Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Nawrócenie Rosji z objaw. fatimskiego wg.Ks.prof.Bartnika Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30513 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:15, 28 Gru 2009 Powrót do góry

Nawrócenie Rosji z objawienia fatimskiego wg. Ks. prof. Czesława S. Bartnika

W Naszym Dzienniku z 24-27 grudnia 2009 w dziale "Myśl jest bronią" ukazał się obszerny tekst ks. prof. Bartnika pod tytułem:

"Nawrócenie Rosji?"

Kwestia tzw. nawrócenia Rosji jest wieloznaczna i skomplikowana. Nie sposób jej tu wyczerpać. Jednakże trzeba tej sprawie koniecznie w obecnym czasie poświęcić choćby kilka prostych refleksji.

W trzecim objawieniu fatimskim z 13 lipca 1917 r. Matka Boża wypowiedziała tajemnicze proroctwo dotyczące najnowszej historii: "Jeżeli moje prośby zostaną wysłuchane, Rosja nawróci się i nastanie pokój. Jeżeli nie, rozpowszechni swe błędy po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła świętego. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć, różne narody będą unicestwione. Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci i będzie dany światu na pewien czas pokój" (zob. "Polonia Christiana", nr 7/2009, s. 15).
Proroctwa są zawsze trudne do wyjaśnienia i mają jakąś zawężoną czasowo perspektywę. "Jeżeli Rosja się nawróci...". Właśnie wówczas, w lipcu w 1917 r., w Rosji trwała rewolucja lutowa, a zbliżała się marksistowska. Na co dzieciom wiedza o dalekiej Rosji i o jakimś jej nawróceniu? Chyba dlatego, że Rosja staje się jeszcze raz wielkim aktorem w historii Europy i świata. A jakie to ma być nawrócenie? Potocznie uważa się, że na katolicyzm. Lecz czy dokładnie tak? Rosja wydaje się tu raczej symbolem sytuacji ogólnej, ówczesnej i dzisiejszej. W każdym razie objawienie fatimskie dało wielką inspirację do zawierzenia każdego kraju i całego świata Matce Bożej. Papieże poszli za tym wezwaniem i poświęcili Rosję, Słowiańszczyznę i cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi: Pius XII w 1942 i 1952 r., Paweł VI po Soborze Watykańskim II w 1967 r. i dwukrotnie Jan Paweł II w Fatimie: w 1982 r., po swoim ocaleniu, i w 1984 roku.

Przez pryzmat religii: Rosja - Polska
(...)

Nawrócenie przez przezwyciężanie
(...)

Cerkiew i Kościół katolicki
(...)

Perspektywa unii
(...)

I tak nawrócenie Rosji według proroctwa fatimskiego to nawracanie się Rosji na państwo ludzkie i nawracanie się Cerkwi rosyjskiej na Cerkiew świętą, pełną chwalby Bożej, a także nawracanie się Kościoła katolickiego na Kościół Boży. Razem oba Kościoły mają się nawracać w swej ludzkiej warstwie na żywą wiarę, na prawdę, na miłość nieobłudną, na sprawiedliwość, na świętość moralną i na pokój. Drogą do tego jest - według Fatimy - wiązanie się z Niepokalanym Sercem Maryi, ze Służebnicą Bożą, będącą najwznioślejszym wzorem dla Kościołów, żeby i one były prawdziwymi i niepokalanymi sługami Bożymi.

Ks. prof. Czesław S. Bartnik


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 9:00, 16 Wrz 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 11:23, 28 Gru 2009 Powrót do góry

Czy to jest może jakaś nowa nauka Kościoła?

ks prof Bartnik napisał:

"Rosja wydaje się tu raczej symbolem sytuacji ogólnej, ówczesnej i dzisiejszej."


Mnie się wydaje, że ks prof Bartnik jest tu raczej symbolem nauczania posoborowego. Dlatego pisuje artykuły będące mieszaniną patriotyczno - modernistycznego myślenia.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30513 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:44, 28 Gru 2009 Powrót do góry

Przeczytałam "Rosja wydaje się tu raczej symbolem sytuacji ogólnej, ówczesnej i dzisiejszej." przecież Matka Boża jasno się wypowiedziała odnośnie poświecenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, a nie tylko zawierzeniu całego świata Matce Bożej.

Cytat:

Już przy trzecim objawieniu w Fatimie, 13 lipca 1917 r., Matka Boża po raz pierwszy powiedziała o „poświęceniu Rosji”, oświadczając, że akt ten jest jedynym skutecznym lekarstwem, aby uratować chrześcijaństwo od bardzo groźnych błędów i bardzo wielkiego zła:

Bóg pragnie ustanowić na świecie nabożeństwo do Mego Niepokalanego Serca. Jeśli uczynią to, co wam powiem, zbawi się wiele dusz i zapanuje pokój. Wojna się skończy. Jeżeli jednak nie przestanie się obrażać Boga, za pontyfikatu Piusa XI zacznie się inna, gorsza (...) Aby temu przeszkodzić, przyjdę prosić o poświęcenie Rosji Memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca. Jeśli posłuchają moich próśb, Rosja nawróci się i zapanuje pokój; jeśli nie, rozsieje ona swoje błędy po całym świecie, prowokując wojny i prześladowania skierowane przeciw Kościołowi; dobrzy będą wydani na męczeństwo, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał, wiele narodów będzie unicestwionych. Na końcu Moje Niepokalane Serce zatryumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a światu będzie dany pewien czas pokoju.

W tych słowach Matka Boża ukazuje bardzo wyraźnie (i to dwukrotnie) dwie cudowne łaski przywiązane do poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu:

* łaskę nawrócenia Rosji
* łaskę „pewnego czasu pokoju” na świecie.

Ponadto Matka Boża mówi, że „przyjdzie” prosić o poświęcenie Rosji. W istocie Matka Boża powraca, odwiedzając s. Łucję w Tuy (Hiszpania). 13 lipca 1929 r., podczas tego nowego objawienia, Maryja przekazuje wizjonerce następującą prośbę:

Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję Memu Niepokalanemu Sercu. Bóg obiecuje uratować ją za pomocą tego środka. Tak wiele dusz zostaje potępionych przez sprawiedliwość Bożą z powodu grzechów przeciwko Mnie popełnionych. Przychodzę przeto prosić o zadośćuczynienie. Ofiaruj się w tej intencji i módl się.
Fatima wzgardzona. Poświęcenie Rosji wciąż niedokonane
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

... albo tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/fatima,55/fatima-wzgardzona-poswiecenie-rosji-wciaz-niedokonane,1232.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 8:57, 16 Wrz 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30513 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:52, 28 Gru 2009 Powrót do góry

Podaję link, gdzie cały tekst można przeczytać, bo z wrażenia zapomniałam:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 8:55, 16 Wrz 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)