Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Francja - młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:37, 25 Paź 2011 Powrót do góry

Francja - młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi

Francja - czwartek, 20 października 2011, premiera bluźnierczego spektaklu w Paryżu, odważna młodzież przeszkodziła - "Dość christianofobii"

http://www.youtube.com/watch?v=EuPCF238ejI&feature=player_embedded

Więcej o tej bluźnierczej "sztuce" i brutalności policji wobec katolickich demonstrantów pisze tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Shocked Shocked Shocked

Ave Maryja .... Kyrie Eleison!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:55, 25 Paź 2011 Powrót do góry

Cytat:
Więcej o tej bluźnierczej "sztuce" i brutalności policji wobec katolickich demonstrantów pisze tu;

[link widoczny dla zalogowanych]

Tłumaczenie tego można przeczytać tu:
[link widoczny dla zalogowanych]

Ale ... jak doczytałam w internecie, to samo bluźniercze przedstawienie było 8 i 9 października grane we Wrocławiu! Tak cicho przeszło, nikt nie protestował?

"O TWARZY. WIZERUNEK SYNA BOGA"
8 października o 19:00 - 9 października o 21:00
miejsce: Wytwórnia Filmów Fabularnych [Mała Hala], ul. Wystawowa 1
VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG - WROCŁAW
[link widoczny dla zalogowanych]

Romeo Castellucci - Societas Raffaello Sanzio (fragment z tego spektaklu)
http://youtu.be/JzldOzVho6w

Pomóżmy Francuzom bronić krzyża! Podpisujmy protest! Już jest 34776! podpisów.
[link widoczny dla zalogowanych]

Protest został brutalnie stłumiony przez francuską policję.
http://youtu.be/iMiCxyBy_cA
Zobacz profil autora
Anonim Anonimus
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 92 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 21:29, 25 Paź 2011 Powrót do góry

O proszę! Jednak w zrewolucjonizowanej Francji pozostali prawdziwi, narodowi, rdzenni, katoliccy Francuzi. Zawdzięcza się to pewnie temu, że mieli tak wspaniałego Biskupa, jakim był ś.p. Marcel Lefebvre. To dlatego w głównym bastionie ateizmu jest najbardziej rozwinięte FSSPX (we Francji jest największa liczba kapłanów i mnichów z Bractwa oraz największa liczba ich kaplic, klasztorów i uczelni).
Przecz z Wielkim Wschodem Francji!
Niech żyje monarchistyczna Francja Katolicka!
Święta Joanno d'Arc - módl się za nami!


Ostatnio zmieniony przez Anonim Anonimus dnia Wto 21:30, 25 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:06, 25 Paź 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
Cytat:
Więcej o tej bluźnierczej "sztuce" i brutalności policji wobec katolickich demonstrantów pisze tu;

[link widoczny dla zalogowanych]

Tłumaczenie tego można przeczytać tu:
[link widoczny dla zalogowanych]

Pozwolę sobie zacytować całość tego tłumaczenia:

Francja: policja brutalnie pobiła katolicką młodzież protestującą przeciw skandalicznej pseudo-sztuce

Grupa paryskich studentów katolickich została brutalnie pobita przez policję. Młodzi wyznawcy Chrystusa zorganizowali w ub. czwartek protest przed jednym z teatrów - podczas premiery bluźnierczej „sztuki” włoskiego dramaturga, prowokatora Romeo Castellucciego.

Pseudo-sztuka włoskiego dramaturga przedstawia starego, wyniszczonego i pozbawionego ubrania człowieka, cierpiącego na biegunkę, którego syn wielokrotnie oporządza na oczach widza na tle wielkiej reprodukcji twarzy Chrystusa, autorstwa renesansowego twórcy Antonello da Messina. Podczas przedstawienia w powietrzu unosi się smród fekaliów. Na scenę wchodzą m.in. dzieci z tornistrami, które obrzucają obraz różnymi substancjami i przedmiotami. Wizerunek pokrywa się brązową cieczą, z której formuje się napis: „Nie jesteś moim pasterzem”.

„Sztuka” ta była prezentowana niedawno we Wrocławiu, podczas festiwalu „Dialog”. Do jej obejrzenia organizatorzy zachęcali w następujący sposób: „Jezus jako symbol, jako ikona, jako prowokacja do zastanowienia się nad kondycją ludzką. Na tle gigantycznego, renesansowego portretu Chrystusa Castellucci obnaża współczesną Golgotę starości. Syn opiekuje się zniedołężniałym ojcem. Luksus białego wnętrza nie chroni przed wciąż wydzielanymi przez chorego ekskrementami. Smród dociera aż na widownię. Twarz Jezusa na ogromnym obrazie niemal ożywa pod ciężarem ogłuszających uderzeń muzyki”.

Sztuka, dotowana z pieniędzy podatników, oburzyła francuską młodzież, która zorganizowała protesty przed teatrem Theatre de la Ville. Jedna z grup wykupiła bilety i weszła na spektakl, podczas którego rzucała cuchnącymi bombami. Protestujący mieli transparent z hasłem: „Christianofobia - mamy już dość”. Policja siłą wyciągała młodych katolików z teatru. Niektórzy zostali aresztowani.

Kolejna grupa młodych aktywistów z ruchu francuskich rojalistów - L'Action Française postanowiła zorganizować pokojową demonstrację przed teatrem. Kilkudziesięciu młodych katolików przykuło się do balustrady teatru. Do akcji wkroczyła policja w ekwipunku bojowym. Funkcjonariusze użyli ciężkiego sprzętu i gazu łzawiącego. Pojazd opancerzony najechał na nogę leżącego na ziemi, skutego kajdankami młodego człowieka. Innych młodych ludzi dotkliwie pobito i aresztowano. Jednemu z protestantów postawiono zarzut kradzieży… czapki policyjnej. Uczestnicy akcji już złożyli doniesienia na brutalne zachowanie stróżów prawa.

Przed czwartkowym spektaklem grupa AGRIF (Sojusz przeciwko rasizmowi i na rzecz poszanowania tożsamości francuskiej oraz chrześcijańskiej) złożyła w trybie pilnym wniosek z prośbą o zablokowanie pokazywania sztuki „O twarzy. Wizerunek Syna Boga” Castellucciego. Wniosek został odrzucony. Tłumaczono, że chociaż zawiera ona niewątpliwie obraźliwe i pełne przemocy sceny, to jednak istnieje „wiele sprzecznych interpretacji tej sztuki”.

Sędzia Emmanuel Binoche podkreślił, że we Francji nie istnieje prawo anty-bluźniercze, które pozwalałoby zablokować prezentację spektaklu. Jednak, jak zauważyli inni prawnicy, można było wykorzystać przepisy przeciw mowie nienawiści, która zabrania ośmieszania wierzących poprzez lżenie wizerunków świętych. Sędzia Binoche nie tylko nie zakazał prezentowania pseudo-sztuki, ale nakazał także grupie AGRIF zapłacić Théâtre de la Ville 1200 euro z tytułu poniesionych szkód.

Szczególnie bulwersujące jest to, że nieliczna grupa księży francuskich zaaprobowała „dzieło” włoskiego prowokatora. Z drugiej strony, znacznie większa grupa francuskich biskupów publicznie wyraziła zaniepokojenie wzrostem liczby anty-katolickich spektakli. Kardynał André Vingt-Trois z Paryża i rzecznik konferencji biskupów francuskich, Mgr Bernard Podvin, wezwali ostatnio francuskich katolików, aby publicznie wyrazili swoje oburzenie z powodu finansowania z ich pieniędzy bluźnierczych spektakli.

W grudniu w Paryżu ma być prezentowane inne bluźniercze przedstawienie hiszpańsko-argentyńskie: „Piknik Golgota”, które wstrząsnęło katolikami w Madrycie na początku tego roku.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:45, 31 Paź 2011 Powrót do góry

Więcej o protestach we Francji przeciwko tej bluźnierczej sztuce, zdjęcia, filmiki do obejrzenia, wypowiedź kard. Andre Vingt-Trois, etc ... proszę popatrzeć tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:52, 07 Lis 2011 Powrót do góry

Francja poruszona potężnymi pikietami
Protesty katolików oburzonych bluźnierczą sztuką


Z czołówek francuskich gazet nie schodzi sprawa pikiet, organizowanych przez katolików w proteście przeciwko bluźnierczemu przedstawieniu. Skandaliczna pseudo-sztuka włoskiego autora Romeo Castellucci zatytułowana „O twarzy. Wizerunek Syna Boga” wystawiana jest w jednym z najpopularniejszych teatrów francuskich. W ubiegłym tygodniu, tłumy katolików z krzyżami w dłoniach zgromadziły się przed Teatrem de la Ville w pobliżu katedry Notre Dame. Demonstranci śpiewali religijne pieśni w języku łacińskim i modlili się na kolanach, przepraszając Pana Boga za bluźnierstwo, którego dopuszcza się dyrekcja teatru, aktorzy i osoby uczestniczące w skandalicznym spektaklu, szydzącym z wizerunku Jezusa Chrystusa.

Pseudo-sztuka włoskiego dramaturga przedstawia starego, wyniszczonego i pozbawionego ubrania człowieka, cierpiącego na biegunkę, którego syn wielokrotnie oporządza na oczach widza. W tle umieszczona jest wielka reprodukcja obrazu twarzy Chrystusa, autorstwa renesansowego twórcy Antonella da Messiny. Podczas przedstawienia w powietrzu unosi się odór fekaliów. Na scenę wchodzą m. in. dzieci z tornistrami, które obrzucają obraz różnymi przedmiotami. Wizerunek pokrywa się brązową cieczą, z której formuje się napis: „Nie jesteś moim pasterzem”.

Image

Początkowo pikiety przed paryskim teatrem organizowała katolicka młodzież. Młodzi ludzi byli brutalnie traktowani przez policję – bici i osadzeni w areszcie. Obecnie protestują ludzie w różnym wieku. W ubiegłą sobotę przed teatrem odbyła się kolejna demonstracja. Zebrało się, według różnych źródeł, od tysiąca do około pięciu tysięcy – jak przekonują manifestanci – osób. Pikietujący obrzucili budynek teatru jajami.

Protesty poparła partia Renouveau Français (Francuskiej Odnowy), a także znany polityk, członek Frontu Narodowego, Bruno Gollnisch.

Według doniesień lewicowego portalu France24, główną siłą napędową protestów jest Institut Civitas, z którym związani są konserwatywni katolicy, walczący o „przywrócenie prymatu Jezusa Chrystusa w społeczeństwie". W kwietniu ruch zorganizował protesty przeciw zdjęciu nowojorskiego pseudo-artysty, Andresa Serrano. Bluźniercza fotografia przedstawia krucyfiks zanurzony w moczu.

W akcję przeciwko protestom katolików włączyła się aktorka Juliette Binoche i reżyser Barbet Schroeder, którzy na łamach dziennika „Le Monde” opublikowali list zatytułowany „Teatr przeciw faszyzmowi", potępiając „fanatyzm protestujących, który jest wrogiem oświecenia i wolności, w obronie których Francja tak skutecznie i chwalebnie walczyła wiele razy”.

Niestety, niektórzy francuscy biskupi zdystansowali się od protestujących, potępiając „przemoc podczas ostatnich występów”. Wydali oświadczenie, w którym zwrócili uwagę, że „nie są fundamentalistami”.

Skandaliczny spektakl włoskiego dramaturga ma być grany przez cały listopad w centrach kulturalnych różnych dzielnic paryskich. Członkowie Instytutu Civitas już wezwali do organizowania protestów.

„Sztuka” prezentowana była niedawno również we Wrocławiu podczas festiwalu „Dialog”. Do jej obejrzenia organizatorzy zachęcali w następujący sposób: „Jezus jako symbol, jako ikona, jako prowokacja do zastanowienia się nad kondycją ludzką. Na tle gigantycznego, renesansowego portretu Chrystusa, Castellucci obnaża współczesną Golgotę starości. Syn opiekuje się zniedołężniałym ojcem. Luksus białego wnętrza nie chroni przed wciąż wydzielanymi przez chorego ekskrementami. Smród dociera aż na widownię. Twarz Jezusa na ogromnym obrazie niemal ożywa pod ciężarem ogłuszających uderzeń muzyki”.

To nie koniec bluźnierczych i jawnie prowokacyjnych działań ateistów we Francji. Na 8 grudnia (Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) zaplanowano w Paryżu spektakl hiszpańskiego twórcy Rodrigo Garcii: „Piknik Golgota”. Ma on być grany w Teatrze du Rond-Point. Chrystus jest w nim przedstawiony jako terrorysta.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:25, 10 Lis 2011 Powrót do góry

Reakcja duchownych i niebywałe nadużycia policji wobec katolików protestujących w Paryżu

20 października br. wystawiono w Paryżu po raz pierwszy pseudo-sztukę włoskiego dramaturga Romeo Castelluciego pt. „O twarzy. Wizerunek Syna Boga”. Od tego czasu nie słabną protesty osób wierzących, oburzonych bluźnierczym spektaklem. Wielu młodych katolików bierze udział w nocnych czuwaniach przed teatrami, w których lżono wizerunek Jezusa Chrystusa. Każdego dnia do aresztu trafiają jakieś osoby – nawet tylko podejrzane o to, że chcą wziąć udział w proteście. Ludzi wierzących bulwersuje jednak najbardziej, reakcja niektórych hierarchów katolickich.

Dziesiątki protestujących zostało oskarżonych o „ingerencję w wolność ekspresji artystycznej przy użyciu przemocy”. Francuscy prawnicy orzekli, że w tym przypadku „przemoc” polega na „modleniu się i śpiewaniu pieśni religijnych”. Trzy osoby, zidentyfikowane przez pracodawców na zdjęciach i materiałach filmowych z protestów, straciły pracę.

Spektakl Castelluciego był grany początkowo w dwóch paryskich teatrach subsydiowanych z pieniędzy podatników. Wkrótce przeniósł się do prowincjonalnych miast Rennes, Tuluzy i Villeneuved'Ascq, gdzie wciąż są organizowane protesty.

Od pierwszej nocy, kiedy niepowiązane z sobą grupy zorganizowały różne działania na zewnątrz i wewnątrz teatru Teatru de la Ville, policja używa wobec protestujących brutalnej siły. Funkcjonariusze zatrzymali m. in. grupę 150 osób – głównie dziewcząt w wieku od 18 do 25 lat – które wychodziły z ruchliwej stacji centralnej Metro „Chatelet", znajdującej się w pobliżu Teatru de la Ville. Zostały one następnie osadzone w samochodach policyjnych i wywiezione do północnej części Paryża, gdzie przetrzymywano je przez dwa dni. Większość policjantów przyznała, że im się to nie podoba, ale „takie były rozkazy z bardzo wysoka”.

Czuwania modlitewne oraz demonstracja, którą zorganizował w sobotę 29 października ruch świeckich związany z Instytutem „Civitas" – a które zgromadziły ponad 5 tys. osób – przebiegały w ogromnej większości spokojnie i w atmosferze modlitwy. Jedynym incydentem było obrzucenie budynku teatru jajkami i oblanie go olejem napędowym przez dwóch studentów.

W tym czasie w prasie głównego nurtu już trwała nagonka na młodych katolików, oskarżanych o przemoc i ekstremizm. Przedstawiano ich jako chrześcijańskich „fundamentalistów i reakcjonistów”, niezdolnych do przystąpienia do intelektualnego „dialogu" ze współczesnym światem sztuki.

Christine Boutin, liderka francuskiej partii chadeckiej, szybko odcięła się od protestujących, określając ich mianem „katolickich integrystów", którzy są politycznie manipulowani przez skrajne ruchy religijne i protestują przeciwko sztuce, która w żaden sposób nie jest „świętokradzką prowokacją", a jedynie „przesłaniem o współczuciu".

Szczególnie niekorzystny dla protestujących jest fakt, że kilku biskupów, w tym: arcybiskup Paryża, kardynał AndréVingt-Trois, i biskup Rennes, Pierre d'Ornellas są nieugięci w publicznym interpretowaniu „dzieła” Castellucciego, jako „dzieła sztuki", prezentującego portret człowieka dekadencji i prowokującego do myślenia.

Arcybiskup Paryża,wykorzystując termin wymyślony przez Lenina, nazwał protestujących „sympatycznymi idiotami” i wezwał do zaprzestania publicznych demonstracji. Mgr d'Ornellas przekonuje katolików, że spektakl przypomina o „zwykłym, trywialnym cierpieniu”. Opowiada o doli człowieka w podeszłym wieku. Hierarcha mówił, że spektakl opowiada o głębokiej miłości syna do ojca. Wskazał, że starzec, obdzierany ze swej godności powinien przypominać nam Chrystusa, który także została odarty z wszelkiej godności, umierając na krzyżu.

Duchowny nie wspomniał jednak o kale obecnym w spektaklu Castellucciego. Napisał wręcz, że: „Dialog między Kościołem i sztuką współczesną jest koniecznym (chociaż trudnym) podejściem do ewangelizacji".

Wielu zwykłych katolików było oburzonych także tym, że list przeciwko protestującym, który podpisały znane osobistości świata kultury, poparło także trzech księży. Duchowni zwracali uwagę na potrzebę wykazania „chęci dialogu” z ludźmi sztuki. Skrytykowali oni „karykaturalny obraz katolika”.

Na szczęście kilkunastu innych francuskich biskupów wsparło działania protestujących, zwracając uwagę na zaplanowane na najbliższe miesiące prezentowanie obraźliwych dla katolików „dzieł”, będących przejawem chrystianofobii.

Biskup Raymond Centene z Vannes napisał list, powołując się na przykład prześladowanych chrześcijan na Bliskim i Środkowym Wschodzie. „Gratuluję i zachęcam wszystkich tych, którzy zgodnie ze swoją wiarą nie wahają się działać jawnie, i którzy – choć nigdy nie używali przemocy, zarówno słownej, jak i fizycznej, zostali zatrzymani przez policję i przebywali w areszcie – aby wyrażali swoją uzasadnioną dezaprobatę wobec spektakli, które są przerażające i niezgodne z wiarą” – czytamy w liście duchownego, który napłynął do Instytutu „Civitas”.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:27, 13 Lis 2011 Powrót do góry

10 listopada 2011 r. w Rennes 2000 uczestników manifestacji, śpiew, modlitwa:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Image

... a 19 listopada ma być manifestacja w Tuluzie, bo tam sztuka będzie grana.
Zobacz profil autora
Anonim Anonimus
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 92 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 20:26, 14 Lis 2011 Powrót do góry

Jak paryska hierarchia kościelna oraz paryska chadecja jest zatruta, do obrony wiary muszą przystąpić zwykli wierni o gorliwości i wierze pełnej.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:08, 21 Lis 2011 Powrót do góry

Cytat:
... a 19 listopada ma być manifestacja w Tuluzie, bo tam sztuka będzie grana.

W Tuluzie 19 listopada 2011 r. ponad 2000 uczestników manifestacji.
Filmik do obejrzenia - niestety po francusku:
[link widoczny dla zalogowanych]

Poniżej kilka zdjęć:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 12:18, 18 Cze 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:05, 21 Lis 2011 Powrót do góry

Relacja uczestniczki w tej manifestacji pani o nicku "emji" - mieszkanki Tuluzy:

Wczoraj w Tuluzie zagrano pierwszy raz "Golgote piknik".

[link widoczny dla zalogowanych]

Przed teatrem zebrala sie grupa katolikow, ok. 250, odmawiali rozaniec spiewany i spiewali piesni. Na przeciw ustawila sie kontr manifestacja i wrzeszczala swoje bluznierstwa. Jakas dziewoja sie rozebrala do pasa, inni podszeptywali modlacym sie przeklenstwa itd. Policja twardo odpychala napierajacych lewakow. Katolicy, chociaz popychani i szturchani nie dali sie sprowokowac. Fotka w prasie pokazuje tylko lewakow.

Fotke znalazlam na: [link widoczny dla zalogowanych]
bezpośredni link do zdjęcia:
[link widoczny dla zalogowanych]

Dzisiaj poszlam tam tez. Przkleczelismy 2 godziny spiewajac rozaniec, piesni, odmawiajac modlitwy naprawiajace. Ludzie szli do teatru (bilety sa rozdawane w przedsiebiorstwach za pol darmo) a my kleczelismy. Te ok. 300 osob, to wszystkie pokolenia: mlodziez, dorosli, starsi w takich samych proporcjach. Byla tez grupka tradycyjnych kapucynow. Mielismy swiece z papierowa oslonka. Lewakow bylo tylko kilku i nie byli w stanie nas przekrzyczec. Francuzi bardzo ladnie i donosnie spiewaja, kilka osob z choru spiewalo na glosy. Mielismy teksty ok. 10 piesni. Lewakom sie to nawet podobalo i pomalu tracili ochote do zaczepek. Podejrzewam, ze ich niewielka liczba byla skutkiem wczorajszego braku mozliwosci spowodowania zadymy. Okrotnie nas fotografowano. Po 2 godzinach ksiadz FSSPX (innych nie bylo, bp diecezjaly odcial sie) poblogoslawil nas i specjalnie poblogoslawil pilnujacych policjantow na co skineli mu glowami.

Glowna manifestacja w Tuluzie ma sie odbyc w sobote wieczorem w centrum miasta, pojde i opowiem.

(powyższa informacja jest z piątku)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:10, 21 Lis 2011 Powrót do góry

Informacja z soboty i niedzieli:

Tutaj fotki z glownej manifestacji, sobota wieczor:
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

Bylo nas ok. 3 tysiecy. Swietna organizacja Civitas. Przyjechaly autobusy z 4 stron Francji, nawet z Lile. Poza Bractwem PX byli tez ludzie z Instytutu ChKNK, jakis, blizej mi nieznany, biskup w biskupiej szacie. Policja sprawowala sie swietnie, kontr manifestacja minimalna, ale wulgarna okrutnie. Media oficjalne milcza, a te internetowe opluwaja nas solidnie. Powinnam zaznaczyc, ze nasi ksieza nie namawiali z ambony do manifestacji, jedynie w przesionku kosciola lezaly trakty.

Dzisiaj (niedziela) odbylo sie ostatnie przedstawienie "Golgoty picnic" w Tuluzie, a nasza grupa 250 osob znowu przestala, przekleczala, przespiewala i przemodlila 5 godzin pod teatrem. Mlodziez spisala sie swietnie, starzy byli bardzo dzielni, przeorat zadowolony ze swoich barankow. Nie musze dodawac, ze po tych 5 dniach nie czuje kolan (beton) i gardla .


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 10:24, 22 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
emji
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 23:07, 21 Lis 2011 Powrót do góry

Manifestacje w Tuluzie - relacja uczestniczki

Manifestowalismy przed teatrem codziennie od srody po 2-3 godziny, ok.250 osob. Rozaniec spiewany, na kolanach, piesni, hasla. W srode bylo ciezko, bo lewacy napierali, bluznili, pluli, nasladowali orgie itd. Nie dalismy sie sprowokowac, wiec czwartek i piatek kontrmanif juz nie przyszedl, zaledwie kilka osob troche pyskowala.

Na koniec kazdej manifestacji, ksiadz blogoslawil nas, a potem policje. W sobote na marsz przyjechali ludzie z innych miast, organizatorzy z Paryza, Przełożony dystryktu francuskiego FSSPX, biskup (nieznany mi), porte parole nastepcy tronu francuskiego. Szandary, hasla, choragwie z Najsw. Sercem Jezusa. Przemowienia, modlitwy przepraszajace, rozaniec, spiewy, hasla "Francja laicka - nie, nie, nie; Francja Katolicka - tak, tak, tak; Precz z chrystianofobia; dosyc bluznierstw; Ministe kultury do dymisji, Katolicy na ulice - lewaki do domu" itd.

Bylo nas (wszelkie stany i pokolenia) ok 2 do 2,5 tysiecy (prasa napisala 700 osob,ale umiemy liczyc). Mielismy przejsc ze srodmiescia, przez most na Garonnie i dojsc do teatru, ale zatrzymalismy sie pol kilometra za mostem i juz tam zostalismy. Podczas odmawiania rozanca spiewanego na kleczaco, widzialam biegnacych policjantow, nikt z nas nie reagowal na nich, ani na slabe wrzaski lewakow.

Okazalo sie potem, ze policja nie pozwolila nam isc dalej, bo pod teatrem zebrala sie wielka grupa lewakow gotujacych sie do starcia. Policja zatrzymala nas, ale ich takze, bylo wiec miedzy obiema grupami kilkaset metrow odleglosci. Paru lewakow przedostalo sie przez kordon, ale policja sobie poradzila z nimi lagodnie i stanowczo. Wielkie brawa dla policji, w Paryzu bylo znacznie gorzej i wielu katolikow dostalo od niej zdrowe bicie.
Po tych paru dniach jestem niema, gardlo mi wysiadlo.


Tutaj z Tuluzy:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez emji dnia Pon 23:12, 21 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:48, 29 Lis 2011 Powrót do góry

Arcybiskup Paryża, kard. André Vingt-Trois zwołał czuwanie modlitewne mające wynagrodzić Bogu za bluźnierczą sztukę teatralną „Gólgota Picnic”. Przedstawia ona groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem włącznie.

Modlitwa odpowiedzią na bluźnierstwo

Image

Sztuka, którą napisał pochodzący z Argentyny Rodrigo García, wywołała już wcześniej polemiki w Madrycie i Tuluzie. W stolicy Hiszpanii część widzów opuszczała teatr w trakcie spektaklu na widok kompletnej nagości aktorów, ukrzyżowania kobiety ze „stygmatami” i masturbacji jednej z aktorek. W Tuluzie z kolei doszło do protestów i czuwań modlitewnych przed teatrem.

W Paryżu premiera odbędzie się w teatrze Rond Point wieczorem 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. W tym czasie w katedrze Notre-Dame trwać będzie czuwanie modlitewne, obejmujące rozważanie Męki Chrystusa i adorację Jego korony cierniowej, przechowywanej w tej świątyni. Ponadto grupa katolików zamierza stać przez cały dzień 8 grudnia pod teatrem z białymi różami w dłoniach, aby uświadomić twórcom „ból chrześcijan i wezwać do wzajemnego szacunku”.

Rzecznik Konferencji Biskupów Francji podkreślił, że choć należy traktować wolność wypowiedzi jako świętą, to jednocześnie powinna ona szanować „to, co święte”. Skoro nie można przeznaczyć ani jednego euro z funduszy publicznych na cele religijne, to tym bardziej nie powinno być ono przeznaczane na poniżanie jakiejś religii – wskazał ks. prałat Bernard Podvin.

Z kolei arcybiskup Tuluzy, Robert Le Gall napisał na stronie internetowej archidiecezji, że Rodrigo García chce poddać krytyce wszelkie formy fundamentalizmu i burzy się przeciwko „wszechmocnemu Bogu, którego bał się od dziecka”. Tymczasem „nie takiego Boga głoszą chrześcijanie”. Dlatego za niesłuszne uznał „deptanie wiary ludzi wierzących” i atakowanie ich czci dla Chrystusa.

Głos zabrał także bp Dominique Rey, ordynariusz Frejus-Toulonu. Sprzeciwił się przedstawianemu przez Garcię obrazowi Chrystusa jako szaleńca, piromana, „mesjasza AIDS” – jak mówi się o Nim w spektaklu – i niemalże terrorysty, a także postrzeganiu rozmnożenia chleba i ukrzyżowania jako „zamykania człowieka w okrucieństwie”. – Wszystko to przekracza miarę tego, co chrześcijanin może usłyszeć bez doświadczenia agresji wobec tego, co mu jest najdroższe – przekonuje hierarcha. Dodaje, że projekt Garcii mający na celu „dowiedzenie, że Chrystus stworzył ikonografię przemocy” stoi „w sprzeczności z wiarą tych, którzy widzą w ofierze Chrystusa na krzyżu źródło pokoju i pojednania”.

Sam autor sztuki przyznaje, że życie Chrystusa jest w niej przedstawione za pomocą „szokujących obrazów współczesnego społeczeństwa konsumpcyjnego”, które „oddają codzienną rzeczywistość”. – Za zdrowe uważam to, że ludzie wstają i mówią, że im się to nie podoba, nawet jeśli to, co pokazuję jest tylko odbiciem tego, co mamy przed oczyma każdego dnia, ale nikt nie chce tego widzieć – stwierdził García na łamach gazety „La Depeche”.

Na stronie internetowej teatru Rond Point zapowiedź sztuki opatrzona jest zastrzeżeniem: „Zwracamy Państwa uwagę na fakt, że ten spektakl zawiera treści, które mogą zranić pewien typ wrażliwości”. Można też tam przeczytać, że „Rodrigo García i jego banda wkurzonych hiszpańskich szaleńców (...), upadłych aniołów i wściekłych prowokatorów porywa się na lęki dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa”.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29472 Przeczytał: 159 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:34, 10 Gru 2011 Powrót do góry

Ponad 7,5 tys. uczestników zgromadziło czuwanie modlitewne w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Odbyło się ono 8 grudnia wieczorem w czasie, gdy w teatrze Rond-Point odbywała się premiera spektaklu „Gólgota Picnic” (Piknik na Golgocie), uznanego za obelżywy wobec Chrystusa i Jego Męki.

Czuwanie modlitewne w obronie Chrystusa

(...)

Przez dwie godziny wierni modlili się, słuchali opisu Męki Pańskiej, śpiewali i adorowali wystawione w prezbiterium relikwie Męki Pańskiej, w tym koronę cierniową, przechowywane na co dzień w skarbcu katedralnym.

(...)

Przeciwko spektaklowi zmobilizowali się również lefebryści. Powiązany z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X Instytut Civitas zapowiedział na swojej stronie internetowej, że „żadne z paryskim przedstawień «Golgóta Picnioc» nie odbędzie się bez mobilizacji chrześcijan pod teatrem” w dniach 8-17 grudnia. Organizacja ta demonstrowała już 19 listopada w dniu premiery tego spektaklu w Tuluzie. Protestowała także przeciwko innej sztuce w paryskim Teatrze Miejskim (Théâtre de la Ville) „Sur le concept du visage du fils de Dieu” (O idei oblicza syna Bożego) Romea Castellucciego, którą uznała za przejaw „chrystianofobii”. Od tej ostatniej inicjatywy odciął się natomiast francuski episkopat. Civitas zaprasza także na marsz protestacyjny w niedzielę 11 grudnia, który ma zakończyć się pod teatrem Rond-Point.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)