Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Zdrowaśką w protestanta - Marcin Jakimowicz Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 112 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:05, 24 Mar 2015 Powrót do góry

Zdrowaśką w protestanta - Marcin Jakimowicz

Image

Wśród spłoszonych zielonoświątkowców odmówiliśmy „Zdrowaś Maryjo”. Pokazaliśmy, kto tu rozdaje karty.

Przed kilkunastu laty nasza wspólnota trafiła do zielonoświątkowego zboru Betania na spotkanie z Davidem Wilkersonem autorem „Krzyża i sztyletu”. Gdy prowadzący modlitwę zaproponował, by wszyscy podeszli pod scenę, by oddać chwałę Bogu, wstaliśmy i my. Stanęliśmy obok kilkudziesięciu chrześcijan różnych wyznań i… odmówiliśmy „Zdrowaś Maryjo”. Zapamiętałem spłoszony wzrok tych, którzy stali obok.

Osiągnęliśmy zamierzony efekt. Daliśmy czytelny komunikat. Pokazaliśmy, kto tu rozdaje karty. W którym Kościele jest pełnia środków zbawczych. Który modli się od 2 tysięcy lat, a który dopiero raczkuje. Który jest świętym, rzymskim, apostolskim, a który…

Dlaczego przywołuję tę historię? Przypomniał mi o niej po latach sam Bóg w czasie modlitwy wspólnoty. Usłyszałem Jego skargę. Przeprosiłem za ten szczeniacki gest. Czułem, że zraniliśmy Jego serce. Dlaczego nie odmówiliśmy wówczas „Ojcze nasz”, by trwać w jedności z innymi braćmi? Co chcieliśmy udowodnić? „Kto się wywyższa, będzie poniżony”.

Pastor Kazimierz Barczuk od lat pracujący z ocalałymi z Holocaustu ma rację: czasami warto usiąść i zapytać o to, jakie marzenia, pragnienia ma sam Bóg. Zapytać, co Jemu sprawi radość. To zazwyczaj skuteczny lęk na nasze uprzedzenia, kompleksy i zahamowania.

Gdy opowiadałem kiedyś Andrzejowi Sionkowi o tym, że kilka razy „sparzyliśmy się” na różnych ekumenicznych próbach zbliżenia, odpowiedział krotko: „Ktoś musi sobie pozwolić na komfort zranienia”. – Jeżeli nie będzie jedności Kościoła to nas po prostu nie będzie – powiedział również – Stracimy rację naszej zasadniczej misji, do której zostaliśmy powołani: „abyśmy byli jedno”. Po co? Po to, „by świat uwierzył”. Po co światu podzielony, popękany Kościół?

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 112 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:24, 24 Mar 2015 Powrót do góry

No cóż, nie jeden wpis tego pana czytałam i nie jeden mamy tu na forum zamieszczony. Pan Jakimowicz przeprasza Boga za odmówienie "Zdrowaś Maryjo" przy protestantach. Z ostatnich obserwacji śmiało stwierdzam, że ten pan to już sam jest protestantem, nie jeden wpis tego pana o tym świadczy. Apologetyka się kłania jak bronić swojej wiary i Kościoła katolickiego, a nie tylko roztrząsać Biblię na wzór protestancki. W swym ekumeniźmie już tak daleko zaszedł, że i herezję promuje w swoim artykule pt. 24/7/365 :

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/wroclaw-ostrow-tumski-w-strone-protestantyzmu-i-jerozolimy,12394-15.html#61020Powyższe i tu odnotowane:

Gośc Niedzielny zniechęca do odmawiania modlitwy Zdrowaś Mario...
red. Jakimowicz składa samokrytykę:

(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 112 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:30, 24 Mar 2015 Powrót do góry

Jako antidotum:


„Współczesne czasy są zdominowane przez szatana i będą zdominowane coraz bardziej w przyszłości. Ludzie, nawet najbardziej sprytni, nie mogą wejść w równą walkę z piekłem. Jedynie Immaculata (Niepokalana) ma od Boga obietnicę zwycięstwa nad szatanem. Będąc w Niebie Matka Boża potrzebuje naszej współpracy. Poszukuje dusz, które by całkowicie poświęciły się Jej, które stałyby się w Jej rękach skutecznymi narzędziami ku porażce szatana i ku rozszerzaniu Królestwa Bożego na ziemi”
(Św. Maksymilian Maria Kolbe)Działanie Boga w Kościele poprzez Niepokalaną
(...)
http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/dzialanie-boga-w-kosciele-poprzez-niepokalana,11614.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 112 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 15:11, 26 Lip 2015 Powrót do góry

Ostatni artykuł p. Jakimowicza:

Najciemniej
 pod latarnią
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Bajkopisarstwo p. Jakimowicza. Nie doczytałam do końca. Całą herezję protestancką wymienia jak Maria Vadia , IHOP z Kansas, że też nikt z wielebnych na to nie zwraca uwagi co ten człowiek wypisuje! kogo promuje!

O założycielu IHOP z Kansas:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/wroclaw-ostrow-tumski-w-strone-protestantyzmu-i-jerozolimy,12394.html#60606

... i tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Maria Vadia? - czy takie postepowanie podoba się Panu Bogu? Przeciez ta kobieta ma czwórkę dzieci, rozwiodła się z mężem, "któremu nie odpowiadała zmiana, jaka zaszła w Marii, a ona nadal tryska radością i głosi Ewangelię." Albo sama o sobie powiedziała: "Zaczęła studiować Pismo Święte i odkryła, że otrzymała charyzmat uzdrawiania przez nakładanie rąk." A czym jest to nakładanie rąk i dla kogo zarezerwowane to możemy sobie doczytać tu.

tu było: http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/ruchy-charyzmatyczne-a-wolne-koscioly,9785.html#60544


Św. Jan Chryzostom: "Deptać po was będą jedynie wówczas gdy zwietrzejecie."

Zwietrzenie widać bardzo dobrze!


Wcześniejszy artykuł p. Jakimowicza jest też tu:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/czym-jest-spoczynek-w-duchu-swietym,4684.html#52414
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 112 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:56, 24 Sie 2015 Powrót do góry

Marcin Jakimowicz nadaje, swoje nauki - bo nie nauki Kościoła - przekazuje. Tym razem o wybraństwie Żydów.

Ciągle wybrani

Image

Wielki Piątek. Z głosików płynie modlitwa: "Módlmy się za Żydów, którzy niegdyś byli narodem wybranym". Niegdyś???

Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty.
Każdy, kto będzie ci błogosławił, niech będzie błogosławiony.

Wielki Piątek. Z głosików płynie modlitwa: „Módlmy się za Żydów, którzy niegdyś byli narodem wybranym”. Przepraszam: dlaczego „niegdyś”?

Episkopat Polski na 348. zebraniu plenarnym w Łomży w czerwcu 2009 roku przyjął nowe tłumaczenie wielkopiątkowej modlitwy za Żydów. W miejsce pojęcia „narodu niegdyś wybranego”, jest teraz mowa o „narodzie pierwszego wybrania”, zgodnie z formułą obowiązującą w całym Kościele, a wprowadzoną bezpośrednio po Soborze Watykańskim II.

Dlaczego ten obowiązujący zwrot nie przyjął się nad Wisłą? Modlitwa została błędnie przetłumaczona w polskiej wersji obowiązującego w całym Kościele Mszału Rzymskiego z 1970 r. Tekst łaciński używa sformułowania: „populus prioris aquisitionis”, mówi więc o narodzie „pierwszego wybrania”, a nie „niegdyś wybranym”.

Dlaczego modlimy się o błogosławieństwo dla Izraela? – pytam Maję Mroczkowską ze wspólnoty „Głos na pustyni” – Z miłości. Najpierw do Boga, bo skoro Izrael to źrenica Jego oka, Jego „pierwsza miłość”, chcemy to robić ze względu na Niego. Któż ma prawo dyskutować o Bożym guście? Później z tęsknoty. Bo pierwszy podział w Kościele to nie schizma na Wschód i Zachód,

– Pamiętajmy, że Jezus, który płakał nad Jerozolimą zawołał: „Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”, więc jako chrześcijanom którzy czekają na przyjście Pana powinno nam zależeć na świętości Izraela – nie ma wątpliwości judaistka Maja Miduch – List do Rzymian przypomina: jeśli zaczyn jest święty, całe ciasto jest święte. A to Izrael jest zaczynem!

– Przymierze Boga z Izraelem nie zostało anulowane – podsumowuje prof. Jan Grosfeld – Święty Paweł mówi, że zbawienie przychodzi przez Żydów, co wcale nie znaczy, jak chcemy uważać, że raz przyszło, a Żydzi zostali skazani na piekło ziemskie i niebieskie. Ono stale przychodzi i także właśnie przez nich.

[link widoczny dla zalogowanych]Jako antidotum na powyższe, proponuję lekturę tu:

Żydzi nie są narodem wybranym od momentu założenia Kościoła przez Zbawiciela. Pierwsze Przymierze było Przymierzem czasowym, relatywnym, nowe Przymierze jest kontynuacją pierwszego, jego dopełnieniem ale jest wieczne. Tak jak kapłaństwo Starotestamentowe nie jest wieczne tak Nowotestamentowe jest wieczne.

http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/pasjonuje-sie-judaizmem-ojciec-jezuita-radzi,8886.html


"Aktem miło­ści (wyni­ka­ją­cym z tro­ski o zba­wie­nie) jest modli­twa o nawró­ce­nie żydów, aby na wzór Szawła przy­jęli wiarę w Jezusa Chry­stusa w Kościele."
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
Dlaczego modlimy się o błogosławieństwo dla Izraela? – pytam Maję Mroczkowską ze wspólnoty „Głos na pustyni”

Dla każdego katolika, głosem obowiązującym jest głos Kościoła, a nie tej czy innej Pani i tej czy innej wspólnoty. O tej wspólnocie pisałam tu na forum. To wszystko to wspólnoty sola scriptura, śmiało mozna powiedzieć na wzór protestancki.

[link widoczny dla zalogowanych]

... tu o tym:

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/wroclaw-ostrow-tumski-w-strone-protestantyzmu-i-jerozolimy,12394-15.html#63444


Mało tego, propagują wspólnoty żydów mesjanistycznych, a to wszystko są to wspólnoty protestanckie, na katolicyzm się nie nawracają i są bardzo zróżnicowane. Próbują nawiązywać do wspólnot z pierwszych wieków chrześcijaństwa, jakich? - tak naprawdę nikt tamtych wspólnot nie poznał. I Pan Jakimowicz w takim bigosie siedzi i głosi takie protestanckie nauki, a niektóre z tych grup, jako swoje wyznanie podają - ekumenizm Smile
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29726 Przeczytał: 112 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:15, 28 Sie 2015 Powrót do góry

KOMPENDIUM TEOLOGII DOGMATYCZNEJ OGÓLNEJ
O. PARTENIUSZ MINGES OFM


Religia mojżeszowa była tylko poprzedniczką religii chrześcijańskiej, została przez Chrystusa już to dopełniona już to zniesiona. Dlatego też po śmierci Chrystusa już nie jest religią prawdziwą a tym samym stała się religią fałszywą (1). Naród żydowski nie przyjąwszy Chrystusa jako Mesjasza przestał być narodem wybranym, stał się narodem odrzuconym. Ciągle wyczekuje przyjścia Mesjasza, i dotąd religia ta jest budowlą wciąż niewykończoną; ponieważ jednak Mesjasz już nie przyjdzie, tym samym budowla ta musi pozostać niedokończoną, stała się ona zgrzybiałą, ciałem bez ducha.

Chociaż religia żydowska z założenia swego i celu jest czymś partykularnym i nacjonalnym, to jednak jej zwolennicy są rozproszeni między wszystkimi narodami. Cały porządek na którym się opierała, jak np. arka, świątynia, ofiary, kapłani, już od ponad 1800 lat nie istnieje. Od czasu śmierci Chrystusa nie było już żadnego prawdziwego proroka, który by pocieszył naród i zwiastował lepsze czasy. Powstali wprawdzie liczni fałszywi prorocy i fałszywi mesjasze, lecz żaden z nich nie mógł czynić cudów albo innym sposobem dowieść, że jest posłany od Boga; przeciwnie: naród, który im uwierzył wtrącili w większą zgubę. Prawo mojżeszowe, które żydzi ciągle przechowują, nie może być przestrzegane w większej i istotnej części, mianowicie co do prawa sądowego i obrzędowego. Wszystko to jasno pokazuje, że naród żydowski ze swoją religią został odrzucony przez Boga, tak jak to już przepowiedział prorok Daniel (a).

Według woli Bożej naród ten będzie trwał aż do końca świata. Żydzi, zawsze zachowujący swoje starożytne święte Księgi, świadczą, że proroctwa mesjańskie w nich zawarte są autentyczne czyli że proroctwa zapowiedziały coś zanim się to wydarzyło i że nie są sfabrykowane post factum przez chrześcijan, jak to zauważa św. Augustyn: (2) "Dlatego wciąż jeszcze żydzi istnieją, aby ku swemu zawstydzeniu nosili nasze Księgi. Kiedy bowiem chcemy wykazać poganom, że Chrystus był przepowiedziany, przytaczamy im to właśnie Pismo. I aby przypadkiem nieskorzy do wiary nie powiedzieli, że to my chrześcijanie je ułożyliśmy i że wraz z Ewangelią, którą głosimy, wymyśliliśmy proroków, przez których wydawałoby się że jest przepowiedziane to, co my głosimy, wówczas przekonujemy ich na tej podstawie, że wszystkie te pisma w których Chrystus był przepowiedziany, znajdują się u żydów... Żyd nosi dokument, na podstawie którego wierzy chrześcijanin. Żydzi stali się naszymi księgarzami, tak jak zwykli niewolnicy nosić za swymi panami książki, aby niosąc ustawali a panowie czytając wzrastali".

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)