Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Św. Ojciec Pio - ekshumacja i nowa Świątynia Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:18, 07 Mar 2008 Powrót do góry

San Giovanni Rotondo: ekshumacja św. Ojca Pio

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Po raz pierwszy od śmierci Ojca Pio została otwarta jego trumna. Część ciała świętego zachowała się dość dobrze, jednak dostrzegalny jest także wpływ działania wilgoci. Po ekshumacji, która odbyła się dzisiejszej nocy (02/03.03.2008. ) w San Giovanni Rotondo, ciało słynnego stygmatyka przeniesiono do jednej z sal klasztoru kapucynów, gdzie będzie poddane oględzinom i konserwacji.

Przy okazji poinformowano, że zostanie ono wystawione 24 kwietnia w krypcie kościoła Matki Bożej Łaskawej. Ucięto jednocześnie trwające od miesięcy spekulacje na temat przeniesienia grobu Ojca Pio do nowo wybudowanej bazyliki. Informując wiernych o przeprowadzeniu ekshumacji, abp Domenico D'Ambrosio, który w imieniu Watykanu nadzoruje działalność sanktuarium w San Giovanni Rotondo, wyraził nadzieję, że wkrótce przybędzie tam Benedykt XVI.

Ciekawy artykuł o św. O.Pio:
http://www.traditia.fora.pl/permanentna-rewolucja,27/sw-ojciec-pio-obronca-mszy-trydenckiej-antymodernista,392.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 17:24, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:58, 27 Mar 2008 Powrót do góry

Kilka zdjęć z ekshumacji św.O.Pio.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 17:25, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:38, 27 Mar 2008 Powrót do góry

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Na portalu wiara.pl można było przeczytać taki tekst:

Awantura o ekshumację ojca Pio

Najpopularniejszy włoski święty ma zostać wyciągnięty z grobu i wystawiony na widok publiczny - takim sformułowaniem o decyzji miejscowego biskupa informował dziennik Polska.

Plan taki ogłosił arcybiskup Domenico Umberto D'Ambrosio. Jego diecezji podlega miasto San Giovanni Rotondo, w którym pochowany jest franciszkanin św. ojciec Pio. Przeciwko tej decyzji protestuje jednak rodzina świętego oraz wielu wiernych.
Uczestniczący w przewidzianych prawem kanonicznym czynnościach arcybiskup Domenico D'Ambrosio poinformował, że zwłoki świętego, 40 lat po jego śmierci, są w dość dobrym stanie.

- Nie występujemy przeciwko biskupowi, ale wolelibyśmy, by uszanowano szczątki i miejsce spoczynku ojca Pio - mówi Pia Forgione, krewna kanonizowanego w 2002 r. świętego. Bardziej zdecydowanie wypowiadają się jego wyznawcy.

- Jesteśmy przeciwni ekshumacji. Miałaby ona sens, gdyby proces beatyfikacyjny wciąż trwał, ale po jego zakończeniu jest to niepotrzebne i nie na miejscu - uważa Giuseppe Saldutto, wiceprzewodniczący stowarzyszenia "Pro Padre Pio".

Prawnik siostrzenicy świętego, Francesco Traversi, zapowiedział nawet wniesienie pozwu przeciwko arcybiskupowi D'Ambrosio, by nie dopuścić do ekshumacji. Krytyków nie uspokajają zapewnienia hierarchów kościelnych, twierdzących, że wszystkie procedury ekshumacyjne będą przeprowadzone z szacunkiem należnym świętemu. Głównym celem ekshumacji ma być zbadanie stanu ciała św. ojca Pio.

Ma tego dokonać sztab naukowców, których zadaniem ma być również zabezpieczenie zwłok na przyszłość. - Naszym obowiązkiem jest dbanie o doczesne szczątki ojca Pio - mówi abp D'Ambrosio.

Plany hierarchy popiera także Watykan. Kardynał José Saraiva Martins, kierujący watykańską Kongregacją ds. Beatyfikacji i Kanonizacji, mówi, że ekshumowanie zwłok świętych nie jest niczym nowym. Ostatnio miało to miejsce w roku 2001, kiedy zbadano w podobny sposób ciało błogosławionego papieża Jana XXIII.

Rzecznik zakonu franciszkanów, Antonio Belpiede, zaprzecza informacjom, jakoby planowano pobrać ze zwłok ojca Pio relikwie, przydatne w szerzeniu kultu świętego. Dementowane są też rzekome plany przeniesienia ciała zakonnika do nowego sanktuarium.

Według arcybiskupa D'Ambrosio ciało św. ojca Pio będzie wystawione na widok publiczny w kwietniu, po przeprowadzeniu badań. Nie są to pierwsze kontrowersje związane ze świętym, którego msza kanonizacyjna zgromadziła w roku 2002 rekordową liczbę ponad 100 tys. wiernych. Jeszcze za jego życia Kościół negował przypisywane mu cuda.

W latach 1923-1933 odebrano mu prawo celebrowania mszy oraz nauczania młodzieży. O.Pio ma odprawiać Mszę św. w wewnetrznej kaplicy klasztoru. Z wielu stron, również z Watykanu, padały oskarżenia o oszustwo, wykorzystywanie kobiet w konfesjonale oraz fałszowanie stygmatów, które św. Pio miał sam wypalać sobie kwasem karbolowym.

Krytykowana była również komercjalizacja jego kultu - San Giovanni Rotondo, miasto, w którym św. ojciec Pio spędził większość swojego życia, stało się centrum handlu związanymi z nim pamiątkami i dewocjonaliami. Oblicza się, że grób świętego co roku odwiedza ponad siedem milionów pielgrzymów.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 17:17, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 23:29, 27 Mar 2008 Powrót do góry

Cytat:
Ucięto jednocześnie trwające od miesięcy spekulacje na temat przeniesienia grobu Ojca Pio do nowo wybudowanej bazyliki.

Cytat:
Dementowane są też rzekome plany przeniesienia ciała zakonnika do nowego sanktuarium.

I chwała Bogu, bo chyba jeszcze jeden stygmat by powstał św.O.Pio, tym razem na sercu.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

1/ Układ tego Kościoła jako budynku nawiązuje do masonerii.
2/ Masoński krzyż
3/ Masońskie Tabernakulum
4/ Widok na nową świątynię w San Giovanni Rotondo

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Cytat:
"Gesu, purtroppo, ha ragione di lamentarsi dell'ingratitudine dei suoi ministri! Quanti disgraziati nostri fratelli corrispondono all'amore di Gesu col buttarsi a braccia aperte nell'infame setta della massoneria!"
(S.P.Pio a P.Agostino, Pietralcina 7 aprile1913)


“Niestety, Jezus ma powody, by ubolewać z powodu niewdzięczności Swoich sług! Ilu nieszczęsnych naszych braci odpowiada na miłość Jezusa rzucaniem się z otwartymi ramionami do niegodziwej sekty jaką jest masoneria!” (św. O. Pio do o. Agostino, Pietralcina 7 kwiecień 1913)

Nie jest to moje tłumaczenie z j. włoskiego. Mamy tu zmieszczony List Ojca Pio do spowiednika Ojca Augustyna, 7 kwietnia 1913 r
(...)
http://www.traditia.fora.pl/permanentna-rewolucja,27/listy-ojca-pio-do-kierownikow-duchowych-i-inne-wypowiedzi,6027.html

Już nie przytaczam oryginału w j. włoskim tylko odrazu tłumaczenie:

“Nowy kościół” św. O. Pio nie jest “kościołem katolickim”, a “świątynią satanistyczną”, która gloryfikuje masonerię i jej boga, Lucyfera! I gdzie masońska symbologia wysławia:
- ekumenizm masoński jako śmiertelną broń w niszczeniu Koscioła Katolickiego!
- Lucyfera, który zastępuje Chrystusa jako „Odkupiciela człowieka”!
- Lucyfera, który zastępuje Chrystusa jako „króla wszechświata”!
- zastąpienie Trójcy Najświętszej bluźnierczą, szatańską i masońską „potrójną trójcą”!- „kult Lucyfera”, który zastępuje „Kult Boży”!

A jednak, w tej „szatańskiej świątyni” ciągle sprawuje się Mszę św.! … ale to nie jest wyzwaniem rzuconym Bogu!

Cytat:
CONCELEBRAZIONE sacrilega nel “tempio massonico”

– in San Giovanni Rotondo dedicato a San Padre Pio –

Questa solenne concelebrazione, demolitrice della Fede Eucaristica Cattolica, È stata un profondo grido di dolore e di rivolta nelle nostre anime, disorientate dalla partecipazione di parecchia gerarchia cattolica - presidente il card. Tarcisio Bertone, Segretario di Stato - tutti celebranti in quel “Tempio massonico”. “Chiesa viva”, perciò, chiede che venga proibito l’uso religioso di quel “Tempio satanico” che spruzza ovunque “fumo di satana” contro la nostra testimonianza nella Fede cattolica di sempre!


Koncelebracja świętokradzka w “masońskiej świątyni” - w San Giovanni Rotondo poświęcona św. Ojcu Pio. Ta uroczysta koncelebracja, burząca katolicką wiarę eucharystyczną, była powodem donośnego krzyku bólu i sprzeciwu w naszych duszach, zdezorientowanych wskutek udziału kilku hierarchów katolickich – kardynała Tarcisio Bertone, sekretarza stanu – wszystkich celebransów w tej „masońskiej świątyni”. „Żywy kościół” z tego względu prosi o zakazanie używania w celach religijnych tej „szatańskiej świątyni” , która rozprzestrzenia wszędzie „dym szatana” przeciwko naszemu świadczeniu o wiecznej wierze katolickiej!

To wszystko co powyżej jest za stroną włoskich tradycyjnych katolików, są tam też wypowiedzi księdza. Poprostu trzeźwo myślący ludzie.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


O tych symbolach był onego czasu [link widoczny dla zalogowanych] - można to przeczytac tu:

Il Giornale: Bazylika św. Ojca Pio pełna ”symboli masońskich”?

Image

Bazylika św. Ojca Pio z Pietrelciny w San Giovanni Rotondo, w której niedawno spoczęły jego doczesne szczątki, pełna jest „symboli masońskich”. Pisało już o tym dwa lata temu czasopismo „Chiesa viva”, teraz powraca do tego tematu młody naukowiec, Francesco Colafemmina, w szkicu zamieszczonym w broszurze pod tytułem „Tajemnica kościoła św. Piusa”.

Rozmowę z nim przeprowadził watykanista dziennika „Il Giornale” Andrea Tornielli. Jego podejrzenia budzi już kształt kościoła – muszla Nautilusa (nie św. Jakuba, jak podkreśla). We wnętrzu za symbole masońskie uznać można m. in. arras zatytułowany „Apokalipsa” Rauschenberga, na którym Jeruzalem niebieskie znajduje się już na ziemi, a nad nim dominuje siedmiogłowy Smok, nigdzie natomiast nie ma zwycięskiego Chrystusa.

„W portalu autorstwa Mimmo Paladino znajduje się koziołek z połamanymi nogami, który może symbolizować nowicjusza przyjętego do loży, ozdobionego pięcioramienną gwiazdą. Ołtarz zaprojektowany przez Arnaldo Pomodoro ma kształt odwróconej piramidy, a w alchemii odwrócona piramida wskazuje miejsce, w którym przechowywany jest kamień filozoficzny. Zaś w kasetonie tabernakulum Chrystus ma dłonie zwrócone w dół, co też jest wyraźnym odwołaniem masońskim, symbolizującym w tym przypadku materializm Kościoła” - wyjaśnia Francesco Colafemmina. Dodaje, że nawet jeśli wszystko to jest zbiegiem okoliczności, „problem pozostaje”, ponieważ „nie ma się wrażenia, że weszło się do kościoła”.

Co gorsza, zauważa rozmówca mediolańskiego dziennika, „sanktuarium stało się wzorem dla nowej sztuki sakralnej, skupionej bardziej na sławie architekta, aniżeli na zgodności z duchem liturgii i przesłaniem Ewangelii”. Z projektantem bazyliki św. Ojca Pio, Renzo Piano, współpracował Mario Codognato, który jako kustosz niedawnej wystawy w Neapolu, wystawił ukrzyżowaną kobietę kontrowersyjnego artysty Maurzio Cattelana, co wywołało kolejny skandal.

Źródło: KAI
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 18:55, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 6 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 12:20, 28 Mar 2008 Powrót do góry

Nie miał nic wspólnego z „posoborowym” duchem „odnowy” w Kościele. Do końca swoich dni odprawiał Mszę Trydencką (tzw. Mszę „przedsoborową”), o co prosił władze Kościelne. Ostro krytykował dostosowywanie życia zakonnego do tak zwanych wymogów współczesnego świata (aggiornamento). Wymagał surowej obyczajowości. W głębokiej duchowości świętego Ojca Pio (1887-1968) nie było krzty popularnego dzisiaj charyzmatyzmu na modłę Odnowy w Duchu Świętym, Taize czy też innych wspólnot zapożyczonych z protestantyzmu lub judaizmu.
Niektórzy mówią, że osoba padre Pio zamyka, aż do dzisiejszego dnia, czas wielkich świętych Kościoła katolickiego. Warto przypomnieć jego życie i miłość do Mszy świętej, którą uwolnił na nowo Benedykt XVI w Mottu Proprio "Summorum Pontificum", które z kolei weszło w życie 14 września tego roku.

[link widoczny dla zalogowanych]

Kościół i Ołtarz przy którym Msze Św.sprawował św.O.Pio

[link widoczny dla zalogowanych]

Z tyłu widać ten stary ołtarz - kliknąć na zdjęcie to powiększy się.

Archiwalne zdjęcia tu:
[link widoczny dla zalogowanych]

Image

Krzyz bliski sercu św. O.Pio, a nie to co powyżej.

[link widoczny dla zalogowanych]


Skromny kapucyński zakonnik przeszedł do historii głównie dzięki nadprzyrodzonym znakom i cudom, które towarzyszyły jego życiu. Nic w tym dziwnego. Jednak nie każdy jest chętny lub gotowy, aby odkrywać u o. Pio istotę jego życia, którą było zupełne duchowe zjednoczenie z ukrzyżowanym Jezusem Chrystusem oraz głęboka świadomość małości człowieka i wielkości Stwórcy. „Bóg zerwał zasłonę (…) widzę siebie tak oszpeconego, że nawet moje odzienie odczuwa odrazę z powodu mego brudu” – pisał zakonnik. Lektura czterech tomów jego dzienników duchowych, dostarcza nam obraz świata wewnętrznego, który pełen był walki, wysiłków wiary, czarnych nocy ducha, dylematów… pisze to stygmatyk, wizjoner, człowiek, który miał dar bilokacji, a nawet wskrzeszania zmarłych!

[link widoczny dla zalogowanych]

Szczególnym szacunkiem i czcią jaka należy się świętym darzę tego zakonnika, często myślami wracam do pewnej Bazyliki gdzie dane mi było być, ucałować Jego relikwie, posiedzieć w tej pierwszej ławce, popatrzeć na Jego tam portret i ... również podziękować i jednoczesnie powierzyć wiele spraw. Zwracajmy sie do tego świetego jak najczęściej, a zwłaszcza powierzając mu Jego Braci w kapłaństwie - Kapłanów.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 9:59, 04 Sie 2015, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:52, 27 Lip 2008 Powrót do góry

Układ tego koscioła bardziej pasuje do masońskiego cyrkla i węgielnicy.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:09, 23 Wrz 2008 Powrót do góry

Teresa napisał:
San Giovanni Rotondo: ekshumacja św. Ojca Pio

Ucięto jednocześnie trwające od miesięcy spekulacje na temat przeniesienia grobu Ojca Pio do nowo wybudowanej bazyliki.

A dziś można było przeczytać taką informację:

Radio Watykańskie: sarkofag z ciałem św. Ojca Pio będzie przeniesiony

Benedykt XVI, spodziewany w San Giovanni Rotondo w przyszłym roku, zobaczy szklany sarkofag z ciałem św. Ojca Pio w nowym kościele pod jego wezwaniem.

Ujawnił to w wywiadzie dla Radia Watykańskiego o. Gianluigi Pasquale.

„Umieszczony zostanie w miejscu, którego jeszcze nie ustalono, ale niemal na pewno będzie nim nowy kościół Ojca Pio, przed końcem 2008 r., najpóźniej w pierwszych miesiącach 2009 r.” - powiedział włoski kapucyn.

Wyjaśnił, że ekshumacja i tzw. oględziny kanoniczne ciała świętego w 40. rocznicę jego śmierci były zgodne z prawem kościelnym. „Kiedy Kościół ogłasza kapłana lub świeckiego chrześcijanina świętym, najpierw przeprowadza się zawsze recognitio canonica: to znaczy otwiera się grób, by zobaczyć, w jakim stanie są jego szczątki. Jednak z powodu szybkiej kanonizacji Ojca Pio zaniedbano to i trzeba było dokonać tego obecnie” - wyjaśnił o. Pasquale.

Wielu wiernych obawiało się i obawia dalej, że po ekshumacji i wystawieniu ciała Ojca Pio nie powróci ono we wrześniu przyszłego roku na dawne miejsce, lecz spocznie w nowej bazylice pod jego wezwaniem, otwartej 1 lipca 2004 r. Jest ona drugim co do wielkości kościołem na Półwyspie Apenińskim po bazylice św. Piotra.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 18:17, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:02, 23 Cze 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:

Benedykt XVI, spodziewany w San Giovanni Rotondo w przyszłym roku, zobaczy szklany sarkofag z ciałem św. Ojca Pio w nowym kościele pod jego wezwaniem.

Ujawnił to w wywiadzie dla Radia Watykańskiego o. Gianluigi Pasquale.


Benedykt XVI 21.06.2009 odwiedził w San Giovanni Rotondo

Ojciec Pio pociągał innych do świętości przez modlitwę i miłość

Msza św. przed kościołem pw. św. Ojca Pio 21.06.2009


(...)

Do świętości dochodzi się przez modlitwę i miłość. Benedykt XVI przypomniał o tym podczas Mszy w San Giovanni Rotondo. Sprawował ją rano przed nowym sanktuarium św. Ojca Pio. W programie papieskiej wizyty znalazły się także spotkania z chorymi i personelem Domu Ulgi w Cierpieniu oraz z miejscowym duchowieństwem.

W homilii Papież ukazał św. Ojca Pio jako człowieka zjednoczonego z Bogiem, którego misją było kierownictwo duchowe oraz niesienie ulgi w cierpieniu. Świętość osiągnął dzięki modlitwie i miłości. Duszą i ciałem wręcz sam stał się modlitwą. To ona owocowała miłością otwartą na potrzeby innych. Kapucyński stygmatyk może być przykładem zarówno dla mieszkańców San Giovanni Rotondo, jak i współczesnych ludzi, wystawionych na ryzyko aktywizmu i sekularyzacji – wskazał Benedykt XVI.

„Wielu z was, zakonników, sióstr zakonnych i świeckich, jest tak pochłoniętych tysiącem obowiązków związanych z posługą pielgrzymom czy też chorym w szpitalu, że mogą wam one przysłonić rzecz naprawdę potrzebną: słuchanie Chrystusa, by pełnić wolę Bożą – mówił Papież. – Gdy zdacie sobie sprawę, że niewiele brakuje do popadnięcia w to ryzyko, patrzcie na Ojca Pio: na jego przykład, jego cierpienia. Przyzywajcie jego wstawiennictwa, aby uprosił wam u Pana światło i moc, których potrzebujecie, aby kontynuować jego misję przesyconą miłością do Boga i braterskim miłosierdziem.

Osobiste doświadczenie bólu spowodowane stygmatami i nieustanny kontakt z ludzkim cierpieniem, połączone z rozmyślaniem męki Chrystusa na krzyżu, doprowadziły Ojca Pio do wybudowania szpitala w San Giovanni Rotondo. Dodatkowym argumentem za realizacją tego przedsięwzięcia był brak miejscowych lekarzy i ośrodków zdrowia w regionie. Tak, 5 maja 1956 r., powstał Dom Ulgi w Cierpieniu. Jak przypomniał Benedykt XVI, odwiedzając po południu ten szpital, Ojciec Pio od razu jasno wyznaczył kierunek pracy tej placówki: „Ten dom – mówił kapucyn – niech będzie miejscem modlitwy i wiedzy naukowej, aby człowiek znalazł siebie w Chrystusie ukrzyżowanym”.

Ojciec Święty zauważył, że właśnie w szpitalu doświadczamy całego bogactwa, a zarazem kruchości naszego istnienia. W tym też miejscu często borykamy się z pytaniami o sens cierpienia, bólu i śmierci. Papież przypomniał, że tylko Bóg ma moc nad złem, a co za tym idzie, nad jego konsekwencjami.

„Istnieje głęboki związek między Krzyżem Jezusa a naszym bólem, który można przekształcić i uwznioślić, gdy przeżywany jest w świadomej bliskości i solidarności Boga – mówił Benedykt XVI. – Ojciec Pio intuicyjnie wyczuł tę głęboką prawdę, w pierwszą rocznicę inauguracji szpitala mówił: cierpiący powinien przeżywać miłość Boga poprzez świadomą akceptację swych dolegliwości, poprzez spokojne medytowanie swego przeznaczenia w Bogu. Podkreślał ponadto, że w Domu Ulgi w Cierpieniu „chorzy, lekarze, księża powinni być oazą miłości, która im bardziej będzie pełna w każdym z nich, tym łatwiej będzie przekazywana”.

Bądźcie „oazami miłości” – apelował na zakończenie swej wizyty w Domu Ulgi w Cierpieniu Benedykt XVI. Papież stwierdził, że te słowa Ojca Pio wciąż stanowią aktualne wezwanie. Podkreślił jednocześnie znaczenie faktu, że praca medyczna w szpitalu otaczana jest nieustanną modlitwą.

Do rozpoczętego właśnie Roku Kapłańskiego nawiązał Benedykt XVI podczas spotkania z duchowieństwem i młodzieżą w San Giovanni Rotondo. Świętych Ojca Pio oraz Proboszcza z Ars Papież wskazał jako wzory kapłańskiej godności i odpowiedzialności za misję Kościoła. Chodzi zwłaszcza o umiłowanie Eucharystii oraz otwartość na wiernych, w tym na skruszonych grzeszników. Obaj wielcy święci siłę i natchnienie do niestrudzonej posługi duszpasterskiej czerpali z modlitwy. Ducha modlitwy potrzeba także dziś, gdy dostrzegamy w zsekularyzowanym świecie osłabienie czy wręcz odrzucenie wiary – stwierdził Ojciec Święty. – Jest to konieczne niezależnie od potrzeby szukania nowych dróg dotarcia do współczesnych ludzi z orędziem Ewangelii. Modlitwa jest bowiem wyrazem umiłowania Chrystusa, z czym łączyć się powinno umiłowanie Kościoła w jego różnorodności charyzmatów.

[link widoczny dla zalogowanych]


Benedykt XVI o sztuce cierpienia – spotkanie z chorymi i personelem Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Benedykt XVI o mozaikach z San Giovanni Rotondo
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Papież Benedykt XVI w San Giovanni Rotondo
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 18:44, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:08, 23 Cze 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:
Teresa napisał:
San Giovanni Rotondo: ekshumacja św. Ojca Pio
Ucięto jednocześnie trwające od miesięcy spekulacje na temat przeniesienia grobu Ojca Pio do nowo wybudowanej bazyliki.


Jak podaje dziś Radio Watykańskie, relikwie św. Ojca Pio zostaną przeniesione do nowego kościoła.

San Giovanni Rotondo: relikwie św. Ojca Pio zostaną przeniesione do nowego kościoła

Relikwie Ojca Pio zostaną przeniesione do nowego kościoła w San Giovanni Rotondo. Data nie jest jeszcze znana, ponieważ w krypcie, gdzie zostaną umieszczone, trwają ostatnie prace. Na translację musi wydać zgodę Stolica Apostolska.

Od początku planowano umieszczenie relikwii św. Ojca Pio w nowym kościele. Jednak potrzebne było stosowne przygotowanie krypty. Dlatego zdecydowano, że po ekshumacji, która miała miejsce ponad rok temu, Ojciec Pio pozostanie w dotychczasowym miejscu, gdzie będzie możliwość oddawania czci jego relikwiom umieszczonym w przeszklonym sarkofagu. Są pewne etapy, które trzeba przejść – mówią kapucyni, gospodarze sanktuarium. Takim wielkim etapem była 21 czerwca wizyta Benedykta XVI i pobłogosławienie krypty. Następnym będzie „zasłonięcie” szklanego sarkofagu. Odbędzie się to pod koniec września, po liturgicznym wspomnieniu św. Pio. Następnie, gdy zostaną ukończone mozaiki w krypcie, biskup będzie mógł rozpocząć procedurę kanoniczną (potrzebne są pozwolenia kongregacji), a także świecką, by móc przenieść relikwiarz do docelowego miejsca. Tych dat jeszcze nie znamy.

Kościół św. Pio z Pietrelciny w San Giovanni Rotondo, podobnie jak inne kościoły noszące wezwanie wielkich świętych: bazylika św. Franciszka w Asyżu czy św. Antoniego w Padwie, powstał jako wyraz wdzięczności Bogu za dar świętych. Monumentalność konstrukcji jest odbiciem wielkości ich ducha i często nie przystaje do prostoty ich życia. Ale w ten sposób chcieli wierni uhonorować świętego, do którego mają tak wielkie zaufanie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 19:48, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:36, 23 Cze 2009 Powrót do góry

Cytat:
Monumentalność konstrukcji jest odbiciem wielkości ich ducha i często nie przystaje do prostoty ich życia. Ale w ten sposób chcieli wierni uhonorować świętego, do którego mają tak wielkie zaufanie.

Faktycznie wielkość ducha, to dopiero uhonorowanie tego świętego. Nie miał nic wspólnego z „posoborowym” duchem „odnowy” w Kościele. Czy Papież nie widzi problemu?.

[link widoczny dla zalogowanych]

Tak piszę to i oglądam zdjęcia z tej nowej świątyni i przyszły mi na myśl teraz te słowa które Papież wypowiedział, przypomniał w czasie swojej tam wizyty, a mianowicie:

"Papież przypomniał, że tylko Bóg ma moc nad złem, a co za tym idzie, nad jego konsekwencjami".

Skoro Bóg dopuszcza pewne sprawy to i wie dlaczego.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 19:00, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:08, 20 Kwi 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
Teresa napisał:
Teresa napisał:
San Giovanni Rotondo: ekshumacja św. Ojca Pio
Ucięto jednocześnie trwające od miesięcy spekulacje na temat przeniesienia grobu Ojca Pio do nowo wybudowanej bazyliki.


Jak podaje dziś Radio Watykańskie, relikwie św. Ojca Pio zostaną przeniesione do nowego kościoła.

San Giovanni Rotondo: relikwie św. Ojca Pio zostaną przeniesione do nowego kościoła

San Giovanni Rotondo: przeniesienie relikwii Stygmatyka z Pietrelciny

19 kwietnia relikwie Ojca Pio zostały uroczyście przeniesione do krypty w nowej świątyni w San Giovanni Rotondo, która została jemu poświęcona. Dotychczas przez 42 lata spoczywały one w tamtejszym kościele Matki Bożej Łaskawej.

Urna z relikwiami Ojca Pio została przeniesiona w asyście braci kapucynów oraz wielu pielgrzymów. Ceremonii przewodniczył abp Michele Castoro. Jak mówi rzecznik prasowy sanktuarium, „ceremonia została zaplanowana w momencie, kiedy dowiedzieliśmy się, że będzie beatyfikacja Ojca Pio. Nowy kościół został przygotowany do tego w 2004 r., już po kanonizacji, a dzisiaj przyjął pod swój dach relikwie świętego. Po to został wybudowany” – dodał br. Antonio Belpiede. Uroczystość odbyła się w okresie paschalnym. Jak powiedział abp Castoro „to pozwala kontemplować jeszcze raz chwałę Zbawiciela, do której został włączony ten pokorny kapucyn. W swojej posłudze kapłańskiej, w swoim ciele doświadczył on upodobnienia do Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 19:04, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:41, 22 Kwi 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
San Giovanni Rotondo: przeniesienie relikwii Stygmatyka z Pietrelciny

19 kwietnia relikwie Ojca Pio zostały uroczyście przeniesione do krypty w nowej świątyni w San Giovanni Rotondo, która została jemu poświęcona. Dotychczas przez 42 lata spoczywały one w tamtejszym kościele Matki Bożej Łaskawej.

Relikwie Ojca Pio w nowym miejscu

Po ekshumacji, kanonicznym rozpoznaniu i wystawieniu ciała Ojca Pio do publicznej czci, które przywiodło do San Giovanni Rotondo miliony wiernych oraz po zakończeniu prac nad mozaikami ojca Marko Ivana Rupnika, które poświęcił 21 czerwca 2009 roku papież Benedykt XVI, relikwie świętego Stygmatyka zostały uroczyście przeniesione do krypty w nowym kościele.

[link widoczny dla zalogowanych]

O godzinie 16.30, 19 kwietnia 2010 roku, przy dźwięku klasztornego dzwonu, urna z ciałem Ojca Pio, niesiona przez 12 braci kapucynów, opuściła kościół Matki Bożej Łaskawej, w krypcie którego spoczywała przez 42 lata. Procesja przeszła przez wypełniony wiernymi plac przed kościołem i dziedziniec nowej świątyni, poświęconej Świętemu z Pietrelciny. Następnie relikwie Ojca Pio zostały umieszczone w krypcie nowego kościoła, wewnątrz filara podtrzymującego całą jego konstrukcję. Jest to znakiem tego, że Święty Ojciec Pio, wzywając tak wielu do nawrócenia, swoim świadectwem życia budował Kościół, ciało Chrystusa, uczyniony z żywych kamieni.

Myśl ta zawierała się także w rycie poświęcenia nowego kościoła w San Giovanni Rotondo. Kiedy poświęca się jakiś kościół i dokonuje się konsekracji ołtarza, tradycyjnie umieszcza się w mensie ołtarzowej relikwie męczenników i świętych. 1 lipca 2004 roku, kiedy konsekrowano ołtarz główny w nowym kościele Ojca Pio, ryt ten pominięto, w oczekiwaniu na przeniesienie relikwii. W dniu przeniesienia ciała Ojca Pio i złożenia go w nowym miejscu dokonano konsekracji ołtarza w dolnym kościele, co dopełniło aktu poświęcenia całej świątyni i wzbogaciło ją w cenne relikwie ciała Świętego.

Uroczystości przewodniczył biskup Michele Castoro, biskup San Giovanni Rotondo-Manfredonii-Vieste. Data - 19 kwietnia - została wybrana z dwóch powodów. Przede wszystkim ze względu na przypadającą tego dnia piątą rocznicę wyboru papieża Benedykta XVI, aby zademonstrować synowskie oddanie, jakie bracia kapucyni niezmiennie żywią do następcy Świętego Piotra. Drugi powód to pragnienie zjednoczenia wokół Ojca Pio wszystkich braci z umiłowanej przez niego prowincji zakonnej, którzy tego dnia przybyli do San Giovanni Rotondo, by rozpocząć CXXVI kapitułę prowincjalną.

Przeniesienie relikwii Ojca Pio pozwoliło jeszcze lepiej wyrazić chwałę, do jakiej tego pokornego syna Świętego Franciszka wezwał Pan, po tym jak włączył go w swoją mękę. Chwałę, która została oficjalnie uznana i potwierdzona przez Kościół 16 czerwca 2002 roku.

Zobacz szczegółową fotorelację na [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:59, 22 Kwi 2010 Powrót do góry

Film na YouTube:

Ceremonia zamknięcia urny z ciałem Ojca Pio
http://www.youtube.com/watch?v=FBTDxic_a1w

Inne wątki w temacie św. O.Pio są tu:

Zobaczyć Świętego - uroczystości w San Giovanni Rotondo
http://www.traditia.fora.pl/modlitwa-i-duchowosc-katolicka,4/zobaczyc-swietego-uroczystosci-w-san-giovanni-rotondo,448.html

Św.Ojciec Pio-Obrońca Mszy Trydenckiej, antymodernista
http://www.traditia.fora.pl/modlitwa-i-duchowosc-katolicka,4/sw-ojciec-pio-obronca-mszy-trydenckiej-antymodernista,392.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29484 Przeczytał: 170 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:38, 02 Maj 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
Teresa napisał:
San Giovanni Rotondo: przeniesienie relikwii Stygmatyka z Pietrelciny

19 kwietnia relikwie Ojca Pio zostały uroczyście przeniesione do krypty w nowej świątyni w San Giovanni Rotondo, która została jemu poświęcona. Dotychczas przez 42 lata spoczywały one w tamtejszym kościele Matki Bożej Łaskawej.

Relikwie Ojca Pio w nowym miejscu

Święty ojciec Pio w złotej krypcie

(...) Idziemy do sądu. Przecież ten przepych go obraża! - zapowiada Francesco Traversi ze stowarzyszenia przeciwników przenosin relikwii.

- Choć czcimy go całym sercem, to jednak znaleźli się we Włoszech tacy księża i biskupi, którzy odważyli się zlekceważyć jego wolę. Przecież wyraźnie zapisał, że chce być pochowany w prostej trumnie w ziemi - tłumaczy Giuseppe Saldutto ze stowarzyszenia Pro Padre Pio.

Ojciec Pio, który zmarł w 1968 r., spoczywał od śmierci w podziemiach kościoła Santa Maria delle Grazie w południowowłoskim San Giovanni Rotondo. Jednak jego kapucyńscy współbracia wywołali wielki spór we Włoszech w 2008 r., kiedy w 40. rocznicę śmierci świętego wyciągnęli na kilka miesięcy jego szczątki z grobu i wystawili na widok publiczny w kryształowym relikwiarzu. Ukryli jednak kości pod nowym habitem, a czaszkę przykryła sylikonowa maska przygotowana przez specjalistów z londyńskiego Muzeum Figur Woskowych.

- Do licha, nie wchodź mi w kadr! - słychać było co chwila przed relikwiarzem, gdzie fotografowanie ojca Pio za pomocą telefonów komórkowych często dominowało nad modlitwą. Ten kontrowersyjny eksperyment z relikwiarzem umocnił działaczy stowarzyszenia Pro Padre Pio wspieranych przez krewnych świętego w przekonaniu, że jego szczątków nie należy już nigdy ruszać, bo prosty grobowiec najlepiej sprzyja rozmodlonym pielgrzymom.

Jednak kapucyni z San Giovanni Rotondo szybko dokończyli budowę nowego kościoła z bogato złoconą kryptą, gdzie w poniedziałek przeniesiono szczątki ojca Pio.

- Wsadzili tam 130 kg złota. Święty Pio żył w ubóstwie i kochał ubogich. Ten kult bogactwa go znieważa. Zrobimy wszystko, aby wrócił do swego domu, gdzie leżał od 1968 r. - zapowiadają przeciwnicy przenoszenia relikwii. Wyliczają "znaki" niezadowolenia, które dał już wiernym ich święty - podczas pierwszej mszy w kościele wiernych miały zaatakować muchy, a jeden z dzwonów podczas montażu na dzwonnicy spadł na ziemię. W mozaikach nowej krypty dopatrują się symboli masońskich.

Kapucyni polemizują z przeciwnikami za pomocą plakatów, które rozwiesili na ulicach San Giovanni Rotondo. "Nowy kościół i krypta lepiej odzwierciedlają ogromną świętość Pio. Architekci zadbali, żeby grób był łatwo dostępny dla niepełnosprawnych" - przekonują. A rzecznik kapucynów Antonio Belpiede tłumaczy: - Pogłoski o ogromie zużytego złota są przesadzone. Zaś Benedykt XVI powiedział, że nasze mozaiki są piękne.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ja nie raz się zastanawiam, znając z różnych książek postać tego świetego, myślę, że św. o. Pio napewno by w tej nowej świątyni nie chciał spocząć. Wystarczy tylko popatrzeć na ten "krzyż" jaki tam jest zawieszony to już wystarczy.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 19:42, 23 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
mcfrag
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:50, 18 Wrz 2010 Powrót do góry

Krew się w człowieku burzy na ten widok. I jeszcze papież to ewidentnie masońskie wzornictwo toleruje. Przecież to wielka zniewaga dla samego Boga budować taką świątynię i jeszcze umieszczać tam relikwie świętego profanując je tym samym (sam projekt tego nowego sarkofagu to jakaś kpina z św. o. Pio).
To co się dzieje z obecnym Kościołem woła o pomstę do nieba.

Nie wiem też co takiego w tym starym kościele im się nie podobało? Za skromny?


Ostatnio zmieniony przez mcfrag dnia Sob 16:55, 18 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)