Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Kraków - sympozjum ''Społeczne Panowanie Chrystusa Króla'' Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:33, 06 Cze 2014 Powrót do góry

Wracam do tego wykładu. Prelegent poleca książki do czytania, (ale ja tych książek bym nie polecała), mówi kiedy poznał ks. Kiersztyna, kiedy się w to "dzieło" zaangażował, przybliża życiorys Rozalii etc ... Cytuje wiele z Wyznań Rozalii i warto posłuchać jak są to bardzo zmanipulowane cytaty, i tak z roku 1938 - to co dam tu w tym cytacie na czerwono, tego prelegent nie mówił:

4 lipca 1938 r. Rozalia usłyszała:

„Moje dziecko! Za grzechy i zbrodnie, popełnione przez ludzkość na całym świecie, ześle Pan Bóg straszną karę. Sprawiedliwość Boża nie może znieść dłużej tych występków. Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. (...) Pamiętaj, dziecko, by sprawa tak bardzo ważna nie była przeoczona i nie poszła w zapomnienie... Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona. (...). Jest to ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na ostatnie czasy! (...) Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Tylko te państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację, które Go uznają swym Królem i Panem. Państwa oddane pod panowanie Chrystusa i Jego Boskiemu Sercu dojdą do szczytu potęgi i będzie już jedna owczarnia i jeden pasterz”.Powyższy cytat jest z artykułu, który ukazał się w dodatku pt. Niepokalana zwycięży! w sierpniowym numerze Zawsze wierni w 2008 roku. Cały artykuł i więcej cytatów tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/apostolka-serca-jezusa-art-z-dodatku-zw-8-2008,966.html

Wiele innych cytatów jest też tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/cytaty-z-wyznan-z-przezyc-wewnetrznych-rozalia-celakowna,3716.html


Po swoim cytacie jaki zacytował, prelegent tłumaczy tak:

"Warto tu zaznaczyć, że tylko tu intronizacja Osoby Jezusa Króla może pociągnąć za sobą skutki prawne. Natomiast intronizacja przymiotu Serca Jezusa, ma odniesienie do praktyk religijnych i skutków prawnych w państwie nie wymusza. Natomiast intronizacja wg. Rozalii musi dotyczyć intronizacji Osoby Jezusa Króla, by w danym państwie mógł spowodować skutki prawne."


Dalej cytuje z Wyznań Rozalii z 1939 r (można poczytać - powyżej podałam linki) ale również przeinaczone, okrojone i pyta dlaczego w posłannictwie Rozalii nastąpiło jej utożsamienie z Marią Małgorzatą Alacoque i zarzuca że taką koncepcję przyjął o. Dobrzycki - spowiednik Rozalii razem z o. Piusem Przeździeckim, tak sobie ustalili. Słuchając tego majaczenia to wprost Shocked

Odpowiadam prelegentowi, to nie jest żadne utożsamienie Rozalii z Marią Małgorzatą Alacoque, tylko można powiedzieć, że to jest dalsza kontynuacja. Przeczytajmy co Pan Jezus powiedział do Rozalii:

Cytat z "Wyznań z przeżyć wewnętrznych" Rozalia Celakówna

str 234


"Pan Jezus dał odczuć mej duszy, jak bardzo boli Go obojętność dusz szczególnie Jemu poświęconych, tj. Kapłanów i dusz zakonnych: Dziecko, Maria Małgorzata dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę mojego Serca. Intronizacja to nie jest tyłko formułka zewnętrzna, ale ona ma się odbyć w każdej duszy. W tej sprawie trzeba dużo cierpieć, trzeba całkowicie być ofiarą. Tak, będziecie wiele cierpieć dla Intronizacji. Pan Jezus dał poznać mej duszy wiele rzeczy. Pan Jezus chce, by Ojciec jako Kapłan mówił na ambonie o tej sprawie i gdzie tylko się spotka z duszami, by jak najprędzej Jego królestwo przyszło do dusz, bo w ten sposób odnowi się świat. Na tym polega Intronizacja, a ja będę coraz więcej pogardzaną, zdeptaną i opuszczoną,będe cierpiec z miłości ku Jezusowi, modlić się i pracować , by pomóc mojemu Ojcu, bo tak chce Pan Jezus."Dalej słyszymy, jak prelegent mówi, że akt intronizacji Serca nic nie zmienia w życiu społecznym, bo nie pociąga za sobą skutków prawnych.

No nie! Shocked trudno tego słuchać. To niesamowite majaczenie. I takie coś podaje się ludziom i ich nakręca! Wprost szkoda mi tych ludzi, bo wielu jest niezorientowanych w tym wszystkim i ślepo to przyjmują. Kongresy organizują, ale kto ma nad tym pieczę jaka jest przekazywana nauka? Przecież tu już kąkol przerósł pszenicę!

To tyle w skrócie z tego Kongresu z I części jaka odbyła się w Warszawie odnośnie tego prelegenta.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 19:00, 07 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:43, 06 Cze 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
Koniecznie trzeba co niektórych prelegentów posłuchać:

Cytat:
prof. Andrzej Flaga
“Jezus Chrystus Król Polski w objawieniach sł. Bożej Rozalii Celakównej”

Dawid Gospodarek „Podstawy intronizacji Chrystusa Króla Polski”


Pana prof. Flagę już słuchałam i się wypowiedziałam. Odnośnie Pana Gospodarka, to tym razem p. Gospodarka można pochwalić, ale ... cytowanie tu DH to całkiem bezsensowne. Nie wiem po co to tu cytował, ale o intronizacji NSPJ słusznie mówił, tylko czy go ktoś słuchał? - po takim zaczadzeniu "wykładem" Pana Flagi? Zresztą na niego też się powoływał i tu nie rozumiem czy aprobował jego wykład, czy nie jest do końca w tym temacie zaznajomiony, czy nie rozumie jeszcze pewnych spraw. Wyglądało to jakby próbował ich przeciągać na stronę normalności, ale jakie było to jego oddziaływanie? Powołał się i cytował o. Mateo, pięć punktów na których opiera się dzieło Intronizacji.


Wiele fragmentów z dzieła o. Mateo, zamieszczone skany, można przeczytać tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/dzielo-intronizacji-nspj-w-ujeciu-jego-zalozyciela,4832.html


Słuchając tych wypowiedzi p. Gospodarka, to ... trochę mnie śmiech ogarniał, gdyż wcześniejszy przedmówca, Pan Flaga polecał książkę Pani Ewy Wieczorek: "Służebnica Boża Rozalia Celakówna. Życie i misja" w której w bardzo podstępny sposób fałszuje się ideę intronizacji NSPJ i postać Rozalii Celakówny, oraz poddaje krytyce samego o. Mateo, który przecież miał kolejno poparcie i aprobatę pięciu papieży. Fragmenty z tej zmanipulowanej książeczki można poczytać tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/fragmenty-z-ksiazki-p-ewy-wieczorek,3728.html


Tak samo nowenna o uproszenie łask za wstawiennictwem sł. B. Rozalii w tej książeczce p. Wieczorek jest zafałszowana, zostało sfałszowane zdanie:

Boskie Serce Jezusa błagam Cię ...

na

Jezu Królu Polski błagam Cię...


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 19:04, 07 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:01, 07 Cze 2014 Powrót do góry

Środowisko intronizatorów Jezusa Króla Polski traktuje pisma Rozalii Celakówny tak jak protestanci Pismo Święte. To chyba każdy widzi z wyjątkiem ich samych.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:11, 15 Cze 2014 Powrót do góry

Wystąpienie Dawida Gospodarka, o którym powyżej pisałam, można wysłuchać:

Intronizacja Chrystusa Króla
Dawid Gospodarek - wystąpienie podczas II Kongresu o społecznym panowaniu Chrystusa Króla (Warszawa, 24 V 2014)

(...)
https://www.youtube.com/watch?v=c8wynx-fXxo

Jeszcze wykład Pana Marcina Dybowskiego, no wykład jak wykład, przybliża sprawy z historii, bp Stanisława, etc ... i stawia pod koniec pytanie; "Jak dokonać tej Intronizacji"? - i odpowiada zwołać konfederację na rzecz Intronizacji Chrystusa Króla, wysłać zaproszenia, że my Naród Polski .... i ci którzy przyjadą to wspólnie wybierzemy na Króla Jezusa Chrystusa. ... Confused jesteśmy jak owce, Polska nie ma króla i jak pastuszkowie dokonać tego wyboru, a nie legalne władze, bo fałszują wszystko. co tu komentować? Confused
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:21, 15 Cze 2014 Powrót do góry

Jeszcze wrócę do I części tego Kongresu, który odbył się w Warszawie, ale ... wracam do Pana Flagi i do jego wypowiedzi z II części Kongresu w Częstochowie.

II część Kongresu w Częstochowie - prof. Andrzej Flaga "Zmagania o Polskę Chrystusową"
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=b7Nms5AcPtAProszę posłuchać, praktyczne świadectwo Pana Flagi i działań Samorządnej Polski. Początki tego ruchu to rok 2002. Po nie udanych wyborach przekształcili się i następnie zajmowali się głównie intronizacją Jezusa Chrystusa na Króla Polski i beatyfikacją Rozalii Celakówny, etc ... . We wszystkich tych działaniach, zmaganiach doradzał i wspomagał o. Tadeusz Kiersztyn - wielki Rycerz Jezusa Króla Polski. Dzięki formacji duchowej otrzymanej od o. Tadeusza i szczyglickiej wspólnoty - także reprezentowanej na sali. Prelegent mówi o osiągnięciach, o nadaniu Panu Jezusowi tytułu Król Polski, o sł. B. Rozalii, o zbudowaniu pomnika Chrystusa Króla Polski, etc ... Majaczenie niesamowite!

Pod koniec 6 min. Prelegent mówi o siedmiodniowym nabożeństwie intronizacyjnym o marszach dla Chrystusa Króla Polski, o figurce Chrystusa Króla Polski, że wszystko to jest udokumentowane w biuletynach "Samorządna Polska". Prelegent zachwala ostatni nr. z 2011 r. - jubileuszowy - obszerne opracowanie tematu Intronizacji Jezusa Króla Polski , etc ...

Nie będę streszczać, proszę posłuchać. Wrócę może do tych biuletynów. Te biuletyny można było sobie nabyć bez żadnego problemu, co można zobaczyć tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Proszę poczytać z wcześniejszych nr. faktycznie wszystko było dokumentowane, co i kiedy powstawało.

Trzy środki

cz.1 [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Narodziny figurki Jezusa Chrystusa

cz. 1 [link widoczny dla zalogowanych]

cz. 2 [link widoczny dla zalogowanych]

cz. 3 [link widoczny dla zalogowanych]


Wizja figurki Jezusa Króla Polski

[link widoczny dla zalogowanych]


W biuletynach można też było przeczytać ostrzeżenie ks. Kiersztyna, np. z nr. 5 z 2006 roku:

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)O tym wszystkim można przeczytać tu na forum, o czym od dość dawna było tu pisane:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:27, 16 Cze 2014 Powrót do góry

Nim jeszcze o wykładach innych prelegentów, to może najpierw o tym, co było widać, a mianowicie obrazy jakie były wystawione na sali wykładów Kongresu i figurka Chrystusa Króla Polski.

W Warszawie był obraz Matki Boskiej Częstochowskiej:

[link widoczny dla zalogowanych]

https://www.youtube.com/watch?v=5vpbYJHcVZs

... a pod nim napis: "Królowo Polski prowadź nas do Chrystusa Króla"

... i obraz Chrystusa Króla:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

O tych obrazach to raczej nie trzeba nic pisać, są znane. Wg. informacji jakie kiedyś otrzymałam, to powyższy obraz Serce Jezusa/Chrystus Król, pochodzi z Austrii z lat 20 tych ub wieku. Jest zatwierdzony do kultu, zakony go rozprowadzają, jak np. księża Sercanie:

[link widoczny dla zalogowanych]Natomiast na II części Kongresu w Częstochowie wystrój sali był zupełnie inny. Był wystawiony ten oto obraz:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Jest to obraz; "Jezus Chrystus Król Polski" obraz Polonii amerykańskiej z Chicago. W berle Pana Jezusa umieszczona jest nowa flaga Polski. Taka flaga będzie obowiązywać po Oczyszczeniu, o ile dokonamy aktu Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski zgodnie z Jego życzeniem objawionym S.B. Rozalii Celak. Jeżeli nie przyjmiemy Pana Jezusa jako Króla Polski podzielimy los innych narodów. Czeka nas eksterminacja i zapomnienie. - tak można przeczytać na wielu stronach w internecie. Nie wiem kto namalował ten obraz, ale być może, że inspiracją do namalowania był ten obraz, zresztą bardzo podobny:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Przecież aby obraz mógł być gdzieś publicznie wystawiony, w jakiejś kaplicy czy w kościele, czy też mógł odbierać publiczny kult, to musi mieć zezwolenie któregoś metropolity, tak było z obrazem ś. Faustyny, który był malowany wg. jej wizji. Natomiast ten obraz z jakich "wizji" pochodzi? - na pewno nie z przesłania sł. B Rozalii Celakówny.

Podobnie jest z figurką Chrystusa Króla Polski, ale już wiemy skąd pochodzi, powyżej jest napisane.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:11, 07 Lis 2021, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:09, 26 Cze 2014 Powrót do góry

Według prof Andrzeja Flagi na działce Rozalii Celakówny tylko chaszcze i pokrzywy

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] Very Happy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:55, 19 Wrz 2014 Powrót do góry

III Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla

Image

20 września w Łodzi rozpocznie się trzeci już Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla. Wystąpią m. in. ks. doktor Dariusz Olewiński, ks. Ivo Õunpuu oraz dr Stanisław Krajski. Wstęp wolny.

Kongres rozpocznie się 20 września o godzinie 9:00 Mszą św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. O godzinie 11:00 rozpoczną się wykłady poświęcone społecznemu panowaniu Chrystusa, obecności tego aspektu wiary we współczesnym duszpasterstwie i ewolucji katolickiej nauki społecznej.

Po zakończeniu wykładów odbędzie się Akt Intronizacji. Kongres odbędzie się w sali Teatru Lutnia (Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi ul. Piotrkowska 243). Zaprasza Stowarzyszenie Fides et Ratio.

Oto szczegółowy program:

9:00 Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim

godz. 11.00 – wykłady:
ks. dr Dariusz Olewiński „Istota i charakter królowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa”
Przemysław Serednicki „Spustoszona winnica liberalizm i modernizm wobec społecznego panowania Chrystusa Króla”
dr Stanisław Krajski „Masoneria i społeczne panowanie Chrystusa Króla”
Arkadiusz Robaczewski „Dlaczego współczesne duszpasterstwo milczy o Chrystusie Królu?”
dr Marcin Majewski „Intronizacja Jezusa Króla Polski w aktualnej sytuacji”

Przedłożenia – katolickie środki zaradcze

ks. Ivo Õunpuu (Estonia) „Społeczne panowanie Chrystusa Króla jako przewodnia idea nauki społecznej Kościoła”
Marzena Zawodzińska „G. K Chesterton jako obrońca wiary i starego porządku świata”
„Intronizacja i nowoczesność” Prezentacja teki Czasopisma „Pressje” o intronizacji Chrystusa Króla Polski”
Krzysztof Kaczmarek „Misja i cel Radia Chrystusa Króla"

Akt Intronizacji

Wstęp wolny!

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:23, 07 Lis 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:11, 19 Wrz 2014 Powrót do góry

Cytat:
(...)

Przedłożenia – katolickie środki zaradcze
(...)
„Intronizacja i nowoczesność” Prezentacja teki Czasopisma „Pressje” o intronizacji Chrystusa Króla Polski” (...)

W temacie "Pressji" jest tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/czasopismo-pressje-poswiecone-wypaczonej-introni,12054.html

edit:

Żeby tylko chodzilo o czerwone płaszcze to nie byłoby problemu! Trzeba miec tupet, żeby tak iść w zaparte! To dopiero ignorancja w temacie intronizacji.

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/pismo-pressje-poswiecone-wypaczonej-intronizacji,12054.html#56830


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 9:08, 25 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:03, 22 Wrz 2014 Powrót do góry

Cytat:
Oto szczegółowy program:

9:00 Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim

Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił ks. Dariusz Olewiński, proszę posłuchać kazanie:

https://www.youtube.com/watch?v=0sXoJnatgoM
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 8:40, 25 Wrz 2014 Powrót do góry

Cytat:
ks. dr Dariusz Olewiński „Istota i charakter królowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa”

Wykład do wysłuchania:
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=t-NCB7oUAYs
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:02, 27 Wrz 2014 Powrót do góry

Cytat:

Arkadiusz Robaczewski „Dlaczego współczesne duszpasterstwo milczy o Chrystusie Królu?”


Wykład do wysłuchania:
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=MFtZXpyVA3k
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:13, 28 Wrz 2014 Powrót do góry

Cytat:
Przedłożenia – katolickie środki zaradcze

Marzena Zawodzińska „G. K Chesterton jako obrońca wiary i starego porządku świata”


Do wysłuchania:
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=N6_uDJqFhXQ
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:22, 28 Wrz 2014 Powrót do góry

Wykład autora i współautora artykułów z "Pressje" p. Marcina Majewskiego jest udostępniony na forum "Wypaczanie przesłania Pana Jezusa do Rozalii Celakówny" tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/pismo-pressje-poswiecone-wypaczonej-intronizacji,12054.html#56922
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 59 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:53, 28 Wrz 2014 Powrót do góry

Cytat:
Przedłożenia – katolickie środki zaradcze

ks. Ivo Õunpuu (Estonia) „Społeczne panowanie Chrystusa Króla jako przewodnia idea nauki społecznej Kościoła”


Wykład do wysłuchania:
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=kq-MP-u1QlA
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)