Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Eko-propaganda na Placu św. Piotra Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:08, 09 Gru 2015 Powrót do góry

Eko-propaganda na Placu św. Piotra

Image

W związku z inauguracją Roku Miłosierdzia na fasadzie Bazyliki św. Piotra zaprezentowane zostało widowisko typu światło i dźwięk, nawiązujące do encykliki „Laudato si’” papieża Franciszka. Projekcja obrazów zwierząt, wyznawców niechrześcijańskich religii, zanieczyszczenia i zatłoczonych miast, została stworzona i sfinansowana przez zwolenników kontroli populacji i walki ze zmianą klimatu.

W trakcie widowiska na fasadzie bazyliki zaprezentowano m.in. zdjęcia małpy, lwa, pawia, wilka. Zgromadzeni mogli zobaczyć obraz biblijnego ogrodu Eden, zdjęcia muzułmanki ubranej w burkę, buddystów, czy przedstawicieli religii animistycznych.

Według rzecznika Watykanu wyznaczonego specjalnie dla tego wydarzenia, arcybiskupa Rino Fisichelliego, iluminacje te miały prezentować „obrazy zainspirowane Miłosierdziem, ludzkością, światem i zmianami klimatycznymi”. Jak podkreślał, celem widowiska było połączenie papieskiej encykliki „Laudato si’” z Konferencją Klimatyczną ONZ COP21, trwającą właśnie w Paryżu.

Głównym sponsorem widowiska był Bank Światowy, który od dawna finansuje programy sprowadzające się do ograniczania przyrostu naturalnego w krajach rozwijających się. W projekt zaangażowana była Vulcan Inc., firma założona przez miliardera i filantropa Paula G. Allena. Jej oficjalnym celem jest „stworzenie nowej przyszłości” poprzez „wywrócenie konwencjonalnego sposobu myślenia”. Celem zaangażowanej w realizację widowiska Fundacji Okeanos jest z kolei ochrona mórz i oceanów przed szkodami powodowanymi przez człowieka. W tym przez…. nazbyt głośne silniki statków. Jak na stronach serwisu Lifesitenews.com zauważa Pete Baklinski, podmiotom zaangażowanym w sfinansowanie i organizację środowiska towarzyszy… pogańska symbolika. W szczególności, nawiązująca do czasów antycznych i kultu przyrody.

„Wielu osobom spektakl się podobał, ale i równie liczna grupa uznała, że jest on wysoce niestosowny. Największą konsternację wywołał fakt, że w uroczystość Niepokalanego Poczęcia jeden z najświętszych i najbardziej charakterystycznych budynków chrześcijaństwa został wykorzystany jako tło dla wsparcie teorii zmiany klimatu, nauki silnie kontestowanej. Wydarzenie było w części sponsorowane przez Bank Światowy, dobrze znany z promocji aborcji i antykoncepcji” – zauważa na watykanista Edward Pentin, pracujący dla „National Catholic Register”.

– Przykro mi, że fasada Bazyliki św. Piotra stała się propagandową sceną dla naukowego oszustwa, jakim jest „katastrofalne, wywołane przez człowieka globalne ocieplenie” – komentował w rozmowie z Lifesitenews.com Steven Mosher, prezes Population Research Institute. – Niedobrze mi na myśl, że to najświętsze miejsce będzie tłem dla dalszego rozpowszechniania tego oszustwa, którego ostatecznym celem jest nałożenie „podatku węglowego” na kraje rozwinięte. Ten podatek nie tylko upośledzi wzrost gospodarczy w skali światowej, ale i zagrozi demokracji: pozyskane w ten sposób przychody zostaną wykorzystane do sfinansowania kolejnych programów kontroli populacji w krajach rozwijających się – podkreślił.

– To coś, co robią zideologizowani politycy, jak prezydent Obama, który po zatwierdzeniu przez Sąd Najwyższy homoseksualnych małżeństw wyświetlił tęczę na Białym Domu. Biały Dom jest domem wszystkich obywateli, wszystkich Amerykanów. Bazylika św. Piotra posiada o wiele bardziej uniwersalny charakter – komentuje Robert Royal, prezes Instytutu Wiary i Rozumu.

„Silne jest poczucie, że Bazylika św. Piotra została sprofanowana” – napisał na Facebooku włoski watykanista Antonio Socci, zwracając uwagę na symboliczny wymiar widowiska. Pogrążony w ciemności Kościół został oto oświecony „nową, klimatyczną religio-ideologią”. „Miejsce par excellence święte, serce chrześcijaństwa, zostało przekształcone w wielki ekran dla ideologii Nowej Światowej Władzy. A Bożonarodzeniową szopkę pozostawiono w ciemnościach” – podkreśla Socci.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych], [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:07, 07 Gru 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:18, 09 Gru 2015 Powrót do góry

Na wielu stronach można o tym przeczytać i różne obrazy zobaczyć, jak np.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Obrazy jakie były pokazywane:


Image
Image
Image
Image
Image
Image


Można obejrzeć zarejestrowany pokaz:

https://www.youtube.com/watch?v=Wrkkyw1D7KA
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:45, 09 Gru 2015 Powrót do góry

Niezwykły pokaz świetlny na fasadzie bazyliki Świętego Piotra

Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:01, 09 Gru 2015 Powrót do góry

Tygodnik "Remnant" wystosował wczoraj otwarty apel do papieża z żądaniem rezygnacji z urzędu.


Otwarty Rok Miłosierdzia. The Remnant błaga Franciszka do zmiany kursu lub zrezygnowania z urzędu Piotra.

Image

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

Podpisali m.in Christopher Ferrara, Michael J. Matt, John Venari.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:27, 09 Gru 2015 Powrót do góry

TEMPLUM DOMINI, TEMPLUM DOMINI...

Image

8 grudnia Anno Domini 2015 to dzień, który zapadnie mi w pamięć, jako ten w którym przekonałem się z całą mocą, że coś niedobrego dzieje się z Kościołem, moim Kościołem...

Na fasadzie świątyni Bożej, na fasadzie bazyliki stojącej na grobie Apostoła Piotra pokazano film przyrodniczy, wzywający do ekologicznego spojrzenia na świat... Wykorzystano jedną z najczcigodniejszych świątyń, by stała się narzędziem w realizacji celu, który w żaden sposób nie jest zgodny z jej przeznaczeniem. Wykorzystano symbol Kościoła katolickiego, jakim bez wątpienia jest bazylika św. Piotra na Watykanie i w ten sposób upodlono całą Oblubienicę Chrystusa. Internet wrze... posty sypią się jak z rękawa - jedni oburzeni, inni zniesmaczeni, kolejni bronią pomysłu i argumentują, że to nic takiego...

Kościół jest budowlą, która dzisiaj chwieje się w posadach - wykorzystanie bazyliki, jako ekranu to tylko skutek tragicznego myślenia zataczającego szerokie kręgi. Miał rację Paweł VI, gdy mówił o swądzie szatana, który jakąś szparą wdarł się do Kościoła... tylko, że dzisiaj to już nie szpara, ale otwarte na oścież drzwi.

Katolicy - co się stało z naszą wiarą? Gdybyśmy byli zdrowi duchowo, gdyby nasze myślenie było naprawdę katolickie, gdyby było Bożym myśleniem - nikomu z nas nie przyszło by do głowy (nawet na moment, na krótką chwilę), by ten Dom Modlitwy uczynić sceną dla filmu. Gdybyśmy byli katolikami - nie moglibyśmy bronić tego pomysłu i jego twórców, lecz potępilibyśmy ich, jako tych, którzy profanują świątynię Pana. Co się stało z naszym zmysłem wiary? Gdzie podziało się przekonanie, że świątynia jest tylko i wyłącznie domem Bożym, który nie może służyć do żadnych innych celów? Kto odpowiada za to bezczelne działanie, wobec którego wielu "katolików" milczy, albo wprost się z niego cieszy?

Zgadzamy się na koncerty, na występy, na przedstawienia, na świeckie przemówienia i zabawy w kościołach - gdzie jest granica tego szaleństwa? Coraz rzadziej w naszych świątyniach praktykowane są adoracje, mamy coraz krótszą Mszę świętą, coraz mniej jest nabożeństw, a te które są skracamy do koniecznego minimum, coraz rzadziej doświadczamy ciszy w kościele, coraz mniej w domu Bożym skupienia i rozmyślania, coraz więcej taniego teatru, łudzącego sztucznym brokatem i tandetą.

Ze smutkiem patrzę na księży, którzy po odnowieniu kościoła zabraniają stosować w nim kadzidła, bo się złoto zabrudzi, albo ściany okopcą... Przecież dla Boga warto stracić to wszystko, bo to i tak jest Jego. Niestety, często ci sami księża nie mają problemu, by w kościołach niszczyć ołtarze, wycinając mensy, by zrobić więcej przestrzeni dla ludzi, lub by nie być zmuszonymi do kupowania (podobno) drogich obrusów. Ze smutkiem patrzę na wiernych, którzy bez szacunku i czci wchodzą do kościoła, głośno w nim rozmawiają, oglądają się i szukają sensacji, albo wcale nie zwracają uwagi na Boskiego Gospodarza. Potrzeba nam na nowo obudzić katolicką pobożność, ożywić szacunek do świątyni, jako do prawdziwego Domu Bożego, potrzeba na nowo przypomnieć sobie słowa Boga: "mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów" (Mk 11, 17b).

Kiedy Żyd idzie do synagogi, tam nie ma czekającego na niego Boga - jest tylko przestrzeń modlitwy. Kiedy muzułmanin idzie do meczetu, tam nie ma Boga - jest tylko miejsce do wzywania Go. Kiedy buddysta idzie do świątyni, nie idzie do Boga, bo tam On nie przebywa. Żadna wielka religia nie ma Boga stale obecnego w żadnej budowli. Tylko my, katolicy, mamy Go wciąż na wyciągnięcie ręki i nie potrafimy Go uszanować i uczcić w Najświętszym Sakramencie. Potrzeba wiele ekspiacji za ten grzech lekceważenia, za grzech znieważenia świętych miejsc, także za to, czego byliśmy świadkami na filmie - niech Bóg nam przebaczy, że z Jego domu uczyniliśmy po raz kolejny "jaskinię zbójców".

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 23:07, 11 Gru 2015 Powrót do góry

Ktoś przedobrzył sprawę. W taki dzień, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, trzeba zająć się Niepokalaną, Tajemnicą Zbawienia, przypomnieć Krzyż, a nie zniżać do poziomu ekologizmu czy naturalizmu, nawet jeśli Natura została stworzona przez Boga. W taki dzień, bardziej niż o Stworzeniu, trzeba mówić, przypominać, głosić o prawdę o Zbawieniu, szczególnie przez wstawiennictwo Niepokalanej. Zwłaszcza, że temat to ogólnie zapomniany, a nawet niechciany ... A ponadto czy tak ważna Bazylika może być środkiem do celu. I to takiego celu ...

"Czemu bezbożni wtargnęli w Twoje święte miejsce,
wrogowie nasi podeptali Twoją świątynię?
Staliśmy się od dawna jakby ci,
nad którymi Ty nie panujesz
i którzy nie noszą Twego imienia.
Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił (...).
Twoje święte miasta są opustoszałe,
Syjon jest pustkowiem,
Jerozolima - odludziem.
Świątynia nasza, święta i wspaniała,
w której Cię chwalili nasi przodkowie,
stała się pastwą pożaru,
i wszystko, cośmy kochali, zmieniło się w zgliszcza.
Czyż na to wszystko możesz być nieczuły, Panie?
Czy możesz milczeć, by nas przygnębić nad miarę?"...
(Iz 63,18-19; 64,9-11)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:33, 16 Gru 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:
Tygodnik "Remnant" wystosował wczoraj otwarty apel do papieża z żądaniem rezygnacji z urzędu.


Otwarty Rok Miłosierdzia. The Remnant błaga Franciszka do zmiany kursu lub zrezygnowania z urzędu Piotra.

Image

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

Podpisali m.in Christopher Ferrara, Michael J. Matt, John Venari.

Na początek Roku Miłosierdzia: List otwarty do papieża Franciszka

8 grudnia 2015
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Wasza Świątobliwość

Papież Celestyn V (+1294 r.), — uznając swoją niezdolność do sprawowania urzędu, na który w sposób tak nieoczekiwany został wybrany — i mając na uwadze poważne szkody, jakie jego złe rządy wyrządziły Kościołowi, — po swoim pięciomiesięcznym pontyfikacie — zrezygnował z Papieskiego Urzędu. Został kanonizowany przez papieża Klemensa V* w 1313 r. Papież Bonifacy** VIII, usunął wszelkie wątpliwości, co do ważności tego nadzwyczajnego i kwestionowanego aktu papieskiego, ad perpetuam rei memoriam — potwierdził — że „Biskup Rzymu może dobrowolnie zrezygnować."

Coraz więcej katolików, — w tym kardynałowie i biskupi, — dochodzi do przekonania, że obecny pontyfikat, — będący podobnie wynikiem nieoczekiwanego wyboru, — powoduje poważne szkody dla Kościoła.

Nie można zaprzeczyć, że Wasza Świątobliwość, nie posiada zdolności lub woli do wypełniania tego, co jest obowiązkiem każdego papieża, który — używając słów Twojego poprzednika:
"Papież nie ma głosić własnych idei, ale winien nieustannie zespalać samego siebie i Kościół więzią posłuszeństwa Słowu Bożemu, wobec wszelkich prób przystosowywania czy rozwodnienia i wszelkich przejawów oportunizmu”
Jak to wykazano w załączonym Libellus (Dokumencie), — Ty czynisz wprost przeciwnie, dałeś wiele alarmujących oznak wrogości wobec tradycyjnego nauczania, dyscypliny i zwyczajów Kościoła — i wiernych, którzy próbują ich bronić, — będąc pochłoniętym kwestiami społecznymi i politycznymi, pozostającymi poza kompetencjami Biskupa Rzymskiego. W rezultacie czego, — wrogowie Kościoła nieustannie cieszą się w Twoim pontyfikatem, wychwalając Cię ponad wszystkich Twoich poprzedników. Ta przerażająca sytuacja nie ma sobie równych w historii Kościoła.

Ubiegłego roku, mówiąc o rezygnacji Benedykta XVI,

— „Jego Świątobliwość oświadczył, że czuje się niezdolny do sprawowania pontyfikatu. – „”Ja bym zrobił to samo.”

W pierwszą rocznicę rezygnacji Benedykta, prosiłeś wiernych:

— „Dołączcie do mnie w modlitwie za Jego Świątobliwości Benedykta XVI, — człowieka wielkiej odwagi i pokory.”

Z niemałą obawą, w Obliczu Tego, Który będzie nas sądził w Dniu Ostatecznym, — z należnym szacunkiem my, Twoi poddani — kierujemy tą petycję do Waszej Świątobliwości, z prośbą — abyś zmienił kurs swojego pontyfikatu dla dobra Kościoła i dobra dusz.

Jeżeli to jest niemożliwe, — czyż nie byłoby lepsze dla Waszej Świątobliwości, abyś zrzekł się urzędu Piotrowej posługi — aniżeli dalej przewodził — i poprzez katastrofalne kompromisy zagrażał integralności Kościoła katolickiego?

W związku z tym naszymi własnymi czynimy słowa św. Katarzyny ze Sieny, Doktora Kościoła, — która w jej słynnym liście do papieża Grzegorza XI, — błagała zachęcając go, aby uwolnił Kościół od jednego z największych jego kryzysów:
„Ponieważ On dał Wam władzę i przyjęliście ją, — należy używać mocy i cnoty, — a jeśli nie jesteście chętni do korzystania z nich, i wolisz więcej nad Boga odbierać honory, — byłoby lepiej, abyś zrezygnował, i ocalił zbawienie swojej duszy … „
Maryjo! Wspomożycielko Wiernych, módl się za nami!

Twoi oddani w Chrystusie

Christopher A. Ferrara
Michael J. Matt
Dr. John Rao
Professor Brian McCall
Elizabeth Yore
Timothy J. Cullen
Judge Andrew P. Napolitano
Chris Jackson
Eric Frankovitch
Michael Lofton
Father Celatus
Connie Bagnoli
Susan Claire Potts
Robert Siscoe
John Salza, Esq.
James Cunningham
Vincent Chiarello
John Vennari
___________________

Petycja dostępna jest w kilku językach na stronie

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:14, 17 Gru 2015 Powrót do góry

Ciekawy artykuł "wpolityce.pl" polecam poczytać:. Na końcu są fragmenty video:

Czy Bazylika św. Piotra została sprofanowana? Gorący spór w świecie katolickim. WIDEO

W świecie katolickim nie milknie gorąca dyskusja na temat szokującego spektaklu, który odbył się ponad tydzień temu w Watykanie.

Przypomnijmy: 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Franciszek ogłosił inaugurację Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Z tej okazji ściana frontowa Bazyliki św. Piotra w Rzymie stała się ekranem prezentacji multimedialnej (światło/obraz/dźwięk).

Przedsięwzięcie było dziełem amerykańskiej firmy Obcura Digital, która miała już na swoim koncie podobny spektakl. 1 sierpnia br. na ścianie słynnego Empire State Building w Nowym Jorku również zaprezentowano analogiczne widowisko. W obu przypadkach tematyka była ta sama: niekorzystne “zmiany klimatyczne” na świecie na skutek niszczycielskiej działalności człowieka.

Założyciel i dyrektor Obcura Digital – Travis Threlkel przyznał, że na nowojorskim budynku przedstawione zostały wizerunki takich figur, jak grecka boginka Gaja, babilońska bogini Aya oraz Matka Ziemia. Widoczna była także Kali – hinduska bogini śmierci i zniszczenia.

Artystą, który stworzył obrazy pojawiające się zarówno na Empire State Building, jak i na Bazylice św. Piotra, jest Andrew “Android” Jones. Kim jest artysta, którego papiestwo zaprasza do Rzymu, tak jak niegdyś Berniniego czy Michała Anioła?

Jak sam przyznaje (poniżej używam jego własnych określeń): zażywa substancje psychedeliczne, ponieważ lubi penetrować pogranicza swojej podświadomości i odkrywać własne wewnętrzne przestrzenie oraz nieskończone wymiary umysłu. Dają mu one dostęp do różnych światów, których nie jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć lub pojąć wszystkich ich znaczeń. Psychedeliki rozwinęły jego zdolność do poruszania się po świecie, zwiększyły możliwość rozwiązywania problemów oraz pomogły zestawić nowe, ciekawe kombinacje energii i materii. Niektóre z nich dały mu wgląd w wyższe wymiary jestestwa, a inne pokazały mu koszmary straszniejsze niż można opisać lub sobie wyobrazić.

To nie wszystko. Andrew Jones (znów streszczam jego myśli) zafascynowany jest religiami Wschodu, a zwłaszcza hinduizmem. Jak sam mówi, hinduskie duchy i bóstwa są czynnie zaangażowane w prace wymyślania i kreowania nowych form wizualnego wyrazu. On sam chciałby wniknąć w głębszy stopień ich poznania, tak aby móc przedstawić je z właściwą godnością i szacunkiem, na jakie zasługują.

Całej sprawie postanowił przyjrzeć się bliżej portal Lifesitenews.com, który poprosił specjalistów, by przeprowadzili analizę znaków i symboli pojawiających się na świątyni będącej – jakby nie było – katedrą papieską.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)