Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Fragment z: Wyznania z przeżyć wewnętrznych - sł. B. Rozalii Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32690 Przeczytał: 60 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:37, 23 Kwi 2017 Powrót do góry

Niezmienna nauka o Bożym Miłosierdziu


Fragment z: "Wyznania z przeżyć wewnętrznych" Sł. B. Rozalii Celakówny str.354-356. Zacytuję mały fragmencik, tak bardzo widzę tu naukę o Bożym Miłosierdziu, trzeba uznać swoja winę.

W swoich wspomnieniach R. Celakówna pisze: ogromny ból rozdzierał moją duszę, z tego powodu, że ta dusza żyje w tak strasznej nienawiści, że przez to obraża Pana Boga. Ofiarowałam to cierpienie w tej intencji, by jej Pan Jezus wszystko przebaczył. W Kościele OO Dominikanów mimowolnie płakałam , polecając Najświętszej Maryi Pannie te dusze. Gdy przyszłam do domu, cierpienie moje wzmogło się i trwało do późnego wieczora. Było to ciężkie cierpienie duszy, którego nazwać ani określić nie umiem. Pan Jezus chciał mi przyjść z pomocą i pociechą. Stanęła przed moją duszą Święta Teresa od Dzieciątka Jezus i mówiła do mnie te słowa:

"Pan przysłał mnie do ciebie, by cię pocieszyć. Modlisz się o przebaczenie win dla tej duszy, więc Pan Jezus przyjmuje twoje modlitwy i daje łaskę nawrócenia duszom grzesznym, które z tej łaski skorzystają. Tak długo nie może jej Pan Jezus przebaczyć, dopóki ona nie uzna swej winy. Ona nie chce uznać swych grzechów i za nie żałować. Przecież dobrze wiesz o tym, że nie może być tam żalu i mocnego postanowienia poprawy , gdzie się nie uznaje winy, a to jest konieczny warunek do uzyskania przebaczenia – jest to nieomylna nauka Kościoła. Pan Bóg , Prawda Odwieczna, co raz postanowił, tego nigdy nie zmienia, więc prawda odpuszczenia grzechów pozostaje na wieki niezmienna tu na ziemi i w niebie. Wiesz również i o tym, że każda spowiedź i Komunia święta niegodna ( świętokradzka ) zatwardza w sposób okropny serce grzesznika i czyni go niezdolnym na przyjęcie łaski. Pan Jezus jest bardzo obrażony na takie dusze , za nadużywanie łask, zwłaszcza Sakramentów świętych, które nie na zbawienie , lecz na potępienie służą zatwardziałym grzesznikom. Także i to nasz Pan powiedział: „Jeżeli gniewasz się z bratem, tj. bliźnim, a chcesz ofiarować dar twój Bogu , idź najpierw pojednać się z bratem, a potem przyjdź i ofiaruj dar twój. Niechaj słońce nie zachodzi na zagniewanie wasze.”

Widziałam również Julię o strasznym wyglądzie , w której sercu mieszkał szatan. Chcąc ją niejako zmusić do opamiętania , zbliżyłam się do niej , chcąc ja ucałować, lecz ona ze wstrętem i gniewem, odrzuciła mnie od siebie. Święta Teresa patrzyła na tę scenę. Na Jej obliczu malował się głęboki smutek, że ta dusza nawet z tej sposobności nie chce skorzystać. Ja myślałam, że mi serce pęknie z bólu. Święta mówi dalej:

Pan Jezus przebaczyłby jej wszystkie grzechy , gdyby się upokorzyła. Módl się dalej, by mogła uznać swój błąd.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)