Autor Wiadomość
Teresa
PostWysłany: Śro 19:35, 18 Maj 2016   Temat postu:

Włochy: rząd zdyscyplinował deputowanych i przeforsował związki gejowskie
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wlochy-episkopat-jednoznacznie-o-nowych-formach-rodziny,14248.html#70696
Teresa
PostWysłany: Sob 10:17, 02 Kwi 2016   Temat postu:

Włochy: sprzeciw burmistrzów wobec homoślubów

Image

Sprzeciw burmistrzów wobec celebrowaniu homoślubów

Włoscy burmistrzowie i pracownicy urzędów gminnych domagają się prawa do sprzeciwu sumienia. Chodzi o to, by bez obawy o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, jak ma to miejsce w wielu krajach świata, mogli oni odmówić przewodniczenia i udziału w ceremonii zaślubin osób tej samej płci. Pod specjalną petycją w tej sprawie podpisało się już ponad stu włoskich burmistrzów. Projekt, promowany przez Stowarzyszenie Pro Vita, zaprezentowano na specjalnej konferencji zorganizowanej w Izbie Deputowanych. Poparli go też m.in. organizatorzy Family Day. Pomysłodawcy chcą go rozciągnąć także na inne kategorie zawodowe, tak by nikt nie był przymuszany do udziału w takich ceremoniach chociażby przez pieczenie ślubnych tortów.

Przed Wielkanocą pod obrady senatu trafił projekt prawa legalizującego we Włoszech związki osób tej samej płci. Wcześniej został on przyjęty przez Izbę Deputowanych. Ponieważ naciski ze strony partii rządzącej, promującej homoseksualne lobby, są duże, wszystko wskazuje na to, że ustawa, zostanie przyjęta jeszcze w maju. Następnie będzie ją musiał podpisać jeszcze prezydent. Oznacza to, że pierwsze legalne śluby gejowskie będą mogły być celebrowane w tym kraju jeszcze w czerwcu. Stąd oddolna akcja włoskich urzędników, którzy domagają się poszanowania swoich przekonań moralnych i prawa do wyrażania sprzeciwu sumienia.

http://www.archivioradiovaticana.va/storico/2016/04/01/w%C5%82ochy_sprzeciw_burmistrz%C3%B3w_wobec_homo%C5%9Blub%C3%B3w/pl-1219681
Teresa
PostWysłany: Sob 10:10, 02 Kwi 2016   Temat postu: Papież zganił burmistrza Rzymu za homozwiązki

Papież zganił burmistrza Rzymu za homozwiązki

Image

Ignazio Marino u Papieża

Papież był dla mnie bardzo surowy – przyznaje w opublikowanej właśnie książce były burmistrz Rzymu Ignazio Marino. Opowiada on w niej o reakcji Franciszka na samowolę administracyjną burmistrza, który wbrew obowiązującemu we Włoszech prawu, postanowił na własną rękę wpisać do ksiąg stanu cywilnego 16 par gejowskich.

Działo się to podczas pierwszego synodu biskupów o rodzinie. Na skutek panującego wówczas zamętu Marino odniósł błędne wrażenie, że w ten sposób wpisuje się w nową linię Kościoła, który miał się wówczas rzekomo otworzyć na związki homoseksualne. 17 października 2014 r. w przeddzień bezprawnej uroczystości na Kapitolu burmistrz Rzymu za wszelką cenę próbował się skontaktować z Papieżem, aby osobiście poinformować go o swej inicjatywie. Franciszek nie mógł jednak podejść do telefonu, bo uczestniczył w obradach synodalnych.

Kiedy kilka miesięcy później Papież przyjął go w Watykanie na audiencji prywatnej, burmistrz Rzymu zamiast aprobaty usłyszał od Franciszka bardzo surowe, jak dziś wspomina słowa, potwierdzające, że jego inicjatywa względem związków gejowskich była błędem.

http://www.archivioradiovaticana.va/storico/2016/03/31/papie%C5%BC_zgani%C5%82_burmistrza_rzymu_za_homozwi%C4%85zki/pl-1219434

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group