Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Masoński ołtarz w Archikatedrze św. Jana w Warszawie? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
LeśnyStrumyk
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:36, 28 Gru 2010 Powrót do góry

Temat: Podobieństwo wyglądu ołtarza ( i całego Prezbiterium ) nawy głównej Archikatedry św. Jana w Warszawie do siedziby loży masońskiej.

Witam, jestem tu nowy na forum, jestem katolikiem ("nurtu oficjalnego") i tak pozostanie. Kocham mój kościół, Papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI, ale jest sprawa, która mnie zaniepokoiła, bardzo niewiele jest miejsc, gdzie można poruszyć ją wewnątrz kościoła, a nie chcę i nie życzę sobie umieszczać tego spostrzeżenia na świeckich stronach – i bardzo proszę, aby Czytelnicy tak samo nie powielali tej informacji na świeckich stronach lub środkach przekazu, aby nie wywoływać zgorszenia i niechęci do Kościoła, gdyż jest mi on drogi – TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE. Tu chodzi o zbawienie dusz, a powielanie tego wśród osób niezbyt mocno wierzących, może tylko spowodować ich całkowitą wrogość do Kościoła, a ja tego nie chcę!!!

Jestem zaniepokojony podobieństwem wyglądu Ołtarza nawy głównej Archikatedry św. Jana na Starym Mieście w Warszawie – głównego kościoła Diecezji, do wyglądu siedziby loży masońskiej. Mam nadzieję, że jest to zbieżność przypadkowa i niezamierzona ale niepewność pozostaje. Oto linki:

1. Archikatedra św. Jana na Starym Mieście (Tabernakulum z Panem Jezusem usunięte z nawy głównej do bocznej)
Na oficjalnej stronie Archikatedry: [link widoczny dla zalogowanych] w dolnej części proszę kliknąć w dziale "Panoramy 360 (flash)" link pod nazwą "Ołtarz główny"

2. Przykładowy wygląd loży masońskiej [link widoczny dla zalogowanych] - proszę zwrócić uwagę na zdjęcie podpisane "Throne of the 33° Sovereign Grand Commander A.A.S.R."

Warto również przeczytać ciekawy artykuł - [link widoczny dla zalogowanych]
Temat ten był już niedawno poruszany na forum Frondy, opinie były podzielone i rozbieżne, zacytuję dwie, które dostrzegły, że coś jest nie tak z tym ołtarzem:
1. Ja tego nie rozumiem, to nie jest ołtarz katolicki
a podpis głosi - Ołtarz Główny z Obrazem MB Częstochowskiej.
2. Widoczne jest oczywiste podobieństwo do konfiguracji tronu czcigodnego mistrza (worshipful master), przy okazji warto zapoznac sie z: http://www.youtube.com/watch?v=GtBT5gthmA8&feature=player_embedded

Oryginalny, stary ołtarz z Archikatedry znajduje się obecnie w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja w Cegłowie koło Mińska Mazowieckiego. Widoczny jest na zdjęciach na stronie [link widoczny dla zalogowanych]łtarz-lazarusa.html
Tabernakulum jest w centrum ołtarza, wyeksponowane ze czcią i szacunkiem dla Jezusa.

Dziwny, niekatolicki wygląd ołtarza głównego w Archikatedrze św. Jana nie jest na pewno winą ks. Kardynała Kazimierza Nycza, który objął stanowisko z woli Papieża Benedykta XVI dopiero w 2007 roku, (wcześniej urzędował w innych częściach kraju), zaś ten ołtarz powstał prawdopodobnie już w 1966 roku - o ile są rzetelne informacje w sieci [link widoczny dla zalogowanych] ( nie wiem, w którym roku usunięto Tabernakulum do bocznej nawy, czy może tak było od 1966 roku, czy dopiero później ). Podkreślam z naciskiem, nie mam żadnych wątpliwości, iż Kardynał Nycz jest niewinny w tej całej sprawie, taką zastał sytuację, ma zapewne zaufanie do innych ludzi.

Jest natomiast poważny problem od wielu lat usuwania z głównych naw kościołów Pana Jezusa wraz z Tabernakulum do naw bocznych oraz działania zmierzające do maksymalnego zmniejszenia oddawania czci Jezusowi – wierzę, że to jest wina członków masonerii w Kościele – módlmy się za kardynała Nycza, aby miał siły i odwagę zmierzyć się z tym najważniejszym problemem Diecezji.

Bardzo chciałbym, aby w wyniku obu wpisów na stronach: [link widoczny dla zalogowanych] oraz www.traditia.fora.pl , aby Pan Jezus w Tabernakulum został w tym głównym kościele Diecezji ( i następnie we wszystkich innych kościołach w Polsce!!) ze czcią i szacunkiem przeniesiony na godne miejsce, czyli na honorowe miejsce w centrum nawy głównej.
_________
Temat masonerii wewnątrz kościoła jest tematem tabu. Wiadomo, że przed rozbiorami Polski dwaj ówcześni prymasi należeli do masonerii: Gabriel Podoski oraz Michał Poniatowski ( źródło inf. [link widoczny dla zalogowanych] oraz [link widoczny dla zalogowanych] )

Dlaczego Pan Jezus z Tabernakulum jest usuwany z głównych naw kościołów?
Czy dostrzegają Państwo podobieństwa w wyglądzie Ołtarza Głównego i Prezbiterium w Archikatedrze św. Jana w Warszawie do wyglądu siedziby loży masońskiej?
Zobacz profil autora
LeśnyStrumyk
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:17, 29 Gru 2010 Powrót do góry

PS. Witam, jeśli można, jeszcze kilka ostatnich moich przemyśleń na ten temat.

Proponuję, aby Czytelnik odpowiedział sobie w sercu, przeglądając zdjęcia w internecie, czy, gdyby z tego Prezbiterium wynieść przenośny krzyż stojący przy Ołtarzu, zdjąć (lub zakryć) obraz M.B. Częstochowskiej – co, gdyby tak zrobić, trwa w sumie chwilę, czy istnieje chociaż jedna jedyna różnica pomiędzy tym Prezbiterium, Ołtarzem, układem Tronu na podwyższeniu, ławami po bokach itp. a wyglądem Loży Masońskiej?

Proszę sobie wyobrazić i odpowiedzieć samemu w sercu, gdyby ktoś z Państwa był członkiem Masonerii wewnątrz Kościoła w latach 60-ych XX wieku i miał takie postanowienie oraz możliwości, to gdzie ukryłby Lożę – w sekretnych piwnicach, pokojach, na strychu – do których siłą rzeczy w ciągu dziesięcioleci czasami musiałby przyjść hydraulik, elektryk, malarz, pani sprzątająca itp. – czy tam? Czy też może postąpiłby kierując się sprawdzoną zasadą iż "Najciemniej jest pod latarnią"?

Proszę sobie odpowiedzieć samemu w sercu, dlaczego z taką determinacją postanowiono dawno temu ogromnym nakładem sił i środków wybudować Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie ( której idea i źródła oraz symbolika są całkowicie masońskie - z końca Pierwszej Rzeczpospolitej ) w sytuacji, gdy w Warszawie brakuje tak wielu mniejszych kościołów w nowych osiedlach?

Zachęcam, aby samemu poszperać w Internecie, porównać zdjęcia, przemyśleć.
Może się mylę, może nie mam racji, może to wszystko bezpodstawne pomówienia. Być może obecny Proboszcz Archikatedry nic nie wie, co działo się tu dziesięciolecia wcześniej (to już 44 lata od powstania nowego Prezbiterium ). A może nic się nie działo. Oby!

Z Panem Bogiem!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:14, 30 Gru 2010 Powrót do góry

Powyższy temat zamieszczony jest również tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
Poniżej jedna wypowiedź:

Guldenmond napisał:
wyglad zarowno wewnetrzny, jak i zewnetrzny kosciola Sciecia Jana Chrzciciela w Warszawie nie jest zachwycajacy (a nawet mozna powiedziec: jest paskudny), ale jest on wynikiem wojny i decyzji politycznych.

1.a) oltarz w Ceglowie znajduje sie od 17. wieku, a jego nastepca w wa-wie splonal w czasie wojny
przenoszenie po tylu latach oltarza na powrot do sw. Jana bylo by po prostu smieszne

1.b) oltarz ten to gotycki tryptyk wmontowany w manierystyczna obudowe, tabernakulum zas wyglada na wiek 18.

2. uklad "tron w absydzie i oltarz przed nim" nie jest przeciez niczym nowym...

3. przed wojna w wielkim oltarzu nie bylo tabernakulum ( co w katedrach, kolegiatach czy opactwach nie jest niczym niezwyklym ). kto nie wierzy: [link widoczny dla zalogowanych]

4. po wojnie w miejscu dzisiajszego tronu znajdowal sie skromny oltarz, ktory usunieto przebudowujac prezbiterium po soborze. (jak ktos chce moge przeslac zdjecie, ale chyba nie warto...)

co nie zmienia faktu, ze mogliby przywrocic celebracje versus Dei i postarac sie o odtworzenie stanu sprzed IIWŚ ;D
(jesli Pani chce, prosze wkleic te odpowiedz na fronde czy inne tam traditie)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:20, 30 Gru 2010 Powrót do góry

LeśnyStrumyk napisał:
Witam, jestem tu nowy na forum, jestem katolikiem ("nurtu oficjalnego") i tak pozostanie.

Witam serdecznie, a jaki to jest katolik "nurtu oficjalnego"?

LeśnyStrumyk napisał:
Oryginalny, stary ołtarz z Archikatedry znajduje się obecnie w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja w Cegłowie koło Mińska Mazowieckiego.

Ciekawą historię można przeczytać, oraz galerię obejrzeć tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
Odnośnie tego ołtarza to w 1510 roku staraniem biskupa poznańskiego Jana Lubrańskiego, kolegiata św. Jana otrzymała nowy ołtarz główny. Był to [link widoczny dla zalogowanych], który przetrwał do czasu, gdy w latach 1611-18 wymieniono go na nowy, a ten stary ołtarz przeniesiono do Kościoła parafialnego w Cegłowie koło Mińska Mazowieckiego, gdzie w zmienionej formie przetrwał do dziś. Ten nowy ołtarz, wczesnobarokowy z obrazem Jacopo Palmy Młodszego - (jeden z wybitnych twórców tego okresu, włoski malarz) - później podzielił los całej Katedry, a mianowicie w czasie Powstania Warszawskiego w listopadzie 1944 roku, celowo wysadzona w powietrze, została dosłownie unicestwiona.

Temat zamieściłeś, no i dobrze, bo jakoś wspólnie, możemy sobie wiele wyjaśnić, dopowiedzieć. To że Kościół jest nękany przez wrogów zewnętrznych i wewnętrznych to nie jest to też żadna nowość.
O Masonerii pisaliśmy tu:
http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/masoneria,131.html

http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/francuska-masoneria-wciaz-silna,4069.html

Możemy wysłuchać pana dr Stanisława Krajskiego, gdzie mówi o masonerii:
http://www.traditia.fora.pl/szukajac-prawdy-tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja,66/masoneria-2009-w-polsce-dr-krajski,3044.html

LeśnyStrumyk napisał:
Dlaczego Pan Jezus z Tabernakulum jest usuwany z głównych naw kościołów?

Dlatego, że jest to, ta "nowa wiosna", która przyszła do Kościoła po SVII, gdzie zaczęto wszystko "odnawiać" stare ołtarze burzyć, wywalać, a nowe stoliki-ołtarze wstawiać, no i gdzieś trzeba było dać Tabernakulum, ale gdzie? jak ołtarzy takich, jakie powinny być już nie ma, no to powywalać gdzieś na boki czy do osobnych pomieszczeń. Tak się zaczęła ta "odnowa" na Zachodzie w Ameryce i również przyszła do Polski. Jest to straszne ZŁO!, bo miejsce Boga, zajął człowiek.

LeśnyStrumyk napisał:
Czy dostrzegają Państwo podobieństwa w wyglądzie Ołtarza Głównego i Prezbiterium w Archikatedrze św. Jana w Warszawie do wyglądu siedziby loży masońskiej?

Podobieństwa widać, ale jak napisałam już powyżej, wiele możemy sobie wyjaśniać.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:35, 30 Gru 2010 Powrót do góry

LeśnyStrumyk napisał:
Proszę sobie odpowiedzieć samemu w sercu, dlaczego z taką determinacją postanowiono dawno temu ogromnym nakładem sił i środków wybudować Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie ( której idea i źródła oraz symbolika są całkowicie masońskie - z końca Pierwszej Rzeczpospolitej ) w sytuacji, gdy w Warszawie brakuje tak wielu mniejszych kościołów w nowych osiedlach?

Kiedyś jeden z użytkowników wpisał tu taki temat i zamieścił zdjęcia porównawcze:

bratek napisał:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Światynia Najwyższej Opatrzności jakże podobna do budowanej obecnie Światyni Opatrzności Bożej.

[link widoczny dla zalogowanych]

Świątynia Opatrzności Bożej
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:58, 30 Gru 2010 Powrót do góry

LeśnyStrumyk napisał:
1. Archikatedra św. Jana na Starym Mieście (Tabernakulum z Panem Jezusem usunięte z nawy głównej do bocznej)

Tabernakulum w Archikatedrze usytuowane jest w Kaplicy Cudownego Krucyfiksu, nazywanego Krucyfiksem Baryczków. Tygodnik [link widoczny dla zalogowanych] zamieścił bardzo ciekawy artykuł o tym Krucyfiksie.

Cudowny Pan Jezus z archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie

Cudowny Krucyfiks, nazywany Krucyfiksem Baryczków, jest najcenniejszym zabytkiem rzeźby późnośredniowiecznej w Warszawie i jak każde wybitne dzieło sztuki sakralnej – wytwarza wokół siebie atmosferę mistycyzmu.

Rzeźba „Chrystusa Baryczków” emanuje wzmożoną ekspresją późnego średniowiecza. Przedstawia typ Christo Morto – Chrystusa umarłego po wielkiej męce. Głowa opuszczona, w ciężkiej koronie z cierni, oczy i policzki zapadnięte, nos wydłużony, bolesny wyraz wokół uchylonych ust. Snycerz w charakterystyczny dla siebie sposób uwypukla budowę kostną przedstawianej postaci: tak, jak – niezwykle twardo – zarysowuje się ona u zmarłych, tak wyglądają zwłoki po męce.

Twórca rzeźby w dosadny sposób starał się ukazać skutki doświadczania ludzkiego bytowania przez Boga-Człowieka, a Oblicze Chrystusa z Cudownego Krucyfiksu zawarło w sobie sumę oblicz wielu zmarłych; może wszystkich?
– To tajemnica kunsztu średniowiecznego snycerza, który tę rzeźbę przed wiekami wykonał.

Krucyfiks został sprawdzony do Warszawy w początkach XVI wieku, prawdopodobnie z Norymbergi lub Wrocławia. Zajmujący się tą rzeźbą historyk sztuki Tadeusz Dobrzeniecki, porównując rzeźbę Cudownego Chrystusa z krucyfiksem znajdującym się niegdyś we wrocławskim kościele Najświętszej Maryi Panny „na Piasku”, dostrzegł w nich wiele podobieństw – zarówno do układu korpusu i pochylenia głowy, ekspresji syntetycznego sposobu potraktowania rysów twarzy, jak i opracowania szczegółów całego ciała. Na tej podstawie przypisał autorstwo obu dzieł temu samemu anonimowemu autorowi śląskiemu, datując je na początek XVI wieku.

Impulsem dla wybrania krucyfiksu właśnie z Wrocławia mogło być uprzednie sprowadzenie stamtąd do ówczesnej fary św. Jana Chrzciciela rzeźbionego późnogotyckiego tryptyku z ok. 1510 r. (zob. w podwarszawskim Cegłowie), jako ołtarza głównego.
Natomiast legenda łączy Cudowny Krucyfiks z osobą rajcy miejskiego Jerzego Baryczki. Jeżdżąc w latach 1506-28 w interesach m.in. do Norymbergi (szlakiem przez Wrocław), miał tam ocalić od zniszczenia to wybitne dzieło sztuki i przywieźć je do warszawskiej fary.

Cudowny Krucyfiks, w miarę narastania jego kultu, doznawał kolejnych peregrynacji w obrębie farnego wówczas kościoła, będącego z czasem również królewską kolegiatą – pierwotnie zawisł na bocznej ścianie nawy północnej, skąd – ocalały z katastrofy budowlanej, przeniesiony został później w 1639 r. do ołtarza bocznego (fundowanego przez Baryczków), by ostatecznie, po 1716 r. znaleźć odpowiadające mu rangą miejsce w ołtarzu kaplicy obok prezbiterium, ufundowanej w 1708 r. specjalnie dla Cudownego Krucyfiksu przez Stanisława Kleinpoldta-Małopolskiego.

Podczas walk Powstania Warszawskiego 1944 r. katedra została niemal doszczętnie barbarzyńsko zburzona przez hitlerowcówocalał jedynie fragment kościoła z kaplicą Cudownego Pana Jezusa – i krucyfiks raz jeszcze ocalał, wyniesiony z pożogi i ukryty przed zniszczeniem. Dopiero w 1948 r., w Niedzielę Palmową, w ogromnej procesji prowadzonej przez ówczesnego prymasa Polski kard. Augusta Hlonda (1881-1948), Cudowny Chrystus wrócił na dawne miejsce, do ruin katedry, a potem do swojej kaplicy. Tam też, u Jego stóp, przechowywany jest Najświętszy Sakrament, a przed Nim płonie wieczna lampa.

Chrystus z „warszawskiej fary” wyzwala autentyczne przeżycia religijne i szczerą modlitwę ludzi, którzy go poznali teraz i ongiś; dla Niego ludzie ryzykowali życie, On ocalał cudownie dla ludzi, na otuchę.
Jan Paweł II w czerwcu 1979 r. rozpoczął swoją pielgrzymkę w Polsce w katedrze św. Jana Chrzciciela, u stóp Cudownego Pana Jezusa. Także Benedykt XVI w maju 2006 r. rozpoczął swoją pielgrzymkę po Polsce w katedrze warszawskiej u stóp tego Cudownego Krucyfiksu.
Zobacz profil autora
LeśnyStrumyk
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:56, 30 Gru 2010 Powrót do góry

Proszę zwrócić uwagę na kształt elementu, na którym jest umieszczony obraz Matki Bożej.

[link widoczny dla zalogowanych] ( w dolnej części proszę kliknąć w dziale "Panoramy 360 (flash)" link pod nazwą "Ołtarz główny" )

Na forum Frondy
[link widoczny dla zalogowanych]
jedna z dyskutujących osób zwróciła na to uwagę.
Zerknąłem w Internet i ze zdziwieniem stwierdziłem, iż ten kształt jest bardzo podobny do tzw. "Krzyża maltańskiego" – ważnego fragmentu "Knights Templar" - Symbolu Masonerii – Rycerzy Świątyni, nawiązującego do Templariuszy.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Zachęcam do zerknięcia na strony poświęcone masonerii,
np. [link widoczny dla zalogowanych]

Pytanie moje jest takie: Dlaczego ten kontrowersyjny symbol znajduje się w Najświętszym Miejscu Diecezji Warszawskiej, w samym Jej Sercu?

Dlaczego całe Prezbiterium nawy głównej Archikatedry Św. Jana w Warszawie jest tak bardzo podobne do wyglądu Loży Masońskiej?
Zobacz profil autora
tosia
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 257 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 20:49, 30 Gru 2010 Powrót do góry

Proszę Pana, ale to szatan jest papugą Pana Boga, a nie odwrotnie.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:44, 31 Gru 2010 Powrót do góry

LeśnyStrumyk napisał:
Proszę zwrócić uwagę na kształt elementu, na którym jest umieszczony obraz Matki Bożej.

[link widoczny dla zalogowanych] ( w dolnej części proszę kliknąć w dziale "Panoramy 360 (flash)" link pod nazwą "Ołtarz główny" )

Strumyku, a zwróć uwagę na ten element, jest to symbol Ruchu Światło - Życie.

[link widoczny dla zalogowanych]

Mnie raczej ten kształt, kojarzy się z tym, na którym też jest umieszczony obraz Matki Bożej. Myślę, że nie dopatrujmy się diabła tam gdzie go nie ma i nie dajmy się zwariować. Jeden ksiądz nie tak dawno dopatrzył się masońskich symboli na Cudownym Medaliku i ludzie poprostu zaczęli zdejmować te Medaliki. Pisaliśmy o tym tu:
http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/czy-gwiazdki-na-cudownym-medaliku-sa-masonsko-szatanskie,1802.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:15, 31 Gru 2010 Powrót do góry

Bardzo ciekawe zdjęcia archiwalne Katedry i utrwalonych uroczystości z czasów kard. Stefana Wyszyńskiego, zamieszczone są na NAC-u:
[link widoczny dla zalogowanych]
Poniżej kilka zdjęć z tej galerii, można sobie zobaczyć prezbiterium z każdej strony. Więcej można obejrzeć na podanym powyżej linku.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

Na ostatnim zdjęciu w drugim rzędzie mamy już dostawiony "stolik-ołtarz" w prezbiterium, już przyszła posoborowa "odnowa".

A tak wyglądała Katedra w 1946 roku:
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
LeśnyStrumyk
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 10:53, 01 Sty 2011 Powrót do góry

Szanowna Pani Tereso
Dziś, w Sylwestrową noc, dyskusja na forum Frondy o podobieństwie wyglądu całego Prezbiterium Archikatedry św. Jana w Warszawie do wyglądu Loży Masońskiej została wykasowana - widocznie Redakcja otrzymała jakieś naciski. Wygląda na to, iż mamy w Polsce "wolność", ale o niektóre sprawy nie można publicznie pytać, pewnych pytań nie można zadawać.

Prawdopodobnie, jeśli moje spostrzeżenia są prawidłowe, wkrótce przyjdą do Pani naciski, aby usunąć to zapytanie. Dziękuję Pani, że chociaż do tej pory pytanie mogło być na stronie. Moim zdaniem, wygląd Prezbiterium w Archikatedrze św. Jana jest niepokojący.

Napisałem o tym co mnie uderzyło, gdyż uważam, że widząc coś niepokojącego, nie powinno się trzymać tego w sobie, ale warto jest zapytać publicznie.
Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego.
Szczęść Boże!
Zobacz profil autora
LeśnyStrumyk
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:17, 01 Sty 2011 Powrót do góry

PS. Ważna uwaga - Jestem pewien, że tutaj w najmniejszym nawet stopniu nie ma winy ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nawet mi taka myśl nie przyszła mi do głowy!!

Uważam, iż kardynał Wyszyński nawet nie miał pojęcia, jak wygląda Loża Masońska.
Być może wygląd obecnego Prezbiterium powstał dopiero po śmierci ks. Kardynała Wyszyńskiego – nie wiem tego.

Jeśli taki wystrój Prezbiterium musiał zatwierdzać kard. Wyszyński, to widocznie miał zaufanie do ludzi, którzy tak mu zarekomendowali.
Gdybym żył w tamtych czasach, oddałbym moje życie za Kardynała Wyszyńskiego.
To nie są puste słowa.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:25, 01 Sty 2011 Powrót do góry

LeśnyStrumyk napisał:
Szanowna Pani Tereso
Dziś, w Sylwestrową noc, dyskusja na forum Frondy o podobieństwie wyglądu całego Prezbiterium Archikatedry św. Jana w Warszawie do wyglądu Loży Masońskiej została wykasowana - widocznie Redakcja otrzymała jakieś naciski. Wygląda na to, iż mamy w Polsce "wolność", ale o niektóre sprawy nie można publicznie pytać, pewnych pytań nie można zadawać.

"LeśnyStrumyku" to nie jest tak jak piszesz z tym usunięciem w tę Sylwestrową noc, gdyż wcześniej do mnie napisałeś, a konkretnie Pon 12:26, 27 Gru 2010 tak:

"Ten temat poruszyłem na forum Frondy 25.12.2010, było 40 polemicznych wypowiedzi, ale zauważyłem następnego dnia, iż administratorzy Frondy usunęli ( może musieli, nie wiem ) ten wątek – podobieństwa wyglądu ołtarza nawy głównej Archikatedry do siedziby loży masońskiej. Na szczęście przekopiowałem wypowiedzi ( opinie były rozbieżne )."

I faktycznie już 27 grudnia tematu nie było, można zobaczyć [link widoczny dla zalogowanych] wątek założony był przez osobę o nicku "Remiz" i jak widać nie ma 40 odpowiedzi, tylko 10. Drugi tak wątek był też założony 25.12.2010 przez użytkownika i nicku "UlaX" i też tego wątku nie ma, można [link widoczny dla zalogowanych] i też nie widać 40 wypowiedzi tylko 12.

Wcześniej do mnie w pm z Wto 22:36, 28 Gru 2010 napisałeś, że:

"Temat ten był już niedawno poruszany na forum Frondy, opinie były podzielone i rozbieżne, zacytuję dwie, które dostrzegły, że coś jest nie tak z tym ołtarzem: .... "

Czyli temat był, więc nie ładnie jest teraz pisać, że zniknął w tę Sylwestrową noc.

LeśnyStrumyk napisał:
Prawdopodobnie, jeśli moje spostrzeżenia są prawidłowe, wkrótce przyjdą do Pani naciski, aby usunąć to zapytanie.

Proszę pana, należałoby najpierw poznać, to co panu napisałam i do tego się odnieść, ale jak pan chce widzieć wszędzie masona i szatana to będzie pan widział i prawdopodobnie pana wywody nie są prawidłowe. Proszę być spokojnym i nie gadać o jakiś naciskach, bo nikt nikogo nie naciska. Tam administrator tak uznał i te dwa wątki usunął i proszę nie pisać o żadnych naciskach bo temat będzie, a nawet z tego względu, że napisane jest tu tyle wyjaśnień, wiele stron z unikatowymi zdjęciami jeszcze z czasów kard. Wyszyńskiego, etc ... Być może ktoś kiedy coś dopisze, coś wyjasni. Również ten wątek jest tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
... i administracja nie usunęła.

LeśnyStrumyk napisał:
Dziękuję Pani, że chociaż do tej pory pytanie mogło być na stronie. Moim zdaniem, wygląd Prezbiterium w Archikatedrze św. Jana jest niepokojący.

Napisałem o tym co mnie uderzyło, gdyż uważam, że widząc coś niepokojącego, nie powinno się trzymać tego w sobie, ale warto jest zapytać publicznie.

Pana niepokoiło i pytał publicznie, ja tu udzieliłam panu odpowiedzi, które najwyraźniej nie są dla pana przekonywujące i tak zastanawiam się ... ale ... to jest tak, że dalej pan trolluje ten temat na innych stronach, zmieniając tylko swoje nicki i tak użytkownik "freedom_" (to pan) troszkę przestawia szyk zdań, dopisuje i to zamieszcza, tylko nie wiem w jakim celu:
[link widoczny dla zalogowanych]

Proponuję zająć się czymś pożyteczniejszym.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:34, 01 Sty 2011 Powrót do góry

LeśnyStrumyk napisał:
PS. Ważna uwaga - Jestem pewien, że tutaj w najmniejszym nawet stopniu nie ma winy ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nawet mi taka myśl nie przyszła mi do głowy!!

Uważam, iż kardynał Wyszyński nawet nie miał pojęcia, jak wygląda Loża Masońska.
Być może wygląd obecnego Prezbiterium powstał dopiero po śmierci ks. Kardynała Wyszyńskiego – nie wiem tego.

Jeśli taki wystrój Prezbiterium musiał zatwierdzać kard. Wyszyński, to widocznie miał zaufanie do ludzi, którzy tak mu zarekomendowali.
Gdybym żył w tamtych czasach, oddałbym moje życie za Kardynała Wyszyńskiego.
To nie są puste słowa.

No proszę! i nie pomyliłam się pisząc powyżej swoje domysły, kim jesteś, poniżej cytuję twoją wypowiedź z innego forum, czyli jesteś trollem!
Cytat:
freedom_
Posty: 3 01-01-2011 - 23:02:49

PS. Ważna uwaga - Jestem pewien, że tutaj w najmniejszym nawet stopniu nie ma winy ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nawet mi taka myśl nie przyszła mi do głowy!!
Jestem pewien, iż ks. Kardynał Wyszyński nawet nie miał pojęcia, jak wygląda Loża Masońska.
Być może wygląd obecnego Prezbiterium powstał dopiero po śmierci ks. Kardynała Wyszyńskiego – nie wiem tego.
Jeśli taki wystrój Prezbiterium musiał zatwierdzać kard. Wyszyński, to widocznie miał zaufanie do ludzi, którzy tak mu zarekomendowali.
Gdybym żył w tamtych czasach, oddałbym moje życie za Kardynała Wyszyńskiego.
__________
Zastanawiam się również, jak mogło dojść do straszliwej PROFANACJI Archikatedry św. Jana w Warszawie 27 grudnia 2010 roku. Byłbym wdzięczny za odpowiedź również na to pytanie.
a) [forum.fronda.pl]
b) [forum.fronda.pl]

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

W prezencie dla ciebie:

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
LeśnyStrumyk
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 9:52, 02 Sty 2011 Powrót do góry

Pani Tereso
Pani uwagi o mnie są niesprawiedliwe. Temat poruszyłem najpierw na Forum Frondy
25 grudnia 2010 roku rano. Było około 40 wypowiedzi przez niecałą dobę. Następnego dnia rano, temat został wykasowany przez Administrację Frondy. Jednak niedługo potem, w dzień czy dwa, po profanacji Archikatedry, znów przywrócono i tak było aż do nocy Sylwestrowej.

Temat poruszyłem również w internecie na forum p. Korwina Mikke i Michalkiewicza.
Nie pisałem ani nie napieszę do antykatolickich stron.

Czytałem z uwagą wszystkie Pani wypowiedzi na ten temat. Rozumiem, że na pewne sprawy można spojrzeć z różnych stron.
Ja jednak nadal uważam, że wygląd całego obecnego Prezbiterium Archikatedry św. Jana w Warszawie jest bardzo podobny do wyglądu Loży Masońskiej.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)