Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Rodzice wychowują dziecko bez płci Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:05, 25 Maj 2011 Powrót do góry

Rodzice wychowują dziecko bez płci

Para z Toronto w Kanadzie wychowuje swoje dziecko tak, aby mogło samo zadecydować w przyszłości, czy chce być chłopcem, czy dziewczynką. Dziecko nie jest więc traktowane ani jak chłopiec, ani jak dziewczynka, tylko tak, jakby nie miało płci - informuje [link widoczny dla zalogowanych]

Kathy Witterick i David Stocker trzymają płeć swojego 4-miesięcznego dziecka w tajemnicy. O tym, jaką dziecko nazywane Storm ma płeć, wiedzą tylko jego dwaj bracia i przyjaciel rodziny.

Po narodzinach dziecka para rozesłała smsa do swoich znajomych o treści: "Zdecydowaliśmy się nie informować o tym, jaką Storm ma płeć".

Para z Kanady robiła już takie eksperymenty i pozwalała swoim synom: pięcioletniemu Jazz'owi i dwuletniemu Kio nosić sukienki i zapuścić długie włosy.
Jednak po tym jak Jazz, który często był mylony z dziewczynką i bardzo cierpiał z tego powodu, rodzice postanowili poczekać, aż Storm dorośnie i sam wybierze, czy chce być chłopcem, czy dziewczynką - czytamy na [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:09, 25 Maj 2011 Powrót do góry

Jak to zakwalifikować? To jeszcze głupota? Ja myślę że coś więcej!
Zobacz profil autora
Wakeford
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 228 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:36, 25 Maj 2011 Powrót do góry

Na ten temat można przeczytać w miarę dobrą książkę Gabriele Kuby pt Rewolucja Genderowa. Aktualnie zgodnie z lewicową ideologią na zachodzie wychodzi się z założenia, że płeć jest czymś do wyboru. Jest to poniekąd zgodne z tym, o czym nie raz wspominałem, a minowicie o hegemonii woli człowieka, który nie uznaje realności otczającego świata ( ma to też gigantyczne znaczenie w eschatologii, dogmatyce itd). Zjawisko widoczne doskonale np. w modzie tj męskie ubrania dla kobiet i na odwrót. Swego czasu chyba w RM dobra rozmowa z hiszpańską reporterką, która uważa to zjawisko za podstawowe u hiszpańskiej młodzieży. Rozmowa z panią Kuby w RM tu>

[link widoczny dla zalogowanych]

dzieło pani Kuby całkiem jest ok w tym zakresie jako dokument faktycznego stanu rewolucji genderowej na zachodzie Europy. Niestety od strony intelektualnej jest bardzo słabe, pełne psychologizmu i naiwnych emocjonalnych teoryjek rodem z poczekalni u damskiego fryzjera lub odnowy w Duchu św.


Ostatnio zmieniony przez Wakeford dnia Śro 20:38, 25 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:21, 25 Maj 2011 Powrót do góry

Nie wysłuchałam jeszcze tej audycji, ale posłucham. Przeczytałam te dwa artykuliki, bardzo ciekawe i wiele wyjaśniające:

Małżeństwo jest wyśmiewane

Co kryje się pod pojęciem "gender"?
- Jest to pojęcie, które pojawiło się na międzynarodowej konferencji kobiet w 1995 roku w Pekinie. Mówi ono, że nasza płeć socjalna jest niezależna od naszej płci biologicznej. Pojęcie "gender" służy więc temu, aby przekazać ludziom informację, że możemy w sposób wolny zdecydować, czy chcemy być kobietą, czy mężczyzną, ale także - jaką chcemy mieć orientację seksualną: homo, bi, trans czy hetero. Rodzina opiera się na jedności pomiędzy mężczyzną a kobietą, czyli na relacji heteroseksualnej, i jeżeli ta relacja zostaje zniszczona, także rodzina będzie zniszczona.

Jaki jest cel aktywistów rewolucji genderowej?
- Zależy im na tym, żeby grupy mniejszości, czyli grupy homoseksualne i grupy lesbijek, otrzymały władzę w wielkich organizacjach międzynarodowych, miały wpływ na tę władzę. Nie chcą stać z boku, ale chcą wchodzić w środowisko społeczne już od przedszkola.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Rewolucja genderowa niszczy rodzinę
(...)
W tej wypaczonej ideologii seksualności słowem "gender" określa się "płeć społeczno-kulturową", to znaczy taką, w której można dowolnie wybierać i być zdeklarowanym homo-, bi- lub transseksualistą.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Proszę popatrzeć na to zdjęcie tych dzieci:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Starszy Jazz, który często był mylony z dziewczynką i bardzo cierpiał z tego powodu i najmłodszy Storm.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 19:36, 30 Lip 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:47, 21 Cze 2011 Powrót do góry

O mrocznej i silnie zideologizowanej wizji miłości zarzucił francuskiej oświacie przewodniczący tamtejszego episkopatu, oraz Metropolita Paryża zauważył również, że w nowych podręcznikach teoria gender przestała być teorią, a stała się ideologicznym credo, które narzuca się dzieciom.
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/francja-szkoly-falszuja-dzieciom-obraz-milosci,6413.html#27249
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:20, 28 Cze 2011 Powrót do góry

Więcej w tym temacie, o bezpłciowym przedszkolu w Szwecji piszemy tu:

Szwecja: Bezpłciowe przedszkole
http://www.traditia.fora.pl/szukajac-prawdy-tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja,66/szwecja-bezplciowe-przedszkole,5716.html#27391
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:51, 22 Sie 2011 Powrót do góry

I mamy już w Polsce "postęp".

Na półki księgarskie i do szkół trafił zmodyfikowany podręcznik wychowania do życia w rodzinie przygotowany pod dyktando środowisk homoseksualnych. Dokonane, za zgodą recenzenta MEN, modyfikacje dotyczą rozdziału poświęconego delikatnej kwestii, jaką jest ludzka płciowość.

Genderideologia w podręcznikach?
MEN: Czemu nie


Po modyfikacjach dokonanych na wniosek toruńskiego Stowarzyszenia "Pracownia Różnorodności" działającego na rzecz lobby homoseksualnego w encyklopediach Wydawnictwa Naukowego PWN dotyczących definicji pojęć: "homoseksualizm" i "biseksualizm", przyszedł czas na podręcznik szkolny. Chodzi o pozycję "Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klas I-III gimnazjum".

Podręcznik trafił do księgarń nakładem wydawnictwa Rubikon. Jak czytamy w notce redakcyjnej wydawnictwa reklamującej podręcznik, to książka, po którą uczeń sięgnie bez oporów i niechęci. "Dlatego ambicją autorów było, oprócz rzetelnego przekazania wiedzy, uczynienie tej edycji bliskiej potrzebom i przeżyciom nastolatków. (...) Po tę książkę mogą sięgnąć również rodzice, szczególnie wtedy, gdy spotkają się z tzw. kłopotliwymi pytaniami" - pisze wydawca.

Tymczasem znowelizowane wydanie podręcznika pomija wiele istotnych kwestii, np. fakt, że nakłanianie nieletnich do kontaktów homoseksualnych podlega karze. W porównaniu ze starszymi edycjami tej książki zniknęły informacje o zagrożeniach dla tożsamości seksualnej, wśród których wymieniano np. wielokrotne doświadczenia seksualne nastolatka z dorosłą osobą homoseksualną czy intensywny, wieloletni kontakt z pornografią homoseksualną. Z bibliografii w podręczniku usunięto m.in. Katechizm Kościoła Katolickiego.

Zmiany dotyczą dostosowania treści podręcznika do nowej podstawy programowej przedmiotu, jakim jest wychowanie do życia w rodzinie. Dokonane za zgodą recenzenta powołanego przez MEN modyfikacje są znaczące. Dotyczą rozdziału poświęconego tak delikatnym kwestiom jak seksualność człowieka. O komentarz zwróciliśmy się do rzecznika MEN. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że minister edukacji nie dokonuje zmian w podręcznikach, jedynie dopuszcza do użytku szkolnego podręczniki na wniosek wydawców, którzy mają prawo do dokonywania zmian. "Wydawnictwo Rubikon złożyło wniosek o dopuszczenie do użytku szkolnego zmienionego wydania podręcznika "Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klas I-III gimnazjum", i zmieniona wersja tego podręcznika, po uzyskaniu pozytywnych opinii rzeczoznawców, została dopuszczona do użytku szkolnego" - czytamy w lakonicznej odpowiedzi resortu.

W ocenie dr Urszuli Dudziak z Instytutu Nauk o Rodzinie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, skoro na rynku brakuje podręcznika do wychowania do życia w rodzinie na miarę potrzeb, to dobrym wyjściem byłoby napisanie nowego, który byłby w stu procentach zgodny z koncepcją katolicką. Dlatego konieczna jest mobilizacja środowisk katolickich do tworzenia nowych podręczników do wychowania do życia w rodzinie. - Trudno będzie jednak o kompromis, bo laicko-permisywne środowiska będą nieustannie sprzeciwiać się autorom, którzy zechcą przedstawić propozycje odnośnie do wychowania zgodnego z normami katolickimi - przekonuje dr Urszula Dudziak. Jej zdaniem, wobec coraz częstszych ataków na klasyczne normy etyczne największy nacisk należy położyć na wychowanie dzieci i młodzieży nie tylko w szkole, ale także w rodzinie.

- Wobec walki, która trwa i która trwać będzie, konieczne jest wsparcie małżonków i rodziców, by oni właściwie wychowywali dzieci. Naszym zadaniem jest pomoc rodzicom, bo rodzina jest pierwszym środowiskiem odpowiedzialnym za wychowanie - ocenia dr Dudziak. W ocenie pedagoga, to, co jest równie ważne, to kwestia katechezy prorodzinnej, tzw. parafialnej, która w sposób właściwy formowałaby rodziców do życia w rodzinie i edukowania dzieci także w dziedzinie wychowania seksualnego, co do której żadne stowarzyszenie nie miałoby prawa ingerować czy wysuwać roszczenia. - Jedynym ratunkiem dla przyszłości naszych dzieci, w trosce o ich katolickie wychowanie, jest podjęcie intensywnych starań, by 25 godzin katechezy prorodzinnej przy parafii, które są zapisane w dyrektorium duszpasterstwa rodzin i dotyczą przygotowujących się do małżeństwa, faktycznie było realizowanych, i to niezależnie od katechezy szkolnej - uważa dr Dudziak. Jest to potrzebne zwłaszcza w sytuacji, kiedy z roku na rok spada akceptacja młodego polskiego pokolenia dla norm moralnych. Z badań przeprowadzonych przez dr Dudziak wynika, że potrzeba starań, i to nie tylko na polu szkoły, ale właśnie na polu katechezy, gdzie wychowanie moralne powinno być na pierwszym planie.

Mariusz Kamieniecki

Nasz Dziennik Sobota-Niedziela, 20-21 sierpnia 2011
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 19:37, 30 Lip 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29480 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:36, 24 Sty 2012 Powrót do góry

Następny przykład idioctwa z angielskiego "podwórka":

Lewacka moda na bezpłciowe dzieci

Brytyjski [link widoczny dla zalogowanych] pokazał film o rodzicach, którzy “bezpłciowo” wychowywali dziecko do piątego roku życia. Dumni ujawnili, że jest chłopcem tylko dlatego, że musieli posłać go do szkoły. Media donoszą co rusz o takich przypadkach. Przekonanie, że płeć nie jest nam dana przez naturę, tylko można ją swobodnie kształtować, to wyjątkowo szkodliwy mit lewicy, który prowadzi do ogromnych tragedii w życiu dorosłym.

Image

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Brytyjski “The Mirror” donosi, że niejacy państwo Laxton z Combs postanowili wychować swoje dziecko “nie ingerując w jego płeć”. Dopiero pół godziny po porodzie zapytali pielęgniiarkę czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką. Okazało się, że jest chłopcem, ale para postanowiła ukryć ten fakt przed światem. Nadali mu “neutralne” imię Sasha i odmawiali odpowiedzi na pytanie o płeć. Twierdzą, że podczas pięciu lat “nie narzucali” dziecku myślenia o swojej płci pozwalając ubierać się chłopcu na przemian w męskie ciuchy i dziewczęce sukienki. Teraz ujawnili jednak płeć dziecka, bo musieli posłać je do szkoły. Sami zaaplikowali malcowi odpowiednie “genderowe” przeszkolenie: na filmie zrobionym przez matkę widać jak pyta ona małego co myśli o “przebieraniu się w strój baletnicy, albo wróżki” i czy to normalne, że “dziewczyny powinny robić to, a chłopcy tamto”. Sasha opowiada jej: “Myślę, że to głupie”.

Zupełnie niedawno amerykańskie media opisały historię pary z Bostonu, która po odebraniu ze szpitala swojego dziecka ogłosiła “rodzicielstwo wyzwolone od płci” (gender-free parenting). Dziecko dostało na imię Storm i tylko sześć osób zna prawdę o jego tożsamości płciowej. – Kiedy pojawia się dziecko, pierwszym pytaniem jest zawsze: chłopiec czy dziewczynka? – powiedziała dziennikarzom matka. – Jeśli naprawdę chcesz kogoś poznać, to nie pytasz się, co ma między nogami – dodał tatuś.

Swoich starszych synów owi rodzice postanowili nie wprowadzać w “stereotypy” dotyczące płci: pozwalają im pleść warkoczyki typowe dla tych noszonych przez dziewczynki i bawić się różowymi zabawkami i lalkami. Już zdarzyło się, że rówieśnicy nie chcieli się z nimi bawić nazywając ich “chłopako-dziewczynkami”. To tylko preludium do upokorzeń jakie mogą ich spotkać w przyszłości.

Psychologowie dość zgodnie twierdzą, że około trzeciego roku życia u dziecka kształtuje się świadomość własnej płci. Ale wcześniej ona przecież istnieje – i tego nie da się zmienić przez “nadawanie płci”. Jeżeli rodzice nie przygotują dzieci od najmłodszych lat do ról męskich i żeńskich to w życiu dorosłym będą one miały poważne problemy z własną tożsamością. Tacy ludzie gorzej funkcjonują zawodowo i gorzej im się wiedzie w życiu osobistym. Teoria o “nabywaniu płci” w procesie kulturowym głoszona przez ludzi rewolucji 68 nie wytrzymała próby czasu. Ale jak widać, chore idee ciagle są żywe.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 12:41, 23 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)