Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Łańcuszek niewolnictwa Maryi Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
honeczka
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 16 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:05, 18 Lut 2018 Powrót do góry

Czy ktoś słyszał, nosi lub coś wie na temat tego łańcuszka?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32692 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:35, 18 Lut 2018 Powrót do góry

honeczka napisał:
Czy ktoś słyszał, nosi lub coś wie na temat tego łańcuszka?


Chodzi o taki łańcuszek: (ponoć takie gdzieś można kupić, ja wzięłam to z ofert od prywatnych osób z OLX)

[link widoczny dla zalogowanych]

Jest o tym w Traktatacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny - św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, w części ósmej. Pytanie, czy ten żelazny łańcuszek musi być koniecznie? - jest taki punkt w Traktacie: 3. Noszenie małego, żelaznego łańcuszka i jest przypis (10) gdzie czytamy: Łańcuszki żelazne o których tu mowa, obecnie wyszły z użycia, zastępują je medaliki. Medaliki też nosi się na łańcuszkach.

[link widoczny dla zalogowanych]

Jest tu na forum trochę wątków w tym temacie, jest podana strona do Traktatatu ... do czytania on-line:

http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/caly-traktat-o-prawdziwym-nabozenstwie-do-nmp-online,513.html

... tu w pdf:

[link widoczny dla zalogowanych]

... i na stronie 66 czytamy: "236. Trzecie ćwiczenie. Jest chwalebne i bardzo pożyteczne, by ci, którzy w ten sposób uczynili się niewolnikami Jezusa i Maryi, na znak swej miłosnej niewoli nosili poświęcony łańcuszek
żelazny.(221) --> w tym przypisie czytamy: "221 W praktyce Towarzystwa Montfortańskiego łańcuszki zastępuje medalik „Maryi, Królowej Serc”.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Ja rekolekcje montforiańskie mam za sobą, które odbyłam w Tradycji i ksiądz też powiedział, że te łańcuszki nie są obowiązkowe. Przecież są dyplomy, gdzie był/jest napisany ten akt wg. św. Ludwika i własnoręcznie się podpisywało i przed Najśw. Sakr. odczytywało.

Uważam, że nie o to w tym chodzi, bo można nosić łańcuch na ręce, wymachiwać nim i się szczycić tym i można być całkiem daleko od tego niewolnictwa. Chyba że ktoś traktuje ten łańcuszek jak amulet, że go diabeł będzie mijał. Nie bądźmy gorliwsi od tego co Kościół tu postanowił.

Tu pisałam o odmawianiu Magnificat:

http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/magnificat,63.html#1427


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 14:21, 19 Kwi 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
artur_strzepka
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 15:05, 21 Maj 2018 Powrót do góry

Zewnętrzne znaki mogą być bardzo pomocne. Oczywiście pod warunkiem, że nie są traktowane zabobonnie. Wartość i łaski otrzymane przez poświęcenie się Maryi Jezusowi nie będą z pewnością przez to większe, ale przypomina nam to, czym żyjemy.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)