Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Wywiad z historykiem dr Dariuszem Ratajczakiem - już śp.+++ Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:30, 08 Lip 2010 Powrót do góry

Dokładnie tak! - jest to wstrząsające, niewiarygodne i potworne! Poprostu zniszczyli człowieka! Dzisiaj przeczytałam ciekawy tekst:

Haniebnej nagonki na doktora Ratajczaka ciąg dalszy...

Na forum Stanisława Michalkiewicza toczy się dyskusja na temat zaszczutego i zamordowanego niepokornego historyka, Dariusza Ratajczaka.

[link widoczny dla zalogowanych]

Obok wpisów wyrażających się z sympatią i pozytywnie o zamordowanym, znajdują się też niestety wpisy haniebne, szydzące, drwiące, szkalujące jego pamięć.

Dziwne, że właściciel forum na tak haniebne wpisy nie zareagował należną reprymendą pod adresem szczujących na zmarłego szubrawców.

Dlaczego piszę, że Dariusza Ratajczaka zamordowano.

Już od chwili znalezienia jego zwłok gazety podawały sprzeczne wersje dotyczące czasu postoju jego samochodu na parkingu. A więc według jednej wersji samochód stał tam nieprzerwanie już od końca maja. Ta wersja wydaje się nieprawdziwa z tego względu, że zarówno ochrona sklepu na samochód zwróciłaby wcześniej uwagę, jak i klienci parkujący obok poczuliby zapach rozkładających się zwłok. Według innej wersji samochód dra Ratajczaka w czasie bezpośrednio przed znalezieniem jego zwłok wielokrotnie wjażdżał i wyjeżdżał z parkingu. Według jeszcze innej, wiarygodnej – bo potwierdzonej wypowiedziami pracowników "Karolinki" – wersji, wieczorem w przeddzień znalezienia w samochodzie jego zwłok, samochodu Dariusza Ratajczaka na parkingu nie było.

Tak więc, zgodnie z oficjalną wersją wygląda na to, że rozkładające się, "zapite na śmierć" zwłoki w nocy/nad ranem zajechały autem na parking, następnie przesiadły się do tyłu, ułożyły się między przednimi a tylnymi siedzeniami i czekały, aż ktoś je odkryje.

Prokuratura nie próbując wyjaśnić wielu podejrzanych wątków i okoliczności śledztwo umorzyła. Ponosi więc współodpowiedzialność za ukrywanie morderców.

Jeszcze bardziej haniebnym faktem jest obrzydliwa kampania medialna mająca zniszczyć i zeszmacić wizerunek niewygodnego historyka. Przy czym oburzające jest to, że w kampanii tej bierze udział nie tylko michnikowska gadzinówka ale i chcąca uchodzić za wiarygodną i "prawicową" gazeta Rzeczpospolita.

[link widoczny dla zalogowanych]

Fragmenty artykułu "rzepy" umieszczone są na forum S. Michalkiewicza.

Oto jeden z nich:


"Ratajczak bronił się sam. Tłumaczył, że cytował poglądy zachodnich rewizjonistów, nie zawsze je zaznaczając. Ojciec adwokat na procesie się nie pojawiał. Mogli wcześniej przygotowywać linię obrony. Mogło być też tak, że starszy pan się nie zgadzał z synem i nie chciał być świadkiem katastrofy."

Dlaczego rzepa, zamiast snuć przypuszczenia, po prostu sama ojca Dariusza Ratajczaka o to nie zapytała? A jeśli już snuje rzepa przypuszczenia, dlaczego nie postawiła hipotezy, że być może syn nie chciał, aby bronił go ojciec! Bo to też jest możliwe! Na przykład nie chciał narażać ojca na ewentualne konsekwencje bronienia "kłamcy oświęcimskiego". Z opowiadań wiedział on zapewne o szykanach, jaki spotkały w przeszłości jego ojca za obronę braci Kowalczyków.

Kolejny cytat z rzepy:

"Arkadiusz Karbowiak, wiceprezydent Opola, próbował Ratajczakowi pomóc. Umówił go na rozmowę z pełnomocnikiem tworzącej się w Opolu nowej katolickiej szkoły wyższej. Ratajczak na obiad z przedstawicielem szkoły przyszedł pod wpływem alkoholu.

Dwa lata temu Karbowiak podjął jeszcze jedną próbę…"


A. Karbowiak, umawiając Dariusza Ratajczaka z kimkolwiek nie zrobiłby tego zapewne, gdyby Dariusz Ratajczak wyglądał niechlujnie i gdyby był on pijany. Zwłaszcza za "drugim podejściem" Karbowiak byłby ostrożniejszy – gdyby rzeczywiście przyczyną pierwszego niepowodzenia w otrzymaniu posady przez Dariusza Ratajczaka faktycznie był alkohol.

Kolejny i najbardziej obrzydliwy cytat rzepy:

"Prof. Nicieja: – Podpisaliśmy umowę o współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po formalnościach jako rektor zaprosiłem do gabinetu wszystkich gości na lampkę koniaku. Sekretarka napełniła kieliszki, pijemy i… konsternacja. Bo zamiast alkoholu była herbata. Przeprosiłem, rozlaliśmy szampana. Po wyjściu delegacji poprosiłem Ratajczaka na rozmowę. „Co pan zrobił? – krzyczę. – Przepraszam, miałem ciąg. Myślałem, że zdążę ten alkohol uzupełnić” – tłumaczył."

Zgodnie z rozpuszczaną medialnie wizją do czasu procesu i wyrzucenia go z UO Dariusz Ratajczak nie miał absolutnie żadnych problemów alkoholowych. W tym samym artykule w innym miejscu jest wypowiedź anonimowej sąsiadki:

"Mam w oczach jego dwa obrazy. Pierwszy – pracownika na Uniwersytecie Opolskim, miłego, estetycznego mężczyzny…"

Gdyby "historia" opowiedziana przez Nicieję była prawdziwa, musiałaby ona mieć miejsce jeszcze wtedy, gdy Dariusz Ratajczak na UO pracował. Ale gdyby była rzeczywiście prawdziwa, to zapewne dra Ratajczaka wywalono by z UO wcześniej i za alkohol, a nie za "kłamstwo oświęcimskie".

Profesor Nicieja, rektor UO w czasie procesu karnego i wyrzucenia z uczelni Dariusza Ratajczaka ponosi dużą współodpowiedzialność za zaszczucie go i zniszczenie jego uniwersyteckiej kariery. Dlatego też szubrawy profesor zainteresowany jest przedstawieniem zamodowanego historyka jako alkoholika wypijającego jemu w jego gabinecie z jego służbowego barku koniak. Ciekawe, że na uniwersytecie w dostępnym dla każdego pracownika i wykładowcy miejscu był alkohol i że pijanego wykładowcy nikt nie zauważył.

Cytowanie przez rzepę domniemanych rewelacji mieszkańców bloku:

"Mieszkańcy bloków byli świadkami niemocy żony i szalejącego nałogu. Pił w piwnicy, znajdowano go nieprzytomnego z upicia. – Sam się nad sobą znęcał. "

... jest w sumie prymitywnym chwytem stosowanym przez trzeciorzędnych pismaków.

Jak chce się komuś dokopać, kogoś zniszczyć, zawsze znajdzie się informacje z tzw. "wiarygodnych źródeł" . Zazwyczaj anonimowych.

To, że szczuciem na Dariusza Ratajczaka zainteresowana jest żydowska michnikowska gadzinówka nikogo nie dziwi. To że robi to "rzepa" i to w stylu nie gorszym niż GW pokazuje, że obie gazety należą do tego samego żydowskiego folwarku. Na co dzień rzepa wprawdzie lepiej się maskuje, niż Gów.. Wyborcze. Ale w sytuacjach nadzwyczajnych jej koszerność widać gołym okiem, a zapach czosnku czuć na odległość.

Rządzące polskim barakiem żydostwo żyły z siebie wypruwa, aby zeszmacić i zhańbić imię niezłomnego historyka. Nie wystarczyło im zamordować go fizycznie. Chcą jeszcze zamordować jego reputację i jego dobre imię.

Andrzej Szubert
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:08, 29 Sie 2010 Powrót do góry

Śmierć dr Ratajczaka była planowana?

Amerykański dziennikarz JP Bellinger nie wyklucza udziału izraelskich służb specjalnych w tajemniczej śmierci doktora Dariusza Ratajczaka, znanego z niepoprawnych politycznie przekonań i prac dotyczących Holokaustu – donosi irańska stacja PressTV.

Bellinger wskazuje na sprzeczności w raportach dotyczących sekcji zwłok Ratajczaka. Z jednej strony świat obiegły informacje, że jego ciało przebywało w samochodzie przez długi czas, nawet przez 2 tygodnie. Z drugiej zaś strony były liczne sugestie, że ciało historyka zostało wrzucone później do samochodu.

- Jednakże, wielu przesłuchiwanych świadków mówiło, że samochód, w którym znajdowało się ciało, został zaparkowany niedawno przed ich odnalezieniem – zaznaczył w swym artykule Bellinger. Amerykański autor wyraźnie nie jest zwolennikiem oficjalnej wersji wydarzeń.

- Śmierć doktora Ratajczaka została uznana za samobójstwo, lecz sceptyczni ludzie, może mający w świadomości niedawne aresztowanie zabójcy Mossadu operującego w Polsce pytają, jak osoba w zaawansowanym stanie dekompozycji była w stanie wjechać na publiczny parking i zaparkować samochód? – dodaje Bellinger.

Wspomnianym agentem Mossadu miał być Uri Brodsky, oskarżony o współudział w spreparowaniu niemieckiego paszportu na rzecz grupy zamachowej, która dokonała morderstwa na zasłużonym działaczu Hamasu. Ofiarą był Mahmoud al-Mabhouh, zabity w dubajskim hotelu w styczniu tego roku.

JP Bellinger podkreślił, że ś.p. dr Ratajczak walczył z propagandą establishmentu i chciał wolności słowa, zwłaszcza w kwestiach historycznych. Dodał też, że śmierć historyka “zszokowała niektóre tradycjonalistyczne i patriotyczne środowiska w Polsce”.

Przypomnijmy: ś.p. dr Dariusz Ratajczak był wykładowcą na Uniwersytecie Opolskim. W 1999r. opublikował pamflet popularnonaukowy zatytułowany “Tematy Niebezpieczne”, w której to pracy omówił szczegółowo poglądy prezentowane przez rewizjonistów Holokaustu. Wkrótce potem wywołało to medialno-polityczny wstrząs i histerię, głównie za sprawą “Gazety Wyborczej”. Ówczesny rzecznik ambasady Izraela w Polsce, Michael Sobelman oskarżył Ratajczaka osobiście o “antysemityzm” i wyraził “zdumienie”, że “taki człowiek pracuje na polskim uniwersytecie”. Zaważyło to o losie dra Ratajczaka na uczelni, z której został natychmiastowo wydalony bez możliwości powrotu

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:09, 14 Maj 2014 Powrót do góry

Poniżej cytat z wpisu z: Czw 10:46, 17 Cze 2010

Cytat:

Dobrze wspominali go studenci i w większości nie zgadzali się z tym co go spotkało. Pokój jego duszy.

Na różnych stronach mozna wyczytać wiele takich wypowiedzi, poniżej jedna z takich wypowiedzi:

"Alek - Miałem przyjemność mieć na studiach zajęcia z dr Ratajczakiem. Zawsze był przygotowany, miał ogromną wiedzę i ciekawie ją przedstawiał. Potrafił zachęcić do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Historia była jego prawdziwą pasją, zwłaszcza ta najnowsza. Nigdy nie słyszałem od niego na zajęciach o teoriach rewizjonistycznych, dlatego sprawa oskarżenia go o kłamstwo oświęcimskie była szokiem. Szkoda, że za te kilka zdań bez przypisu złamano karierę i życie zdolnemu naukowcowi."

Powyższy komentarz jest pod tekstem Pana dr Marka Kawy w pierwszą rocznicę śmierci dr Ratajczaka:

„Czy wina współmierna do kary”
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:22, 15 Maj 2014 Powrót do góry

Image

Msza Święta w intencji dr Dariusza Ratajczaka

6 czerwca o 11:00

Opole: Kościół Najświętszego Serca Pana JezusaDzieci powinni być dumni z ojca i doczytywać jak go zniszczono za pisanie prawdy! Jak historykom się zamyka usta i ich niszczy to kto ma mówić? On już stanął przed Trybunałem Bożym, ale ... staną jeszcze ci, którzy go niszczyli!

https://www.youtube.com/watch?v=Owbxq-ufTa0


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:17, 16 Maj 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:22, 15 Maj 2014 Powrót do góry

Jeszcze w 2010 roku była informacja w Naszym Dzienniku, że Pan Grzegorz Braun, reżyser, scenarzysta, autor lub współautor takich pozycji, jak m.in. "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Towarzysz Generał", przymierza się do filmu dokumentalnego o dr. Dariuszu Ratajczaku:

Braun nakręci film o Ratajczaku

Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci znanego historyka dr. Dariusza Ratajczaka, oskarżonego przez "Gazetę Wyborczą" o "kłamstwo oświęcimskie".

Ciało dr. Ratajczaka znaleziono w samochodzie na parkingu przed Centrum Handlowym "Karolinka" w Opolu. Mężczyzna najprawdopodobniej od dłuższego czasu mieszkał w aucie. Po nagonce rozpętanej przez opolską mutację "Gazety Wyborczej" dr Ratajczak stracił posadę na Uniwersytecie Opolskim. Podejmowane przez niego wielokrotnie próby znalezienia innej pracy kończyły się zawsze fiaskiem. Asumptem do bezpardonowego ataku ze strony "Gazety Wyborczej" była broszura pt. "Tematy niebezpieczne", w której w jednym z podrozdziałów dr Ratajczak zaprezentował opinie historyków z tzw. nurtu rewizjonistów holokaustu, nie opatrując ich jednak żadnym swoim komentarzem. Nie popierał tych opinii, a mimo to "GW" okrzyknęła go "kłamcą oświęcimskim".

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu prok. Lidia Sieradzka poinformowała nas wczoraj, że sekcja zwłok dr. Ratajczaka nie wykazała żadnych obrażeń, które mogłyby powstać w wyniku ingerencji osób trzecich. Dodała jednak, że ostateczne wyniki będą znane po ocenie dokonanej przez biegłego sądowego. Może to potrwać nawet około trzech miesięcy.

Do filmu dokumentalnego o dr. Dariuszu Ratajczaku przymierza się Grzegorz Braun, reżyser, scenarzysta, autor lub współautor takich pozycji, jak m.in. "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Towarzysz Generał" . - Od dłuższego czasu rozmawiałem z nim o tym kilkakrotnie telefonicznie. Cieszyłem się bardzo, że moja inicjatywa zyskała jego pełną aprobatę. Nie mogliśmy znaleźć jednak żadnego terminu, który odpowiadałby obydwu stronom - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Grzegorz Braun. - Proszę wszystkich, którzy znali dr. Dariusza Ratajczaka osobiście lub jego działalność naukową, historyczną, publicystyczną, o przekazanie mi informacji i materiałów, na których chciałbym oprzeć scenariusz tego filmu. Można to uczynić za pośrednictwem redakcji "Naszego Dziennika" - dodał Braun.

Marek Zygmunt

Nasz Dziennik Sobota-Niedziela, 19-20 czerwca 2010.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:44, 18 Maj 2014 Powrót do góry

W 2010 roku, a dokładnie 2010-06-22 w sprawie dr. Ratajczaka ukazał się artykuł w prasie rosyjskiej:

Holokaust kosztem życia

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Możemy w powyższym artykule przeczytać o wprowadzonej ustawie zabraniającej podważania tzw „prawdy” o holokauście i Pan Ratajczak stał się pierwszą ofiarą tej ustawy w demokratycznej Polsce.


Odnośnie tej ustawy możemy przeczytać w liście Pana Janusza Kochanowskiego - Rzecznika Praw Obywatelskich - w piśmie wysłanym 19 września 2008 r. do Trybunału Konstytucyjnego.

Wniosek
Rzecznika Praw Obywatelskich


(...)

Strona 3 - II.

Zgodnie z art. 55 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2007 r. Nr 63, poz. 424 ze zm., dalej ustawa o IPN), kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom wymienionym w art. 1 pkt 1 powołanej wyżej ustawy, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości. Wprowadzając do ustawy o IPN przepis art. 55, ustawodawca pod groźbą kary zakazał negowania zbrodni nazistowskich, komunistycznych oraz innych przestępstw stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne, popełnionych w okresie od dnia 1 września 1939 r. do dnia 31 lipca 1990 r. na obywatelach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości (art. 1 pkt 1 lit. a ustawy o IPN).

(...)

Strona 6 - III

(...)

Na tym tle rodzi się pytanie, czy prawda historyczna może i powinna być
traktowana jako kategoria prawna, podlegająca ochronie w drodze sankcji karnych.
Jak wskazuje obserwacja życia społecznego, wraz z postępem badań naukowych nad najnowszą historią Polski, kolejne fakty i dowody niejednokrotnie rzucają nowe światło na wydarzenia, co do których istniało powszechne przekonanie, że odbyły się w określony sposób. Przykładem dobrze ilustrującym ten stan rzeczy jest debata jaka w ostatnich latach odbyła się wokół kolejnych publikacji książkowych Jana Tomasza Grossa.

(powyżej o kłamstwach Grossa można poczytać - dopis mój)

Strona 15/16 - VIII

(...)

Fakty dotyczące najnowszej historii Polski powinny być przedmiotem otwartej i powszechnej debaty oraz podlegać ocenie historyków. W demokratycznym państwie prawa rolą władzy publicznej jest bowiem upowszechnianie prawdy historycznej, nie zaś jej kształtowanie w drodze procesu sądowego i sankcji karnych. W świetle powyższego uważam, że art. 55 ustawy o IPN wykracza poza granice konieczności w demokratycznym państwie prawnym, a więc jest niezgodny z art. 54 ust. 1
i art. 73 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP.


całość tu: (bardzo ciekawy list)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:57, 18 Maj 2014 Powrót do góry

Dr Ratajczak, Tematy Niebezpieczne, holocaust, tzw. „kłamstwo oświęcimskie”

Image

(...)

Doktora poznałem na drugi dzień po zawieszeniu go w prawach wykładowcy na Uniwersytecie Opolskim czyli 8 kwietnia 1999. Wcześniej go nie znałem, wsiadłem z kolegą w auto i pojechaliśmy do Opola. Przyjął nas bardzo serdecznie, chociaż nie miał zbyt wiele czasu, bo co chwila wpadali jacyś dziennikarze i telefony się urywały. Kupiłem sobie Tematy Niebezpieczne, jeden z ostatnich autorskich egzemplarzy i po przeczytaniu, zaraz nadałem wiadomość na listy dyskusyjne w których brałem udział. W ten sposób udało się poinformować właściwie na drugi, trzeci dzień wszystkich zainteresowanych po drugiej stronie Atlantyku. Przepisywałem i wklejałem cytaty a później całe rozdziały tej książeczki aby wszyscy wiedzieli w czym jest rzecz i za co dokładnie go zawiesili. Z powstałym w Stanach ad hoc KORem (Komitetem Obrony Ratajczaka) utrzymywałem stały kontakt, poznałem wtedy przy okazji Danę I. Alvi, Zbyszka Koreywo, Jaśka z Toronto, oraz wielu, wielu innych polskich patriotów, którzy na wieść o zawieszeniu Ratajczaka od razu się zmobilizowali do pomocy.

Po jakimś czasie udało nam się również wydać i przywieźć do Polski kolejne wydanie Tematów Niebezpiecznych, które jest teraz dostępne także w Internecie. (na marginesie, okładka ma troszkę inne kolory niż oryginalna, ale takie wtedy były skanery) Motorem tego zamieszania było środowisko Michnikowskiej Gazety Wyborczej, która nie kryła się z jawnym atakiem na naukowca. Nie bez zarzutu okazał się i profesor Nicieja rektor UO. Ale gwoździem do trumny Ratajczaka była postawa Muzeum w Oświęcimiu. To z tej strony przyszedł najostrzejszy atak i od tego momentu sprawa zaczęła być coraz poważniejsza. Na dodatek dwa czy trzy miesiące wcześniej weszła w życie ustawa o IPN, w której zagwarantowano odpowiedni paragraf 55, zabraniający podważania tzw „prawdy” o holokauście. Środowiska żydowskie miały teraz pole do popisu i zacierały ręce na swój pierwszy sukces gdy złapały Ratajczaka na ten paragraf. Tak łatwo go już nie chciały wypuścić. Sądy i prokuratura nie od dzisiaj są dyspozycyjne, zatem zrobiły co trzeba i sprawa Ratajczaka została wprawdzie umorzona, ale naukowiec musiał odejść z uczelni z wilczym biletem. Już nigdy w żadnej szkole pracy nie dostał.

Dla przypomnienia atmosfery tego procesu fragment mego posta na kanale naszapolska:

Dzisiaj w Sadzie rejonowym w Opolu odbyla sie rozprawa p-ko dr. Dariuszowi Ratajczakowi oskarzonemu o swiadome zaprzeczanie wbrew faktom zbrodniom na zydach, Ratajczak w swojej ksiazce TEMATY NIEBEZPIECZNE cytowal poglady rewizjonistow holocaustu ,ze Cyklonu B uzywano jedynie do dezynfekcji a nie do usmiercania tysiecy zydow w komorach gazowych.Po poludniu radio RMF podalo , ze zostal uznany winnym, i sad udal sie na narade, po paru minutach podano ze sprawa zostala umorzona z powodu znikomej szkodliwosci czynu. Jest 22:00, przed chwila rozmawialem z Ratajczakiem, jest dosc zadowolony, mowi ze nie zostal uznany winnym, sprawa zostala umorzona, jutro wybiera sie na uczelnie, w Sadzie bylo mnostwo studentow z poparciem dla niego, jutro na uczelni dalszy ciag.Ratajczak nie przypuszcza, zeby chcieli go zatrudnic w charakterze wykladowcy jak przed sprawa (od kwietnia jest zawieszony), jego grupy studentow dostaly innych wykladowcow, ale powinni go zatrudnic na jakims przynajmniej samodzielnym stanowisku, moze w bibliotece.Pracuje nad zakonczeniem swojej nastepnej ksiazki.Jutro przekaze Panstwu jego wystapienie w Sadzie, bo dopiero jutro dostane to na dyskietce. Podobno ma to tez wydrukowac Gazeta Wyborcza, dodatek opolski, redaktor wydania Grybos obiecal, ze ukaze sie caly tekst bez ciec cenzury, w co osobiscie bardzo watpie.Pierwsza w Polsce rozprawa o wolnosc slowa przeciwko propagandzie zydowskiej, zostala umorzona!

A pisałem to wtedy 8 grudnia 1999 o 05:01 nad ranem!


Za: blog [link widoczny dla zalogowanych] wpis z 2010 roku.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:12, 18 Maj 2014 Powrót do góry

Ktoś, gdzieś tam, postanowił, że „taki człowiek” nie może tu być...

Image

Sprawa doktora Dariusza Ratajczaka – Fakty, daty

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:15, 18 Maj 2014 Powrót do góry

Image

Msza Święta w intencji dr Dariusza Ratajczaka

6 czerwca o 11:00

Opole: Kościół Najświętszego Serca Pana JezusaDzieci powinni być dumni z ojca i doczytywać jak go zniszczono za pisanie prawdy! Jak historykom się zamyka usta i ich niszczy to kto ma mówić? On już stanął przed Trybunałem Bożym, ale ... staną jeszcze ci, którzy go niszczyli!

https://www.youtube.com/watch?v=Owbxq-ufTa0
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29797 Przeczytał: 321 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:06, 01 Cze 2014 Powrót do góry

Oto książka dr. Ratajczaka, która narobiła tyle hałasu w polskich mediach na początku kwietnia 1999 roku. Autor został usunięty z pracy oraz zaskarżony do sądu. a pewne w ramach walki o wolność słowa i tolerancję.

TEMATY NIEBEZPIECZNE
Dr. Dariusz RATAJCZAK

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)