Autor Wiadomość
Teresa
PostWysłany: Śro 22:01, 22 Kwi 2020   Temat postu:

To już się stało jakąś niepisaną tradycja. W tym roku również kardynał Cupich odprawiał rytuał przebudzenia chińskiego lwa.

Image

http://brownpelicanla.com/pachamama-2-0-cardinal-cupich-performs-sky-idol-ritual-video/

7 stycznia kardynał Chicago Blase Cupich wykonał rytuał przebudzenia chińskiego lwa, a następnie przewodniczył Eucharystii w katolickim liceum Carmel w Mundelein w stanie Illinois.

Rytuał jest niezbędny do „pobłogosławienia” nowego kostiumu tańca lwa i polega na ofiarowaniu bożkowi niebiańskiego jedzenia i kadzidła. Zapalono dwie świece, aby bożek mógł zobaczyć ofiarę.

„Błogosławieństwo” polega na nakładaniu farby na oczy, nos, usta, uszy i ciało lwa. Cupich wykonał tę część. Dokonał następującej inwokacji:

"szczęście na twojej głowie, cudowne światło błyszczące w twoich oczach, twoje uszy chwytające dźwięki ze wszystkich kierunków. Niech pomyślność i wielki zysk przychodzą przez ciebie przez cały rok, od początku do końca."

Kostiumy lwów są wykorzystywane w chińskim Nowym Roku do tańca lwów, który ma na celu odstraszyć potwora Nian i dać szczęście na nadchodzący rok.

Film do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=lyhsfe2DhZw
Teresa
PostWysłany: Sob 22:21, 01 Wrz 2018   Temat postu:

Bp Blase Cupich w archidiecezji chicagowskiej to następca już śp. kard. Francisa George, o którym można tu poczytać.

"Odpowiadając na pytanie odnośnie do niepokoju części katolików, którzy uważają, że papież zasiał wątpliwości, kard. George stwierdził: „Powstaje pytanie, dlaczego on sam nie wyjaśnia tych spraw? Dlaczego apologeci muszą ponosić ciężar interpretowania papieża w możliwie najlepszy sposób? Czy nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji niektórych swoich wypowiedzi, a nawet z niektórych działań? Czy nie zdaje sobie sprawy z następstw? Być może nie. Nie wiem, czy papież jest świadomy wszystkich konsekwencji rzeczy, które powiedział i zrobił, a które wywołały te wątpliwości w umysłach ludzi. To jedna z rzeczy, o które chciałbym go zapytać, gdybym miał taką szansę. Czy zdaje sobie sprawę, co się stało, na przykład z powodu tego słynnego wyrażenia „Kim ja jestem, aby sądzić”? Jak to zostało wykorzystane i nadużywane? To zostało nadużyte, bo papież mówił o kimś, kto już poprosił o miłosierdzie i otrzymał rozgrzeszenie. To był ktoś kogo dobrze znał. To jest zupełnie coś innego niż rozmawiać z kimś, kto domaga się raczej akceptacji, a nie prosi o przebaczenie”.

więcej tu:

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/o-co-chcialby-zapytac-papieza-kard-francis-george,12422.html
Teresa
PostWysłany: Sob 22:01, 01 Wrz 2018   Temat postu:

Powyższa strona pod zdjęciami (pierwszy wpis) nie aktualna, ale na innych stronach też można zobaczyć co pokazują i co piszą:

Image

https://gloria.tv/article/AAADZ7tvAVUN1jrx6VZs9wsZw
Teresa
PostWysłany: Śro 11:51, 02 Mar 2016   Temat postu:

Cytat:
Czy to nie jest obrazą dla chińskich męczenników?

Czy swoje życie oddawali, żeby pogaństwo celebrować? Poniżej ciekawa rozmowa z siostrą ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego posługującą na Tajwanie.

Chiński Kościół męczenników

Image

Osiemnastoletni Xi Guizi zawołał do tych, którzy odcięli mu prawą rękę i próbowali żywcem obedrzeć go ze skóry: „Każdy kawałek mojego ciała, każda kropla mojej krwi będzie wam przypominać, że jestem chrześcijaninem”

(...)

http://www.pch24.pl/chinski-kosciol-meczennikow,24115,i.html
Teresa
PostWysłany: Śro 11:35, 02 Mar 2016   Temat postu: Chicago: Abp Blase Cupich świętuje Chiński Nowy Rok ...

Abp Blase Cupich świętuje Chiński Nowy Rok - Rok Małpy

W dniu 21 lutego 2016 roku, abp Chicago Blase Cupich udał się do kościoła św Teresy chińskiego kościoła katolickiego na specjalną mszę z okazji księżycowego Nowego Roku. Według chińskiego kalendarza, 2016 to rok małpy. Wszystko w imię różnorodności. Pogańskie tradycje, obchody mają na celu odpędzenia złych duchów i przynieść szczęście do przyszłego roku. Zdjęcia same za siebie mówią Sad Czy to nie jest obrazą dla chińskich męczenników?

Image Image

http://www.chicagotribune.com/news/ct-blase-cupich-chinese-lunar-new-year-160221-photos-photogallery.html

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group