Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Święto Niepodległości AD 2011. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 14:06, 14 Lis 2011 Powrót do góry

Święto Niepodległości AD 2011.

Obchody naszego Święta Narodowego w tym roku, zostały zakłócone. Polecam ciekawe artykuły za bibula.com:

210 osób zatrzymanych. Prawie połowa to Niemcy
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Byłem na Marszu Niepodległości
(...)
Prawie połowa z zatrzymanych wczoraj 200 osób, to obywatele Niemiec. Zadymiarze spod znaku antify, znaleźli ciepłe schronienie w siedzibie „Krytyki Politycznej”, która promowała blokadę Marszu Niepodległości.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Rekonstruktor: Na Nowym Świecie splunął na mnie Niemiec
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:37, 15 Lis 2011 Powrót do góry

Politycy chcą wiedzieć, czy lewicowa „Krytyka Polityczna” wspierała bojówkarzy z niemieckiej Antify.

Uciekając przed policją, niemieccy anarchiści schronili się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat prowadzonej przez „Krytykę Polityczną”

„Krytyka” w ogniu krytyki

Policja zastanawia się, skąd bojówkarze z niemieckiej Antify, którzy 11 listopada, uzbrojeni m.in. w pałki, napadli na członków grupy rekonstrukcji historycznej, wzięli niebezpieczny sprzęt. Funkcjonariusze nie znaleźli go bowiem w autokarach, którymi przyjechali do Warszawy.

To jeden z powodów, dla których sprawdzają nagrania z trasy, jaką zadymiarze z Antify przemieszczali się już w stolicy. Według ustaleń „Rz" jedna z hipotez zakłada, iż Niemcy jeszcze przed zamieszkami byli w lokalu należącym do lewicowej „Krytyki Politycznej". Jej przedstawiciele zaprzeczają. Rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński nie chce na ten temat rozmawiać. Ale przyznaje: – Analizujemy monitoring z kamer na Nowym Świecie.

Po zatrzymaniu grupy niemieckich bojówkarzy funkcjonariusze w kawiarni Nowy Wspaniały Świat prowadzonej przez środowiska „Krytyki Politycznej" (tam schronili się ścigani przez policję lewaccy zadymiarze) znaleźli arsenał broni. – Tarcze, pałki, miotacze gazu i kastety. Oczywiście nikt się teraz do nich nie przyznaje – mówi „Rz" Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

– Nie możemy odpowiadać za to, co wniosła grupa zepchniętych do lokalu przez policję osób. Nikt z nas ich nie zapraszał – odpowiada Agnieszka Wiśniewska z „Krytyki Politycznej".

Ale „Rz" dysponuje apelem w języku niemieckim z zaproszeniem do udziału w blokadzie Marszu Niepodległości wystosowanym przez jej organizatora Porozumienie 11 Listopada. „Krytyka Polityczna" jest członkiem tej koalicji.

– Nie ulega wątpliwości, że „Krytyka Polityczna", a przynajmniej związane z nią środowisko, odpowiada za część zamieszek, do jakich w czwartek doszło w Warszawie – mówi „Rz" Stefan Niesiołowski (PO), były wicemarszałek Sejmu. – Trzeba to wyjaśnić.

Sprawą zajmie się Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych. – Będziemy analizować wydarzenia, uważnie zbadamy też wątek niemieckich bojówkarzy. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, kto ich zaprosił, kto wspierał – zaznacza Marek Biernacki, poseł Platformy.

Wyjaśnień chce też opozycja. Poseł Arkadiusz Czartoryski z PiS skieruje interpelację do MSWiA z prośbą o informacje, czy ustalenia służb potwierdzają związki „Krytyki Politycznej" z przyjazdem niemieckiej Antify. – Jeśli to się potwierdzi, kolejnym krokiem będzie wniosek do Ministerstwa Kultury o odebranie publicznych dotacji dla „Krytyki" – zaznacza. Podobne działania zapowiada Arkadiusz Mularczyk, szef Klubu Solidarna Polska. Resort kultury, od którego „Krytyka Polityczna" w tym roku dostała jedną z najwyższych dotacji – 140 tys. zł, sprawy nie komentuje.

Z kolei stołeczni radni PiS zażądali rozwiązania umowy najmu lokalu Nowy Wspaniały Świat.

– Miasto wynajęło go w celu realizowania programu kulturalnego, budującego pozytywny wizerunek stolicy w duchu otwartości. Mam wątpliwości, czy obecna działalność środowiska „Krytyki" wypełnia te cele, zwłaszcza w obliczu piątkowych wydarzeń – mówi „Rz" Maciej Wąsik, radny PiS.

Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat jest prowadzone w lokalu należącym do miasta.

W 2009 r. zarząd dzielnicy Śródmieście wynajął go na trzy lata Stowarzyszeniu im. Stanisława Brzozowskiego (wydawcy „Krytyki Politycznej") po preferencyjnych stawkach – 12 zł za mkw. W lokalach przy Nowym Świecie ceny sięgają kilkuset złotych za mkw. Burmistrz dzielnicy Śródmieście Wojciech Bartelski powiedział wczoraj, że na razie umowy nie rozwiąże.

– Rozważymy to, gdy znajdziemy dowody, że warunki umowy między nami a „Krytyką Polityczną" zostały złamane – stwierdził.

Ze Sławomirem Sierakowskim, redaktorem naczelnym „Krytyki Politycznej", nie udało nam się wczoraj porozmawiać. Jak nam powiedziano, przebywa w USA.

Po zamieszkach wywołanych przez kiboli i lewackich bojówkarzy w Warszawie w Święto Niepodległości zostało zatrzymanych 210 osób, w tym 92 obywateli Niemiec.

Policja przyznała wczoraj, że widoczny na opisanym przez „Rz" filmie (można go zobaczyć na rp.pl/kraj) człowiek kopiący jednego z demonstrantów to funkcjonariusz w cywilu. Czeka go postępowanie karne i dyscyplinarne.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:55, 15 Lis 2011 Powrót do góry

Władze Warszawy fundują lokal lewackiej ekstremie politycznej. Na jednym z filmów przedstawiających bojówkę grasującą na ulicach Nowego Światu 11 listopada widać Niemca, który w pewnym momencie wykonuje faszystowski salut i krzyczy: "Heil Auschwitz!"

Heil Auschwitz przed "Krytyką Polityczną"

Hanna Gronkiewicz-Waltz zafundowała Warszawie, w samym centrum miasta, polityczną kawiarnię ideologom nowej lewicy. Chodzi o klub "Nowy Wspaniały Świat" prowadzony przez osoby związane ze środowiskiem "Krytyki Politycznej". Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać. W tym roku lokal kawiarni stał się bazą wypadową dla niemieckich bandytów, którzy na zaproszenie Porozumienia 11 Listopada przyjechali do Warszawy na polskie Święto Niepodległości, by bić Polaków. Oficjalnie to grupka lewaków z tzw. antify. Ale na jednym z filmów przedstawiających niemiecką bojówkę grasującą na ulicach Nowego Światu widać Niemca, który w pewnym momencie wykonuje faszystowski salut i krzyczy: "Heil Auschwitz!".

Bandyci z antyfaszystowskiego komanda z zamaskowanymi twarzami i pałkami w rękach po natknięciu się na grupę policjantów postanawiają jednak uciec do lokalu lewackiej "Krytyki Politycznej". Trafiają tam nieprzypadkowo, bo przy wejściu stoi Michał Sutowski, komentator i autor tekstów ukazujących się w "Krytyce".

- To oczywiście niebywały skandal. Już samo zaproszenie niemieckich bojówkarzy po to, by zakłócić Marsz Niepodległości, jest potężnym skandalem. To, że anarchiści czy "antyfaszyści" krzyczą na ulicach Warszawy: "Heil Auschwitz!" jest czymś, co ciężko w jakikolwiek sposób ogarnąć rozumem.

Ciekawostką jest fakt, że jedną z osób zapraszających na blokady był człowiek z brytyjskiego zespołu, który w latach 80. nagrał piosenkę żądającą uwolnienia Rudolfa Hessa, a dziś jest piewcą Lenina - komentuje Robert Winnicki, organizator Marszu Niepodległości. Sam lokal okazał się więc dla niemieckiego komanda azylem i bazą wypadową, z której wcześniej dokonało ono ataku na paradę grup rekonstrukcyjnych, które w ramach państwowych i oficjalnych obchodów święta 11 Listopada maszerowały Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem.

- Jesteśmy oburzeni, że w Polsce 11 listopada ktoś wpadł na pomysł, aby z Niemiec zaprosić na Nowy Świat bojówki, które z pałami biegały po ulicy i zaatakowały grupę Legii Nadwiślańskiej - oświadczył poseł Arkadiusz Czartoryski. We wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie udział wzięło dwóch uczestników piątkowej parady. - Grupy rekonstrukcyjne nigdy nie będą przybudówkami partii politycznych - mówił Paweł Rozdżestwieński z Fundacji Polonia Militaris.

- Nie chcemy konfrontacji z jakąkolwiek organizacją polityczną w Polsce, chcieliśmy tylko i prosimy o to w przyszłości, aby nie zakłócano państwowych uroczystości - dodał. Członkowie historycznych grup rekonstrukcyjnych są oburzeni decyzją o zmianie trasy parady, na którą czekały tysiące warszawiaków. - Wyobraźcie sobie państwo, że 14 lipca we Francji ktoś zatrzymuje paradę kirasjerów albo na placu Czerwonym paradę rosyjskich żołnierzy? To nas najbardziej boli, że nasze przygotowania, wielotygodniowe ustalenia, treningi zostały sprowadzone do tego, że poszliśmy bokiem, że zablokowano oficjalne obchody święta 11 Listopada - święta wszystkich obywateli Rzeczypospolitej - podkreślał Czartoryski.

Prawo i Sprawiedliwość chce, by burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski wymówił umowę najemcy lokalu Nowy Wspaniały Świat, który jest ściśle związany z "Krytyką Polityczną". Stołeczne PiS przedstawi radzie dzielnicy projekt mający wywrzeć presję na władzy. W stanowisku, które radni zaproponują w formie uchwały, jest wezwanie burmistrza do pilnego "zweryfikowania warunków umowy najmu lokalu Nowy Wspaniały Świat, w którym po zamieszkach z policją na Nowym Świecie schronili się bojówkarze lewaccy".

- "Krytyka Polityczna" nie realizuje zadań, które władze miasta przed nią przedłożyły, gwarantując jej najem lokalu na preferencyjnych warunkach. Wydarzenia z 11 listopada i udzielenie schronienia niemieckim anarchistom bijącym ludzi na ulicach pokazały, że umowa została złamana - podkreśla Maciej Wąsik z warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Jednak to nie wszystko. Internauci szybko odnaleźli w materiałach zgromadzonych w sieci film z udziałem lewicowych działaczy, na którym występuje ta sama osoba, która w piątek brała udział w zamieszkach na placu Konstytucji - jako jeden z uczestników marszu ubrana w charakterystyczną śnieżnobiałą kominiarkę. - Na pl. Konstytucji prawdopodobnie mieliśmy również do czynienia z lewackimi prowokacjami, a w zamieszkach brała udział osoba znana z lewicowych manifestacji. Cała ta sekwencja zdarzeń jest nie tyle sensacyjna, ile groźna i świadczy o tym, że skrajna lewica zagraża bezpieczeństwu państwa i bezpieczeństwu publicznemu - dodaje Robert Winnicki.

Organizatorzy marszu planują opublikowanie białej księgi zawierającej dokumentację z wypadków, do jakich doszło w stolicy 11 listopada. Szczególnie tych, które nie zostały pokazane w mediach.

Zagrożenie mogło być jeszcze większe. Wczoraj policja poinformowała, że w piątek funkcjonariusze znaleźli w lokalu przy Nowym Świecie m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący. Informacja została upubliczniona dopiero wczoraj. Co ciekawe, dwa dni wcześniej zapewniano, że podczas rewizji autokarów, które bezkarnie dojechały do centrum Warszawy, nie znaleziono żadnych niebezpiecznych narzędzi. Czy w takim razie przyniesiono je wcześniej do kawiarni Nowy Wspaniały Świat?

- Z "Naszym Dziennikiem" nie rozmawiam - ucina rozmowę Michał Sutowski, który odesłał nas do swoich wyjaśnień dla portalu tvn24.pl. Próbuje przekonywać, że nie wiedział, skąd kastety i pałki zostały tam przyniesione.

- To tym bardziej interesująca sprawa. W tym kontekście ciekawie brzmią informacje o kwocie około 500 tys. zł wsparcia finansowego, jakie miasto stołeczne Warszawa wyasygnowało dla tego środowiska - dodaje radny Wąsik.

Maciej Walaszczyk

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:21, 15 Lis 2011 Powrót do góry

Na Nowym Świecie pan Rafał i jego koledzy zostali znienacka zaatakowani przez grupę niemieckich lewaków. Tych samych, którzy później schowali się przed policją w zajmowanym przez środowisko Krytyki Politycznej lokalu „Nowy Wspaniały Świat”.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:02, 15 Lis 2011 Powrót do góry

Pojechałem na ten marsz z lekkimi obawami. Nie dlatego że bałem się zadymy, w tych akurat odnajduje się świetnie, nie zależnie po której stronie barykady przyjdzie mi stać z kamerą. Martwiłem się czymś innym -- tym, że spotkam nazistów, faszystów. Sprawdziło się to jednak ku mojej uciesze w stopniu minimalnym. Ze wspomnianych nazistów to nie licząc jednego głupola z celtyckim krzyżem, widziałem tylko policyjnych bandytów wyżywających swoje frustracje na może nie „niewiniątkach" ale jednak niewinnych.

"Widziałem naziola" czyli 11.11.11 okiem blogera.

http://www.youtube.com/watch?v=4iSwjKupCO0&feature=player_embedded#!

[link widoczny dla zalogowanych]

(Dla tego filmu wprowadzono ograniczenia wiekowe na podstawie naszych wytycznych dla społeczności.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:42, 16 Lis 2011 Powrót do góry

Witam Państwa,

11 listopada 2011 przejdzie do historii jako przykład niespotykanej manipulacji medialnej, a także bardzo dziwnych działań władz i służb mundurowych. Telewizje TVP INFO i TVN 24 zamiast pokazywać kilkukilometrowy Marsz Niepodległości liczący zależnie od szacunków od 20 tysięcy do nawet 50 tysięcy uczestników przez kilka godzin pokazywały puszczane wielokrotnie w kółko te same sceny na których kilkudziesięciu chuliganów walczy z policją. Po pewnym czasie takiego robienia widzom wody z mózgu znałem już te sceny niemal na pamięć. W tym samym czasie to co naprawdę ważne mogliśmy poznać jedynie z relacji telefonicznych, gdy redaktorzy dzwonili do organizatorów Marszu Niepodległości i pytali ich gdzie oni są - to było tak kuriozalne, że aż nie mieściło się w głowie. Bo kto uwierzy, że dziennikarze nie byli w stanie zlokalizować Marszu i dotrzeć w to miejsce z kamerą? To było jak żywcem wyjęte z okresu PRL, od czasów komuny różniło się tylko tymi surrealistycznymi połączeniami z organizatorami Marszu od których zdziwieni dziennikarze słyszeli, że ogromna ilość uczestników w spokoju i doskonałej atmosferze świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Dziwne jest też to nieustanne wspominanie w mediach o stratach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych jakie wiązały się z wydarzeniami z 11 listopada w sytuacji, gdy pierwszy lepszy koncert to podobne koszty. W skali budżetu miasta czy policji to również niewielkie pieniądze - dla przykładu jest to kilkaset razy mniej niż kosztowała nas afera hazardowa zamieciona pod dywan przez rząd Tuska. Można nabrać podejrzenia, że bardzo duża frekwencja na Marszu Niepodległości zaskoczyła ekipę Tusk i
wspierające je media i wyolbrzymianiem kwestii ich kosztów próbują obrzydzić Polakom wszelkie manifestacje.

O brutalnych oraz bezsensownych lub celowo prowokacyjnych działaniach policji nie będę się rozwodził - wystarczy obejrzeć filmiki spod poniższych linków oraz poczytać najciekawsze relacje świadków. O tym, że Hanna Gronkiewicz-Waltz mogła zabronić blokady Marszu przez lewaków mówi nie tylko Zbigniew Ziobro, ale także na przykład były minister Ćwiąkalski. O zachowaniu rządu Tuska również znajdą Państwo poniżej ciekawe informacje:

Interwencja naszej dzielnej policji, wymierzona przeciwko emerytom i niepełnosprawnym.
http://www.youtube.com/watch?v=KWXtkfoQ_i8

Premierze Tusk, nagrałem Panu jednego bandytę. To policjant. Pod kolejnymi linkami inni policjanci biją ludzi z flagami.
http://www.youtube.com/watch?v=iEJn3SvnQlY&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=5lPAqfY2YhY&feature=share
http://www.youtube.com/watch?v=GtmT-QNL164&feature=player_embedded

Komenda Stołeczna Policji potwierdza, że to policjant kopał w twarz demonstranta na nagraniu, które można obejrzeć w internecie.
[link widoczny dla zalogowanych]

Większość zadym podczas Marszu Niepodległości była sprowokowana przez policję.
[link widoczny dla zalogowanych]
http://www.youtube.com/watch?v=KZRWClY5Dqs&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=5Qzumniiseo&feature=player_embedded

Bezsensowne lub prowokacyjne wejście policji w Marsz Niepodległości 11.11.11 Plac na Rozdrożu
http://www.youtube.com/watch?v=VjlArJIburo&feature=player_embedded

Według dziennikarki TVN "Bóg, Honor, Ojczyzna" zwiastuje agresywne zachowania uczestników Marszu Niepodległości.
http://www.youtube.com/watch?v=3_k_1B36GY4

Fakty TVN czyli szczyt manipulacji - po wypowiedzi rzecznika policji, że atakowali policję zwykli chuligani (czyli nie narodowcy, patrioci, którzy przyjechali świętować) redaktor mówi: "w tych starciach policji z narodowcami rannych zostało kilku policjantów".
[link widoczny dla zalogowanych]

Oto jak Marsz Niepodległości wyglądał naprawdę:
http://www.youtube.com/watch?v=GxfhyiRz8Ys&feature=share
http://www.youtube.com/watch?v=yvyXWiE9llM&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=A8RonYbIc_Q&feature=player_embedded
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Cały Marsz Niepodległości 11.11.11 - według wyliczeń blogerów oglądających ten kilkunastominutowy film przed obiektywem kamery przeszło około 30 tysięcy uczestników.
http://www.youtube.com/watch?v=0lgLeATIGug&feature=share

Najlepsze zdjęcia Marszu Niepodległości:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Konferencja prasowa organizatorów Marszu Niepodległości (o medialnych manipulacjach)
http://www.youtube.com/watch?v=1YcRHIiPjNM&feature=player_embedded

Relacje uczestników Marszu Niepodległości. Byłem na Marszu Niepodległości... Było spokojnie, żadnych awantur, żadnego naruszania prawa, nikt nie był agresywny, nie było żadnych incydentów, żadnych bijatyk, żadnego rzucania kamieniami... Było to radosne i wesołe święto. Wróciłem do domu, włączyłem telewizor i się okazuje, że uczestniczyłem w jakichś rozróbach, bójkach, paleniu samochodów.
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Prowokator zaatakował reportera podczas Marszu Niepodległości
[link widoczny dla zalogowanych]

Prowokacja się udała, ale nie do końca. Postulat blogera - zdelegalizować TVP Info z powodu kłamliwej relacji z Marszu Niepodległości.
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Kolejna szokująca informacja - niemieccy lewacy zaatakowali grupę rekonstrukcyjną w polskich mundurach. "Pluł na mundur". Przez tę grupkę lewaków zmieniono trasę Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Bloger pyta - czy ja jeszcze żyję w niepodległym kraju?
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Kto tu w co gra? Nagle warszawski ratusz oznajmia, że ma gotowe nowe, ostrzejsze przepisy o zgromadzeniach!
[link widoczny dla zalogowanych]

Profesor Jan Żaryn: Władze postanowiły doprowadzić do kilku prowokacji, a następnie w szybkim tempie przygotować nowe prawo, zabraniające ludziom manifestować swoje - krytyczne wobec władzy - poglądy i idee. Taki wniosek trzeba wyciągnąć biorąc pod uwagę różnicę między medialnym przekazem na temat Marszu, a jego faktycznym przebiegiem. Blogerzy również stawiają pytania o prowokację w związku z dziwnym zachowaniem policji.
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

- Byłem świadkiem, jak jakiś zamaskowany od stóp do głów gówniarz wyrywał kamienie z bruku. Podeszli do niego kibice, nazywani przez media kibolami, i zapytali go: "co ty wyprawiasz?" - opowiada Zbigniew Romaszewski. - W wyniku interwencji "kiboli" kamienie te w ogóle nie zostały użyte, za to pokazał je TVN. Robiło to wrażenie prowokacji - mówi były senator. - Policja brutalnie spychała manifestantów, zamiast po prostu ogłosić, jakimi ulicami mamy pójść. To wszystko robiło trochę wrażenie
ćwiczeń przed pacyfikowaniem manifestacji, do jakich niewątpliwie dojdzie w nadchodzących ciężkich dla rządu czasach - ocenia legenda opozycji z czasów PRL. Romaszewski był także świadkiem wydarzeń wokół podpalonego później wozu TVN. Jak mówi, został on świadomie opuszczony przez pilnujących go wcześniej policjantów. - To nie pierwsza tego typu prowokacja, podobną było zatrzymanie Piotra Staruchowicza na oczach tłumów uczestników obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego - stwierdza. Jego zdaniem relacje medialne z marszu były najbardziej zakłamanymi po 1989 r.
[link widoczny dla zalogowanych]

Organizator Marszu Niepodległości broni samochodów TVN przed chuliganami.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MrwS3sJxUgk

Te słowa Tuska to słowa wielkiego wstydu. Ktoś, kto niesie biało-czerwony sztandar i chce czcić pamięć Piłsudskiego i Dmowskiego, i równocześnie kopie kogoś po głowie, nie jest patriotą, tylko bandytą - tako rzekł Tusk Donald. Oczywiście udaje, że nie wie, kto wczoraj bił policjantów, kto kopał młodych polskich harcerzy przygotowujących rekonstrukcję dni chwały...
[link widoczny dla zalogowanych]

Wstrząsająca relacja świadka: "Nagle wypadło pięciu zamaskowanych z pałami. Mówili po niemiecku. Zaczęli bić". Napastnicy natychmiast potem uciekli, pochowali się w kawiarni Nowy Świat należącej do lewackiej "Krytyki Politycznej".
[link widoczny dla zalogowanych]

Pobity przez niemiecką bojówkę. 40-letni Rafał Gołuch, gdynianin na co dzień mieszkający na Wyspach Brytyjskich to jedna z ofiar agresji lewicowych bojówkarzy z Niemiec w czasie Dnia Niepodległości. Rafał Gołuch ma urazy głowy i złamany strop oczodołu.
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Oto dowód kto zaprosił niemieckich bojówkarzy! "Państwo Tuska znowu okazało się mocne - jak zwykle w gębie".
[link widoczny dla zalogowanych]

Rafał Ziemkiewicz o swoim udziale w Marszu Niepodległości.
[link widoczny dla zalogowanych]

Na jakim marszu byłem - Łukasz Warzecha
[link widoczny dla zalogowanych]

Zbigniew Ziobro: Premier i rząd nie potrafili zagwarantować bezpieczeństwa Polakom, którzy chcieli w sposób godny, często z własnymi dziećmi uczcić Święto Niepodległości. Były minister sprawiedliwości zarzucił rządowi, że złagodził odpowiedzialność karną dla chuliganów i zaniechał rozwoju jego projektu sądów 24-godzinnych. Dziś nagle, te sądy okazują się być dobrym rozwiązaniem. - Rząd nie zdał egzaminu, szuka winy w złym prawie - mówił Ziobro. Rząd powinien się wziąć do pracy, a nie tylko
PR-owskich oświadczeń, że premier nakazał surowo karać. Od karania są sądy. Pan premier nic nie może sądom nakazać - mówił Ziobro.
[link widoczny dla zalogowanych]

Filip Stankiewicz

Tekst zamieściłem na kilku portalach m.in.:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

P.S. Proszę o przekazanie informacji ludziom zainteresowanym losem naszego kraju. Często o to proszę, ale w tym przypadku uważam to za naprawdę ważne, bo to wydarzenie może złamać potęgę kłamliwych mediów i ograniczyć ich wpływ na wyborców. Ponieważ skala manipulacji jest ogromna, a jej świadków było kilkadziesiąt tysięcy - wszystko zależy od naszej aktywności i umiejętności dotarcia z informacją do jak największej ilości ludzi.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:36, 18 Lis 2011 Powrót do góry

Niemcy z Antify pozwą polską policję?

Jak daleko mogą posunąć się skrajne niemieckie organizacje bojówkarskie? Po własnych „dokonaniach” z 11 listopada chcą złożyć pozew zbiorowy przeciw polskiej policji.

Ich zuchwałość jest nielimitowana. Przypomnijmy – przyjechali do Warszawy z jasnymi zamiarami – atakowania Polaków cieszących się z rocznicy odzyskania niepodległości. Uzbroili się w kastety, pałki, gaz. Ukryli twarze pod kominiarkami. Niektórzy, aby zmylić czujność policji i tych, na których czyhali, przebrali się za sanitariuszy. Atakowali osoby idące z flagami na Marsz Niepodległości, lżyli uczestników pochodu grup rekonstrukcyjnych, pluli na historyczne polskie mundury. Obrażali przechodniów. Wreszcie ukryli się w klubie Krytyki Politycznej, skąd wyłapała ich policja.

Czy takie osoby można uznać za ofiary? Niemieccy anarchiści czują się pokrzywdzeni. „Gazeta Wyborcza”, od początku stająca po stronie lewackich radykałów i usprawiedliwiająca ich zachowanie, donosi, że chcą oni sądzić się z polską policją.

- Trzymali nas kilka godzin pod gołym niebem, twarzą do muru. Jeden z cywilów bił naszego kolegę po nogach pałką teleskopową. Innego zabrali do piwnicy, gdzie kazali mu się rozebrać do naga – mówi dziennikarzowi „Wyborczej” jeden z zatrzymanych. Policjanci mieli śpiewać “Deutschland, Deutschland über alles” czy używać nazistowskiego pozdrowienia “Heil Hitler!” Niemcy skarżą się też, że przez kilkanaście godzin nie dostali nic do jedzenia ani picia, nie wolno im było pójść do toalety, musieli spać na ziemi.

Rzecznika warszawskiej policji Macieja Karczyńskiego nie dziwi relacja Niemców: - Zawsze w takich przypadkach osoby przez nas zatrzymywane podczas zamieszek w trakcie różnych zgromadzeń publicznych twierdzą potem, że były bite i źle traktowane przez policję. Naszym działaniom przyglądali się przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz nasz policyjny pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka. Nie mieli zastrzeżeń.

Według „GW” jutro w Berlinie pod hasłem: “K…, K… i jeszcze raz K…” lewicowcy mają zorganizować imprezę, z której dochód ma być przeznaczony na pokrycie grzywien, jakie na Niemców nałożą polskie sądy.

Ojciec jednego z zatrzymanych członków niemieckiej bojówki powiedział, że pozew przeciwko policji zostanie złożony na początku grudnia, po procesach, które wytoczono Niemcom.

- Syn i jego koledzy po powrocie z Warszawy muszą się poddać terapii.

Sądząc po zachowaniu niemieckich bojówkarzy na warszawskich ulicach, terapia rzeczywiście może być im potrzebna.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Jeszcze mają czelność się skarżyć?
Shocked
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29719 Przeczytał: 66 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:50, 22 Lis 2011 Powrót do góry

Cytat:
Premierze Tusk, nagrałem Panu jednego bandytę. To policjant. Pod kolejnymi linkami inni policjanci biją ludzi z flagami.

http://www.youtube.com/watch?v=iEJn3SvnQlY&feature=player_embedded

(...)

Pobity przez policjanta, usłyszał wyrok

Wśród osób skazanych po zamieszkach w Warszawie w Święto Niepodległości jest mężczyzna, którego pobił nieumundurowany policjant.

Sprawa stała się głośna, gdy portal Nowy Ekran opublikował relację jednego ze swoich blogerów. Zarejestrował on na ulicy Poznańskiej w Warszawie jak grupa policjantów zatrzymuje kilkanaście osób. Jeden z funkcjonariuszy bije zatrzymanego, który nie stawia oporu. Przejdź do tego fragmentu nagrania.

Pobity przez policjanta Daniel K. był jedyną osobą, która usłyszała zarzut naruszenia nietykalności osobistej policjanta. Pozostałe osoby oskarżono o dużo poważniejsze przestępstwo - czynną napaść na funkcjonariusza. Mieszkaniec Trzebnicy został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności. Zapowiada odwołanie.

Według rzecznika warszawskiej policji Macieja Karczyńskiego, Daniel K. już wcześniej szarpał się z policjantem. - Potwierdziliśmy jego tożsamość i zawiadomiliśmy o tym sąd - powiedział tvnwarszawa.pl. Inną wersję wydarzeń przedstawia K. w rozmowie z Gazetą Polską. Przekonuje, że w miejscu, w którym doszło do zdarzenia znanego z filmu, znalazł się kiedy chciał opuścić ogarnięty zamieszkami plac Konstytucji. Miał iść w miejsce zbiórki ustalone z innymi osobami z autokaru, którym przyjechał do Warszawy. Zapewnia, że nie atakował policji.

<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/X-BUCmSBwxY?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/X-BUCmSBwxY?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

To jego kopał w twarz policjant sadysta!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X-BUCmSBwxY

Opisywanej przez Karczyńskiego szarpaniny nie widać na filmie zarejestrowanym przez użytkownika Nowego Ekranu. Daniel K. jest uchwycony na nagraniu krótko przed akcją policji. Nie wyróżnia się swoim zachowaniem. Grupa, w której się porusza nie jest w tym momencie agresywna.

Funkcjonariusz, który pobił Daniela K. i zeznawał przeciwko niemu, jest na zwolnieniu lekarskim (ma uraz ręki). Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk zapowiedział, że zostanie zawieszony. Toczy się w jego sprawie prokuratorskie śledztwo.

rp.pl
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)