Autor Wiadomość
Teresa
PostWysłany: Wto 15:57, 19 Lip 2016   Temat postu:

Bardzo ciekawa wypowiedź Michaela Voris w programie "The Vortex" (ChurchMilitant.tv) nt. przeboju "Mary, did you know?", czyli o tym, dlaczego katolicy nie powinni słuchać protestanckich piosenek, a protestanci ich pisać.
Aby włączyć polskie napisy, kliknij w ikonkę "Napisy".

The Vortex - Maryjo, czy wiedziałaś?
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=Qu2QzkuDKnA
Teresa
PostWysłany: Pią 21:27, 06 Lut 2015   Temat postu:

(...)
Benedicta excelsa Mater Christi, Maria sanctissima
Benedicta sancta eius et immaculata Conceptio
Benedicta eius gloriosa Assumptio
Benedictum nomen Mariae, Virginis et Matris
Benedictus sanctus Ioseph, eius castissimus Sponsus
Benedictus Deus in Angelis suis, et in Sanctis suis

http://www.papastronsay.com/prayers/DivinePraises.html


Kan. 751 - Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą Boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej;


Fragment Godzinek o Matce Bożej Ostrobramskiej:

„Gdy Twój bluźnili honor wściekli heretycy,
Ukarani zostali spod Twojej kaplicy.
Niedowiarcy, bluźniercy, warci wiecznej kary.
Niech za to czyni wieczne cały świat ofiary.

K. Módlmy się: O najchwalebniejsza i wszelkiej czci godna Najświętsza Maryjo Panno, której honor tak Bóg poważa, że uszczypliwych Twoich bluźnierców śmiercią karze doczesną i wieczną, wykorzeń wszystkich heretyków, przeciw honorowi Twojemu blużniących, abyś należytą od wszystkich odbierała cześć i chwałę na wieki. Przez Chrystusa, Pana naszego. W. Amen.”
Teresa
PostWysłany: Pią 21:24, 06 Lut 2015   Temat postu: Fragmenty nauczania wspólnoty luterańskiej o Maryi.

Fragmenty nauczania wspólnoty luterańskiej o Maryi.

Poniżej fragmenty nauczania wspólnoty luterańskiej o Maryi. Nie zapominajmy nigdy o naszej Katolickiej wierze i kulcie Najświętszej Dziewicy podczas "szukania tego, co łączy, a nie dzieli"


(...)

Gniewa się Reformator wittenberski na średniowieczną antyfonę Salve, Regina. Mówi on następująco na ten temat: "Bądź pozdrowiona, Królowo miłosierdzia, nasze życie, nasza słodycz, nasza nadzieja - czy to nie za wiele? Kto chce za to odpowiadać, że Maryja ma być naszym życiem, naszą słodyczą i miłosierdziem? Wszak Ona sama przestaje na tym, że jest ubogim naczyniem i służebnicą Pana. Czy nie jest to zniewagą uczynioną Chrystusowi, że przydaje się do stworzenia to, co Bogu jedynie przynależy?" - pyta Marcin Luter.

Ponieważ Pismo Święte mówi: "Jeden jest pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (1 Tm 2,5), dlatego Luter pyta: "Po co więc do serdecznego stosunku wiary łączącego chrześcijanina ze swoim Panem wstawiając Marię lub innych świętych? Czyż Pismo Święte nie nazywa całego Kościoła Oblubienicą Chrystusa? Czy nie jest to zniewaga Boga, jeżeli staje ona jako pośredniczka między Chrystusem a jego wiernymi rozdaje łaskę i ściąga na siebie ufność serca? Jeśli Bóg pomaga, czyż potrzeba mi pomocy Maryi lub innych świętych?" - pyta dalej Luter. Dlatego z całą stanowczością odrzuca Luter Salve, Regina w słowach: "Powinno się Ją chwalić nie wieloma >>Salve, Regina<<, ale tak jak Ona była biedną dziewczyną, na którą Bóg wejrzał w jej poniżeniu".

Jak już wspomnieliśmy, Luter odrzucił z ewangelickiej pobożności zarówno różaniec, jak też orędownictwo i pośrednictwo Matki Bożej skreślając na zawsze z ewangelickich modlitewników słowa: "Maria! Ora pro nobis".

Dla Lutra Maryja nie jest pełną łaski. "Ave Maria" nie jest ani modlitwą, ani też westchnieniem. Pamięć świętych nie może jednak prowadzić do "wzywania świętych, albo błagania pomocy od świętych. To, że aniołowie w niebie za nas się modlą (jak i Chrystus to samo czyni), jak to czynią święci na ziemi, a może i w niebie, wcale nie znaczy, abyśmy aniołów i świętych też wzywali, modlili się do nich, urządzali im uroczyste msze, ofiary, kościoły, ołtarze (...), gdyż taka chwała należy się jedynie Bogu".

Maryja Panna nie jest jednak dla luteran:
Orędowniczką,
Współodkupicielką,
Królową niebios i ziemi,
Niepokalanie poczętą i Wniebowziętą.

http://old.luteranie.pl/pl/?D=346

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group