Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Zmarła Carmen Hernandez współinicjatorka Drogi neokat... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:16, 20 Lip 2016 Powrót do góry

Nie żyje współinicjatorka Drogi Neokatechumenalnej

Image

19 lipca w Madrycie o godz. 16.45 zmarła Carmen Hernández - współinicjatorka Drogi Neokatechumenalnej. O jej śmierci poinformował w komunikacie do członków wspólnot Kiko Argüello, pisząc, że "nasza siostra Carmen wyruszyła do nieba". Data pogrzebu jeszcze nie jest znana.

"Dzisiaj o 16.45 nasza siostra Carmen wyruszyła do nieba. To pewne, że nasz Pan Jezus przyszedł po jej duszę, żeby zabrać ją ze sobą" - napisał Kiko Argüello w komunikacie przesłanym członkom Drogi Neokatechumenalnej.

Carmen Hernández urodziła się w Hiszpanii. Wraz z Kiko Argüello i o. Mario Pezzi tworzyła trzyosobową Międzynarodową Ekipę Odpowiedzialną za Drogę Neokatechumenalną. Była doktorem chemii, uzyskała także licencjat z teologii, była wychowanką Instytutu Misioneras de Cristo Jesús.

Kiko Argüello w przesłanym dziś komunikacie nazwał ją wielką pomocą dla Drogi, silną kobietą, która zawsze troszczyła się o dobro Kościoła. "Nigdy nie poznałem nikogo podobnego do niej" - napisał.

Jak poinformował, pogrzeb, w obecności ciała Carmen, odbędzie się w madryckiej katedrze. Być może uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył kard. Rouco Valera, arcybiskup Madrytu. Dokładna data pogrzebu jeszcze nie jest znana.

Kiko zaprosił na pogrzeb wszystkich członków Drogi Neokatechumenalnej z Europy, "jeśli tylko mogą przybyć". Zachęcił też do odprawiania Mszy św. w intencji Carmen.

"Mam nadzieję umrzeć szybko i dołączyć do niej. Carmen była dla mnie niesamowitą historią; kobieta, jej geniusz, jej charyzma, jej miłość do papieża i przede wszystkim jej miłość do Kościoła" - napisał Kiko.

Carmen, wraz z Kiko i o. Pezzim, miała uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu Drogi Neokatechumenalnej, które odbędzie się 1 sierpnia w Krakowie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 12:05, 22 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:21, 20 Lip 2016 Powrót do góry

Zmarła Carmen Hernández, współinicjatorka neokatechumenatu

Image

Carmen Hernández współinicjatorka neokatechumenatu

W Madrycie zmarła wczoraj w 86. roku życia Carmen Hernández, współinicjatorka Drogi Neokatechumenalnej. Z zawodu chemik, studiowała teologię i chciała poświęcić się ubogim w krajach Trzeciego Świata, kiedy na początku lat 60. ub. wieku spotkała na peryferiach Madrytu wspólnotę Cyganów skupioną wokół nawróconego z ateizmu malarza Kiko Argüello. Przyłączyła się do nich, wnosząc do głoszonych tam katechez swą wiedzę teologiczną. Tak zaczęły się wspólnoty neokatechumenalne, w których ludzie dalecy od Kościoła i wiary wchodzą na chrzcielną drogę nawrócenia. Obecne są dziś one w parafiach stu kilkudziesięciu krajów świata, w tym również od ponad czterdziestu lat w Polsce.

Carmen Hernández wchodziła wraz z Kiko Argüello i z włoskim księdzem Mario Pezzim Międzynarodowej Ekipy Odpowiedzialnej za Drogę Neokatechumenalną. Wielokrotnie razem z innymi „neokatechumenami” spotykała się z papieżami, począwszy od Pawła VI. Jej pogrzeb odbędzie się jutro w katedrze Almudena w Madrycie.

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:13, 23 Lip 2016 Powrót do góry

Madryt: pogrzeb współinicjatorki Drogi Neokatechumenalnej

Image

Carmen Hernández

Carmen Hernández zmarła „po długim życiu naznaczonym miłością do Jezusa i wielkim entuzjazmem misyjnym”. Słowa te czytamy w przesłaniu Papieża na pogrzeb współinicjatorki Drogi Neokatechumenalnej, który odbył się wczoraj w Madrycie. Skierował je on do „wszystkich, którzy cenili jej apostolską gorliwość, która przybrała konkretny kształt przede wszystkim we wskazaniu drogi odkrywania chrztu i stałego wychowywania w wierze”.

„Dziękuję Bogu za świadectwo tej kobiety, ożywionej szczerą miłością do Kościoła, która poświęciła życie głoszeniu Dobrej Nowiny wszędzie, także tym, którzy są najdalsi, nie zapominając o ludziach zepchniętych na margines” – napisał Franciszek. Zachęcił też wspólnoty neokatechumenalne, by ten jej zapał ewangelizacyjny utrzymywały zawsze przy życiu.

Uroczystościom pogrzebowym w madryckiej katedrze Almudena przewodniczył arcybiskup stolicy Hiszpanii Carlos Osoro. W homilii podkreślił jej „szczere i odważne świadectwo”.

Życie Carmen Hernández, „poświęcone głoszeniu Jezusa Chrystusa, było świadectwem szczerym i odważnym”. Pierwsza wspólnota Drogi Neokatechumenalnej została założona w ubogiej dzielnicy Madrytu Palomeras w latach 60., a „dzisiaj liczy ona ponad 30 tys. wspólnot w 125 krajach i fascynuje 1,5 miliona chrześcijan” – podkreślił w homilii abp Osoro. Carmen cechował wielki zapał misyjny oraz głęboka miłość do Kościoła. Dzieło ewangelizacji współzałożycielki Drogi Neokatechumenalnej „stało się wspólnotą chrześcijańską, która żyje i daje życie przez szczerą modlitwę, jedność osób w konkretnej wspólnocie oraz entuzjazm ewangelizacji, to znaczy głoszenie Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał”. Trumnę z ciałem Carmen Hernández wnieśli do katedry Almudena klerycy z neokatechumenalnego seminarium Redemptoris Mater w Madrycie. Mszy pogrzebowej przewodniczył abp Carlos Osoro, a koncelebrowali m. in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący episkopatu Hiszpanii kard. Ricardo Blázquez oraz madrycki arcybiskup senior kard. Antonio María Rouco Varela. Licznie przybyli przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych z kraju i z zagranicy, na czele z Kiko Argüello, szczelnie wypełnili madrycką świątynię.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:25, 23 Lip 2016 Powrót do góry

W internecie jest wiele zdjęć Carmen w trumnie, nagranie z pogrzebu, udostępnionych przez członków DN. Może co nie co tu zamieszczę.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(klikając na zdjęcie to się powiększy)

Było pytanie dlaczego ubrana na biało i dodane że: "na biało ubiera się ciało dzieci i dziewic. Ciało dorosłych, także duchownych, ubiera się tradycyjnie w strój oznaczający powagę i pokutę. Tzn. duchownych w ornat fioletowy. Świeckich w podobny kolor." Na takie pytania i dociekania była odpowiedź, że: "Osoby, które ukończyły drogę neokatechumenalną są chowane w białych szatach".

Następnie Na obrazku wygląda dość tradycyjnie... i było pytanie o odmawianie różańca. Była odpowiedź: "Różaniec jest wprowadzany po 20 latach na DN. Okoliczności wprowadzania go w tak późnym czasie i wielki zakres zadań obciążających katechumena w tym czasie - ale to dyskusja na osobny wątek, nie pogrzebowy."

- W jakim sensie po 20 latach? Jak ktoś ukończy 20 lat, czy po 20 letnim stażu w DN?

- Po 20 letnim stażu. W tym czasie obłożenie obowiązkami nakładanymi przez DN jest już bardzo znaczne, zawiera też obowiązek Brewiarza. Dokładanie do tego kompletnego Różańca daje efekt nadmiernego obciążenia i wzbudza poczucie grzeszności, niskiego poczucia własnej wartości (zdrowo rozumianego poczucia własnej wartości).

Link do nagrania pogrzebu Carmen Hermandez
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=e23E8UWp8Fo

... a tu dłuższe nagranie:
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=gXu9zkg8tR0

Można obejrzeć, ten śpiew i te gitary na liturgii mnie wprost poraża, na Przeistoczeniu stoją jak drągi! Komunia w łapki i na stojąco! pod dwiema postaciami. Znawcy tematu napisali" "Tym razem nie na siedząco (komunia ). To jest wersja bardzo powściągliwa. Standardowe, cotygodniowe Msze Święte mają dużo więcej zmian."

[link widoczny dla zalogowanych]


Bardzo wiele jest tam w skrajnej sprzeczności z wiarą katolicką, te tajne katechezy, to już jest wystarczającym dowodem, że jest to jakieś novum w Kościele, a przecież Kościół katolicki nie jest jakimś klubem ezoterycznym, gdzie mają być jakieś tajne inicjacje, to trzeba zostawić agnostykom jak chcą zmieniać wiarę. Takie coś to rodzi pychę, bo jesteśmy najlepsi, wszystko znamy, wiemy, etc ... a z punktu widzenia Kościoła to przecież Pan Jezus zawsze mówił otwarcie i nie ma nic tajnego.

Ale ... z drugiej strony trzeba tu odróżnić między całą tą ideologią neo ... , a ludźmi, którzy do tego neo ... przychodzą w dobrej wierze. To I skrutinium to nie ma jeszcze tak widocznych wszystkich różnic, ludzie wchodzą, bo szukają duchowości, głębszego sensu i można powiedzieć, że to I skrutinium jest jakby zachętą i jest pogłębieniem wiary, poznaniem Pisma św. i wielki szacunek dla ludzi, którzy szczerze szukają, ale ... dalej to wprost Shocked i trudno im z tego wyjść, wspólnota jakoś łączy i później żadne argumenty już nie trafiają.


Czy praktyka Komunii na rękę stosowana w grupach neokatechumenalnych jest zgodna z praktyką, która pojawiała się w starożytności?, etc ... etc ... Wiele możemy też tu na forum o tym przeczytać, np. w wątku tu:

http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/komunia-swieta-na-reke,32-30.html#75629


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 12:15, 22 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:28, 23 Lip 2016 Powrót do góry

Mój Boże! co oni zrobili z Kościoła? (to pytanie raczej do wielebnych) Sad nie ma mocnych ukrócić to dziadostwo liturgiczne!

Co robić w czasie tego powszechnego zamieszania? - mówi bp. Schneider:


Biskup Schneider: winny kryzysu Kościoła jest kler. Ale możemy odnowić wiarę
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/biskup-schneider-winny-kryzysu-kosciola-jest-kler,14725.html


Bp Schneider: żyjemy w czasach IV największego kryzysu Kościoła
(...)
http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/bp-schneider-zyjemy-w-czasach-iv-najwiekszego-kryzysu-kosci,11612.htmlJego Ekscelencja biskup Atanazy Schneider o Drodze Neokatechumenalnej.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/j-e-biskup-atanazy-schneider-o-drodze-neokatechumenalnej,14478.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:04, 07 Wrz 2016 Powrót do góry

Szklany grobowiec Kiko i Carmen w Madrycie.

Image

Jest to na terenie Seminarium Redemptoris Mater w Madrycie. Kiko ma zarezerwowane miejsce dla siebie obok niej.

[link widoczny dla zalogowanych]Samozwańczy "prorocy", grobowce na wzór grobu św. Jana Pawła II.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)