Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 SW II i odrzucenie społecznego panowania Naszego Pana Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:25, 30 Paź 2012 Powrót do góry

Abp Marcel Lefebvre - Kazania

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Sobór Watykański II i odrzucenie społecznego panowania Naszego Pana - krótki fragment z kazania arcybiskupa M. Lefebvre w Lille, 29 sierpnia, 1976.

I wreszcie nie pragnie się już Królestwa Naszego Pana Jezusa
Chrystusa, tłumacząc się, że jest to niemożliwe.
Usłyszałem to od nuncjusza w Bernie, usłyszałem to od wysłannika Watykanu, ojca Edouarda Dhanisa, od byłego rektora Uniwersytetu Gregoriańskiego i eksperta w sprawach soborowych, który przybył do mnie, aby w imieniu Ojca Świętego nakazać mi, bym nie udzielał święceń kapłańskich 29 czerwca. Było to 27 czerwca we Flavigny, kiedy prowadziłem rekolekcje dla seminarzystów. Kiedy mnie zapytał: "Dlaczego ksiądz arcybiskup jest przeciwko Soborowi?", powiedziałem: "Czy to możliwe, żeby akceptować Sobór, skoro w imieniu tegoż Soboru mówi mi się, że trzeba zniszczyć wszystkie państwa katolickie, że państwa katolickie, a więc państwa, w których panuje Nasz Pan Jezus Chrystus, nie są już potrzebne? To niemoiliwe!"

Ale to jest jedna sprawa, to, że coś takiego nie powinno być więcej możliwe, ale jest też i inna, mianowicie taka, że podniesiono to do rangi zasady i dlatego też nie szuka się już tego królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Co mówimy każdego dnia w Ojcze Nasz: "Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi". Co to jest to królestwo? Dopiero co śpiewaliśmy w Gloria: Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, Jesu Christe. "Tylko Tyś jest Panem, tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste". Czy powinniśmy to śpiewać, a jak tylko wyjdziemy w kościoła mówić:
"Nie, wcale nie jest konieczne, aby Nasz Pan Jezus Chrystus panował nad nami"? Czy powinniśmy żyć nielogicznie? Jesteśmy katolikami czy też nie? Jesteśmy chrześcijanami czy też nie? I tylko wówczas na tej ziemi będzie pokój, kiedy będzie panował Nasz Pan Jezus Chrystus. Ale państwa żyją w konflikcie. Oglądacie to codziennie w gazetach, na każdej stronie, w telewizji, mówi się o tym w radiu. A teraz, wraz ze zmianą premiera, mówi się: "Co mamy robić, żeby poprawiła się znów sytuacja gospodarcza? Co mamy robić, żeby pieniądze znów popłynęły obficie? Co mamy robić, żeby przemysł znów rozkwitł?" itd. Wszystkie gazety na całym świecie pełne są tego. Ale nawet w odniesieniu do gospodarki konieczne jest, żeby panował Nasz Pan Jezus Chrystus. Panowanie bowiem Naszego Pana Jezusa Chrystusa oznacza właśnie panowanie tych zasad miłości, które przedstawiają dziesięć przykazań Boga. Wnoszą one również do społeczeństwa równowagę i pozwalają zapanować porządkowi, sprawiedliwości i pokojowi. Tylko w porządku, sprawiedliwości i pokoju społecznym może panować gospodarność, gospodarka może znów rozkwitać.

(...)

Chcemy panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa i wyznajemy naszą wiarę, kiedy mówimy, że Nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem. Dlatego chcemy także Mszy świętej świętego Piusa V! Ponieważ ta Msza święta jest zapowiedzią Królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nowa Msza jest rodzajem Mszy mieszanej, która nie jest już hierarchiczna, która jest demokratyczna, podczas której zgromadzony lud odgrywa większą rolę niż kapłan, i która wskutek tego nie jest już prawdziwą Mszą, zwiastującą Królestwo Naszego Pana Jezusa Chrystusa. W jaki sposób Nasz Pan Jezus Chrystus stał się królem? Stworzył On swoje królestwo przez Krzyż. Regnavit a ligno Deus. Jezus Chrystus ugruntował swoje panowanie przez drzewo Krzyża, ponieważ przez Swój Krzyż zwyciężył grzech, zwyciężył szatana, zwyciężył śmierć. Są to trzy wspaniałe zwycięstwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa!

(...)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 15:36, 25 Sty 2016, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:55, 08 Lis 2012 Powrót do góry

Abp Marcel Lefebvre: Podstawa naszego stanowiska.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/abp-marcel-lefebvre-podstawa-naszego-stanowiska,3832.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:34, 07 Mar 2013 Powrót do góry

"Chrystus oskarży tych, którzy wyrzucili Go z życia publicznego, którzy pogardliwie ustawili Go z boku lub Go zignorowali, i będą najbardziej pomszczeni wskutek tej zniewagi. Jego królewska godność wymaga bowiem, aby całe państwo było regulowane przykazaniami Boga i chrześcijańskimi zasadami, przy ustalaniu praw, w zarządzaniu trybunałami, w intelektualnej i moralnej formacji młodych, która musi respektować zdrową doktrynę i czystość moralną."

Papież Pius XI, Quas primas.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 15:39, 25 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:43, 07 Mar 2013 Powrót do góry

Z Kazania J. E. arcybiskupa Marcela Lefebvre’a wygłoszonego dnia 3 października 1987 r. w Ecóne podczas Mszy świętej pontyfikalnej z okazji 40-lecia otrzymania przez niego sakry biskupiej, w obecności 4000 wiernych.

(...) minionego 14 lipca powiedziałem kardynałowi Ratzingerowi, co następuje:

„Proszę posłuchać, Eminencjo, jest nam bardzo ciężko wzajemnie się zrozumieć, wzajemnie się porozumieć, ponieważ jeśli idzie o odbudowę Królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa, Wy jesteście za tym, aby więcej o nim nie mówiono, aby o nim milczano wobec społeczeństwa obywatelskiego, aby nie mówiono o Królestwie Naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby wszystkie religie mogły się czuć nieskrępowane w naszym społeczeństwie i aby tym samym istniał nie tylko Nasz Pan Jezus Chrystus, a więc religia katolicka. Nie należy przesadzać z tym panowaniem Naszego Pana Jezusa Chrystusa nad społeczeństwem, aby nie wprawiać w gniew żydów, buddystów, mahometan z powodu krzyża i wiary w Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Takie jest Wasze stanowisko.

Ale nam chodzi o coś całkiem przeciwnego. My chcemy, aby panował Nasz Pan Jezus Chrystus, ponieważ tylko On jest Bogiem, ponieważ nie ma innego Boga, ponieważ my, kiedy umrzemy i znajdziemy się w wieczności, nie będziemy mieli innego Boga, przed którym staniemy, oprócz Naszego Pana Jezusa Chrystusa, który będzie naszym Sędzią. Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, śpiewaliśmy właśnie w Gloria. Nie istnieje żaden inny Bóg. Ani Budda nie przyjmie nas w niebie, ani Mahomet, ani Luter, tylko Nasz Pan Jezus Chrystus. On, który nas stworzył, On, dzięki któremu jesteśmy na ziemi, On, który nas zbawił i oczekuje nas w wieczności. Dlatego też chcemy, aby On panował. Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. W niebie jak i na ziemi. Bóg wie, czy Jego Wola spełni się na ziemi. Jeśli spełni się w niebie, musi się także spełnić na ziemi. Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. „Przyjdź Królestwo Twoje”. To jest to, czego ja nauczam”.


I dalej powiedziałem kardynałowi: „Tego nauczam moich seminarzystów, to noszą oni w swoich sercach. Oni myślą tylko o jednym, oni mają tylko jedno pragnienie: apostolstwo w imię panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa w rodzinach, w duszach, w społeczeństwie. Myślą o tym, aby Jezus wszędzie panował.
Z tego powodu tak trudno jest nam się zrozumieć. Wasz ekumenizm niszczy panowanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa w społeczeństwie. Dlatego tytuł książki, którą niedawno napisałem, brzmi: Oni Jego zdetronizowali. Wy zdetronizowaliście Naszego Pana Jezusa Chrystusa, i to jest wytłumaczenie sytuacji, którą dziś przeżywamy”.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 15:38, 25 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:18, 24 Cze 2013 Powrót do góry

Z innych pozycji polecam:

Podróż duchowa - abp Marcel Lefebvre
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/podroz-duchowa-abp-marcel-lefebvre,9993.htmlList otwarty do zagubionych katolików - abp Marcel Lefebvre
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/list-otwarty-do-zagubionych-katolikow,1240.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:49, 07 Paź 2013 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)
Sobór Watykański II i odrzucenie społecznego panowania Naszego Pana - krótki fragment z kazania arcybiskupa M. Lefebvre w Lille, 29 sierpnia, 1976.
(...)

Jak zdetronizowano Jezusa Chrystusa
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/detronizacja-chrystusa-w-kolumbii-jak-to-sie-stalo,1497.html#48261
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:18, 31 Sty 2015 Powrót do góry

Przykładów nowej "wiosny" Kościoła, skutków odrzucenia społecznego panowania naszego Pana Jezusa Chrystusa i skutków heretyckiej wolności religijnej, można podać multum! Ostatnie wpisy jakie robiłam to:

Włochy: Wkrótce likwidacja 36 diecezji?
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wlochy-wkrotce-likwidacja-36-diecezji,12696.html


Luksemburg: 90 procent parafii do likwidacji
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/luksemburg-90-procent-parafii-do-likwidacji,12498.html


... a jeszcze inne kraje, jak Francja, Niemcy ....? Wiele można tu przeczytać. Do tego chory, wypaczony ekumenizm ... promocja sekt heretyckich o czym mozna przeczytać np. tu:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/wroclaw-ostrow-tumski-w-strone-protestantyzmu-i-jerozolimy,12394.html

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/duch-swiety-szykuje-niespodzianki-ks-peter-hocken,12734.html

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/o-daniel-galus,12718.html

Shocked Shocked Shocked zdezorientowani, zagubieni wierni!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:48, 06 Cze 2016 Powrót do góry

Dwa artykuły Michaela Daviesa:

Michael Davies: Arcybiskup Lefebvre a wolność religijna

Michael Davies
Panowanie Chrystusa Króla
... w życiu publicznym i prywatnym

podane w wątku tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/abp-guido-pozzo-fsspx-nie-musi-uznawac-soboru-wat-ii,14424.html#70762
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:13, 21 Paź 2016 Powrót do góry

Kilka moich spostrzeżeń i wyjaśnień odnośnie odrzucenia społecznego panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa zwane też detronizacją, o czym pisał abp Lefebvre, a które nie ma nic wspólnego z Intronizacją Chrystusa na Króla Polski, która jest od lat forsowana przez pewne środowiska, w tym też przez zwących się "tradycjonalistami" związanych z FSSPX. Należy się trzymać tego, tak jak zawsze Kościół nauczał, a swoje opinie niech kazdy zachowa dla siebie. "Intronizatorzy" - wypaczyli samo przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny, przypasowała im książka abp Lefebvre "oni Go zdetronizowali", zrobili mix-masz i z tej mieszanki wyszło, że jak Go zdetronizowano, to trzeba wg. Rozali Go intronizować i ogłosić na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia tak nie pisała.

Ja też mam i znam książkę abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" i wiem o czym ona jest. Jak najbardziej królowanie Chrystusa Króla było jedną z najważniejszych spraw abp Lefebvre, jego przeciwstawianie się kryzysowi w Kościele. Tylko w "oni Go zdetronizowali" abp Lefebvre nigdzie nie wspominał o ogłaszaniu Chrystusa na Króla jakiegokolwiek kraju i nie mieszał tu i nie wypaczał tematu Intronizacji. Abp Lefebvre mówiąc o detronizacji Chrystusa Króla, mówił o liberaliźmie, moderniźnie, krótko mówiąc o "postępowej" teologii. Arcybiskup Lefebvre z całą siłą piętnował Deklarację o wolności religijnej - Dignitatis Humanae (DH) i konstytucję Gaudium et spes.

O taką detronizację chodzilo abp Lefebvre, a nie wypaczanie nauki Kościoła w temacie Intronizacji NSPJ. Abp. Lefebvre doskonale znał naukę wcześniejszych papieży i wiedział jak i co czynić, żeby to Królestwo Chrystusa przywrócić, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu, zwane też intronizacją i aprobowane przez wielu papieży, jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.

Wiele pisze m.in. tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/udowodnianie-ze-intronizacja-serca-nie-skutkuje-intronizacja,13558.html


Po skonfliktowaniu się z jezuitami (Bóg to osądzi/osądził!) ks. Kiersztyn zajmował się na własną rękę sprawą intronizacji i Rozalią Celakówną, wybitnie szkodząc procesowi Rozalii i jej przesłaniu. Począwszy od zniekształcania przesłania Pana Jezusa, po wyraźnie heretycką teologię. Sł. Boża Rozalia to jedno, a o. Mateo to druga sprawa.

Image

ks. Tadeusz Kiersztyn

Źródło: Veniat Regnum nr 7/2006, kwartalnika Stowarzyszenia „Róża”

[link widoczny dla zalogowanych]

Pisząc, mówiąc, że o. Mateo "wynalazł" czy zrobił przekręt głosząc i propagując intronizacje NSPJ jest wielkim kłamstwem, bo o. Mateo miał błogosławieństwo w tym Dziele pięciu papieży. Odsyłam do książki o. Mateo "Jezus Król Miłości". Jak można zarzucać O. Mateo jakiś "wynalazek" czy przekręt? Czytając książkę O.Mateo "Jezus Król Miłości" to człowiek wzrusza się aż do łez, ale chyba każdy się wzruszy jak przeczyta, bo i papież się wzruszał jak mu donoszono o owocach pracy o. Mateo. Już sam fakt, jak ktoś mówi, iż ojciec Mateo się pomylił jest dla mnie syreną alarmową. Działał on bowiem z woli papieża, miał pełną aprobatę i błogosławieństwo pracy kolejnych pięciu papieży, jego apostolat przyniósł nadprzyrodzone owoce i wciąż przynosi poprzez jego pisma.

Image

Na obrazku, na którym Ojciec Mateo wypisał akt ofiarowania się, Pius X dopisał własnoręcznie: "Niech Bóg dopełni to, co sam dokonał w tobie." Ten krótki dopisek zdaje się sugerować, że św. Pius X w skromnym projekcie o. Mateo zobaczył o wiele więcej, niż widział i mógł wówczas widzieć nieznany młody zakonnik. Czy Pius X miał w tej chwili nadprzyrodzone przeczucie dotyczące przyszłego sukcesu Intronizacji? - zastanawiał się po latach o. Mateo. Aktualnie oryginał obrazu znajduje się w Quito w Ekwadorze.


W Polsce też była ta nauka głoszona:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/artykuly-z-poslanca-serca-jezusowego-z-1934-r-1947-r,13946.html#73569Piszę o tym wypaczaniu od 2008 roku jak nie wcześniej i tak jakby rzucał grochem o ścianę! Gdybym teraz zmieniła zdanie i przyjęła wszystko to co obserwuję, ze źródeł dostępnych publicznie, że jest OK! to byłaby to z mojej strony jakaś schizofrenia (rozdwojenie) i straszna obłuda! Obłudnicy to określenie ludzi o dwóch twarzach, których postępowanie odbiega od prawdziwych przekonań, lub którzy zachowują się różnie wobec różnych ludzi. Obłuda niszczy sumienie i na tym polega całe jej złe działanie. Inne grzechy nie niszczą tego rozeznania tak szybko i tak gruntownie. Obłuda posługuje się barwami ochronnymi, jak groźny pyton upodabnia się do korzeni drzewa, pod którym czyha na ofiarę. Sumienie żyje tylko w świetle prawdy.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:59, 16 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:05, 23 Paź 2016 Powrót do góry

(...) Staje się jasne, ze wprowadzenie Serca Jezusowego jako króla rodzin jest dziełem Opatrzności, aby uratować ludzkość od grożącej zguby.

Kiedy ojciec Mateo przybył do Francji, dawano mu na razie do zrozumienia, że ma ze swą ideą przyjść, jak wojna się skończy.

Odpowiadając zwrócił się z zapytaniem do jednego z biskupów: Czy Noe arkę swą budował po skończeniu potopu?

Potop przyszedł. A arką jest Serce Jezusowe. Wejdźmy do arki jak Noe ze wszystką rodziną. ratując rodzinę uczyńmy z niej samej taką arkę zbawczą, która podczas tej rozszalałej katastrofy uchroni od zatracenia najwyższe dobra ludzkości. (...) Mogą i muszą być różni jacyś pomocnicy: ale arka zbawienia w potopie jest katolicka, duchem nadprzyrodzonym przepojona i przeniknięta rodzina - rodzina, której królem i rządem jest Chrystus. (...)

Spieszmy zatem i uczyńmy Chrystusa Królem; najpierw Królem naszych myśli i Królem naszych serc, potem Królem naszych rodzin i wreszcie Królem całej ludzkiej społeczności. Chrystus musi stać się światu Królem!


Więcej tu:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/chrystus-krol-ks-pralat-robert-m-der,3732.html#73825


Wchodźmy w to Serce. Cześć Bożego Serca rozwijała się już przed XVI w., ale tłumiła ją reformacja luterska.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:26, 23 Paź 2016 Powrót do góry

Jakie lekarstwo abp Lefebvre zalecał w nie jednym kazaniu, w nie jednej mowie na to całe zło, na usuniecie (zdetronizowanie) Chrystusa Pana z życia we wszystkich jego wymiarach? - o takie:

Zachęcał, mówił o tym w nie w jednym kazaniu, np. w kazaniu J. E. arcybiskupa Marcela Lefebvre’a wygłoszonym 23 września 1979 r. w Paryżu możemy przeczytać:

Cytat:
(...)Należy stworzyć krucjatę młodych ludzi, którzy pragną poszukiwać prawdziwego ideału, a także krucjatę rodzin chrześcijańskich! Rodziny chrześcijańskie tu zgromadzone, poświęćcie swoje rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa, Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Dziewicy! Módlcie się wspólnie w rodzinie! Wiem, że wielu z was to czyni. Ale powinno być coraz więcej, znacznie więcej tych, którzy to czynią z całą mocą, po to, aby Nasz Pan naprawdę zapanował w waszym domu.... a jak zapanuje w domu, to i w społeczeństwie i w państwie. Zdrowa jednostka, zdrowa rodzina, zdrowe społeczeństwo i zdrowe państwo!
Wiele wyjaśniałam i pisałam tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/o-intronizacji-pyta-pan-papiez-odpowiada-pan-krajski,14222.html#69358Wielokroć też bp B. Fellay zachęcał aby we wszystkich kościołach, kaplicach Bractwa, uroczyście odnowić intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)