Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Promocja biografii Abp Lefebvre na Zamku Królewskim w War... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:24, 20 Wrz 2010 Powrót do góry

Promocja biografii Abp Lefebvre na Zamku Królewskim w Warszawie!

Image

Wydawca książki, czyli Wydawnictwo Dębogóra oraz patron medialny, czyli kwartalnik "Christianitas" zapraszają na uroczystą promocję polskiego wydania biografii abpa Marcela Lefebvre pt. "Marcel Lefebvre. Życie".

Kiedy? 6 października 2010 r. o godz. 18.00.
Gdzie? W Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Z czyim udziałem? Bpa Bernarda Tissier de Mallerais FSSPX - autora książki, prof. Jacka Bartyzela, dr. Pawła Milcarka i ks. Karola Stehlina FSSPX. Udział śpiewający: Jacek Kowalski.

Szczegóły:

[link widoczny dla zalogowanych]

Zapraszamy!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:41, 21 Maj 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:30, 20 Wrz 2010 Powrót do góry

Niesamowite! Z radości dech w piersiach zapiera! Widziałam taką biografię jak byłam ostatnio w Anglii, nawet w ręce miałam tę książkę, ale ... po angielsku. A teraz ... Smile kupię sobie po polsku. Mamy tu zamieszczoną piękną modlitwę o beatyfikację abpa Marcela Lefebvre'a
(tylko do prywatnego użytku)

http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/modlitwa-o-beatyfikacje-abpa-marcela-lefebvre-a,1202.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:04, 05 Paź 2010 Powrót do góry

Image

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Marcel Lefebvre. Życie. Spotkanie zaszczyci swoją obecnością jej autor, Jego Ekscelencja ks. bp Bernard Tissier de Mallerais.

Wieczór autorski odbędzie się 6 października (środa) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Spotkanie poprowadzi redaktor Stanisław Michalkiewicz, a uświetni je swoim występem Jacek Kowalski.

Po prezentacji i recitalu zapraszamy na poczęstunek.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:13, 07 Paź 2010 Powrót do góry

ARCYBISKUP MARCEL LEFEBVRE - BIOGRAFIA ZALOZYCIELA BRACTWA SW. PIUSA X

W dniu 6 pazdziernika 2010 roku na Zamku Krolewskim w Warszawie w Sali Koncertowej odbyła sie promocja ksiazki zatytulowanej "Marcel Lefebvre. Zycie". Ksiazke wydalo Wydawnictwo Debogora. Jej autorem jest Jego Ekscelencja ksiadz biskup Bernard Tissier de Mallerais FSSPX. Autor byl bliskim wspolpracownikiem arcybiskupa Marcela Lefebvra, zalozyciela Bractwa Swietego Piusa X. Prowadzacym spotkanie był redaktor Stanislaw Michalkiewicz. Na poczatku promocji ksiazki wypowiadal sie Autor ksiazki: biskup Tissier de Mallerais, ktorego wypowiedzi z jezyka francuskiego na jezyk polski tlumaczyl ksiadz Karl Stehlin -- przelozony Bractwa Swietego Piusa X w Europie Srodkowej i Wschodniej. Nastepnie glos zabral profesor Jacek Bartyzel, historyk doktryn politycznych zajmujacy sie rowniez filozofia polityczna i teatrologia. Po tym wystapieniu głos zabral doktor Pawel Milcarek -- filozof i publicysta, zalozyciel i wieloletni redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas". Koncowe wystapienie wyglosil ksiadz Karl Stehlin. Po tym nastapila czesc artystyczna- wystapil Jacek Kowalski z zespolem. Na zakonczenie uczestnicy tego wydarzenia zaopatrywali sie w ksiazki, ktore Autor opatrywal autografem, a takze udali sie na poczestunek.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 13:39, 11 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:28, 07 Paź 2010 Powrót do góry

Image

Streszczenie spotkania za:
[link widoczny dla zalogowanych]

Promocja książki JE Biskupa Bernarda Tissiera de Mallerais „Marcel Lefebvre. Życie” była bez wątpienia tradycjonalistyczną imprezą roku 2010. Świadczyła o tem nie tylko prestiżowa lokalizacja iwentu - Sala Koncertowa Zamku Królewskiego w Warszawie, ale przedewszystkiem - zgromadzeni prelegenci. Bowiem obok Autora dzieła przy jednym stole zasiedli: prof. Jacek Bartyzel, dr Paweł Milcarek i x. Karol Stehlin FSSPX. Spotkanie prowadził red. Stanisław Michalkiewicz, głos zabierał również wydawca książki p. Bogusław Kiernicki. Po oficjalnej części spotkania odbył się mini recital p. Jacka Kowalskiego i towarzyszących mu muzyków oraz poczęstunek i rozmowy kuluarowe.

Choć pojawiłem się w Sali Koncertowej około pół godziny przed planowanem rozpoczęciem spotkania, zastałem już wiele zgromadzonych osób. Było zatem oczywiste, że wszyscy zainteresowani książką Biskupa nie zmieszczą się na przygotowanych miejscach. Uwagę zwracał również wystrój sali. Wchodzący na salę widzieli: wielki stół, na którym ustawiony był przodem do ludzi piękny krzyż, a obok mebla stała ... perkusja ekipy Jacka Kowalskiego. Wszystko to wyglądało, jakby Xiądz Biskup Bernard Tissier miał odprawić na tym stole pierwszą w życiu Mszę beatową. Koszmar ten szczęśliwie się nie zmaterjalizował i po drobnych zgrzytach początkowych spotkanie się rozpoczęło.

Autor biografji przemawiał jako pierwszy. Xiądz Biskup przedstawił słuchaczom mniej znaną część osobowości Arcybiskupa Lefebvre’a. Skupił się bowiem na jego młodości, na drodze do święceń, pierwszych latach kapłaństwa i pracy misjonarskiej w Afryce. Pokazał w ten sposób kierownika seminarjum duchownego, cierpliwego i oddanego wychowawcę wielu pokoleń kapłanów oraz człowieka wielkiej dobroci osobistej i miłosierdzia. Cechy te sprawiły również, że pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku Arcybiskup, choć zbliżał się wówczas do osiągnięcia wieku emerytalnego, zdecydował się założyć seminarjum w Ecône i Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X. Nikt inny nie podjął się rozpoczęcia takiego dzieła, choć przynajmniej 400 ojców Soboru Watykańskiego II opowiadało się po stronie jednoznacznie konserwatywnej, choć ruch oporu względem nowinek posoborowych liczył w połowie lat sześćdziesiątych przynajmniej 6000 duchownych, nikt mu w tem istotnie nie pomógł. Biskup Tissier de Mallerais jest jednym z pierwszych seminarzystów studjujących w Ecône i naocznym świadkiem opisywanych zdarzeń.

Profesor Jacek Bartyzel podzielił się ze słuchaczami wrażeniami z przeczytanej książki. Były to refleksje historyka idej i politologa. Wystąpienie Profesora było chyba najbliższe oczekiwaniom zgromadzonego audytorium, bowiem zawierało najwięcej odniesień do tych form działalności Arcybiskupa Lefebvre’a, z których znamy go najlepiej: walki o czystość doktryny katolickiej, problemów z pacyfikacją konserwatystów w Kościele przez najwyższych hierarchów tegoż Kościoła i odniesień do aktu konsekracyj biskupich z 30 czerwca 1988 r. Pan Bartyzel stwierdził, że dopiero po wielu latach zaangażowania w Tradycję katolicką przyznał rację Arcybiskupowi co do konieczności tak wyraźnego działania wbrew woli urzędującego papieża.

Doktor Paweł Milcarek wskazywał, że z książki wyłania się prawdziwy obraz Arcybiskupa Lefebvre’a – dynamicznego organizatora i misjonarza, który w czasach posoborowych dążył do łagodzenia sporów z hierarchami i pragnął porozumienia z Janem Pawłem II. Msgr Lefebvre w ujęciu p. Milcarka jest biskupem, który pierwotnie podpisuje (akceptuje) wszystkie dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz soborową reformę liturgiczną. Radykalizacja Arcybiskupa wynikała z rozmywania magisterjum Kościoła i postępów posoborowej rzeczywistości. To otoczenie usprawiedliwia według prelegenta decyzję o konsekracjach biskupich AD 1988, choć jego zdaniem właściwsze byłoby podążanie drogą porozumienia zawartego w dniu 5 maja tego samego roku. Dr Milcarek stwierdza, że wybór ten był wyborem nadludzkim i przedwczesne byłoby udzielanie odpowiedzi na pytanie, czy dokonanie konsekracyj bez zgody Jana Pawła II było znamieniem świętości wyznawcy, czy wyrazem ludzkiej słabości, pragnącej szybko osiągnąć zamierzony cel.

Ostatni z mówców, xiądz Karol Stehlin FSSPX, został wyświęcony na kapłana katolickiego w przededniu konsekracyj biskupich AD 1988. W krótkich słowach przedstawił swoje świadectwo odnoszące się do osoby Arcybiskupa.

Jak podkreślił red. Michalkiewicz, można powiedzieć, że Kościół przystał w końcu na postulat Arcybiskupa Lefebvre’a o przeprowadzenie „eksperymentu Tradycji”. Już samo to pojęcie pokazuje, w jak trudnym i kuriozalnych czasach przyszło żyć katolikom w 2 połowie wieku XX. Niemal całe duchowieństwo nie sprostało w jakikolwiek sposób tej próbie. Nie chciałbym kończyć tej relacji nieuprawnionym wnioskiem, że droga Arcybiskupa Marcelego Lefebvre’a i założonego przezeń Bractwa Św. Piusa X była i jest jedyną właściwą drogą. Ale dobrze się dzieje, że polscy katolicy mogą zapoznać się z najbardziej kompletną książką, jaka powstała na temat Arcybiskupa. Dobrze się dzieje, że także w Polsce środowiska tradycjonalistyczne zaczęły współpracować ze sobą. Nie wyobrażam sobie takiego spotkania jeszcze 10 czy choćby 5 lat temu. Dobrze, że zainteresowane strony zaczęły rozumieć, że trzeba wspólnie powiększać nasz tradycjonalistyczny tort, a nie walczyć o jego fragmenty. Pamiętajmy, że „zgoda buduje”. I pamiętajmy, komu zawdzięczamy szansę na to wszystko.

Merci, Monseigneur !! Et Merci, Benoît XVI !!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:44, 21 Maj 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:44, 07 Paź 2010 Powrót do góry

Fotorelacja promocja biografii abp Lefebvre
Jan Bodakowski
[link widoczny dla zalogowanych]

Oraz trochę udostępnionych zdjęć:
[link widoczny dla zalogowanych]

Jeszcze jedna relacja z promocji książki:

Książka, która wiele wyjaśnia
Paweł Milcarek
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 8:16, 13 Paź 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 7:58, 08 Paź 2010 Powrót do góry

A tu do koszyczka można włożyć i zakupić książkę - twarda oprawa
[link widoczny dla zalogowanych]

To z pewnością najlepsza biografia Arcybiskupa Lefebvre\'a. Dla jednych świętego za życia dla innych zbuntowanego fundamentalisty. Dla jednych ostatniego obrońcy prawdziwego Kościoła, dla innych, wyklętego przez Kościół schizmatyka.

Książka o Arcybiskupie to niewątpliwie wejście w centrum najgorętszych sporów w łonie Kościoła ale też szansa na ich lepsze zrozumienie.

Po podjęciu przez Ojca Świętego dialogu teologicznego z uczniami abp. Lefebvre\'a - książka ta staje się lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy serio traktują zasady dialogu, a przede wszystkim - jedność i katolickość Kościoła.

Książka została napisana przez jednego z najbliższych współpracowników Arcybiskupa, Bernarda Tissier de Mallerais, biskupa i historyka. O wydaniu francuskim recenzenci pisali: dzieło znakomicie udokumentowane, poważne i rzetelne; odsłania nieznane aspekty biografii Arcybiskupa, bardzo wnikliwa i szczegółowa praca; ważny przyczynek do historii współczesnej; wydarzenie literackie, kamień milowy.

"W ten sposób będzie można objąć zadziwiający rozmach działalności niezwykłego hierarchy, przeniknąć tajemnice osobowości, którą najlepsi obserwatorzy opisali jako pełną sprzeczności: nieśmiałą i waleczną, ugodową i nieustępliwą, wierną zasadom i praktyczną. Czy uda się odkryć ukrytą jedność osobowości, tego tak niejednorodnego człowieka? W tym celu nie zawaham się sięgnąć do świadectw nawet największych przeciwników, którzy pod pewnymi względami szczerze go podziwiali.

Ta książka odkryje przed czytelnikiem - strona po stronie - tajemnice Marcelego Lefebvre\'a, człowieka, który tylko dlatego był tak pewny siebie, bo był absolutnie pewny Boga" (bp Bernard Tissier de Mallerais).

A tu ta sama książka - miękka oprawa i tańsza. Czyli dla każdego wg. uznania i zasobności kieszeni Wink
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:19, 13 Paź 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
Fotorelacja promocja biografii abp Lefebvre
Jan Bodakowski
[link widoczny dla zalogowanych]

Przeglądałam tę stronę i troszkę więcej tam pisze, przeczytałam m.in. to:
Cytat:
Trzecim z kolei panelistą był doktór Paweł Mielcarek (Christianitas jest patronem prasowym biografii). Mielcarek nazwał arcybiskupa „jedną z najważniejszych postaci kościoła końca XX wieku”. Zdaniem redaktora Christianitas biografia obala mity o arcybiskupie (który akceptowal zmiany liturgii, podpisał wszystkie dokumenty soborowe, potępiał prawicowe dyktatury i terror). Zdaniem Mielcarka wątpliwości doktrynalne arcybiskupa są cenne dla całego kościoła, arcybiskup i Jan Paweł II odrzucali błędne odczytanie soboru i chcieli by drugi sobór watykański był odczytany w duchu tradycji.

Chiałam coś więcej doczytać - (filmików wszystkich jeszcze nie obejrzałam) i na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych]
jest zamieszczona cała wypowiedź pana Milcarka. Przeczytałam ... obejdzie się bez mojego komentarza, bo przeczytałam dwa inne które są tam zamieszczone, może je zacytuję:

Teresa:
“W tym względzie formuła, w której swego czasu wspólnie odnajdywali się, z dużymi nadziejami na porozumienie, Jan Paweł II i abp Lefebvre: „odczytać Sobór w świetle Tradycji” - ale Waść bełtasz, ale bełtasz!!
Oto jak JPII odczytał sobor :O ile kardynał Oddi był przerażony odbywającymi się w Asyżu ekscesami, o tyle Jan Paweł II otwarcie demonstrował swą radość. Dwa miesiące później, w przemówieniu bożonarodzeniowym wygłoszonym do kardynałów, a opublikowanym na łamach „L’Osservatore Romano”, powiedział: „Dzień spotkania w Asyżu, w którym [świat ujrzał], jak Kościół katolicki wyciąga ręce do braci z innych wyznań, stanowił realizację deklaracji II Soboru Watykańskiego”. Papież nie postrzegał więc panreligijnego spotkania jako tragicznej nadinterpretacji Vaticanum II, lecz uznał je za godną najwyższego uznania, praktyczną realizację nauczania soboru.(JanVennari)"


kalamat:
"cytuję: „odczytać Sobór w świetle Tradycji”- ale Waść bełtasz, ale bełtasz!!” – dokładnie p.Tereso, Waść bełkoce nie wie co.
Ja to się wogole zastanawiam, po przeczytaniu powyższego, kto wpadł na pomysł, żeby “Waść” w ogóle był obecny w jednej sali z biskupem? Po tym wszystkim, co mówił, pisał i zrobił złego wobec FSSPX? Nawet zapominając to wszystko wcześniejsze, to jednak była to wielka hucpa!, żeby doktór Milcarek pluł autorowi w twarz. A wydawca nie pomyslał o tym wcześniej?"


Trudno się z nimi nie zgodzić, bo kto dłużej interesuje się Tradycją, Bractwem i wogóle "tradi-światkiem" to napewno te wypowiedzi nie są dla niego jakimś zaskoczeniem czy nie na miejscu. Moja informacja, że jeden wpis jest autorstwa osoby "Teresa" - to nie mój wpis, poprostu zbieżność imion, ale jak najbardziej, podpisała bym się pod nim.

(edit--poprawa linku do strony, nie otwierał się)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 10:08, 14 Paź 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:30, 23 Paź 2010 Powrót do góry

Polecam do obejrzenia film z promocji książki J.E. bp. Bernarda Tissier de Mallerais na Zamku Królewskim w Warszawie 6. październik 2010 realizacja Video Hi-Fi Zbigniew Rybski, zamieszczony przez ks. Jenkinsa tu:
[link widoczny dla zalogowanych]

01 http://www.youtube.com/watch?v=QgFbphm51Yc
02 http://www.youtube.com/watch?v=7BL9vConBno
03 http://www.youtube.com/watch?v=phWtZE1KBI4
04 http://www.youtube.com/watch?v=W0NKfd9k2no
05 http://www.youtube.com/watch?v=B2iFw5NpaQs
06 http://www.youtube.com/watch?v=-VqiIuGkauY
07 http://www.youtube.com/watch?v=mgULGLfP3_w
08 http://www.youtube.com/watch?v=pOZM17Qo3A8
09 http://www.youtube.com/watch?v=oA3XZs0Hz5g
10 http://www.youtube.com/watch?v=m7SzOI_5Gac
11 http://www.youtube.com/watch?v=fOy3cpXONaI

Po obejrzeniu, każdy będzie miał swoje własne zdanie i będzie można wtedy mieć właściwe spojrzenie na różne komentarze. Film nagrany profesjonalnie, dobrze widać, dobrze słychać, to nie amatorstwo. Smile
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)