Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Parlament Europejski naciska na Litwę Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29796 Przeczytał: 332 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:39, 13 Lis 2009 Powrót do góry

Spór o zakaz propagandy homoseksualnej

Parlament Europejski naciska na Litwę

Zaostrzyła się, trwająca od trzech miesięcy, walka o propagandę homoseksualną w szkołach pomiędzy Litwą a Parlamentem Europejskim (PE). Parlament litewski wezwał rząd do zaskarżenia rezolucji PE do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – informuje LifeSiteNews.com.

Spór między Litwą a PE rozpoczął się od przyjęcia przez parlament litewski „ustawy o ochronie nieletnich przed szkodliwym wpływem informacji publicznej”, która zakazuje m.in. promocji homoseksualizmu, biseksualizmu oraz poligamii wśród dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. I chociaż prezydent Litwy pierwotnie zawetował ustawę, to jednak parlament zdołał odrzucić weto. Nowe prawo ma wejść w życie w marcu przyszłego roku.

[link widoczny dla zalogowanych]

We wrześniu Parlament Europejski przyjął – głosami 349 eurodeputowanych przeciw 218 – rezolucję, potępiającą nowe prawo litewskie. Ponadto parlamentarzyści europejscy wezwali Agencję UE ds. Praw Podstawowych, by ta zbadała ustawę litewską pod względem jej zgodności z prawami człowieka. Przedstawiciele PE rozważają także zawieszenie Litwy w prawach członka UE. Z kolei brytyjski parlamentarzysta Jean Lambert twierdzi, że nowa ustawa litewska jest sprzeczna z postanowieniami traktatowymi, w szczególności z Kartą Praw Podstawowych i Europejską Konwencję Praw Człowieka i dlatego trzeba ją anulować

Tymczasem na Litwie wciąż trwa burzliwa debata w tej sprawie. Mówi się o prawie rodziców do edukacji swoich dzieci oraz o prawie do zachowania suwerenności narodowej i w związku z tym o prawie Litwinów do stanowienia ustaw, takich jak ta o zakazie propagandy homoseksualnej, do których nie mogą się mieszać przedstawiciele władz Unii. Jednak zachowanie władz UE pokazuje to, czego od dawna się obawiano, a mianowicie, że instytucje te bezpardonowo będą ingerować w życie prywatne i sprawy rodzinne obywateli państw członkowskich.

Parlamentarzyści litewscy przyjęli uchwałę, w której domagają się, aby sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wypowiedzieli się, czy uchwalenie rezolucji przez Parlament Europejski jest zgodne z prawem. Parlament litewski twierdzi, że jeśli rezolucja PE nie zostanie unieważniona, wówczas będzie to stanowiło niebezpieczny precedens.

Litwini wyrazili także „żal i głębokie rozczarowanie” z tego powodu, że Parlament Europejski usiłował „poddać w wątpliwość legalność ustawy, uchwalonej przez zdecydowaną większość demokratycznie wybranego parlamentu w państwie członkowskim, mimo że kwestia ta nie podlega jurysdykcji PE”.

Chociaż rezolucja PE nie jest wiążąca i nie ma mocy prawnej, to jednak jest często wykorzystywana przez aktywistów do wywierania presji i budowania nieprzychylnej atmosfery wokół danego państwa. Poza tym tego typu rezolucje mogą stanowić impuls do wszczynania przez Trybunał Sprawiedliwości odpowiedniego dochodzenia. A orzeczenia Trybunału są dla państw wiążące.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29796 Przeczytał: 332 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:00, 02 Mar 2010 Powrót do góry

Litwa: ustawa o ochronie nieletnich weszła w życie

Na Litwie weszła wczoraj w życie ustawa o ochronie nieletnich przed szkodliwymi treściami propagowanymi w mediach – informuje "Nasz Dziennik". Chodzi głównie o ochronę dzieci i młodzieży przed propagandą homoseksualną. Gazeta zauważa jednak, że w dalszym ciągu ustawę ostro krytykują Amnesty International i Rada Europy, które od miesięcy domagają się od Wilna zniesienia tej ustawy, argumentując, że "dyskryminuje ona mniejszości seksualne", łamiąc tym samym prawa człowieka.

Zgodnie z ustawą, każda informacja publiczna stanowiąca reklamę stosunków homoseksualnych, biseksualnych i poligamicznych będzie uważana na Litwie za wpływającą negatywnie na zdrowie psychiczne oraz rozwój fizyczny, intelektualny i moralny nieletnich. W dokumencie przewidzianych jest ponad 20 różnych przypadków informacji podlegających ograniczeniom ze względu na ich negatywny wpływ na dzieci i młodzież – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Zabronione jest również pokazywania w litewskich mediach i szkołach obrazów zawierających okrucieństwo i przemoc, treści erotyczne, hazard i samookaleczenia. Niestety ustawa nie przewiduje żadnych szczególnych sankcji dla takich osób, co może w znacznym stopniu prowadzić do dalszych nadużyć.

"Nasz Dziennik" przypomina, że ustawa ta wywołała silne protesty lobby homoseksualnego – zarówno na Litwie, jak i w wielu innych krajach unijnych. Pomimo wprowadzonych – na niekorzyść ustawy – zmian nadal wywołuje ona krytykę ze strony propagującej związki jednopłciowe Amnesty International. Obecnie organizacji nie podoba się dyskryminujące – według niej – stwierdzenie mówiące o tym, że „propagowanie nietradycyjnej orientacji seksualnej i narażenie na przekaz zawierający pozytywny obraz relacji homoseksualnych może powodować negatywne konsekwencje dla fizycznego, psychicznego, a przede wszystkim moralnego rozwoju nieletnich”. Litewską ustawę skrytykował także komisarz ds. praw człowieka Rady Europy Thomas Hammarberg, który w nadesłanym niedawno liście do premiera Litwy Andriusa Kubiliusa i przewodniczącej sejmu Ireny Diegutiene zaznaczył, że należy podjąć działania na rzecz uwrażliwienia opinii publicznej na sytuację „grup dotkniętych dyskryminacją i nietolerancją”.

– Ustawa ta jest zgodna z naszą kulturą, tradycją i wiarą i dlatego nie rozumiem zarzutów kierowanych ze strony wspomnianych podmiotów - podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" poseł AWPL Michał Mackiewicz. – Nie możemy przecież importować forsowanych przez przeciwników ustawy zboczeń. Musimy zachować pewne wartości dla nowego pokolenia i o nie dbać tak, jak Pan Bóg nakazał, a nie pozwalać na demoralizowanie naszej młodzieży – dodał.

Nasz Dziennik Wtorek, 2 marca 2010
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29796 Przeczytał: 332 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:56, 10 Maj 2010 Powrót do góry

Litwa: parada pederastów - prowokacyjna i międzynarodowa

Pierwsza parada homoseksualistów w Wilnie zakończyła się zamieszkami. W samej paradzie, według różnych danych, wzięło udział około 500 osób. Przeciwników było dwa lub trzy razy więcej, a pilnowało ich 600 policjantów, niektórzy na koniach, inni – z psami – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

Gazeta przypomina, iż o tym, że na tej pierwszej w historii Litwy paradzie może być gorąco, wiadomo było już od kilku dni. Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Raimondas Petrauskas twierdził, że otrzymał informacje, iż podczas imprezy może dojść do niebezpiecznych dla jej uczestników wydarzeń. Dlatego 3 maja wniósł do sądu o zakazanie parady. I sąd taki zakaz wydał.

W piątek, Litewski Najwyższy Sąd Administracyjny uwzględnił skargę organizatorów i anulował decyzję sądu niższej instancji. Lider Ligi Gejów Litwy Władimir Simonko – główny organizator imprezy – dowodził, że „bezpieczeństwo będzie gwarantowane“.

Szef wileńskiej policji Kestutis Lanczinskas zapowiedział, że na miejsce zbiórki uczestników parady zostanie wpuszczonych nie więcej niż 350 osób, bo taką liczbę zapowiedzieli organizatorzy. Tymczasem już w nocy z 7 na 8 maja omal nie spłonęło biuro organizacji Stowarzyszenie na rzecz Tolerancji. Najpierw nieznane osoby wybiły okna kamieniami, a potem wrzuciły do środka koktajle Mołotowa – czytamy w „Rzeczpospolitej”

Wśród demonstrujących pederastów pojawili się europejscy politycy, pięciu euro deputowanych, kilku ambasadorów, m.in. brytyjski i francuski oraz kilkudziesięciu działaczy organizacji praw człowieka Amnesty International i wielu innych cudzoziemców.

Jak informuje „Rz”, przeciwnicy marszu rzucali kamieniami, butelkami i świecami dymnymi, krzyczeli „precz z homonazistami“ i usiłowali przedrzeć się przez kordon policji. Doszło do starć, policja użyła pałek i gazu łzawiącego. Aresztowano 12 osób.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29796 Przeczytał: 332 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:00, 10 Maj 2010 Powrót do góry

Na stronie RMF 24 możemy też przeczytać:

Pederaści stanęli naprzeciw ludzi z krzyżami

W Wilnie odbyła się pierwsza w historii Litwy parada równości. Wzięło w niej udział około 350 osób z całej Europy, w tym około 10 osób z Polski. Przeciwko paradzie protestowało kilkaset osób z krzyżami w rękach. Policja zatrzymała 12 osób. Dwie z nich posiadały m.in. materiały wybuchowe.

Protestujący nieśli tablice z napisami: "Paradzie gejów i lesbijek - nie", "Wstyd", gwizdali i rzucali świece dymne. Padały nawoływanie do przemocy. Porządku publicznego w Wilnie strzegło prawie 800 funkcjonariuszy. Policji udało się opanować sytuację.

Uczestnicy parady równości na miejsce imprezy zostali ze względów bezpieczeństwa przywiezieni autokarami, a po jej zakończeniu - odwiezieni. Dzisiejsza parada to duży sukces. To historyczny moment - powiedział Tomasz Felczak z Amnesty International Polska, który uczestniczył w wileńskiej paradzie.

Przedstawiciel szkockiej organizacji homoseksualistów Stofen McFadden przypomniał, że w Wielkiej Brytanii musiało upłynąć wiele czasu, zanim osiągnięto obecny poziom tolerancji. Mam nadzieję, że wkrótce takie przedsięwzięcia na Litwie staną się czymś naturalnym - powiedział litewskim dziennikarzom.

Udział w wileńskiej paradzie równości wzięło udział około 70 przedstawicieli Amnesty International. Byli też politycy z UE, a także dwaj litewscy posłowie: czołowa feministka z partii socjaldemokratycznej Marija Pavilioniene i poseł Partii Wskrzeszenia Narodowego Rokas Żilinskas.

[link widoczny dla zalogowanych]

Krótko! zezwierzęcenie! albo i gorzej!
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)