Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Papież Franciszek odwiedzi Fatimę Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:32, 26 Kwi 2015 Powrót do góry

Franciszek zawierzył świat Matce Bożej Fatimskiej
(...)
http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-a-d-2013-r,84/franciszek-zawierzyl-swiat-matce-bozej-fatimskiej,10426.html


----------------------------------------***--------------------------------------

Papież Franciszek odwiedzi Fatimę

Ojciec Święty Franciszek odwiedzi sanktuarium w Fatimie w 2017 r. - podało biuro prasowe diecezji Fatima-Leiria. Wizyta jest związana z obchodami stulecia objawień maryjnych w portugalskiej miejscowości.

Jak poinformowało w komunikacie biuro prasowe, Papież potwierdził chęć przybycia na uroczystości do sanktuarium w Fatimie w 2017 r.

– Franciszek wyznał podczas prywatnej audiencji biskupowi Fatimy-Leirii Antonio Marto, że zamierza przybyć do Fatimy – jeśli Bóg da mu zdrowie i dalsze życie – na obchody stulecia objawień – ujawnili przedstawiciele portugalskiej diecezji.

Ojciec Święty został zaproszony po raz pierwszy do Fatimy przez portugalskich biskupów nazajutrz po swoim wyborze na tron papieski, które miało miejsce 13 marca 2013 r.

„Podczas sobotniej audiencji Ojciec Święty po raz pierwszy poinformował, że zamierza odpowiedzieć na liczne zaproszenia do odwiedzenia Fatimy. Franciszek upoważnił równocześnie biskupa Antonio Marto do upublicznienia papieskiego planu wizyty w sanktuarium w 2017 r.” – poinformowała portugalska diecezja.

Jej przedstawiciele ujawnili, że podczas tej pierwszej prywatnej audiencji biskupa z Portugalii u Franciszka diecezja Fatima-Leiria przekazała ofiarę pieniężną przeznaczoną na pomoc dla najuboższych.

Informację o planowanej wizycie Papieża w Fatimie w 2017 r. potwierdziło również portugalskie sanktuarium.

„W najbliższym czasie należy się spodziewać dokładnego określenia terminu wizyty Papieża. Dotychczas nie ujawnił on bowiem, czy przybędzie na ceremonię stulecia rozpoczęcia objawień, czyli w maju, czy też ich zakończenia – w październiku" – powiedziała Leopoldina Simoes, rzecznik prasowy sanktuarium maryjnego w Fatimie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:13, 11 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:43, 10 Wrz 2015
PRZENIESIONY
Czw 20:30, 04 Lut 2016
Powrót do góry

Papież Franciszek bardzo pragnie odwiedzić Fatimę

Image

Papież odczuwa „głębokie pragnienie” udania się do Fatimy i był „całkowicie otwarty” w rozmowach z biskupami innych diecezji – zapewnili przewodniczący Portugalskiej Konferencji Biskupiej (CEP) i jego zastępca.

Wraz z całym episkopatem przebywają oni obecnie w Watykanie w ramach wizyty „ad limina Apostolorum”. Franciszek przyjął 7 września po 20 hierarchów portugalskich na dwóch oddzielnych audiencjach a następnie wszystkich jeszcze raz, aby wręczyć im przygotowane przez siebie przesłanie.

„Odbyliśmy wspólną rozmowę z Ojcem Świętym, który nie powiedział mi niczego szczególnie poufnego. Rozpoczynając spotkanie wyraził głębokie pragnienie udania się do Fatimy” – powiedział później portugalskiej agencji katolickiej Ecclesia wiceprzewodniczący episkopatu, biskup Leirii-Fatimy António dos Santos Marto. Dodał, że papież przemawiał po hiszpańsku i powiedział: „Chcę pojechać do Fatimy”. Biskup zaznaczył jednocześnie, że Franciszek nie wspomniał nic o innych diecezjach portugalskich.

Z kolei przewodniczący CEP, patriarcha Lizbony kard. Manuel Macário do Nascimento Clemente przypomniał, że za każdym razem, gdy mowa jest o Portugalii, „papież mówi, że bardzo pragnie odwiedzić Fatimę”. „Nie mogę powiedzieć nic więcej na ten temat i nic jeszcze nie zostało ustalone [w tej sprawie]” – stwierdził kardynał. Przypomniał ponadto, że zaproszenia do odwiedzin innych diecezji skierowali już wcześniej do Ojca Świętego ich biskupi, zwłaszcza Angry na Azorach i Funchalu na Maderze, akcentując przy tym „peryferyjny” charakter tych wysp położonych na Atlantyku.

Chęć udania się do Fatimy Franciszek wyrażał już wielokrotnie wcześniej, a zdaniem bp. dos Santosa Marto jest już przesądzone, że nastąpi to w maju 2017, gdy będzie obchodzona setna rocznica pierwszych objawień w tej portugalskiej wiosce.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 17:47, 10 Sty 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:45, 14 Wrz 2015
PRZENIESIONY
Czw 20:31, 04 Lut 2016
Powrót do góry

"(...) „Chcę pojechać do Portugalii na stulecie objawień w Fatimie. W roku 2017 przypada też 300 lat od znalezienia figury Matki Bożej w Aparecidzie w Brazylii i obiecałem, że tam wtedy będę. Ale do Portugalii również chciałbym się udać i byłoby to łatwiej, bo wystarcza jeden dzień albo dwa. Pragnę pielgrzymować do Maryi, która jest Matką i Jej obecność towarzyszy ludowi Bożemu. Nie wymaga Ona rzeczy nadzwyczajnych. Prosi zawsze, byśmy dbali o rodzinę, zachowywali przykazania, modlili się za ludzi zdezorientowanych, za grzeszników, którymi jesteśmy wszyscy, ja pierwszy. A objawia się dzieciom. To ciekawe – szuka zawsze dusz pełnych prostoty” – powiedział Papież.(...)"

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:39, 04 Lut 2016 Powrót do góry

Wizyta papieża w Fatimie w maju 2017 r.

Image

Papież Franciszek przybędzie do Fatimy w 2017 r. na uroczystości setnej rocznicy objawień maryjnych, które miały miejsce w tej portugalskiej miejscowości. Wizyta została zaplanowana ma maj.

Jak poinformował ks. Carlos Cabecinhas, rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, Stolica Apostolska rozpatruje dwie daty pielgrzymki papieskiej: 12 i 13 maja. – Wciąż nie wiemy, czy będzie to tylko jeden dzień, czy dwa, podczas których Ojciec Święty zaszczyci nas swoją obecnością. Spodziewamy się, że powinien wziąć udział w głównych obchodach rocznicowych przypadających na 13 maja – powiedział rektor portugalskiego sanktuarium.

Dotychczas znana była jedynie wola Franciszka do odwiedzenia Fatimy w 2017 r. Spekulowano, że do wizyty może dojść w maju lub październiku. Ks. Cabecinhas wyjaśnił, że decyzje dotyczące daty i programu wizyty Ojca Świętego w Fatimie zapadną ostatecznie w Watykanie i władze sanktuarium nie będą miały nań żadnego wpływu. – Mamy jedynie duże oczekiwania, że Franciszek nas odwiedzi, a obchody setnej rocznicy objawień będą jednym wielkim świętem – dodał rektor, ujawniając, że propozycja daty papieskiej wizyty w Fatimie pochodzi od władz sanktuarium.

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł IV, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:12, 11 Lis 2016 Powrót do góry

Papież potwierdził wizytę w Fatimie

Image

Papież Franciszek potwierdził w prywatnej rozmowie, że będzie w Fatimie 12 i 13 maja 2017 roku - poinformowała portugalska agencja katolicka Ecclesia. Obchodzona tam będzie wtedy setna rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej trojgu dzieciom: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz Łucji dos Santos.

Podczas spotkania papieża uczestnikami zgromadzenia RENATE - europejskiej sieci osób konsekrowanych walczących z handlem ludźmi i ich wykorzystywaniem, jakie odbyło się w Watykanie 7 listopada, s. Júlia Bacelar Gonçalves wręczyła Ojcu Świętemu portugalską flagę i wyraziła nadzieję, że zobaczy go znowu 13 maja w Fatimie. Franciszek odpowiedział jej, że będzie w Fatimie już 12 maja wieczorem.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Stolicę Apostolską. Warto jednak zauważyć, że wszystkie dotychczasowe wizyty papieskie w Portugalii odbywały się właśnie w rocznicę pierwszych objawień. Bł. Paweł VI był tam 13 maja 1967 r., św. Jan Paweł II 12-15 maja 1982 r., 10-13 maja 1991 r. i 12-13 maja 2000 r., zaś Benedykt XVI 11-14 maja 2010 r.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 13:10, 13 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:57, 20 Gru 2016 Powrót do góry

Znamy datę podróży Franciszka do Fatimy

Image

Z okazji setnej rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Cova da Iria oraz na zaproszenie prezydenta republiki i biskupów portugalskich papież Franciszek odbędzie pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Papież będzie przebywał w Fatimie w dniach 12-13 maja 2017 r. - poinformował o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ogłoszony 17 grudnia.

Franciszek będzie czwartym Biskupem Rzymu, który odwiedzi to najsłynniejsze portugalskie sanktuarium maryjne. Jako pierwszy udał się tam 13 maja 1967 - w 50. rocznicę rozpoczęcia objawień - bł. Paweł VI. Po nim trzykrotnie pielgrzymował do Fatimy św. Jan Paweł II: w latach 1982, 1991 i 2000, przy czym zawsze było to 13 maja, a więc w dniu wspomnienia pierwszego objawienia w 1917. Również Benedykt XVI nawiedził to miejsce 13 maja w 2010 r.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 13:14, 13 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:59, 10 Sty 2017 Powrót do góry

Odpust zupełny z okazji jubileuszu objawień w Fatimie

(...)

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/odpust-zupelny-z-okazji-jubileuszu-objawien-w-fatimie,15247.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:19, 13 Lut 2017 Powrót do góry

Nie będzie żadnych spotkań papieskich w Fatimie

Image

Franciszek nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej wizyty w Fatimie w dniach 12-13 maja. Rektor narodowego portugalskiego sanktuarium maryjnego ks. Carlos Cabecinhas zapowiedział 10 lutego, że obecność Ojca Świętego w tym miejscu ograniczy się tylko do udziału w modlitwach, posiłkach i noclegu.

„Chociaż ostateczny program wizyty papieża przygotuje Stolica Apostolska i powinien on być znany w marcu, to już teraz jednak wiadomo, że nie są planowane żadne spotkania Franciszka w Fatimie. Przybędzie on tu jedynie jako pielgrzym, gdyż chciał uczestniczyć w obchodach stulecia objawień” – wyjaśnił ks. rektor.

Jednocześnie przyznał, że pobytowi papieża w Fatimie powinna towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Dodał, że dokładne oszacowanie liczby uczestników uroczystości w maju br. jest niemożliwie z uwagi na fakt, że pielgrzymi przybywający do Fatimy nie są zobowiązani do wcześniejszej rejestracji.

Pobyt Franciszka w Fatimie potrwa niespełna dobę, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty państwowej. Według roboczego programu wizyty, opracowanego na użytek władz sanktuarium w Fatimie, papież przyleci do Portugalii 12 maja samolotem włoskich linii Alitalia o 18.00. Lądowanie ma nastąpić na terenie bazy wojskowej Monte Real w pobliżu Fatimy. Podróż powrotna powinna odbyć się na pokładzie maszyny największego portugalskiego przewodnika – firmy TAP. Wstępnie przewidziano, że papież opuści Portugalię 13 maja po wspólnym obiedzie z biskupami portugalskimi.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28644 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:23, 20 Kwi 2017 Powrót do góry

Franciszek dokona kanonizacji rodzeństwa pastuszków w czasie swej wizyty w Fatimie z okazji stulecia objawień maryjnych.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/swieci-i-blogoslawieni,4/blogoslawieni-pastuszkowie-fatimscy,5768.html#75951
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)