Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Parady ''równości'' - prowokacje LGBT w Warszawie! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:53, 30 Cze 2010 Powrót do góry

Zaprotestuj przeciw homoseksualnej prowokacji w Warszawie!

17 lipca 2010 r. ma odbyć się w Warszawie „Europride” - ogólnoeuropejska parada homoseksualistów. Jest to kolejna prowokacja ze strony homoseksualnych aktywistów. Już sam wybór słów Jana Pawła II „Nie lękajcie się“ na hasło kampanii przed paradą jest ordynarną prowokacją wymierzoną w Kościół.

Czy wiesz:

* kto sponsoruje tego typu parady?
Są to bardzo często zachodnie organizacje z natury swojej wrogie religii i wartościom chrześcijańskim.

* jak wygląda taka parada?
Jest to przemarsz roznegliżowanych dewiantów zachowujących się w sposób obsceniczny.

* jakie hasła głoszone są w trakcie parady?
Najczęściej są to hasła antykatolickie, drwiące z religii – np. „Nie mam Boga w sercu”, „Katolik=homofob” , „Módl się w domu po kryjomu”.

Czy popierasz takie działania?

Jeśli NIE, to przyłącz się do nas! Odwiedź stronę internetową [link widoczny dla zalogowanych] i wyślij protest do Prezydenta Miasta Warszawy!

Nie pozwól, aby doszło do publicznej demoralizacji w stolicy Polski!

Nie dopuść, aby publicznie promowano postawy wrogie rodzinie i wartościom chrześcijańskim!

Nie zwlekaj! Zobacz co stało się na Zachodzie, gdzie homoseksualiści już są grupą uprzywilejowaną.

[link widoczny dla zalogowanych] do Prezydenta Miasta Warszawy

Jeżeli jesteś katolikiem, to odmów również różaniec w intencji wynagrodzenia Maryi Królowej Polski za publiczną promocję grzechów przeciw naturze.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 20:37, 13 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:18, 05 Lip 2010 Powrót do góry

2,5 tys. listów i maili z protestem przeciw EuroPiride 2010

Do stołecznego Ratusza wpłynęło już ponad 2,5 tysiąca listów i maili z protestem przeciwko planowanej w lipcu w Warszawie paradzie EuroPride 2010. Ulotki zachęcające do wysyłania protestów w tej sprawie warszawiacy mogą znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

Oprócz podpisów bardzo ważna jest modlitwa:
[link widoczny dla zalogowanych]

"17 lipca w Warszawie odbędzie się parada Europride. Przez centrum miasta przejdą ludzie, za których dusze trzeba się pilnie modlić, a za ich grzechy wynagradzać Panu Bogu. Dlatego też chcemy to robić! Proponujemy również ustawić się przy trasie ich parady i ofiarować ten cenny dar - modlitwę.
Zachęcamy do modlitwy, a nie do nielegalnego zgromadzenia w celu wyrażenia stanowiska. Jeżeli ktoś w czasie parady preferuje modlitwę we wspólnocie - proszę zadbać aby była ona mniejsza niż 15 osób i nie stanowiła zgromadzenia publicznego."
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 9:40, 07 Lip 2010 Powrót do góry

Abp Kazimierz Nycz odnosząc się do zaplanowanej na 17 lipca parady EuroPride w Warszawie powiedział KAI - bądźmy tolerancyjni, ale i rozumni, w odpowiedzi demonstrujmy swój pogląd na małżeństwo i rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny.

Promocja tradycyjnej rodziny odpowiedzią na paradę gejów

Abp Nycz zwrócił uwagę, że europejskie parady gejów i lesbijek – jak uczy doświadczenie innych krajów, gdzie się one odbyły – są zazwyczaj pierwszym krokiem ku uznaniu związków partnerskich a potem adopcji dzieci przez te związki. - A na to Kościół mówił i zawsze będzie mówił „nie” – podkreślił metropolita warszawski. Wyraził swój podziw dla stowarzyszeń, organizacji i fundacji ludzi świeckich, które w odpowiedzi na paradę podkreślają rolę rodziny, rolę taty i mamy w rodzinie. - I za to trzeba tym wszystkim, którzy tak to postrzegają, być wdzięcznym – dodał.

- Parada pewnie będzie w Warszawie, ale nikt nam nie może kazać, by ją popierać, promować, sponsorować, nikt nam nie może nakazać, byśmy w niej uczestniczyli – przypomina arcybiskup. - Bądźmy tolerancyjni, ale bądźmy też rozumni. A przy okazji demonstrujmy swój pogląd na małżeństwo i rodzinę, tradycyjne, sprawdzone rozumienie małżeństwa i rodziny jako związku mężczyzny i kobiety – zachęca hierarcha, dodając, że nie należy się bać zarzutu nienowoczesności. - To, co nam postmodernistyczny świat proponuje jako nowoczesne i jedynie słuszne rozwiązania, na szczęście nie jest miarą prawdziwego postępu ludzkości – podkreślił abp Nycz.

EuroPride odbędzie się w Warszawie w dniach 9-18 lipca. Po raz pierwszy tego typu imprezę organizuje się w Polsce i Europie Wschodniej. Do tej pory parady odbywały się m.in. w Londynie, Paryżu, Madrycie, Amsterdamie, Kopenhadze, Oslo i Rzymie. Szacuje się, że do stolicy może przyjechać ok. 20 tys. uczestników. Choć władze Warszawy wyraziły zgodę na paradę, to jednak nie wsparły jej finansowo. Wiele organizacji, nie tylko kościelnych, ale również osób prywatnych, wyraziło sprzeciw wobec organizacji tego wydarzenia w Polsce.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 9:48, 07 Lip 2010 Powrót do góry

Jeden z komentarzy do artykułu:

"A jakoś dziwnym trafem ci wszyscy co udzielają pozwoleń na tego typu zachowanie "chorych ludzi" niby demonstracje cieszą się względami u Biskupów katolickich, a przykładem niech będzie ostatni ingres nowego prymasa Polski w Gnieżnie. (proszę zobaczyć te zdjęcia, bo o to tu chodzi) Toć w pierwszym rzędzie wydaje mi się że siedzieli właśnie ci co wydawali pozwolenie na te demonstracje a kto ich tam zaprosił bo bez zaproszenia chyba tam nie weszli?"
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:52, 08 Lip 2010 Powrót do góry

Promocja homoseksualizmu jest poważnym wyzwaniem dla organizacji prorodzinnych - mówi w rozmowie z KAI Antoni Szymański, socjolog, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Potrzebna promocja rodziny, nie homoseksualizmu

KAI: W związku z paradą gejów i lesbijek w Warszawie arcybiskup Kazimierz Nycz sugeruje, by odpowiedzią na to wydarzenie była promocja naturalnej rodziny. Czy działalność stowarzyszeń rodzinnych jest w tej mierze wystarczająca?

Antoni Szymański: Ksiądz Arcybiskup apeluje, by nie być obojętnym wobec niszczenia wartości rodzinnych, jakie niesie parada gejów i działania, jakie odpowiedzialni ludzie powinni podejmować – poprzez promocję rodziny, także przez przykład własnych rodzin. To istotne wskazanie, bo problem ten nie przeminie wraz z zakończeniem parady. Nie można uciekać od tego, że w ostatnich latach wartości takie jak np.: trwałe małżeństwo są kwestionowane i coraz więcej dzieci rodzi się i wychowuje w związkach nieformalnych. Myślę, że wpływ na kwestionowanie wartości rodzinnych aktywnych środowisk feministycznych i homoseksualnych nie jest wystarczająco doceniany. Wobec promocji homoseksualizmu stowarzyszenia prorodzinne mają tutaj do odegrania poważną rolę, którą powinny podejmować jak najaktywniej.

KAI: W ankietach Polacy wciąż wymieniają rodzinę wśród najważniejszych wartości...

- To prawda. Wciąż żyjemy w przekonaniu, że rodzina ma się dobrze i niezależnie od trudności poradzi sobie. Tymczasem ona rzeczywiście potrzebuje promocji i zrozumienia. Trzeba dostrzec, że narasta kryzys polskiej rodziny, na który nie ma adekwatnej odpowiedzi ze strony państwa, samorządu, a często samych rodzin. Mamy zapaść demograficzną, ale nie podejmujemy działań, które mogą ten stan rzeczy zmienić. Rozwody dotykają w ostatnich latach ok. 250 tysięcy dorosłych i ich dzieci rocznie, ale mimo znanych negatywnych skutków tego stanu rzeczy nie rozważa się rozwiązań mogących tę sytuację poprawić. Nasze ustawodawstwo w wielu aspektach wręcz zachęca do rozwodów. Ubóstwo dotyka dużą część polskich rodzin, szczególnie wielodzietnych, ale nie jest to problem uznawany przez rządzących za pilny do rozwiązania.

Zwiększa się liczba dzieci umieszczanych w środowiskach zastępczych poza rodziną biologiczną i obecnie jest ich niemal 100 tysięcy. Zamiast sensownej polityki prorodzinnej państwo narusza autonomię rodziny, czego dobitnym przykładem jest ostatnia nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Problematyka rodzinna jest przez rządzących od lat marginalizowana, a nakłady na nią, stawiają Polskę na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej. Nasze państwo nie ma nawet programu polityki rodzinnej choć rząd obiecał taki program przygotować w specjalnie podpisanej deklaracji z Episkopatem Polski - miało to nastąpić do końca marca 2009 r.!

KAI: Jakie kroki powinno podjęć obecnie państwo?

- Nakazem chwili jest obecnie promowanie wartości rodzinnych, ale i stawianie problemów jakie są przed nami do rozwiązania. Jest to np. pilna potrzeba aktywniejszego wsparcia ubogich rodzin wielodzietnych, większe nakłady na dzieci czy powołanie ministerstwa ds. rodziny. Ciekawe, że mamy np. ministerstwo sportu i tego nikt nie kwestionuje, ale nie mamy nawet departamentu polityki rodzinnej i mało kogo to dziwi. Potrzeba zatem promocji rodzin, lecz nie w sferze gestów i deklaracji, ale własnego uporządkowanego życia rodzinnego i wyraźnego oczekiwania by demokratyczne państwo nie naruszało autonomii rodzin tam gdzie to nie jest konieczne, a wsparło je w obszarach jakie tego wymagają.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:44, 09 Lip 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
2,5 tys. listów i maili z protestem przeciw EuroPiride 2010

Do stołecznego Ratusza wpłynęło już ponad 2,5 tysiąca listów i maili z protestem przeciwko planowanej w lipcu w Warszawie paradzie EuroPride 2010. Ulotki zachęcające do wysyłania protestów w tej sprawie warszawiacy mogą znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych.

Warszawa: spływają protesty przeciw paradzie homoseksualistów

Ok. 3,5 tys. protestów przeciwko planowanej na 17 lipca paradzie homoseksualistów spłynęło już do stołecznego ratusza. Mimo to Urząd Miasta Stołecznego Warszawy nie zamierza zakazać organizowanego w ramach rozpoczynającej się dziś imprezy EuroPride przemarszu. Urzędnicy tłumaczą się, że nie ma do tego podstaw prawnych.

EuroPride, organizowana po raz pierwszy w naszej części Europy, to kilkunastodniowy cykl imprez – seansów filmowych, paneli i koncertów. Do Warszawy przyjadą homoseksualiści z całego kontynentu. Kulminacją całego przedsięwzięcia, organizowanego przez Fundację Równości, jest parada, która 17 lipca ma przejść ulicami stolicy.

Tymczasem codziennie do stołecznego ratusza spływają kolejne protesty przeciwko paradzie. Piszą osoby indywidualne, sprzeciwiają się także organizacje i środowiska, m.in. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Fundacja Mamy i Taty oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Petycje spływają od około dwóch tygodni, do tej pory jest ich około 3,5 tys.

Przedstawiciele stołecznego ratusza tłumaczą się, że zgodnie z obowiązującym prawem, miasto jedynie udostępnia przestrzeń publiczną uczestnikom parady oraz że po wniosku Fundacji Równości, która zawiadomiła Prezydenta Miasta St. Warszawy o planowaniu takiego zgromadzenia, władze miasta nie mogły zachować się inaczej.

Dotąd dwukrotnie, w latach 2004 i 2005, na zorganizowanie w stolicy homoseksualnej Parady Równości nie zezwolił ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł w 2007 r., że prezydent stolicy złamał w ten sposób Europejską Konwencję Praw Człowieka.

[link widoczny dla zalogowanych]

Skoro podważanie całego porządku społecznego, w którym zdrowa rodzina odgrywa zasadniczą rolę, nie jest według urzędników warszawskiego ratusza wystarczającą podstawą do zakazania parady dewiantów, to trzeba zadać pytanie czy służą oni jeszcze dobru wspólnemu, czy też planom największego nieprzyjaciela człowieka.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:00, 15 Lip 2010 Powrót do góry

Ekspiacja za zgodę władz Warszawy na homoparadę

W przeddzień zaplanowanej na najbliższą sobotę europejskiej parady homoseksualistów w Warszawie, w kaplicy Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha zostanie odprawiona Msza św. ekspiacyjna za zgodę władz miasta stolicy na tę publiczną demoralizację. Organizatorzy zachęcają do łączności modlitewnej w tym czasie nie tylko mieszkańców stolicy, ale wspólnoty parafialne na terenie całej Polski.

Decyzja władz stolicy zezwalająca na zorganizowanie 17 bm. w Warszawie europejskiej parady równości homoseksualistów i lesbijek zbulwersowała ludzi wierzących w całym kraju. Protesty płyną od osób prywatnych, a także stowarzyszeń i organizacji katolickich. Towarzyszy temu modlitwa wynagradzająca za działania organizatorów parady i tych, którzy wydali na nią zgodę. Jutro, w przeddzień tej imprezy, o godzinie 21.00 w kaplicy Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie będzie sprawowana specjalna Msza św. ekspiacyjna. Jak podkreślają jej organizatorzy skupieni wokół szpitalnej Misji Bożego Miłosierdzia, parada ta budzi zgorszenie, przyczynia się do niszczenia rodziny, a szczególnie dzieci. To także lekceważenie godności Polaków.

Szpitalna kaplica jest dosyć mała i na pewno nie pomieściłaby wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tej Eucharystii. Dlatego też jej inicjatorzy liczą na łączność duchową oraz na podjęcie tego typu inicjatyw w tym dniu nie tylko w Warszawie, ale i w wielu innych wspólnotach parafialnych na terenie całego kraju.

Marek Zygmunt

*****

Ks. Marcin Bernyś, kapelan Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie:

Podejmując tę inicjatywę, będziemy błagali Pana Boga o przebaczenie za zgodę władz stolicy na paradę, na tę publiczną legalizację grzechu. Będziemy też prosić, aby wśród nas królowało to, co jest zrodzone z prawdy, a nie z kłamstwa. Przez Boże Miłosierdzie popłynie także błaganie o łaskę nawrócenia dla uczestników tej parady. Nie chcemy protestować w świetle reflektorów, tylko w modlitwie przed Panem Bogiem.

Bulwersuje nas to, że hasłem promującym tę paradę są słowa, które tak często wypowiadał Jan Paweł II: "Nie lękajcie się...". Przecież tym wezwaniem nasz umiłowany Ojciec Święty nawoływał do zupełnie innej postawy - wierności Bogu i Ewangelii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w czasie tej manifestacji na Polskę będzie patrzył cały świat. Mieszkańcy innych krajów będą mieli znakomitą pożywkę do kpin z tego, że pozwalamy na taką demonstrację, i to jeszcze na dodatek w stolicy, w Warszawie, w mieście, w którym w 1979 roku te słowa zostały wypowiedziane!

Nasz Dziennik Czwartek, 15 lipca 2010
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:26, 15 Lip 2010 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

Homoseksualizm nienaturalny"? Zdyscyplinują personel

Centrum Myśli Jana Pawła II zapowiada rozmowy dyscyplinarne z pracownikami, którzy w związku z zaplanowaną na sobotę paradą EuroPride 2010 wyrażali na stronie internetowej instytucji swoje poglądy na temat "niezgodnych z naturą" zachowań homoseksualistów.

Z opublikowanego na stronie Centrum dźwiękowego zapisu cyklicznej, wewnętrznej audycji "W kuchni" można było dowiedzieć się m.in., że "gej to jest taki człowiek, co chodzi na paradę, ze sznurkiem w pewnym miejscu tylko i z pióropuszem zatkniętym" w przeciwieństwie do homoseksualistów, którzy chodzą na spotkania pewnej grupy, gdzie "próbują przejść terapię i podjąć życie, jeżeli nie uda się z osobą heteroseksualną, to chociaż żeby nie wchodzić w grzech".

Pracownicy Centrum - zatrudnieni na stanowiskach kierownika mediateki, kierownika działu wydawniczego, specjalisty ds. stypendiów oraz specjalisty ds. archiwizacji mówili też, że "homoseksualiści podnoszą krzyk wtedy, kiedy w ogóle chce się powiedzieć prawdę. Jeśli ustawisz się kontra, zawsze będziesz homofobem".

Jedna z rozmówczyń zapewniała, że nikogo nie zamierza dyskryminować z powodu homoseksualizmu. Dodała jednak, że jej "niezgodę wzbudza tylko fakt takiego wychodzenia właśnie ponad to, co jest - jak sobie umownie nazwaliśmy - niezgodne z naturą. I promowanie wartości, na które nie mogę się zgodzić" - mówiła.

W czwartek po południu, po pytaniach zadanych przez Polską Agencję Prasową, zapis audycji został usunięty. W oświadczeniu Zofia Orłowska z Centrum Myśli Jana Pawła II napisała, że ''treści zawarte w tej audycji są opiniami osób prywatnych i nie składają się na oficjalne stanowisko Centrum Myśli Jana Pawła II".

Zastępca dyrektora Centrum Norbert Szczepański powiedział, że udział w audycji był inicjatywą pracowników Centrum. Wypowiadali oni własne opinie, nie są one stanowiskiem Centrum, które nie identyfikuje się nimi. Poinformował także, że Centrum wszczęło procedurę wyjaśniającą, a w przyszłym tygodniu odbędą się rozmowy dyscyplinarne z pracownikami, którzy wzięli udział w tej audycji.

Centrum Myśli Jana Pawła II jest samorządową instytucją kultury, powołaną i nadzorowaną przez stołeczny samorząd. Finansowane jest z budżetu Warszawy. Podlega biuru kultury urzędu miasta, które z kolei bezpośrednio nadzoruje prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zgodnie ze statutem tej jednostki, przedmiotem jej działania jest "prowadzenie badań nad nauczaniem Jana Pawła II i upowszechnianie wiedzy o Jego życiu i działalności, z uwzględnieniem duchowego i materialnego dorobku narodu, w tym mieszkańców Warszawy". Centrum przyjmuje też i wstępnie opracowuje wnioski o przyznanie stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

W ocenie Tomasza Bączkowskiego - prezesa Fundacji Równości, organizującej sobotnią paradę, zaistniała sytuacja jest skandaliczna. "Z jednej strony miasto tłumaczy, że nie wspiera parady, bo jest neutralne światopoglądowo i nie angażuje się w sprawy ideologiczne, a z drugiej strony finansuje działalność instytucji, która ustami swoich pracowników wypowiada takie treści. To pokazuje rzeczywisty stosunek władz miasta do mniejszości" - powiedział.

W czwartek w sprawie zaistniałej sytuacji nie chciał wypowiedzieć się ani z-ca gabinetu prezydent miasta Jarosław Jóźwiak, ani Małgorzata Zakrzewska - przewodnicząca komisji kultury w Radzie Warszawy, opiniującej wysokość przyznawanych Centrum środków.

W czwartek sprawą EuroPride 2010 chcieli zająć się także radni Lewicy. Postulowali, by Rada Warszawy przyjęła stanowisko, w którym wyrazi zadowolenie z faktu, że parada odbywa się w tym roku w Warszawie. "Cieszymy się, że Miasto Stołeczne Warszawa - będąc gospodarzem EuroPride 2010 - dołącza do grona najważniejszych europejskich stolic, które gościły poprzednie edycje tej imprezy: Rzymu, Wiednia, Kolonii, Manchesteru, Hamburga, Oslo, Londynu, Madrytu, Sztokholmu i Zurychu. Jest to kolejny dowód na to, że stolica Polski staje się ważnym miejscem na mapie Europy" - napisano w projekcie.

Ostatecznie nie został on jednak wprowadzony do porządku obrad.

[link widoczny dla zalogowanych]

Rozalia Celakówna pisala w swoich dzienniczkach ze Warszawa jest gorszym miastem niz Sodoma i Gomora a zniewagi wobec Boga musza zostać zmyte krwią. I tak sie stało. Czy będzie Warszawa jeszcze raz ukarana?
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:37, 16 Lip 2010 Powrót do góry

Parada homoseksualistów Europride jest poniżaniem Warszawy i Polski.

Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej uważa, że jutrzejsza parada homoseksualistów Europride jest poniżaniem Warszawy i Polski. Marek Jurek zarzucił polskim politykom, że mimo deklarowanej obrony tradycyjnych wartości chrześcijańskich - nie zajęli wobec parady jednoznacznej postawy. Jak wyjaśnia - politycy - albo wyjeżdżają na urlopy tak jak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, albo odmawiają zajęcia stanowiska tak jak Jarosław Kaczyński.

Polska zamiast być "pionierem regeneracji moralnej" Europy będzie "pionierem dekadencji" - dodaje polityk i zaznacza że Polska będzie pierwszym krajem w Europie Środkowej, w którym tego rodzaju defilada będzie się odbywać.

"Międzynarodowa parada to efekt kompletnej bierności partii PO-PiS w zakresie polskiej polityki praw człowieka, a więc realizacji moralnego i społecznego dziedzictwa Jana Pawła II. Dziś Prawica Rzeczypospolitej pozostaje jedyną reprezentacją polityczną Polaków chcących zaangażowania Polski na rzecz wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Będziemy konsekwentnie realizować tę misję" - dodają w przesłanym Wirtualnej Polsce oświadczeniu szefowie Prawicy Rzeczypospolitej: Marek Jurek, przewodniczący partii, jej wiceprzewodniczący Marian Piłka i sekretarz generalny Lech Łuczyński.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:42, 16 Lip 2010 Powrót do góry

Protest Prawicy Rzeczypospolitej przeciw międzynarodowej defiladzie homoseksualnej w Warszawie

Zapowiedziana na jutro międzynarodowa defilada homoseksualna w Warszawie poniża naszą stolicę i nasz kraj. Przywódcy dominujących w naszym kraju sił politycznych deklarowali wielokrotnie gotowość obrony wartości chrześcijańskich w Europie. Dziś milczą, gdy inne państwa Europy występują przed Trybunałem Strasburskim w obronie praw krzyża w życiu publicznym. Milczą, gdy w obronie wartości chrześcijańskich występują na forum europejskim państwa Europy środkowej: Litwa, Rumunia, Bułgaria. Polska natomiast będzie pierwszym krajem Europy środkowej, pierwszym krajem wyzwolonym z komunizmu – gdzie będzie miała miejsce międzynarodowa defilada homoseksualna.

Zamiast pionierem moralnej odbudowy Europy – stajemy się pionierem moralnej dekadencji Europy środkowej. Akceptacja EuroPride to zaprzeczenie prawa Polaków do szacunku dla moralności publicznej. Konstytucja wyraźnie mówi w art. 57, że prawo do zgromadzeń nie ma charakteru absolutnego, a Europejska Konwencja Praw Człowieka w art. 9-10 wśród jego granic wskazuje ochronę moralności.

Doświadczenie pokazuje, że polityczny ruch homoseksualny nie tylko nie jest wyrazem praw człowieka, ale stanowi dla nich zagrożenie:
* dla wolności słowa, gdy domaga się represji za tzw. homofobię (jak te, które spotkały w Szwecji pastora Ake Greena),
* dla praw dziecka (gdy domaga się „prawa” do „adopcji” sierot przez pary homoseksualne),
* dla praw rodziny (gdy narzuca w szkołom – jak w Hiszpanii – propagandę homoseksualną w ramach edukacji polityczno-obywatelskiej),
* dla wolności religii (gdy domaga się – jak w Wielkiej Brytanii – „prawa” homoseksualistów do katolickich święceń duchownych).

Jutrzejsza międzynarodowa parada to efekt kompletnej bierności partii PO-PiS w zakresie polskiej polityki praw człowieka, a więc realizacji moralnego i społecznego dziedzictwa Jana Pawła II. Dziś Prawica Rzeczypospolitej pozostaje jedyną reprezentacją polityczną Polaków chcących zaangażowania Polski na rzecz wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Będziemy konsekwentnie realizować tę misję.

(-) Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Marian Piłka, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Lech Łuczyński, sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej [/i]

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 7:01, 19 Lip 2010 Powrót do góry

Konwersacja z Szymonem Niemcem - Europride 2010 Warszawa

http://www.youtube.com/watch?v=e1b3ibzf-EI&feature=player_embedded

Co przebieranie się za księdza ma wspólnego z homo-paradą?
- Nie przebieram... (?) się za księdza,
- ..ale ja pana pytam teraz, co to ma wspólnego,
- Nie wiem,
- Nie wie pan, to po co pan się przebiera?
- ...ale co to ma wspólnego z homo-parada, czy mógłby pan powiedzieć?
- ...że ja tu jestem jako pastor nie jako ksiądz,
- ale dlaczego parodia kapłana...ma coś wspólnego z homo-paradą?
- to nie jest parodia, niech pan mnie nie obraża,
- (?) ...chrześcijan... (?)
- a to prawda, że tak na prawdę nie jest pan gejem tylko pan na tym zarabia?
- ma pan partnera?
- mam partnera,
- czy mógłby pan powiedzieć jak on się nazywa... (?)
- nie mógłbym, proszę pana ja nie mam czasu z panem rozmawiać,
- ale pan jest osoba publiczną i ja mam prawo pytać,
- ... (?)
- czy ktoś panu płaci za to pajacowanie?
- nie
- pan to robi za darmo?
- tak


za wikipedią

Życiorys
W latach 1987–2000 był członkiem Kabaretu "Szczęśliwa Trzynastka". Posiada uprawnienia instruktora teatralnego, oraz instruktora modelingu i foto modelingu. W 1991 otrzymał patent Instruktora Teatralnego[2]. W swoim dorobku artystycznym ma role w charakterze artysty-parodysty (drag queen) pod pseudonimem "Mata Sapi".

Absolwent studiów licencjackich na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie.

Działacz LGBT, pomysłodawca i wieloletni współorganizator warszawskich Parad Równości. W latach 2001-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce (ILGCN). W latach 2002-2005 pełnił funkcję rzecznika prasowego Antyklerykalnej Partii Postępu RACJA. Członek i sygnatariusz Unii Lewicy. Od 30 kwietnia 2005 jest członkiem Rady Wojewódzkiej Mazowieckiej Unii Lewicy III RP, a od 6 maja 2005 wiceprzewodniczącym Unii Lewicy III RP.

Od 2007 prowadzi własną firmę zajmującą się organizacją imprez, sesji fotograficznych i projektów wydawniczych.

W dniu 11 maja 2007 opublikował polskie wydanie swojej autobiografii pod tytułem "Tęczowy koliber na tyłku". W październiku 2009 ukazały się dwie kolejne jego książki: kucharska "Qchnia Queer", oraz teologiczna "Soli Deo Gloria".

Od 2008 jest członkiem National Lesbian and Gay Journalists Association i prezesem zarządu fundacji "Przyjaciele Szymona".

Od 9 listopada 2008 roku starszy pastor z nadania niezarejestrowanego w MSWiA Wolnego Kościoła Reformowanego, (członek Prezbiterium Generalnego tego Kościoła)[3]. Podczas odbywającej się w dniach 15-18 kwietnia 2010 w Seattle 1 Dorocznej Konferencji Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego, odbyła się ordynacja Szymona Niemca, który otrzymał pełnię praw przysługujących duchownym Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego. Wraz z urzędem pastorskim otrzymał urząd Dziekana Misji na Europę[4][5].

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Pon 7:05, 19 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:53, 27 Lip 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:

17 lipca 2010 r. ma odbyć się w Warszawie „Europride” - ogólnoeuropejska parada homoseksualistów. Jest to kolejna prowokacja ze strony homoseksualnych aktywistów. Już sam wybór słów Jana Pawła II „Nie lękajcie się“ na hasło kampanii przed paradą jest ordynarną prowokacją wymierzoną w Kościół.

Na forum piusax, jeden z użytkowników zamieścił kilka słów o tym i udostępnił fotogalerię z tej parady. Kto tam jest zarejestrowany to sobie to przeczyta i zobaczy.
[link widoczny dla zalogowanych]

Dla tych którzy tam nie są zarejestrowani, zamieszczam tu, myślę że użytkownik nie będzie miał nic przeciwko temu, tym bardziej że udostepnił całą foto-galerię.

"17 lipca 2010 w Warszawie odbył się Europride 2010, czyli zlot europejskich homosiów, transwestytów i pedofilii. Grupka wiernych Tradycji katolickiej zamanifestowała swój sprzeciw wobec tej inicjatywy. Będąc przekonana o braku sensu przyłączania się do nacjonalistów i wyzywania pedałów od pedałów wraz z księdzem Łukaszem Szydłowskim z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X chwyciliśmy różańce w dłoń i poszliśmy sie modlić. Potem dołączyliśmy się do przemarszu z Ligą Suwerenności Narodu Polskiego. Oto kilka zdjęć z tamtego wydarzenia. Całość w albumie (niektóre zdjęcia obsceniczne):"
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 11:10, 25 Lut 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:37, 27 Lip 2010 Powrót do góry

stefan napisał:
Konwersacja z Szymonem Niemcem - Europride 2010 Warszawa

http://www.youtube.com/watch?v=e1b3ibzf-EI&feature=player_embedded

(...)

Od 9 listopada 2008 roku starszy pastor z nadania niezarejestrowanego w MSWiA Wolnego Kościoła Reformowanego, (członek Prezbiterium Generalnego tego Kościoła)[3]. Podczas odbywającej się w dniach 15-18 kwietnia 2010 w Seattle 1 Dorocznej Konferencji Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego, odbyła się ordynacja Szymona Niemca, który otrzymał pełnię praw przysługujących duchownym Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego. Wraz z urzędem pastorskim otrzymał urząd Dziekana Misji na Europę[4][5].

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć to się powiększy)

Dobrze by było, żeby ten pan "pastor" więcej poczytał, polecam tu:

http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/homoseksualizm-co-mowi-pismo-sw,49.html

Prawda Objawiona się nie zmienila i nie może się zmienić.!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:50, 28 Lip 2010 Powrót do góry

Szymon Niemiec jest zwierzchnikiem Wolnego Kościoła Reformowanego. Nazywa siebie Starszym Pastorem, udziela święceń:

http://www.youtube.com/watch?v=d6_2PoyqFV8

http://www.youtube.com/watch?v=UWwPJ6HXSbI&feature=related

Mój Boże! Oni chyba nie wiedzą co czynią, ale Twisted Evil zaślepił! Jedni się bawią w żołnierzyki, w wojenkę, a oni w kościółek i kapłanów.

Ciekawy tekst Stanisława Michalkiewicza o homoparadzie.

O nową świecką tradycję

17 lipca kto tylko mógł uciekał z Warszawy, po której paradowało podobno aż 8 tysięcy osobników płci obojga, cierpiących na różne zboczenia płciowe. To znaczy – twierdzących, że z tego powodu wcale nie cierpią, tylko odczuwają dumę, ale to chyba nieprawda, bo skąd w takim razie ta obsesja? Za moich czasów w kołach wojskowych krążył dowcip o kapralu, któremu nawet biała chusteczka jednoznacznie się kojarzyła, więc i seksualni dewianci ostentacyjnym demonstrowaniem swojej „dumy” próbują kurować sobie kompleksy. Gdyby takie kuracje odbywały się w klinikach, wszystko byłoby w jak najlepszym porządku. Niestety za sprawą żydokomuny, która w dążeniu do obalenia znienawidzonej cywilizacji łacińskiej, próbuje rozmaitego armatniego mięsa w postaci zastępczego proletariatu, sodomici ze swoimi kompleksami jednym susem wskoczyli do centrum polityki. Zaczyna to przynosić smutne rezultaty, co widać na przykładzie posła Tadeusza Iwińskiego. W latach 60-tych, podczas napięć w stosunkach sowiecko-chińskich dowcipkowano, że Józef Cyrankiewicz, uchodzący nie bez kozery za największego filuta-koniunkturalistę, hoduje sobie na łysinie warkoczyk. Poseł Iwiński takiej ostentacji na razie unika, ale już zdążył skrytykować panią Hannę Gronkiewicz-Waltzową za to, że na czas parady sodomitów wzięła sobie urlop. Ale nikt przecież nie powiedział w tej sprawie ostatniego słowa. Przywódca paradujących sodomitów, pan Krystian Legierski zdradził się z zamiarem kandydowania na prezydenta Warszawy. Gdyby mu się udało, to pan poseł Iwiński podczas następnej parady pewnie nie potrafiłby postawić żadnych granic swemu poświęceniu. Ach – zobaczyć i umrzeć!

Oczywiście same kompleksy nie zapewniłyby sodomitom takiego napędu. To już nie te czasy, kiedy prole szlachtowali się nawzajem oszołomieni podsuniętą im przez żydokomunę wizją cudnego raju. Pan Legierski pewnie nam nie zdradzi szczegółów, ale wystarczy popatrzeć na listą sponsorów parady, żeby się zorientować, iż złotem sypnięto hojnie. Na czele sponsorów uplasował się koncern IBM, sprzedający w Polsce systemy i serwery, oprogramowanie, pamięci masowe, terminale kasowe itp. Zatem każdy, kto kupuje jakikolwiek produkt IBM, zostaje zmuszony do opodatkowania się na rzecz sodomitów. Innym sponsorem jest Star Alliance, grupująca różnych przewoźników lotniczych, wśród nich Polskie Linie Lotnicze „LOT”, stanowiące własność Skarbu Państwa i Regionalnego Funduszu Gospodarczego. Kto pozwolił na trwonienie publicznych pieniędzy na sodomskie parady? Miejmy nadzieję, że Najwyższa Izba Kontroli wytropi sodomskie lobby dojące spółki Skarbu Państwa. Nie wiem, czy bojkot ekonomiczny sponsorów warszawskiej parady przyniesie jakieś rezultaty, ale przynajmniej warto spróbować. Oczywiście to nie wystarczy, bo wśród sponsorów mamy też ambasady Królestwa Niederlandów, Królestwa Danii i Królestwa Szwecji. Jaki interes mają te trzy królestwa w propagowaniu zboczeń seksualnych w Polsce? Pan minister Sikorski, który ostatnio, w związku z kolejnymi blamażami państwa, którego jest urzędnikiem, ma coraz mniej zajęć, może by nam to wyjaśnił? Bo żadnego wyjaśnienia nie wymaga obecność wśród sponsorów Fundacji imienia Róży Luksemburg. Patronka Fundacji, rewolucyjna jamnica, była znakomitym przykładem żydokomuny, próbującej popchnąć niemieckich proli na rewolucyjne barykady. Teraz Niemcy się wycwanili i w symbiozie z żydokomuną, rozkładają społeczeństwa Europy Środkowej w ramach realizacji projektu „Mitteleuropa” z roku 1915 – bo państwa poważne nigdy nie odstępują od pomysłów, które raz uznały za korzystne.

Tymczasem, kiedy Nasi Umiłowani Przywódcy zwarli się w uścisku w ramach wojny na symbole, właśnie wygraliśmy historyczną rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem. W ogóle w tym roku możemy uważać się za wyjątkowych szczęściarzy, bo niezależnie od 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, którą – jak wspomniałem – właśnie wygraliśmy, wkrótce odniesiemy jeszcze jedno zwycięstwo – 15 sierpnia, w 90 rocznicę odparcia najazdu bolszewickiego. Oczywiście wygramy tylko historyczną rekonstrukcję, bo w rzeczywistości o żadnym militarnym sukcesie nie możemy nawet marzyć, dysponując stoma tysiącami urzędników, dla niepoznaki poprzebieranych w wojskowe uniformy. Ale kiedy się już nacieszymy zwycięstwami pod Grunwaldem i Warszawą, 1 września nieubłaganie nadejdzie kolejna rocznica – 71 rocznica wybuchu II wojny światowej, po której nie możemy się pozbierać do dnia dzisiejszego, a co najgorsze – nie możemy nawet wygrać historycznej inscenizacji. Dlatego, w ramach poprawy koordynacji, Fundacja im. Róży Luksemburg powinna następną paradę sodomitów w Warszawie zasponsorować na dzień 5 października, kiedy po udanym zakończeniu kampanii w Polsce Adolf Hitler w Alejach Ujazdowskich przyjmował defiladę. Wtedy defilowało wojsko, ale dzisiaj jesteśmy podbijani przy pomocy sodomitów, więc słuszne i sprawiedliwe jest, by to oni tego dnia tam przedefilowali. Poza nawiązaniem do tradycji termin ten ma tę dodatkową zaletę, że nikt nie będzie mógł się wymigać żadnym urlopem.

Stanisław Michalkiewicz
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29470 Przeczytał: 157 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:07, 30 Lip 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
Mój Boże! Oni chyba nie wiedzą co czynią, ale Twisted Evil zaślepił! Jedni się bawią w żołnierzyki, w wojenkę, a oni w kościółek i kapłanów.

Tam najlepiej to by było być czy iść z różańcem i z wiadrem wody święconej. Obciążony homoseksualizmem? Co, nie świadomy swojej słabości? Gdy się tak z tym obnosi, to należy zająć zdecydowane stanowisko. Jeszcze hańbi tę albę i swoją stułę "pastorską". Jest nakazem miłości bliźniego okazywać im wyrazy współczucia czy zrozumienia, ale gdy coś robią, co mogą w tym kierunku, a nie tak obnosić się z tym tak jak to widzimy.

Polecam krótki i ciekawy wywiad z ks. prof. Tadeuszem Ślipko "Homoseksualizm"

Z ks. prof. Tadeuszem Ślipko rozmawiała Agnieszka Piwar.

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Ślipko: - Świadome i dobrowolne uleganie homoseksualnym popędom jest grzechem. Natomiast samo doświadczanie tego typu pokus nie mieści się w kategorii grzechu. Stanowi jednak pole do pracy nad wyrobieniem sobie stałej dyspozycji do opanowywania tych pokus - powiedział ks. prof. Tadeusz Ślipko, międzynarodowy autorytet w dziedzinie etyki w wywiadzie dla Konserwatyzm.pl Ks. prof. Ślipko przedstawił zarys problematyki dotyczącej homoseksualizmu.

Agnieszka Piwar: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Ślipko: Na pytanie czy homoseksualizm jest chorobą, można by odpowiedzieć również pytaniem, czy na przykład jąkanie się jest chorobą? Jest oczywistym defektem, jak na przykład garb deformujący zewnętrzną sylwetkę człowieka. Mimo to w tym stopniu, w jakim nie jest chorobą, ale predyspozycją do działań moralnie nagannych, winien stać się przedmiotem szczególniejszej nad sobą kontroli i świadomego samowychowawczego wysiłku.

A.P.: Czy zatem homoseksualizm sam w sobie, jako ten często niezależny od danej osoby defekt - zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego – może być uznany za grzech?

T.Ś.: Grzechem jest tylko świadome i dobrowolne uleganie homoseksualnym popędom. Natomiast samo doświadczanie tego typu pokus nie mieści się w kategorii grzechu. Stanowi natomiast pole do pracy nad wyrobieniem sobie stałej dyspozycji do opanowywania tych pokus, innymi słowy, o czym już była mowa, do kształtowania w sobie moralnego charakteru.

A.P.: A czy w ramach tej pracy nad swoimi pokusami, jest możliwe, aby osoby o skłonnościach homoseksualnych mogły je zmienić na heteroseksualne?

T.Ś.: Stwierdzenia sformułowane w poprzednim punkcie zawierają w swej treści również dane do udzielenia jednak wstępnej tylko odpowiedzi na poruszone w tym pytaniu sprawy. Można zatem powiedzieć krótko: wygląda na to, że przynajmniej u pewnej kategorii osób nie da się wykorzenić ich biopsychicznych uwarunkowań homoseksualnych za pomocą indywidualnie podjętej autoterapii. Mogą one jednak drogą serio praktykowanej ascezy osiągnąć taki stopień panowania nad sobą, aby homoseksualne doznania nie determinowały ani aktów ich woli także ich postępowania w praktyce życia.

A.P.: 17 lipca ulicami Warszawy przeszła parada EuroPride 2010. Wzięli w niej udział homoseksualiści, środowiska feministyczne i różnej maści lewicowi aktywiści. Co takiego stało się z niegdyś chrześcijańską Europą, że dziś wartości konserwatywne są jawnie dyskryminowane, natomiast na piedestał wystawia się środowiska gejowskie. Co więcej, środowiska tradycjonalistów nie mają wsparcia w postaci silnych mediów, wpływowego „światka artystycznego”, ani pokaźnej reprezentacji w Parlamencie. W jaki zatem sposób środowiska reprezentujące chrześcijańskie wartości mogą bronić się przed wszelkimi lewicowymi dewiacjami i tym samym skutecznie promować reprezentowane przez siebie wartości?

T.Ś.: Europejska parada równości (EuroPride 2010 - przyp. red.) przeszła ulicami Warszawy. Fakt ten jest jednak nie tyle sygnałem patologii ogółu społeczeństwa, ile raczej zadziwiającej bierności katolickich organów opiniotwórczych. Wyrazy dezaprobaty winny zatem przyznać formę ożywionej akcji uświadamiania ogółu rodaków o zaistniałym niebezpieczeństwie zamętu w moralnej świadomości ogółu społeczeństwa. Ponadto, należy zdecydowanie popierać już istniejące odpowiednie organizacje, ewentualnie tworzyć także nowe, szczególnie w populacji dorastającej młodzieży.

A.P.: Jak katolik powinien zachować się w sytuacji, gdy okażę się, że ktoś z jego otoczenia jest homoseksualistą (np. gdy taką osobą jest nasz znajomy, nauczyciel w szkole, współpracownik itp.)?

T.Ś.: W stosunku do osób z otoczenia, o których wiadomo, że nie tylko są obciążone plagą homoseksualizmu, ale tę anomalię akceptują, bądź się z nią nawet obnoszą trzeba zająć postawę towarzyskiej dezaprobaty i ograniczyć maksymalnie wszelkie formy nieuniknionych kontaktów. Natomiast wobec homoseksualistów świadomych własnej słabości i czyniących, co mogą, aby do minimum zminimalizować jej zewnętrzne przejawy, wręcz nakazem miłości bliźniego jest okazywać im wyrazy współpracy w granicach rozumnej potrzeby.

A.P.: Dziękuję za rozmowę.

Ks. prof. Tadeusz Ślipko, jezuita (ur. 1918), długoletni kierownik Katedry Etyki na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej, Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz wykładowca na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Autor bardzo wielu cennych publikacji naukowych z zakresu etyki chrześcijańskiej. Międzynarodowy autorytet z zakresu etyki filozoficznej i historii etyki. Poruszał takie zagadnienia, jak: życie i płeć człowieka, etyka społeczna, kara śmierci oraz problemy współczesnej bioetyki.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zobacz też - ks. prof. Tadeusz Ślipko nt. kary śmierci:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 11:23, 25 Lut 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)