Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 O nienawiści do gojów oraz Święto Światła - Chanuki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:55, 16 Lis 2009 Powrót do góry

Materiał opracowany i napisany przez bibula.com na podstawie tych tekstów źródłowych:
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1128144.html
http://jta.org/news/article/2009/11/09/1009034/rabbis-book-says-jews-can-kill-gentiles
wprost mnie szokuje, ile w nich nienawiści, to wprost ludzie chorzy z nienawiści do człowieka, sprzeciwiającego się wezwaniu Chrystusa do pójścia za Nim.

Główny Rabin armii izraelskiej potwierdza nienawiść do gojów: Będziesz potępiony jeśli wykażesz miłosierdzie wrogowi

(...)

http://www.bibula.com/?p=15701


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 23:48, 31 Gru 2009, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Angelight
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 316 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:09, 16 Lis 2009 Powrót do góry

Talmud - i wszystko jasne. O czym z nimi się jeszcze dialogować i ekumenizmowac, nie wiem...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:22, 16 Lis 2009 Powrót do góry

Naród ten powinien być odpowiednio trtaktowany, a nie głupio i bezmyślnie faworyzowany i hołubiony, jak to ma niestety miejsce. Dotyczy to w pierwszej kolejności przywódców tego narodu, którzy jak ongiś tak i obecnie, kryjąc się w cieniu współczesnej kultury i humanizmu, głosząc i gloryfikując fałszywą wolność i tolerancję.

"Jezus w Talmudzie"
Z historykiem judaizmu prof. Peterem Schäferem rozmawia Piotr Zychowicz

http://www.traditia.fora.pl/historia,41/jezus-w-talmudzie-wywiad-z-historykiem-judaizmu,2898.html

Jakoś nie pasują mi wypowiedzi tego historyka, do tego co napisane na bibule. Jakoś tak dość ładnie starał się to przedstawić.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:43, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:
Główny Rabin armii izraelskiej potwierdza nienawiść do gojów: Będziesz potępiony jeśli wykażesz miłosierdzie wrogowi
(...)
http://www.bibula.com/?p=15701


cytat z powyższego artykułu:

"Rabin Friedman należy do mesjanistycznego ruchu Żydów chasydzkich. Przedstawiciele tego ruchu znani są m.in. jako ci, którzy jeżdżąc po świecie spiskują i judaizują społeczeństwa. Znani są również z akcji zapalania Menor w miejscach publicznych, co jest planem kampanii judaizacji, głównie chrześcijańskich społeczeństw. W Polsce menory zapalane są już od kilku lat w oknie Pałacu Prezydenckiego RP. Zwyczaj wprowadził prezydent RP Lech Kaczyński kiedy to zapalił Menorę wraz z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem, wpisującym się w ten sposób w nurt judaizujący polski Kościół."


----------------------------------------------------

Menora płonie przed Białym Domem, w Berlinie, Moskwie i w polskim Sejmie, u Prezydenta R.P. oraz na ulicach Warszawy… - Lech Maziakowski

2007-12-10

Ekstremistyczna sekta żydowska Chabad-Lubavitch zapaliła 4 grudnia br. kolejną menorę – tym razem w Waszyngtonie na trawniku przed Białym Domem. W najbardziej prominentym publicznym miejscu, miejscu w którym ustawienie krzyża czy szopki bożonarodzeniowej jest zabronione, stanęła olbrzymia menora, a Prokurator Generalny USA, żydowski fanatyk i zwolennik importowanego z Izraela systemu przesłuchiwania więźniów poprzez torturowanie – Michael Mukasey zapalił pierwszą świeczkę na siedmioramiennym świeczniku. Menora przed Białym Domem jest tak wielka, że wypożyczono specjalny dźwig, aby można było zapalić lampki tego żydowskiego symbolu religijnego.

Radykalna syjonistyczna organizacja ortodoksyjnych Żydów Chabad-Lubavitch dba o ujarzmienie rządów i parlamentów wszystkich krajów i kładzie wyraźny nacisk na ukazanie opinii publicznej kto sprawuje właściwą władzę. Strona internetowa tej sekty wymienia ponad 270 miast na świecie, gdzie w publicznych miejscach zapalana jest menora. Zapłonęła ona w tym roku m.in. na Kremlu, w Berlinie przed Bramą Brandenburską, w targanym wojną Iraku, w setkach ambasad, konsulatów, parlamentów różnych krajów, na uczelniach i w akademikach – również w tych miejskich, stanowych i utrzymywanych przez państwa, w bazach wojskowych, na statkach wojennych, w sklepach, na ulicach, itp.

Również i w Polsce, wicemarszałek Jarosław Kalinowski (PSL) wraz z rabinem S.B. Stambler zapalili świeczkę menory ustawionej w Sejmie R.P., a wicepremier Waldemar Pawlak (PSL) i prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) wraz z ambasadorem Izraela, Davidem Peleg i byłym ambasadorem, Szymonem Weissem – ustawionej przed Pałacem Kultury (dawniej: imienia Józefa Stalina).

Menora zapłonęła również w oknie Pałacu Prezydenckiego R.P..
“Pierwszą świeczkę zapalili prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią. Kolejne świeczki zapalili: naczelny rabin Polski Michael Schudrich, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Piotr Kadlcik, kapelan prezydenta ks. prałat Roman Indrzejczyk, ambasador Izraela w Polsce Dawid Peleg oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, wśród nich dzieci. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo.

Prezydent życzył z okazji Chanuki Żydom mieszkającym w Izraelu i w diasporze, w tym w Polsce, “pokoju i spokoju”.” – donosi z radością polskojęzyczny serwis internetowy.

Prezydent Kaczyński otrzymał też specjalny prezentmezuzę, którą być może wkrótce zawiesi sobie na drzwiach, naśladując tym samym wielu innych polityków, w tym Gubernatora Florydy.

Czym jest sekta Chabad-Lubavitch i cały skupiający się w nim jak w soczewce żydowski fanatyzm religijny, obłąkana rasistowska ideologia i – niekoniecznie wyznawany, lecz praktyczny – syjonizm? W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze czym kieruje się ten rasistowski ruch:

“Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[...]

Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda”.

Obok mnóstwa przykładów z Talmudu – najbardziej rasistowskiej księgi spisanej ludzką ręką, ukazującej pychę grupy Übermensch – założyciele ruchu Chabad-Lubavitch, określanej dziś jako “największa na świecie żydowska organizacja edukacyjna”, rozwijają te myśli. Oto rabin Shenur Zalman nazywa nie tylko chrześcijan, ale i nie-chrześcijan, czyli wszystkich oprócz Żydów: “śmieciami, odpadkami Boga” (”supernal refuse“) – oczywiście w najgorszym znaczeniu tego określenia. Cytowany powyżej rabin Ginsburg nie wymyśla zatem nic nowego, a jedynie powtarza słowa rabina Zalmana. “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości, oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. [...] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”

Jak można zatem oceniać polityków – często nominalnie katolickich – a tym bardziej duchownych katolickich, angażujących się w imprezy celebrowania tego typu symboli religijnych? Wspomaganie ruchu, którego przywódcy oficjalnie i publicznie głoszą rasistowskie hasła, powinno mieć swój epilog w sądzie, a uczestniczenie w celebrowaniu świąt i w upublicznianiu symboli religijnych tej religii, której korzenie sięgają wyparcia się Boga, Jego ukrzyżowania, a później, przez dwa tysiąclecia czyniącej z walki z Bogiem swój główny cel – jest zdradą Jezusa Chrystusa.

Lech Maziakowski

http://www.bibula.com/?p=1451
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:01, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Cytat:
Również i w Polsce, wicemarszałek Jarosław Kalinowski (PSL) wraz z rabinem S.B. Stambler zapalili świeczkę menory ustawionej w Sejmie R.P., a wicepremier Waldemar Pawlak (PSL) i prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) wraz z ambasadorem Izraela, Davidem Peleg i byłym ambasadorem, Szymonem Weissem – ustawionej przed Pałacem Kultury (dawniej: imienia Józefa Stalina).


Image

Chanukowe światełko w Jerozolimie

Żydowska menora zapłonęła w Sejmie

2007-12-10

W poniedziałek, kiedy przypada siódmy dzień Chanuki, żydowskiego Święta Światła, w Sejmie odbyła się uroczystość zapalenia menory - świec umieszczonych w specjalnym siedmioramiennym świeczniku.

Świece zapalili wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski oraz rabin Shalom Stambler. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo. W uroczystości, która odbyła się w Sejmie po raz pierwszy, uczestniczyli także parlamentarzyści, ambasador Izraela w Polsce, David Peleg, oraz b. ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss.

Zapalanie światła jest jedną z najważniejszych czynności Chanuki - każdego dnia zapala się kolejną świecę lub pochodnie i umieszcza w chanukiji.

Święto Światła jest obchodzone na pamiątkę zwycięstwa żydowskiego rodu Machabeuszy nad wywodzącymi się z Syrii Seleucydami w 165 roku p.n.e., oczyszczenia i ponownej konsekracji jerozolimskiej świątyni (Chanuka to po hebrajsku "poświęcenie"). Po zwycięstwie Machabeusze zapalili w świątyni świecznik zwany menorą; choć zapas oliwy powinien był starczyć tylko na jeden dzień, menora paliła się 8 dni. Machabeusze uznali to za cud.

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział podczas tej uroczystości, że "światło Chanukowe dawało ludziom, dawało rodzinom nadzieję na lepsze, sprawiedliwe życie". Dodał, że dzisiaj to światło daje nadzieję całemu globalizującemu się światu. Podkreślił jednocześnie, że ten zglobalizowany świat "bez tolerancji, bez wzajemnego szacunku, bez miłości, bez pokoju nie przetrwa".

Niech te wartości, które są wpisane w ideę wiecznego światła, będą z nami wszystkimi, niech będą ze wszystkimi naszymi rodakami, ze wszystkimi Polakami, byśmy śmielej mogli patrzeć w naszą przyszłość, byśmy mogli wykorzystać tę szansę, którą dała nam historia na przełomie wieków, zwłaszcza wieku XX - jakże czasami dramatycznego, tragicznego, i XXI, który daje nam tak wiele nadziei - mówił Kalinowski.

Rabin Stambler, nawiązując do zapalenia chanukowego światła w polskim Sejmie, podkreślił, że jest to moment historyczny, bo Sejm "jest domem, który reprezentuje cały polski naród i cały czas walczył i walczy o to, żeby dodać nowego wymiaru polskiej wolności i niepodległości w Europie i w świecie".

W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia księżycowego miesiąca Kislew (listopad-grudzień).

Po uroczystości jej uczestnicy zostali zaproszeniu na poczęstunek - tradycyjne placki ziemniaczane zwane "latkes". Do potraw chanukowych należą ponadto potrawy smażone na tłuszczu - np. naleśniki czy pączki. Je się też słodycze. Dzieci dostają prezenty.

Organizatorem uroczystości żydowskiego święta Chanuka w Polsce, którego publiczna oprawa wyraża się w zapaleniu kolejnej świeczki menory, jest Chabad Polska - filia międzynarodowego ruchu Chabad- Lubavitch - największej żydowskiej organizacji edukacyjnej i społecznej na świecie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zydowska-menora-zaplonela-w-Sejmie,wid,9474855,wiadomosc.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:15, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Cytat:
Menora zapłonęła również w oknie Pałacu Prezydenckiego R.P..
“Pierwszą świeczkę zapalili prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.
Kolejne świeczki zapalili: naczelny rabin Polski Michael Schudrich, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Piotr Kadlcik, kapelan prezydenta ks. prałat Roman Indrzejczyk, ambasador Izraela w Polsce Dawid Peleg oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, wśród nich dzieci. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo.


------------------------------------------------------------------

Chanukowe światło zapłonęło w Pałacu Prezydenckim

2007-12-10

Z okazji żydowskiego Święta Światła - Chanuka - w oknie Pałacu Prezydenckiego zapłonęły świeczki umieszczone w specjalnym ośmioramiennym świeczniku zwanym "chanukija". Pierwszą świeczkę zapalili prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.

Kolejne świeczki zapalili: naczelny rabin Polski Michael Schudrich, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Piotr Kadlcik, kapelan prezydenta ks. prałat Roman Indrzejczyk, ambasador Izraela w Polsce Dawid Peleg oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, wśród nich dzieci. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo.

Prezydent życzył z okazji Chanuki Żydom mieszkającym w Izraelu i w diasporze, w tym w Polsce, "pokoju i spokoju".

Święto Światła jest obchodzone na pamiątkę zwycięstwa żydowskiego rodu Machabeuszy nad wywodzącymi się z Syrii Seleucydami w 165 roku p.n.e., oczyszczenia i ponownej konsekracji jerozolimskiej świątyni (Chanuka to po hebrajsku "poświęcenie"). Po zwycięstwie Machabeusze zapalili w świątyni świecznik zwany menorą; choć zapas oliwy powinien był starczyć tylko na jeden dzień, menora paliła się 8 dni. Machabeusze uznali to za cud. Zapalanie światła jest jedną z najważniejszych czynności Chanuki - każdego dnia zapala się kolejną świecę i umieszcza w chanukiji, która powinna stać w oknie.

Niewielka chanukija ustawiona w oknie Pałacu Prezydenckiego jest dziełem jednego z uczniów żydowskiej Szkoły Lauder-Morasha w Warszawie.W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia księżycowego miesiąca Kislew (listopad-grudzień) w tym roku przypadał on 4 grudnia.

Po uroczystości w Pałacu Prezydenckim zgromadzeni udali się na poczęstunek. Zgodnie z tradycją, podczas święta je się potrawy smażone na oleju lub oliwie - paczki, naleśniki, placki ziemniaczane zwane latkes.

Dorośli i dzieci grają też w hazardową grę z użyciem czworobocznego drewnianego bączka zwanego drejdel. W Pałacu Prezydenckim bączka na posadzce puszczali Lech Kaczyński i Piotr Kadlcik.

Michael Schudrich przypomniał także, że Chanuka to czas wręczania sobie prezentów i słodyczy (dzieci najczęściej obdarowywane są czekoladowymi monetami). Z okazji Święta Światła rabin ofiarował parze prezydenckiej model Wielkiej Synagogi przy Tłomackiem; została ona wysadzona przez hitlerowców 16 maja 1943 r., po upadku powstania w getcie warszawskim.

Z kolei przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej ofiarował Lechowi i Marii Kaczyńskim kopię mezuzy, która umieszczona jest na framudze drzwi dawnej szkoły rabinackiej Jesziwa Chachmej (Uczelni Mędrców) w Lublinie, która przed II wojną światową była najważniejszą uczelnią rabinacką na świecie. Kadlcik zwrócił uwagę na umieszczonego na mezuzie orła. Jak mówił, to znak polskości mieszkających w naszym kraju Żydów.

Mezuza to podłużny pojemnik wykonany z drewna, metalu lub szkła, zawierający zwinięty w rurkę zwitek pergaminu z tekstem modlitwy "Szema Israel" (Słuchaj Izraelu). Umieszczany jest on na framugach lub odrzwiach w domach religijnych żydów."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Chanukowe-swiatlo-zaplonelo-w-Palacu-Prezydenckim,wid,9475095,wiadomosc.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:27, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Chanuka" to po hebrajsku "poświęcenie".

Symbole - w tym doniosłe wydarzenia o randze symbolicznej - to także wielkiej mocy komunikaty. Błogosławiący (poświęcający?) po raz pierwszy w dziejach nasz parlament, rabin Shalom Stambler miał 100 procent racji twierdząc, że z punktu widzenia "nowego wymiaru polskiej niepodległości i wolności w Europie i w świecie" jest to moment historyczny".

Rabin Stambler napisał:
Rabin Stambler, nawiązując do zapalenia chanukowego światła w polskim Sejmie, podkreślił, że jest to moment historyczny, bo Sejm "jest domem, który reprezentuje cały polski naród i cały czas walczył i walczy o to, żeby dodać nowego wymiaru polskiej wolności i niepodległości w Europie i w świecie".


Warto tez zapamiętać słowa wypowiedziane przy tej okazji przez pana Jarosława Kalinowskiego: "dzisiaj to chanukowe światło daje nadzieję całemu globalizującemu się światu." Dla porządku przypomnę, że np. [b]rzymscy katolicy wierzą, że nadzieją dla świata jest Chrystus. Być może jednak pan Jarosław Kalinowski mówiąc o "globalizującym się świecie" miał na myśli coś zupełnie innego, niż świat, z którym swoje nadzieje wiążą chrześcijanie...- czy pan marszałek Kalinowski nawrócił się na judaizm talmudyczny...?
Jarosław Kalinowski napisał:
Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział podczas tej uroczystości, że "światło Chanukowe dawało ludziom, dawało rodzinom nadzieję na lepsze, sprawiedliwe życie". Dodał, że dzisiaj to światło daje nadzieję całemu globalizującemu się światu. Podkreślił jednocześnie, że ten zglobalizowany świat "bez tolerancji, bez wzajemnego szacunku, bez miłości, bez pokoju nie przetrwa".
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:57, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Znalezione w sieci:

Image Image
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:59, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Image
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:01, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Image
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:14, 19 Lis 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:
Materiał opracowany i napisany przez bibula.com wprost mnie szokuje, ile w nich nienawiści, to wprost ludzie chorzy z nienawiści do człowieka, sprzeciwiającego się wezwaniu Chrystusa do pójścia za Nim.

Główny Rabin armii izraelskiej potwierdza nienawiść do gojów: Będziesz potępiony jeśli wykażesz miłosierdzie wrogowi

(...)

http://www.bibula.com/?p=15701


Myślę, że pokrewny temat:

http://www.traditia.fora.pl/historia,41/hitlerowski-izrael-dzisiaj,1438.html
Zobacz profil autora
Angelight
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 316 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:12, 20 Lis 2009 Powrót do góry

Menora w oknie pałacu prezydenckiego symbolizuje kto tak naprawdę jest mentorem i sponsorem "naszych" "polskich" "polityków"
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:25, 16 Gru 2009 Powrót do góry

Antychrześcijańskie skandale w Pałacu Prezydenckim, Sejmie – a społeczeństwo śpi, usypiane również przez zjudaizowanych przedstawicieli Kościoła

Z okazji żydowskiego święta Chanuka, w Pałacu Prezydenckim oraz w polskim Sejmie po raz kolejny zapłonęły świeczki na Menorach – symbolu religii antychrześcijańskiej.

(...)

Uroczystość Chanuki w Pałacu Prezydenckim – 15 grudnia 2009.

Image Image Image

Image Image

Natomiast w Sejmie RP świece chanukowe zapalił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wraz z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Niesiołowski z okazji święta Chanuki otrzymał pamiątkowy świecznik żydowski.

Naczelny rabin Polski wyjaśnił, że symbolika Chanuki mówi o tym, że należy wierzyć, iż rzeczy niemożliwe mogą się zdarzyć i dlatego należy podejmować wysiłki, by osiągnąć nawet to, co wydaje się nieosiągalne.

Niesiołowski wyraził radość z faktu, że “to wielkie święto wielkiego narodu żydowskiego jest obchodzone również w gmachu polskiego parlamentu”.

W zeszłym roku Lech Kaczyński odwiedził synagogę Nożyków, gdzie zapalił świeczkę na Menorze. W uroczystości uczestniczył kapelan Prezydenta, ks. Roman Indrzejczyk.
Polecamy przyjrzeć się ortodoksji katolickiej tego księdza. Jak widać z jego poglądów i stanu wiedzy (nawet tej katechizmowej, na podstawowym poziomie) chyba bliżej mu do judaizmu niż do stanu kapłana katolickiego – zob wywiad tutaj.

Image Image Image Image

Opracowanie: Bibula - www.bibula.com - na podstawie Prezydent.pl i Money.pl
Zobacz profil autora
stefan
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1369 Przeczytał: 31 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:30, 16 Gru 2009 Powrót do góry

Cytat:
Z okazji żydowskiego święta Chanuka, w Pałacu Prezydenckim oraz w polskim Sejmie po raz kolejny zapłonęły świeczki na Menorach – symbolu religii antychrześcijańskiej.


Menora jest symbolem państwa Izrael, nie religii żydowskiej. Zapalanie menor w sejmie czy u prezydenta może mieć tylko jedno znaczenie. Dokładne wyjaśnienie poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=lMbj0xgplyA
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25303 Przeczytał: 454 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 23:29, 16 Gru 2009 Powrót do góry

stefan napisał:
Cytat:
Z okazji żydowskiego święta Chanuka, w Pałacu Prezydenckim oraz w polskim Sejmie po raz kolejny zapłonęły świeczki na Menorach – symbolu religii antychrześcijańskiej.


Menora jest symbolem państwa Izrael, nie religii żydowskiej. Zapalanie menor w sejmie czy u prezydenta może mieć tylko jedno znaczenie. Dokładne wyjaśnienie poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=lMbj0xgplyA

To co chcesz przez to powiedzieć? Jak rozumiesz to jedno znaczenie? Nie rozumiem twojej wyjaśniającej wypowiedzi. W wątku tu:
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-polska,63/lusia-oginska-synagoga-rzymsko-katolicka,2011.html
Też jest ten film pod artykułem Lusi Ogińskiej. Czy mam rozumieć, że menora w Kościele to nie, a w polskich urzędach tak?
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)