Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Modlitwa "Zdrowas Maryjo" synów i córek Boga Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
AlanK
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:12, 09 Lut 2016 Powrót do góry

Modlitwa „Zdrowaś Maryjo” synów i córek Pana Boga

Historia modlitwy „Zdrowaś Maryjo”

Według Wikipedii :
Zdrowaś Maryjo (łac. Ave Maria), także: Pozdrowienie Anielskie – chrześcijańska modlitwa za wstawiennictwem Maryi, matki Jezusa – oddająca cześć Jej – wraz z prośbą o wstawienniczą modlitwę – i Jezusowi.

Składa się z trzech części. Najstarsze dwie to cytaty z Nowego Testamentu: słowa archanioła Gabriela, wypowiedziane w czasie Zwiastowania [Łk 1,28] oraz słowa św. Elżbiety, skierowane do Maryi w czasie Nawiedzenia (Łk 1,42). Przez wiele wieków modlitwa Zdrowaś, Maryjo była dokładnym powtórzeniem ewangelicznego pozdrowienia Gabriela i Elżbiety. W XIII wieku zaczęto dodawać do dwóch fraz biblijnych imię Jezus – w ten sposób imię Jezusa stało się centrum modlitwy.
Trzecia część modlitwy powstała dopiero w XIV wieku, kiedy w Europie panowała dżuma. W słowach modlitwy pozostał ślad grozy tamtych dni: teraz i w godzinę śmierci. Papież Pius V kazał w 1566 roku umieścić dodatkowe słowa modlitwy w brewiarzu rzymskim, przez co uczynił ją oficjalną modlitwą Kościoła.

W 1974 roku w Kolorado w USA Matka Boża przekazała poprawny tekst trzeciej części modlitwy prorokini Elizabeth Clare Prophet i powiedziała : „Ludzie muszą zrozumieć i wiedzieć, że są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, oraz afirmować iż „jesteśmy dziećmi Bożymi” jak powiedział Jan Apostoł [1 Jana 3,1] . Zatem pozwólmy dzieciom Boga spojrzeć w niebo i w godności i szlachetności oraz poczuciu własnej wartości wołać jako prawdziwym synom i córkom Boga.

Poprawny tekst modlitwy :

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami synami i córkami Boga
teraz i w godzinie naszego zwycięstwa
nad grzechem, chorobą i śmiercią.”

Matka Boża obiecała szczególne łaski tym, którzy będą odmawiać modlitwę w ten właśnie sposób.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:25, 09 Lut 2016 Powrót do góry

Elizabeth Clare Prophet była (bo zmarła w 2009 roku), przywódczyni sekty religijnej. Na stronach zagranicznych można bardzo wiele o działalności tej Pani przeczytać, stron nie muszę podawać - wystarczy w google wpisać: - Elizabeth Clare Prophet, a znajdzie się bardzo wiele stron.

Ale ... też i po polsku są tłumaczenia i można poznać kto to jest, co reprezentuje, etc ...Liderka apokaliptycznej sekty końca świata i nuklearnej zagłady.

Elizabeth Clare Prophet (ECP) to współczesna spirytystka i medium channelingowe, w niektórych kręgach bardzo cenione, jednak jak to z mediami spirytystycznymi bywa, nie wszystkie kontakty z astralnymi duchami i zjawami udającymi świętych czy mistrzów bywają pożyteczne. Chociaż napisała kilkadziesiąt książek wydanych w kilkudziesięciu językach, a w zdrowszej umysłowo części swojego życia prowadziła wiele wykładów, nie była to działalność ezoteryczna, duchowa, a raczej własne produkty intelektualne, często niezbyt wysokich lotów, podpierane przekazami mediumistycznymi od rozmaitych duchów i zjaw z niskiego planu astralnego, które często udają mistrzów duchowych i usiłują uchodzić za ważne istoty. Trzeba się dobrze przyjrzeć zarówno pochodzeniu ruchu spirytystycznego jaki rozwinęła Elizabeth Clare Prophet po swoim mężu, którym był Mark Lyle Prophet (MLP), jak i duchom jakie nawiedzały Elizabeth Clare Prophet w czasie jej mediumicznych seansów spirytystycznych, a także wielu ciekawym faktom z jej życia. Aktualnie dostępne biografie, zarówno Elizabeth Clare Prophet jak i najbardziej znanego z jej kilku kolejnych mężów, Marka Lyle Prophet są w znacznym stopniu ocenzurowane, wybielone i starannie wygładzone pod kątem promocyjnym dla celów marketingowych, aby książki ze spirytystycznymi wynurzeniami Elizabeth Clare Prophet oraz towarzyszących jej astralnych duchów opętujących jak najlepiej się sprzedawały. Nazwiska Elizabeth Clare Prophet oraz Mark Lyle Prophet często są utożsamiane z amerykańską religią i ideologią New Age jako jedne z kilkunastu wiodących postaci tego opartego na spirytyzmie i mediach przekazujących bądź produkujących wieści od astralnych duchów z zaświatów.


Image

Elizabeth Clare Prophet – ECP 1984

Elizabeth Clare Prophet była przez swoje dorosłe życie liderką apokaliptycznej sekty wierzącej w rychły nuklearny Armagedon, w koniec świata, a wszystkie pozostałe nauki jakie wygłaszała w sumie kręcą się koło tego jak wiadomo chybionego tematu, gdyż wszystkie jej rzekome proroctwa o rychłej zagładzie ludzkości pochodzące od jej astralnych duchów okazały się fałszywe. Elizabeth Clare Prophet z urodzenia wychowana była w tradycjach amerykańskiej sekty Christian Science, która zajmowała się leczeniem modlitwami, jednak znanej z wielu zgonów ludzi, którzy odmawiali pomocy lekarskiej i zdawali się jedynie na siłę swoich własnych modłów w sekcie. Największa i najbardziej chorobliwa zapowiedź rzekomego końca świata wskutek radzieckiego ataku nuklearnego zbiegła się zarówno z upadkiem gospodarczym i politycznym niegroźnego ZSRR jak i ze zdiagnozowaniem oraz ujawnieniem w USA poważnych zaburzeń neurologicznych i psychicznych u liderki tej apokaliptycznej sekty jaką ciągle jest The Church Universal and Triumphant oraz The Summit Lighthouse. Na przełomie lat 1989/1990 tysiące ludzi porzuciło w USA swoje domy i rodziny, udając się w góry do schronów przeciwatomowych kupionych lub zbudowanych przez sektę i samą Elizabeth Clare Prophet. Wcześniej zapowiadany przez ECP rzekomy Armagedon w latach 1983/1984 także się nie odbył, a miał być przecież wedle jej fałszywych i oszukańczych proroctw od astralnych duchów już w 1975 roku. W 1971 roku, na dwa lata przed śmiercią swojego drugiego męża, Elizabeth Clare Prophet założyła własną organizację o nazwie Montessori International, która zajmowała się edukacją dzieci w celu ich skierowania do ruchu spirytystycznego ECP czyli do CUT – The Church Universal and Triumphant, do Kościoła Powszechnego i Triumfującego.

Elizabeth Clare Prophet (ECP) w latach 80-tych XX wieku miała jak się potem okazało urojenia, a właściwie eskalację wcześniejszych urojeń, że Ameryka zostanie zaatakowana bronią nuklearną przez ZSRR. Uchodziło to w gronie jej zwolenników za objawienie i przepowiednię, za jasnowidzenie, jednak okazało się zwykłym urojeniem paranoicznym podbudowanym prawicowymi, konserwatywnymi poglądami politycznymi. Elizabeth Clare Prophet, a właściwie Elizabeth Clare Wulf czyli Elżbieta Klara Wilk, raczej drapieżna Wilczyca, okazała się prorokiem fałszywym, osobą zakłamaną, która sieje demagogie i oszukuje ludzi. Niestety, ponad 2 tysiące głupich ludzi, którzy uwierzyli w jej demagogiczne bredzenia i urojenia przesiedziało w podziemnych schronach przeciw atomowych ponad dwa lata. W tym kilku bezmózgich Polaków, jak Andrzej z Olsztyna – uchodzący za autorytet od Fioletowego Płomienia Transmutacji i nauk Saint Germaina. Mistrz Saint Germain jednakże nie chorował umysłowo na urojenia końca świata i radzieckiej agresji jak prawicowi ekstremiści z niebezpiecznych amerykańskich sekt pokroju Elizabeth Clare Prophet. Przepowiednie Mistrza Saint Germaina (St. Germain, Rakoczy) były prawdziwe, a pseudo proroctwa Elizabeth Clare Prophet okazały się fałszywe, tak jak jej alarm przeciwko Związkowi Radzieckiemu, który okazał się bełkotem nawiedzonej panienki, która nie miała daru jasnowidzenia, za to miała dar do motania ludzi i robienia ich w schrony atomowe za które płacili sekcie ECP ogromne pieniądze. W 1991 roku w wywiadach dla prasy bezczelnie wypierała się swoich wcześniejszych proroctw o końcu świata i nuklearnej zagładzie jakie wygłaszała przez wiele wcześniejszych lat co pokazuje prymitywną obłudę niegodną jasnowidza.

Ostatecznie ECP zachorowała na chorobę Alzheimera w 1999 roku i aż do swojej śmierci w 2009 roku pozostawała niezdolna do wykonywania proroctw i prowadzenia demagogii. W naukach wielkich duchowych mistrzów łatwo znajdziemy wskazówki pomagające zrozumieć zasadnicze błędy ECP, zarówno w jej poglądach politycznych jak i w naukach jakie głosiła z zakresu mezoteryki, wiedzy mającej w założeniu przybliżać do ezoteryki, której jednak w jej kościele nie było. Mistrzowie generalnie nie nauczają przez channeling, zatem nie mogła odbierać nauk mistrzów wniebowstąpionych z pomocą channelingu. Mistrzowie oświeceni inkarnują się w ludzkich ciałach, gromadzą uczniów i ich nauczają jako awatarowie czy bodhisatwowie. Nie kontaktują się z ludzkością poprzez channelingi, nie są duchami z planu astralnego, które można sobie wywoływać niczym duchy zwykłych zmarłych na seansach spirytystycznych. Przez channeling z astralu można mieć kontakt jedynie z duchami ciemności, z demonami, z duchami zła. Liczący ponad 50 tysięcy wyznawców kościół znany jako Church Universal and Triumphant – CUT, CU&T – został zwyczajnie zwiedzony i oszukany przez okrutnie fałszywą prorokinię sił astralnych ciemności posługujących się channelingami do psychomanipulacyjnego oszukiwania ludzi wyżerania ich bioenergii dla podtrzymania istnienia astralnych demonów udających Mistrzów Światłości. Nuklearnego Armagedonu nie było, ZSRR nie tylko nie napadł na USA, ale się rozpadł z powodu wewnętrznych trudności ekonomicznych. fałszywa prorokini zbłaźniła się na planetarną skalę, a fałszywych proroków, oszukańczych jasnowidzów poznajemy akurat po owocach – po niespełnionych proroctwach, szczególnie tych zasadniczych, związanych z aktywnością tysięcy ludzi wprowadzonych w błąd.

Studiujemy jako autentyczne tylko te nauki Mistrzów Duchowych, których udzielili za swojego życia, które zostawili jako dziedzictwo dla swoich uczniów, a wtedy nie zrobimy takiego straszliwego błędu łączenia się z demonami astralnymi w channelingach uważając ich za swoich mistrzów. Najstraszliwsze kulty i sekty w historii zawsze w istotny sposób promują silne wierzenia w nadchodzący koniec świata, w zabranie wszystkich do innego wymiaru, w dzień wniebowstąpienia wszystkich wybranych czy zbawionych, w kataklizmy i nieszczęścia zwiastujące koniec świata, w szybką transformację duchową całej ludzkości. W rzeczywistości ta końcoświatowa eschatologia zagłady napędzana jest co kilka kilkanaście lat przez destrukcyjnych liderów czy liderki będące pod wpływem najciemniejszych sił demonicznych, mocy zła, przez osoby opętane siłami mroki. Stąd ich mentalność wieszczenia kresu wszystkiego, wieszczenia zagłady nuklearnej, wieszczenia masowego wniebowzięcia wybranych przez anioły lub pojazdy kosmiczne innej cywilizacji. To ciągle ta sama choroba umysłowa kultowych liderów destrukcyjnych sekt wierzących w rychły koniec świata lub jego sprytną polityczną czy lokalną mutację, jak w wypadku Elizabeth Clare Wulf znanej lepiej po drugim mężu Marku Lyle jako Prophet.Image

Oprócz fałszywych przepowiedni, a raczej urojeń na temat rzekomego Armagedonu i końca świata – w 1996 roku okazało się, że Elizabeth Clare Prophet regularnie wyprowadzała pieniądze z kont swojego kościoła The Church Universal and Triumphant i lokowała je na tajne konta w bankach szwajcarskich. Owa afera finansowa spowodowała silne załamanie ruchu spirytystycznego ECP w 1996/97 roku i doprowadziła ostatecznie do usunięcia jej z zajmowanego stanowiska prezydenta Kościoła Powszechnego i Triumfującego, co oficjalnie znane jest jako nieudolność w zarządzaniu finansami. Kiedy ECP zapadła w 1999 roku na ciężką postać choroby Alzheimera, nawet jej rodzina nie była w stanie dotrzeć do ogromnych finansów schowanych przez liderkę CUT na tajnych kontach bankowych, ponieważ ona sama zapomniała wszelkich danych umożliwiających dostęp do owych pieniędzy, o co jej dzieci zresztą mają do niej jako matki ogromny żal, gdyż same posiadłości sekty CUT to kilkadziesiąt milionów dolarów USA, a roczne ich obroty w roku 1993 to tylko 25 milionów dolarów, zwolnionych całkowicie z opodatkowania.

Wizje zagłady i zniszczenia, przeczucie nadchodzącego końca wszystkiego, poczucie końca świata – to typowe zaburzenie znane z przebiegu lżejszych i cięższych zaburzeń typu schizofrenicznego lub schizopodobnego, zwykle bez silnego rysu rozpadu osobowości lub z okresowo nasilającym się rozpadem osobowości w czasie którego pacjent/ka psychiczna znika na rzekome odosobnienia czy wtajemniczenia, czasem na spotkania z wysłannikami wyższych cywilizacji. Sekty i kulty z nośną, silnie wpływającą na psychikę demagogią końca świata, powszechnej zagłady czy katastrof niszczących większość ludzkości z wyjątkiem nielicznych wybranych należy omijać dużym łukiem, gdyż ich liderzy, tacy jak ECP często mają silnie hipnotyzujący wpływ na ludzi z którymi wchodzą w kontakt. Wszelkie channelingi, wszelkie tak zwane przekazy od rzekomych mistrzów, to jedynie własne wymysły tych zaburzonych psychicznie osób, a czasem w gorszym wypadku, także przekazy od istot mroku, od panów ciemności czyli od demonów, od najgorszych sił zła, które silnie omamiają, pożerają energię wyznawców tych złych kultów, a często także w końcu doprowadzają do zbiorowego obłędu czy zbiorowych samobójstw wyznawców. Badanie czy kult jest zdrowy od strony ideologicznej trzeba prowadzić metodami greckich filozofów, a ideały w jakie muszą wierzyć wyznawcy muszą być zgodne z prawami filozofii i teologii duchowej, gdzie wymaga się aby nie było wierzeń samodestrukcyjnych, wskazujących na zaburzenia psychiczne lub wewnętrznie sprzecznych. Logiga formalna filozofii powinna być uczona w szkołach, bo to dobre narzędzie zarówno do diagnozowania pomylonych polityków jak i do obnażania demagogów wszelkich pseudo religii i szkodliwych kultów.

Elizabeth Clare Prophet w swojej młodości cierpiała na epilepsję typu petit mal, miewała częste omdlenia, utraty przytomności z powodu silnych zaburzeń mózgu. Pochodziła z rodziny, gdzie ojciec był patologicznym, nieleczonym alkoholikiem, w domu panowała bardzo brutalna przemoc fizyczna. Niedługo przed śmiercią Marka Lyle Prophet’a (1918-1973), z powodu wpływów urojeń Elizabeth Clare Wulf, sekta The Summit Lighthouse zaczęła gromadzić sprzęt do przetrwania rzekomej katastrofy nuklearnej, a także znaczne ilości broni, amunicji i pożywienia o przedłużonej trwałości, czyli krótko mówiąc sucharów i konserw wojskowych. Każdy członek musiał dostarczyć także do ośrodków sekty The Summit Lighthouse sporą ilość złota oraz srebra, które miało być walutą w czasie po nuklearnej zagładzie pojmowanej w sposób psychotyczny i religijni, że niby przeżyć mieli tylko wybrani członkowie kultu. Całą działalność jak w operacjach służb specjalnych nazwano kryptonimem Operacja Rozkaz Chrystusa. Najsilniejszy kryzys ideologiczny sekta The Summit Lighthouse oraz pod nową nazwą The Church Universal and Triumphant miała w latach 1983/84, gdyż wszelkie zapowiedzi rychłego końca świata i ostatecznej powszechnej zagłady z ewakuacją wybranych na Nową Ziemię okazały się tragicznie fałszywymi proroctwami, a po prawdzie zwykłymi urojeniami chorego umysłu ECP. Większość dotychczasowych wyznawców odeszła z sekty ECP, a zostali tylko najgłupsi i najbardziej ulegli hipnotycznym wpływom demoniczne liderki. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że niektóre nauki czy praktyki skradzione ruchowi The New Thought (Nowa Myśl), Różokrzyżowcom czy Towarzystwu Teozoficznemu są nadal wartościowe dla rozwoju duchowego, acz wymagają odnalezienie pierwotnego wykładu celem oczyszczenia z demonicznych dodatków powstałych w urojeniach i demonicznym opętaniu. Magiczna metoda inwokacji i ewokacji w formie dekretowania jest zwyczajną praktyką znaną w wielu szkołach rozwoju duchowego, ezoteryki czy magii, jednak trzeba się dobrze zastanowić kogo i w jakim celu wzywamy w ten sposób, bo pod z pozoru dobrymi imionami z astralnych planów mogą się ukrywać prawdziwe bestie.


(...)

więcej o jej kolejnych mężach, działalności, etc ...

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)