Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 "Koniec świata" Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Jadwiga
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 25 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 8:38, 16 Maj 2011 Powrót do góry

Cytat:
Samozwańczy prorok: Koniec świata nastąpi w sobotę

APOKALIPSA ZACZNIE SIĘ O GODZ. 18?

Koniec świata rozpocznie się 21 maja, w najbliższą sobotę o godz. 18 - przepowiada samozwańczy prorok, 90-letni amerykański radiowiec Harold Camping. Twierdzi, że tak zapisane jest w Biblii.

Camping już od 50 lat prowadzi program "Otwarte Forum" w amerykańskim "Radiu Rodzina", gdzie codziennie rozmawia o Biblii. Nadaje w 80 językach, w tym po polsku.

- Gdy w kalendarzu pojawi się data 21. maja, w każdym kraju na świecie, gdy będzie tam godzina 18. (wraz z przesuwaniem się stref czasowych - red.), dojdzie do wielkiego trzęsienia ziemi, które zapoczątkuje w tym rejonie dzień sądu - przepowiada Camping.

A rzecznik prasowy Radia Rodzina Tom Evans dodaje: - Nie jest ważne czy się z nim zgadzasz, czy nie. Do tych, którzy się z nim nie zgadzają często mówi: "Pokaż mi w Biblii przekonujący dowód, że 21. maja to nie jest dzień sądu".


Nie pierwszy taki koniec

Ameryka (i nie tylko) od lat żyje spekulacjami o końcu świata. Napisy na jego temat widnieją na samochodach, a przylatujących na lotnisko w Oakland w Kalifornii wita gigantyczny billboard z ostrzeżeniem o końcu świata.

- Doświadczyliśmy juz czegoś podobnego, William Miller (amerykański kaznodzieja - red.) przewidział, że świat miał się skończyć 22 października 1844 roku. Tak się nie stało - zauważa dr Jim McClellan z Północnej Wirginii.

Mimo niespełnionych przepowiedni, Camping ma tysiące zwolenników przekonanych, że koniec jest tuż, tuż.

Wielu, jak Flabio Villaiieal, słuchacz "Radia Rodzina", stara się jeszcze ostrzec znajomych, np. rozdając im darmowe broszury rozgłośni. - Boję się, bo nie jestem pewny czy będę zbawiony. Moje grzechy są tak wielkie, że gdy patrzę na świętość Boga myślę, że nie powinienem być zbawiony - zasługuję na karę, na śmierć.


Wyliczone z inżynierską precyzją

Radiowiec, z wykształcenia inżynier, wyliczył, ze Sąd Ostateczny potrwa do 21 października, kiedy wszystko zniszczy ogień. Religioznawców takie przepowiednie ani nie dziwią, ani nie zaskakują

- Gdy ludzie, bez względu na powody, są rozczarowani teraźniejszością, chcą słyszeć, że wszystko może się skończyć z nadzieją, że po tym nastąpi coś lepszego - tłumaczy prof. John Farina z Uniwersytetu George Mason.

Camping wyliczył też, że Chrystus urodził się 2 października 7 roku przed naszą erą. Ustalił również datę początku świata. - Pięć lat zajęło mi samo wyliczenie i skoordynowanie z naszym kalendarzem tego, że stworzenie świata nastąpiło w roku 11013 przed naszą erą - przekonuje.

nsz//gak

tvn24.pl


.............

Cóż mogę powiedzieć? szarlatanów nie brak przepowiadających koniec świata i bezczelnie powołujących się na Biblię.
Zobacz profil autora
Angelight
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 325 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:11, 16 Maj 2011 Powrót do góry

„Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.” (Mk 13,32)

Pozdrowienia dla szarlatana, który "zna" datę końca świata Smile
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29521 Przeczytał: 216 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:23, 16 Maj 2011 Powrót do góry

Proszę poczytać z:

Nauki Katolickie w sposób katechizmowy, w których wyłożone są w krótkości z Pisma świętego i Podania: dzieje, zasady Religii, moralność chrześcijańska, Sakramenta, modły, obrzędy i zwyczaje Kościoła. Napisane niegdyś przez Xiędza Franciszka Pouget, przełożone z Francuskiego. Wydanie nowe, przejrzane i poprawione. Tom I. W Warszawie. W DRUKARNI BIBLIOTEKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. 1830


O końcu świata, o Antychryście, o przyjściu Eliasza i Henocha, i o nawróceniu żydów

P. Kiedyż nastąpi koniec świata?

O. Ten czas jest nam niewiadomy. To tylko wiemy, że Niebo i ziemia przeminą, ustępując miejsca nowemu Niebu i nowej ziemi, które będą mieszkaniem wiecznym błogosławionych (1).

P. Cóż się dziać będzie przy końcu świata?

O. Najznaczniejsze rzeczy na owe czasy przepowiedziane, są te: 1. Wojny, powietrza, głody prawie powszechne, częste trzęsienia ziemi, pomieszanie pory czasów i żywiołów (2). 2. Ostygłość miłości między chrześcijanami. 3. Ogłoszenie Ewangelii po wszystkiej ziemi. 4. Przyjście i prześladowanie Antychrysta. 5. Przyjście Eliasza i Henocha na ziemię. 6. Nawrócenie żydów.

P. Czego nas uczy Pismo św. o Antychryście?

O. 1. Że to będzie człowiek bardzo możny, bardzo wielki grzesznik, syn zguby, który się będzie sprzeciwiał i wynosił nad to wszystko, co zowią Bogiem albo co chwalą (3).

2. Że zasiądzie w Kościele Bożym, ukazując się jakoby był Bogiem (4).

3. Że wzbudzi przeciwko Kościołowi prześladowanie najzdradliwsze, i najstraszniejsze jakiego dotąd nie widziano; i że wielka liczba chrześcijan upadnie w tym prześladowaniu (5).

4. Że będzie czynił fałszywe cuda, którymi wielu dadzą się uwieść.

5. Ojcowie Kościoła mówią, że co było przepowiedziane w Proroku Danielu o Antiochu jako miał znieść Ofiarę ustawiczną Kościoła Jerozolimskiego, to też jest przepowiedziane o Antychryście, którego figurą był Antioch, że on zniesie Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej nowego prawa, wszędzie gdzie tylko jego panowanie zasięgnie (6).

6. Że prześladowanie Antychrysta nie będzie długie. Pismo św. daje do zrozumienia, że ma trwać tylko około trzy i pół roku (7).

7. Że Jezus Chrystus zatraci tego bezbożnika tchnieniem ust swoich, i zgubi go światłością obecności swojej [8].

8. Że przed przyjściem Antychrysta, powstanie wielki spisek przeciwko Kościołowi i wielkie odstępstwo od wiary (9).

Nie wiemy tego, czy ten spisek i to odstępstwo już nastąpiło. Może w tym oznaczona jest sekta mahometanów, może odszczepieństwo Greków, może odszczepieństwo lutrów, kalwinów i innych sekt nowotnych. Może też i to być, że przez to odstępstwo od wiary rozumieć się ma odszczepieństwo, i oderwanie w powszechności wszystkich kacerzów, którzy tylko mają powstać przeciwko Kościołowi aż do skończenia świata; tak że podług tego wykładu, Antychryst niemiałby się pokazać aż wtenczas, kiedy już ostatnia sekta kacerzów, albo odszczepieńców oderwie się od Kościoła (10).

9. Że Antychryst przyjdzie tylko na krótki czas przed skończeniem świata, i dopiero wtenczas, gdy Ewangelia zostanie ogłoszona wszystkim narodom ziemi (11). (*)

P. Czy to pewna jest, że Antychryst jeszcze nie przyszedł?

O. To słowo antychryst, ma dwojakie znaczenie; jedno powszechne, a drugie szczególne. Podług znaczenia powszechnego, nazywają się antychrystami ci wszyscy, którzy się sprzeciwiają Jezusowi Chrystusowi. I w tym to rozumieniu kacerze nazwani są w Piśmie św. antychrystami; świat nawet jest antychrystem; bo zawsze był i jest przeciwnym Jezusowi Chrystusowi. W takim znaczeniu można prawdziwie powiedzieć, że antychrystów jest wielu i że antychryst już przyszedł, co też w rzeczy samej mówi Pismo św. (12)

Ale biorąc imię Antychrysta w tym rozumieniu, ile znaczy owego bezbożnika, który ma wzbudzić ostatnie prześladowanie, i którego znamiona opisaliśmy dopiero wyżej, to pewna jest, że jeszcze nie przyszedł; bo jeszcze nikt się nie pokazał taki, któremu by służyły te wszystkie znamiona razem wzięte.

A tak na potłumienie zuchwałości kacerzów, którzy Papieża mienią być właściwie Antychrystem, trzeba im tu powiedzieć, że oni sami są prawdziwymi antychrystami, będąc autorami tak strasznej potwarzy. Łatwo im zaś tego dowiedziemy.

1. Nie mogą oni inaczej przypuścić tego urojenia głupiego, tylko rozumiejąc, że Kościół katolicki tak się popsuł, iż jego głowa widoma, z którą on zawsze zostawał zjednoczony, stała się dowódcą nieprzyjaciół Jezusa Chrystusa. Tak zaś myśleć, jest to wyraźnie sprzeciwiać się Jezusowi Chrystusowi, który obiecał zachować Kościół nienaruszony, zawsze z nim zostawać; że Duch prawdy nie miał go nigdy odstąpić, i że bramy piekielne nigdy przeciwko niemu nie miały przemóc. Więc mieć taką myśl jest być antychrystem; bo sprzeciwiać się wyraźnie słowom Jezusa Chrystusa, jest to być antychrystem.

2. Dosyć jest mieć cokolwiek zdrowego rozumu, żeby uznać jako nie można przypisać Papieżowi znamion Antychrysta, chyba w szalonym zaślepieniu.

3. Najbieglejsi protestanci, którzy szczerze pisali, przyznają, że twierdzenie tych, którzy Papieża mienią być Antychrystem, nie ma żadnego fundamentu (13).

P. Czy to jest pewna, że Prorok Eliasz i Patriarcha Henoch mają powrócić na ziemię przy końcu świata?

O. Jest to prawda ufundowana na Piśmie św. i na podaniu; dlatego obaj żywo wzięci są z ziemi (14).

P. Dlaczego Eliasz i Henoch przyjdą na ziemię?

O. 1. Aby się oparli Antychrystowi, i utwierdzili Żydów i narody przeciwko prześladowaniu tego bezbożnika. 2. Aby pracowali około nawrócenia żydów (15).

P. Cóż im uczyni Antychryst?

O. Każe ich zabić, a zaraz wkrótce potem zostanie pohańbiony obecnością Jezusa Chrystusa, który i zabitych od niego wskrzesi, i jego samego zatraci (16).

P. Czy to pewna, że żydzi nawrócą się przy końcu świata?

O. Pewna. Bo to jest przepowiedziane w wyraźnych słowach tak w Starym jak w Nowym Testamencie (17).

Teraz żydzi na ukaranie tego, że Jezusa Chrystusa zabili, noszą, iż się tak rzec może, zasłonę na sercach swoich, aby widząc nie widzieli, a słysząc nie rozumieli spełnienia odwiecznych proroctw. Ta zasłona przy końcu świata spadnie z serc ich, i dopiero wtedy zrozumieją, iż na próżno innego Mesjasza czekali, i obrócą się do Jezusa Chrystusa, którego ukrzyżowali i będą żałować i opłakiwać grzech swój, a oświeceni nauką Henocha i Eliasza nawrócą się z serca do Pana Boga swojego [18]. (a)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29521 Przeczytał: 216 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:33, 16 Maj 2011 Powrót do góry

KS. PIOTR SKARGA SI - tak pisze o przyjściu Eliasza i Henocha:

(...)

Piąty znak końca świata: przyjście Eliasza i Henocha. Ci co jeszcze nie umarli do tego czasu, od lat piąci tysięcy, święci i starzy, przyjdą nauczać świat, i karać fałsze, i zdrady anty­chrysta i sług jego ukazować, na koniec świata, aby ludzie do pokuty przywodzili, a błędy i fałsze antychrysta ukazowali. O czym są proroctwa u Malachiasza, który tak napisał (26): Oto ja wam poślę Eliasza proroka, pierwej niż przyjdzie dzień Pań­ski, wielki, straszliwy, który obróci serca ojcowskie w syny ich. To proroctwo Pan potwierdza. Bo gdy Uczniowie to, czego się w Zakonie nauczyli, wspomnieli, iż ma Eliasz przyjść, Pan im rzekł (27), iż Eliasz on prawy przyjdzie i wszytko naprawi, to jest to, co antychryst skazi, około ludzkiego zbawienia. Toż Mędrzec mówi o Henochu [28]: Henoch podobał się Panu Bogu i przeniesiony jest do raju, aby podał narodom pokutę. To jest, na to go Pan Bóg chowa, aby na końcu świata antychrystowe fałsze ukazał, a ludzie do pokuty przywiódł. I o Eliaszu tenże mówi (29): Eliasz wzięty w obłoku ognistym i na wóz koni ogni­stych; napisany jest na sądy czasów (to jest, on przed dniem sądnym przyjdzie), aby ulżył gniew Pański i wmówił serca ojcowskie w syny i naprawił pokolenia Jakubowe. Tak te pisma wyłożyli i święci Doktorowie (30): Ireneus, Tertullianus, Epifanius, Hieronimus, Augustyn.

Całość: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29521 Przeczytał: 216 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 15:07, 21 Maj 2011 Powrót do góry

Jadwiga napisał:
Cytat:
Samozwańczy prorok: Koniec świata nastąpi w sobotę

APOKALIPSA ZACZNIE SIĘ O GODZ. 18?

Warty poznania wpis w tym temacie jest tu:
http://www.traditia.fora.pl/pytania-natalii15,74/czy-w-sobote-21-05-2011-r-bedzie-koniec-swiata,6233.html#26446
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29521 Przeczytał: 216 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:57, 17 Paź 2011 Powrót do góry

Jadwiga napisał:
Cytat:
Samozwańczy prorok: Koniec świata nastąpi w sobotę

APOKALIPSA ZACZNIE SIĘ O GODZ. 18?

Koniec świata rozpocznie się 21 maja, w najbliższą sobotę o godz. 18 - przepowiada samozwańczy prorok, 90-letni amerykański radiowiec Harold Camping. Twierdzi, że tak zapisane jest w Biblii.
(...)

I ten pan znów zapowiada Smile Pan Harold Camping, podaje dokładną datę na 21 października, czyli już w najbliższy piątek, możemy spodziewać się końca znanego nam dotąd porządku.
Cytat:
Szykujmy się na koniec świata, bowiem ten jest już naprawdę blisko - wzywa Harold Camping, podając dokładną datę. 21 października, czyli już w najbliższy piątek, możemy spodziewać się końca znanego nam dotąd porządku. Tego dnia ma nastąpić bowiem Armageddon. Czy tym razem słynny kaznodzieja mówi prawdę?

Zgromadzeni wokół pastora wierni po raz kolejny na jego polecenie przygotowują się na wielki finał, a także na rychłe nadejście Sądu Ostatecznego. W zapowiadanym przez niego dniu mają się rozegrać dantejskie sceny, które doprowadzą do ostatecznego końca.

"Cały świat, z wyjątkiem tych, którzy już teraz są uratowani, znajdują się pod Sądem Bożym i zostaną unicestwieni wraz z całym fizycznym światem 21 października 2011 r." - informuje za pośrednictwem swojej strony 90-letni Camping.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

Faktycznie, "koniec świata" z tym przepowiedniami Laughing
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29521 Przeczytał: 216 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:57, 13 Cze 2012 Powrót do góry

Angelight napisał:
„Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.” (Mk 13,32)

Odnośnie tego cytatu z Biblii to mamy wyjaśnienie tu:
http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/ks-stefano-gobbi,3023.html#30408
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29521 Przeczytał: 216 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:00, 20 Gru 2012 Powrót do góry

I znów stoimy przed kolejnym dniem końca świata, przepowiadanym na jutro, tj. 21.12.2012 r. Polecam poniższy artykuł.

Jeżeli jutro obudzą się Państwo we własnych łóżkach, nie zaś na łonie Abrahama, w dolinie Jozafata, przed bramą świętego Piotra czy w kotle Belzebuba – jak tam komu pisane – będzie to znaczyło, że intensywnie ostatnio przepowiadany koniec świata nie nastąpił. Proszę jednak spróbować dostrzec jasną stronę sprawy – dzięki zapasom zgromadzonym w przygotowanym na tę okoliczność schronie przez długi czas nie trzeba będzie wydawać ani grosza na zakupy.

Fałszywi prorocy Apokalipsy

Pod koniec minionego stulecia ukazały się na Zachodzie – zaraz zresztą przetłumaczone na język polski – trzy książki „niezależnego badacza” z Belgii, Patricka Geryla, pod wielce wymownymi tytułami Proroctwo Oriona na rok 2012, Światowy kataklizm w 2012 roku oraz Jak przeżyć kataklizm roku 2012.

Ich autor, jako człowiek przenikliwy i nie pozbawiony inteligencji, doszedł do śmiałego wniosku, iż świat musi kiedyś – ni mniej ni więcej, jak tylko – zakończyć swe istnienie! Jakiż przy tym byłby zeń „uczony”, gdyby natychmiast nie zaczął obliczać dokładnej daty tegoż wydarzenia?! Przestudiował starożytne proroctwa Majów, Czerwców, a nawet Październików. Łamałem kod za kodem – wyznaje Patrick Geryl. Kod Leonarda DaVinci złamał kantem dłoni na pół – stosik dziesięciu egzemplarzy po pięćset stronic każdy – Bruce Lee przewrócił się w grobie…

Wedle belgijskiego „badacza” w roku 2012 Wenus, Mars i Orion miały się znaleźć w takiej pozycji, która skutkowałaby przestawieniem biegunów magnetycznych Ziemi i – ku zgrozie nauczycieli fizyki – magnes zamiast przyciągać opiłki żelaza zacznie je odpychać, a cała planeta zarazem stanie w płomieniach i pogrąży się w odmętach wód (sic!).

(...)

całość tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)