Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Wybory 2011 - i okładkowe ''łajdactwo'' Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
nauta
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 517 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zza Oceanu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:44, 06 Paź 2011 Powrót do góry

I polską ortografię : "beze mnie" pisze się ROZDZIELNIE! Smile)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 298 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:11, 07 Paź 2011 Powrót do góry

I jeszcze jeden kandydat z Prawicy Rzeczpospolitej:

Pan Siedlecki:
http://www.youtube.com/watch?v=1Sr1Wl7xBdA

Shocked a Sendecki z ta swoja telewizja, osmiesza tylko i robi krecia przysluge - zreszta jak zawsze! To ma byc Prawica Rzeczpospolitej? Dziwie sie, ze p. Jurek bierze takich ludzi na listy wyborcze!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 298 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:06, 13 Paź 2011 Powrót do góry

Tak! etyka i moralność przegrała. [link widoczny dla zalogowanych] - mówi Janusz Palikot.

PALIKOT CHCE SIĘ ZABRAĆ ZA SYMBOL W SEJMIE
[link widoczny dla zalogowanych]

Kościół posoborowy stoi murem za Januszem Palikotem!

Image

Obecny Sobór Watykański oświadcza, iż osoba ludzka ma prawo do wolności religijnej. Tego zaś rodzaju wolność polega na tym, że wszyscy ludzie powinni być wolni od przymusu ze strony czy to poszczególnych ludzi, czy to zbiorowisk społecznych i jakiejkolwiek władzy ludzkiej, tak aby w sprawach religijnych nikogo nie przymuszano do działania wbrew jego sumieniu ani nie przeszkadzano mu w działaniu według swego sumienia prywatnym i publicznym, indywidualnym lub w łączności z innymi, byle w godziwym zakresie. Poza tym oświadcza, że prawo do wolności religijnej jest rzeczywiście zakorzenione w samej godności osoby ludzkiej, którą to godność poznajemy przez objawione słowo Boże i samym rozumem. To prawo osoby ludzkiej do wolności religijnej powinno być w taki sposób uznane w prawnym ustroju społeczeństwa, aby stanowiło prawo cywilne.

Z racji godności swojej wszyscy ludzie, ponieważ są osobami, czyli istotami wyposażonymi w rozum i wolną wolę, a tym samym w osobistą odpowiedzialność, nagleni są własną swą naturą, a także obowiązani moralnie do szukania prawdy, przede wszystkim w dziedzinie religii. Obowiązani są też trwać przy poznanej prawdzie i całe swoje życie układać według wymagań prawdy. Tego zaś zobowiązania nie zdołają ludzie wypełnić w sposób zgodny z własną swą naturą, jeśli nie mogą korzystać zarówno z wolności psychologicznej, jak i wolności od zewnętrznego przymusu. A więc prawo do wolności religijnej ma fundament nie w subiektywnym nastawieniu osoby, ale w samej jej naturze. Dlatego prawo do owej wolności przysługuje trwale również tym, którzy nie wypełniają obowiązku szukania prawdy i trwania przy niej; korzystanie zaś z tego prawa nie może napotykać przeszkód, jeśli tylko zachowywany jest sprawiedliwy ład publiczny.

([link widoczny dla zalogowanych], N. 2, Sobór Watykański Drugi)

Image

Na zdrowie nowej koalicji!

Nikt nie powinien być niepokojony z powodu swych przekonań, nawet religijnych, byleby tylko ich objawianie nie zakłócało ustawą zakreślonego porządku publicznego
(konstytucja francuska, 1791 r., art. X, [link widoczny dla zalogowanych])

i dla odmiany - odwieczne i spójne nauczanie Kościoła katolickiego:

Koniecznym skutkiem Konstytucji uchwalonej przez zgromadzenie jest unicestwienie religii katolickiej, a wraz z nią posłuszeństwa należnego królom. W tym celu ustanowiono, jako prawo człowieka w społeczeństwie, tę wolność absolutną, która nie tylko zapewnia prawo nieingerowania w czyjeś poglądy religijne, ale ponadto przyznaje swobodę bezkarnego myślenia, mówienia, pisania a nawet drukowania w sprawach religijnych wszystkiego, co najbardziej nieskrępowana wyobraźnia może podsunąć (Pius VI, [link widoczny dla zalogowanych], 1791 r.)

Dobrze bowiem wiecie, Czcigodni Bracia, że w naszych czasach wielu jest takich, co stosując do ludzkiej społeczności przewrotną zasadę tak zwanego naturalizmu ośmielają się głosić, iż najlepsza struktura społeczeństwa i rozwój państwa zgoła wymagają, by ludzka społeczność była kształtowana i zarządzana bez żadnego uwzględnienia religii, jakby ona w ogóle nie istniała, a przynajmniej nie czynią żadnego rozróżnienia między religią prawdziwą a fałszywą. Ponadto nie wahają się twierdzić, wbrew nauce Kościoła i Świętych Ojców, że najlepszą jest taka struktura społeczeństwa, w której władzy państwowej nie przyznaje się obowiązku nakładania ustalonych kar na tych, co występują przeciwko religii katolickiej, z wyjątkiem sytuacji, w których domaga się tego spokój publiczny. Na podstawie tego całkowicie fałszywego pojęcia o władzy w społeczeństwie nie cofają się przed popieraniem owego błędnego poglądu, ze wszech miar zgubnego dla Kościoła katolickiego i narażającego dusze ludzkie na utratę zbawienia, a przez świętej pamięci Grzegorza XVI, Naszego Poprzednika, nazwanego szalonym pomysłem, a mianowicie, że wolność sumienia i kultu jest własnym prawem każdego człowieka, które powinno być ogłoszone i sformułowane w ustawie w każdym właściwie ukonstytuowanym społeczeństwie. A nadto że obywatele mają prawo do wolności w każdej dziedzinie życia, które nie może być ograniczane przez jakąkolwiek władzę, czy to świecką czy to kościelną. Dzięki temu prawu mogą oni swoje poglądy jawnie i publicznie głosić, zarówno poprzez ustne wypowiedzi jak też za pośrednictwem publikacji, czy w jakikolwiek inny sposób. Tak zaś nierozważnie twierdząc, nie zważają zupełnie na to i nie biorą wcale pod uwagę tego, że głoszą "swobodę zatracenia" i że, jeśliby zawsze wolno było bez ograniczeń wygłaszać ludzkie opinie, to nigdy nie zabraknie takich, którzy ośmielą się sprzeciwiać prawdzie i ufać w słowa ludzkiej mądrości, podczas gdy z samej nauki Pana Naszego Jezusa Chrystusa wiara i mądrość chrześcijańska winna wywnioskować, jak należy unikać tej, ze wszech miar szkodliwej, próżności. (bł. Pius IX, [link widoczny dla zalogowanych])

twierdzenie potępione Nr 77. W naszych czasach nie jest już więcej rzeczą pożyteczną, by religia katolicka uważana była jakby za jedyną religię państwa, z wykluczeniem wszystkich pozostałych.

twierdzenie potępione Nr 78. Stąd w niektórych państwach katolickich chwalebnie zostało zastrzeżone w prawie, by osoby tam przebywające miały całkowitą swobodę sprawowania publicznego jakiegokolwiek kultu.

twierdzenie potępione Nr 79. Otóż fałszywym jest twierdzenie, że wolność obywateli w wyborze jakiegokolwiek kultu przyznana wszystkim i pełna swoboda głoszenia i wypowiadania publicznie jakichkolwiek poglądów sprzyja zepsuciu obyczajów i charakterów, a także rozszerzaniu się szkodliwego indyferentyzmu
(bł. Pius IX, [link widoczny dla zalogowanych])

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 298 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:15, 13 Paź 2011 Powrót do góry

Więcej o wolności religijnej jest tu:
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/wolnosc-religijna,59.html#29278
Zobacz profil autora
Liturgiczny
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 8 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 21:36, 17 Paź 2011 Powrót do góry

Jesteśmy już po wyborach. Co sądzicie o wynikach? Jesteście zadowoleni że wygrało PO? Co sądzicie o dostaniu się ruchu Palikota? Czy uważacie, że Kościół w Polsce będzie miał problemy?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 298 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:28, 18 Paź 2011 Powrót do góry

Liturgiczny napisał:
Jesteśmy już po wyborach. Co sądzicie o wynikach? Jesteście zadowoleni że wygrało PO? Co sądzicie o dostaniu się ruchu Palikota? Czy uważacie, że Kościół w Polsce będzie miał problemy?

W kwestii przypomnienia stąd:
Cytat:
4. Forum traditia nie jest forum politycznym, jest stroną tradycji katolickiej, gdzie wymieniamy się swoimi myślami, wiadomościami w temacie Kościoła katolickiego, przybliżaniem jego nauki, zaniepokojeni też obecnym kryzysem Kościoła, działamy na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej.

Pewne tematy ze świata polityki są zamieszczane, ale tylko informacyjnie, żeby wiedzieć o pewnych sprawach, bez podejmowania politikierstwa.


I druga sprawa też w kwestii przypomnienia z j.w. że na tym forum zwracamy się do siebie per "Pan, Pani, Państwo", a nie "wy".
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29808 Przeczytał: 298 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 12:20, 18 Lis 2011 Powrót do góry

Przewodniczącym sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży został Artur Bramora z Ruchu Palikota. Jest optykiem, posiada wykształcenie średnie.

Poseł Palikota szefem komisji edukacji

Sejmowym zwyczajem jest, że przed wyborem szefa komisji, posłowie zadają kandydatowi pytania, od odpowiedzi na nie uzależniając swoje ewentualne poparcie w głosowaniu. Od Artura Bramory parlamentarzyści w żaden sposób nie mogli uzyskać jakiejkolwiek opinii, nawet w kwestiach zasadniczych. Pytano go m.in. o to, czy dopuszcza, by dzieci i młodzież miały prawo do posiadania i zażywania narkotyków, co sądzi o zmianach dotyczących podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz jak modyfikowałby system egzaminów zewnętrznych? Poseł Ruchu Palikota ripostował dwoma zdaniami: Nie będę odpowiadał dziś na merytoryczne pytania, w większości zadane przez państwa z powodu naszych różnic programowych. Wydaje mi się, że jesteśmy w stanie wypracowywać takie kompromisy, które będą rozsądne i będą gwarantowały pójście edukacji we właściwym kierunku - oświadczył.

Poseł PiS Zbigniew Dolata, przywołał jeden z internetowych wywiadów Bramory, w którym na pytanie, czy popiera wyrok na hitlerowskich zbrodniarzach w Norymberdze, odpowiedział - jak relacjonował Dolata - „zdecydowanie nie”.

Posłowie dopytywali też o wykształcenie nowego szefa komisji. Posiadam dwa profile średniego wykształcenia - usłyszeli w odpowiedzi. Zapytano więc wprost, czy oznacza to, że Bramora ma świadectwo dojrzałości. Jestem technikiem mechanikiem i technikiem optykiem, to są dwa zawody, z czego drugi jest po maturze - stwiedził.

Jak relacjonuje „Nasz Dziennik”, głosowanie w sprawie szefa Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży trzeba było przeprowadzić dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem za kandydaturą Bramory opowiedziało się 15 posłów, 15 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Po przerwie, w drugim głosowaniu, członka Ruchu Palikota poparło 19 posłów, 14 było przeciwko, a 1 wstrzymał się od głosu.

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Źródło: [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 21:00, 03 Kwi 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)