Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 NY: Władze szkolne zawiesiły w prawach ucznia za noszenie... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:34, 21 Maj 2010 Powrót do góry

Nowy Jork: Władze szkolne zawiesiły w prawach ucznia za noszenie różańca

Strona źródłowa:
[link widoczny dla zalogowanych]

Uczeń szkoły Oneida Middle School w Schenectady w stanie Nowy Jork został zawieszony za odmowę zdjęcia z szyi różańca.

Raymond Hosier zaczął nosić różaniec “aby uczcić pamięć mojego brata i wujka” – starszy brat zginął w wypadku samochodowym pięć lat temu, a wujek zmarł na raka dwa tygodnie temu. Jednak publiczne noszenie różańca nie spodobało się władzom szkolnym, które nakazały zdjęcie go. Gdy uczeń nie zastosował się do żądania, został on 19 maja br. zawieszony w prawach i odesłany do domu. “Nie wydaje mi się w porządku, by wyrzucać mnie ze szkoły za noszenie różańca” – powiedział Raymond. Jednak władze szkolne tłumaczą się, że noszenie różańca wzbudziło ich podejrzenie o to, że uczeń może należeć do… gangu. W wywiadzie dla stacji telewizyjnej Fox23News, przedstawiciel wydziału oświaty miał powiedzieć, że “regulamin szkolny zabrania noszenia przez uczniów różańca, z uwagi na podejrzenia o przynależność do gangu.”

“Bardzo mnie rozzłościło zawieszenie mnie w prawach ucznia za noszenie różańca, i powiedziałem im, że nie należę do żadnego gangu.” – wyjaśnia Raymond. W swoich prawach wspiera go matka, Chantal Hosier, która wyjaśnia, że jej syn jest spokojnym uczniem przynoszącym ze szkoły najlepsze oceny, i że “Ma on prawa obywatelskie: ma on prawo do wyrażania swoich przekonań religijnych.”

Matka miała dzisiaj spotkać się z władzami szkolnymi celem wyjaśnienia sprawy. “Mam nadzieję, że pozwolą oni na noszenie różańca, bez zawieszania mego syna w prawach ucznia.” – dodaje.

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:37, 21 Maj 2010 Powrót do góry

Cytat:
władze szkolne tłumaczą się, że noszenie różańca wzbudziło ich podejrzenie o to, że uczeń może należeć do… gangu.
(...)
..władze szkolne tłumaczą się, że noszenie różańca wzbudziło ich podejrzenie o to, że uczeń może należeć do… gangu.

Chyba do gangu Niepokalanej, oraz może się zaciągnął do Krucjaty różańcowej Smile
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:17, 08 Cze 2010 Powrót do góry

Ale ... to nie tak pięknie. Doczytałam na :
[link widoczny dla zalogowanych]
że: (trzeba być tam zarejestrowanym, dlatego trochę zacytuję)

"Jest niestety faktem, że gangi używają różańców jako swoich symboli i [link widoczny dla zalogowanych] Zresztą [link widoczny dla zalogowanych] uważają, że różańce jako ozdoba są trendy:"

[link widoczny dla zalogowanych]

Rgulamin szkolny zabrania noszenia pewnych ozdób nie ze względu na ich znaczenie religijne, tylko na to, że są one wykorzystywane przez członków gangów, które są tam prawdziwą plagą. Chłopak świadomie złamał regulamin i za to został zawieszony w prawach ucznia. Nie za noszenie przy sobie różańca, nie za noszenie go "wogóle", nie za modlenie się na różańcu, ale za noszenie go na szyi tak, żeby był widoczny. Chłopak był nakłaniany, żeby schował różaniec, ale się uparł, że nie schowa. To, co podaje Bibula.com:

Cytat:
Uczeń szkoły Oneida Middle School w Schenectady w stanie Nowy Jork został zawieszony za odmowę zdjęcia z szyi różańca.

jest nieścisłe: Rajmund został zawieszony [link widoczny dla zalogowanych]

I coś na deser: matka Rajmunda, gorąca katoliczka, zapowiedziała, że będzie walczyła o prawo swojego syna do noszenia różańca "aż do Sądu Najwyższego". O pomoc poprosiła... [link widoczny dla zalogowanych] którzy jej przytomnie odpowiedzieli, że owszem, pomogą, jeśli "the Hosiers' religious leader will verify that displaying the rosary is part of the full expression of the student's religious beliefs" -- czyli jeśli przywódca religijny pp. Hosierów potwierdzi, że publiczne noszenie różańca należy do pełnego wyrażania przez ucznia wierzeń religijnych... Czy jakiś ksiądz to potwierdzi? Zapewne nie, bo przecież nie jest. Ale nic straconego, bo może potwierdzi jakiś czarownik... Że co? A, bo matka Rajmunda jednak nie jest katoliczką; jej religją jest Wicca A sam Rajmund? A kto go wie, bo na swojej stronie [link widoczny dla zalogowanych] nie pisze... ale na pewno, no bo skoro nosi różaniec!

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 11:49, 17 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:23, 08 Cze 2010 Powrót do góry

No cóż Confused Deser dobry, Wicca to neopogańska sekta! Ale co, w 1986 roku Federalny Sąd Apelacyjny uznał, że Wicca jest religią chronioną przez Konstytucję USA.

Dziś możemy przeczytać:

USA: sąd orzekł że trzynastolatek ma wrócić do szkoły, z której został wyrzucony z powodu różańca na szyi

Trzynastoletni uczeń jednej z nowojorskich szkół, który nosił na szyi różaniec, zgodnie z decyzją sędziego okręgowego może wrócić do nauki. Wcześniej władze oświatowe zawiesiły go w prawach ucznia, gdyż ich zdaniem chłopiec naruszył zasady polityki kuratorium i regulamin szkolny dotyczący ubioru. Urzędnicy twierdzili, że różaniec jest symbolem jednego z gangów młodzieżowych.

Raymond Hosier, uczeń Oneida Middle School został wyprowadzony ze szkoły w asyście policji. Jego pełnomocnicy z American Center for Law and Justice stwierdzili przed sądem, że chłopiec zawiesił na szyi różaniec, aby wyrazić swoje przywiązanie do wiary, a także dla uczczenia pamięci zmarłego wuja i brata, którzy w chwili śmierci trzymali ten różaniec w ręku.

Hosier nosił różaniec od września ub. roku. Prawnicy podkreślili, że chłopiec nie należy do żadnego gangu młodzieżowego.

Sędzia sądu okręgowego Lawrence E. Kahn wydał nakaz o natychmiastowym powrocie chłopca do szkoły. Zezwolił mu również na noszenie różańca w szkole. Prawnicy z ACLJ są przekonani, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie federalnym, ze względu na naruszenie przez kuratorium oświaty w Nowym Jorku praw konstytucyjnych chłopca, zwłaszcza praw do wolności słowa i wyznania.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:26, 07 Paź 2011 Powrót do góry

Zakaz różańca w USA

Rejon szkolny stanu Nebraska zakazał uczniom noszenia naszyjników w kształcie różańca. Według danych policji USA takie naszyjniki noszą też członkowie gangów. Zakaz miałby zatem chronić uczniów przed wpływami zorganizowanej przestępczości. Kanclerz katolickiej archidiecezji w Omaha, największym mieście stanu Nebraska, ks. Joseph Taphorn, zakwestionował zarządzenie władz szkolnych. Jego zdaniem chrześcijanie nie mogą rezygnować ze swych symboli tylko dlatego, że ktoś ich nadużywa. Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich zaprotestowała przeciw temu łamaniu prawa do wolności religijnej. Również rodzice dzieci, którym zabroniono nosić na szyi różaniec, wyrażają niezadowolenie, że nie pozwala się im wyrażać na zewnątrz swej wiary.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 13:09, 23 Cze 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 149 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:54, 17 Gru 2014 Powrót do góry

Amerykański nastolatek został pobity i zatrzymany bo... nosił na szyi różaniec

Image

Gimnazjalista w Sam Houston w stanie Teksas został zatrzymany przez policję i spędził noc w areszcie za to, że nosił różaniec, by upamiętnić zmarłego brata. Wskutek odniesionych obrażeń chłopiec wymagał pomocy lekarskiej.

Kuratorium w Amarillo, pod pretekstem walki z subkulturą gangów młodzieżowych i ich symbolami, wprowadziło – sprzeczny z Pierwszą Poprawką do Konstytucji - zakaz noszenia do szkół, a także na wszelkie zajęcia dodatkowe, odbywające się na terenie placówek oświatowych symboli, w tym także religijnych.

Jacob Herrer, który chciał upamiętnić zmarłego brata nosząc podarowany przez niego różaniec, zwrócił się do dyrektora swojej szkoły z prośbą o udzielenie mu zezwolenia na posiadanie symbolu wiary chrześcijańskiej. Dyrektor powiedział mu, że różaniec może mieć, ale skryty pod ubraniem.

Przed meczem piłki nożnej, chłopiec poprosił dyrektora, by zezwolił mu wyeksponować różaniec. Zgodę otrzymał, mimo to, miejscowe służby porządkowe zażądały zdjęcia różańca. Gdy Herrer nie chciał tego uczynić, jeden z policjantów tak mocno go uderzył, że chłopak padł na ziemię, nie mogąc złapać oddechu. Policjant wówczas aresztował gimnazjalistę i zabrał na komisariat, gdzie nastolatek spędził noc jak pospolity przestępca.

Prezes Instytutu Rutherforda, John Whitehead, który podjął się obrony chłopca zauważył, że obecna sytuacja jest niezwykle niebezpieczna. Whitehead przekonywał, że nie może być tak, by uczeń gimnazjum, który w pokojowy sposób wyrażał swoje przekonania religijne, został brutalnie zatrzymany i umieszczony w areszcie. - Mamy nadzieję, że władze szkoły potwierdzą swoje wcześniejsze zobowiązania i wesprą młodego Jacoba, by w ten sposób wysłać wyraźny sygnał do społeczeństwa, że nie będą tolerować tak brutalnej taktyki wykorzystywanej przeciwko uczniom na terenie szkoły – mówił szef Instytutu Rutherforda.

Według matki Jacoba, chłopiec nosił różaniec podarowany przez zmarłego brata. Miał on dla niego szczególną wartość religijną, duchową i sentymentalną. Matka zaprzeczyła, jakoby jej syn był związany z jakimkolwiek gangiem.


[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)