Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Intronizacja Chrystusa jako Króla Polski- ks.Dawid Wierzycki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:22, 31 Paź 2016 Powrót do góry

Bractwo zostało porwane przez intronizatorów!

Image

Zapraszamy na spotkanie :

25 października, godz. 19.30
w Warszawie na ul. Wspólnej 51

Zapraszamy na spotkanie zorganizowane przez warszawskie Klucze „Pobudki”.
W ostatnią niedzielę października przypada Święto Chrystusa Króla. Niestety po Soborze Watykańskim II Święto to przeniesiono na listopad. Na kilka dni przed tym świętem spotkamy się z ks. Dawidem Wierzyckim FSSPX aby porozmawiać na ten ważny temat w kontekście tradycyjnej nauki Kościoła Katolickiego, która wymaga od Państwa Katolickiego publicznego uznania społecznego panowania czyli Królowania Jezusa Chrystusa.
Intronizacja Chrystusa Króla jako Króla Polski nie ma wymiaru jedynie duchowego i symbolicznego oraz nie jest kolejnym kultem kościelnym tak jak np. Kult Miłosierdzia Bożego czy Kult Najświętszego Serca Jezusowego.
Pamiętajmy: Intronizacja to Akt Państwowy – Polityczny i Prawny a także Akt Narodowy, w którym muszą uczestniczyć wspólnie Władze Państwowe i Kościelne! A nawet zdecydowanie udział Władz Państwowych jest w tym Akcie ważniejszy od Władz Kościelnych!
To Akt Restytucji Polskiego Państwa Katolickiego. Intronizacja musi zawierać jednoznacznie przesłanie, że chodzi o Jezusa Chrystusa jako Króla Polski a nie robić wrażenie, że to jakaś mutacja corocznej uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata! Nie chcemy „Intronizacji Chrystusa w Polsce” jak sugeruje Episkopat!
Chcemy Chrystusa Króla Polski a więc Monarchę i Zwierzchnika Państwa Polskiego!
TYMCZASEM EPISKOPAT ZDAJE SIĘ TEGO NIE ROZUMIEĆ – OTO FRAGMENT LISTU PASTERSKIEGO BISKUPÓW POLSKICH NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA MÓWI:
„W tym czasie połączymy intencje Ojca Świętego z ogólnopolskim aktem przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę. Uczynimy to w podkrakowskich Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.”

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

--------------------------------------------------***--------------------------------

Co to się porobiło w Bractwie? Oj przydałby się nam ks. Stehlin Surprised

Intronizacja Chrystusa jako Króla Polski - ks. Dawid Wierzycki FSSPX
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=9vpRlEgK9js - (film usunięty)

... można posłuchać tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

"Mamy zmienić nasze prawodawstwo, mamy ogłosić Chrystusa królem naszego państwa i wyrugować wszystko co by się temu panowaniu sprzeciwiało..."

ca. 1h 44"02''

https://youtu.be/9vpRlEgK9js?t=6243

Który papież i w której encyklice to ogłosił, bo póki co to słyszałem takie teksty od kiersztynowców i na kongresach transmitowanych przez pewne radio.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:53, 01 Lis 2016 Powrót do góry

Ks Dawid totalnie pogubił się przy prezentowaniu przesłania Rozalii Celak. Podejrzewam że nie czytał nawet pism Rozalii a korzysta ze szczyglickich ściągawek. Jeśli tak, to coraz gorzej z księżmi z Bractwa. Najpierw dwa razy ks. Wesołek, dalej ks. Edmund, a teraz kolejny ksiądz Confused Polecam ks Dawidowi przeczytać chociaż artykuł o Celakównie "Apostołka Serca Jezusa" zamieszczony w dodatku pt. Niepokalana zwycięży! do sierpniowego numeru Zawsze Wierni nr. 8/2008 r.


Dla wszystkich nie mających dostępu do tego numeru, Zawsze Wierni nr. 8/2008 r. polecam ten artykuł, który zamieszczony jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/apostolka-serca-jezusa-art-z-dodatku-zw-8-2008,966.html
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:43, 02 Lis 2016 Powrót do góry

Ks. prof Tadeusz Guz pozamiatał!

"intronizacja stara jak świat" - proszę posłuchać od tego miejsca jak podaję link:

https://youtu.be/tmfL4XVp1gM?t=12832

3 godz 34 min
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 23:22, 02 Lis 2016 Powrót do góry

Na początku tego wykładu Pani prowadząca zapowiada że: "ksiądz ma wygłosić wykład, który ma znaczenie dla naszego państwa i narodu." - jakoś mi nie za bardzo to znaczenie pasuje, no ... nie będę się czepiać i to jeszcze nie wykład.

Wykład wysłuchałam. Z trudem i przerwami dobrnęłam do końca. I może zacznę swój komentarz od końca parafrazując księdza wypowiedź. W tej minucie tu:

https://youtu.be/9vpRlEgK9js?t=7415

... ksiądz Wierzycki mówi, "że bp Fellay pokazał kiedyś czym jest, czy jaka jest rola Bractwa. Rola Bractwa jest jak termometr, gdy używamy termometru, termometr wskazuje stan podgorączkowy, czy wskazuje gorączkę. Tak samo Bractwo wskazuje gorączkę w Kościele. Uwaga! to czy to jest błędem w Kościele, musimy się tego strzec, to ma zgubne wpływy.." - to ja parafrazuję tę wypowiedź i mówię, że termometr wskazuje nie stan podgorączkowy, ale wysoką gorączkę, tego wykładu, taki wykład jak ten, ma właśnie zgubny wpływ, wprowadza dezorientacje i tego trzeba się strzec!


Jestem bardzo mocno zdziwiona co ks. Dawid opowiada. W prelekcji, która trwa niemal 2 i pół godziny, gdzie tematem jest intronizacja, a konkretnie: "Intronizacja Chrystusa jako Króla Polski" - nie wspomniał o Intronizacji NSPJ ani raz i to kapłan, który kiedyś miał piękne wykłady na temat intronizacji Serca Jezusowego. Tu też pomieszanie pojęć, "niezrozumienie"? czym jest intronizacja, a czym jest Akt zaplanowany na listopad. Nie wiem co to się w Bractwie dzieje? To po prostu przeraża!


Uderzyła mnie też końcowa wypowiedź księdza, gdy dostał propozycję, żeby Bractwo taką prawidłową intronizację wg. wykładu przeprowadziło, Chrystusa na Króla Polski. Ksiądz wtedy wycofuje się rakiem, że przecież społeczeństwo jest, jakie jest i w tej chwili nic z tym zrobić się nie da, a jednocześnie od Episkopatu i Rządu tego oczekuje. Podobnie ma wielkie pretensje do Prymasa Hlonda, za nieuczynioną intronizacje przed II wojną światową i jej brakiem obciąża Prymasa za wybuch tej wojny, a przecież powinien mieć świadomość, że społeczeństwo przed wojną wcale nie było w lepszej kondycji moralnej jak obecnie, (jak nie w gorszej), więc wtedy też jakby nie było właściwych warunków, żeby z całym społeczeństwem, z Rządem dokonał intronizacji. Ale tu należy sprawę bardziej przybliżyć i poznać jakie trudności kard. Hlond wysuwał.

Rozalia opisywała o strasznej karze. Ale gdy Rozalia się niepokoiła, że intronizacja nie przeprowadzana, a wojna już wybuchła, usłyszała głos wyrzutu w swoim sercu, Pan Jezus powiedział;

"Czemu się niepokoisz i myślisz po ludzku (bo zastanawiałam się nad słowami: "teraz albo nigdy"), czy czas u Boga jest czasem ludzkim, czyż nie przygotowuję serc ludzkich do tej wzniosłej chwili, jaką ma być Intronizacja? Czy sądzisz, jakoby ma zapowiedź nie miała się spełnić, czy nie widziałaś tego wszystkiego, co miało nastąpić, a co się teraz ziszcza? Bądź, dziecko, spokojna, bo to, co cię niepokoi, nie pochodzi z Ducha Bożego. Duch Boży jest duchem pokoju, nie zaś zamieszania. Nie mogło być Intronizacji bez tego oczyszczenia, a to oczyszczenie ma być całkowite, bo Polska popełniała straszne występki, o których wiele wiesz...." --> tu jest ten fragment wpisany:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/ksiazka-rozalia-celakowna-historia-zycia,13104.html#63968

W Pismach Rozalii Warszawa jest porównana do Sodomy; "Warszawa to gorsze miasto niż Sodoma. …" --a dlaczego takie określenie? mamy napisane wyjaśnienie. Jest podany odnośnik i wytłumaczenie o co chodzi, a mianowicie o to:

"Po I wojnie światowej w Warszawie otwarto bardzo dużo domów publicznych, a prostytucja szerzyła się na szeroką skalę. Rozporządzenie z września 1922 r. zdelegalizowało domy publiczne, co sprawiło jednak, jak pisała ówczesna "Myśl Narodowa", że mnożyły się "nory schadzek po piwnicach, po strychach, po czwartakach.(...) Co gorsza nierząd szerzy się w sąsiedztwie budynków szkolnych, a nieraz gniazda rozpusty istnieją w domach, w których mieszczą się szkoły początkowe i średnie. Władze patrzą na to przez palce. Maluczko, a pół Warszawy stanie się jednym wielkim lupanarem. (...) Pod okiem władz ślepych i niedołężnych toczy się straszliwy trąd zepsucia."

W "Rzeczpospolitej" z tamtego okresu czytamy natomiast, iż "(...) interesy wesołych lokali dobrze w Warszawie idą. (...) mnożą się one jak grzyby po deszczu. Nie zdąży policja zlikwidować jednego, gdy vis a vis powstaje nowy, a zresztą i ten zlikwidowany po kilku tygodniach zaczyna". Warto dodać, że liczbę prostytutek legalnie działających wówczas w Warszawie szacowano na 10.000. Drugie tyle stanowiła prostytucja nielegalna. Wiadomo też, że w latach 1925-1935 w Urzędzie Obyczajowym Warszawy zarejestrowano ponad 2600 prostytutek, z czego 60% to były kobiety niepełnoletnie. Cyt. za: S. Milewski, Życie moralne Warszawy międzywojennej, "Polityka" nr 47/2004, s. 32-34."

Sumując, musiało być takie oczyszczenie, jak Pan Jezus mówił, całkowite oczyszczenie zmyte krwią.

O intronizacji, o jakiej pisała Rozalia, czyli Intronizacji NSPJ także ksiądz przemilcza, cały czas mówiąc, że to miała być intronizacja Chrystusa Króla. Dokąd to wszystko zmierza? Chyba tylko pozostaje gorąco modlić się, bo po ludzku sytuacja jest beznadziejna!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 20:43, 09 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1375 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:00, 04 Lis 2016 Powrót do góry

Cytat:


[link widoczny dla zalogowanych]

Nie wiadomo z jakich powodów, czy na skutek objawień Celakówny, czy też na skutek realnie wzrastającego niebezpieczeństwa wojny, jeszcze 30 III 1939 roku Komisja Prawna Episkopatu uchwaliła rozpoczęcie przygotowań do intronizacji i wstępnie wyznaczono czerwiec 1940 roku na datę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Sam kard. Hlond rozważał kilka terminów tejże uroczystości. Miałyby one jednak się odbyć podczas Kongresu Eucharystycznego w Warszawie, który był planowany właśnie na czerwiec 1940 roku. Prymas Polski jednakże akcentował potrzebę należytego przygotowania duchowego całego narodu do aktu intronizacji. W tym celu zostały nawet powołane dwie komisje - dla przygotowania duchowego i organizacyjna. Obydwu komisjom miał przewodniczyć kard. August. Wydarzenia z 1 IX 1939 roku zniweczyły jednak te plany.

Ciekawym jest fakt, że z chwilą wybuchu II wojny światowej zmienił się ton poleceń, odnoszących się do intronizacji, które słyszała Rozalia Celakówna. Najpierw polecenia Chrystusa były kategoryczne, a później jakby uspakajające, że wszystko dzieje się zgodnie z wolą Boga. Co więcej, wyjaśnienie całej zaistniałej sytuacji jakby współgra z pragnieniem kard. Hlonda odpowiedniego przygotowania narodu do intronizacji. Z tym, że Prymas Polski rozumiał przygotowanie jako przygotowanie duchowe, natomiast z woli Boga to przygotowanie miało polegać na oczyszczeniu poprzez okrucieństwo wojny.

Powyżej jest zacytowany ten fragment słów wyrzutu Pana Jezusa do Rozalii, czemu się niepokoisz i myślisz po ludzku ... Nie mogło być Intronizacji bez tego oczyszczenia, a to oczyszczenie ma być całkowite.


Inne cytaty, o jakiej intronizacji pisała Rozalia są udostępnione tu:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/cytaty-z-wyznan-z-przezyc-wewnetrznych-rozalia-celakowna,3716.html#74409


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Pią 21:04, 04 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:32, 04 Lis 2016 Powrót do góry

W książce "Dziecko Boże Rozalia Celakówna" - ks. Kazimierza Zygmunta Dobrzyckiego (spowiednika Rozalii) czytamy, że kard. Hlond był żywo przejęty tą sprawą, to jednak wysunął dwie trudności; najpierw powołał się na znany mu fakt z Berlina, jak tam pewien ks. prof uniwersytetu mocno był zaangażowany w pewne prywatne objawienie, później jednak okazało się ono fałszywym i jakże to by wyglądało jeśliby coś podobnego spotkało Kardynała Prymasa w Polsce? Nie może on narażać w swej osobie powagi Kościoła ... Następnie mówił, że dobrze zna naszych ministrów i wie, że zgodziliby się na Akt Intronizacji i przyszliby na uroczystość, lecz czy porzuciliby ciężkie swe grzechy - wielu ludziom w Polsce wiadomo - to rzecz wątpliwa.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:15, 04 Lis 2016 Powrót do góry

Wracając do wykładu, to tak ca. w pierwszej godzinie, wspomina ksiądz ks. Roberta Maedera i przywołuje go mówiąc:

Cytat:
Słusznie podkreśla Rober Maeder, szwajcarski kaznodzieja, że gdyby Pan Jezus chciał się dziś ponownie narodzić nie znalazłby miejsca, gdzie by go przyjęli. Nie przyjęto by Go w parlamencie, w szkolnictwie, na niwie kultury i sztuki ani innej dziedzinie życia publicznego. Żyjemy w czasach, w których nie ma miejsca dla królowania Pana naszego Jezusa Chrystusa w przestrzeni publicznej. Dlaczego? Bo nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dla Boga.

Według rządzących, dzisiejsze państwo powinno być świeckie. Nie powinno wyznawać Boga, nie powinno oddawać czci Bogu. To są idee zakorzenione w Rewolucji Francuskiej. Idee rewolucyjne. Idee z którymi Kościół nie miał nigdy nic wspólnego, a raczej odrzucał i zwalczał. Niestety dziś wrogowie Kościoła tryumfują. Udało im się zarazić wyhodowanym wirusem nie tylko całe społeczeństwa, ale i hierarchię kościelną. I tak dziś tradycyjna nauka o Państwie jeszcze tak niedawno gorliwie broniona przez papieży, zwłaszcza przez Leona XIII, został odłożona do akt, na rzecz wrogich Kościołowi idei.

Piękne są rozważania antylaickie ks. Roberta Mädera w książce Chrystus Król. Rozważania antylaickie, ale warto i należy wskazać na lekarstwo jakie zalecał ks. Mäder na to całe zło, możemy przeczytać w tej książeczce w rozdziale "Na tronie w rodzinie":

"Z odnowienia rodziny wyniknie samo z siebie odnowienie społeczności ludzkiej i państwowej. Uleczenie przyjdzie od wnętrza na objawy zewnętrzne – tak samo jak choroba idzie od wewnątrz na zewnątrz. Wszyscy lekarze, którzy chcą ludzkość kurować tylko środkami zewnętrznymi, zamiast zwrócić się do zupełnego duchowego odnowienia soków krwi, wszyscy oni zrobią fiasko."

więcej z tej książeczki, z tego rozdziału jest tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/chrystus-krol-ks-pralat-robert-m-der,3732.html#73819


W innej swojej książeczce: Chrystus Wielki Monarcha - Poznań 1934 - pisał:

"Po czasach liberalnego zmierzchu albo zapadnie rosyjsko-meksykańska noc prześladowań lub zaświta na nowo dzień triumfu Królestwa Chrystusa. Chcemy ten dzień przygotować. Spieszmy zatem i uczyńmy Chrystusa Królem; najpierw Królem naszych myśli i Królem naszych serc, potem Królem naszych rodzin i wreszcie Królem całej ludzkiej społeczności."

I dalej pisał:

"Więc módlmy się! Przywrócenie powszechnego Królestwa Chrystusowego jest dziełem Boga, a nie dziełem ludzkim. Należy zatem przyjście jego przygotować więcej modlitwą niż książką i wykładem. Flectamus genua! Zegnijmy kolana! Złóżmy ręce do modlitwy! Oczy i serce wznieśmy do Ducha Świętego, by zstąpił na nas jak w dzień swego Zesłania, by zapanował Chrystus. Przez Marję do jednego Boga, do jednego Króla i Pana, do jednego mistycznego ciała Kościoła"


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 19:37, 22 Sty 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:46, 22 Lis 2016 Powrót do góry

Bez parafrazowania:

"Jeśli do zupy dodano cyjanku, jakie ma znaczenie to, czy w skład jej wchodzą smaczne warzywa i pyszny bulion ugotowany na najczystszej wodzie? Ze względu na obecność trucizny taka zupa jest niejadalna." - bp Bernard Fellay, 8 października 2016 r.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:20, 16 Lut 2017 Powrót do góry

Ta sama ekipa, która wcześniej zaprosiła księdza na wykład, tym razem zaprosili kogoś innego. Kogo? - można zobaczyć, posłuchać, poczytać:

"Łagiewniki - Intronizacja, której nie było"- Michał Krajski, Anna Wiszniowska, Rafał Mossakowski.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/lagiewniki-intronizacja-ktorej-nie-bylo,15285.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 20:23, 27 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 210 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:52, 27 Lut 2017 Powrót do góry

Dobrze, że to tylko w Polsce był ks. Kiersztyn, bo gdzie indziej można zobaczyć i poczytać zdrową naukę.

Image

O. Mateo Crawley-Boevey SSCC i Najświętsze Serce Jezusowe

Zdjęcie znajduje się na stronie chorwackiego Christus Rex (FSSPX):

[link widoczny dla zalogowanych]Dzieło Intronizacji Serca Jezusowego

Jezus jest Królem rodziny poprzez Boże pragnienie i wyjście człowiekowi na przeciw. Ale On, chce być naszym Królem przede wszystkim poprzez nasz własny wybór i decyzję. Intronizacja jest czymś więcej niż tylko poświęceniem obrazu lub figurki przedstawiających Najświętsze Serce Jezusa, lub też zwyczajnym poświęceniem się rodziny Sercu Jezusa. Ona jest DROGĄ ŻYCIA; przymierzem miłości z samym Panem Bogiem. Intronizacja Serca Jezusa jest uznaniem królewskiej mocy i władzy Jezusa Chrystusa wobec rodzin, które decydują się żyć w zjednoczeniu z Jego Sercem dzięki miłości, łasce i posłuszeństwu wobec Jego Przykazań. W ten sposób dokonana i przeżywana Intronizacja przynosi niezliczone łaski i błogosławieństwo dla rodziny i osób indywidualnych, uświęca je, a przez nie uświęca i przemienia społeczeństwo.


Każdy z pięciu papieży, którzy panowali w okresie życia Ojca Mateo wyraził pełną aprobatę i błogosławieństwo pracy: Święty Pius X, Benedykt XV, Pius XI, Pius XII i Jan XXIII.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)