Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 W awangardzie genderrewolucji: trzecia płeć 'tymczasowa' Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:01, 21 Sie 2013 Powrót do góry

Trzecia płeć. Niemcy w awangardzie genderrewolucji

Już 1 października w Niemczech wejdzie w życie prawo, które pozwalać będzie na wpisanie trzeciej opcji przy określaniu płci dziecka. Niemieccy ustawodawcy pod wpływem ideologii gender wprowadzają obok normalnych płci tzw. płeć tymczasową.

Na razie z tego absurdalnego prawa będą mogli skorzystać tylko rodzice w szpitalu. Nie wiadomo jeszcze czy zmiany dotkną również inne państwowe dokumenty, takie jak paszport.

Z nowego prawa w Niemczech bardzo zadowolone są środowiska pederastów i mężczyzn zamiłowanych w przebieraniu się za kobiety. Mają oni nadzieję że decyzja państwa niemieckiego wywrze presję na Brukselę i inne państwa UE, aby wprowadziły one podobne absurdalne zmiany w swym prawie.

Niestety należy się spodziewać, że znajdą się tacy rodzice, którzy skorzystają z nowego prawa, gdyż od dłuższego czasu na świecie bardzo rozpowszechniony i promowany jest przez lobby homoseksualne oraz inne ośrodki rewolucyjne model wychowania oparty na tzw. niedeterminowaniu płci dziecka.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 13:57, 20 Lip 2015, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 14:09, 02 Wrz 2013 Powrót do góry

Wygląda na to, że nie tylko Niemcy.

W październiku rząd przedstawi projekt ustawy skrojony specjalnie dla transseksualistów. Płeć ma korygować sąd na wniosek osoby pełnoletniej, procedura ma trwać szybciej niż dziś, dla transseksualistów przygotowane zostaną też nowe dowody tożsamości.

Tusk chce „płci tymczasowej”

Do szczegółów projektu dotarła „Rzeczpospolita”. Dziś, by zmienić płeć chcący okaleczyć się mężczyzna lub czująca się mężczyzną kobieta musi przejść przez wiele urzędniczych i sądowych szczebli, a także pozwać rodziców z powodu błędnego ustalenia płci ich dziecka. Choć trudno w to uwierzyć, takie rzeczy dzieją się w Polsce. Rząd Donalda Tuska chce, by sprawy sądowe były rozstrzygane sprawniej, a transseksualiści wcześniej dostawali specjalne dokumenty potwierdzające nową tożsamość.

Rząd chce skorzystać z procedury, którą w latach 80-tych ustalili specjaliści od zaburzeń seksualnych. Jej najważniejszym elementem jest próbny okres, tzw. test realnego życia. O rozpoczęciu testu i jego długości zdecyduje komisja lekarska. Wcześniej będzie musiała ocenić, czy zespół dezaprobaty płci ma charakter stały – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Na czas okresu próbnego transseksualista otrzyma specjalny dokument potwierdzający nową tożsamość i rozpocznie terapię hormonalną. Dojdzie więc do sytuacji, w której w dowodzie tożsamości będzie widniała de facto… płeć tymczasowa. Na tym etapie nie będzie mógł jeszcze poddać się nieodwracalnym chirurgicznym zmianom, np. wyglądu genitaliów - by w okresie próby mógł wycofać się ze swojej decyzji.

Po zakończeniu testu realnego życia sąd wyda orzeczenie o korekcie płci metrykalnej. Wprowadzi zmiany do akt bieżących stanu cywilnego i wyda nowy dowód osobisty. Niezmieniony pozostanie jednak akt urodzenia.

Źródło: „Rzeczpospolita”
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:19, 05 Lis 2013 Powrót do góry

Niemcy jak Pakistan i Bangladesz. Wprowadzono „płeć X”

Niemcy jako jedyny kraj w Europie wprowadziły prawo zezwalające na niepodawanie płci dziecka po urodzeniu. Rodzicom pozostawiono w tym zakresie „swobodę”. Mogą oni nie wypełniać rubryki dotyczącej płci w akcie urodzenia.

Ta swoboda decydowania o płci dziecka – zdaniem inicjatorów ustawy – ma na celu usunąć presję wywieraną na rodziców, którzy w przypadku gdy u noworodka zaobserwowano obok cech żeńskich cechy męskie, musieli decydować o płci noworodka. Wkrótce potem lekarze przeprowadzali zabiegi operacyjne, zmierzające do wyeliminowania albo cech męskich, albo cech żeńskich.

Pretekstem do zmiany niemieckiego prawa stały się nagłośnione przypadki tzw. osób interseksualnych, które tuż po urodzeniu poddano operacji. Jedna z nich żaliła się, że „nie jest ani mężczyzną, ani kobietą, lecz potworkiem stworzonym przez lekarzy”.

Zgodnie z nowymi przepisami w paszportach niemieckich obok znaków: M (mężczyzna), F(kobieta) pojawi się trzecie określenie – X (płeć nieokreślona).

Środowiska homoseksualne mają nadzieję, że nowe prawo przyspieszy redefinicję małżeństwa. Jak na razie wciąż obowiązują przepisy zgodnie z którymi za małżeństwo uznaje się związek jednego mężczyzny z jedną kobietą.

Podobne prawo w zakresie nieokreślania płci posiadają Australijczycy i Nowozelandczycy. Również Bangladesz od 2011 r. i Pakistan zezwalają swoim obywatelom na niepodawanie płci we wnioskach paszportowych.

W Indiach trzecia kategoria płci pojawiła się na listach wyborczych już w 2009 roku. Najwcześniej jednak tzw. interseksualne osoby zaczęły być uznawane w Tajlandii.

Zgodnie z nauczaniem Kościoła, każdy człowiek już od urodzenia ma określoną płeć, a tzw. hermafrodytyzm (noworodek ma męskie i żeńskie cechy płciowe) to zaburzenie, które wymaga korekcji medycznej. Lekarze na podstawie badania genetycznego (chromosomalnego) są w stanie określić faktyczną płeć dziecka.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:56, 20 Lip 2015 Powrót do góry

Ekspresowa zmiana płci w aktach stanu cywilnego

Image

Już we wtorek 21 lipca będzie miało miejsce drugie czytanie, zgłoszonego przez skrajną lewicę, projektu ustawy o uzgodnieniu płci (druk sejmowy nr 1469). Projekt został 9 lipca 2015 r. przyjęty przez połączone sejmowe komisje zdrowia oraz sprawiedliwości. Jego głównym inspiratorem jest poseł Anna Grodzka.

Oficjalnie projekt przedstawiano jako służący rozwiązaniu problemów osób cierpiących na transseksualizm. Projekt ten był prezentowany jako ułatwienie dla nader wąskiej grupy osób cierpiących na zaburzenia tożsamości płciowej i stworzenie podstawy prawnej dla ustawowego usankcjonowania oraz ułatwienia zmian wpisu o płci w aktach stanu cywilnego. Zmiany te były postulowane przez organizacje LGBT oraz przez RPO.

Projekt, który dopiero co wyszedł z komisji w istotny sposób odbiega od deklarowanych początkowo intencji. Nade wszystko, nie tylko osoby cierpiące na zaburzenia tożsamości płciowej będą mogły skorzystać z przepisów projektowanej ustawy i dokonać zmiany w aktach stanu cywilnego dotyczącej płci. W komisji przeforsowano projekt ustawy w kształcie wprowadzającym systemowe zmiany, które realnie mogą prowadzić do destabilizacji norm społecznych oraz regulacji prawnych potwierdzających obiektywny, dychotomiczny podział ludzi na kobiety i mężczyzn.

Należy wskazać na trzy główne zagrożenia jakie niesie za sobą omawiany projekt ustawy – 1) rozmycie pojęcia płciowości, 2) zatarcie, istotne z punktu widzenia porządku prawnego, z konstytucją na czele, podziału na kobiety i mężczyzn, aż wreszcie 3) stworzenie formalnej procedury, która pozwoli w ekspresowy sposób dokonać zmian w aktach stanu cywilnego na podstawie subiektywnych żądań jednostki.

Projektowana ustawa de facto na nowo definiuje pojęcie płci, bowiem uzależnia możliwość jej zmiany wyłącznie od prywatnych odczuć osoby zainteresowanej. Traci zatem jakiekolwiek znaczenie cały biologiczny, zobiektywizowany wymiar ludzkiej płciowości. Zgodnie z art. 1 „ustawa określa procedurę i skutki uzgodnienia płci osób, których tożsamość płciowa różni się od ich płci wpisanej do aktu urodzenia”, a z kolei z treści art. 3 pkt 1 możemy dowiedzieć się, że tożsamość płciowa to „utrwalone, intensywnie odczuwane doświadczenie i przeżywanie własnej płciowości, która odpowiada lub nie płci wpisanej do aktu urodzenia”. W ten sposób, do pojęcia tożsamości wprowadza się istotny element braku tożsamości (brak zgodności między subiektywnymi odczuciami i urzędowym potwierdzeniem faktu biologicznego).

Z powyższego wynika, że ustawa będzie miała zastosowanie nie tylko do osób cierpiących na transseksualizm, ale także do wszystkich, których zaburzenia tożsamości płciowej pozwalać będą na kwestionowanie wpisów metrykalnych. Chodzić będzie zwłaszcza o osoby transgenderyczne, podejmujące praktyki homoseksualne lub transwestytów, ale również osoby cierpiące na schizofrenię lub chorobę afektywną dwubiegunową objawiające się właśnie w zaburzeniach tożsamości płciowej.

Projekt stwarza też możliwość zacierania różnic między poszczególnymi typami zaburzeń, pozwalając na różne klasyfikowanie poszczególnych osób. W celu dokonania zmiany płci wystarczające będzie przedstawienie dwóch orzeczeń od dowolnie wybranych seksuologów (lekarza lub psychologa) lub psychiatrów. Projekt nie stwarza żadnych wymogów co do wyglądu zewnętrznego, nawet dokonania drobnych zabiegów kosmetycznych, o interwencjach operacyjnych nie wspominając. W efekcie, fizyczny wymiar ludzkie płciowości będzie całkowicie pozbawiony znaczenia przy rozpatrywaniu ludzkiej płciowości. Co więcej, uczestnikami postępowania nie będą mogły być inne osoby niż wnioskodawca, co uniemożliwia ochronę praw np. małoletnich dzieci osoby wnioskującej o zmianę płci. Wreszcie kompetencje sądu zostały drastycznie ograniczone, przez sprowadzenie jego roli do badania kompletność dokumentów, który będzie jedynie zatwierdzał zmianę płci wg życzenia wnioskodawcy.

Wprowadzenie proponowanych zmian będzie prowadzić nie tylko do zasadniczej destabilizacji systemu prawnego ale również umożliwi praktyki społecznie patologiczne. Wyjątkowa łatwość zmiany płci metrykalnej grozi przede wszystkim nadużyciami w kontekście instytucji małżeństwa. Łatwo bowiem sobie wyobrazić, jak po zmianie płci opartej jedynie o poświadczone przez dwóch lekarzy osobiste odczucia jednostki, będzie mogła ona wstąpić w związek małżeński z osobą formalnoprawnie płci przeciwnej, ale jednak pod względem fizycznym, genetycznym, a nawet społecznym tej samej płci. Tak ukształtowane przepisy godzą w konstytucyjną ochronę instytucji małżeństwa, jaką przewiduje art. 18 Konstytucji. Warto także pamiętać o możliwych nadużyciach w sferze prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a w szczególności, w aspekcie wieku emerytalnego.

Wyżej wskazanych wątpliwości można było uniknąć, tworząc projekt ściśle ograniczający krąg podmiotów uprawnionych do wnioskowania, do osób cierpiących na transseksualizm, co zostało zdecydowanie odrzucone. Kilkanaście poprawek, które zgłaszano podczas prac komisji, a które dotyczyły właśnie zawężenia zakresu podmiotowego ustawy, nie spotkały się z akceptacją koalicyjnej większości.

Warto również podkreślić, że nie jest prawdą powtarzana w kuluarach teza, jakoby projekt w aktualnym kształcie stanowił uzgodniony kompromis akceptowany niegdyś przez byłego wiceministra Michała Królikowskiego. Projekt, który przygotowywali pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczył wyłącznie osób cierpiących na transseksualizm oraz konstruował wymóg uzyskania pozytywnego orzeczenia specjalistycznej komisji lekarskiej, co stanowiło bezwzględny warunek możliwość wszczęcia postępowania przed sądem.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:18, 23 Lip 2015 Powrót do góry

Sejm przyjął projekt ustawy o uzgodnieniu płci

Image

W Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy o uzgodnieniu płci. Za przyjęciem projektu głosowało 252 posłów, 158 było przeciw, zaś 11 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Projekt ustawy o uzgodnieniu płci, dotyczy stworzenia odrębnej procedury sądowej umożliwiającej uznanie tożsamości płciowej jako podstawy określenia płci osób, u których występuje niezgodność między tożsamością płciową a płcią metrykalną.

Za przyjęciem projektu opowiedzieli się niemal wszyscy obecni na sali plenarnej posłowie Platformy. Jedynie Lidia Staroń i Jacek Tomczak głosowali przeciw. 15 posłów PO było jednak nie nieobecnych. "Za" swój głos oddali posłowie SLD i RP.

Przeciwko opowiedziało się Prawo i Sprawiedliwość. Podzielili się natomiast posłowie współkoalicjanat PO. 16 posłów PSL głosowało "za", 7 przeciw (m.in. Józef Zych, Marek Sawicki, Eugeniusz Kłopotek), natomiast 9 wstrzymało się od głosu.

Poniżej wyniki głosowania:


Image

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:24, 23 Lip 2015 Powrót do góry

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 21:14, 23 Lip 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
agrzesia
Użytkownik


Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 8 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:00, 23 Lip 2015 Powrót do góry

kiedys ogladalam program, gdzie niektorzy ludzie np czuja sie tygrysami, jaszczurkami itp, wiec wszczepiaja sobie rozna implanty, robia specjalne tatuaze. A taka osoba? jaka wpisze sobie plec? Smile
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 102 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 17:51, 02 Paź 2015 Powrót do góry

Prezydent Andrzej Duda nie podpisał ustawy o uzgodnieniu płci!

Image

To pierwsze weto Andrzeja Dudy – prezydent nie podpisał ustawy o uzgodnieniu płci. Ustawa – przegłosowana przez PO i lewicę – miała uprościć procedurę zmiany płci wpisanej m.in. w akt urodzenia, jeśli nie odpowiada ona płci odczuwanej przez daną osobę.

Aby prezydent ustawę podpisał, Sejm musi ją ponownie przegłosować 3/5 głosów.

Ustawę o uzgodnieniu płci Sejm przyjął pod koniec lipca. Jej projekt przygotowano z inicjatywy Anny Grodzkiej. Za przyjęciem projektu głosowało 252 posłów, przeciwko było 158 posłów, a 11 wstrzymało się od głosu. Przeciwko projektowi głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

Po tym jak, jak Senat zgłosił poprawki do ustawy, ponownie trafiła ona do Sejmu, gdzie posłowie większość poprawek odrzucili.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)