Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Belgia - powstrzymajmy prawo rozszerzające eutanazję Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:41, 09 Paź 2013 Powrót do góry

Abp Léonard: powstrzymajmy prawo rozszerzające eutanazję

Image

Trzeba jak najszybciej się zatrzymać, ponieważ propozycje nowego prawa dotyczącego eutanazji niszczą relacje społeczne i zagrażają solidarności międzyludzkiej. W ten sposób prymas Belgii odpowiada politykom, którzy za wszelką cenę próbują szerzej otworzyć furtkę dla eutanazji w tym kraju.

Zgodnie z nowym projektem do eutanazji mieliby „prawo” nieletni, a także osoby w stanie demencji. Ustawa znajdzie się wkrótce w centrum kolejnej dyskusji dwóch parlamentarnych komisji: sprawiedliwości i spraw społecznych. Abp André-Joseph Léonard przypomina w tym kontekście, że belgijskie prawo nie zezwala nieletnim na zawieranie umów ekonomicznych czy wchodzenie w związki małżeńskie, a teraz ma im pozwolić podejmować decyzje dotyczące ich życia. Według prymasa Belgii rzeczą przerażającą jest też fakt przyzwolenia na to, by zgodę na zakończenie życia wyrażały osoby będące w stanie demencji, czyli nieświadome podejmowanych decyzji.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:05, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:14, 04 Gru 2013 Powrót do góry

Belgia: dzieci i starcy jak psy. Coraz bliżej legalizacji eutanazji bez zgody pacjenta

Image

Dwa komitety w belgijskim Senacie przegłosowały ustawę legalizującą eutanazję dzieci, a także pacjentów z demencją i Alzheimerem. Podczas wspólnego zgromadzenia komitet spraw społecznych i komitet sprawiedliwości przegłosowały projekt stosunkiem głosów 13 do 4! Ustawa została przekazana do dalszego rozpatrzenia w Senacie.

Obecnie belgijskie prawo zezwala na eutanazję tylko dla osób powyżej 18 lat i w pełni świadomych. Nowe prawo pozwoliłoby na eutanazję dla dzieci, których ból „jest niemożliwy do zniesienia” i śmiertelnie chorych. Warunkiem byłaby zgoda rodziców. Ustawa pozwoliłaby także na eutanazję osób dorosłych, które nie są w stanie podjąć samodzielnej decyzji.

Niektórzy parlamentarzyńsci postulują jeszcze bardziej permisywne prawo. Bruno Vanobbergen, flamandzki komisarz ds. praw dziecka zasugerował, by w przypadku osób powyżej 16. Roku życia nie była konieczna eutanazja. Z kolei Bernard De Vos powiedział, że ten limit powinien wynosić 15 lat. Nieletni, który chce zostać poddany eutanazji musiałby też spotkać się z psychiatrą, który miałby sprawdzić czy dziecko w pełni rozumie swoją decyzję.

Legalizacja eutanazji w Belgii nastąpiła w 2002 r. Od tej pory liczba tego typu zabójstw wzrosła o 500 proc. Ponadto, jak zauważają obrońcy życia, eutanazja obecnie jest poza kontrolą prawną. Według Canadian Medical Association Journal (CMAJ) aż 32 proc. eutanazji we Flamandii jest dokonywanych bez żądania pacjenta. Inne badanie również przeprowadzone przez CMAJ 45 proc. śmierci w wyniku eutanazji zostało dokonanych bez żądania pacjentów.

Tajemnicą poliszynela jest także fakt dokonywania eutanazji na noworodkach w Belgii. Kraj ten jest wraz z Holandią i Wielką Brytanią sygnatariuszem [link widoczny dla zalogowanych] Oznacza to, że mordowanie noworodków, których ból jest uznany za trudny do zniesienia jest nielegalne, ale tylko formalnie - gdyż władze krajów deklarują niekaranie medyków dopuszczających się tych czynów.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Holenderski król podpisze cyrograf z Groningen?

We wrześniu minie kolejna rocznica publikacji tzw. „Protokołu z Groningen”, uzasadniającego konieczność zabijania chorych noworodków. W Holandii, gdzie przyjęto ten zbrodniczy dokument – pozbawia się życia ok. 600 dzieci rocznie. Twórcy protokołu chcą jednak, by jego zapisy były legalne i stosowane powszechnie w całej Europie.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:10, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:16, 04 Gru 2013 Powrót do góry

Krwawe żniwo legalizacji eutanazji
(...)
http://www.traditia.fora.pl/tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja-i-wprost-szokuja,66/aborcja-i-eutanazja-problem-ogolnoswiatowy,5938.html#49514


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:11, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:09, 14 Gru 2013 Powrót do góry

Belgia: Senat zgodził się na eutanazję chorych dzieci

Image

Belgijski Senat zgodził się 12 grudnia na eutanazję chorych dzieci. Przyjęty przez izbę wyższą parlamentu projekt rozszerzenia o niepełnoletnich niekaralności za eutanazję musi jeszcze uzyskać aprobatę Izby Deputowanych.

Eutanazja w Belgii jest legalna od 2002 r., o ile dotyczy nieuleczalnie chorych osób dorosłych, świadomie wyrażających „dobrowolną, przemyślaną i ponawianą” prośbę w tej sprawie. Obecna nowelizacja umożliwi eutanazję nieuleczalnie chorych osób niepełnoletnich, których poczytalność będzie stwierdzona przez psychologa lub psychiatrę dziecięcego. Będzie możliwa w terminalnej fazy choroby, w przypadku nieznośnych cierpień fizycznych, a także za zgodą obojga rodziców.

Nie zdecydowano się na eutanazję z powodu cierpień psychicznych, ani na określenie minimalnego wieku dziecka, zaznaczając jedynie, że musi ono być świadome konsekwencji swej prośby.

Nowelizację przyjęto stosunkiem głosów 50 do 17. Większość Belgów sprzyja („całkowicie” - 38 proc., „raczej” - 36 proc.) eutanazji nieuleczalnie chorych dzieci, ale także osób starszych, dotkniętych chorobami zwyrodnieniowymi, typu choroba Alzheimera, i niezdolnych do wyrażenia prośby o „skrócenie cierpień”.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:14, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:53, 31 Sty 2014 Powrót do góry

Belgia: abp Léonard chce powstrzymać eutanazję dzieci postem i modlitwą

Image

Prymas Belgii abp André-Joseph Léonard ogłosił dzień postu i modlitwy, aby powstrzymać eutanazję dzieci w tym kraju. Ustawa legalizująca zabijanie nieletnich została przyjęta w grudniu przez senat. Przedwczoraj zatwierdziła ją komisja sprawiedliwości izby deputowanych. Teraz w ciągu dwóch tygodni będzie ona głosowana w niższej izbie parlamentu. Sprzeciwiają się temu główne wyznania chrześcijańskie, a także żydzi i muzułmanie, na razie bezskutecznie. Stąd apel o dzień modlitwy i postu. Został on wyznaczony na 6 lutego. We wszystkich miastach Belgii odbędą się tego dnia czuwania modlitewne. Abp Léonard ma nadzieję, że uda się w ten sposób poruszyć sumienia ustawodawców.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:26, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:40, 12 Lut 2014 Powrót do góry

Belgia: modlitewne protesty przeciw eutanazji dzieci

Image

Belgijscy biskupi próbują rozbudzić sumienia rodaków, od dawna już uśpione, gdy chodzi o nienaruszalność ludzkiego życia. Smutną okazją do tego stała się ustawa legalizująca eutanazję niepełnoletnich, przyjęta już w grudniu przez belgijski senat. Dziś jest ona dyskutowana w izbie niższej parlamentu, a jutro zostanie poddana głosowaniu.

W przeddzień parlamentarnej debaty dzień modlitwy i postu w tej intencji ogłosił ordynariusz diecezji Liège. Powiązał go z przypadającym również wczoraj Światowym Dniem Chorego, bo właśnie chore dzieci będą śmiertelnymi ofiarami wspomnianej ustawy. Na wieczorne spotkanie do katedry w Liège bp Jean-Pierre Delville zaprosił nie tylko katolików, ale też innych wierzących, a nawet agnostyków i ateistów. Zwrócił przy tym uwagę, że sprzeciw wobec eutanazji nie jest sprawą wyznaniową, ale dotyczy właściwej filozofii człowieka.

Podobne modlitewne czuwania w tej intencji episkopat Belgii urządził już w ubiegły czwartek, na tydzień przed głosowaniem w parlamencie. Biskupi zwracali uwagę, że legalizacja zabijania nieletnich otworzy furtkę do dalszego rozszerzania eutanazji na niepełnosprawnych czy starców. Wiele belgijskich kościołów wypełniło się, co w tym kraju jest dziś rzadkością i świątynie coraz częściej sprzedawane są na cele niereligijne.

W Lowanium uczestników czuwania było ponoć więcej, niż w Boże Narodzenie na pasterce. W Brukseli na nabożeństwo, któremu przewodniczył miejscowy arcybiskup André-Joseph Léonard, zostali też zaproszeni duchowi zwierzchnicy prawosławnych i anglikanów. Tym niemniej główne belgijskie gazety ten szeroki odzew na apel biskupów zupełnie przemilczały.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:27, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:19, 15 Lut 2014 Powrót do góry

Belgia: Kościół potępia zbrodniczą ustawę o eutanazji dzieci

Image

Biskupi Belgii są bardzo rozczarowani przyjęciem przez Izbę Reprezentantów tego kraju ustawy rozszerzającej możliwość przeprowadzania eutanazji na osoby niepełnoletnie. Ubolewają, że zaaprobowano prawo, które przez wielu ekspertów uważane jest za niepotrzebne i posiadające wiele wad.

Belgijscy hierarchowie w pełni wspierają prawa dziecka, pośród których prawo do miłości i szacunku jest najbardziej podstawowym. Jednak żądanie przez dziecko własnej śmierci jest krokiem idącym za daleko. To jest przekroczenie zakazu zabijania, który jest podstawą istnienia naszej ludzkiej społeczności – uważają biskupi.

Kościół w Belgii obawia się, że nowa ustawa otworzy drzwi do poszerzenia w przyszłości prawa do eutanazji na osoby niepełnosprawne, dotknięte demencją, chore psychicznie lub po prostu zmęczone życiem. Podkreśla, że należy robić co się da, by skutecznie walczyć z bólem i cierpieniem. Trzeba też na wszelkie dostępne sposoby wspierać tych, którzy w ramach pracy czy wolontariatu pomagają ludziom chorym i cierpiącym.

Echa krytyki nie milkną także ze strony środowisk lekarskich, zwłaszcza pediatrów. Obradujący w tych dniach w Indiach Międzynarodowy Kongres Pediatrycznej Opieki Paliatywnej przesłał pilny apel do belgijskiego rządu wzywający do zrewidowania decyzji parlamentu. Wezwano do zapewnienia wszystkim dzieciom w stanach terminalnych dostępu do środków uśmierzających ból i najlepszych istniejących leków paliatywnych. „Jesteśmy przekonani, że eutanazja nie jest ani częścią dziecięcej terapii paliatywnej, ani też nie stanowi dla niej żadnej alternatywy” – czytamy w oświadczeniu.

Otwarty list protestacyjny wystosowała także grupa kilkudziesięciu belgijskich pediatrów. Domagają się w nim anulowania przyjętego prawodawstwa. Podkreślają, że nie istnieją żadne wskazania społeczne czy medyczne do podejmowania takich kroków. Podobny list, podpisany przez 160 pediatrów, został przekazany parlamentarzystom tuż przed samym głosowaniem w belgijskim senacie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:28, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:21, 15 Lut 2014 Powrót do góry

Ale rozbój i bandyctwo! W tym parlamencie to rządzi ten Twisted Evil Bicz kręcą sami na siebie!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:29, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:36, 19 Lut 2014 Powrót do góry

Belgia: przegłosowano eutanazję dla dzieci

Image

Od dziś belgijskie dzieci, które chcą popełnić samobójstwo mogą liczyć na pomoc lekarzy. Wystarczy, że są nieuleczalnie chore, a ich choroba prowadzi do nieuniknionej śmierci w krótkim czasie. Dziś wieczorem niższa izba parlamentu przegłosowała zdecydowaną większością głosów (86 za, 44 przeciw, 12 wstrzymało się od głosowania) eutanazję dla nieletnich.

Podobne prawo istnieje już w Holandii. Tam granicę wieku ustalono na 12 lat. W Belgii granica jest płynna. Mówi się jedynie o umiejętności rozeznania. Z pierwotnego projektu prawa usunięto cierpienia psychiczne jako wystarczający powód do eutanazji. Tym eutanazja nieletnich różnić się będzie od eutanazji dorosłych, która w tym kraju jest legalna od 2002 r. Według oficjalnych statystyk już 2 procent zgonów w Belgii to wynik eutanazji.

Nowe prawo stawia w trudnej sytuacji króla Belgii Filipa. Odwołuje się on do dziedzictwa swego wuja Baldwina, który przygotowywał go na następcę tronu. Król Baldwin w 1990 r. odmówił podpisania ustawy aborcyjnej i z tego względu zgodził się na dwudniowe złożenie z urzędu, ryzykując losami monarchii. Teraz przed podobną próbą staje król Filip.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]Petycja do króla Belgów: „Filipie, prosimy, nie podpisuj!”

[link widoczny dla zalogowanych]

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:43, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:06, 28 Lut 2014 Powrót do góry

Belgia: król Filip dostał do podpisania ustawę o eutanazji dzieci, 200 tys. Europejczyków prosi, by jej nie podpisywał

Image

Król Belgii Filip otrzymał dziś petycję, wzywającą go do niepodpisywania ustawy zezwalającej na eutanazję dzieci. Petycję podpisało 200 tys. Europejczyków. Liczą oni, że Filip pójdzie w ślady swego wuja Baldwina, który w 1990 r. odmówił podpisania ustawy aborcyjnej.

Eutanazja dzieci została przegłosowana przez belgijski parlament 13 lutego ogromną większością głosów. Dziś ustawę przyniesiono królowi, by swym podpisem zakończył normalny proces legislacyjny w tym kraju. Belgijskie prawo nie określa jednak, ile czasu ma król na podpisanie ustawy.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:44, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:52, 03 Mar 2014 Powrót do góry

Król Belgii podpisał zbrodniczą ustawę

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Belgijski monarcha podpisał w niedzielę ustawę o rozszerzeniu eutanazji na nieletnich. Haniebna ustawa, otwierająca drzwi dla wydawania wyroków śmierci na chore dzieci, została przezeń zaakceptowana mimo licznych protestów płynących z całej Europy.

Parlament Belgii zgodził się dwa tygodnie temu na rozszerzenie prawa do żądania eutanazji na śmiertelnie chore dzieci i osoby małoletnie. Za nowelizacją opowiedziało się 86 belgijskich deputowanych, 44 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

Eutanazja dziecka będzie możliwa jeśli cierpi na nieuleczalną chorobę. Psycholog musi ponadto potwierdzić, że dziecko ma zdolność osądu i jest w stanie podjąć decyzję o rozstaniu się z życiem, co wyłącza spod obowiązywania ustawy niemowlęta i chorych psychicznie. Swoją zgodę na eutanazję będą musieli wyrazić także jego rodzice.

Belgia będzie pierwszym krajem w świecie, zezwalającym na eutanazję dzieci i osób małoletnich bez żadnych ograniczeń wiekowych. Śmierć na żądanie dostępna jest dla małoletnich również w Holandii, ale tylko w przypadku osób mających co najmniej 12 lat.


Petycję do belgijskiego króla – prosząc go o niepodpisywanie ustawy – podpisało ponad 200 tys. osób. Jak widać monarchy to nie wzruszyło, podpisał dokument umożliwiający uśmiercanie noworodków.

Biskupi Belgii są zdruzgotani przyjęciem zbrodniczego prawa. Kościół w Belgii obawia się, że nowa ustawa otworzy drzwi do poszerzenia w przyszłości prawa do eutanazji na osoby niepełnosprawne, dotknięte demencją, chore psychicznie lub po prostu zmęczone życiem.

- Oto jedna z najstraszliwszych zbrodni, jaką jest pozbawienie życia chorego, słabego dziecka, została w Belgii uznana za dobrodziejstwo. Dobrodziejstwo, które zostanie cierpiącej, chorej istocie udzielone, jeśli tylko o to poprosi. Świat po tej decyzji nie będzie już taki sam. Otwarte bowiem zostały drzwi, których nie można będzie zamknąć – pisał redaktor naczelny PCh24.pl Piotr Doerre w artykule:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:59, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:08, 03 Mar 2014 Powrót do góry

Przeciwieństwo króla Baldwina. W 1989 czy 1990 roku belgijski parlament przegłosował prawo legalizujące aborcję. Wejście w życie tej zbrodniczej ustawy uzależnione było od podpisu króla. Baldwin nie miał żadnych wątpliwości i zadecydował, że ustawy nie podpisze: "Gdybym tak nie zrobił, byłbym przez całe życie chory ze świadomości, że zdradziłem Boga" - pisał w swoim dzienniku. Do ministrów powiedział po ogłoszeniu swego weta: "Nawet papież nie może mnie zmusić, bym zmienił decyzję".


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:59, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:18, 03 Mar 2014 Powrót do góry

Król Filip też ma dzieci i dzięki Bogu zdrowe:

Elżbieta (ur. 25 października 2001),
Gabriel (ur. 20 sierpnia 2003),
Emmanuel (ur. 4 października 2005),
Eleonora (ur. 16 kwietnia 2008).

... oby ta decyzja nie odbiła mu się w rodzinie.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:00, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:23, 19 Mar 2014 Powrót do góry

Belgia: lekarze chcą eutanazji bez zgody pacjenta

Image

Na zdjęciu: zestaw do domowej eutanazji, dostępny dla lekarzy w belgijskich aptekach

Belgia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w sprawie eutanazji. W ubiegłym miesiącu zalegalizowano tam eutanazję nieletnich. Teraz pojawił się wniosek o możliwość przeprowadzenia eutanazji bez zgody pacjenta. Z postulatem tym wystąpił prof. Jean-Louis Vincent, były przewodniczący Belgijskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii.

Główny argument jest ten sam, co w wypadku eutanazji dzieci. Eutanazję bez zgody pacjenta już się praktykuje i to w większej skali niż eutanazję na życzenie. Prof. Vincent precyzuje, że nie chodzi tu o zaprzestanie uporczywej terapii, lecz o podanie wysokich dawek środków znieczulających, jednak nie po to, by uśmierzyć ból, ale by przyśpieszyć śmierć, kiedy jakość życia nie jest już zadowalająca i nie ma szans na jej poprawę.

Dotyczy to pacjentów, którzy bynajmniej nie znajdują się w stanie niemożliwego do zniesienia bólu, albo w ogóle nie odczuwają jakiegoś specjalnego dyskomfortu, lecz nie są też już w stanie w pełni świadomie wystąpić z wnioskiem o eutanazję. Belgijski lekarz uspokaja, że w takich przypadkach niezbędne będą konsultacje z rodziną, bo jednym z celów eutanazji bez zgody pacjenta ma być lepsza jakość umierania i pożegnania z bliskimi. Prof. Vincent zapewnia, że eutanazja bez zgody pacjenta ma szerokie poparcie w środowisku lekarzy. Wnioskowało o nią m.in. Belgijskie Towarzystwo Intensywnej Terapii.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:01, 11 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31110 Przeczytał: 291 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:26, 19 Mar 2014 Powrót do góry

Fragment z kazań z książki "Dekalog" bp Tihaméra Totha. Eutanazja, czyli zasada ''łatwej śmierci''.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/katechizm-nauka-katolicka,15/eutanazja-czyli-zasada-latwej-smierci,6322.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)