Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Klękać ? czy stać ?..... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:01, 10 Cze 2007 Powrót do góry

Odnośnie klękania, jak przyjmujemy Komunię Świętą ?

Klękania nikt nie wymyślił. Ani starożytny ekspert-liturgista, ani szef protokołu na dworze średniowiecznego feudała. Klękanie jest naturalnym gestem czci, szacunku, oddania, poddania się, uniżenia, adoracji, uwielbienia. Są takie chwile w życiu, że kolana zginają się same. Na modlitwie klęczał sam Chrystus Pan i Apostołowie (np. św. Paweł). Tylko szatan nie chciał i nie chce przed Bogiem i Matką Bożą upaść na kolana. To prości pasterze oddali na kolanach i twarzą do ziemi hołd Bogu, a nie arcykapłani , uczeni w Piśmie, których intelektualna pycha uczyniła
niezdolnymi w najmniejszym stopniu rozpoznać obiecanego Mesjasza.

Pismo św. wymienia prawie 500 przypadków oddawania hołdu Bogu twarzą do ziemi. (kilka tylko cytatów )

Oto dowody (wszystkie cytaty za Biblią Tysiąclecia):

Stary Testament:

1Krl 8:54
Potem, kiedy Salomon skończył zanosić do Pana te wszystkie modły i błagania,
podniósł się sprzed ołtarza Pańskiego, z miejsca, gdzie klęczał...

Ezd 10:1
Gdy Ezdrasz, płacząc i klęcząc przed domem Bożym, modlił się i wyznawał grzechy...

Wj 4:31
I uwierzył lud, gdy słyszał, że Pan nawiedził Izraelitów i wejrzał na ich ucisk. A uklęknąwszy, oddali pokłon.

Wj 12:27
tak im odpowiecie: To jest ofiara Paschy na cześć Pana, który w Egipcie
ominął domy Izraelitów. Poraził Egipcjan, a domy nasze ocalił. Lud wtedy
ukląkł i oddał pokłon.

Lb 22:31
Wtedy otworzył Pan oczy Balaama i zobaczył on anioła Pana, stojącego na drodze z obnażonym mieczem w ręku. Ukląkł więc i oddał pokłon twarzą do ziemi.

Rdz 24:26
Wtedy człowiek ów padł na kolana i, oddawszy pokłon Panu...

Rdz 24:48
A potem padłem na kolana i oddałem pokłon Panu; i dziękowałem Panu, Bogu pana mego Abrahama, że poprowadził mnie drogą właściwą, abym wziął bratanicę pana mego za żonę dla jego syna.

2Krl 1:13 Wtedy król znowu wysłał trzeciego pięćdziesiątnika wraz z jego
pięćdziesiątką. Gdy trzeci pięćdziesiątnik przyszedł, upadł na kolana przed Eliaszem i błagał go o miłosierdzie w tych słowach: Mężu Boży! Niechże życie moje oraz życie tych sług twoich pięćdziesięciu drogie będzie w oczach twoich!

2Krn 20:18
Jozafat więc upadł na kolana twarzą ku ziemi, i wszyscy mieszkańcy Judy i Jerozolimy padli przed Panem, aby Go uczcić.

2Krn 29:29
Gdy zakończono całopalenia, król i wszyscy, którzy byli przy nim, upadli ze czcią na kolana i oddali pokłon.

Ps 95:6 Wejdźcie, uwielbiajmy, padnijmy na twarze i zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.

Dn 6:11
"Gdy Daniel dowiedział się, że spisano dokument, poszedł do swego domu. Miał on w swoim górnym pokoju okna skierowane ku Jerozolimie. Trzy razy dziennie padał na kolana modląc się i uwielbiając Boga, tak samo jak to czynił przedtem."

2Mch 13:12
Kiedy zaś wszyscy uczynili to i błagali na kolanach miłosiernego Pana ze
łzami i w postach przez trzy dni bez przerwy, Juda przemówił do nich i
polecił, aby byli blisko.

Kilka cytatów z Nowego Testamentu?

Mt 17:14n
Gdy przyszli do tłumu, podszedł do Niego pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem!

Mk 1:40 Wtedy przyszedł do Niego trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić.

Mk 10:17
Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?

Łk 22:41
A sam [Jezus Chrystus] oddalił się od nich na odległość jakby rzutu
kamieniem, upadł na kolana i modlił się

Mk 14:35
I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby - jeśli to
możliwe - ominęła Go ta godzina.

Mt 26:39 I odszedłszy nieco dalej, [Jezus Chrystus] upadł na twarz i modlił się...


Dz 9:40 Po usunięciu wszystkich, Piotr upadł na kolana i modlił się. Potem zwrócił się do ciała i rzekł: Tabito, wstań! A ona otwarła oczy i zobaczywszy Piotra, usiadła.

Dz 20:36
[św. Paweł] Po tych słowach upadł na kolana i modlił się razem ze
wszystkimi."

Dz 21:5 Po upływie tych dni wybraliśmy się w drogę, a wszyscy z żonami i dziećmi odprowadzili nas za miasto. Na wybrzeżu padliśmy na kolana i modliliśmy się.

Ef 3:14
Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka.


Skoro tyle fragmentów mówi o obowiązku klękania przed nieskończonym Bożym Majestatem, to jest to dziś nieaktualne? Rodzi się pytanie, czy rzeczywiście biskupi , kapłani (nie wszyscy, nie uogólniam) wierzą sami jeszcze w natchniony charakter Pisma Św.? Jeżeli tak, to dlaczego wbrew objawionym tam słowom, twierdzą, że nie trzeba klękać przed Bogiem? Albo mówią, że to za zgodą Papieża ? Cóz może być dla liberałów i modernistów bardziej korzystne niż wmówienie ludziom,że Papież jest po ich stronie , to ich stary chwyt, tylko szkoda że ludzie dają sie tak łatwo manipulować. A sumienie się nie odzywa? Kapłan będzie odpowiadał przed Bogiem jak dusze prowadził, ale my wszyscy mamy wolna wolę i niestety sami bedziemy musieli zdać sprawę jak oddawalismy cześć Bogu na ziemi w Najświętrzym Sakramencie.

Św. Maksymilian M.Kolbe, mówił, właściwie to było jego dewizą „ Kolana a nie rozum "

Wszelkie nakazy w tym kierunku ze strony Kapłanów , świadczą tylko przeciwko nim samym!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:47, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:35, 10 Cze 2007 Powrót do góry

Wyczytane:

Modlitwa na kolanach

Módl się z uszanowaniem i duchu pokuty, a więc na kolanach. Gdy bowiem podczas rozmyślania wolno przybierać postawę wygodniejszą, w modlitwie ustnej należy szukać umartwienia, o ile kogoś słabość lub zmęczenie nie wymawia. Doprawdy, jeżeli Estera, mając stanąć przed królem odzianym w purpurę i siedzącym na wspaniałym tronie, zadrżała i zemdlała od wielkiej czci i trwogi, jakże nie zadrży i nie uniży się biedny człowiek, stojący przed majestatem Bożym i przemawiający do Boga! Gdy zaś duch się uniża, niech się upokarza ciało. Czytamy, że gdy raz św. Małgorzata Maria Alacoque jeszcze w wieku dziecięcym odmawiała koronkę siedząco, rzekła do niej Najświętsza Panna: "Dziwi mnie, moja córko, że mi tak niedbale służysz", Patrz, aby i ciebie nie spotkał ten zarzut, dlatego przemawiaj do Boga w pokornej postawie, unikając poufałości lub wygody, chyba że cię słabość lub inna przyczyna zmusza do tego.

Bp Józef Sebastian Pelczar. Życie Duchowe.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:47, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:54, 10 Cze 2007 Powrót do góry

" Nigdy człowiek nie jest tak wielki jak wtedy, gdy klęczy " są to słowa Papieża Jana XXIII, które zapisał w swoim dzienniku duszy.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:48, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 16:55, 21 Cze 2007 Powrót do góry

II. DOKUMENTY STOLICY APOSTOLSKIEJ

1. KONGREGACJA DS. KULTU BOŻEGO
I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW


d. Listy Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
w sprawie postawy przy Komunii św.


W organie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów "Notitiae" 38 (2002) 582-585 ukazały się w języku angielskim listy tej Kongregacji do pewnego biskupa i do pewnego wiernego w sprawie postawy przy Komunii św. Podajemy te listy w polskim przekładzie.

KONGREGACJA DS. KULTU BOŻEGO
I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW


Prot. n.1322/02/L

Rzym, 1 lipca 2002 r.

Wasza Ekscelencjo,

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów otrzymała ostatnio informacje od wiernych Waszej diecezji dotyczące odmówienia Komunii św. tym, którzy przyjmują postawę klęczącą zamiast stojącej. Informacje stwierdzają, że takie stanowisko zostało ogłoszone parafianom. Z tego można by wnioskować, iż ta praktyka może być bardziej rozpowszechniona w diecezji, ale Kongregacja nie jest w stanie tego zweryfikować. Ufa jednak, że Wasza Ekscelencja dokładniej będzie mógł rozeznać sprawę. Wniesione skargi dają Kongregacji okazję do przedstawienia sposobu, w jaki ustosunkowuje się do takiej kwestii. Jednocześnie prosi o przedstawienie jej wszystkim księżom, którzy mogą potrzebować takiej informacji.

Kongregacja istotnie jest zaniepokojona liczbą podobnych skarg, które otrzymała z różnych miejsc w ciągu ostatnich miesięcy, i uważa odmówienie Komunii św. wiernemu z powodu jego postawy klęczącej za wielkie pogwałcenie jednego z podstawowych jego praw, mianowicie, aby był umacniany przez swych pasterzy sakramentami (por. Kodeks prawa kanonicznego, kan. 213). W świetle prawa "święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania" (kan. 843 § 1). Nie można więc jakiemukolwiek katolikowi, który przystępuje do Komunii św. w czasie Mszy odmówić jej, z wyjątkiem osób trwających w publicznych grzechach ciężkich albo w jawnie wyznawanej lub deklarowanej herezji względnie schizmie, gdyż przypadki te grożą niebezpieczeństwem poważnego zgorszenia wśród wiernych. Nawet jeśli Kongregacja zaaprobowała prawo określające postawę stojącą przy przyjmowaniu Komunii św. zgodnie z adaptacjami dopuszczonymi przez Konferencje Biskupów w Ogólnym wprowadzeniu do Mszału rzymskiego nr 160, akapit 2, udzieliła takiego zezwolenia z zastrzeżeniem, że przyjmującym Komunię św. w postawie klęczącej nie można z tego powodu jej odmówić.

Ponadto, jak ostatnio podkreślił Jego Eminencja kardynał Joseph Ratzinger, praktyka klęczenia podczas Komunii św. ma za sobą trwającą wieki, starą tradycję i jest szczególnie wymownym znakiem adoracji, odpowiednim w świetle rzeczywistej, prawdziwej i substancjalnej obecności naszego Pana, Jezusa Chrystusa, pod konsekrowanymi postaciami.

Wziąwszy pod uwagę ważność sprawy, Kongregacja prosi, aby Wasza Ekscelencja szczegółowo zbadał, czy księża rzeczywiście regularnie odmawiają Komunii św. wiernym w opisanych wyżej okolicznościach i - jeśli skarga zostanie zweryfikowana - poinformował danego księdza i innych księży, którzy stosują taką praktykę, aby na przyszłość powstrzymali się od niej. Księża powinni zrozumieć, że Kongregacja będzie w przyszłości rozpatrywać takie skargi z wielką powagą i jeżeli zostaną potwierdzone, zamierza wszcząć postępowanie dyscyplinarne zgodnie z wagą tego duszpasterskiego nadużycia.

Dziękując Waszej Ekscelencji za uwagę w tej sprawie i licząc na dalszą współpracę w tym względzie,


szczerze oddany w Chrystusie

Jorge A. Card. MEDINA ESTÉVEZ
Prefekt
+ Francesco Pio TAMBURRINO
Arcybiskup Sekretarz


* * *

Prot. n. 1322/02/L

Rzym, 1 lipca 2002 r.

Szanowny Panie,

Kongregacja ds. Kultu Bożego z wdzięcznością potwierdza otrzymanie listu Pana, dotyczącego ogłoszonego stanowiska odmowy Komunii św. temu, kto w pewnym kościele pragnie ją przyjąć klęcząco.

Jest powodem do zmartwienia, że wydaje się Pan wyrażać pewne obawy dotyczące zarówno słuszności, jak i pożytku kierowania do Stolicy Świętej uwag w tej sprawie. Kanon 212 § 2 Kodeksu prawa kanonicznego postanawia, że "wierni mają prawo, by przedstawiać pasterzom Kościoła swoje potrzeby, zwłaszcza duchowe, jak również swoje życzenia". Kanon ten kontynuuje w § 3: "Stosownie do posiadanej wiedzy, kompetencji i zdolności, jakie posiadają, przysługuje im prawo, a niekiedy nawet obowiązek wyjawiania swojego zdania świętym pasterzom w sprawach dotyczących dobra Kościoła". Biorąc pod uwagę naturę problemu i prawdopodobieństwo, że nie może on być rozwiązany na szczeblu lokalnym, każdy wierny ma prawo zwrócić się do Biskupa Rzymu osobiście albo za pośrednictwem Dykasterii lub Trybunałów Kurii Rzymskiej.

Dalszym fundamentalnym prawem wiernego, jak określa kan. 213, jest to, że "wierni mają prawo otrzymywać pomoce od swoich pasterzy z duchowych dóbr Kościoła, zwłaszcza zaś słowa Bożego i sakramentów". W świetle prawa "święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania" (kan. 843 § 1), Nie można więc jakiemukolwiek katolikowi, który przystępuje do Komunii św. w czasie Mszy odmówić jej, z wyjątkiem osób trwających w publicznych grzechach ciężkich albo w jawnie wyznawanej lub deklarowanej herezji względnie schizmie, gdyż przypadki te grożą niebezpieczeństwem poważnego zgorszenia wśród wiernych. Nawet jeśli Kongregacja zaaprobowała prawo określające postawę stojącą przy przyjmowaniu Komunii św. zgodnie z adaptacjami dopuszczonymi przez Konferencje Biskupów w Ogólnym wprowadzeniu do Mszału rzymskiego nr 160, akapit 2, udzieliła takiego zezwolenia z zastrzeżeniem, że przyjmującym Komunię św. w postawie klęczącej nie można z tego powodu jej odmówić.

Proszę być pewnym, że Kongregacja traktuje tę sprawę bardzo poważnie i nawiązuje w tym względzie konieczne kontakty. Jednocześnie deklaruje gotowość służenia pomocą, jeśli Pan miałby potrzebę kontaktu w przyszłości.

Dziękując za Pańskie zainteresowanie, z darem modlitwy i najlepszymi życzeniami

jestem szczerze oddany w Chrystusie

Mons. Mario MARINI
Podsekretarz

-----------------------------------------

Listy za Anamnesis nr.33

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Należy organizować masowe protesty do kapłanów i biskupów w celu przywrócenia Komunii Św, na klęcząco i do ust, a jeśli to nie pomoże to pisać do Stolcy Apostolskiej:
Papież Benedykt XVI
Palazzo della Congregazione per la Dottrina della Fede Piazza del S.Uffizio,11;
00193 Roma;
fax (0-6) 69-88-34-09.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:52, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:43, 06 Lip 2007 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

Gdy św.Antoni wzniósł Konsekrowaną Hostię, osioł głodzony przez trzy dni, padł na kolana nie zważając na ustawioną paszę. Po tym wydarzeniu wielu wyznawców herezji Albigensa nawróciło się na prawdziwą wiarę. To osioł rozumie jaką należy przyjąć postawę przed Nieskończonym Majestatem Boga żywego w Hostii Świętej, a nie potrafi tego pojąć wielu biskupów, kapłanów i osób świeckich!!!

To tylko szatan i jego słudzy, nie chcieli i nie chcą do dzisiaj przed Bogiem upaść na kolana.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:53, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:14, 06 Lip 2007 Powrót do góry

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Dzieci Fatimskie w swojej wielkiej pokorze i prostocie, a przez to prawdziwie otwarte na działanie Ducha Świętego i posłuszne Jego natchnieniom, ożywione wiarą w ukryte Bóstwo Jezusa w Hostii Św. padły na kolana przed Nieskończonym majestatem i Świętościa Boga, gdy Anioł udzielał im Komunii Św. Przedtem nikt ich nie uczył jaką postawę należy przyjąć. Sam Duch Święty je pouczył, a Anioł rzekł do nich, że tak zawsze mają czynić, gdyż Jezus jest strasznie znieważany! Wcześniej ten sam Anioł trzykrotnie padając twarzą do ziemi oddawał hołd Bożemu Majestatowi ukrytemu w Hostii Przenajświętszej!

Ojciec św. Jan Paweł II 13.maja 1982 r. będąc w Fatimie powiedział: " Treść orędzia z Fatimy jest tak głęboko zakorzeniona w Ewangelii i całej Tradycji, że Kościół czuje sie tym orędziem wezwany i jest ono jeszcze bardziej aktualne niż 65 lat temu."

Ten obraz Anioła z dziećmi i z powyższym napisem w formie plakatu, wierni chcieli powiesić w Częstochowie 10 lipca 2005 r. W odpowiedzi na to Przeor Jasnej Góry nasłał Policję oraz Ochroniarzy. Ci ostatni brutalnie ingerując uniemozliwili wywieszenie słów oredzia fatimskiego i Ojca Św. Jana Pawła II! A więc to co nieomylnie Duch Święty kazał czynić przez Papieży w Kościele przez 2000 lat, jest uważane dzisiaj za przestępstwo!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:55, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:46, 17 Lis 2007 Powrót do góry

Na stojaco czy na kleczkach?

Cytat:
Ze sprawa liturgii wiaze sie sprawa naszej postawy zewnetrznej, w czasie, gdy uczestniczymy w Novus Ordo Missae. Przyjmowanie Komunii sw. w czasie Mszy sw. na stojaco stalo sie juz w Polsce powszechna praktyka. Postawa stojaca w tym waznym momencie posiada nawet jakies tam swoje teologiczno-liturgiczno - historyczne uzasadnienie; czlowiek tak jest ulozony, ze wszystko, co czyni, stara sie sobie wytlumaczyc - dlaczegóz zatem nie uzasadnic i takiej postawy. Nie chce rozstrzygac, czy któras z tych postaw jest bardziej godna od drugiej. Jednak na dwie sprawy chce zwrócic uwage czytelnika: Slyszalem raz, jak jeden pobozny ksiadz, w dodatku profesor liturgiki mówil, ze nie ma znaczenia, w jakiej postawie przyjmuje sie Pana Jezusa w Komunii sw., wazne jest natomiast nastawienie wewnetrzne. Nie chce odejmowac wagi nastawieniu wewnetrznemu; ale trzeba nam wiedziec, ze ma ono jak najscislejsza wiez z postawa zewnetrzna.

Wyobrazmy sobie, ze mlody mezczyzna idzie oswiadczac sie o reke ukochanej dziewczyny. Ubiera sie zatem w waciak, na nogi naciaga gumowce, w kaciku ust przykleja papierosa, dlonie wbija gleboko w kieszenie, wyciaga sie na krzesle i mówi: "Kochanie, nie patrz na moja postawe zewnetrzna, liczy sie moje wnetrze, bardzo chce cie poslubic". Czlowiek jest jednoscia duchowo - cielesna i stany jego ducha wyrazaja sie na zewnatrz. Na tej podstawie oparta jest symbolika liturgii, a takze kazdego ceremonialu. Slowa, gesty, stroje odsylaja do transcendentnej wobec "tu i teraz" rzeczywistosci. Ale jest tez i tak, ze postawa zewnetrzna wplywa na postawe wewnetrzna - postawa "bacznosc!" w wojsku sprzyja zachowaniu wewnetrznej dyscypliny, klekanie ulatwia czy wrecz umozliwia - zachowanie pokory. Sa to sprawy oczywiste, choc dzis moze troche zapomniane. I druga sprawa: Pan Jezus w Najswietrzym Sakramencie doznaje dzis wielu zniewag, doswiadcza ozieblosci, zapomnienia. Dzis moze czesciej niz przed kilkunastoma laty maja miejsce akty profanacji Eucharystii. Jest to racja wystarczajaca, by tym bardziej okazac Panu Jezusowi czesc, poddanie i uwielbienie wlasnie poprzez postawe kleczaca przy przyjmowaniu Komunii sw. Postawa kleczaca wyraza bowiem cos wiecej niz postawa stojaca - oprócz szacunku takze czesc, poddanie i uleglosc.

Arkadiusz Robaczewski

[link widoczny dla zalogowanych]
Z wypowiedzi kard. Ratzingera na ten temat:(Duch liturgii, ss.164-165 nn).

Cytat:
"Istnieja wplywowe srodowiska, które próbuja wyperswadowac nam postawe kleczaca. Uslyszec mozna, ze kleczenie nie pasuje do naszej kultury, iz nie wypada to dojrzalemu czlowiekowi, który wyprostowany staje naprzeciw Boga, lub tez ze nie wypada to czlowiekowi zbawionemu, który dzieki Chrystusowi stal sie wolni dlatego tez nie musi juz kleczec"Przyjmowanie Ciała Pana naszego Jezusa Chrystusa

[link widoczny dla zalogowanych]


To samo chyba lepsze do czytania tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:04, 04 Lis 2021, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:58, 18 Maj 2008 Powrót do góry

Upadnij na kolana - Wanda Półtawska

Fragment z ksiązki Tadeusza Kundy "Spór o Imię Boże".
Proszę przeczytać i przemyśleć, stać? czy klękać? przed Bogiem.

http://www.traditia.fora.pl/tradycja,38/upadnij-na-kolana,482.html#1395


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:19, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:02, 18 Maj 2008 Powrót do góry

Teresa napisał:
Na stojaco czy na kleczkach?

Z wypowiedzi kard. Ratzingera na ten temat:(Duch liturgii, ss.164-165 nn).

Cytat:
"Istnieja wplywowe srodowiska, które próbuja wyperswadowac nam postawe kleczaca. Uslyszec mozna, ze kleczenie nie pasuje do naszej kultury, iz nie wypada to dojrzalemu czlowiekowi, który wyprostowany staje naprzeciw Boga, lub tez ze nie wypada to czlowiekowi zbawionemu, który dzieki Chrystusowi stal sie wolni dlatego tez nie musi juz kleczec"Większy fragment z tej książki zacytowany jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/tradycja,38/kleczenie-nie-pasuje-do-naszej-kultury,483.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:20, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
zygmunt
Gość
PostWysłany: Pon 22:54, 18 Maj 2009 Powrót do góry

Bardzo piekny temat Tereso. Very Happy Kiedy dorastalem w latach 60-tych to wszyscy klekalismy przed przyjeciem Komuni Sw. Pozniej do Kosciola wkradl sie modernizm zgubny.Ja pozostalem wierny starej tradycji i do dnia dzisiejszego klekam przyjmujac Pana Jezusa w Komunii Swietej.Bolesnym jest widziec to, ze siostry zakonne z naszego Kosciola wystawiaja reke do Komunii Swietej. Sad
nauta
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 505 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zza Oceanu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:44, 19 Maj 2009 Powrót do góry

Panie Zygmuncie, siostry zakonne również UDZIELAJĄ KOMUNII, więc takie zachowanie jest poniekąd logiczne!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:50, 19 Maj 2009 Powrót do góry

nauta napisał:
Panie Zygmuncie, siostry zakonne również UDZIELAJĄ KOMUNII, więc takie zachowanie jest poniekąd logiczne!

Nie wiedzą co przyjmują, a raczej KOGO i jest na stojaco i do ręki. Nie uogólniam, ale problem jest. Ostatnio można było przeczytać za onet.pl artykuł: "Zakonnic kłopoty z doktryną"

"Kongregacja Nauki Wiary skontroluje prawowierność Konferencji Kierownictwa Zakonów Żeńskich (LCWR), największej w USA organizacji zakonnic

Chodzi o nauczanie Kościoła o święceniach kapłańskich, zbawieniu i homoseksualizmie.

Konferencja otrzymała 16 kwietnia list z Kongregacji, powiadamiający o poddaniu działalności organizacji doktrynalnej ocenie. LCWR na czołówki światowych mediów po raz pierwszy trafiła 30 lat temu. Podczas pielgrzymki Jana Pawła II do USA ówczesna przewodnicząca organizacji s. Theresa Kane publicznie poprosiła Papieża, by otworzył przed kobietami, „połową ludzkości, wszystkie urzędy w Kościele”, w tym – jak to zrozumiano, a zakonnica nigdy tego nie zdementowała – kapłaństwo. Trzy lata wcześniej Kongregacja Nauki Wiary oficjalnie potwierdziła tradycyjne nauczanie Kościoła o kapłaństwie wyłącznie dla mężczyzn.

Od chwili wystąpienia siostry Kane LCWR cieszy się, w oczach jednych – dobrą, w innych – złą, feministyczną sławą. Ale nie tylko ten aspekt działalności amerykańskich zakonnic zaniepokoił Watykan."
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Cała treść jest dostępna tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 13:51, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31798 Przeczytał: 152 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:53, 19 Maj 2009 Powrót do góry

Wracając do klęczenia, polecam większy fragment z "Ducha liturgii" - Józef kardynał Ratzinger.

http://www.traditia.fora.pl/tradycja,38/kleczenie-nie-pasuje-do-naszej-kultury,483.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 13:52, 08 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
zygmunt
Gość
PostWysłany: Śro 2:28, 20 Maj 2009 Powrót do góry

nauta napisał:
Panie Zygmuncie, siostry zakonne również UDZIELAJĄ KOMUNII, więc takie zachowanie jest poniekąd logiczne!


No ale droga nauto czy maja prawo KOmunie podawac bo z tego co wiem to tylko namaszczone rece kaplana moga brac Komunie Sw. i podawac ja godnie wiernym.
nauta
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 505 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zza Oceanu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:04, 20 Maj 2009 Powrót do góry

Odpowiedzialam już tu:

http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/swidnica-nowi-szafarze,1812.html#8446

--------------------------------------------------------------------------------


Cytat:

To co piszesz, jest tylko potwierdzeniem ogromnej apostazji, która rozlała się po całym KK w wyniku posoborowych ( Vaticanum II) zmian w Kościele.

Zmieniona, sprotestantyzowana liturgia, która pomija aspekt ofiarny Mszy Św., a koncentruje się na wymiarze ziemskim-stół zamiast ołtarza, uczta, zgromadzenie wiernych-doprowadziła do zaniku wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Stąd takie bezceremonialne traktowanie konsekrowanej hostii, która dla wielu nie jest już Ciałem Pana Jezusa, a tylko symbolem, wspomnieniem.

Wtedy nie ma już znaczenia forma udzielania komunii św. Są już parafie, gdzie jest "samoobsługa"

[link widoczny dla zalogowanych]

Siostry zakonne oczywiście takiego prawa nie mają, jest to świętokradcze nadużycie.
Polecam Modlitwę Fatimską do odmawiania i lekturę książki Joan Carroll Cruz "Cuda Eucharystyczne". Zresztą polecam wszystkie książki tej katolickiej pisarki.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)