Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Jan Paweł II zostanie wkrótce świętym i Jan XXIII Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Monika
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:46, 01 Mar 2014 Powrót do góry

Pani Tereso, czy wie Pani kiedy ten starszy pan miał ten sen, przed czy po śmierci Jana Pawła II?
Czy mogłaby Pani rozwinąć myśl z poprzedniego postu "a ja jak patrzę na ten obraz to ciarki mi przechodzą po ciele. Symbolika aż nadto wymowna"?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:58, 01 Mar 2014 Powrót do góry

Monika napisał:
Pani Tereso, czy wie Pani kiedy ten starszy pan miał ten sen, przed czy po śmierci Jana Pawła II?

Ten starszy Pan miał ten sen po śmierci i nie tak dawno, bo ten obraz po namowach powstał w grudniu/2013, albo styczeń/2014. Teraz zbliża się kanonizacja i ludzie na nowo szaleją! , dosłownie szaleją na tym punkcie, jak w żadnej części globu.

Monika napisał:
Czy mogłaby Pani rozwinąć myśl z poprzedniego postu "a ja jak patrzę na ten obraz to ciarki mi przechodzą po ciele. Symbolika aż nadto wymowna"?

Co tu rozwijać Pani Moniko? Ja w każdym bądź razie bym takiego czegoś nie powiesiła u siebie w domu. Dla mnie bardzo wymowne są słowa Malarza, który odmawiał w ogóle namalowania tego obrazu i jak najbardziej też bym stawiała takie pytania. Przecież to szedł przekaz na cały świat. Proszę prześledzić wpisy powyżej na poprzedniej stronie.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:59, 11 Mar 2014 Powrót do góry

Ks. Oder - w promocji swojej książki „Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II".

Image

Przeżywamy okres świetności papiestwa – powiedział w poniedziałek w Warszawie ks. Sławomir Oder, postulator w procesie kanonizacyjnym bł. Jana Pawła II. W rozmowie z dziennikarzami przestrzegł też przed "spolonizowaniem" papieża Polaka przez jego rodaków podkreślając, że ludzie z najdalszych zakątków świata mówią o Karolu Wojtyle – "nasz papież".

Ks. Oder uczestniczył w promocji swojej książki „Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II". Jest to zapis rozmowy, jaką z polskim księdzem przeprowadził Saverino Gaeta, włoski publicysta specjalizujący się w problematyce religijnej.

Autor książki "Zostałem z Wami" wyraził opinię, że w uroczystości kanonizacyjnej 27 kwietnia weźmie udział także Benedykt XVI. Jak relacjonował dziś ks. Oder, na jego pytanie w tej sprawie papież senior odparł: "Jeśli Pan Bóg pozwoli, to dlaczego nie?".

Zdaniem księdza-postulatora żyjemy w czasach wielkich, świętych papieży i w epoce świetności papiestwa. Dlatego, jego zdaniem, nadchodząca uroczystość kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II pod przewodnictwem papieża Franciszka i z udziałem papieża seniora Benedykta XVI powinna być okazją do podziękowania Bogu za ten dar.

Zaprzeczył on pojawiającym się w mediach opiniom, jakoby wspólna kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II była próbą pogodzenia jakichś frakcji w Kościele lub też pomniejszania znaczenia któregoś z papieży. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo "spolonizowania" Jana Pawła II przez jego rodaków, którzy z miłości do papieża chcieliby uznać go niemalże za swoją własność.

"Spotykając się podczas prac procesowych z ludźmi z całego świata od wielu z nich słyszałem słowa: 'to jest nasz papież'" – mówił ks. Oder.

Podczas procesu beatyfikacyjnego, którego celem było orzeczenie nt. heroiczności cnót Karola Wojtyły swoje zeznania złożyło 120 osób – poinformował polski kapłan. W sprawie przypadku niewytłumaczalnego uzdrowienia z choroby Parkinsona francuskiej zakonnicy s. Marie Simone Pierre – który to przypadek był kluczowy dla zakończenia procesu beatyfikacyjnego – przesłuchano 18 świadków. Natomiast 15 osób zeznawało w sprawie cudownego uzdrowienia Kostarykanki Floribeth Mora Diaz, cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Ten z kolei przypadek zadecydował o tym, że Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym.

Jak ujawnił ks. Oder, po śmierci Jana Pawła II było bardzo wiele uzdrowień z chorób nowotworowych, ale nie były one brane pod uwagę w procesie, bowiem jednym z jego wymogów jest trwałość i nieodwracalność uzdrowienia. W przypadku nowotworu, gdzie istnieje możliwość reemisji, takie orzeczenie nie jest możliwe, musi bowiem minąć ok. 8-10 lat.

Prowadzący spotkanie red. Krzysztof Ziemiec zapytał, czy gdyby nie stwierdzono żadnego cudu za przyczyną Jana Pawła II, to nie zostałby on ogłoszony błogosławionym i świętym. Ks. Oder przyznał, że niektóre środowiska w Kościele promowały ideę ogłoszenia papieża Wojtyły męczennikiem, przez co nie byłoby konieczne dowiedzenie cudu za jego wstawiennictwem. Niemniej, z punktu widzenia norm procesowych, przypadek Jana Pawła II nie spełniał wymogów prawa kanonicznego co do męczeństwa.

"To nie jest tak, że to cud czyni świętego – tłumaczył postulator. – Cud w logice procesowej jest wymagany jako znak Boży. Kandydat do świętości ma być orędownikiem wobec Boga, bo to On jest jedynym 'autorem' cudów i czyni to, co chce. Skuteczność modlitwy kandydata na ołtarze wynika z jego bliskości bycia z Bogiem, a więc bycia świętym" – podkreślił ks. Oder.

Wskazywał też, że proces kanonizacyjny nie ma charakteru konstytutywnego, to znaczy, nie "dekretuje" on świętego. "Świętym się jest, a Kościół jedynie stwierdza ten fakt na podstawie analizy jego życia i wsłuchując się w głos Pana Boga. To Bóg czyni cuda i czyni je dlatego, żeby potwierdzić, że dana osoba jest świętą" – mówił ks. Oder.

Pytany o popularność relikwii Jana Pawła II, które obecne są już w bardzo wielu miejscach świata, polski kapłan zaznaczył, że "potrzebujemy pewnych symbolicznych znaków, przywołujących pewne wartości". Wyraził przy tym opinię, że czymś pożądanym byłoby "oczyszczenie" idei relikwii i ich znaczenia.

"Trzeba pamiętać, że relikwie nie są ani znakiem magicznym, ani żadnym fetyszem, a jedynie znakiem Bożej obecności wśród nas, znakiem obecności Boga w historii – tłumaczył ks. Oder. – Relikwie są mądrością Kościoła i jeśli tylko są dobrze rozumiane, to stają się znakomitym narzędziem ewangelizacji i katechizacji" – ocenił.

Wskazał też na widoczne na całym globie zainteresowanie relikwiami papieża Wojtyły. "Jest czymś bardzo wzruszającym – wyznał – jeśli z najdalszych zakątków świata przychodzi prośba o ofiarowanie tego widzialnego znaku obecności świętego".

Książkę „Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II" opublikowało Wydawnictwo Niecałe.

Ks. Sławomir Oder (ur. 1960) jest księdzem diecezji toruńskiej, ukończył Papieski Seminarium Rzymskie, a święcenia przyjął, 1989 r. W 2000 r. został powołany na stanowisko prezesa Trybunału Apelacyjnego przy Wikariacie Rzymu. Po śmierci Jana Pawła II otrzymał mandat postulatora w jego procesach beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. Od czerwca 2013 r. jest przewodniczącym Trybunału Zwyczajnego diecezji rzymskiej.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:14, 12 Mar 2014 Powrót do góry

Cytat:
Podczas procesu beatyfikacyjnego, którego celem było orzeczenie nt. heroiczności cnót Karola Wojtyły swoje zeznania złożyło 120 osób – poinformował polski kapłan.

To nie jest taka prawda do końca, brak obiektywizmu w przebiegu pro­cesu. Zgodnie z obowiązującym prawem pro­cesowym powinny zostać przeanalizowane wszystkie przedstawione Kongregacji do Spraw Kanonizacji świadectwa. Otóż korzy­stając z możliwości przewidzianej prawem kanonicznym, przedstawiciele Bractwa Świę­tego Piusa X wysłali obszerny dokument różnym osobom odpowiedzialnym za pro­ces informacyjny na szczeblu diecezjalnym. Zgodnie z prawem instancja sądowa na tym szczeblu powinna ten dokument dołączyć do całej zebranej przez siebie dokumentacji oraz przeanalizować go tak jak wszystkie inne świadectwa. Otóż w sposób niewyjaśniony ten dokument został zlekceważony. Dłu­go leżał zapomniany w najniższej szufladzie jakiegoś kurialnego biurka. Bractwo otrzymało informację, iż został on w końcu wyciągnię­ty – dopiero dzień po zamknięciu procesu diecezjalnego, a więc już za późno, aby mógł być rozpatrzony. Dlatego nie ma go wśród 10 tysięcy świadectw przekazanych Kongre­gacji Spraw Kanonizacyjnych.

Pisze o tym tu:
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/o-beatyfikacjach-i-kanonizacjach-ks-karol-stehlin-fsspx,5912.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 18:23, 28 Mar 2014 Powrót do góry

Cytat:
(...) Jak ujawnił ks. Oder, po śmierci Jana Pawła II było bardzo wiele uzdrowień z chorób nowotworowych, ale nie były one brane pod uwagę w procesie, bowiem jednym z jego wymogów jest trwałość i nieodwracalność uzdrowienia. W przypadku nowotworu, gdzie istnieje możliwość reemisji, takie orzeczenie nie jest możliwe, musi bowiem minąć ok. 8-10 lat. (...)

Cud uzdrowienia buddystki za pośrednictwem Jana Pawła II?
(...)
W 2000 roku Yamamoto dowiedziała się, że ma znacznego guza w mózgu. Stan był bardzo poważny i lekarze nie rokowali zbytnich szans na przeżycie. "Na oddziale intensywnej terapi przypomniałam sobie spotkanie z Janem Pawłem II w Tokio. Zaczęłam modlić się i prosić go o wsparcie”-wspomina w rozmowie ze swoim przyjacielem, duszpasterzem japońskiej polonii o. Pawłem Janocińskim OP. „Doświadczyłam serii niezwykłych wydarzeń, które zasługują według mnie na miano cudów. Miałam wielkie szczęście być operowaną przez prof. Kunihiko Fukushimę, zamieszkałego w USA wybitnego japońskiego neurologa, który rzadko odwiedza swój kraj. Wynik operacji był pomyślny i rozwój choroby się zatrzymał. Obydwa wydarzenie przypisuję wstawiennictwu Jana Pawła II"-mówi. W 2008 roku w gronie chorych z którymi zaprzyjażniła się w szpitalu udała się na dziekczynną pielgrzymkę do Wadowic, gdzie 26 kwietnia 2008r. przekazała siostrom opiekującym się Domem Jana Pawła II wykonany przez siebie herb papieski. W wadowickim Domu Kultury opowiadała mieszkańcom o swojej ojczyźnie i o swoim życiu.

Postulator w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II ks. Oder przyznał w wywiadzie prasowym, że po śmierci polskiego papieża było bardzo wiele uzdrowień z chorób nowotworowych, ale nie były one brane pod uwagę w procesie, bowiem jednym z jego wymogów jest trwałość i nieodwracalność uzdrowienia. W przypadku nowotworu, gdzie istnieje możliwość reemisji, takie orzeczenie nie jest możliwe, musi bowiem minąć ok. 8-10 lat. Wygląda na to, że w przypadku pani Yamamoto ten warunek został spełniony.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Całość na stronie j.w. Proszę przeczytać kilka komentarzy, które tam są. Jeden z nich:

"... chcę zwrócić uwagę, że kult Jana Pawła II dryfuje w niebezpiecznym dla katolików kierunku."
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:47, 02 Kwi 2014 Powrót do góry

Cytat: Wysłany: Pią 20:12, 31 Maj 2013

Cytat:
Szczegóły tego przypadku oraz choroby, z której nastąpiło uzdrowienie, objęte są ścisłą tajemnicą, podobnie jak cały proces kanonizacyjny.

Nieoficjalnie wiadomo jedynie, że cud przypisywany wstawiennictwu papieża Polaka dotyczy kobiety w średnim wieku.

Nie jest to nic nowego, ale wcześniej było objęte tajemnicą, obecnie można więcej przeczytać, kogo i jakiego uzdrowienia to dotyczyło.

"(...)

Cudowne uzdrowienia podczas beatyfikacji papieża-Polaka

Beatyfikacja Jana Pawła II miała miejsce 1 maja 2011 roku w Rzymie. W Kostaryce, z powodu różnicy czasu, była jeszcze noc. Na Stadionie Narodowym w San Jose zgromadziły się tysiące ludzi, którzy, na telebimach, mogli oglądać relację z tego wydarzenia. Floribeth, przed rozpoczęciem transmisji z beatyfikacji, umieściła przed telewizorem wkładkę z gazety z wizerunkiem papieża. Wcześniej jej mąż, Edwin, zbudował w domu ołtarzyk poświęcony Najświętszemu Dzieciątku Jezus, z napisem "Jezu, ufam Tobie". (później ten ołtarzyk stał się głównie ołtarzykiem JPII co widać na zamieszczonym zdjęciu - przyp. T)

W książce "Uzdrowiona" czytamy, że Floribeth obudziła się, gdy uroczystość się zaczynała, choć mąż, zgodnie z zaleceniami lekarzy, podał jej silne leki; beatyfikację oglądała z łóżka, a obok czuwał Edwin. Kobieta podkreśliła, że to były najważniejsze godziny jej życia. Po obejrzeniu relacji z beatyfikacji, zapadła w sen.

"Usłyszałam głos: "Wstań!"

Obudziła się o godzinie 9. rano; była sama w pokoju, w którym panował półmrok. "Wtedy usłyszałam głos: »Wstań!«. Bardzo zaskoczona rozejrzałam się po pokoju, ale byłam sama. Moje oczy zatrzymały się na gazetowej wkładce ze zdjęciem Jana Pawła II (...)" - relacjonuje Floribeth. Jako że na wspomnianym zdjęciu papież miał wzniesione ręce, także kobieta podniosła swoje ręce w charakterystyczny sposób.

"Tym gestem rozpromieniał tysiące wpatrzonych w niego twarzy. To było pozdrowienie i błogosławieństwo. – I znów usłyszałam głos, który powiedział: »Wstań, nie bój się!«. I od razu te dwie ręce jakby wysunęły się ze zdjęcia i zobaczyłam, jak odkrywają mnie i podnoszą z łóżka. Wstałam, otworzyłam drzwi i poszłam do kuchni" - pisze Elżbieta Ruman w swojej książce.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:48, 22 Kwi 2014 Powrót do góry

Kard. Burke: to Jan Paweł II wprowadził w życie nauczanie Soboru

Image

Dziś, kiedy w sposób szczególnie mocny Kościół zmaga się ze światem i jego grzesznością, potrzebujemy właściwej recepcji soborowego nauczania. Może nam w tym pomóc kanonizacja dwóch Papieży – uważa kard. Raymund Burke, prefekt Trybunału Sygnatury Apostolskiej.

„To Jan XXIII zwołał Sobór i przewodził mu przez pierwszy rok, ale dopiero Jan Paweł II w swym długim pontyfikacie podjął w pełni nauczanie Soboru i zastosował je do wszystkich aspektów życia Kościoła – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Burke. – Widzieliśmy to zarówno w jego nauczaniu, naprawdę wspaniałym, ale też w tym, co on nazywał nową ewangelizacją, czyli przeżywaniu wiary z entuzjazmem i mocą pierwszych uczniów Chrystusa. To wszystko zaniósł on na krańce ziemi dzięki swym podróżom apostolskim. Dawał też temu świadectwo aż do końca, również w swym cierpieniu i umieraniu, pozostając wierny swej apostolskiej misji. Rzeczywiście udało mu się odnowić życie Kościoła, tak jak pragnął tego Sobór” – powiedział kard. Burke.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:36, 23 Kwi 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
Cytat:

Jak zwrócił uwagę watykański rzecznik, otwarcie drogi do kanonizacji bł. Jana XXIII odbyło się bez formalnego uznania nowego cudu za jego wstawiennictwem.

Kanonizacja Jana XXIII bez konieczności stwierdzenia cudu
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/kanonizacja-jana-xxiii-bez-koniecznosci-stwierdzenia-cudu,10103.html

Marian Therese Horvat, Beatyfikacja czy beatyfikcja?

Kontrowersje wokół postaci „Dobrego Papieża”


(...)

http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/spodobal-mi-sie-ten-artykul-z-zawsze-wierni,10310.html#53308
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:11, 26 Kwi 2014 Powrót do góry

Benedykt XVI będzie koncelebransem

Emerytowany papież Benedykt XVI będzie koncelebrował z papieżem Franciszkiem niedzielną mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII - poinformował w sobotę watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi.

Image

Ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI przed opuszczeniem Stolicy Piotrowej

Oto tekst oświadczenia ks. Lombardiego:

Papież senior Benedykt XVI przyjął zaproszenie i poinformował papieża Franciszka, że jutro rano będzie obecny na uroczystości i będzie koncelebrował Mszę św. Nie oznacza to jednak, że podejdzie do ołtarza. Najprawdopodobniej przy ołtarzu staną kardynałowie Sodano i Re, a następnie kardynał Dziwisz, Vallini i biskup Bergamo.

Natomiast papież-senior będzie między kardynałami i biskupami, po lewej stronie placu przed bazyliką i wszyscy z radością przyjmiemy jego obecność.

Benedykt XVI bardzo rzadko uczestniczy w publicznych uroczystościach w Watykanie odkąd zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym ubiegłego roku. Jedną z takich rzadkich okazji był lutowy konsystorz, w czasie którego godność kardynała otrzymało 18 dostojników kościelnych z całego świata.

Wcześniej Watykan informował, że Benedykt XVI otrzymał zaproszenie, ale nie było oficjalnego potwierdzenia jego udziału we mszy. Agencja AFP zauważa, że obecność emerytowanego papieża na mszy kanonizacyjnej doda splendoru tej i tak wyjątkowej uroczystości, na którą - jak się szacuje - może przybyć nawet milion wiernych.Niektóre media już wcześniej pisały o "mszy czterech papieży", podczas której obecny papież u boku swego poprzednika weźmie udział w kanonizacji dwóch innych papieży."To będzie wydarzenie, jakiego Watykan w swojej historii nie widział" - ocenia szef biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej Opera Romana Pellegrinaggi ksiądz Liberio Andreatta.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:05, 27 Kwi 2014 Powrót do góry

List do Przyjaciół i Dobroczyńców nr 82

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy!


Jeśli 27 kwietnia papieże Jan XXIII i Jan Paweł II zostaną kanonizowani, to akt ten będzie dla katolickich sumień w dwójnasób problematyczny.

(...)


http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/list-do-przyjaciol-i-dobroczyncow-nr-82-bp-bernard-fellay,11400.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:39, 27 Kwi 2014 Powrót do góry

Tu możemy obejrzeć:

Canonization of John XXIII and John Paul II

https://www.youtube.com/watch?v=CoftCRiuPCY
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:44, 27 Kwi 2014 Powrót do góry

To tylko jeden z bardzo wielu takich obrazów na dzisiejszej kanonizacji:

[link widoczny dla zalogowanych]

Odważni pasterze XX wieku – Franciszek o świętych Janie Pawle II i Janie XXIII
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:40, 29 Kwi 2014 Powrót do góry

Rzym po kanonizacji:

Image

Więcej tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:34, 11 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
nauta
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 517 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zza Oceanu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:06, 29 Kwi 2014 Powrót do góry

Krajobraz jak po bitwie.... A bitwę stoczono i to niejedną. Oto przykład nastrojów wśród pielgrzymów. Dominowała pobożność, uprzejmość, miłość bliźniego i duch pokory:

[link widoczny dla zalogowanych]

Inne filmiki:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Etc ... itd ...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29795 Przeczytał: 334 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:18, 29 Kwi 2014 Powrót do góry

Oj! to wejście to można było życiem przepłacić.

My się cieszymy, mamy dwóch nowych świętych i bracia Żydzi też się radują, że mają dwóch bohaterów dla ludu żydowskiego.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

No i jak fajnie. To tak po Bożemu, love & pax Wink


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 13:43, 01 Maj 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)