Autor Wiadomość
Teresa
PostWysłany: Czw 11:44, 11 Cze 2020   Temat postu:

Poniżej cała rozmowa z abp Nicola Bux, w j. włoskim.


Monsignor Nicola Bux: “L’unità si fa nella verità” - Arcybiskup Nicola Bux: „Jedność jest prawdą”
(...)

Podsumowując, czy możemy powiedzieć, że herezja polega nie tylko na rozpowszechnianiu fałszywych doktryn, ale także na wyciszaniu prawdy o doktrynie i moralności?

Tak oczywiście. Jeśli ktoś niepokoił się terminem doktryna, niech użyje terminu nauczanie, ponieważ oba są tłumaczeniem z greckiego słownika . Tam, gdzie brakuje doktryny, są problemy moralne, jak widzimy! Kiedy papież i biskupi to robią, używają swojego urzędu, aby go zniszczyć. Święty Augustyn mówi: karmią się, szukają własnych korzyści, a nie interesów Jezusa Chrystusa, głoszą Jego słowo, lecz szerzą swoje idee. Imię Jezusa Chrystusa, powiedział kardynał Biffi, stało się pretekstem do rozmowy o czymś innym: migracji, ekologii itp. W ten sposób nie jesteśmy już jednomyślni w mówieniu (1 Kor 1, 10), a Kościół jest podzielony.

Nawiasem mówiąc, unikajmy dalszych modyfikacji tekstów mszału rzymskiego w języku włoskim, zwłaszcza Ojcze nasz , ponieważ spowodowałyby one dalsze podziały wśród wiernych.

https://www.aldomariavalli.it/2018/10/13/monsignor-nicola-bux-lunita-si-fa-nella-verita/
Teresa
PostWysłany: Pon 13:45, 19 Lis 2018   Temat postu:

Teresa napisał:

(...) Ks. Bux powiedział, że Franciszek musi wyrazić pewne wyznanie wiary - takie jak to, które św. Paweł VI z 1968 roku potwierdzał, co jest katolickie "w obliczu błędów i herezji", które nastąpiło zaraz po Soborze Watykańskim II. Jeśli to się nie stanie, ostrzegł, apostazja się pogłębi, a de facto schizma się rozszerzy. (...)To wyznanie wiary Pawła VI o którym wspomina prałat Bux jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/nauczanie-papiezy-magisterium-i-ojcow-kosciola-katolickiego,3/pawel-vi-encyklika-misterium-fidei,15715.html#77655
Teresa
PostWysłany: Pon 13:35, 19 Lis 2018   Temat postu: Prałat Bux: Papież Franciszek musi pilnie podjąć wyznanie...

Monsignor Bux: Papież Franciszek musi pilnie podjąć wyznanie wiary. Watykański teolog wzywa do zbadania ważności dymisji złożonej przez papieża Benedykta XVI .

Image

"Watykański teolog mówi, że dopóki Papież nie potwierdzi nauczania Kościoła na temat moralności, wiary i sakramentów, "apostazja pogłębi się, a faktyczna schizma się pogłębi".

Watykański teolog wzywa do zbadania ważności złożonej przez papieża Benedykta XVI dymisji. Ks. Nicola Bux ostrzegł, że obecny pontyfikat wydaje oświadczenia, które generują "herezje, schizmy i różnego rodzaju kontrowersje". Aby poradzić sobie z obecnym kryzysem, zasugerował, że zbadanie "prawnej ważności" rezygnacji XVI papieża Benedykta XVI miało na celu "przezwyciężenie problemów, które dzisiaj wydają się nam nie do pokonania". Ks. Bux powiedział, że Franciszek musi wyrazić pewne wyznanie wiary - takie jak to, które św. Paweł VI z 1968 roku potwierdzał, co jest katolickie "w obliczu błędów i herezji", które nastąpiło zaraz po Soborze Watykańskim II. Jeśli to się nie stanie, ostrzegł, apostazja się pogłębi, a de facto schizma się rozszerzy. Ks. Bux uważa, że ​​sytuacja stała się szczególnie pilna po tym, jak Papież zmienił Katechizm w sierpniu, aby ogłosić, że kara śmierci jest niedopuszczalna. Zmiana ta jest sprzeczna z Katechizmem Trydenckim i Św. Piusa X, z których ten ostatni nauczał, że kara śmierci była "w pełni zgodna z Boskim Objawieniem".

Bardzo ciekawa rozmowa, proszę czytać i tłumaczyć:

https://pjmedia.com/faith/noted-vatican-theologian-calls-for-examination-of-validity-of-pope-benedicts-xvis-resignation/

http://edwardpentin.co.uk/monsignor-bux-pope-francis-must-urgently-issue-profession-of-faith/

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group