Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 KUL: nadanie tytułu doktora honoris causa Kiko Argüello Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:12, 28 Cze 2013 Powrót do góry

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Jak widać na powyższym zdjęciu, neon może uklęknąć, ale tylko przed swoim guru...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:05, 22 Sie 2013 Powrót do góry

Teresa napisał:
Głównym recenzentem honorowego doktoratu był ks. prof. dr hab Zbigniew Kiernikowski, Biskup Siedlecki [kliknij]. Drugim recenzentem był ks. bp dr hab Grzegorz Ryś.

[link widoczny dla zalogowanych]

... i mamy bp neońskiego i modernistyczny duet w KEP-ie.

Cytat:
"(...) Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan. Sama głowa nie może celebrować liturgii, jeśli nie ma całego ciała - i odwrotnie(...)." - mówi bp Kiernikowski.

[link widoczny dla zalogowanych]


I to katolicki biskup mówi! Confused Mam nadzieję, że to nie jest świadoma herezja tylko niedouczenie.

Cytat:
Instrukcja "Redemptionis Sacramentum" mówi co innego:
(...)
110. Pamiętając o tym, że w tajemnicy Ofiary eucharystycznej dokonuje się ustawicznie dzieło zbawienia, kapłani powinni często odprawiać, a zaleca się usilnie codzienne odprawianie, które, nawet gdy nie ma wiernych, stanowi czynność Chrystusa i Kościoła, którą sprawując, kapłani wypełniają swoje główne zadanie"

[link widoczny dla zalogowanych]

W Rycie zw. trydenckim, jest Msza bez ludu, cicha msza, Msza prywatna.
W NOM też można odprawiać Mszę bez ludu z jednym posługującym bądź bez posługującego.

Cytat:
Ogólny Wstęp do Mszału Rzymskiego:

254. Mszę bez usługującego lub bez obecności przynajmniej jednego wiernego można celebrować tylko ze słusznej i rozumnej przyczyny. Opuszcza się wówczas pozdrowienia, zachęty oraz błogosławieństwo na zakończenie Mszy.


Jeszcze z tej samej katechezy liturgicznej Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego:

Cytat:
Podmiotem celebracji liturgicznej jest całe zgromadzenie, któremu przewodniczy kapłan - kapłan prezbiter, czy jak się u nas mówi popularnie ksiądz, czy kapłan biskup. Ciałem sprawującym liturgię jest całe zgromadzenie, którego głową jest kapłan. Sama głowa nie może celebrować liturgii, jeśli nie ma całego ciała - i odwrotnie.

(...)
Trzeba zacząć właśnie od reformy myślenia w tej dziedzinie, która jest całym dorobkiem Soboru Watykańskiego II, a który po części do nas jeszcze nie dotarł. Dokonaliśmy pewnych zmian w reformie liturgicznej, zwłaszcza zmian zewnętrznych, pewnych uproszczeń itd., ale szczególnie w myśleniu kapłanów wiele z istotnych spraw dotyczących sposobów wejścia w tajemnicę i sens liturgii nie dokonało się. Mam wrażenie, że często pojmuje się liturgię jako sprawowaną przez kapłana dla ludzi. Ważne jest, żeby kapłani poczuli się cząstką zgromadzenia, kimś, kto potrzebuje całego ciała, bo domaga się tego natura samego zgromadzenia.

[link widoczny dla zalogowanych]

Kościół mówi całkiem co innego:

„Zbaczają zatem z drogi prawdy ci, którzy nie chcą celebrować, jeśli lud chrześcijański nie przystępuje do Stołu Pańskiego; a jeszcze więcej błądzą ci, którzy dla udowodnienia bezwzględnej konieczności uczestnictwa wiernych wraz z kapłanem w biesiadzie eucharystycznej twierdzą sofistycznie, że idzie tu nie o samą ofiarę tylko, ale o ofiarę i ucztę braterskiej społeczności, i ze wspólnie przyjętej Komunii świętej czynią punkt szczytowy całego nabożeństwa. Otóż raz jeszcze trzeba zwrócić uwagę, że Ofiara Eucharystyczna z natury swej jest bezkrwawym ofiarowaniem Bożej żertwy, widocznym w sposób mistyczny w rozdzieleniu Świętych Postaci i w złożeniu ich w daninie Ojcu Przedwiecznemu. Natomiast Komunia św. należy do uzupełnienia ofiary i do uczestnictwa w Najświętszym Sakramencie. Jeśli jest wprost nieodzowna dla celebrującego kapłana, to wiernym tylko usilnie ją się zaleca” - PIUS XII "Mediator Dei" 1947 r.

Image

Wyczytane na FK zmiany w Diecezji Siedleckiej:

"Proszę Państwa,

to, jak szkodliwa potrafi być indoktrynacja neokatechumenatem i tym podobnymi naukami najwyraźniej dotarło do odpowiednich władz i one się tym zajęły. Nie wiem, ile mogę napisać (bo i nie wszystko wiem na pewno), ale proszę śledzić wydarzenia w Diecezji Siedleckiej w najbliższych dniach. Już w ubiegłym tygodniu w tamtejszym WSD wymieniono całą kadrę zarządzającą i miano wywalić "panie wychowawczynie - katechetki". warto sprawdzić, kto podpisał decyzję o tym. A w najbliższym czasie może być jeszcze ciekawiej..."


to link do dekretu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Wymieniono totalnie skład moderatorium - rektorem i wicerektorem zostali konserwatywni kanoniści (rektor to emeryt, ale wybrano go ze względu na to, że jest bezspornie uznawany za autorytet wśród księży w diecezji, a przez obecnego biskupa odstawiony już wiele lat temu na boczny tor).

Istotne jest, kto podjął i podpisał decyzję. W zalinkowanym wyżej dekrecie jest sygnatura. I już to daje do myślenia.

W ogóle z WSD wywalono neońskich/"kiernikowskich" prefektów, podobnie jak panie "wychowawczynie" kleryków (które chyba w ogóle poza diecezję wyekspediowano). Rocznki "0","1" i "2" z powrotem przywrócono do wspólnego budynku WSD razem z rocznikami starszymi (wcześniej te młodsze roczniki były odseparowane, mieszkały przy Katedrze i były już od początku odpowiednio "formowane" i przesiewane).

I to, co wiem na pewno, to zarządzono zawieszenie realizacji w diecezji programu duszpasterskiego "Chrzest w życiu i misji Kościoła" bpa Kiernikowskiego, który narobił sporo zamętu przez te ostatnie lata. Kontroli poddane są wspólnoty neo w diecezji.

Wszystko to jest efektem kontroli w Diecezji Siedleckiej, jaką robiono jeszcze za czasów Papieża Benedykta XVI. Myślano, że wraz ze zmianą Papieża sprawa się zakończy, a tu nagle na początku sierpnia przychodzi pismo z Watykanu z wytycznymi i wnioskami. Pismo przedstawiono niedawno dziekanom na nagle zwołanym zebraniu.

I teraz tak: wniosków i wytycznych jest więcej, ale nie wiadomo, czy i jak będą realizowane, więc nie ma sensu o nich pisać, póki diecezja sama tego nie ujawni. Bystry obserwator szybko wywnioskuje, co mogło tam być, choćby widząc dokument o zmianie władz w WSD. Szybko też wywnioskuje, jaka mogłaby być główna wytyczna/zalecenie pisma z Watykanu, ale ponieważ nie wiemy, czy to się spełni (a słyszałem, że mogą być czynione zabiegi i tłumaczenia, by wszystko to odwołać), to nie będę tu dywagował...

Może znają Państwo Forowicze jakichś ustosunkowanych kapłanów w Polsce/Watykanie, którzy coś więcej wiedzą o sprawie. Ciekawe, kto spowodował kontrolę w diecezji, kto miał tam dojścia, etc...

Bo w sumie jest tylko jeden oficjalny dokument o zmianie władz w WSD, a reszta to tylko informacje ustne i domysły.


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:38, 23 Sie 2013 Powrót do góry

czy na zdjęciu pierwszy z lewej to słynny ks Lemański?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:38, 23 Sie 2013 Powrót do góry

stefan napisał:
czy na zdjęciu pierwszy z lewej to słynny ks Lemański?

Jak najbardziej ks. Lemański.
Zobacz profil autora
Puniek
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 26 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:12, 05 Sie 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
Neokatechumenat – ks. prof. Michał Poradowski

Już w czasach apostolskich pojawiały się najrozmaitsze sekty wśród wspólnot chrześcijańskich, zagrażając czystości Wiary i nauki Kościoła.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

... albo większa czcionka tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Witam!
Chciałbym zauważyć tylko jedno, że ta książka napisana była w 1995 roku jak widzę a od tamtego czasu z tego co słyszałem w NEO kilka spraw się kilka spraw sprostowano bo były jakieś zalecenia Kościoła a statut został zatwierdzony przez Papieża.
Nie żebym bronił. Fakt, ja przez pewien czas byłem w NEO, ba nawet przez pierwszy rok byłem "Odpowiedzialnym" (czyli jakby liderem) ale odszedłem, bo nie mogłem się pogodzić z Komunią na rękę, brakiem przejawów kultu Maryjnego. Szokiem dla mnie było jak przed Konwiwencją gdy zaproponowałem Adorację w intencji owoców Konwiwencji to katechista (i lider starszej Wspólnoty w jednej osobie), który nas "prowadził" powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Gdy spytałem się go dlaczego to powiedział "bo mamy Statut".
Jestem Katolikiem i zawsze nim byłem. Długo byłem takim letnim ale zawsze chodziłem do Kościoła i sie modliłem i chcę czerpać nie tylko z Ewangeli ale i całego 2.ooo Magisterium Kościoła ze spuścizną Świętych, z objawieniami a nie cofać się do pierwotnych wspólnot chrześcijańskich bo mi to nie wystarcza bo chcę oddychać całym Kościołem...


Ostatnio zmieniony przez Puniek dnia Wto 9:27, 05 Sie 2014, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:54, 28 Lis 2015 Powrót do góry

Profanacja kościoła w diecezji bp Kiernikowskiego. Obecnie w diecezji legnickiej

(...)

Deptanie Pana Boga - neokatechumenat - Komunia do ręki. ks. Jacek Bałemba
Niech was Bóg broni przed wstąpieniem do neokatechumenatu !!!


[link widoczny dla zalogowanych]

... tu jest profanacja w majestacie prawa, a w newsie nieznani sprawcy Sad Wszak bp Kiernikowski jest gorącym orędownikiem i propagatorem neokatechumenatu.

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-polska,63/profanacja-w-gdynskim-kosciele-skradziono-konsekrowane,13046.html#67212
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:32, 23 Sty 2016 Powrót do góry

Teresa napisał:

Profanacja kościoła w diecezji bp Kiernikowskiego. Obecnie w diecezji legnickiejKoncert w legnickiej katedrze
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/koncert-w-legnickiej-katedrze,14104.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)