizmu, przez chrześcijaństwo do islamu." Więcej proszę czytać tu:
(...)

http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/islam-atrakcyjny-dla-europejczykow,5526.html--------------------------------------------------***---------------------------------------------------------


Kard. Dias w Wietnamie: Chrystus polecił nam nauczać i chrzcić, dlaczego tego nie robimy?

Zastój w misyjnej działalności we współczesnym Kościele ostro skrytykował kard. Ivan Dias w czasie uroczystego zakończenia jubileuszu katolicyzmu w Wietnamie. Papieski wysłannik na tę uroczystość, a zarazem szef misyjnej dykasterii w Watykanie, który sam jest Hindusem, przypomniał, że Azjaci otrzymali wiarę dzięki ofiarnemu i odważnemu przepowiadaniu licznych misjonarzy z dalekich krajów. Głosili oni Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie, jedynym Zbawicielu, – przypomniał – często oddając za to życie.

Dziś po dwóch tysiącach lat misja Kościoła daleka jest od swego celu; przeciwnie, coraz bardziej zbliżamy się do stanu początkowego – zauważył kard. Dias. W jego przekonaniu nakaz Chrystusa, by nauczać i chrzcić wszystkie narody obciąża nasze sumienia, jeśli weźmie się pod uwagę, że ogromne rzesze ludzi na całym świecie nie poznały jeszcze Jezusa. W Wietnamie dotyczy to 94 proc. społeczeństwazauważył prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Przypomniał on, że również Sobór Watykański II potwierdził aktualność zaangażowania misyjnego, które powinno objąć swym zasięgiem całą ludzkość.

Dzisiejsza Msza św. w narodowym sanktuarium maryjnym w La Vang zakończyła roczne obchody Jubileuszu Kościoła w Wietnamie, związanego z 350-leciem powstania dwóch pierwszych wikariatów apostolskich i 50-leciem ustanowienia wietnamskich biskupstw rezydencjalnych. W kulminacyjnym triduum uczestniczyły ogromne jak na ten kraj rzesze wiernych. Na przykład we wczorajszej Eucharystii wzięło udział ponad 100 tys. osób. Nie zabrakło też przedstawicieli komunistycznych władz, z premierem, Nguyenem Thien Nhanem.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 16:37, 04 Wrz 2017, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:30, 09 Sty 2012 Powrót do góry

Teresa napisał:
Dziś za Radiem Watykańskim możemy przeczytać konkretne pytanie, kard. Dias - prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, oraz krytykę zastoju w misyjnej działalności we współczesnym Kościele.

Kard. Dias w Wietnamie: Chrystus polecił nam nauczać i chrzcić, dlaczego tego nie robimy?

No właśnie, Chrystus polecił nauczać i chrzcić, dlaczego tego nie robimy? - to jest informacja z 2011 roku, ale ... można spytać, dlaczego zaniechano tej misji? Jeszcze w 2006 roku [link widoczny dla zalogowanych]

Kard. Crescenzio Sepe został metropolitą Neapolu, a w jego miejsce na czele Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów stanie kardynał Ivan Dias. Benedykt XVI przyjął rezygnację złożoną ze względu wiek przez kardynała Michele Giordano z funkcji arcybiskupa metropolity Neapolu. Jego następcą papież mianował 63-letniego kard. Sepe, który od 2001 roku do tej pory kierował watykańską dykasterią misyjną. Nowomianowany przez papieża prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów ma 70 lat i jest Hindusem. Do tej pory kard. Dias był arcybiskupem rodzinnego Bombaju. Poprzednio przez ponad 30 lat (1964-1996) pracował w dyplomacji watykańskiej, kierując między innymi sekcją Sekretariatu Stanu odpowiadającą za relacje Stolicy Apostolskiej także z Polską (1972-1983). Brał udział w nawiązywaniu kontaktów dyplomatycznych z władzami PRL w latach 70.

Radio nie podało jednak (nad czym ubolewamy), że Iwan kard. Dias jest znany również ze zwalczania w swojej archidiecezji tradycjonalizmu katolickiego w ogólności, a "lefebvrystów" w szczególności, czemu dał wyraz niedawno w jednym ze swoich listów pasterskich.

Mamy jednak nadzieję, że ewangelizacja narodów wszelakich będzie Ivanowi kard. Diasowi iść co najmniej tak dobrze, jak zapalanie lampek olejowych przed figurami pogańskich demonów (na zdjęciu poniżej - ks. kardynał zapala lampkę przed posągiem niejakiego słoniopodobnego [link widoczny dla zalogowanych])


Image

Na drugim zdjęciu poniżej - ks. kardynał z wizytą u Legionistów Maryi (sic!!!) zapala jedną z lampek Diya (hinduiści zapalają je swoim bożkom na [link widoczny dla zalogowanych])

[link widoczny dla zalogowanych]


Do powyższego zdjęcia, to zdjęcie poniżej jest odpowiedzią:

Image


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 16:25, 04 Wrz 2017, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:00, 09 Sty 2012 Powrót do góry

Cytat:
... ale ... można spytać, dlaczego zaniechano tej misji? ...

Można odpowiedzieć - ekumenizm wg. SVII. Tyle Asyżów ... Stara maksyma łacińska mówi:

Verba docent, exempla trahunt - Słowa uczą, przykłady pociągają.

... i przykłady pociągały. W wątku tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/john-cotter-nowe-spojrzenie-na-asyz-przedruk-z-1987-r,6693.html

... jest zacytowana wypowiedź papieża Jana Pawła II za Canadian Catholic Register z 10 stycznia 1987:

"Jedność pokazana przez światowych przywódców religijnych, modlących się o pokój w Asyżu w październiku 1986, była widzialną ilustracją wezwania II Soboru Watykańskiego do ekumenizmu i dialogu międzyreligijnegopowiedział papież Jan Paweł II. Jego słowa przeplecione były cytatami z dokumentów soborowych, cojak stwierdził, pokazało, że tak wspaniałe wydarzenie stało się owocem nauczania Soboru”. Mamy tu więc źródło - Sobór Watykański II, co do którego z pewnością nie ma mowy o nieporozumieniu, skoro tak właśnie interpretuje go sam Papież.

Tak jak napisałam powyżej, "Słowa uczą, ale przykłady pociągają" i przykłady pociągały. Daleko nie szukam, tylko z mojego "podwórka". Do mszy NOM wychodzi ks. wikary i z nim pastor protestancki i tak razem odprawiają tę mszę, a na Przeistoczenie ten drugi stoi jak drąg!, a po tej mszy serwuje się wiernym naukę tego pastora! To tylko jeden przykład. Za krytykę świeckiego szafarstwa - to mnie ks. proboszcz każe się wypisać z parafii jak mi się nie podoba. Bardzo dużo mogłabym napisać jak przykłady pociągły i nadal pociągają.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:07, 04 Paź 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:21, 09 Sty 2012 Powrót do góry

Wiele innych wypowiedzi można przytoczyć. Kard.Bartolucci powiedział: "Kościół zaparł się samego siebie" na Soborze a w Asyżu uczynił konsekwentnie poważny krok naprzód. Oraz inna wypowiedź tego kardynała:

Cytat:
P: Czy Jan Paweł II był w jakiś sposób pomocny w tych sprawach?

O: Pomimo pewnej liczby apeli, kryzys liturgiczny zakorzenił się głębiej podczas jego pontyfikatu. Czasami to właśnie papieskie celebracje przykładały się do tej nowej tendencji z tańczeniem i bębnami. Pewnego razu wyszedłem mówiąc „zawołajcie mnie jak skończy się show!” Dobrze pan rozumie, że jeśli takie przykłady idą od Bazyliki Świętego Piotra, apele i skargi na nic się nie zdadzą. Zawsze się tym rzeczom sprzeciwiałem. I nawet pomimo tego że mnie wywalili, rzekomo dlatego że przekroczyłem osiemdziesiątkę [Pius XII mianował ks. Bartolucciego kapelmistrzem dożywotnio – tłum.], nie żałuję tego co zrobiłem.

http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/kard-d-bartolucci-zreformowanej-mszy-nigdy-nie-odprawial,6700.htmlSumując to co powyżej, to zapalanie lampek, to praktyczne skutki tego typu wydarzeń jak "Asyż", które własnie są/były widoczne. Z różnych innych wypowiedzi wyczytałam, że JPII był przekonany o tym, że każda religia jest tak samo wartościowa. Zresztą podobne opinie padały z ust wielu ludzi. Asyżu nie da się obronić. Zwłaszcza w świetle wypowiedzi bł. Jana-Pawła II. Błogosławiony właśnie tak rozumiał realizację ducha Soboru. (patrz abp. M. Lefebvre Życie")


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 16:12, 04 Wrz 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:30, 07 Sie 2013 Powrót do góry

Wspomnienia o spotkaniach międzyreligijnych w Asyżu
(...)

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/wspomnienia-o-spotkaniach-miedzyreligijnych-w-asyzu,5616-15.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 16:39, 04 Wrz 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:03, 05 Mar 2014 Powrót do góry

Powyżej pytałam;

"No właśnie, Chrystus polecił nauczać i chrzcić, dlaczego tego nie robimy? - to jest informacja z 2011 roku, ale ... można spytać, dlaczego zaniechano tej misji?

Myślę, że warto poczytać tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/taniec-z-diablem-nowa-ewangelizacja-afryki,11168.html

... dwa bardzo ciekawe artykuły:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/kard-tauran-z-wizyta-u-hinduistow-w-londynskiej-swia,10082.html#51158

i odnośnik do tego:


"Wy zdetronizowaliście Naszego Pana Jezusa Chrystusa, i to jest wytłumaczenie sytuacji, którą dziś przeżywamy".

... możemy powiedzieć, że wprost prorocze słowa, które aktualne były w 1987 roku, aktualne są i dziś!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 16:35, 04 Wrz 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 12:28, 12 Cze 2016 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)

... i odnośnik do tego tu:

http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/kard-tauran-z-wizyta-u-hinduistow-w-londynskiej-swia,10082.html#51158A dziś po latach czytamy, kard. Tauran mówi: "Jesteśmy świadkami trwającego w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie ludobójstwa chrześcijan..." Polecam lekturę tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/kard-tauran-o-dialogu-z-muzulmanami-modny-ale,10012.html#71388
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:08, 04 Wrz 2017 Powrót do góry

A.D. 2017 rok


Nabożeństwo ku czci hinduistycznego bóstwa w kościele, biskup przeprasza, wikariusz rezygnuje.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

W niedzielę o. Juan José Mateos Castro, wikariusz diecezji Cádiz y Ceuta przywitał procesję hinduistyczną ku czci Ganesh w kościele w miejscowości Ceuta (na afrykańskim terytorium zależnym Hiszpanii).

Ganesh to bóstwo znane jako bożek z głową słonia. W czasie procesji katolicy śpiewali Ganesh hymn Salve rociera.

W poniedziałek biskup Rafael Zorzona Boy wystosował przeprosiny, nazywając wydarzenie "godnym pożałowania" i mówiąc, że spowodowało ono "ból, zagubienie i skandal w społeczności chrześcijańskiej". Przyjął też rezygnację wikariusza diecezji.

Filmik na stronie do obejrzenia.

[link widoczny dla zalogowanych]Inne nagrania tu:

https://www.youtube.com/watch?v=CGxBunaQLmk

https://www.youtube.com/watch?v=yGKG4iI0wTk
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)