Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 O. Fabian Błaszkiewicz SJ przestał być jezuitą Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:59, 02 Gru 2013 Powrót do góry

I jeszcze jedna informacja odnośnie autora tekstu o. Fabiana Błaszkiewicza, który przestał być jezuitą.

Ten tekst tego księdza zamieszczony jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/wersy-z-apokalipsy-ap-18-4-jak-nalezy-rozumiec,5080.html

--------***--------

DJ Fabbs przestał być jezuitą

O. Fabian Błaszkiewicz, związany wiele lat z kościołem kolejowym w Nowym Sączu, 19 listopada potwierdził odbiór dekretu dymisji.Tego dnia przestał być zakonnikiem Towarzystwa Jezusowego.

Powodem jego usunięcia z zakonu był – jak się dowiadujemy – przedłużający się nieuprawniony pobyt poza domem zakonnym oraz brak jakichkolwiek reakcji na upomnienia i wezwania do powrotu.

O. Fabian Błaszkiewicz pozostaje nadal kapłanem, ale bez prawa wykonywania jakichkolwiek czynności wynikających ze święceń. Będzie mógł udzielać sakramentów, jeżeli na przykład któryś z biskupów wyrazi zgodę na przyjęcie go do swojej diecezji.

O. Fabian Błaszkiewicz nie chce mówić o powodach swojego zachowania. Stwierdza jedynie, że są one konsekwencją „pewnej historii wewnątrz zakonu”. – To nie jest moja decyzja, ja nie chciałem odchodzić z zakonu – mówi kapłan. – Niemniej przyjmuję tę decyzję.

Dodaje, że ona absolutnie nie wpływa na jego związek z Kościołem. – Wręcz przeciwnie, jeszcze nigdy sprawy Kościoła i wiary chrześcijańskiej nie były mi tak bliskie…

Więcej w rozmowie z o. Fabianem Błaszkiewiczem czytaj niebawem w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”.

Fabian Błaszkiewicz (pseudonim artystyczny: DJ Fabbs) (ur. 12 lutego 1973) – polski duchowny katolicki, rekolekcjonista, pisarz, profesjonalny mówca motywacyjny, ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego i osiągania sukcesu, blogger, duszpasterz biznesu, artystów i młodzieży. Współzałożyciel zespołu muzycznego Korzeń z kraju Melchizedeka. Założyciel Wspólnoty MAGIS w Nowym Sączu. Znany ze względu na charyzmatyczne przemowy, wyjątkową i bezkompromisową dosłowność przekazu, a także odważne wystąpienia publiczne związane z chrześcijaństwem.

Źródło: Wikipedia.org

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:00, 02 Gru 2013 Powrót do góry

Prowincjał jezuitów suspendował o. Fabiana Błaszkiewicza

Przełożony prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Wojciech Ziółek podjął decyzję o nałożeniu kary suspensy na o. Fabiana Błaszkiewicza, charyzmatycznego rekolekcjonistę i kaznodzieję. Sytuacja nie ma związku z treścią nauczania tego popularnego duszpasterza biznesmenów, artystów i hiphopowców.

Mocą decyzji zwierzchnika o. Fabiana, nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich oraz sakramentów, głosić kazań, prowadzić rekolekcji i konferencji.

„Decyzja ta powodowana jest długim czasem nielegalnego przebywania poza domem zakonnym, uporczywym unikaniem wszelkich kontaktów z przełożonymi oraz rosnącym zgorszeniem wiernych, którzy dowiadują się o jego nieregularnej sytuacji„ – czytamy w komunikacie podpisanym przez o. Jakuba Kołacza SJ.

”Podjęte kroki mają na celu skłonienie O. Fabiana do nawrócenia i powrotu na drogę życia zakonnego, a także uniknięcia skandalu, który odbiłby się negatywnie na wiernych oraz wszystkich tych, którzy biorą udział w prowadzonych przez niego konferencjach” – głosi komunikat.

Jak wyjaśnił KAI o. Jakub Kołacz, komunikat został wydany w duchu szczerości i uczciwości wobec ludzi, którzy słuchają o. Fabiana. „Nie tylko ważne jest co kto mówi, ale kto to mówi” – dopowiedział jezuita. Jak zapewnił o. Kołacz, władze zwierzchnie suspendowanego zakonnika nie mają zastrzeżeń do treści jego nauczania i nie będą zabraniać słuchania jego nagrań. Natomiast u podstaw decyzji było zaprzestanie przez o. Fabiana prowadzenia życia zakonnego.

W ocenie o. Kołacza suspensa może być środkiem leczącym, który pomoże skłonić o. Fabiana do refleksji i powrotu na drogę życia zakonnego, do czego się zobowiązał ślubami.

39-letni o. Fabian Błaszkiewicz jest jednym z najpopularniejszych polskich duszpasterzy, który ściąga na swoje konferencje tłumy słuchaczy. Zasłynął jako profesjonalny mówca motywacyjny, rekolekcjonista, kierownik duchowy, bloger, duszpasterz młodzieży, odnowy charyzmatycznej, biznesmenów i artystów. Na scenie muzycznej znany jako DJ Fabbs, jest współtwórcą zespołu „Korzeń z Kraju Melchizedeka”. Autor kilku książek i audio-booków.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:00, 02 Gru 2013 Powrót do góry

O. Fabian Błaszkiewicz SJ (ur. 1973) – charyzmatyczny mówca, związany z tymi ruchami:

[link widoczny dla zalogowanych]

Image

Założyciel zespołu "Korzeń z Kraju Melchizedeka"

http://www.youtube.com/watch?v=ns10p_s1IVg

http://www.youtube.com/watch?v=p9chcu6sbd4

Nerwicy idzie dostać słuchać tego Rolling Eyes
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:32, 02 Gru 2013 Powrót do góry

W IMIENINY FABIANA!
Maciej Gnyszka


(...)

Nigdy jednak nie podobała mi się estetyka, jaką kreował wokół siebie, albo kreowali współpracownicy o. Fabiana. Ta specyficzna przebojowość, amerykańskość, wręcz świeckość. Tak, oczywiście że wiem – jak mi tłumaczył mi Piotr, obeznany w regule ignacjańskiej – iż jezuici mają przywilej noszenia się takiego, jak w danej kulturze jest przyjęte, rezygnując ze stroju zakonnego, dzięki czemu niechodzenie w sutannie należało interpretować zawsze jako narzędzie ewangelizacji i wchodzenia w mainstream. Mnie to jednak raziło, jak zawsze razi u innych duchownych. Jak żołnierz ma obowiązek i przywilej nosić mundur, tak duchownemu biada gdyby porzucił sutannę (jak mawiał sł. Boży kard. Wyszyński). OK, to szczegół.

Było jednak coś, co mnie raziło mocno, a co nie musiało zależeć w pełni od o. Fabiana. Mowa o uwielbieniu wśród ludzi. To nic dziwnego, że ludzie przywiązują się do charyzmatycznego kaznodziei, uwielbiają go wręcz. Tak było w przypadku o. Fabiana – znam chyba dziesiątki ludzi, którzy potrafili godzinami tokować na temat Jego nagrań. Prawdziwy święty jednak dąży do tego, by być jak okno – tzn. nie zatrzymywać wzroku ludzi na sobie, ale prowadzić ich i ich wzrok do Boga. Wydaje mi się, że w pewnym momencie o. Fabian uległ zachwytowi przejawianemu przez innych wobec siebie samego i zapomniał o swojej roli okna. Kolejne nagrania, coraz bardziej odważne, coraz bardziej sprofilowane, coraz bardziej coachingowe, a nie duszpasterskie, marynarka zastępowana przez kamizelki, koloratka przez kołnierzyk… Jako tradycjonalistę zęby bolały mnie coraz mocniej. Czułem coraz większe stężenie amerykanizmu, czyli aktywizmu.

To zjawisko niezwykle popularne w XIX wieku, obecnie chyba całkowicie zdominowało myślenie o duszpasterstwie. Parę lat temu przeczytałem wspaniałą książkę o. Chautarda pt. Życie wewnętrzne duszą apostolstwa. Dzięki niej przez cały czas patrzyłem sceptycznie na karierę o. Fabiana i jej rozwój, modląc się coraz bardziej (na pewno za mało!), by nie zaszkodziła Jego duszy. Poczytajmy co takiego o aktywizmie pisał w XIX wieku o. Chautard, cytując słowa kan. Timon-Davida, które usłyszał w młodości na temat dzieł ewangelizacyjnych dla młodzieży tego ostatniego:

"Nie ganię bynajmniej pochodów, teatrów, obrazów świetlnych (film), gimnastyki, gier itp. W początkach mej działalności i ja uważałem je za niezbędne; są to „szczudła”, których się używa z braku czego innego. W miarę jednak jak idę dalej, cel mój i środki moje stają się bardziej nadprzyrodzone, gdyż widzę coraz jaśniej, że każde dzieło, oparte na podłożu ludzkim, przeznaczone jest na zagładę; że jedynie to, które dąży do zbliżenia ludzi do Boga przez życie wewnętrzne, ma błogosławieństwo. (…)

Wytłumaczę się jaśniej: Nie stawiaj sobie za cel dostarczenia młodzieży szeregu uczciwych rozrywek, które by ją odwracały od przyjemności zakazanych i stosunków niebezpiecznych, ani też o to, by pociągnąć ich z wierzchu pokostem chrystianizmu przez machinalne bywanie na Mszy św. (…)

„Zajedź na głębię!” (Łk 5, 4). Miej przede wszystkim szlachetne ambicje doprowadzenia za wszelką cenę do tego, by pewna liczba spośród tych młodych ludzi powzięła stałe i energiczne postanowienie żyć jako gorliwi chrześcijanie, tj. odprawiać rozmyślanie poranne, uczęszczać o ile możności codziennie na Mszę św., odbywać króciutkie czytanie duchowe i, samo przez się zrozumiałe, przystępować często i owocnie do Komunii św. (…) A po dwóch latach powiesz mi, czy potrzebne są trąby lub kulisy teatralne, by mieć owocny połów.


Image

W przypadku o. Fabiana jest chyba odwrotnie – wspomniane wyżej kulisy teatralne i trąby tak Go uwiązały, że w nich upatruje sensu działania. Stąd najbliższe szkolenie, które przeprowadzi pod marką SynergiaMocy.pl ilustruje już zdjęcie obok. Zdjęcie Pana Fabiana, a nie o. Fabiana SJ.

Obym był fałszywym prorokiem, ale obawiam się, że po o. Dostatnim, Bartosiu, czy ostatnim gdańskim dominikaninie, na o. Fabianie seria spektakularnych upadków znanych i uwielbianych kaznodziei się nie zakończy. Mam jednak nadzieję, że z brukiem zderzą się jak najprędzej, a ich dotychczasowi fani zrozumieją wreszcie, że największą głupotą jest pokładanie wiary w ludziach. Nawet świątobliwych.

Ojcze Fabianie, pamiętaj że na nawrócenie każdy z nas ma czas do śmierci. Oby był jak najdłuższy w Twoim przypadku Smile No i jeszcze coś – pamiętaj, że wszyscy grzeszymy, a najważniejsze jest to, by się podnieść. Podnoś się więc i nie daj długo na siebie czekać.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:51, 02 Gru 2013 Powrót do góry

Trudno powiedzieć że to zakonnik:

Image

... i takie wykłady:

Zakonnik opowiada o tajemnicach kobiet

(...)

Ale ojciec Fabian prowadzi wykłady nie tylko dla kobiet. W sobotę poprowadził spotkanie tylko dla mężczyzn pt. "Snajper uwodziciel. 7 tajemnych sposobów, jak zostać mężczyzną jej marzeń".

- Początkowo chciałem zatytułować to nagranie "Dlaczego mężatki są łatwiejsze? - opisuje je ojciec Fabian Błaszkiewicz. - I jak sprawić, żeby twoja żona chciała jednak tylko ciebie". Czemu tak? Oczywiście, żeby wzbudzić wśród żonatych mężczyzn sensację i kontrowersję, a w ten sposób wyrwać z letargu i zmusić do myślenia: Chłopy! Nie usypiamy na tych zwiędłych laurach! Uwodzenie na ślubie się nie kończy. Uwodzenie tam się dopiero na serio zaczyna! Wszystkie jego trudy i ekstazy.

[link widoczny dla zalogowanych]


Trzeba się było nosić i zachowywać jak zakonnik, a nie jak mówca motywacyjny - "trener rozwoju osobistego". W końcu musiało się to źle skończyć. Abp Fulton Sheen - o którym tu wiele mamy - chociaż był bardzo "medialny", nigdy nie przekroczył granic bycia duszpasterzem, prowadził ludzi do Boga a nie do świata!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:00, 02 Gru 2013 Powrót do góry

środa, 2 stycznia 2013
o. Fabian Błaszkiewicz SJ zasuspendowany

o ojcu Fabianie [link widoczny dla zalogowanych] w Kronice.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Czyli ... od dłuższego czasu o. Fabian sam na to sobie pracował:


Dymisja o. Fabiana Błaszkiewicza SJ

Image

Kuria Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego poinformowała, że dnia 19 listopada br. o. Fabian Błaszkiewicz potwierdził odbiór dekretu dymisji.

Tego dnia został więc definitywnie usunięty z Towarzystwa Jezusowego (powodem był przedłużający się nieuprawniony pobyt poza domem zakonnym oraz brak jakichkolwiek reakcji na upomnienia i wezwania do powrotu).

Pozostaje on nadal kapłanem, ale bez prawa wykonywania jakichkolwiek czynności wynikających ze święceń (chyba że znajdzie biskupa, który przyjmie go do swej diecezji).

Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29864 Przeczytał: 218 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:45, 23 Mar 2016 Powrót do góry

Fabian Błaszkiewicz: Mój powrót do Dziejów Apostolskich

Fabian Błaszkiewicz opowiada o swojej przeszłości, sytuacji obecnej, wierze i odniesieniu do Biblii oraz przynależności kościelnej.

https://www.youtube.com/watch?v=4Jr5O0P1cY8


Niegdyś porywający duszpasterz Odnowy, dziś modernizm, archeologizm, narzeczona, fałszywy ekumenizm, ponowny chrzest z wody. Polecam tego kapłana modlitwie. Opowiada o przeszłości, sytuacji obecnej, drodze wiary, Biblii, narzeczonej, miłości do fundamentalistów i zielonoświątkowców. Odrzuca tzw. księgi deuterokanoniczne. Jego wyjaśnienie odrzucenia ksiąg deuterokanonicznych jest akurat typowe dla protestantów. Oczywiście na zasadzie "stłucz termometr to nie będziesz mieć temperatury" - wyrzuć 2 Machabejską to nie będzie bezpośredniego biblijnego dowodu na czyściec. To raczej kontakt z protestantyzmem i charyzmanią najgorszego sortu miał wpływ na jego odejście i to , co głosi teraz. Szkoda słuchać i robić sobie sieczkę w głowie.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)