Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Masowy exodus imigrantów z różnych krajów Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:48, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Przez ostatnie dni tematem nr. 1 jest masowy exodus imigrantów z różnych krajów. Wiele mozna przeczytac, na filmikach zobaczyć.

Papież apeluje do wszystkich parafii: "Każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor i każde sanktuarium Europy niech ugości jedną rodzinę, zaczynając od mojej diecezji rzymskiej.

Zwracam się do moich braci biskupów Europy, prawdziwych pasterzy, aby ich diecezje wsparły ten apel, pamiętając, że miłosierdzie to drugie imię miłości: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). "



W sieci wiele różnych filmików, które wprost porażają, jak np. ten:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jeszcze dobrze nie wjechali do Europy... a już pokazują z jakimi zamiarami... film wykonany wczoraj na Węgrzech...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:49, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Z oficjalnego raportu przygotowanego przez biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców, wynika że większość imigrantów, którzy w ostatnich tygodniach wywołali kryzys w Europie to mężczyźni.

Raport ONZ: 75 proc. imigrantów to mężczyźni

Image

Na stronach Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców pojawiła się analiza dotycząca uchodźców, którzy z państw arabskich próbują dostać się do krajów zachodniej Europy.

Z raportu wynika, że aż 75 proc. ludzi, którzy forsują granice państw europejskich to mężczyźni. Wśród imigrantów tylko 12 proc. to kobiety, a 13 proc. stanowią dzieci.


Image

źródło: unhcr.org

Mapa zamieszczona w opracowaniu jasno wskazuje, że celem imigrantów są Włochy oraz bogate kraje zachodniej Europy, do których próbują się dostać przez Turcję i Grecję poprzez kraje bałkańskie i Węgry.

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (ang. United Nations High Commissioner for Refugees) jest organem ONZ upoważnionym do przewodzenia i koordynacji międzynarodowych działań mających na celu ochronę uchodźców i rozwiązywania ich problemów na całym świecie. Do głównych działań urzędu należy zapewnienie praw uchodźców oraz pomoc w zapewnieniu azylu lub repatriacji.

(...) zamieszczona mapka na stronie)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:56, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Kard. Schönborn apeluje o wspólną linię biskupów UE w kwestii uchodźców

Image

O znalezienie wspólnej linii działań w kwestii uchodźców zaapelował do biskupów Unii Europejskiej przewodniczący Konferencji Biskupów Austriackich kard. Christoph Schönborn.

„Domagamy się od Unii Europejskiej wspólnego stanowiska wobec problemu uchodźców, ale tego samego możemy też oczekiwać od biskupów” - stwierdził arcybiskup Wiednia w rozmowie z telewizją ORF.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 12:48, 04 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:11, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Polecam bardzo dobry tekst! Wiele mówiący i wyjaśniający.

Uchodźcy. Czyli kto?

Image

W prowadzonej przeciwko Kościołowi katolickiemu wojnie Rewolucja sięga po wszelkie możliwe narzędzia. Nie waha się użyć nawet „żywych tarcz” w postaci imigrantów. Jest to zbrodnia podła, ale niestety stawka jest wysoka. Perfidia lewicy polega na tym, że w boju z chrześcijaństwem próbuje grać kartą „chrześcijańską”.

Od kilku tygodni na łamach prasy lewicowej (w tym w organach prasowych katolewicy) wrze. Bojówkarze i cyngle dwoją się i troją, by pouczać katolików (nie pomijając biskupów) jak mają się zachować wobec „biednych” uchodźców. Z pozoru argumenty są mocne. Trzeba pomagać potrzebującym, wszak naucza tego Słowo Boże, m.in. w przypowieści Jezusa Chrystusa o miłosiernym Samarytaninie. Łatwo przecież wzbudzać wyrzuty sumienia grając na emocjach, które nie mają potwierdzenia w faktach. Lewica od rana do wieczora szaleje ze swoją fałszywie rozumianą tolerancją, narzekając na rzekome „polskie fenomeny”: islamofobię, nietolerancję, rasizm.

Atak lewaków skupia się oczywiście głównie na Kościele – nie wiedzieć czemu omijają oni jednak głównego gracza, który zapomniał o swoich współbraciach w wierze. Organizacja Współpracy Islamskiej (OIC) nie ruszyła bowiem palcem, aby wesprzeć tonących na morzach i oceanach wyznawców Mahometa. A warto pamiętać, ze to właśnie OIC pozostaje drugą, po ONZ, największą i najpotężniejszą finansowo strukturą organizacyjną świata.
Ani Arabia Saudyjska, ani Iran, ani Zjednoczone Emiraty Arabskie, ani Egipt, ani Tunezja, ani Maroko nie wydały się być gościnnym domem dla swoich współbraci w Allachu. I nikt nie pyta dlaczego! Mało to szejków leniwie leżakujących przy szybach naftowych? Nie znajdzie się miejsce dla potrzebujących na szerokich połaciach Półwyspu Arabskiego?

Dostaje się za to „niegościnnym” Polakom i Kościołowi. Ostatnio dziennikarz celebryta, niejaki Mikołaj Lizut wykazał się totalną ignorancją, gdy oskarżył polskich biskupów o brak informowania przez nich wiernych na temat uchodźców umierających na tratwach, zabijanych w Syrii, Iraku czy Somalii. To nie prawda – biskupi w Dzień Uchodźcy wystosowali list pasterski solidaryzując się z uchodźcami z państw zagrożonych konfliktem. Szach mat Panie Lizut.

Kolejna gwiazda mainstreamowego dziennikarstwa, Katarzyna Kolenda-Zaleska, wzywa do edukowania Polaków w kwestii islamu i uchodźców. Twierdzi, że jesteśmy zanurzeni w stereotypach z którymi trzeba walczyć. Ale jak tu walczyć ze stereotypami, gdy nawet na łamach „Gazety Wyborczej” oraz TVN-u spotykamy wstrząsające meldunki ze świata islamu, albo doniesienia o zamachach w miastach Europy? To wystarczające „edukowanie” opinii!


Odpowiedzialność zbiorowa?
Kilka dni temu sam także sam prezydent Niemiec pozwolił sobie upomnieć Polskę i Polaków. Powód? Oczywiście rzekoma „nieczułość” na los imigrantów. Cóż, jak do tej pory to nie my zamykamy przed imigrantami dworce kolejowe, nie wysyłamy żołnierzy i policjantów, aby kontrolowali eurotunele, nie redukujemy zasiłków dla imigrantów jak zrobiła to Dania, nie demonstrujemy masowo przeciwko przyjmowaniu muzułmanów, ani nie napadamy na ośrodki dla uchodźców jak dzieje się to w RFN.

Zdumiewające, że to właśnie oficjele z Niemiec pozwalają sobie na takie wycieczki wobec Polski – państwa, które doznało tylu krzywd ze strony sąsiadów, które zostało zrujnowane i zdeptane, które miało zostać zamordowane i nigdy się nie odrodzić. Zdumiewające jest i to, że syty bogacz z Zachodu, od lat rozwijający swoją gospodarkę na krzywdzie ludzkiej (imigrantów właśnie), który miał lepszy start w XXI wiek nie tylko za sprawą planu Marshalla, ale też za sprawą nazistowskich kont w Szwajcarii i rabunków jakie dokonywała III Rzesza na całym świecie, pozwala sobie upominać okradzionego, żeby ten oddał ostatnią koszulę. Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że prezydent Joachim Gauck nie wykorzystał doskonałej okazji by milczeć.


Tolerancja versus odpowiedzialność
Solidarność, na którą tak lekkomyślnie powołują się lewacy nie ma oczywiście nic wspólnego z odpowiedzialnością sui generis. A odpowiedzialność to sprawa poważna, ponieważ nasze dzisiejsze decyzje będą rzutować na przyszłe pokolenia. Musimy więc opierać je na faktach.

Jakie są więc fakty? Otóż przybywający do Europy muzułmanie nie integrują się. Tworzą swoje mini-kalifaty, z których, co rusz wyrusza jakiś fanatyczny dżihadysta polujący na niewiernych.

Kolejne fakty? Za to wszystko, co się dzieje dziś z uchodźcami, pełną odpowiedzialność ponoszą Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, no i rzecz jasna numer jeden powszechnej zagłady i totalnych wojen Stany Zjednoczone. Czy powinniśmy więc wikłać Polskę w odpowiedzialność za wojenne rzezie kolonizatorskie, za eksploatację Afryki i Azji, za wyniszczanie bogatych w złoża naturalne regionów i za ludobójstwa, których się dopuścili pazerni Amerykanie, Anglicy, Francuzi czy Holendrzy?

Ale historia win Zachodu w Afryce i na Bliskim Wschodzie ma także świeższą odsłonę. Gdyby nie amerykańska inwazja roku na Irak, ISIS nigdy by nie zaistniało. A przynajmniej nie wyrządziłoby spustoszeń na masową skalę korzystając z infrastruktury amerykańskiej. Sponsorowana przez Zachód Arabska wiosna i NATO-wskie naloty na Libię spowodowały niespotykane dotąd spustoszenia – a mimo tego wolność nie nastała. Nastało powszechne zabijanie w imię Allacha. To właśnie opiewana w „Wyborczej”, tzw. arabska wiosna, za której wywołanie Zachód ponosi pełną odpowiedzialność, spowodowała dziki i niekontrolowany zalew Europy przez muzułmańskich imigrantów. A Stany Zjednoczone nadal mogą nadal pozwalać sobie na luksus bombardowań, ponieważ przez Atlantyk afrykańskie łódki nie przepłyną.


Mądry Polak przed szkodą
Na szczęście podnosząca raban lewica nie zdobywa poklasku wśród ludzi myślących racjonalnie. Polacy nie pozwalają otumanić się tanimi sloganami. Kiedy cyniczni politycy centrolewu, z Platformą Obywatelską na czele buczą, w sytuacji, gdy prezydent wspomina o głodnych dzieciach w Polsce, a skrajna lewica typu Ruch Palikota czy Zieloni propagują ulotki internetowe o Iranie, który otworzył granice dla polskich uchodźców, zwykły obywatel Polski widzi na co dzień, jak władza „dba” o jego dzieci. Tematy zastępcze coraz rzadziej odwracają uwagę wyborców od realnych problemów.

I to jest właśnie sedno sprawy – tematem uchodźców zajmują się politycy, a nie przeciętni ludzie. Ani „Wyborcza”, ani „Newsweek”, ani TVN nie wypalą na polskich duszach znamion wyrzutów sumienia, bo o losie muzułmanów decydują urzędnicy. Ci sami ludzie, którzy zajmują się sprawami codziennymi własnych współobywateli, rodzinami, w tym dziećmi, którymi, w imieniu i z nadania narodu rządzą. Dlatego tak bardzo oburza, gdy niegospodarni politycy koalicji PO-PSL, sprowadzający Polskę do podrzędnej roli zajmującej doły tabeli w całej UE, nagle tańcząc jak im zagrają Niemcy, Francuzi, czy Brytyjczycy zaczynają obiecywać wsparcie muzułmańskim imigrantom, kosztem polskich podatników. W sytuacji, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, i w każdej chwili należy być przygotowanym na uchodźców z zatapianej we krwi Ukrainy.

Nastroje Polaków są w pełni racjonalne i zrozumiałe. Jeśli redaktor Kolenda-Zaleska jest w słowie pisanym taka ofiarna, to dobrze też, żeby ruszyła z obywatelską inicjatywą i sama zachęcając do tolerancji przyjęła pod swój dach Muhammada, Ismaila, czy innego wyznawcę islamu. W pierwszej kolejności ludzie lewicy powinni ofiarować swoje dobra i mienie (w końcu im własność prywatna jest przecież niepotrzebna), zanim zaczną dobierać się do publicznych pieniędzy i hojnie obdarowywać przybyszów. Czy są gotowi wziąć pełną odpowiedzialność za swoją solidarność, czy mają jedynie usta pełne frazesów?


Himalaje hipokryzji
Nie ma chyba większego tupetu, gdy ludobójca albo ten, który do ludobójstwa zachęca, ubierał się w kostium świętego. Lewica swoimi chorymi i zdeprawowanymi poglądami, służąc patologii Rewolucji przez realizację programów eutanazyjnych czy aborcyjnych prowadzi wprost do zabijania ludzi, nienarodzonych czy chorych. Masowo. Te podwójne standardy są na tyle wyraziste, że właściwie odbierają lewicy prawo do apelowania do sumień kogokolwiek.

Po drugie, ani razu nie usłyszałem od piewcy powszechnego otwarcia granicy dla muzułmanów – „Gazety Wyborczej” – aby wspominała cokolwiek o systemowym prześladowaniu chrześcijan w świecie islamu. O rzeziach wyznawców Jezusa w Nigerii, Pakistanie, Sudanie, o dyskryminacji, izolacji, sądach honorowych w ponad 30 krajach Allacha. Nie. W tym medium o tym nie usłyszymy.

Najbardziej potrzebującym, najbardziej wyniszczanym (rocznie to od 100 do 200 mln wyznawców Chrystusa) nie pomagają możni tego świata. Nie oznacza to, że nikt nie pomaga, ale faktycznie jest to garstka w porównaniu z potężną falą pomocy jaka dociera do muzułmanów za pośrednictwem, m.in. OIC, a także państw Zachodu.
Tylko pozarządowe organizacje, takie jak Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas, Open Doors czy Głos Prześladowanych Chrześcijan docierają z konkretnym wsparciem do najbardziej potrzebujących. I dobrze je wspierać nam, chrześcijanom, modlitwą i dofinansowaniem, bo to pieniądze wydane godnie i mądrze. Na pomoc potrzebującym – prześladowanym za wiarę w Chrystusa.

Dr Tomasz M. Korczyński

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 18:05, 18 Sty 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:24, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Inna ciekawa wypowiedź. Rozmowa z Miriam Shaded - urodzona w Polsce córka syryjskiego pastora. Założyła fundację Estera, która zajmuje się sprowadzaniem syryjskich chrześcijan uciekających przed wojną domową do Polski.

Muzułmanie nie mają powodów by uciekać do Europy. Polska robi słusznie nie przyjmując ich - mówi Miriam Shaded.

Image

Unijna polityka w sprawie imigrantów jest nieudolna. Polska robi dobrze sprzeciwiając się udziałowi w podziale tej grupy. Obecnie nikt nie weryfikuje kto trafia na kontynent. W ten sposób dostają się tutaj najsilniejsi bo mają siły by przetrwać trudną podróż. Są wśród nich terroryści – mówi w rozmowie z [link widoczny dla zalogowanych] prezes Fundacji Estera, Miriam Shaded.

- 80 procent sunnitów popiera utworzenie kalifatu, tylko dzięki temu dwa lata temu powstało Państwo Islamskie. Taka jest mentalność tej społeczności. Inaczej jest z chrześcijanami, a także alawitami, których trzeba wspierać – powiedziała szefowa fundacji opiekującej się syryjskimi uchodźcami w Polsce zaznaczając, że te grupy trzeba wspierać na miejscu w walce. Ich wyjazd pozostawiłby całą Syrię na pastwę dżihadystów.

- Dostaję pogróżki, bo łamię zasady islamu. Gdybym miała żyć pod prawem kalifatu, już dawno bym zginęła. Jestem chrześcijanką, więc zostałabym poddana panowaniu mężczyzny. Mógłby mnie gwałcić, robić wszystko, nawet zabić – powiedziała opisując islamskie zagrożenie dla kobiet i chrześcijan Miriam Shaded. - Wywiad ocenia, że już teraz w Polsce może być przeszło 100 tys. muzułmanów. A przecież celem islamu jest wprowadzenie szarijatu, prawa całkowicie sprzecznego z demokratyczną konstytucją, dla mnie wręcz nazistowskiego, totalitarnego, które wpływa na każdą dziedzinę życia człowieka i łamie jego prawa – dodała.

Zdaniem Shaded europejska polityka wobec nielegalnych imigrantów jest fatalna, gdyż wpuszczani są wszyscy bez weryfikacji. Na kontynent docierają najsilniejsi, a nie ci najbardziej potrzebujący. - Docierają więc do Unii głównie mężczyźni, muzułmanie, także terroryści podszywający się pod imigrantów - zauważyła szefowa fundacji Estera.

Jej zdaniem europejskie placówki dyplomatyczne na Bliskim Wschodzie powinny dawać wizy naprawdę potrzebującym. Wtedy też z czystym sumieniem można by chronić granic Unii przed napływem hord islamistów.

- Grecja czy Włochy same sobie z tym nie poradzą. Skoro jednak takiej ochrony nie ma i nielegalni imigranci szerokim strumieniem przedostają się do Wspólnoty, Polska dobrze robi, sprzeciwiając się narzuceniu przez Brukselę automatycznego systemu rozdzielania przyjezdnych między wszystkie kraje Unii – powiedziała w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Shaded. Zauważyła ona także, że muzułmanie nie mają powodów by uciekać z terenów „Państwa Islamskiego”, gdyż ono im nie zagraża. Jest ono niebezpieczne dla chrześcijan. Muzułmanie uciekają do Europy z przyczyn socjalnych. Zdaniem Shaded większość ofiar syryjskiej wojny domowej to chrześcijanie i inne mniejszości religijne oraz etniczne.

- Przed wybuchem wojny domowej Syria była najbardziej liberalnym krajem w regionie. Kobiety miały równe prawa, były w rządzie, mogły się ubierać, jak chciały. Był to też bardzo bezpieczny kraj, w szczególności dla chrześcijan. Owszem, Europa mogła postawić na innego przywódcę, wynegocjować odejście Asada. Ale nie powinna wspierać rebeliantów, fundamentalistów islamskich. Dawać im broń, niszczyć cały kraj – zauważyła prezes fundacji Estera, krytykując działanie Zachodu w celu obalenia umiarkowanego dyktatora.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 18:09, 18 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:40, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Tornielli: kryzys imigracyjny to rezultat „naszych wojen i brudnych interesów”

Image

Watykanista Andrea Tornielli oskarża kraje zachodnie o doprowadzenie do obecnego kryzysu migracyjnego. Kryzys ten wynika pośrednio z przyjęcia przez mocarstwa światowe pewnego modelu ekonomicznego, a także z ich strategicznych i wojskowych decyzji.

Tornielli wzywa do refleksji nad przypadkiem Erytrei, Ghany, Republiki Środkowoafrykańskiej i innych krajów Trzeciego Świata bogatych w zasoby naturalne.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 18:11, 18 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:06, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Wzruszają cię obrazki z imigrantami? Tego w telewizji nie zobaczysz! VIDEO

Image

Stacje telewizyjne epatują obrazkami pokazującymi imigrantów z Afryki i Syrii, podkładając pod nie wzruszającą muzykę. Z relacji tych można wywnioskować, ze do Europy zmierzają tłumy samotnych matek z dziećmi. Dla pełnego rozeznania sytuacji publikujemy zupełnie inne filmy, których dziwnym trafem nie chcą publikować telewizje.

Oto zarejestrowana przez jednego z Węgrów bitwa tamtejszej policji z muzułmańskimi imigrantami w jednym z ich obozów:

https://www.youtube.com/watch?v=bQ5DuUrTVX0

https://www.youtube.com/watch?v=_qv6snMeq3s


Poniżej sceny ze szturmowania pociągów (bez biletów), do złudzenia przypominające te z książki Jeana Raspaila [link widoczny dla zalogowanych]:

https://www.youtube.com/watch?v=4ZpI1i3xENg


Tutaj niepokazywane w telewizjach obrazki wdzięczności islamskich imigrantów wobec pomagających im Europejczyków, którzy wzruszeni ciężkim losem uchodźców postanowili wręczyć im żywność:

https://www.youtube.com/watch?t=12&v=7L3eSbpETf8

https://www.youtube.com/watch?v=HuLw4kJWv4M


To tylko nieliczne z wielu publikowanych tego typu filmów w Internecie. Takich obrazów, równie prawdziwych jak tych ukazujących piękne oczy niewinnych dzieci, nie uświadczymy w programach telewizyjnych.


Dlaczego?


A mnie jeszcze jeden filmik wpadł pod rękę z Grecji:

https://www.youtube.com/watch?v=pyV9TjpE6Ws

Widzimy co to za imigranci, wiek, płeć i ich zachowanie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 18:46, 18 Sty 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:17, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Czy papież Franciszek czy inni hierarchowie zdają sobie sprawę z tego co mówią i do czego zachęcają? Ostatnio kilka swoich refleksji wpisałam w wątku tu:

http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/arcybiskup-marcel-lefebvre-wypowiedz-o-islamie,4756.html#65208


Czy aby o miłosierdzie tu chodzi? Czy to nie wypaczony obraz miłosierdzia?

O. Jacek Woroniecki OP w "U podstaw kultury katolickiej" pisał;

"... Bo i w samej rzeczy, miłość chrześcijańska jest tą wewnętrzną, nadprzyrodzoną mocą ducha, która nami kieruje w wypełnianiu wszystkich obowiązków naszego życia, tak iżby one odpowiadały we wszystkim świętej woli Bożej i do ostatecznego celu prowadziły. Nieraz obowiązki te mogą krzyżować wolę naszych bliźnich i zmuszać nas do zadawania im bólu, a jednak nie wolno nam się wtedy cofać, bo nie przyjemność bliźniego winna być dla nas decydującym czynnikiem, ale chwała Boża i dobro moralne społeczeństwa i dusz ludzkich (...)"


Taki masowy exodus imigrantów z różnych krajów, nie powstał z dnia na dzień. Powyżej wiele możemy poczytać. Ktoś za tym stoi i tym steruje. Tu też nie chodzi o prawosławny wschód, ale niszczenie tego co jeszcze jest katolickie. Nic samoczynnie się nie dzieje. Śmiało mozna powiedzieć, że to, co się dzieje w Europie, zdaje się być dopustem Bożym, konsekwencją coraz śmielszego odchodzenia i sprzeciwiania się Prawu Bożemu, naszych niewierności Panu Bogu.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:58, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

W temacie masowej imigracji, odnośnie "przyjmowania uchodźców"wyczytałam w internecie:


"Moi mili, ja jestem muzułmaninem i mnie nikt kitu, ani ciemnoty nie wciśnie. To co sie dzieje, to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra, czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe, bez walki. Ja się tego boję bardziej niż większość z was, bo wiem, jak to sie prawdopodobnie skończy.

Nikt mi nie powie że setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jadą tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie, że ludzie wychowani na bliskim wschodzie i w Azji dostosują sie do naszych, tak, naszych europejskich wartości. [...]

Boję się ich, ponieważ oni narzucą nam w przeciągu kilku lat swój średniowieczny, feudalny i antydemokratyczny porządek, a ci którzy sie nie dostosują będą prześladowani. Matematyka nie kłamie: każdy z samotnych ma pozostawioną gdzieś rodzinę, która korzystając z prawa UE ściągnie tutaj prędzej czy później, więc liczbę imigrantów należy już teraz pomnożyć razy 3 lub 4. Dzietność muzułmańskich rodzin z tamtego obszaru to od 3 dzieci w górę, więc jeśli teraz mamy milion muzułmańskich małżeństw w Europie, to za 20 lat będzie ich 3 razy więcej, optymistycznie licząc.

Jeszcze jedna rzecz która mi się rzuca w oczy: ci uchodźcy twierdzą że za przejazd do Europy muszą płacic po kilka tysięcy dolarów - skąd takie rzesze rzekomo biednych ludzi, którzy wszystko stracili, mają takie pieniądze?

Ja nie mam złudzeń ze jest to zaplanowana, gigantyczna akcja kolonizacji Europy."


[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 18:57, 18 Sty 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:14, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

"Podbijemy całą Europę" - już w marcu mówił muzułmanin mieszkający w Szwecji. WIDEO

Image

Sprawa tysięcy muzułmanów, którzy maszerują przez Europę nie jest tak prosta jak przedstawiają ją media głównego nurtu, a nasze obawy nie są bezpodstawne. Wielu uchodźców potrzebuje pomocy, ale wśród nich są także ci, którzy stanowią realne zagrożenie.

Już w marcu do programu jak w telewizji Al Hayat, który prowadzi marokański chrześcijanin zadzwonił muzułmanin mieszkający z rodziną w Szwecji.

Podbijemy całą Europę

—powiedział.

Będziemy walczyć do ostatniego dnia naszego życia. Będziemy walczyć przeciwko wam, gdziekolwiek jesteście dopóki nie powiecie „nie ma Boga nad Allaha”

—mówił.

Muzułmanin przyznał, że żyje w Szwecji

Jesz dzięki ich pieniądzom, dostajecie zasiłki od ich rządu

—podkreślał dziennikarz.

To są pieniądze Allaha, a nie ich. Jesteśmy tu z religijną misją, by rozprzestrzeniać naszą religię

—mówił islamista i podkreślił:

ISIS walczy z niewiarą. ISIS broni wiary i islamu.

filmik

(...)

Muzułmanin podkreślił, że zamierza walczyć na rzecz religii Allaha do ostatniego dnia swojego życia.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 11:35, 14 Lis 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:25, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)
A mnie jeszcze jeden filmik wpadł pod rękę z Grecji:

https://www.youtube.com/watch?v=pyV9TjpE6Ws

Widzimy co to za imigranci, wiek, płeć i ich zachowanie.

Odnośnie powyższego filmiku, treść o co chodzi:

Poprawne politycznie media bronią muzułmańskich podżegaczy z wyspy Lesbos

Image

W światowych mediach głównego nurtu pojawiły się doniesienia na temat buntu, jaki wszczęli na greckiej wyspie Lesbos muzułmańscy nielegalni imigranci. Ubolewają one, iż bliskowschodni przybysze muszą przebywać na wyspie już dwa tygodnie dla dopełnienia formalności przed wyruszeniem na północ Europy. 300 muzułmanów starło się z policją.

Liczący ok. 300 osób tłum imigrantów z Syrii, Iraku i Afganistanu wszczął kolejne zamieszki na wyspie Lesbos. Muzułmanie rzucali w policję butelkami i kamieniami, krzycząc: „Azylu!” i „Chcemy do Aten!”. Policja odpowiedziała defensywą przy użyciu pałek i tarcz. Światowe media głównego nurtu ubolewają nad ranami odniesionymi przez buntowników.

Nielegalni imigranci – których łączna liczna na Lesbos wynosi ok. 17 tys. – wszczęli bunt po tym jak władze miasta Mytilini kazały im czekać dwa tygodnie na dopełnienie formalności związanych z pozwoleniem na wyjazd w dalszą drogę. Narzekali również na warunki, w których przebywają.

- Prosimy, władze Grecji muszą pozwolić nam opuścić wyspę. Mu chcemy tylko jechać do Aten. Jesteśmy tak smutni w tym położeniu. My tylko chcemy wolności. Władze Grecji mają tylko jeden komputer, aby przetwarzać dane tych setek ludzi – żali się 27-letni Mohammad z Syrii.

Burmistrz Lesbos, Spyros Galinos, wezwał rząd Grecji do podjęcia „natychmiastowych działań” dla powstrzymania eskalacji buntu muzułmańskich imigrantów. Wyspa nie dysponuje wystarczającą ilością statków, aby nadążyć z wywożeniem imigrantów. – Nie potrzebuję statku, potrzebuję całej floty – skomentował burmistrz.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 19:00, 18 Sty 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 14:54, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Abp Stanisław Gądecki "za" pomocą dla uchodźców

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski opowiada się "za" pomocą dla uchodźców masowo przybywających do Europy. - Trzeba, żeby każda parafia przygotowała miejsce dla tych ludzi, którzy są prześladowani, którzy przyjadą tutaj, oczekując pomocnej ręki i tego braterstwa, którego gdzie indziej nie znajdują - powiedział abp Stanisław Gądecki. W homilii podczas mszy świętej w Chełmie wskazał również, iż chodzi nie tylko o okazywanie pomocy ludziom cierpiącym.

filmik - wypowiedź abp Gądeckiego

[link widoczny dla zalogowanych]



Nowa propozycja Komisji Europejskiej: ponad 9 tysięcy uchodźców dla Polski

Komisja Europejska zaproponuje, by w ramach rozdzielenia między kraje UE dodatkowych 120 tysięcy uchodźców do Polski trafiło 9 287 osób - wynika z informacji przekazanych przez unijne źródła.

Nową propozycję relokacji uchodźców, docierających do Włoch, Grecji oraz na Węgry, przedstawić ma w środę rano w Parlamencie Europejskim szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. To część odpowiedzi UE na zaostrzenie kryzysu migracyjnego w ostatnich miesiącach.

Na Niemcy przypaść ma 31 443 uchodźców, na Francję - 24 031, a na Hiszpanię - 14 921. Szczegóły podziału 120 tysięcy uchodźców między kraje UE opublikowała w poniedziałek jako pierwsza holenderska gazeta "Volkskrant". Dane potwierdziły w poniedziałek źródła unijne.

Według planów KE kraje UE miałyby w sumie podzielić między siebie 160 tysięcy uciekinierów z regionów objętych konfliktami, głównie z Syrii i Erytrei. W maju KE zaproponowała już relokację 40 tysięcy uchodźców, docierających do Włoch i Grecji; na Polskę przypadło wówczas ponad 2,6 tys. osób, ale rząd w Warszawie zadeklarował przejęcie od Włoch i Greków 1,1 tys. uchodźców oraz zaoferował 900 miejsc dla uchodźców przesiedlanych bezpośrednio z obozów poza UE.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:30, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Jesteśmy gotowi do przyjęcia uchodźców

Image

metropolita katowicki abp Wiktor Skworc

„Jesteśmy gotowi do ich przyjęcia, do otwarcia naszych domów” – powiedział 7 września br. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, komentując w wypowiedzi dla Radia eM apel papieża Franciszka, by każda parafia w Europie przyjęła uchodźców.

Podkreślił, że szybką odpowiedzią na papieski apel i reakcją na potrzeby charytatywne, w tym również potrzeby uchodźców, jest Caritas Archidiecezji Katowickiej, działająca właśnie w parafiach.

Abp Skworc podkreślił, że gotowość na przyjęcie uchodźców wynika zarówno z naszego wspólnego z nimi człowieczeństwa, jak i z Ewangelii, z nauki Jezusa Chrystusa.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]




Uchodźcy nadchodzą - polscy biskupi reagują

Image

Imigranci w Danii

Pomoc powinna być organizowana wobec wszystkich uchodźców bez względu na religię, a współpraca Kościoła, państwa i samorządów jest w tym zakresie niezbędna. Wychodzimy ku drugiemu człowiekowi pod wpływem Ewangelii, ale i z tytułu sprawiedliwości. Teraz przychodzi czas na naszą gościnność - uważają polscy biskupi.

W ostatnich dniach przedstawiciele Episkopatu Polski wielokrotnie zabierali głos na temat konieczności właściwego zażegnania trudnej sytuacji uchodźców przybywających z Bliskiego Wschodu do Europy.

W odpowiedzi na wzmagający się kryzys migracyjny, po niedzielnej modlitwie Anioł Pański papież Franciszek zaapelował, by każda parafia, każdy klasztor i każde sanktuarium w Europie przyjęły jedną rodzinę uchodźców.

- W obliczu tragedii dziesiątków tysięcy uchodźców uciekających przed śmiercią z powodu wojny i głodu, i będących na drodze do nadziei życia, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych. Aby dać im konkretną nadzieję. Nie wystarczy powiedzieć: "Odwagi, cierpliwości...!". Nadzieja jest przebojowa, ze śmiałością tych, którzy zmierzają do bezpiecznego celu – wyjaśnił papież. Jego słowa odbiły się głośnym echem na całym świecie, także wśród biskupów w Polsce.

Jaka rola Kościoła?

W kontekście apelu papieża abp Stanisław Gądecki stwierdził, że nie wystarczy już o pomocy mówić. Już w sobotę przewodniczący Episkopatu Polski stwierdził: „Trzeba, żeby każda parafia przygotowała miejsce dla tych ludzi, którzy są prześladowani, którzy przyjadą tutaj, oczekując pomocnej ręki i tego braterstwa, którego gdzie indziej nie znajdują”.

- Papież Franciszek i abp Stanisław Gądecki w sprawie uchodźców mówią jednym głosem - zauważył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Adrianik. Podkreślił, że pomoc uchodźcom nie jest w Kościele w Polsce czymś nowym. Tylko w ub. roku katolicy w naszym kraju przekazali na ten cel ponad 5 mln zł.

Abp Gądecki zwraca uwagę, że musimy przygotować się na to, co może nadejść, „tak abyśmy nie tylko pod wpływem Ewangelii wychodzili ku drugiemu człowiekowi, ale również z tytułu sprawiedliwości, bo przecież ostatecznie nasi rodacy znaleźli gościnę w Europie, w obu Amerykach i w Australii. - Teraz przychodzi czas na naszą gościnność – podkreślił.

W opinii abp. Henryka Hosera, dzięki swoim instytucjom, które niosą potrzebującym pomoc w wymiarze zarówno materialnym, jak i duchowym, Kościół powinien się włączyć w proces przyjmowania uchodźców i zrobi wszystko, co w jego mocy, by takiego wsparcia udzielić.

Prymas Polski abp Wojciech Polak przypomniał w wywiadzie dla KAI, że działania Kościoła w Polsce obejmują prowadzoną w ostatnich latach i bardzo intensywną pomoc dla uchodźców w Syrii, Iraku czy Libanie. Pomoc w obozach przejściowych i wsparcie na miejscu prowadzą Caritas Polska i „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Pomoc w tych krajach nie jest ograniczona jedynie do chrześcijan, ale kierowana do wszystkich, którzy jej potrzebują.

W Polsce natomiast ważną rzeczą jest to, abyśmy to nasze zewnętrzne doświadczenie pomocy uchodźcom potrafili dobrze wykorzystać. Najlepiej przygotowane do tego są właśnie Caritas Polska i „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Te organizacje ze strony kościelnej powinny być animatorami pomocy.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]



Pożyjemy, zobaczymy.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:44, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Bardo mądra i trafna opinia. Bardzo ważne pytanie jakie tu ten Pana stawia; "czy jest/są w stanie zweryfikowac, kto kim jest?" - warto posłuchać.

Imigranci z Afryki do Polski - koniecznie zobacz!!!!
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=eacuqS8Nnd4&feature=share
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29447 Przeczytał: 189 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:26, 07 Wrz 2015 Powrót do góry

Bardzo ciekawa rozmowa z ks. Waldemarem Cisło z Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ks. Cisło: W Europie imigranci próbowali w swoich ośrodkach wprowadzać prawo szariatu. I z takimi ludźmi mamy do czynienia. NASZ WYWIAD

Image

Amerykanie rozwalili Bliski Wschód, umyli ręce, a dziś patrzą jak idioci co się dzieje

— mówi portalowi wPolityce.pl ks. Waldemar Cisło z Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.



wPolityce.pl: [link widoczny dla zalogowanych] Dziś widzimy falę imigracji do UE, a papież Franciszek wzywa do przyjmowania uchodźców. Jak chrześcijanie powinni się odnosić do tego problemu?

Ks. Waldemar Cisło, Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Pamiętajmy również o wcześniejszym apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który został wzmocniony obecnie słowami papieża Franciszka. Jako chrześcijanin te odezwy odczytuje, jako nakaz Ewangelii: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, bezdomnych w dom przyjąć. Na pewno chrześcijanie nie uchylają się od tego obowiązku. Jeśli ktoś stanie pod naszym domem, głodny czy spragniony, na pewno pomożemy. Tak przecież już się dzieje, tak było w Erbilu w Iraku, gdzie 100 tysięcy osób stanęło na ulicach. Miejscowy arcybiskup pisał do naszej organizacji z pytaniem co robić. Otworzono wtedy kościoły i przyjęto uchodźców. Kościół zawsze się tak zachowuje.

Dziś ci ludzie przyjeżdżają z zupełnie innych kręgów kulturowych do Europy, a mieszkańcy krajów europejskich czują zagrożenie. Słusznie?

To druga strona tego problemu. Mamy przecież, jako osoby myślące, świadomość, że należy oczekiwać od rządu, by dbał o nasze bezpieczeństwo. A ci, którzy trafiają do Europy, to nie tylko ludzie, którzy uciekają ratując życie. Ludziom, którzy są zagrożeni należy pomóc - rodzinom, dzieciom, kobietom. Wiemy, że chrześcijan się morduje w Iraku, czy Syrii. Trudno jednak nie mieć obaw związanych z migracjami. Protesty związane z migracjami są już widoczne, obawy również mają Polacy. To trzeba zrozumieć, ludzie mają prawo się obawiać. Przecież wszyscy widzą, co dzieje się w Syrii czy Iraku. My nie chcemy tego u siebie.

Widać coraz mocniejszą presję na Polskę, by przyjmowała uchodźców. Mówi się, że każda parafia może przyjąć kogoś, że to nie powinien być kłopot

Dziś przekonuje się nas, że mowa o stosunkowo niewielkiej liczbie. Pytano mnie, ile parafii jest w Polsce. A gdy powiedziałem, że około 11 tysięcy, usłyszałem, że w takim razie można spokojnie przyjąć w Polsce około 60 tysięcy osób. Parafie są rzeczywiście w stanie nakarmić tyle ludzi. Ale co potem? Przecież Kościół czy parafie nie mają środków, by utrzymywać tych ludzi latami. A choćby nauka języka polskiego to sprawa na lata. Bądźmy realistami. Oczywiście trzeba udzielać doraźnej pomocy, bez względu na to, z kim mamy do czynienia. W Holmes, czy Aleppo karmimy każdego potrzebującego, w szpitalach nie pytamy, czy ktoś jest muzułmaninem czy chrześcijaninem. Pomagamy każdemu. Przykro, że nie ma tu wzajemności.

Papież jednak wzywa jednoznacznie do pomocy i przyjmowania uchodźców.

W sensie moralnym spełnimy wołanie papieża. Powiem, że Kościół w Polsce od 2009 roku obchodzi dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbieramy pieniądze dla Syrii i Iraku. Przekazaliśmy do tej pory już 6 milionów złotych, by tym ludziom pomóc na miejscu. Jak na polskie możliwości to nie jest mało. To bardzo duży wysiłek polskiego Kościoła. My wciąż przekazujemy te pieniądze, pomagamy na miejscu. W Erbilu pomagamy dzieciom wyjść z wojennej traumy. Kościół pomaga mądrze, ma miejscu. W Erbilu jest obóz, w którym mieszkało ponad 700 osób. Dziś już tylko 500. W ciągu roku 200 osób się wyprowadziło, znalazło pracę, mieszkanie i pozostało na miejscu.

Czy w księdza ocenie jest dziś możliwość odsiania tych, którzy przybywają do Europy z wrogimi zamiarami? Czy Polska może sprawić, że trafią do nas rzeczywiście jedynie ludzie pewni, którzy uciekają przed śmiercią?

Terroryści to nie są idioci. Jeśli takie armie i służby, jak amerykańskie czy z krajów arabskich nie potrafiły sobie poradzić z tym problemem, to nasze służby sobie mają poradzić? To naiwne.

Rząd Polski jest dziś pod presją i musi podjąć decyzję, czy godzi się na przyjęcie dziesiątek tysięcy uchodźców. Co ksiądz doradziłby władzy w tej sprawie?

Przede wszystkim należy pytać rząd, jak Polsce poszło z Polakami z Donbasu. Czy to samo chcą powtórzyć? Nie mamy przecież ośrodków dla uchodźców, nie mamy przygotowanych służb. Nie ma zrozumienia, na czym polegają różnice kulturowe i co z nich wynika. Słyszeliśmy, co się działo w ośrodkach dla imigrantów. Wiemy, że w Europie imigranci próbowali w tych ośrodkach wprowadzać prawo szariatu. Z takimi ludźmi mamy do czynienia. Musimy brać na poważnie obawy naszych obywateli.

Dziś Unia Europejska mówi o 160 tysiącach emigracji. Czy to już koniec? Czy należy się przygotować na znacznie większą falę?

Należy sobie na początek postawić pytanie. Dziś mówi się nawet o fali 5 milionów uciekinierów z Syrii. Tyle osób chce się stamtąd wydostać. Kolejnych kilka milionów ludzi chce uciekać z Iraku. Kolejne setki milionów chcą uciec z Afryki. Czy Europa jest gotowa na przyjęcie tych ludzi? Jeśli uznamy, że tak, to działajmy i przyjmujmy ich. Ale rzeczywiście jesteśmy na to gotowi? Bo przygotowani na pewnie nie jesteśmy.

Czy jest szansa pomóc im na miejscu? Czy takie działania mają szanse powodzenia?

Właśnie tak powinniśmy działać. Organizacja Pomóc Kościołowi w Potrzebie już kilka lat temu zwracała światu uwagę na to, co działo się w Syrii i Iraku. To spotkało się jednak z milczeniem. Unia Europejska nie była nawet w stanie przyjąć stanowiska bardzo radykalnie potępiającego rzezie i pogromy chrześcijan. Dziś ten problem mamy u siebie. Gdybyśmy wtedy reagowali, sytuacja byłaby zupełnie inna. Warto również wskazać na hipokryzję USA w tej sprawie. Amerykanie zdestabilizowali sytuację na Bliskim Wschodzie. A teraz mówią, że życzą UE pozytywnego rozwiązania problemu migracji. To jest postawa kogoś kto „namieszał”? Oni rozwalili Bliski Wschód, umyli ręce, a dziś patrzą jak idioci co się dzieje.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

CZYTAJ TAKŻE: [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 23:18, 14 Lis 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)