Autor Wiadomość
Teresa
PostWysłany: Pią 16:26, 15 Sty 2016   Temat postu:

W niemieckich obozach dla uchodźców nadal dochodzi do prześladowania chrześcijan przez muzułmanów.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/niemcy-w-obozach-dla-uchodzcow-chrzescijanie-nadal-przeslad,14066.html
Teresa
PostWysłany: Czw 18:17, 01 Paź 2015   Temat postu:

Brutalne starcia w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu. W ruch poszły pręty metalowe i kamienie. Zniszczono krzesła i łóżka

Image

W ośrodku dla uchodźców w Hamburgu na północy Niemiec, urządzonym prowizorycznie w hali byłego hipermarketu Max Bahr, wybuchły wczoraj brutalne starcia. Porządek przywróciło tam dopiero 50 funkcjonariuszy policji - poinformowały niemieckie media.

Zdaniem mediów to kolejny dowód napięć, jakie panują w przepełnionych ośrodkach dla azylantów w Niemczech. W starciach, które trwały przez całą noc z wczoraj na dziś, wzięły udział dwie grupy - Syryjczyków i Afgańczyków; w sumie ok. 200 osób. Nieznany jest dokładny bilans starć, ale niemiecki tygodnik „Der Spiegel” pisze o kilkunastu rannych.

Niejasne jest też, co doprowadziło do zamieszek. Lokalny dziennik „Hamburger Morgenpost” podaje, że chodziło o używanie pryszniców. Według gazety uczestnicy zajść starli się z użyciem metalowych prętów i kamieni; zniszczeniu uległy krzesła i łóżka. Lampy zostały wyrwane z sufitów.

W środę władze podały, że w Hamburgu zabrakło kwater dla uchodźców. W liczącym 1,8 mln mieszkańców mieście przebywa obecnie około 30 tys. imigrantów. Nowo przybyli nocują pod gołym niebem. Reszta skarży się na „złe warunki” w ośrodkach dla azylantów. Część rozpoczęła strajk głodowy i domaga się mieszkań.

Władze landu przyjęły wczoraj w pierwszym czytaniu ustawę umożliwiającą konfiskatę obiektów gospodarczych nawet wbrew woli ich właścicieli. 81 posłów SPD, Zielonych i Lewicy zagłosowało w parlamencie Hamburga za projektem ustawy umożliwiającej władzom przejmowanie nieruchomości dla potrzeb imigrantów. CDU, FDP i Alternatywa dla Niemiec (AfD) były przeciwne. Ostateczne uchwalenie ustawy zaplanowano na dziś.

Właściwy urząd może zabezpieczyć działki i budynki lub ich część w celu ulokowania uchodźców

—brzmi kontrowersyjny fragment ustawy. Pomimo przywrócenia w połowie września kontroli granicznych do Niemiec przyjeżdżają bez przerwy nowi obcokrajowcy; według nieoficjalnych danych 10 tys. dziennie. Niemieckie władze spodziewają się w tym roku co najmniej 800 tys. uchodźców. Ich liczba może być w rzeczywistości dużo wyższa.

Dopiero w poniedziałek doszło do masowej bijatyki w ośrodku dla uchodźców Calden, w Hesji. Podczas interwencji policji kilkunastu funkcjonariuszy i 14 migrantów odniosło obrażenia. Pod koniec sierpnia do bijatyki doszło także w ośrodku dla uchodźców w Suhl, w Turyngii. Rannych zostało wówczas czterech policjantów i co najmniej 10 imigrantów. Ośrodek został zdemolowany, szyby powybijane. Przyczyną bijatyki była profanacja Koranu. Podobne zamieszki miały także miejsce w ośrodkach w Bonn i Solingen.

Czytaj także: Niemcy: Masowa bijatyka w ośrodku dla uchodźców w Hesji. W ruch poszły metalowe pręty i gaz drażniący. 14 osób zostało rannych. ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO

https://wpolityce.pl/swiat/267107-niemcy-brutalne-starcie-w-osrodku-dla-uchodzcow-w-hamburgu-w-ruch-poszly-prety-metalowe-i-kamienie-zniszczeniu-ulegly-krzesla-i-lozka
Teresa
PostWysłany: Wto 11:40, 29 Wrz 2015   Temat postu: Płoną ośrodki dla uchodźców w Niemczech

Płoną ośrodki dla uchodźców w Niemczech

Image

Uchodźcy na granicy austriacko-niemieckiej

Od początku roku w Niemczech doszło do 437 ataków na ośrodki dla uchodźców - poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Kryminalny (BKA) w Wiesbaden. To ponad dwukrotnie więcej niż w całym roku ubiegłym. W 26 przypadkach sprawcy dokonali podpaleń.

Policyjna statystyka za ten rok obejmuje przestępstwa dokonane do 21 września. W całym roku 2014 zanotowano 200 ataków na obiekty przeznaczone dla azylantów.

Większość przestępstw to uszkodzenie mienia lub nawoływanie do waśni na tle narodowościowym. W 59 przypadkach doszło do czynów z użyciem przemocy. 26 przestępstw to podpalenia.

Od lipca można zaobserwować nasilenie zamachów na ośrodki dla imigrantów. Tylko w lipcu i sierpniu policja odnotowała 130 takich przestępstw. W pierwszych trzech tygodniach września doszło do stu ataków.

W tym roku do Niemiec ma przyjechać co najmniej 800 tys. imigrantów - czterokrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

Niemieckie społeczeństwo wykazuje wielką gotowość do pomocy imigrantom, jednak ich napływ wywołuje też napięcia i protesty. Do demonstracji i incydentów dochodzi szczególnie często w Saksonii.

https://www.gosc.pl/doc/2731022.Plona-osrodki-dla-uchodzcow-w-NiemczechO sytuacji we Włoszech:

Muzułmanie zbiorowo zgwałcili szefową ośrodka dla imigrantów
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/wlosi-zaniepokojeni-awersja-mlodych-muzulmanow-do-chrzescija,13214.html#64752

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group