Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 X. Paweł Murzyński Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Rafael
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 20 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 18:31, 09 Mar 2016 Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica

Co sądzicie o x. Murzyńskim i czy ktoś słuchał jego konferencji na YT?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 212 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 0:11, 10 Mar 2016 Powrót do góry

Na wieki wieków. Amen!

Czy to o ten wykład chodzi?


Idea fałszywego miłosierdzia... – ks. Paweł Murziński - 08.02.2016 r.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=an6wQcG390M

Początek posłuchałam, nie miałam czasu wtedy na więcej, muszę to odsłuchać. A dostrzega Pan jakieś problemy?
Zobacz profil autora
Rafael
Użytkownik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 20 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 15:41, 10 Mar 2016 Powrót do góry

Obejrzałem chyba z 5 "z tej serii" filmów x. Pawła. Mówi inaczej niż inni.

Zaszokował mnie jego wykład na temat Apokalipsy w którym mówi o tym że Kościół Katolicki podzieli się na ten zły i Chrystusowy który będzie prześladowany (Nierządnica i Niewiasta która zbiegła na pustynię). Rzym siedzibą Antychrysta, walka kardynałów, biskupów. Prześladowanie wiernych.
On tłumaczy te proroctwa (Apokalipsa, Księga Daniela) tylko nie wiem czy dobrze, bo też często odnosi się objawień Valtorty i x. Giaagi?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 212 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:41, 22 Mar 2017 Powrót do góry

Ani proroctwa ani Apokalipsa św. Jana nie jest prognozowaniem w czasie, lecz wezwaniem do nawrócenia tu i teraz. Tym samym nie można mówić o etapach realizacji scenariusza, ponieważ całość Apokalipsy jest i pozostanie aktualna aż do skończenia świata.

Objawienia Valtorty są przecież nie uznane przez Kościoł. Kardynał Ratzinger tak się wypowiedział o tym dziele, cytuję za angielskojęzyczną stroną:

"The 'visions' and 'dictations' referred to in the work, "The Poem of the Man-God," are simply the literary forms used by the author to narrate in her own way the life of Jesus. They cannot be considered supernatural in origin." (April 17, 1993, Prot. N. 144/58i)

Co po polsku oznacza mniej więcej:

“Wizje” I “dyktanda” zreferowane w dziele “Poemat Boga- Człowieka” są po prostu literacką formą użytą przez autorkę do opowiedzenia jej własnej wizji życia Jezusa. Nie mogą być uważane za mające ponadnaturalne pochodzenie.” (17 Kwiecień 1993, Prot.N,144/58i)

Ten wpis stąd:

http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/pytanie-milosierdzie-skrucha-w-chwili-smierci,12724.html#60454


A ten x. Giaagi to co za ksiądz? czy to chodzi o ks. Stefano Gobbi? - jak tak, to też to przecież nie uznane.
Zobacz profil autora
newWalter
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 17:07, 03 Sie 2017 Powrót do góry

Według mnie, najlepszą interpretację Ksiegi Apokalipsy przedstawił amerykański teolog dr Scott Hahn w swoje książce:"Uczta Baranka. Eucharystia - Niebo na ziemi".

"W Uczcie Baranka autor odkrywa przed czytelnikiem pewien sekret Kościoła, o którym współczesny świat zapomniał, mianowicie, że dla pierwszych chrześcijan kluczem do zrozumienia Eucharystii była księga Apokalipsy. Zawarte w niej przedziwne obrazy, mistyczne wizje nieba i proroctwa wieszczące koniec świata w doskonały sposób odzwierciedlają Ofiarę eucharystyczną i jej celebrację.
Książka, napisana przystępnym, bardzo obrazowym i pięknym językiem, pomoże czytelnikowi spojrzeć na misterium Mszy Świętej nowymi oczami, modlić się sercem i uczestniczyć w liturgii z większym zaangażowaniem, zrozumieniem, entuzjazmem oraz wiarą.


Dr Scott Hahn jest wykładowcą teologii oraz Pisma Świętego na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville, Ohio; założycielem i dyrektorem Instytutu Nauk Biblijnych, prezesem fundacji Missionaries of Faith oraz autorem licznych publikacji nt. Kościoła katolickiego. W Polsce znany jest dzięki takim tytułom jak: Na początku jest miłość. Odnaleźć swoją rodzinę w Kościele i w Trójcy Świętej; Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne; Moc słowa liturgii czy Zwyczajna praca, nadzwyczajna łaska. Moja duchowa droga z Opus Dei.
Wraz z żoną Kimberly mają sześcioro dzieci."
Zobacz profil autora
newWalter
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 17:26, 03 Sie 2017 Powrót do góry

Ponadto, inny amerykański teolog katolicki dr Taylor Marshall przedstawia katolicką interpretację postaci i symboli Apokalipsy, która różni się od tej jaką przedstawił ks. Paweł Murziński.

Poniżej wolne tłumaczenie treści opisanych na jego blogu.

"Dwie bestie Apokalipsy są dwoma machinami politycznymi odpowiedzialnymi za śmierć Chrystusa i 100% wszystkich chrześcijan męczenników wczesnej epoki chrześcijaństwa.
Te dwie BESTIE to Jerozolima i Rzym.
Te dwie siły zmobilizowały się aby zabić Chrystusa (reprezentowane są przez Poncjusza Piłata oraz przez Najwyższego Kapłana).
Jednakże ten sojusz kontynuował męczeństwo świętych męczenników np. św. Jakuba oraz reszty Apostołów, a następnie niemal wszystkich męczenników aż do czasów Konstantyna.
Jeśli Rzym jest wielką i straszliwą bestią opisaną przez proroka Daniela, a Nero Cesar jest postacią historyczną związaną ze strasznymi działaniami apokaliptycznego Antychrysta, wówczas w kontekście historii łatwiej jest zrozumieć Księgę Objawienia.
Smokiem z Księgi Objawienia jest szatan. Jest to demon wężowaty, który chce zniszczyć Chrystusa i Jego zwolenników.
Straszna bestia to Czwarta bestia opisana przez Daniela – „Imperium Rzymskie”, które wydało wyrok śmierci na Jezusa Chrystusa.
Szósty król jest szóstym cesarzem Imperium Rzymskiego, którego imię to 666 (Nero Cezar) i który prześladował chrześcijan przez czterdzieści dwa miesiące – ten właśnie cesarz Neron symbolizuje przyszłego politycznego antychrysta.
Kobieta, która rodzi Mesjasza, reprezentuje Izrael, ale przede wszystkim symbolizuje najbardziej błogosławioną żydowską Dziewicę i Matkę – Najświętszą Maryję Pannę.
Nowa Górna Jerozolima jest Kościołem, ponieważ jest Ona opisana jako Oblubienica Baranka, a Baranek jest samym Chrystusem.

W Księdze Objawienia istnieją dwa dominujące symboliczne obrazy, które trzeba wyjaśnić.
Rozdział trzydziesty Apokalipsy opisuje dwie różne bestie:
Bestia powstała z morza oraz Bestia z ziemi.
Morze jest symbolem „narodów i tłumów, narodów i języków” (Ap. 17:15).
Bestia morska jest bestią rządzącą narodami pogan – Imperium Rzymskie. Ta bestia przypomina smoka i otrzymuje ranę na głowie – jest to odniesienie do protoewangelii z Księgi Rodzaju 3:15 gdy Bóg obiecał, że POTOMEK Ewy zmiażdży głowę węża.
Druga bestia pochodzi z „ziemi”.
Niektóre tłumaczenia podają „ziemię”, ale kontekst z Księgi Apokalipsy ujawnia, że „ziemia” jest określonym terytorium (miejscem).
Księga Objawienia używa wyrażenia „mieszkańcy ziemi” aż dwanaście razy i odnosi to do mieszkańców Izraela.
Tereny Palestyny obiecane były Abrahamowi, otrzymane po śmierci Mojżesza i podbite przez króla Dawida.
Określenie „ci, którzy żyją na ziemi” odnosi się do Ziemi Świętej i Stary Testament często używa tego wyrażenia, aby odnieść się do Bożego Sądu przeciwko bałwochwalczym Izraelitom mieszkającym na „ziemi”.
Bestia powstała z „ziemi” jest więc bestią powstałą z Ziemi Świętej Izraela. Ci, którzy oddają cześć tej bestii, to „mieszkańcy ziemi”, znów wspólny prorocki motyw, oznaczający bałwochwalczy Izrael.
Bestia z ziemi miała „dwa rogi, takie jak BARANEK ale mówiła jak smok” (Ap. 13:11). Innymi słowy, ta bestia wygląda i brzmi ŁAGODNIE, ale tak naprawdę jest ZŁA.

Jest to odstępny NAJWYŻSZY KAPŁAN ( lewicki system ofiarny), który nie rozpoznaje ofiary Chrystusa. Jest to forma judaizmu, który neguje mesjańskie objawienie Króla Jezusa z Nazaretu.
Może niektórym wydawać się to szokujące, że Księga Objawienia przedstawia Najwyższego Kapłana (oraz system ofiarny, który on reprezentował) jako odstępczą bestię - tę, która stała się kultem cesarstwa rzymskiego.

Należy jednak pamiętać, że w obliczu wyboru pomiędzy Cezarem a Chrystusem kapłani i przywódcy narodu żydowskiego wołali: „Nie mamy króla, tylko Cezara!” (J 19, 15).
W tej to właśnie chwili arcykapłani Izraela zamienili swą wierność Bogu Izraela w stronę Cesarza Rzymskiego.

Oddali pokłon rzymskiej bestii pogan, i w konsekwencji stali się Bestią Ziemi Świętej.
Bestia z Ziemi, która reprezentuje gwałtowną, odstępczą wersję Izraela, potrafi czynić cuda poprzez swoje zjednoczenie z diabelską rzymską Bestią z morza.

Księga Dziejów Apostolskich przedstawia wrogów Apostołów jako żydowskich magików (por. Dz 8,9-24) i jako współpracujących z rzymskimi urzędnikami (por. Dz 13, 6-11).
Bestia Ziemi też stara się zmusić chrześcijan do „czczenia bestii morskiej” pod groźbą śmierci.
Księga Dziejów Apostolskich ujawnia, że prześladowanie wczesnego Kościoła było niemal wyłącznie żydowskim prześladowaniem wiernych w porozumieniu z rzymskimi urzędnikami.
Podobnie jak w przypadku procesu i ukrzyżowania Chrystusa, odstępczy żydowscy przywódcy planowali prześladowania w sprzymierzeniu z rzymskimi żołnierzami.
Sam Paweł cierpiał z powodu „zmowy Żydów” (Dzieje 20:19) i opisał swoich prześladowców jako „dzikie bestie” (1 Kor 15,32).
Księga Apokalipsy to bitwa kosmiczna. To walka o prawdę!
Kościół Jezusa Chrystusa idzie w parze z dwoma strasznymi wrogami, którzy weszli w bezbożny sojusz: Rzym i Jerozolima.
Krótko mówiąc, Księga Objawienia jest apokaliptyczną wizją przewidującą, że Kościół Jezusa Chrystusa pokona te dwie bestie i demonicznego smoka stojącego za ich spiskowaniem.
Jest to opowieść o tym, jak Kościół pokonuje Imperium Rzymskie i staje się Kościołem Rzymsko-katolickim.
Jest to również historia tego, jak Kościół pokonuje ODSTĘPCZĄ Jerozolimę i staje się Nowym Jeruzalem.
W obu przypadkach Kościół pokonuje SZATANA przez straszne cierpienia."
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)