Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 DO FARYZEUSZÓW DZISIEJSZYCH CZASÓW!!!!! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
lew261
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 11:09, 07 Cze 2011 Powrót do góry

BIADA WAM !! Którzy "gasicie" dzisiejsze dzieła Ducha Świętego !! Biada wam , którzy koncentrujecie się na literze prawa, a zapominacie o wewnętrznym nakazie Miłości braterskiej !!! Biada wam , którzy krępujecie Bożego Duch Świętego i gasicie Go , jak tylko zobaczycie przejawy Jego działania !!!!!!!!!!!!!!!!!

CZYŻ NIE MASZ NAPISANE "ślepcze" w Piśmie Świętym, że nie wolno wydawać sądów ?!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czyż nie powiedziano ci, że jeżeli coś jest działaniem Ducha Świętego , a ty mówisz że Belzebub to czyni , to grzeszysz przeciwko Duchowi Świętemu ??!!!!!!!!!!!!!! Czyż faryzeusze Jezusa nie oskarżali o czary??? Czyż nie oskarżali Go tak, jak i ty dzisiaj Go oskarżasz , sugerując że orędzia Boże , które wzywają do Miłości i przez które Bóg sprawia nawrócenia , jak i że spotkania charyzmatyczne są dziełem szatana ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyż nie czytałeś Ewangelii o uzdrowieniu w szabat ????!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyż jeżeli Jezusowi jakieś dziecko wpadnie w dół , to czyż nie podniesie go, nawet jeśli miałby sprawić to przez objawienie się temu dziecku (tj. w szabat) ??!!!!!!!! Czyż jesteś tak ślepy, że nie widzisz owoców tych orędzi?? !!! Czy nie czytałeś słów Pisma : "po owocach rozpoznacie ich" ??!!!!!!!! Jeżeli widzisz nawrócenia to wiedz, że to Boże dzieło i "nie wierzgaj przeciwko ościeniowi" "albowiem gniew Pana prędko wybucha" , "a nie ma nikogo kto by uszedł przed Jego Ręką " !!!!!!!!

Sprawiedliwość Pana już ciąży nad Tobą skoro nie możesz być oświeconym, a grzechy przeciwko Duchowi Świętemu wydają swój owoc !!!!!!!!!!!!!!!!!! A tym owocem jest, że jesteś na drodze ku potępieniu !!!!

Pan mówi w Księdze Jeremiasza : "Wołaj do Mnie ,a odpowiem Ci. Oznajmię ci rzeczy...." Jeżeli nie masz pojęcia o tym czy coś jest dziełem Bożego Ducha Świętego czy też dziełem szatana to módl się o rozeznanie , WOŁAJ DO NIEGO , a ON ci ODPOWIE !!!!!!! I NIE BĘDZIE ZWLEKAŁ !!! NIE MYŚL, ŻE JESTEŚ NA TYLE MĄDRY by samemu rozeznać, bo wiedz , że :" Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje." "Bądź przeto gorliwy i nawróć" się z twojej zatwardziałości , która przeraża aniołów Bożych !!!!!! Co wskurasz bez Świętego Izraela , czyż jesteś w stanie samemu rozeznać, czy jakieś posłanie jest Bożym posłaniem czy posłaniem szatańskim?? Czyż nie czytałeś słów Ewangelii Świętej :"Beze Mnie nic nie możecie uczynić" ??!!! Lub czy nie czytałeś o tym, że : "Bez Ducha Świętego nikt nie może powiedzieć :"Panem jest Jezus " ??!!!!!! JAKŻE możesz, ŻMIJO PRZEWROTNA, zobaczyć Jezusa w jakimś dziele, jeśli cię DUCH ŚWIĘTY NIE OŚWIECI ??!!!!!!!!!!!!!! A żeby Cię oświecił powinieneś o to prosić bo jeśli sam rozeznajesz to TO JEST PYCHA , NAJGORSZY GRZECH , który najszybciej prowadzi do grzechu przeciwko Duchowi Świętemu !!! Czyż Pismo nie mówi ci: "Proś, a będzie ci dane..." !!!!??? Czyż nie jest napisane :"Ojciec z Nieba da Ducha Świętego tym , którzy proszą..." !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????
JAKŻE TO JEST WIĘC , że zatwardziłeś serce i "nie chcesz słuchać, ażebyś się nie nawrócił" bracie !!!??? JAK TO JEST ???!!!!! ŻE TWIERDZISZ , ŻE WIDZISZ , a przecież Ewangelia mówi o faryzeuszach, którzy twierdzili, że coś wiedzą, właśnie wtedy gdy błądzili : " Wtedy niektórzy spośród obecnych tam faryzeuszy zapytali: Czyż i my jesteśmy niewidomi? A Jezus na to: Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu. Ponieważ jednak mówicie: Widzimy, wobec tego ciąży na was grzech."

Tak oświadczam WAM FARYZEUSZE , a do kogo to jest Temu powie Duch Święty, że to do niego: " TAK !!!! WY RÓWNIEŻ NIE WIDZICIE, podobnie jak tamci, JEŻELI JEDNAK UZNACIE WASZ GRZECH I UZNACIE SIĘ ZA NIEWIDOMYCH I POWIECIE DO PANA ZASTĘPÓW :" Panie oświeć nas abyśmy więcej nie błądzili" to ON wam ODPOWIE ,jak odpowiedział synowi marnotrawnemu : "PRZYNIEŚCIE SZYBKO NAJLEPSZĄ SZATĘ...." !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30140 Przeczytał: 529 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:50, 07 Cze 2011 Powrót do góry

A co to za mowa i do kogo? Confused
Zobacz profil autora
lew261
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:07, 07 Cze 2011 Powrót do góry

No widzisz a jednak Duch Święty Cię przyprowadził... zmiłował się nad tobą....
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30140 Przeczytał: 529 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:12, 07 Cze 2011 Powrót do góry

Pierwsza wypowiedź tego pana była w temacie:
Kard. Saraiva Martins: nawrócenia i cuda nie świadczą o autentyczności objawień w Medjugorie
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/nawrocenia-i-cuda-nie-swiadcza-o-autentycznosci-objawien-w-m,3387.html

... na którą dostał odpowiedź i już się do niej nie odniósł, mimo iż była zachęta do rozszerzenia swojej wypowiedzi odnośnie św. Ludwika Marii Gringnion de Monfort.

Drugi jego wpis, to ten tu, zatytułowany:
DO FARYZEUSZÓW DZISIEJSZYCH CZASÓW!!!!!

Nie za bardzo jest co komentować, bo to jakaś straszna mowa nienawiści i strasznego zacietrzewienia, postawiłam pytanie, a jaka odpowiedź? - można przeczytać:

lew261 napisał:
No widzisz a jednak Duch Święty Cię przyprowadził... zmiłował się nad tobą....

No cóż? Shocked i co tu komentować? ale ... w kwestii formalnej, najpierw należało przeczytać tu żeby się zorientować o czym piszemy, trochę poczytać i dopiero zacząć się w sposób kulturalny wypowiadać.

Obowiązującą formą zwracania się do siebie jest Pani/Pan.

Żegnam pana!
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1372 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:28, 07 Cze 2011 Powrót do góry

Prosze się nie dziwić pani Tereso, jest to normalna reakcja zwolennika Medjugoria. Gdy brakuje argumentów, zaczynają się najczęściej obrazy i wyzwiska. Doświadczyłem takiego zachowania wielokrotnie.
Zobacz profil autora
Wakeford
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 228 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:47, 08 Cze 2011 Powrót do góry

No tak ... Mi przychodzi do głowy tylko to, że taki jest obraz demokartycznego obywatela, po upadku kultury klasycznej. Nie bez powodu zadbano, aby ze szkół zniknęła greka i łacina, jezyki klasyczne uczyły jeszcze jakiegoś ładu, który odpowiadał racjonalnej strukturze bytu. Nie bez powodu prawie 2 tys. lat Kościół posługiwał się łaciną, w tym języku spisano największe dzieła scholastyki.
To powyżej to jest jakiś bełkot, bezład, wiara staje się nachalnym i dowolnym subiektywizmem. Jak jakaś ezoteryczna mitologia, specjalny produkt narkotyczny w dystrybucji różnych charyzmatyków i nowinkarzy.

Co to w ogóle za wiara, gdzie nie ma ani słowa o dogmatach, o teologii, rozumieniu Boga, bez podstawowych pytań i klasycznych odpowiedzi w zakresie Trójcy Św, istoty Absolutu czy Przeistoczenia lub Wcielenia? W średniowieczu zwykli ludzie rozprawiali na te tematy, tym żyli na co dzień.

Teraz sfera wiary stała sie przedmiotem konsumpcji: o ile świat rzeczy, co było całkowicie obce światu antycznemu i średniowiecznemu, stał się już dawno bodźcem różnorodngo pobudzania i ekscytacji, tak teraz sam człowiek wydaje się być przedmiotem konsumpcji dla samego siebie. Głosi się jego wielowymiarowość. Klasyczna tematyka np. grzechu, wad i cnót poszła w ogóle w zapomnienie nawet w samym Kościele kat. wobec promowanej na gigantyczną skalę dynamicznej wielowarstwowości człowieka. Gdzie i komu zajmować się dziś i krępować swój rozwój duchowy zabytkową już dogmatyką, podczas gdy godność człowieka z dnia na dzień rozszerza tak gwałtownie swe duchowe horyzonty, że człowiekowi może zabraknać życia, aby we wszystkie wniknąć, skosztować i skonsumować - wg zasady, że wszystko ( z nim samym na czele) jest stworzone dla człowieka.

Stąd ta niezwykła popularność posoborowego nowinkarstwa, dążenia do niezwykłości i cudów za wszelką cenę. Nowych i nieznanych miejsc kontemplacji i skupienia tudzież objawień dynamizujących religijne przeżywanie. Nowinkarze charyzmatycy stali się niczym klucznicy niezwykłych bogactw ludzkiego wnętrza, dotąd zakrytego, teraz natomiast w "nowej ewangelizacji", odkrytego jako kosmos do eksploracji. Świat, rzeczy, Bóg, przyszłość czy przeszłośc stały się jedynie moim przeżyciem, wewnętrzną reakcją na otoczenie. Nie mówi się już o prawdziwości wiary, ale o jej autentyczności, tj skali ekscytacji jaką osiągam pobudzając samego siebie; względnie - całkiem dowolnymi wyobrażeniami, często nawet niereligijnymi.
Wszystko na około ma człowieka bodźcować niczym jakiegoś pozbawionego rozumu jamochłona - im bardziej tym lepiej.


Ostatnio zmieniony przez Wakeford dnia Śro 22:21, 08 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)