Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Czy gwiazdki na Cudownym Medaliku są masońsko-szatańskie? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:24, 14 Kwi 2009 Powrót do góry

pesci napisał:
Iluż to kapłanów spotkałam w swoim życiu, a mało który tak dbał by o wiarę innych.

Ja osobiście spotkałam bardzo dobrych kapłanów na swojej drodze, a tymi co tak bardzo dbają o moją wiarę katolicką to są kapłani Tradycji katolickiej, którzy przybliżają całe nauczanie KK, bez wypaczeń i nadużyć.

pesci napisał:
Powinniśmy doceniać jego odwagę do mówienia tego co boli.

Taką odwagę to mają również inni księża, nie charyzmatycy i nie nauczajacy wybiórczo, nie popierające fałszywych objawień medjugorskich i innych wizji niesprawdzonych, w które nikt nie jest zobowiązany wierzyć.

pesci napisał:
(...) a do kościoła bez żadnych oporów wchodzących ludzi w niewłaściwym stroju i nie chodzi mi tu tylko o wiernych, ale np. lektorów służących w wyjściowym dresie, czy też krótkich spodenkach. I nikt im nie zwróci uwagi.

Proszę poznać tematykę forum i dopiero coś zarzucać, bo o wielu rzeczach tu piszemy. jeżeli chodzi o strój: "Ubiór godny to nie swobodny!"
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/ubior-godny-to-nie-swobodny,395.html

"Stroj - wyrazem czasów w jakich żyjemy ? "
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/stroj-wyrazem-czasow-w-jakich-zyjemy,397.html

pesci napisał:
Do jakich księży chodzicie do spowiedzi? Pewnie do takich, którym nawet się nie chce zmienić pokuty (nie wspominając już o rozmowie) tylko wszystkim bez znaczenia z jakimi grzechami przychodzą dają koronkę, litanię?! Zastanówcie się dlaczego? Bo tak łatwiej, szybciej, bez problemów...

Chodzę do takich księży do spowiedzi, co sobie wybiorę. Bo tam jest sam Pan Jezus, który zasłania się kapłanem.

[link widoczny dla zalogowanych]

Ładnie to tak obgadywać księży? To jest grzech języka! A tobie jak za pokutę, za mało jakaś koronka czy litania, to możesz dołożyć sobie sama dodatkową pokutę, nawet możesz ubrać wór pokutny i stanąć w kruchcie Kościoła. A jeśli ktoś potrzebuje jakiejś dłuższej rozmowy z księdzem, to zawsze można się umówić w terminie dogodnym dla księdza i samego zainteresowanego.

pesci napisał:
Ks. Piotr nie gasi ducha.

To dopiero się okaże czy komus zgasi ducha czy nie. Mnie nikt nie gasi ducha, bo wiem że sama jestem zobowiązana do pogłębiania swojej wiary. Generalnie ludzie to stado, które potrzebuje dobrych przewodników, ale o najemnikach sam Pan Jezus nas pouczał, że oprócz dobrych Pasterzy będą najemnicy.

pesci napisał:
Czy zastanowiliście się choć przez chwilę dlaczego go tak potępiają wyżsi w hierarchii?

A czy zastanowiłas się czy poznałaś tak i na tyle naukę KK, że w wielu sprawach głosi to, co jest niezgodne z całym nauczaniem? Łyżka dziegcia psuje beczkę miodu - jak mówi przysłowie. Wyżsi w hierarchi go nie potępiają ( uff ale mocne słowo!) tylko upominają, żeby nie głosił tego, co jest niezgodne z całą nauką KK.

pesci napisał:
Ponieważ godzi w ich grzechy, błędy - ukazuje je wszystkim. Przecież nie wymienia z imienia, a i tak wystarczyło uderzyć w stół, a nożyce same się odezwały...

Jak tak ukazuje wszystkie błędy, o czym ja tu bardzo dużo napisałam, wystarczy wejść w wątek "Naduzycia..." i przeczytać. To może dobrze by też było, żeby wytłumaczył np. mnie, dlaczego papież Jan Paweł II sam dawał Komunię św. na rękę, skoro to jest takim ogromnym złem, nadużyciem! Przecież miał władzę najwyższego Pasterza, z której mógł skorzystać.
Dlaczego to ks. Natanek nie powie że jest tylko jeden, jedyny prawdziwy Kościół założony przez Chrystusa i nie sprzeciwi się chorym spędom ekumenicznym? i nie nazwie tu zła po imieniu? oraz wolności religijnej? Jak np. tu było pisane:
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/duch-asyzu-w-krakowie,1313.html

Także więcej roztropności nim się kogoś zgani czy wychwali, bo o niczyje racje nie chodzi tylko Prawdę przez duże P.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:45, 10 Paź 2009 Powrót do góry

"FATIMSKA "TRZYNASTKA" - w kręgu Wielkiej Nowenny Fatimskiej (2)

Doświadczony oszust działa


Święty Ludwik ostrzegał: "Szatan, ów przebiegły fałszerz i doświadczony oszust, który tylu już ludzi oszukał i zatracił przez błędnie pojęte nabożeństwo do Matki Bożej, posługuje się codziennie swym szatańskim doświadczeniem, by gubić coraz to innych".Autor Traktatu dodaje: "Podobnie jak fałszerz pieniędzy, który podrabia zazwyczaj tylko złoto i srebro, a rzadko kiedy inne kruszce, gdyż się to nie opłaca, tak zły duch przekręca najczęściej nabożeństwo do Pana Jezusa i Maryi".

Zdumiewające, jak szybko zaczął działać ten sprytny fałszerz! Wielka Nowenna Fatimska dopiero się zaczyna, a już szatan znalazł narzędzie, by zdyskredytować to niebezpieczne dla niego dzieło. Wybrał starą i wypróbowaną "metodą świętokradztwa". Przedstawia się ona następująco:

1) Szatan kradnie symbol Jezusa lub Maryi i czyni go swoim.
2) W Kościele pojawia się jakaś święta inicjatywa, w której ten symbol jest obecny.
3) Szatan budzi kilku pseudogorliwców, którzy zaczynają krzyczeć, że pod płaszczykiem świętej idei promuje się szatana: "Ten symbol jest zaproszeniem w strefę wpływów diabła!".
4) Ludzie zaczynają się bać, że idąc ku Maryi, pozwalają się omotać złu. Wycofują się.
5) Szatan zaciera ręce: kolejna niebezpieczna dla niego idea została zniszczona.

Przyznacie, że bardzo to sprytne... Tak dzieje się z naszą fatimską Nowenną. Diabeł ogłosił, że symbol pięcioramiennej gwiazdy, zresztą dwanaście razy powtórzony na Cudownym Medaliku i obecny na płaszczu Matki Bożej w Fatimie, jest jego symbolem i organizatorzy Wielkiej Nowenny Fatimskiej zapraszają czcicieli Maryi do wejścia w strefę wpływów szatana. Bo Nowenna, posługując się symbolem pięcioramiennej gwiazdy, promuje masonerię i komunizm...

Szatan się boi, próbuje coś ugrać. Ma nadzieję, że uda mu się zająć kolejne terytorium: chce zabrać nam stary maryjny symbol i pokazać, że należy on teraz do kogoś innego. A skoro my mu ustępujemy, to znak, że uważamy, iż diabeł jest dziś silniejszy od Maryi. Wstyd, jeśli kwestionujemy prawo Matki Bożej do posługiwania się pięcioramienną gwiazdą. Przecież Ona z niego nie zrezygnowała! Maryja ją nosi, by pokazać, że to Ona zwycięża. Kiedy władcy pokonywali potężnych przeciwników, umieszczali na swoich tronach i koronach symbole ich panowania. Patrzymy na Matkę Bożą Fatimską i widzimy, że kończy się czas panowania komunistów i wolnomularzy, bo skradziony przez nich symbol życia znów zdobi Jej fatimski płaszcz!

Maryja nie oddaje pola, ale niestety my już kilkakrotnie go oddaliśmy. Ograniczmy się do jednego przykładu: kiedy kilka lat temu pojawiła się idea maryjnego miesięcznika o tytule "Madonna", podniosły się głosy, że jest to zły tytuł, bo "Madonna" to skandalistka z kręgu amerykańskiej popkultury. Czyżby "Madonna" to już ktoś inny, nie nasza ukochana Matka Najświętsza? Sprytny jest ten "przebiegły fałszerz". Teraz niby-Madonna przyjeżdża do Warszawy, by śpiewać w uroczystość Wniebowzięcia prawdziwej Madonny. Kto będzie w centrum tego wielkiego maryjnego święta: Madonna czy "złodziejka" tytułu Matki Bożej, która tak naprawdę nazywa się Louise Veronica Ciccone? Przyznacie, że trąci to czymś więcej niż absurdem. Nie móc zwracać się do Maryi tytułem Madonny to już herezja bałwochwalstwa!

Wielka Nowenna Fatimska jest wezwaniem do odbierania szatanowi pola. Dlatego pięcioramienna gwiazda pozostanie w naszym logo przez najbliższe miesiące jako znak, że chrześcijańskie symbole nie zostaną nikomu oddane, więcej, że nadszedł czas odbierania szabrownikom tego, co należy do Boga. Zapytajmy na koniec: Dlaczego Maryja umieściła na swym płaszczu pięcioramienną gwiazdę tak nisko, u dołu swego płaszcza? Może chce wykorzystać współczesną dwuznaczność tego symbolu? Może nawiązuje do znaku dwóch największych potęg walczących z Bogiem - masonerii i komunizmu - by przekazać nam proroczą zapowiedź: Nadchodzi czas, kiedy komuniści i masoni będą lizać Jej stopy! Bo tak się stanie. Oni będą padać przed Maryją na twarz. Przecież nadchodzi Jej zwycięstwo - zapowiedziany w Fatimie tryumf Niepokalanego Serca.

Wincenty Łaszewski

Nasz Dziennik Poniedziałek, 13 lipca 2009 r.
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:47, 10 Paź 2009 Powrót do góry

Wincenty Łaszewski jest doktorem teologii maryjnej, pracownikiem Sekretariatu Fatimskiego działającym przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Autor licznych książek i artykułów o Matce Najświętszej i Jej roli w życiu współczesnego świata przemian. Najbliższy współpracownik ks. Mirosława Drozdka, wspólnie z nim "ewangelizujący Fatimą" Polskę i świat. Powyższy tekst jest owocem ostatnich rozmów autora z kustoszem sanktuarium spod Giewontu.

Ponizej Logo Wielkiej Nowenny Fatimskiej na której sa gwiazdki 5 ramienne.

[link widoczny dla zalogowanych]

Ksiądz Natanek wymyślił substytut do Nowenny Fatimskiej w postaci "Wielkiej nowenny uwolnienia świata" tej z aniołami Stróżami. Po powyższym artykule teraz nie dziwię się że obie nowenny są 9 - cio letnie i zaczęły się w tym samym roku. Diabeł nie śpi tylko próbuje odciągnąć ludzi od najważniejszego.
Zobacz profil autora
marta
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WOŁOMIN
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:14, 05 Paź 2010 Powrót do góry

Wczoraj dowiedziałam się o tych gwiazdkach od siostry ze wspólnoty i postanowiłam sprawdzić tę informację. Widzę, że nie jest ona potwierdzona przez przełożonych KK, i to powinno nam wystarczyć. My mamy słuchać GÓRY. A moje osobiste zdanie? UMIARKOWANIE- to podstawa we wszystkim. Czy jeśli gwiazdki zostaną wyjaśnione nie będziemy się dokopywać do kresek, plamek na twarzy itd? Wydaje mi się , że to faktycznie robienie zamętu. Jeśli mam wątpliwości, to nawet cudownego medalika nie muszę nosić- nie jest napisane w Piśmie Św. , że jest to konieczne do zbawienia. A jeśli nie mam wątpliwości, że te akurat gwiazdki są złe to mogę nosić. Jeśli będziemy w ten sposób myśleć i zastanawiać się nad wieloma DROBIAZGAMI to zwariujemy, a o to PANU BOGU z pewnością nie chodzi... Bo jak tak dalej pójdzie, to zaczniemy się zastanawiać, czy osoba , która wytapiała medaliki nie wtopiła do środka jeszcze czegoś... itd. No takich rzeczy PAN BÓG od nas nie wymaga, bo doszukując się tego nie będziemy w stanie skupić się na drugim człowieku i jego wyciągniętej do nas ręki.
Zobacz profil autora
Dominik
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 14:51, 19 Lis 2010 Powrót do góry

A ja mam takie pytanie nie związane z gwiazdkami (w zasadzie to nigdy by mi nie przyszło do głowy że mogą być masońsko-szatańskie gdyby nie ksiądz dobrodziej Mad ) a mianowicie czy ma znaczenie imię Maryi na medaliku? Bo spotkałem się już z wersjami: "O Maryjo bez grzechu poczęta..." i "O Mario bez grzechu poczęta...". A nawet kiedyś widziałem z napisem (w wersji staropolskiej bodajże) "O Maryo..."). Osobiście myślę że to bez znaczenia (sam noszę z wersją "O Mario...") i w zasadzie piszę to z czystej ciekawości. Nie żebym był nadgorliwy Smile ale może ktoś kiedyś czytał albo wie coś na ten temat?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 16:13, 19 Lis 2010 Powrót do góry

Matkę Boską nazywa się albo imieniem Maria, albo Maryja. Nie ma jednej ustalonej formy, nawet w przekładach Biblii. Pierwsza jest odczuwana jako nowsza, druga jako tradycyjna, o nacechowaniu archaicznym. Na Wikipedii czytamy:
[link widoczny dla zalogowanych]
Cytat:
Wyłącznie w odniesieniu do matki Chrystusa we współczesnej polszczyźnie używana jest często oboczna, archaiczna forma imienia - Maryja.

Także i na medalikach może być różnie, jak też jest różnie pisane w różnych modlitwach. Nie doszukujmy się teorii spiskowych Smile
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1374 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:33, 19 Lis 2010 Powrót do góry

@ Marta

Szatan chce nas wpędzić w szczególny rodzaj histerii posługując się wszystkimi dostępnymi środkami. Czarny kolor jest kolorem zwiazanym z satanizmem, więc co? kapłani mają zmienić sutanny bo ktoś się doszuka w tym spisku masonów?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:08, 20 Lis 2010 Powrót do góry

marta napisał:
(...) Jeśli mam wątpliwości, to nawet cudownego medalika nie muszę nosić - nie jest napisane w Piśmie Św. , że jest to konieczne do zbawienia. (...)

Wiara katolicka to nie tylko to, co pisze w Piśmie św. Takie myślenie mają protestanci, że tylko Biblia.
Wiara Kościoła Katolickiego
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/wiara-kosciola-katolickiego,552.html
Zobacz profil autora
crabtree
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: 176
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 9:56, 09 Lut 2011 Powrót do góry

Noszę cudowny medalik od kilku miesięcy. Niepokoi mnie jedna rzecz - zauważyłem że nie wybito na nim twarzy. Tzn. Jest cały jej owal, ale nie ma odbitych oczu, nosa i ust.

Czy powinienem go wymienić?
Zobacz profil autora
tosia
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 257 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 20:01, 09 Lut 2011 Powrót do góry

crabtree napisał:
Noszę cudowny medalik od kilku miesięcy. Niepokoi mnie jedna rzecz - zauważyłem że nie wybito na nim twarzy. Tzn. Jest cały jej owal, ale nie ma odbitych oczu, nosa i ust.

Czy powinienem go wymienić?


A na jaki chce Pan go wymienić? Przecież kto wybije wszystkie szczegóły na takim małym medaliku?! Na moim też nie ma. Na medalikach z Bractwa św. Piusa X też nie ma. Nie znajdzie Pan takiego medalika.
Zobacz profil autora
Jarek
Użytkownik


Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:06, 14 Paź 2013
PRZENIESIONY
Pią 20:56, 18 Paź 2013
Powrót do góry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Bardzo sobie cenię to forum i informację jakie się w nim znajdują. Pozwolę sobie na komentarz dotyczący poniższego tematu.


Teresa napisał:
Koniec napisał:
nauta napisał:
Teraz trzeba robić wszystko, by ta "karykatura Męki Pańskiej'' zniknęła z różańców! Ilekroć oglądam w sklepach różańce, zawsze pytam o takie z tradycyjnym krzyżykiem. Niestety, te najładniejsze przeważnie są z "karykaturą" Sad
W tych, które otrzymałam jako prezent, wymieniam krzyżyki i dopiero wtedy daję kapłanowi do poświęcenia.


A co w przypadku gdy ktoś otrzymał różaniec z tą "karykaturą Męki Pańskiej'' i ma go już dawno poświęcone? Wymienić? Otrzymałem taki różaniec na Pierwszą Komunię Świętą, miałem wtedy niecałe 9 lat i do głowy mnie wtedy nie przychodziło, że coś w nim jest nie tak.

Oczywiście że wymienić. Ja wymieniam. Są piękniejsze krzyżyki. Wystarczy popatrzeć powyżej też na tę Drogę Krzyżową, to wprost profanacja! Męki Pańskiej.

http://www.traditia.fora.pl/nauczanie-papiezy-magisterium-i-ojcow-kosciola-katolickiego,3/krzyz-apostolski,283-15.htmlPani Tereso dostrzegam pewne niekonsekwencje w Pani wypowiedzi jeśli porównamy ją z wpisem w temacie "Czy gwiazdki na Cudownym Medaliku są masońsko-szatańskie?":

Teresa napisał:
Podziwiam twoja pracę, przecież to bardzo pracochłonne tyle Medalików zebrać i zrobić nam prezentację Smile Każdy kto ma i nosi Cudowny Medalik, może sobie popatrzeć jaki ma. Wg. mnie wszystkie są dobre, a to co robi ks. Natanek to jest bardzo niewskazane, poprostu sieje ludziom w głowach zamęt. Tak jak już powyżej tu napisałam, powtórzę jeszcze raz, co powiedział św. Maksymilian Kolbe:
"Twierdził nawet, iż kogo diabeł chce uwieść, temu, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik. I apelował: Nie dajmy się oszukać szatanowi."

http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/czy-gwiazdki-na-cudownym-medaliku-sa-masonsko-szatanskie,1802-15.htmlNie od dziś wiemy, że szatan to małpa Pana Boga i pod pozorem "dobra" sączy nam truciznę. Tak jest w tym przypadku, to co jest bardzo dobre, to chce nam wskazać że to są szatańskie symbole, a to tylko po to, żeby zasiać w sercach ludzi jakąś niepewność, zwątpienie i wtedy on przystępuje do dzieła, ziarno zwątpienia zostało zasiane i furtka dla niego otwarta.


Nie bardzo rozumiem dlaczego zaleca Pani wymienić poświęcony różaniec, a nie wymienić Cudownego Medalika jeżeli znajdują się na nim symbole kojarzące się z masonerią, okultyzmem, satanizmem, iluminatami, komunizmem? Dla mnie właśnie tak kojarzy się gwiazda pięcioramienna. Czy Pani założyłaby sobie na szyję pentagram z intencją, że symbolizuje on rany Pana Jezusa, albo NMP Gwiazdę Nowej Ewangelizacji? Dziś nikt kto widzi pentagram na łańcuszku lub namalowany na tkaninie nie kojarzy go z katolicyzmem i podobnie jak widok swastyki jest kojarzony negatywnie.
Ksiądz zapytany przeze mnie czy poświęci pentagram zdecydowanie zaprzeczył -jednak pentagramy, które znajdują się na Cudownym Medaliku są już święcone bez oporów. Czy to normalne? Czy pentagram to godny znak by znajdował się na medaliku.
Jeżeli wziąć pod uwagę, że w objawieniu Matka Boża nie ukazała się w otoczeniu gwiazd, a jest to dodatek złotnika to nie ma powodu by żadne gwiazdki znajdowały się na medaliku. Skąd pewność, że złotnik nie umieścił ich tam złośliwie będąc członkiem organizacji wrogiej Kościołowi? Skąd pewność, że do czasu poświęcenia medalika te symbole nie mają swego złego działania, przecież egzorcyści przestrzegają przed takimi symbolami. Skąd pewność 100% skuteczności poświęcena jeżeli egzorcyści muszą się tak napracować by wypędzić diabła chociaż dysponują bogatszym arsenałem narzędzi przewidzianym do tego celu?
Jeżeli już muszą tam być gwiazdki to dlaczego nie nadać im kształtu jaki mają na wizerunku nie ręką ludzką uczynionym czyli na obrazie Matki Bożej z Guadalupe?

Mam nadzieję, że mój pierwszy wpis nie będzie odebrany negatywnie.
To tylko wyraz mojego zaniepokojenia wszak zdajemy sobie sprawę, że wrogowie Kościoła działają tak z zewnątrz jak i wewnątrz Niego.
Pozdrawiam. Szczęść Boże.
Jarek
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:05, 18 Paź 2013 Powrót do góry

Na wieki wieków. Amen!

Jarek napisał:
Pani Tereso dostrzegam pewne niekonsekwencje w Pani wypowiedzi jeśli porównamy ją z wpisem w temacie "Czy gwiazdki na Cudownym Medaliku są masońsko-szatańskie?": (...)

A ja dostrzegam ogromny problem właściwego rozumowania i rozumienia pewnych spraw u pana.

O Cudownym Medaliku i tych gwiazdkach jest bardzo wiele tu wyjaśnione i do tematu wracać nie będę. Może pan doczytać jeszcze tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jarek napisał:
Nie bardzo rozumiem dlaczego zaleca Pani wymienić poświęcony różaniec, a nie wymienić Cudownego Medalika jeżeli znajdują się na nim symbole kojarzące się z masonerią, okultyzmem, satanizmem, iluminatami, komunizmem?

Nic nikomu nie zalecam, pyta użytkownik; "Wymienić?" - odpowiadam - " ... wymienić. Ja wymieniam. Są piękniejsze krzyżyki." Czy nie odróżnia pan piękna od brzydoty? Tak samo papieże mają piękniejsze pastorały i nie muszą używać tego. Na pierwszej stronie wątku pisze tam, że: "pastorał ten „znikł z ceremonii papieskich”. Stało się to w Niedzielę Palmową 2008 roku, gdy Benedykt XVI zaczął używać „najpierw oryginał, a potem kopię pastorału ze złotym krzyżem, podarowany Piusowi IX w 1877 roku i używany przez papieży do Vaticanum Secundum”. Nie dopatruję się w tym krzyżyku żadnej symboliki, tylko są piękniejsze krzyżyki i dzieła sztuki, innych artystów, nie Lello Scorzelli, którego kilka obrazów tam zamieściłam.

Jarek napisał:
Dla mnie właśnie tak kojarzy się gwiazda pięcioramienna. Czy Pani założyłaby sobie na szyję pentagram z intencją, że symbolizuje on rany Pana Jezusa, albo NMP Gwiazdę Nowej Ewangelizacji? (...)

Faktycznie, ma pan ogromny problem Confused doszukuje się pan dziury w całym i robi reklamę tym co nie potrzeba. O symbolice masońskiej wypowiadałam się:

Masońskie znaki
http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/masonskie-znaki,8398.html

... oraz tu pisałam o symbolu bratka:
http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/o-masonerii-i-nowym-porzadku,8081.html#38293

... i na pewno tego tematu ciągnąć nie będę, bo nie jest to tematyka tego forum.

Pan "stefan" powyżej tu napisał: "Szatan chce nas wpędzić w szczególny rodzaj histerii posługując się wszystkimi dostępnymi środkami. Czarny kolor jest kolorem zwiazanym z satanizmem, więc co? kapłani mają zmienić sutanny bo ktoś się doszuka w tym spisku masonów?"

Powtarzam, nie dajmy się zwariować, proszę posłuchać co na podanych tu filmikach księża mówią.

Metody działania Szatana
(...)
http://www.youtube.com/watch?v=VS2amVDXWyw


O Posacki SJ - o gwiazdach na Cudownym Medaliku
(...)
http://www.youtube.com/watch?v=w8cj7HQ7CS8


Tak samo pentagram, jest bardzo starym symbolem jak piszą naukowcy. Pierwszy gdzieś około 3500 r.p.n.e. znaleźli.
Zanim ta pięcioramienna gwiazda nabrała obecnego znaczenia miała ona również swe znaczenie w religii chrześcijańskiej. Chrześcijanie uznawali pentagram za symbol prawdy i religijnego mistycyzmu. Nazywali go Gwiazdą Betlejemską i Gwiazdą Trzech Króli. O zaufaniu do niego świadczą także postacie historyczne jak np.cesarz Konstantyn, który używał go jako pieczęci i amuletu mającego chronić go przed złymi duchami. Był także symbolem pięciu ran Chrystusa (2 na przegubach, 2 na kostkach i jedną z boku). Legendarny rycerz Sir Gawain (rycerz i bratanek krola Artura) nosił na swojej tarczy pentagram jako symbol pięciu cnot rycerskich: wielkoduszności, odwagi, czystości, rycerskości i pobożności. Król Salomon używał go jako znaku który pozwalał mu przywoływać i kontrolować duchy. Dopiero później wszystko się zmieniło, etc ... ale ja nie będę się o tym rozpisywać, bo to ani nie związane z tematem wątku, a o gwiazdkach jest BARDZO! dobrze wyjaśnione.

Proszę pogłębiać swoją duchowość, a nie gonić i upatrywać we wszystkim masońskich symboli.
Zobacz profil autora
Abiel
Użytkownik


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Pomerania
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:31, 19 Cze 2014 Powrót do góry

Króluj nam Chryste!

A mi się te gwiazdy nie podobają. Były na amerykańskich i rosyjskich czołgach. Ponad to jeśli to coś zmieni to dodam, że gdy nałożyłem cudowny medalik z pięcioramienną gwiazdą na szyję, złe duchy z którymi mam problem wzmogły swą aktywność we mnie. Zaniepokoiłem się tym i dla sprawdzenia włożyłem też szkaplerz karmelitański, który nosi moja Mama. I efekt był odwrotny, tak jakby uśmierzył ich aktywność. Nie wiem jaki mam wyciągnąć wniosek z tego. Ks. Natanek (nie jestem jego zwolennikiem) podaje, że w oryginale medalik miał gwiazdę Dawida, czyli sześcioramienną. Może prawda została zatarta? Poddaję to pod rozważanie.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29868 Przeczytał: 220 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:39, 19 Cze 2014 Powrót do góry

Abiel napisał:
Króluj nam Chryste!

A mi się te gwiazdy nie podobają. Były na amerykańskich i rosyjskich czołgach. Ponad to jeśli to coś zmieni to dodam, że gdy nałożyłem cudowny medalik z pięcioramienną gwiazdą na szyję, złe duchy z którymi mam problem wzmogły swą aktywność we mnie. Zaniepokoiłem się tym i dla sprawdzenia włożyłem też szkaplerz karmelitański, który nosi moja Mama. I efekt był odwrotny, tak jakby uśmierzył ich aktywność. Nie wiem jaki mam wyciągnąć wniosek z tego. Ks. Natanek (nie jestem jego zwolennikiem) podaje, że w oryginale medalik miał gwiazdę Dawida, czyli sześcioramienną. Może prawda została zatarta? Poddaję to pod rozważanie.


Panu mogą się nie podobać, bo i o podobanie tu nie chodzi. Pierwsze! to proszę czytać i dopiero się wypowiadać. Wszystko tu wyjaśnione i tłumaczone. Kogo diabeł chce uwieść, temu, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik. I może to być czepianie się gwiazdek, że takie czy owakie, że nie takie. Jest to sprawa złego, żeby co słabsi w wierze, odrzucili Medalik, bo to masońskie dzieło, bo gwiazdki nie takie, a przez to pozbawili się przecież ogromnej opieki Niepokalanej i Łask jakie przez ten właśnie Medalik Niepokalana zsyła, a zły będzie miał już wtedy drogę otwartą do działania, żeby duszę poprowadzić na manowce.

Nie od dziś wiemy, że szatan to małpa Pana Boga i pod pozorem "dobra" sączy nam truciznę. Tak jest w tym przypadku, to co jest bardzo dobre, to chce nam wskazać że to są szatańskie symbole, a to tylko po to, żeby zasiać w sercach ludzi jakąś niepewność, zwątpienie i wtedy on przystępuje do dzieła, ziarno zwątpienia zostało zasiane i furtka dla niego otwarta.

Rozważać tu nic już nie będziemy, bo wszystko zostało rozważone, pokazane i nie ma co rozważać.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)