Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 O Halloween Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:46, 28 Paź 2010 Powrót do góry

W temacie Halloween mamy tu takie wątki i tematy jak:

Halloween jako celebracja okultyzmu i satanizmu
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/halloween-jako-celebracja-okultyzmu-i-satanizmu,1005.html

Neopogaństwo w rozkwicie!
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/neopoganstwo-w-rozkwicie-wiesci-z-kanady,222.html


O Halloween

Tajemnicze Halloween - czym jest, skąd pochodzi - opinia księdza egzorcysty. (Film YouTube)

http://www.youtube.com/watch?v=I_QkhB8KsJ4&feature=player_embedded

(...)

Wiodącym elementem, który niejako symbolizuje dzisiejsze Halloween jest wydrążona dynia. Ale co w tym złego? Przecież nawet w programach telewizyjnych dla dzieci oraz na stronach internetowych poświęconych wychowywaniu dzieci dokładnie opisuje się jak ową dynie przygotować i jak wspaniale przy tym można się bawić. A co zrobić z wydrążoną dynią? Oczywiście należy włożyć do jej środka świeczkę i postawić w widocznym miejscu – tyle nas przecież pracy kosztowała… Najlepiej postawić ją przy oknie by było z daleka widać efekt przygotowania do halloween, naszego zaangażowania w wychowanie dzieci, a co za tym idzie, żeby ludzie widzieli, że potrafimy z dziećmi pracować… Wygląda wspaniale – dzieci się cieszą i nawet sąsiedzi również postawili na parapetach i na balkonach podobne lampiony...

Uważamy się za mądrych, dobrze poinformowanych, no i jesteśmy nieocenionym autorytetem w oczach dziecka. Tego ostatniego nie neguję, bo do wieku 7-10 lat rodzic jest niewątpliwie autorytetem, a dziecko chłonie wszystko, co on mówi jako najprawdziwszą prawdę. Ale czy Ty mądry, wykształcony czytelniku, zadałeś sobie, choć trochę trudu by dowiedzieć się, co oznaczają te niewinne symbole i przebrania związane ze „świętowaniem” Halloween?

W starożytności, wydrążona i podświetlona dynia, umieszczona na domu wskazywała, że jego mieszkańcy czczą szatana i należą się im względy demonów. Dzisiejszy uśmiechnięty i wydawałoby się niegroźny wizerunek wydrążonej dyni to symbol potępionych dusz. Sprawa jest raczej prosta: masz dynię w oknie – czcisz szatana. Oczywiście, jeśli wiesz, co ten symbol oznacza, – ale teraz już wiesz… Czy nadal wykształcony, mądry i dobrze poinformowany człowieku chcesz propagować święto Halloween?

Aby w pełni zrozumieć znaczenie Halloween, musimy sięgnąć do jego historii. Większość symboli i przebrań Halloween’owych to reminiscencja obrzędów druidycznego nowego roku. Kim byli druidzi? Byli oni magami, lekarzami, kapłanami starożytnego kultu natury. Czas, Halloween uważano za okres, kiedy granica między światami żywych i umarłych byłą najcieńsza, a więc i kontakt z duchami był wówczas najłatwiejszy. W naszych czasach druidowie prowadzą w tym czasie diaboliczne obrzędy, podczas których rytualnie zabija się zwierzęta a także i ludzi. Do celtyckich obyczajów związanych z czasem Halloween było składanie ofiar z dorosłych i dzieci, których wrzucano do wielkich ognisk wokół, których tańczyli wyznawcy kultu demonów. 1 listopada przypada celtycki nowy rok. Wówczas składano ofiary w postaci koni lub ludzi. Z historii wiemy, iż byli to przeważnie mężczyźni których palono żywcem jako ofiarę dla Samhain’a – jednego z największych władców demonów, boga śmierci i ciemności. Anton La Vey, autor książki Pt. „The Satanic Bible” (Biblia szatana) powiada, że: „Halloween jest najważniejszym dniem w roku Kościoła szatana.”

A co z niewinnym zbieraniem słodyczy przez dzieci? Otóż druidowie też chodzili od zamku do zamku żądając poczęstunku… Ale nie mieli na myśli pokarmu dla ciała, ale dla duszy. Żądali bowiem młodej dziewczyny, która później była spalana na stosie w ofierze dla szatana… Gdy domownicy wydali dziewczynę, oni w podzięce zapalali świecę uczynioną z ludzkiego tłuszczu i wkładali ją do wyrzeźbionej głowy, co miało chronić wszystkich przed śmiercią ze strony demonów. Psikus dla tych, co nie dali poczęstunku też był – znaczyli drzwi takiego domu, aby szatan i inne demony mogły w najbliższą noc kogoś zabić, co bardzo często się zdarzało.

Halloween i jego tradycja ze wszystkimi praktykami to nic innego jak przebrania dzieci na halloween - kościotrupy, wiedzmy i potwory odprawianie czarów. Najbardziej jednak niepokojące jest to, iż z uśmiechem na ustach przebieramy nasze dzieci za wiedzmy, kościotrupy, szkielety czy śmierć by powtarzały pogański rytuał druidzkich satanistycznych kapłanów.

Na koniec „niewinny” wierszyk, który mówią dzieci w Ameryce chodząc od domu do domu proszą o cukierki:

„Duchy, zjawy i upiory,
Diabły, strzygi, inne zmory,
Dzisiaj ze swych grobów wstają
i do Twoich drzwi pukają,
Jeśli nie chcesz ich się bać,
Musisz im cukierka dać.(...)

Więcej: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:50, 28 Paź 2010 Powrót do góry

Katolicka ofensywa przeciwko Halloween

O katolickiej ofensywie przeciwko obchodom Halloween we Włoszech pisał dziennik "Corriere della Sera". Wśród przykładów wymienia inicjatywę ruchu katolickiej włoskiej młodzieży "Papaboys", który ogłosił Holyween - święto świętych.

W Genui, gdzie arcybiskupem jest przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco, tamtejsze muzeum Kurii zapowiedziało na sobotę jako przeciwwagę dla niedzielnych obchodów Halloween zwiedzanie miejsc, związanych z chrześcijańskimi tradycjami miasta.

Współpracujący z Watykanem ruch "Papaboys" za pośrednictwem portali społecznościowych Facebook i Twitter zachęcił do obchodów Holyween, czyli swoistej "uroczystości świętych".

Jej inicjatorzy zaapelowali, by w odpowiedzi na "noc czarownic i zombie" parafie i wierni wystawili 31 października w oknach portrety świętych i błogosławionych, na przykład Ojca Pio i Matki Teresy z Kalkuty. Pomysł ten poparły parafie w 30 włoskich miastach, między innymi w Palermo, Padwie i Rawennie, a także Citta di Castello, gdzie w niedzielę kościół ma być otwarty przez całą noc.

1 listopada w Rzymie odbędzie się natomiast "Wyścig świętych", dobroczynny maraton, organizowany już po raz trzeci przez salezjanów, również jako alternatywa dla Halloween.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:54, 28 Paź 2010 Powrót do góry

Już w ubiegłym roku pisaliśmy, jak to w różnych krajach katolicy starają się przywrócić chrześcijański charakter uroczystości Wszystkich Świętych i tym samym powstrzymać jej komercjalizację w postaci Halloween.

"Chrześcijańska aternatywa dla Halloween"
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/chrzescijanska-aternatywa-dla-halloween,3019.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:03, 30 Paź 2010 Powrót do góry

"Nie" dla Halloween

- Trzeba obalić ofensywę demonów - głosi wpływowy ruch katolicki Stowarzyszenie Jana XXIII, które chce skończyć z pogańskim zwyczajem.

Wpływowy ruch przestrzegł, że obchodzone 31 października Halloween to święto pogańskie, sprzeczne z duchem chrześcijaństwa.

Zabierając głos przed coraz popularniejszym we Włoszech Halloween, które - jak obliczono - będzie obchodzone przez 10 milionów ludzi w tym kraju, katolickie stowarzyszenie w wydanym komunikacie oświadczyło, że Halloween "zrodziło się jako kontynuacja kultu pogańskiego, który rozwinął się z czasem i powiązał się z praktykami ezoterycznymi i okultystycznymi".

- Stoimy w obliczu swego rodzaju odrodzenia neopogaństwa, które jako takie jest w otwartej sprzeczności z duchem chrześcijaństwa - oceniają jego przedstawiciele. Według ich szacunków 16 proc. osób, które zbliżyły się do ezoteryzmu, zostało zachęcone właśnie podczas obchodów Halloween.

- Czy nasze społeczeństwo naprawdę potrzebuje tych przekazów, wychwalających grozę? - zapytał szef ruchu Giovanni Paolo Ramonda.

- W czasie, który powinniśmy dedykować świętej pamięci naszych świętych, ludzie bezmyślnie urządzają czarne bankiety, kryminalne kolacje i popołudnia dla dzieci w makabrycznych maskach - dodał katolicki działacz.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:11, 31 Paź 2011 Powrót do góry

Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci - przypomina abp Sławoj Leszek Głódź w komunikacie do wiernych archidiecezji gdańskiej.

Halloween ma pogański rodowód

„Halloween” to wigilia uroczystości Wszystkich Świętych i jak twierdzi twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey „noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym”.

Metropolita gdański przypomina, że uroczystość Wszystkich Świętych przypomina chrześcijańskie powołanie do świętości. „Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. 'święta Halloween' pragnę przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła” - czytamy w komunikacie na stronie archidiecezji gdańskiej.

Arcybiskup przypomina, że korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie.

Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (p. 2116 i 2117), w dokumencie Stolicy Apostolskiej „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.), w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.

Abp Głódź szczególnie przestrzega przed wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”).

"Należy w świetle powyższych faktów uznać to za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego" - podkreśla abp Głódź.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:05, 30 Paź 2012 Powrót do góry

Teresa napisał:
W temacie Halloween mamy tu takie wątki i tematy jak:

Halloween jako celebracja okultyzmu i satanizmu
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/halloween-jako-celebracja-okultyzmu-i-satanizmu,1005.html

Neopogaństwo w rozkwicie!
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/neopoganstwo-w-rozkwicie-wiesci-z-kanady,222.html


O Halloween

Tajemnicze Halloween - czym jest, skąd pochodzi - opinia księdza egzorcysty. (Film YouTube)

http://www.youtube.com/watch?v=I_QkhB8KsJ4&feature=player_embedded


O Halloween mamy już tu sporo napisane w wielu tematach, linki w cytacie. Dziś odświeżam temat, bo zbliża się czas, gdzie neopogaństwo chce odżywać.

Strzeżcie dzieci przed pogańskim halloween

Image

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/I_QkhB8KsJ4?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/I_QkhB8KsJ4?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

http://www.youtube.com/watch?v=I_QkhB8KsJ4&feature=player_embedded
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:24, 30 Paź 2012 Powrót do góry

Jako lekturę, polecam wykład katolickiej wiary dotyczącej spraw ostatecznych z książki bpa Ludwika Bougauda - Eschatologia katolicka.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/ciekawe-ksiazki-i-multimedia,9/eschatologia-katolicka-bpa-ludwika-bougauda,3461.html

... korzystna inwestycja we własną duchowość dziś i we własną przyszłość w wieczności.
Zobacz profil autora
Flying Pig
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:41, 01 Lis 2012 Powrót do góry

A przepraszam, nasze święto zmarłych wywodzi się od uczty kozła, która też jest pogańskim rytuałem. Halloween to zabawa, w dodatku dobra zabawa.
Biedne dzieci... Czym sobie zawiniły aby teraz im niszczyć te piękne kostiumy?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29518 Przeczytał: 211 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:59, 01 Lis 2012 Powrót do góry

Flying Pig napisał:
A przepraszam, nasze święto zmarłych wywodzi się od uczty kozła, która też jest pogańskim rytuałem. Halloween to zabawa, w dodatku dobra zabawa.
Biedne dzieci... Czym sobie zawiniły aby teraz im niszczyć te piękne kostiumy?

Nie ma święta zmarłych, jest święto Wszystkich Świętych (1 listopada) i Dzień Zaduszny (2 listopada gdzie wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.) Tak czytam te wpisy "Flying Piga" i ... wprost przeraża mnie to i uprzejmie informuję - nim zostanie pan zbanowany - proszę zacząć czytać!
Halloween to NIE zabawa. Proszę przeczytać tę wypowiedź:

Była satanistka o Halloween
(...)
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/byla-satanistka-o-halloween,8738.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)