Autor Wiadomość
Teresa
PostWysłany: Pon 15:38, 24 Lut 2020   Temat postu:

Teresa napisał:
(...)
Ostatni wywiad z ks. Andrea Gemma: „Medjugorje? To wszystko fałsz”
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=ooa3rcnVH-g
(...)


Jest to właściwie malutki fragmencik z wywiadu i nie za bardzo to wszystko zrozumieć.

Ten z lewej czyli David Murgia mówi coś w nawiązaniu dziwnego rozróżnienia do wiary w Medjugorie i do niewiary w objawienia (nie rozumiem dokładnie pytania)

A odpowiedź tego z prawej, bp. Gemma mówi, że: "tam nie ma prawdy, a tu jest prawda" "tu wierzę, bo to jest prawdziwe." "pokazuję przykład z innej strony - to jest czarne a to jest białe, co jest czarne zawsze będzie czarne, a co jest białe pozostanie białe. Mówię więc, to jest białe, a to jest czarne. [mówi coś o dialogu z rozumem, czego nie rozumiem o co tu chodzi] ... niestety, trudno coś więcej z tego fragmentu więcej wyciągnąć.


A tak bokotematycznie odnośnie dialogu z rozumem to kolejni papieże o tym mówili; Jan Paweł II, Benedykt XVI.

Benedykt XVI w 2007 roku mówił: ''Związek między wiarą a rozumem stanowi poważne wyzwanie i właśnie dlatego umiłowany Jan Paweł II zechciał poświęcić mu encyklikę zatytułowaną właśnie „Fides et ratio" („Wiara i rozum"). Także ja powróciłem niedawno do tego tematu podczas wykładu na Uniwersytecie w Ratyzbonie.

I w myśl tych słów, to wypowiedź bp Gemmy jak najbardziej dobra, bo w sprawach wiary jest tylko białe, albo czarne, nie ma kolorów pośrednich, bo i prawda jest jedna.


"Rozum ma prawdę za cel. Rozum jest dany człowiekowi po to, żeby poznać prawdę, żyć prawdą i jeżeli zaistnieje taka konieczność, to bronić prawdy aż do końca, czyli aż do przelewu krwi. Dlaczego tak radykalnie? Żyć w aspekcie rozumu oznacza poznać prawdę i się nią we wszystkim kierować." - wypowiedź z nagrania ks. prof. Guza.
Teresa
PostWysłany: Pon 15:01, 24 Lut 2020   Temat postu:

Ks. bp Andrea Gemma zmarł 2 września 2019 r. Miał 88 lat.

Image

Urodzony w Neapolu 7 czerwca 1931 r .;
święcenia kapłańskie przyjął 28 kwietnia 1957 r .;
wybrany na stolicę biskupią Isernia - Venafro w dniu 7 grudnia 1990 r .;
święcenia biskupie 6 stycznia 1991 r .;
został emerytowany 5 sierpnia 2006 r.
Zmarł 2 września 2019 r

https://www.chiesacattolica.it/annuario-cei/vescovo/220/s-e-r-mons-andrea-gemma/
Teresa
PostWysłany: Pon 14:55, 24 Lut 2020   Temat postu:

Ostatni wywiad wideo egzorcysty Monsa Andrea Gemma: „Medjugorje? To nie prawda ”

Image

Biskup, chociaż był członkiem soborowego kościoła, był bardzo znanym egzorcystą, o międzynarodowej renomie.

Prawdziwy i zdeterminowany człowiek, opuścił dziś tę ziemię. Dlatego wspominamy go modlitwą.

W swoim ostatnim wywiadzie dla Davida Murgii powiedział: „Nie wierzę w Medziugorje”.

Ostatni wywiad z ks. Andrea Gemma: „Medjugorje? To wszystko fałsz”
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=ooa3rcnVH-g

Powyższy link do tego nagrania zamieszczony tu:

https://www.radiospada.org/2019/09/ultima-video-intervista-dellesorcista-mons-andrea-gemma-medjugorje-non-e-vero/

... i też jest wznowiony wywiad z biskupem, który mamy zamieszczony w pierwszym wpisie.
Teresa
PostWysłany: Pon 9:54, 14 Kwi 2014   Temat postu:

Inny wywiad z bp Andrea Gemma w j. włoskim

https://esorcismo.blogspot.com/2008/08/esorcismo-e-preghiere-di-liberazione.html

http://esorcismi.altervista.org/esorcismo-laici/intervista-andrea-gemma.html

Image

W jednym z pytań jest poruszona sprawa tzw. nakładania rąk i bp tłumaczy i mówi, że: "nałożenie rąk jest gestem typowo sakralnym. Należy unikać umieszczania rąk nad tym wszystkim - uwierz mi - są konieczne środki ostrożności, które uwalnia od ewentualnych przykrych konsekwencji dla siebie i innych."

Na tej stronie jest ta rozmowa:

http://www.templarisanbernardo.org/Non_praevalebunt_mons_Andrea_Gemma_Vescovo_Esorcista.htm
Teresa
PostWysłany: Pon 9:31, 14 Kwi 2014   Temat postu:

Image

Rankiem 29 czerwca 1992 r. nowy biskup Isernia-Venafro, D. Andrea Gemma, opuścił Bazylikę Watykańską, patrząc z namysłem na Plac Świętego Piotra. Słowa św. Mateusza: „Bramy piekielne nie przemogą” [Mt 16, 18], odbiły się echem w jego duchu z nadprzyrodzonym urokiem. Poważne rozważania zainspirowały go:
1) działanie demona nie tylko nie zmniejszyło się, ale zwiększyło;
2) diabeł ma świadomość, że ma mało czasu;
3) Nasz Pan Jezus Chrystus dał Kościołowi ogromną moc przeciwko Szatanowi;
4) aby nie zostać pokonanym, diabeł robi wszystko, aby działać w milczeniu; 5) nadszedł czas, aby zdemaskować podstępne działania Lucyfera i stawić mu czoła z podniesionym daszkiem, z bronią do jego dyspozycji. (* - s. 11–12).

http://www.amoranossasenhora.com.br/eu-bispo-exorcista-d-andrea-gemma-entrevista/

Wywiad oraz cytowane fragmenty z ksiażki bp. seniora diecezji Isernia-Venafro Andrea Gemmy - ale po portugalsku. Kto zna portugalski może przetłumaczyć Smile W swojej książce: "Ja, Biskup Egzorcysta" - "Io, vescovo Esorcista" - biskup diecezji Isernia-Venafro, Włochy, opisuje swoje doświadczenia egzorcysty i zaskakujące wnioski, w ciągu dekady praktyk.

Image

http://www.amazon.it/Io-vescovo-esorcista-Andrea-Gemma/dp/8896199115
stefan
PostWysłany: Pon 21:19, 24 Lis 2008   Temat postu:

Biskup Gemma

Image

http://catholiclight.stblogs.org/index.php/2011/04/gemma-on-medjugorje/

Ten wywiad jest również na tej stronie zamieszczony.
Teresa
PostWysłany: Nie 14:31, 23 Lis 2008   Temat postu: Wywiad z egzorcystą Monsignor Andrea Gemma o Medjugorje

Wywiad z egzorcystą Monsignor Andrea Gemma o Medjugorje

Tłumaczony tekst pochodzi z angielskojęzycznej strony tej:

http://unamsanctamcatholicam.blogspot.com/2011/04/bishop-and-exorcist-andrea-gemma-on.html


za stroną źródłową Petrus:

http://www.papanews.it/dettaglio_interviste.asp?IdNews=7499

3 lipca 2008


Jeszcze o Medjugorje.

Czytelnik powiadomił mnie o linku do wywiadu z Monsignorem Gemma na temat Medjugorje [abym zaprezentował go tym] którzy (co zrozumiałe) uznali ostatni link za niewystarczający pod względem dokładności i istotnej zawartości.

Spójrzcie na to:

VATICAN CITY – Mieszanina interesów ekonomicznych i diabolicznych, oraz domniemani wizjonerzy i ich współpracownicy bezpośrednio zaangażowani w zarobki związane z najwyższym napływem pielgrzymów i gości w tym rejonie. I diabeł zadowolony z zasiania niezgody pomiędzy wiernymi najbardziej przkonanymi o autentyczności objawień w Medjugorje i Kościołem, który od początku był sceptyczny wobec tego, co kilkakrotnie nazwał [ustami] następujących po sobie biskupów Mostaru jako "wielkie oszustwo". Monsignor Andrea Gemma, biskup – emeryt Isernia-Venafro, jeden z największych żyjących egzorcystów, nie przebiera w słowach: w Medjugorje do tej pory pojawiły się raczej rzeki pieniędzy niż Najświętsza Dziewica. Poważne oskarżenie, które ukazuje nie tylko odwagę, ale i moralną i duchową postawę duchownego, który zgodził się odpowiedzieć na pytania Petrusa związane z tak trudnym zagadnieniem.

Zatem, Ekscelencjo, jak zdefiniować Medjugorje?

- Jest to fenomen całkowicie diabelski, wokół którego obraca się wiele podziemnych interesów. Święta Matka Kościół, która jako jedyna może się wypowiadać, ogłosiła już ustami biskupa Mostaru publicznie i oficjalnie, że Madonna nigdy nie objawiła się w Medjugorje i że ta cała blaga to dzieło demona.

Mówi Ekscelencja o ‘podziemnych interesach’… jakich?

- Mowię tu o ‘oborniku diabła’, czyli o pieniądzach, bo o czym jeszcze? W Medjugorje wszystko obraca sie wokół pieniędzy: pielgrzymki, wynajmowanie domków, sprzedaż świecidełek. Wykorzystując dobrą wiarę tych biednych dusz, ktore udają sią tam myśląc że spotkają Madonnę, fałszywi wizjonerzy ustawili się finansowo, wzbogacili się i prowadzą wygodne życie. Wystarczy pomyśleć, jeden z nich organizuje [pielgrzymki] bezpośrednio z Ameryki, z bezpośrednim zyskiem ekonomicznym, dziesiątki pielgrzymek rocznie. Nie wydają mi się oni bezinteresownymi osobami. Zatem na spółkę z tymi, którzy wspierają to hałasliwe oszustwo, niewatpliwie mają oni wszelkie powody ku temu, aby przekonywać ludzi o tym, że widzą Dziewicę Maryję i rozmawiają z Nią.

Monsignor Gemma, czy jest to wasz ostateczny osąd?

- Czy może byc inaczej? Te osoby, które twierdzą że mają kontakt z Matką Bożą, ale w rzeczywistości sa inspirowani tylko i wyłacznie przez szatana, tworzą zgiełk i zamieszanie pomiędzy wiernymi z całkowicie godnych potępienia pobudek i zysków. Proszę pomyśleć również o nieposłuszeństwie, które podsycają w Kościele: ich duchowy przewodnik, brat franciszkański wydalony z zakonu i zawieszony a divinis, nadal sprawuje sakramenty bezprawnie. I wielu księży z całego świata, pomimo wyraźnego zakazu Stolicy Apostolskiej, nadal organizuje pielgrzymki do Medjugorje lub bierze w nich udział. To jest skandal! Proszę zobaczyć dlaczego mówię o mieszaninie interesów, osobistych i diabelskich; kieszonkowe fałszywych wizjonerów i ich pomocników, oraz [to, że] diabeł powoduje niezgodę pomiędzy wiernymi i Kościołem. Najbardziej uparci wierni nie sluchają Kościola, który, powtarzam, od początku ostrzegał przed groźbą objawień Medjugorje.

- A jeśli domniemami wizjonerzy rzeczywiście widzieli Matkę Bozą?

W rzeczywistości widzieliby szatana w jednym z jego przebrań. Ponieważ w interesie szatana leży podział w Kościele, przeciwstawianie sobie obecnych ‘zwolenników; i ‘przeciwników’ Medjugorje. I to nie jest nic nowego: sam św. Paweł twierdzi, ze diabeł może się objawiać jako Anioł Swiatła i że może przybierać rożne wcielenia. Zrobił tak, na przyklad, ze św. Gemma Galgani. Ale poza swoimi parodiami Zły już zadziałał i mogę Pana zapewnić że to on inspiruje fałszywych wizjonerów od początku przez ułudę łatwych pieniędzy.

- Wasza Ekscelencja naprawdę nie lubi tych wizjonerów…

Litości! Wystarczy popatrzeć na to jak oni się prowadzą: są nieposłuszni Kościołowi. Powinni byli przejść na emeryturę i zacząć prywatne życie, ale zamiast tego nadal propagują swoje kłamstwa z powodu zysku, zatem grają w szatańską grę! Moje myśli natychmiast kierują się do św. Bernadetty, wizjonerki z Lourdes: to łagodne stworzenie chciało zostawić swoje własne życie i wybrać habit zakonny aby służyć Panu. Zamiast tego oszuści z Medjugorje nadal prowadzą wygodne życie w świecie, nie okazując żadnego rodzaju miłości ani Bogu ani Kościołowi.

- Zwolennicy Medjugorje naciskają, że Stolica Apostolska nigdy nie wyraziła się na ten temat.

To kolejne kłamstwo! Jak wskazałem wcześniej Watykan zabronił pielgrzymek księżom do tego miejsca i przemówił już ustami dwóch następujących po sobie biskupów Mostaru na przetrzeni tych lat, Monsignora Zanica i Monsignora Perica, z którymi rozmawiałem osobiście i którzy zawsze dzielili się ze mną swoimi wątpliwościami. Proszę zobaczyć, ani w przypadku Fatimy ani Lourdes Stolica Apostolska nie wyraziła się bezpośrednio na temat objawień maryjnych. Dlaczego zatem miałaby zrobić wyjątek w tym przypadku? Prawda jest taka, że kiedy przemawia biskup Mostaru to przemawia Kościół Chrystusa, i to jego, który przemawia mocą autorytetu powierzonego mu przez Watykan (Stolicę Apostolską), należy słuchać. A zatem Stolica Apostolska zawsze wyrażała swoją opinię słowami biskupa Mostaru pokazując, że Medjugorje to diabelskie oszustwo. Ale powiem coś Panu jeszcze. Zobaczy Pan, że wkrótce Watykan zainterweniuje z czymś wybuchowym żeby zdemaskować raz na zawsze kto stoi za tym oszustwem.

- Ci sami zwolennicy wskazują, że w Medjugorje co roku odnotowuje się rekordową ilość nawróceń i cudów...

To wypaczenie. Poza tym, kto liczy te wszystkie nawrócenia? Proszę zrozumieć, jeśli ktoś się nawraca to dzieje się tak dlatego, że ma pewne predyspozycje ku temu, ponieważ potrafi patrzeć wgłąb, ponieważ wie jak przyjąć dar Ducha. Miejsce w którym ma miejsce nawrócenie to sprawa względna. Pomyślmy o św. Pawle: nawrócił się na drodze. Co zatem powinniśmy czynić? Czy mamy wsyscy wyjść na drogi I czekać na nawrócenie? Co do cudów to opowiem Panu osobistą anegdotę. Zawdzięczam wstawiennictwu Matki Bożej Różańcowej z Pompei cudowne uzdrowienie kogoś z mojej rodziny, a mimo to nie zdarzyło się, żeby Matka Boża objawiła mi się w Pompei. Aby uwieryć, być uleczonym wewnętrznie lub zewnętrznie, wcale nie znaczy że Maryja musi się objawić.

- Zna Wasza Ekscelencja opinię Ojca Świętego Benedykta XVI o Medjogorje?

Ograniczę się do podkreślenia faktu, iż to on, jako Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wydał dwie oficjalne noty nieprzychylne Medjugorje, jak ta zakazująca księżom i osobom duchownym udawania się tam na pielgrzymki. On to uczynił...

- Z drugiej strony mówi się, że Jan Paweł II był przekonany o dobrym charakterze objawień.

Zupełnie nieudowodniona bajka. Podkreślam, że osobiste opinie są tylko nimi i w żaden sposób nie reprezentują aktu magisterium.

Wywiad można znaleźć na stronie CatholicTruthScotland.com. (!!!) Mam nadzieję że fakt, iż jestem Szkotem sprawi, że nie zdenerwują się na mnie z powodu umieszczenia całego wywiadu. Zrobiłem tak gdyż uważam że jest to ważne. Czymkolwiek jest Wielkie Oszustwo, z pewnością ma się ku końcowi i dobrze jest przypomnieć katolikom, że jakiekolwiek objawienie (czy ‘anioł’ lub głos czy też kosmita) które twierdzi, że zostało wysłane prze Boga, wcale przez ten fakt nie nadaje sobie wiarygodności.'

Tłumaczył Fides

Powyżej linki nie otwierają się, ale jest to widoczne tu:

http://catholiclight.stblogs.org/index.php/2011/04/gemma-on-medjugorje/

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group