Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Polska: Sejm zalegalizował ''małżeństwa'' jednopłciowe! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:53, 06 Lut 2011 Powrót do góry

Sejm zalegalizował ''małżeństwa'' jednopłciowe!

Dewianci zdobyli w Polsce kolejny przyczółek. Głosami Platformy Obywatelskiej i SLD Sejm przegłosował ustawę o tzw. prawie prywatnym międzynarodowym. Do zadań nowej ustawy należeć będzie rozstrzyganie jaki system prawny – np. polski czy obcy – należy zastosować w przypadku transgranicznego obrotu prawnego (np. gdy do czynienia mamy z mieszanym małżeństwem lub handlem przez Internet z osobą zza granicy). Posłowie Prawa i Sprawiedliwości ostrzegają jednakże, iż nowa ustawa stanowić będzie furtkę, dzięki której tzw. „małżeństwa” jednopłciowe zawarte za granicą będą musiały być uznawane w Polsce.

- Jest to wprowadzanie do polskiego porządku prawnego jednopłciowych małżeństw. W roku beatyfikacji Jana Pawła II nie należy robić takich prezentów Polakom – powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

- Sejm przyjął ustawę, która jest niezgodna z konstytucją, która godzi w porządek moralny RP, która godzi w przekonania większości obywateli naszego kraju – ostrzegał po głosowaniu szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Zapowiedział on zgłoszenie poprawek do ustawy w Senacie.

Obawiając się zapewne burzy medialnej, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uspokaja: – Nie ma żadnej wątpliwości, że zgodnie z porządkiem prawnym małżeństwem jest wyłącznie związek kobiety i mężczyzny – mówił. Przypomniał też posłom, że prawa obcego nie stosuje się, gdy ma to skutki sprzeczne z podstawowymi zapisami polskiego prawa.

Czy jednak na pewno jest to dla rządzących sprawą oczywistą? Uchwalenie kontrowersyjnej ustawy poprzedzone zostało głosowaniem nad zgłoszoną przez PiS poprawką, przypominającą iż świetle polskiego prawa tylko związek kobiety i mężczyzny uznawany jest za małżeństwo. Poprawka ta została odrzucona stosunkiem głosów 210 do 209 (a więc jednym głosem). Za poprawką głosowali posłowie PiS i PSL oraz kilku posłów Platformy Obywatelskiej. Przeciwni byli posłowie PO i SLD oraz jeden poseł PiS, który zaklinał się, iż pomylił się w głosowaniu. Marszałek Niesiołowski nie zgodził się jednak na powtórzenie głosowania.

[link widoczny dla zalogowanych]

Rzecz miała miejsce w piątek, czyli 04.02.2011, powiem więcej w I Piątek Miesiąca, w którym to dniu wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:06, 06 Lut 2011 Powrót do góry

Na wielu portalach można o tym czytać i o zbulwersowaniu takim krokiem wielu.

Tusk zalegalizował związki gejowskie i lesbijskie w Polsce?
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Czy Sejm zalegalizował małżeństwa osób jednej płci?

Ustawa Prywatne prawo międzynarodowe to według posłów PiS de facto legalizacja małżeństw homoseksualnych. Zbijają argumenty rządu i zapowiadają, że zaskarżą uchwalone w piątek prawo do Trybunału Konstytucyjnego.

(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

"Rzeczpospolita" pisała: Czy uchwalona w piątek ustawa otwiera furtkę dla związków partnerskich? Jednym głosem posłowie odrzucili poprawkę, która miała usunąć wątpliwości dotyczące uznawania związków partnerskich w Polsce.
Kłótnia o małżeństwo
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

PiS: To zgoda na związki jednopłciowe
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:18, 06 Lut 2011 Powrót do góry

Ciekawą informaję przeczytałam na [link widoczny dla zalogowanych], a mianowicie, że; 210 polskich posłów zagłosowało przeciwko uznaniu małżeństwa za związek kobiety i mężczyzny. Wśród nich byli również członkowie katolickiej organizacji Rycerze Kolumba.

Polski Sejm niszczy małżeństwo

Sejm debatował dziś nad sprawozdaniem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o rządowym projekcie ustawy „Prawo prywatne międzynarodowe”. Posłowie zgłosili w trakcie tej debaty poprawkę, która miała jasno definiować, że wedle polskiego prawa małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, a także wyjaśniała, że w Polsce nie wolno stosować reguł prawa obcego, które reguluje kwestie związków osób tej samej płci.

I choć wydawać by się mogło, że dla polskich posłów, tak często deklarujących swój katolicyzm, sprawa powinna być całkowicie oczywista – to okazało się, że tak nie jest. Poprawka – po tym, jak platformerski minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oznajmił, że sprawa ta nie ma znaczenia prawnego – przepadła w głosowaniu. 209 posłów zdecydowało się bowiem bronić normalnego rozumienia rodziny, a 210 odrzucić je.

Wśród głosujących za odrzuceniem poprawki broniącej rodziny byli także posłowie podający się za katolików, także członkowie katolickiej organizacji Rycerze Kolumba, jak choćby poseł PO Michał Szczerba.

O sprawie będziemy informować. Także podając pełną listę hańby - posłów, którzy są przeciwko normalnemu małżeństwu.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:49, 06 Lut 2011 Powrót do góry

Lista hańby, lista chwały!

To głosowanie miało wymiar symboliczny, zupełnie jednoznacznie pokazując, kto jest kim w polskim parlamencie. Posłowie, którzy nie zagłosowali za poprawką jasno definiującą małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jasno i zdecydowanie pokazali, że nie zależy im na dobru rodziny, a jeśli deklarują katolicyzm, to jest on psu na budę warty.

Z Platformy Obywatelskiej za przyjęciem poprawki broniącej małżeństwa głosowało [link widoczny dla zalogowanych]

Marek Biernacki, Andrzej Biernat Andrzej, Jacek Brzezinka, Jerzy Budnik Jerzy, Andrzej Buła, Beata Butryn, Andrzej Czerwiński, Andrzej Czuma, Joanna Fabisiak, Krzysztof Gadowski, Jarosław Gowin, Andrzej Gut-Mostowy, Andrzej Kania, Tadeusz Kopeć, Roman Kosecki, Mirosław Koźlakiewicz, Adam Krupa, Jan Kulas, Antoni Mężydło, Alicja Olechowska, Piotr Ołowski, Ireneusz Raś, Leszek Redzimski, Halina Rozpondek, Marek Rząsa, Wojciech Saługa, Mirosław Sekuła, Witold Sitarz, Andrzej Smirnow, Lidia Staroń, Piotr Van der Coghen, Wojciech Wilk, Norbert Wojnarowski, Wojciech Ziemniak, Jacek Żalek.

[link widoczny dla zalogowanych] w PO jest jednak znacznie dłuższa. A na niej między innymi:

Mirosław Drzewiecki, Waldy Dzikowski Waldy, Jerzy Fedorowicz, Magdalena Gąsior-Marek, pastor John Abaham Godson, Cezary Grabarczyk, Aleksander Grad, Paweł Graś, Rafał Grupiński, Iwona Guzowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Magdalena Kochan, Ewa Kopacz, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Konstanty Miodowicz, Joanna Mucha, Stefan Niesiołowski, Julia Pitera, Tadeusz Ross, Sławomir Rybicki, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, Michał Szczerba, Adam Szejnfeld, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Tomasz Tomczykiewicz.

Z PiS za przyjęciem poprawki było [link widoczny dla zalogowanych] W tym:

Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Aleksander Chłopek, JAndrzej Dera, Zbigniew Girzyński, Artur Górski, Krzysztof Jurgiel, Mariusz Kamiński, Beata Kempa, Maks Kraczkowski, Bolesław Piecha, Stanisław Pięta, Jerzy Polaczek, Nelli Rokita-Arnold, Jarosław Sellin, Anna Sobecka, Marek Suski, Krzysztof Tchórzewski, Ryszard Terlecki, Kazimierz Michał Ujazdowski, Teresa Wargocka, Tadeusz Wita.

Przeciw był jeden poseł (jak się dowiedzieliśmy miał się pomylić) Mieczysław Golba

PJN solidarnie głosował za przyjęciem poprawki.

Lena Dąbkowska-Cichocka, Tomasz Dudziński, Adam Gawęda, Kazimierz Hajda, Elżbieta Jakubiak, Lucjan Karasiewicz, Wiesław Kilian, Joanna Kluzik-Rostkowska, Jan Filip Libicki, Wojciech Mojzesowicz, Jan Ołdakowski, Pilch Jacek, Paweł Poncyliusz, Andrzej Sośnierz, Andrzej Walkowiak i Zbigniew Wojciechowski.

Z PSL-u na listę hańby wpisało się tylko czterech posłów: Mieczysław Łuczak, Stanisław Olas Stanisław, Wiesław Rygiel i Stanisław Witaszczyk. [link widoczny dla zalogowanych]

Jeśli chodzi o lewicę, to solidarnie, czego można było się spodziewać głosowała ona, niezależnie od barw partyjnych (SLD, SdPL) przeciwko rodzinie. [link widoczny dla zalogowanych] podzielili się. Ludwik Dorn głosował za przyjęciem poprawki, Zbigniew Chlebowski, i Andrzej Celiński przeciw.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:22, 07 Lut 2011 Powrót do góry

Posłowie nie bronili polskiej rodziny

210 polskich posłów zagłosowało jednoznacznie wbrew nauczaniu Kościoła i prawu naturalnemu – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Chodzi o poprawkę, która miała przypomnieć, że w Polsce zgodnie z Konstytucją małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny, a także, iż ustawodawstwa innych krajów, które dopuszczają inne układy, nie mogą w Polsce obowiązywać.

Debata sejmowa, która odbyła się w miniony piątek, dotyczyła sprawozdania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o rządowym projekcie ustawy Prawo prywatne międzynarodowe – informuje gazeta. Podczas niej posłowie PiS zgłosili poprawkę stwierdzającą jednoznacznie, m.in. że według prawa polskiego małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. O jej odrzuceniu zadecydował jeden głos.

Jako jedyny przeciwko poprawce zgłoszonej przez własny klub zagłosował Mieczysław Golba. Tuż po głosowaniu oświadczył, że się pomylił. Na przeprowadzenie ponownego głosowania, czego zażądał Klub PiS, nie zgodził się jednak marszałek Grzegorz Schetyna (PO).

Na hańbiącą listę jej przeciwników, oprócz lewicy i kilku posłów PSL, wpisała się większość posłów PO. Wśród tych, którzy nie chcieli bronić normalnego rozumienia małżeństwa i rodziny, byli tacy, którzy przyznają się do swojego katolicyzmu – stwierdził „Nasz Dziennik”.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych] , "Rzeczpospolita"
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:05, 08 Lut 2011 Powrót do góry

SLD chce ustanowić "związki rejestrowane" dla osób tej samej płci, które w Polsce nie mogą brać ślubów.

Homozwiązek jak małżeństwo

Sojusz finalizuje pracę nad ustawą o roboczej nazwie "o związkach rejestrowanych". Projekt, nad którym pracują: poseł Sławomir Kopyciński, mazowiecka radna tej partii Katarzyna Piekarska i działacze Kampanii przeciwko Homofobii, ma trafić do laski marszałkowskiej w marcu – dowiedziała się "Rz".

- Taka ustawa jest w Polsce potrzebna – przekonuje poseł Bartosz Arłukowicz z Klubu SLD. – Osoby żyjące w związku partnerskim mają prawo do wspólnego opodatkowania czy zasięgania wzajemnie opinii, np. o stanie zdrowia partnera.

Rejestrowane w USC

Jak ustaliła "Rz", projekt Sojuszu przewiduje, że związek rejestrowany zawrzeć w USC będą mogli zarówno kobieta i mężczyzna, jak i dwie osoby tej samej płci.

Poprzez urzędową rejestrację takiego związku pary homoseksualne nabędą prawa, które dziś w kraju przysługują jedynie małżeństwom: m.in. do wspólnego opodatkowania, dziedziczenia, otrzymania spadku po zmarłym partnerze, a także w przypadku choroby jednego z nich – do otrzymywania informacji o jego stanie zdrowia.

W momencie rejestracji w USC partnerzy będą musieli podpisać tzw. pakt solidarny. Określą w nim, które z tych możliwości chcą sobie wzajemnie przyznać.

Ale bez adopcji

W jednej sprawie zarejestrowany związek dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn nadal będzie się różnił od małżeństwa.

– W ustawie nie ma mowy o możliwości adopcji dzieci przez pary w związku homoseksualnym – zastrzega Tomasz Kalita, rzecznik SLD.
– Ustawa nie stanowi żadnego zagrożenia dla tradycyjnych związków małżeńskich, rozumianych w myśl konstytucji jako związek kobiety i mężczyzny – przekonuje w rozmowie z "Rz" Tomasz Szypuła, prezes Kampanii przeciw Homofobii. – Wprowadza ona natomiast prawną instytucję związku partnerskiego, co jest bardzo istotne z punktu widzenia osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub w przypadku gejów i lesbijek nie mogą zawrzeć ślubu. Działacze lewicy nie ukrywają, że ich projekt ustawy wiąże się z przyjętą w piątek przez Sejm ustawą – Prawo prywatne międzynarodowe. PiS chciał przyjęcia poprawki zaznaczającej, że w polskim prawie małżeństwem jest tylko związek kobiety i mężczyzny.

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski tłumaczył, iż przyjęta w tym prawie tzw. klauzula porządku publicznego jest dostatecznym zabezpieczeniem. Zgodnie z nią w przypadku sprzeczności prawa międzynarodowego z krajowym nadrzędny jest porządek prawny RP. A w konstytucji małżeństwo określone jest jako związek kobiety i mężczyzny.

Kto to przegłosuje

Zdaniem działaczy Kampanii przeciw Homofobii projekt ustawy nie ma szans na przyjęcie w obecnej kadencji. – Wierzę jednak, że będzie to możliwe w przyszłej, gdy PO będzie słabsze i będzie potrzebowało lewicowego koalicjanta – mówi Szypuła.

Tego obawia się Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta z "Frondy". – Piątkowe głosowanie w Sejmie pokazało, że istnieje prawdopodobieństwo, iż spora część PO wejdzie w koalicję z SLD i zacznie wprowadzać głęboką rewolucję w życiu społecznym. Już teraz trwa proces kulturowego przesuwania społeczeństwa na lewo – ocenia.

PO na tym etapie niczego nie przesądza. – Trzeba zobaczyć ten projekt – mówi "Rz" poseł Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). – Niektóre sprawy, m.in. kwestie podatkowe, dziedziczenia w takich związkach, wymagają uregulowania.

PiS ustawy na pewno nie poprze. – Rodzina to rodzina i ani kroku w tył – zapowiada poseł Stanisław Pięta (PiS).

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:52, 08 Lut 2011 Powrót do góry

Stanowisko SKCH im. Księdza Piotra Skargi w sprawie głosowania nad poprawką do ustawy Prawo prywatne międzynarodowe, (druk sejmowy nr 1277)

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 23:09, 09 Lut 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
Ciekawą informaję przeczytałam na [link widoczny dla zalogowanych], a mianowicie, że; 210 polskich posłów zagłosowało przeciwko uznaniu małżeństwa za związek kobiety i mężczyzny. Wśród nich byli również członkowie katolickiej organizacji Rycerze Kolumba. (...)

Dwaj posłowie PO wykluczeni z Zakonu Rycerzy Kolumba

Posłowie PO Michał Szczerba i Ireneusz Raś zostali wykluczeni z szeregów Zakonu Rycerzy Kolumba. Jest to skutek m.in. piątkowego głosowania w Sejmie, gdzie obaj głosowali przeciwko poprawce do Ustawy „Prawo prywatne międzynarodowe” – informuje portal Fronda.pl.

W piątek, podczas głosowania w Sejmie większością 1 głosu została odrzucona poprawka do Ustawy „Prawo prywatne międzynarodowe”. Poprawka postulowała wpisanie do ustawy jasnego stwierdzenia, że małżeństwem w rozumieniu projektu ustawy winien być tylko związek kobiety i mężczyzny oraz aby nie stosować przepisów prawa obcego regulujących związki osób tej samej płci. Za odrzuceniem poprawki głosowała m.in. większość posłów PO – czytamy na portalu Fronda.pl.

Komunikat Zakonu Rycerzy Kolumba w tej sprawie:

Komunikat o wykluczeniu z Zakonu Rycerzy Kolumba posła Michała Sczerby (PO) i posła Ireneusza Rasia (PO)

Działając na podstawie Statutu Rycerzy Kolumba w dniu 05.02.2011 poseł Michał Szczerba (PO) i poseł Ireneusz Raś (PO) zostali wykluczeni z szeregów Rycerzy Kolumba.

Nastąpiło to po powzięciu wiarygodnych informacji i rzetelnych dowodów, iż poseł Michał Szczerba będący Rycerzem Kolumba, m.in. w dniu 04.02.11. podczas głosowania w sejmie zachował się w sposób nie licujący z postawą Rycerza Kolumba: m.in. głosując przeciwko poprawce do Ustawy "Prawo prywatne międzynarodowe" (19-ta poprawka dodająca art. 54a), aby małżeństwem w rozumieniu projektu ustawy był tylko związek kobiety i mężczyzny oraz aby nie stosować przepisów prawa obcego regulujących związki osób tej samej płci oraz za całą ustawą po odrzuceniu tej poprawki.

Podobnie poseł Ireneusza Raś - będący Rycerzem Kolumba - głosował za Ustawą "Prawo prywatne międzynarodowe" po odrzuceniu przez Sejm 19-tej poprawki mającej dodać art. 54a: "aby małżeństwem w rozumieniu projektu ustawy był tylko związek kobiety i mężczyzny oraz aby nie stosować przepisów prawa obcego regulujących związki osób tej samej płci".

Podobne akty nieprzestrzegania rycerskich zasad i Statutu miały już miejsce ze strony obu posłów w przeszłości, m.in. podczas głosowań nad projektem ustawy zw. „contra-in vitro” w dn. 10.09.09 i 06.05.10, kiedy to poseł M. Szczerba głosował za odrzuceniem tego obywatelskiego projektu, zaś poseł Ireneusz Raś nie wziął udziału w tych głosowaniach. Ponadto w wypowiedziach publicznych obaj posłowie często dawali wyraz swym poglądom znacząco odbiegającym od prezentowanych przez Kościół i Rycerzy Kolumba np. poseł Ireneusz Raś w „Gościu Niedzielnym z 16.01.11 wypowiedział się de facto przeciwko całkowitej ochronie życia.
Powyższe fakty całkowicie uzasadniają podjętą decyzję o wykluczeniu.

W związku ze złamaniem rycerskich obowiązków zawartych m.in. w Statucie Rycerzy Kolumba (w szczególności §21) obaj posłowie zostali tym samym w trybie natychmiastowym wykluczeni z szeregów Rycerzy Kolumba i od tej pory nie mają prawa uczestniczyć w zebraniach roboczych Rycerzy Kolumba, korzystać z praw i przywilejów członka Rycerzy Kolumba lub uczestniczyć jako członek w jakichkolwiek działaniach Rycerzy Kolumba. Ponad to nie mogą się oni przedstawiać jako członek Rycerzy Kolumba oraz używać nazwy lub godła Zakonu.

Arkadiusz Urban
p.o. Delegata Krajowego
Sekretarz Rady Krajowej
Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 8:09, 10 Lut 2011 Powrót do góry

Jarosław Kaczyński także wtedy nie głosował. Dał świadectwo.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:08, 10 Lut 2011 Powrót do góry

stefan napisał:
Jarosław Kaczyński także wtedy nie głosował. Dał świadectwo.

Nie wiem czy głosował, czy nie głosował, czy był obecny na głosowaniu czy nie był obecny. Jakie to świadectwo? - też nie rozumiem. Punkt 4 Regulaminu mówi:
Cytat:
4. Forum traditia nie jest forum politycznym, jest stroną tradycji katolickiej, gdzie wymieniamy się swoimi myślami, wiadomościami w temacie Kościoła katolickiego, przybliżaniem jego nauki, zaniepokojeni też obecnym kryzysem Kościoła, działamy na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

Pewne tematy ze świata polityki są zamieszczane, ale tylko informacyjnie, żeby wiedzieć o pewnych sprawach, bez podejmowania politikierstwa.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:49, 10 Lut 2011 Powrót do góry

1.No to teraz wiesz Tereso że był nieobecny na tak ważnym głosowaniu.
2.W ten sposób pokazał że nie jest politykiem na którego moga liczyć katolicy.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:18, 16 Lut 2011 Powrót do góry

stefan napisał:
1.No to teraz wiesz Tereso że był nieobecny na tak ważnym głosowaniu.
2.W ten sposób pokazał że nie jest politykiem na którego moga liczyć katolicy.

Przecież nie na każdym głosowaniu musi być. Jak obserwujesz głosowania w telewizji to widziałeś jak to tam jest. A wiesz też dlaczego nie był? Nie musisz mi odpowiadać, bo nie będziemy tu politykować co się tobie podoba a co nie. Ja nie uogólniam, nie podpowiadam, czy jest politykiem na którego nie mogą liczyć katolicy, czy mogą, czy też mają zająć jeszcze inną postawę. Bo można było kiedyś też przeczytać i zobaczyć:

Poseł przemawiał do pustej sali w Sejmie (wideo)
(oczywiście video już usunęli - może gdzieś na YouTube jeszcze jest)

Wystąpienie trwało 7 minut, na koniec Jerzy Gosiewski powiedział: zwracam się do państwa posłów o to, byście obudzili się z marazmu!

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:23, 16 Lut 2011 Powrót do góry

No proszę, powyżej możemy przeczytać, komunikat o wykluczeniu z Zakonu Rycerzy Kolumba dwóch posłów PO, a dziś za wiara.pl czytam:

Wykluczenie z zakonu Rycerzy Kolumba - nielegalne

Wykluczenie z szeregów Rycerzy Kolumba dwóch jego członków, będących posłami Platformy Obywatelskiej, nie ma mocy prawnej i jest nieważne – stwierdził w oświadczeniu Krzysztof Orzechowski, delegat terytorialny w Polsce Zakonu Rycerzy Kolumba.

Niektóre media donosiły, że posłowie – Ireneusz Raś i Michał Szczerba – zostali usunięci z największej na świecie organizacji zrzeszającej świeckich katolików-mężczyzn. Decyzja taka miała zapaść po głosowaniu w polskim Sejmie 4 lutego br., kiedy to obaj politycy opowiedzieli się przeciwko poprawce do ustawy „Prawo prywatne międzynarodowe” postulującej, aby małżeństwem w rozumieniu projektu ustawy był tylko związek kobiety i mężczyzny, oraz by nie stosować przepisów prawa obcego regulujących związki osób tej samej płci. Obaj posłowie zagłosowali za całą ustawą po odrzuceniu poprawki dodającej art. 54a.

W oświadczeniu z 5 lutego br. podpisanym przez Arkadiusza Urbana, sekretarza stowarzyszenia „Rycerze Kolumba w Polsce” podkreślono, że „podobne akty nieprzestrzegania rycerskich zasad i statutu miały już miejsce ze strony obu posłów w przeszłości”. Chodzi tu m.in. o postawę podczas głosowań nad projektem ustawy „ contra-in vitro” 10 września 2009 r. i 6 maja ub. roku.

Zdaniem Krzysztofa Orzechowskiego, delegata terytorialnego Rycerzy Kolumba, wykluczenie posłów było nieprawne, bo sekretarz stowarzyszenia „Rycerze Kolumba w Polsce” nie miał kompetencji, by to zrobić. „Wykluczenie członka należy do wyłącznych prerogatyw Najwyższego Rycerza, Rady Dyrektorów i Delegata Terytorialnego (Prawa Zakonu, artykuły 165-166). W konsekwencji owe decyzje o wykluczeniu nie posiadają mocy i jako takie są nieważne. Ponadto, te bezprawne wykluczenia stanowią kolejne dwa przykłady - godnego ubolewania - upolityczniania Zakonu przez niektórych funkcjonariuszy Stowarzyszenia” – zaznaczył Orzechowski.

Delegat przyznał, że szczegółowo bada wszystkie fakty dotyczące zachowania dwóch rycerzy posłów. „Do tego czasu jednak obydwaj rycerze pozostają członkami Zakonu” – zapewnił.

Orzechowski poinformował również, że Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba podczas swojego niedawnego spotkania w New Haven w USA, postanowiła zawiesić Arkadiusza Urbana za niedostosowanie się do zgodnych z prawem zarządzeń przełożonych. Tymczasem zawieszony w prawach rycerza zapowiedział zwołanie Walnego Zebrania Stowarzyszenia.

Tę największą katolicką organizację zrzeszającą mężczyzn założył pod koniec XIX wieku 29-letni ks. Michael McGivney w piwnicy kościoła Najświętszej Marii Panny w New Haven, w stanie Connecticut. Członkowie tej rodzinnej organizacji bratniej przysięgli bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary.

Obecnie na całym świecie jest 1,8 mln Rycerzy Kolumba. W Polsce działa 29 rad lokalnych skupiających około półtora tysięcy osób.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:28, 16 Lut 2011 Powrót do góry

Na frondzie fajny tekst p. Terlikowskiego, odnośnie ostatnich wydarzeń:

Terlikowski: Ciury Kolumba czy jeszcze rycerze?

Na informacje dochodzące ze środowiska Rycerzy Kolumba trzeba patrzeć z niezwykłą uwagę. To bowiem środowisko w Polsce zrobiło i robi wiele, by walczyć o cywilizację życia. Niestety, „krakowskie uwikłania” i przełożenia tego środowiska na centralę zakonu w Stanach Zjednoczonych mogą łatwo doprowadzić do tego, że rycerze przekształcą się w ciury.

Decyzja o wykluczeniu dwóch posłów PO z grona rycerzy wydawałaby się czymś całkowicie oczywistym. Nie może być rycerzem wiary, życia i rodziny czy choćby członkiem katolickiego stowarzyszenia ktoś, kto głosuje przeciwko uznaniu małżeństwa za związek kobiety i mężczyzny. Nie może być nim także ktoś, kto głosuje przeciwko prawu uniemożliwiającemu eksterminację ludzi na wczesnym etapie rozwoju. I dlatego dobrze się stało, że Arkadiusz Urban usunął dwóch posłów z grona rycerzy.

Ale, jak się okazuje, fakt, że panowie działali niezgodnie z katolickimi i rycerskimi standardami, nic nie znaczy. O wiele istotniejsze jest to, że mają dobre kontakty w Stanach Zjednoczonych (gdzie rycerzami jest wielu otwarcie popierających zabijanie nienarodzonych) i cieszą się poparciem „krakówka”. Dzięki temu udało się im uzyskać przywrócenie w poczet rycerzy i zawieszenie sekretarza stowarzyszenia Arkadiusza Urbana. A powodem jest to, że postąpił on zgodnie z zasadami, choć – rzekomo, bo z naszych informacji nie wynika, by tak było – sprzecznie ze statutem.

Spór między sekretarzem (ale także szerzej - polskimi władzami Rycerzy Kolumba) a Krzysztofem Orzechowskim (czyli reprezentantem władz amerykańskich) nie jest jednak kłótnią w piaskownicy. A raczej sporem o to, czy ważne dla obrony życia środowisko nie podda się presji przeciwników życia i zwolenników kompromisów. A mówiąc wprost jest to spór o to, czy Rycerze Kolumba w Polsce będą jeszcze rycerzami czy już tylko Ciurami Kolumba. Dlatego trzeba wspierać tych, którzy chcą jeszcze walczyć o życie i dla których prawda o małżeństwie, rodzinie, aborcji czy in vitro jest ważniejsza od dobrych układów z władzą. Prawdziwy rycerz musi mieć odwagę narazić się władzy czy siłom tego świata, a nie grzecznie wykonywać ich polecenia, jak Raś, Szczerba czy broniący ich Orzechowski.

Przegrana prawdziwych rycerzy w tej walce będzie bardzo złym sygnałem dla nas wszystkich. Okaże się bowiem, że można być członkiem katolickiej, rycerskiej organizacji i opowiadać się za niszczeniem rodziny czy za likwidacją ludzi. A do tego ważne środowisko straci swój smak.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:17, 17 Lut 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
Na frondzie fajny tekst p. Terlikowskiego, odnośnie ostatnich wydarzeń:
Terlikowski: Ciury Kolumba czy jeszcze rycerze?

Dziś możemy przeczytać odpowiedź na powyższe pytanie:

Terlikowski: A jednak ciury…

Jeśli jest prawdą to, o czym pisze dzisiaj „Gazeta Wyborcza”, to ujmując rzecz krótko nikt, kto rzeczywiście jest katolikiem i mężczyzną, nie powinien mieć nic wspólnego z Rycerzami Kolumba. Organizacja ta nie ma bowiem nic wspólnego z rycerstwem, a jest zwykłą bandą facetów w kolorowych strojach, którym zależy wyłącznie na dobrych układach politycznych.

I piszę to ze świadomością, że wśród Rycerzy była i jest masa wspaniałych ludzi, którzy głęboko zaangażowali się w sprawy obrony życia, pomocy charytatywnej czy obronę Kościoła. Ocena ta nie dotyczy zatem ich, ale amerykańskich władz zakonu i ich polskiego delegata, który zdecydował się rozwiązać tę część stowarzyszenia, które rzeczywiście było rycerstwem, a nie obozowymi, platformiano-gazetowyborczymi ciurami.

[link widoczny dla zalogowanych], że Amerykanie zdecydowali się rozwiązać radę i władze polskiego stowarzyszenia, które najmocniej stawiały kwestie katolickości i wierności zasadom. A wszystko po to, by do stowarzyszenia mogło powrócić dwóch posłów Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali za zabijaniem nienarodzonych w czasie procedury in vitro i przeciwko uznaniu małżeństwa za związek kobiety i mężczyzny. – Delegat Krzysztof Orzechowski długo zmagał się z członkami warszawsko-praskiej rady. W końcu amerykańskie władze rowiązały radę i zabroniły stowarzyszeniu używania nazwy i godła Rycerzy Kolumba – mówi informator „GW”.

I już samo to, do kogo pobiegły Ciury Kolumba, by pożalić się na swoich wiernych Kościołowi kolegów, najlepiej pokazuje, ile wspólnego z rycerstwem będzie miało stowarzyszenie dowodzone przez Amerykanów. Ujmując rzecz w skrócie mniej więcej tyle samo, ile Joe Biden (zresztą Rycerz Kolumba) z katolicyzmem. Z żalem, jeśli informacje „GW” się potwierdzą, będzie trzeba pożegnać się z Rycerzami Kolumba i możliwie szybko powołać nową organizację, która przyjmie tych, którzy chcą być jednak rycerzami, a nie obozowymi ciurami na słuchach partii rządzącej i wiodących sił medialnych.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)